Ook The Dutch naar De Jansheeren Loos alarm Lichtmasten aan Pijpkade vervangen Hond bijt vier scholieren en een agent 'n win’ els Jongens op rooftocht ■w I I 3 uif Werkgroep Jazz Heemskerk uit zomerslaap en Heemskerk gestart met gymlessen naar Denemarken BRIDGEN BIJ Tweeëneenhalve ton voor Gasbedrijf Oversteekplaats Tolweg Tdefeo" 'mmer Gemeenschapsraad Bijeenkomsten VVD in Beverwijk Regioleider Youth for Christ II t „HEEMSKERK” g vviizigd ■ogjt BEVERWIJK-HEEMSKERK 11 19 7 6 SEPTEMBER WOENSDAG I net Deelnemers n9tw S3 I V 1 - ff Wff Óftll ff X Jjg v ¥t'" A Paalzitten trok bij start weer duizenden kijkers (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers' (Van een medewerker) bestaan Er was dit jaar voor een goede afzet ting van het terrein gezorgd. Een ander verschil met vorig jaar is dat het evene ment nu gretig wordt benut voor recla medoeleinden. Op de foto’s de start van het paalzit ten en een kermisimpressie. nog van en ik w: HEEMSKERK. Ook voor de werk groep Jazz Heemskerk is de vakantie achter de rug. Na een periode van drie maanden te hebben stilgestaan brengt de werkgroep eindelijk weer wat jazz-leven ■n de brouwerij. BEVERWIJK De N. V. Nederlandse Gasunie is van plan nog voor de winter van 1976 de capaciteit van het gasont vangstation in Castricum uit te breiden van 36.000 m3-h tot 54.000 m3-h. ter wijl tevens een verdere uitbreiding van de capaciteit zal worden voorbereid. HEEMSKERK.- Het paalzitten blijkt ook dit jaar weer buitensporig veel aan dacht te trekken. Dinsdagavond om acht uur zijn tien deelnemers - geen vrouwen dit jaar - op de paal gaan zitten om het record paalzitten te breken. Wil dat gebeuren dan zitten zij of één van hen er zondagmorgen nog. Oranisatiebureau Droge had gemakke lijk nog tien palen kunnen bemannen, maar de ruimte bij de firma Visser aan de Maerten van Heeskerckstraat laat niet toe daar meer palen op te richten. strekt door de bestuurslqrii Vinkenkrogtlaan 25, tel. EE Wijnen, Vinkenkroftlaan 33., telefoon 27121 in Velsen-Noord en door mej. P. Kamhoot, Alkmaarseweg 356, telefoon 38004 in Beverwijk. VELSEN-NOORD De gymnastiek vereniging Wijkeroog is weer gestart met de gymlessen die worden gegeven in „De Schouw” aan de Bleyhoevelaan. Zondagmorgen om tien uur kan het in Warmenhuizen gevestigde record paalzit ten worden gebroken. Dan zijn twee andere evenementen in Heemskerk, de kermis en de harddraverij (donderdag middag) al lang weer voorbij en is de paling op. Het idee, dat mogelijk één of Dierenarts H. van Loenen uit Be verwijk verklaarde vanmorgen, dat hij het dier onlangs tegen hondsdol heid had ingeënt. „Het beest was van nature erg agressief. Om nu al te spreken van een dolle hond lijkt me wat voorbarig. Ik sluit de mogelijk heid van hondsdolheid niet uit. Laten we eerst dat onderzoek afwachten.” Mr. dr. C. Berkhouwer is op maandag avond 20 september de gast van de afdeling. Na zijn inleiding spreekt een lid van de Indonesische Ambassade over de toestand in Indonesië. Maandagavond 27 september geeft de heer A. Geurtsen, lid van de Kamerfractie van de WD. in de Nieuwe Slof te Beverwijk een inlei ding over middenstandszaken. Aanvang 20 uur. BEVERWIJK. Hans Eschbach, de regio leider van Yuoth for Christ in Noord- Holland zal medio september met zijn gezin naar Denemarken vertrekken. Het is zijn bedoeling om daar een Youth for Christ-koffiebar te starten en zo aan de opbouw van het internationale jeugd- evangelisatiewerk in Denemarken te be ginnen. Voorlopig zal Hans Eschbach nog gesteund worden door YFC-Neder- land. Zaterdag 4 september komt Esch bach in de koffiebar in Heemskerk iets over zijn verwachtingen van de nabije toekomt vertellen. Iedereen die geïnte resseerd is in het YFC-zendingswerk is deze avond van harte welkom. Het adres is „De Magneet”, Ten Katestraat, Heemskerk. De aanvang is om 20.00 en de toegang is gratis. Daarnaast zijn er in de Ir. Krijger- school aan het Stratingplantsoen een aantal lesuren op woensdag: 13.30-14.30 uur kleuters (jongens meisjes); 14.30-15.30 uur meisjes 7. 8 en 9 jaar; 18.30-19-15 uur meisjes 10 en 11 jaar. Belangstellenden kunnen vrijblijvend eens komen kijken in de leslokalen. Naddre inlichtingen worden graag ver- len P. Bankert, 15259 en H. van i 3?, DINSDAGMORGEN omstreeks half twaalf werd het Beverwijkse industrie terrein opgeschrikt door een hevig la waai, dat alle rumoer in de bedrijvige omgeving overstemde. Op een seintje van havenmeester J. van der Reest rukte de plaatselijke pers uit, want de mede deling van de immer attente havenmees ter, dat het hier mogelijk een breuk in de gasleiding bij de Leeghwaterweg be- De kracht van de botsing is zodanig, dat vervanging van de mast en de arma turen vrijwel altijd nodig wordt. Het aanbrengen van bescherming om de masten heeft weinig zin. Het zou leiden tot monsterachtige gevaarten. De ge meenten wil nu zo dicht mogelijk bij de bebouwing aan de kade hoge lilchtmas- ten plaatsen. Enkele van deze masten dienen in particuliere grond te worden geplaatst. De kosten van de werkzaam heden worden geraamd op 54.000. De lichtmasten die verdwijnen hebben nog een waarde van twee mille, zodat B. en W. de raad een krediet van 52 mille vragen. HEEMSKERK Met ingang van he den is het telefoonnummer van de Heemskerkse Gemeenschapsraad gewij zigd. Het nieuwe nummer is 38352. De wijziging van het nummer was noodza kelijk in verband met uitbreiding van het aantal lijnen. BC beide kanten afgesloten en lieten het gas ontsnappen. De heren begrepen niet waaromdaar nou zo’n drukte over ge maakt moest worden. Pers en fotografen vroegen zich dat eveneens af en dropen gezamenlijk af. Ook havenmeester Van der Reest werd het duidelijk dat het loos alarm was geweest. Toch bedankt havenmeester voor het attente telefoon tje. Misschien nog merkwaardiger dan de poging om dit wonderlijk record te bre ken is de verbazingwekkend grote be langstelling van het publiek. Om acht uur dinsdagavond stonden er drommen mensen te kijken naar het beklimmen van de palen. Iedere deelnemer werd na het afroepen van zijn naam via de geluidswagen met gejuich begroet. In de verre omgeving kon geen auto meer geparkeerd worden. Alles stond vol. zich in de richting van het kermisterrein bij de sporthal om te kijken of daar mo gelijk al iets te beleven viel. Hoewel de kermis al volledig was opgebouwd bleef daar alles donker, want dat feest zou pas de volgende dag - vandaag dus- mogen starten, per traditie met „de eer ste deun” en wat dat betekent kan iedére rechtgeaarde Heemskerker u precies vertellen. Al moet u wat zij daarover „navertellen” aan mooie verha len niet altijd geheel op het weeg schaaltje van de waarheid leggen. Wat ons betreft mogen die weegschaal en die verteller- best doorslaan. Als het maar een mooi verhaal is. HEEMSKERK. Donderdag 9 sep tember start de bridgeclub „Heemskerk” het nieuwe seizoen. De wekelijkse brid geavonden worden gehouden op donder dag in het verenigingsgebouw van St. Caecilia aan de Marquettelaan 6. Men begint om 19.45 uur. De bridgeclub „Heemskerk” bestaat reeds meer dan 25 jaar. Het aantal leden bedraagt 64. Door vertrek naar elders kunnen nu 12 nieu we leden worden geplaats. Inlichtingen bij de heer Spijker, Karshoffstraat 6, tel 32308. De lestijden zijn als volgt. Maandag 18.30-19.30 uur jongens 8-15 jaar; 19.30- 20.30 uur meisjes 12-15 jaar; 20. 30-22 uur heren blijf fit-trimclub. Woensdag:. 15.45 - 16.45 uur kleuters (jongens en meisjes); 1.645-17.45 uur mesjes 7- 8 en 9 jaar; 19.30-20.45 uur dames turnen (vanaf 16 jaar); 20.45-22 uur dames (huisvrouwen en senioren). Donderdag: 18.30- 19.30 uur meisjes 10 en 11 jaar: 19.30- 20.30 uur. Meisjes 12-15 jaar; 18.30- 22 uur dames (senioren en huisvrouwen) BEVERWIJK. De openbare verlich ting van de Pijpkade moet drastisch worden gewijzigd, zo menen B. en W. De verlichting vormt een voortdurende bron van ergernis. De plaats van de 20 licht masten op de kade langs de haven is wel juist, maar de praktijk leert echter, dat bij het laden en lossen van schepen en vrachtwagens soms de lichtmasten worden geraakt en beschadigd. Vorig jaar was het hier in Heemskerk nog een nieuwtje. Nu kon men zich het begin van de wedstrijd best voor stellen en de eerste tijd gebeurt er natuurlijk niets, dus van spanning is nauwelijks sprake. En toch kwam men bij duizenden kijken. Wat boeit zo’n groot publiek zo geweldig, is de vraag die dan evenals vorig jaar door velen wordt gesteld, maar die nog door nie mand afdoende is beantwoord. HEEMSKERK. De ledenvergade ring van de VVD, afdeling Heemskerk wordt op maandagavond 6 september in De Boerderij aan de Vrijburglaan ge houden. Aan de orde komt o.a. de sa menstelling van de groslijst voor de Tweede Kamer. De vergadering begint om 20 uur. Tot de paalzitters behoren ook enkele bekenden van vorig jaar, zoals de win naar van toen Piet Hytendaal )p aal 6), Jan Zeeman (paal 1) en jawel, Japie Koper (paal 8). De andere deelnemers zijn Peter van Duivenvooorde (paal 3)’ een Italiaanse werknemer Clementi Magriel- le die met een extra applaus werd verwelkomd op paal 4, Cees Koning (paal 5), als oudste deelnemer de 67- jarige Heemskerker Jaap Kloos op paal 7, die natuurlijk ook een ovatie kreeg, Piet Welp op paal 9 en Ger de Wild op paal 10. De volgorde van de concerten is nog niet definitief. Wel is in ieder geval zeker, dat Rein de Graaf-Dick Vennik- kwartet zaterdagavond 11 september in de Jansheeren optreedt. Het otreden be gint om 21 uur. De kaartverkoop vindt plaats bij de Nutsspaarbank in de Heemskerkse Deutzstraat, reisbureau Oosterom in de Zeestraat te Beverwijk en bij het secretariaat van de werk groep, Prof, ten Doesschatestraat 55 te Heemskerk. Op de foto Dick Vennik en pianist Rein de Graaff. CASTRICUM. Een zwarte bas taard bouvier heeft dinsdagmiddag vier scholieren en een politie-agent aangevallen. Het agressieve beest kon door twee politie-agenten met moeite naar een braakliggend stuk grond worden gedreven, waar het werd ge dood.. HEEMSKERK. Dinsdagavond 7 september komt in de openbare vergade ring van de raadscommissie verkeer de oversteekplaats van de Tolweg van en naar het sportcomplex Assumburg tei sprake. De agenda vermeldt voorts het instellen van een parkeerverbod in- de bedieningsstraten van de Ardennenlaan en een overzicht van de verkeersonge vallen en tchmnisch ondrzoeken in het tweede kwartaal van dit jaar. De verga dering in het gebouw van de dienst gemeentewerken begint om 20 uur. Een deel v an de kosten komt voor rekening van het Gasbedrijf Beverwijk en omstreken. B. en W. hebben aan de raad in verband met deze uitbreiding een krediet van 52.500,- gevraagd. Ten behoeve van het Gasbedrijf wordt ook een krediet van 180.000,- gevraagd voor de vervanging van dienstleidingen. In een aantal woonwijken in het voor- zieningsgebied van het Gasbedrijf teren de dienstleidingen sneller weg dan was voorzien bij het vaststellen van de af schrijvingstermijn. Destijds gebruikte men nog aan corrosie onderhevige pij- pijpen. Nadat het beest onverwachts vier juist passerende scholieren had aan gevallen en één ervan gebeten, riep de eigenaresse de hulp in van de politie. Ook een agent, die naar de hond kwam kijken werd aangevallen. De man pakte zijn pistool en schoot het schuimbekkende dier in zijn poot. Samen met een collega wist hij het beest de straat uit te drijven en op een braakliggend terrein doodde hij de hond. Het kadaver is naar het diergeneeskundig laboratorium te Rotterdam gebracht omdat het ver moeden bestaat, dat de hond met hondsdolheid was besmet. Volgende week wordt de uitslag van het onder zoek verwacht. trof, liet geen misverstanden omtrent de ernst van de zaak. INDERDAAD ging het om een gaslei ding, waaruit met een enorm gesis Neer- lands kostbare goedje ontsnapte. In de kurkdroge polder was personeel van de Gasunie bezig een grotere gasleiding naar het industrieterrein aan te leggen en om het zaakje te klaren hadden de mannen een stuk van de gasbuis aan BEVERWIJK. Gistermorgen hield de politie twee knapen uit Zaandam aan,die in een kledingzaak in de Bever- hof een aantal pantalons ter waarde van ruim driehonderd gulden hadden gesto len. Toen de diefstal werd ontdekt en de eigenaar de politie waarschuwde gooiden de jongens de kleding achter een muur. De politie trof in de auto van de Zaan dammers nog meer spullen aan, die waren gestolen. Uit een speelgoedwinkel in de Beverhof hadden de jongens speel goed ter waarde van 290 mee genomen. In de tweede helft van dit jaar wil de werkgroep musici als Rein de Graaff. Dick Vennik, Pim Jacobs, Rita Reys, Piet Noordyk, Ruud Jansen en The Dutch Swing College Band naar De Jansheeren halen. 1. meer deelnemers dan nog steeds op diezelfde paal zitten. Na de start van het paalzitten bewoog RA11 W 4 i T. W ¥¥¥¥j^ ¥x ¥s Xijff'!'X WV -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11