Grote overwinningen Watervliet en Heemskerk NEPTUNES SNOEPTE MEO EEN PUNT AF Uitstekend tennis in toernooi Bloemendaal Odin: twee Kinheim na zege in de nederlagen Koene greep net naast de winst Verrassende zege voor springruiter Raymakers Tijdens wedstrijden op Papendal I. Mi halve finale I I Winst IJmond-dames te w 19 19 7 6 SPORT 6 SEPTEMBER KNBSB-beker F MAANDAG I'., EL I IJ - (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze tennismedewerker) (Van onze handbalmedewerker) (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze wielermedewerker) eer sratiB Een schotpoging vaa Neptunes in de wedstrijd tegen het Amsterdamse MEO. Nep- 4-1 n r* U - zo 7 <7 n n In lil z*J zo TT Mn 7z*z*io*4-Uzo7z-7/ii«.7 zo zo v> zozo 7 <Jzï 7z* oom ZO 7 zo o zoo* tunes hield aan hef jn de IJmond gespeelde korfbaldugl een 5-5 gelijkspel over. Sterke tijd Du Fossé (Van onze atletiekmedewerker) Na een slechte start. 0-3 achter, ging Dirk Wiersma volgens vast patroon re gelmatig op de overwinning af. De eigen opslag (zeer effectvol' maken en op de De IJmond-dames stonden tegen BDC met rust met 4-2 voor. Hierna kwamen de gastvrouwen gevaarlijk opzetten. Dat kwam IJmond op drie strafworpen te staan, die alle werden benut. IJmond liet het hier niet bij zitten en met felle uitvallen werd toch nog de volle winst binnengehaald, 7-6. Ank Bos scoorde 2x. Rieneke Pels, Inge Jong, Lida Berkhout en Finny Gooijers ieder eenmaal. Naast het B-toernooi werd erop de zes banen van Duinwijck nog een open C- toernooi gespeeld volgens de traditionele toernooi-opzet. Van de 64 heren, inge- Klaas Pelgrim, Harrie van de Geld en Arie van de Werff brachten de stand nog op 9-2, alvorens HCSC twee tegen treffers produceerde. Henri Stolp maak te tenslotte zijn kwartet doelpunten vol en bracht de eindstand 10-4 op het bord. service van Brandse diepe ballen op de backhand en afmaken aan het net. en 5-4 LANAKEN (ANP). Het eerste Be- nelux-kampioenschap voor springruiters, dat het afgelopen weekeinde op de ter reinen van stal „Zangersheide” in Lana- ken (Bel) is gehouden, heeft een onver! wachte winnaar gekregen. Piet Rayma kers, een 19-jarige ruiter uit Asten (Noord-Brabant), werd met de schimmel „King Rota” de eerste Benelux-kampi- oen. Hij liet gerenommeerde ruiters als Anton Ebben en Francois Mathy achter zich. HAARLEM-IJMOND. Het eendags- jubileumtennistoernooi van Bloemendaal behoort weer tot het verleden. De alge mene indruk van dit invitatie-B-toernooi op experimentele basis is dat de deelne mers een uitstekend toernooi hebben gespeeld. De enige die niet ingenomen waren met de nieuwe formule waren de vele B-spelers die dit volgens traditie laatste B-toernooi van het seizoen als een dag afgewerkte tennistoernooi waren inugedeeld in twee poules van drie. ORWO HCAW k wam een ronde ver der door de Twentse ploeg Huiskes Ti gers met 3-0 te verslaan. Op de interna tional pitcher Bertig Haagse werden door de Bussummers acht honkslagen geproduceerd. Het eerste punt werd ech ter in de zesde inning verkregen door drie veldfouten op een rij van de Tigers. Watervliet, dat sinds begin augustus onder de bekwame leiding van de Am sterdamse trainer Meintjes (Archipel) staat, blijkt vooral conditioneel enorm vooruit gegaan. Het nam in de uitwed- IJMOND, De intensieve voorberei ding, die de korfbalploegen uit de IJ mond dit jaar hebben gehad heeft er zeker toe bijgedragen, dat de competi tiestart veelbelovend is geweest. Neptu- nus speelde een prima wedstrijd tegen MEO en wist de Amsterdammers een puntje af te snoepen terwijl Watervliet en Heemskerk grote overwinningen be haalden. DKV keerde onverrichterzake terug uit Heerhugowaard, omdat het veld van Apollo onbespeelbaar bleek. Piet Raymakers, die na zaterdag de zesde plaats innam in het tussen-klasse- ment, verwierf de titel doordat hij als enige in beide manches van het Grand Prix-springconcours foutloos bleef. An ton Ebben completeerde het Nederlandse succes met zijn tweede plaats. Ebben, die met „Jumbo Design” dicht bij de overwinning was, maakte gisteren in de tweede manche van de Grand Prix een fout. Dit kostte de 45-jarige routinier de eerste plaats. De derde plaats was voor de Belg Francois Mathy, tijdens de olympische spelen eveneens winnaar van het brons. Na de eerste dag leek het dat het Benelux-kampioen^chap - dat in totaal 9.000 toeschouwers trok - een volledig Belgische zaak zou worden. Het jacht- Wijk aan Zee had een goede start tegen Foresters. De dames bleven tot 4-3 aan de goede zijde van de score. Plotse ling echter was het combinatiegevoel weg. Foresters sloten de eerste helft met een 6-4 voorsprong af. Wijk aan Zee vocht wel terug, maar de inzinking (met de daarbij tegengescoorde doelpunten) was niet meer goed te maken. Het werd 8-7 voor Foresters. Heidi Duin scoorde 4x, Lisette v.d. W1 3x en Jacqueline Eijke lx. strijd tegen W'WSV (Wijde Wormer) door Alfred van Goethem, via een straf- worp, de leiding waar WWSV een af- standstreffer tegenover stelde. schreven in het enkelspel, bleek de dis- trikskampioen Arthur Maaswinkel de sterkste. In de finale versloeg hij de Groenendaler Dick Duyk met 6-4 6-1. In Roosendaal waar een nieuwe kunststofbaan werd geopend, werd Bert de Jager op de 100 m verrassend versla- op een plaats in de bovenste regionen van de afdeling Noord-West om op die manier de „grote bond”, het KNKV, binnen te stappen. Het begin van de wedstrijd tegen HCSC was echter een koude douche, want binnen dertig se conden keek Heemskerk tegen een 0-1 achterstand aan. Nadat trainer-speler Henri Stolp echter van afstand had gescoord, was er geeri vuiltje meer aan de lucht. Harrie van de Geld vierde zijn rentree met een fraai doelpunt en Klaas Pelgrim zorgde voor 3-1. Via 4-1 door Hans de Jong brak met 4-2 de rust aan. HE B poule 1 Brandse-Elstrodt 9-1, Brandse- Mulder 9-7, Mulder-Elstrodt 9-1. Poule 2 Wiersma-Weyers 9-2, Wiersma-v. Bruggen 9-8, v. Bruggen-Weyers 9-7. Kruisfinales Wiersma- Brandse 9-7. Mulder-v. Bruggen 9-6, Weyers- Elstrodt 9-5. DE B poule 1 De Vllder-IJspaard 9-7, Albers-De Vilder 9-3. Albers-IJspaard 9-6. IJMOND. De dames van Desiree- Odin hebben een heel moeilijk weekein de achter de rug. Twee handbalduels in nog geen vierentwintig uur en dat nog wel in de eerste klasse is niet direkt voor herhaling vatbaar. Desiree-Odin moest echter een wedstrijd inhalen en zag zodoende haar programma verzw aard. Het eerste duel ging tegen SEW’68 in Nibbixwoud. Watervliet scoorde echter door Bert Koopman 1-2 en nadat deze speler één strafworp had gemist maakte hij de tweede keer geen fout en zorgde voor 1- 3. Peter van de Veer bepaalde met een ver schot de ruststand op 1-4. Nog was de koek niet op, Joke Hendriks rondde een vloeiende combinatie bekwaam af en Alfred van Goethem zorgde met zijn tweede treffer voor 1-7. Een tegentreffer van WWSV werd tenslotte beantwoord door schitterend samenspel van Bert Koopman, Jannie van der Waa en Kees Doesburg. Laatstgenoemde voltooide dit mooie staaltje korfbal met een doeltref fend schot, zodat Watervliet met een 2-8 overwinning naar Beverwijk terugkeer de. Ook Heemskerk heeft haar visite kaartje nadrukkelijk afgegeven. De ploeg, traint onder leiding van Henri Sitolp, heeft duidelijk haar zinnen gezet HAARLEM. De Haarlemse wielera- mateur Wim Koene greep in de ronde van Limmen net naast de zege. In de eindsprint van een veertien man sterke kopgroep werd hij met nauwelijks waarneembaar verschil door de Amster dammer Louis Westrus geklopt. De jury had het er ook moeilijk mee en het duurde heel lang voordat men tot een uitspraak kwam en Westrus tot winnaar verklaarde. Nico Alles uit Alkmaar werd derde, de Zwanenburger Rob Borst vierde en Sjaak Butter uit Alkmaar vijfde. Voor Westrus werd een tijd afgedrukt van 2.20.17 over de 90 km. De succesvolle Amstelvener Juul Bruessing bracht het het afgelopen weekend tot een dubbele triomf. Hij zegevierde zaterdag in Zoe- termeer en zondag in Cuyk. Jan v.d. Horst won op het parcours in het Van der Aartsportpark een rit voor de zomercompetitie van de Haar lemse wielerclub De Kampioen om de Heems 1822-beker. Met Hans de Haan en Hein Rutte had hij een ronde voor sprong genomen. De uitslag: 1. J. v.d. Horst, 2. H. de Haan, 3. H. Rutte, 4. H. Neeskens, 5. H. v.d. Putte. Bij de officieuze kampioenschappen voor C-junioren Ookmeer toonde Ma rio Westbroek een echte sprinter te zijn. Na in de serie en halve finale al met 11,8 de snelste tijd gelopen te hebben, kwam hij in de finale in 11,7 als over tuigend winnaar over de streep. Lydia Smits won haar 80 m serie en halve finale in prima tijden van 10,7 en 10,5. In de finale greep zij met een vierde plaats in 10,6 net naast de prijzen. Bij het verspringen werd Smits zevende met 4.80. Dé 4 x 100 m estafetteploeg van AV Haarlem lag na de derde man in „gewonnen” positie, de vierde man Ray mond Hoefman vertrok echter veel te laat en moest tenslotte drie concurren ten voorlaten, tijd 49,5. Peter Schonewil- le boekte opnieuw winst met de kogel en de discus. De kogel plofte na 11,94 neer, terwijl de discus dat na 37.34 deed. springconcours werd gewonnen door Mathy, voor Dick Wieken. Daarna volg den vier Belgen op een rij. Ook het progressieve springconcours eindigde in een Belgische overwinning. In de barrage bleven Eric Wautersen Anton Ebben weer foutloos. De Belg was echter bijna tien seconden sneller. Eindstand: 1. en kampioen van de Benelux: Raymakers 11 punten, 2. Eb ben 11, 3. Mathy 12, Om zich enigszins te sparen werd besloten zich verdedigend op te stellen. Dat lukte heel aardig, want SEW had bij rust maar een minimale voorsprong van 2-0. Na de pauze blijkt er iets fout te zijn gegaan. Odin wilde toen het initiatief overnemen. Het overschakelen op de aanval is de ploeg duur komen te staan. Het was al gauw 9-0 voor SEW. Ingrid Waalboer maakte toen 9-1, maar het zou alleen het redden van de blijken, want SEW won met 11-1. Bij de dames ging de finale tussen Margot Kramer en Micky Albers. Mar got Kramer, die de finale won, kan terugzien op eén goed toernooi, maar in de finale was toch het spel van de uit Lisse afkomstige Micky Alberse het meest spectaculair. Als dit meisje wat meer vastheid in haar spel krijgt, heeft zij alles om een hele goede te worden een goede opslag, allerlei verschillende slagen in haar repertoire, veel oplopend en snel vollerend. Margot Kramer re tourneerde alles echter rustig, en scoor de zelf snel zo vlug de gelegenheid daar zich met haar vierde plaats goed in dit gezelschap van jonge speelsters. gen door 209 m-kampioen Henk Brou wer (Ciko ’66). De Jager, die de hele race op kop liep, werd op de finish geklopt. Tijden 10,6 voor Brouwer, tegen 10,7 voor De Jager. Ruud Wielart nam met 2,14 het hoogspringen voor zijn rekening. Van uitstekend gehalte was de 1500 m heren met elf man onder de 3 min. 50. Hierbij waren twee DEM-atle- ten. Peter Appelman liep 3,47,1, terwijl er voor Theo van Kouteren 3.49,6 werd geklokt. Bij de heren kwamen Brandse en Wiersma als eerste uit de poules te voorschijn. In de finale kon Wiers ma datgene doen wat hem in de distrtktsfinale net mislukte: hij versloeg voor het eerst in zijn carrière Brandse. Neptunus liep tegen MEO al snel een 0-1 achterstand op, die echter door Piet van der Gaag, na goed aangeven van Ilse Kok, teniet werd gedaan. Weer nam MEO een voorsprong, maar via een mooie doorloopbal van Rob van de Berg en een afstandsschot van Ron Thiele konden de IJmuidenaren met 3-2 gaan rusten. Joop Wielhouwer zette zijn ploeg op een comfortabele 4-2 voorsprong door van afstand raak te schieten, maar MEO had onmiddellijk antwoord 4-3. Het met veel inzet spelende Neptunus scoorde nog eens via een afstandsschot van Lo rrie Verkerk, maar verder lieten de Am sterdammers het niet komen. Sterk aan dringend wisten zij de achterstand van 5-3 geheel weg te werken, zodat Neptu nus met een gelijkspel genoegen moest nemen. Het d ames-enkelspel is niet a fgespeeld doordat pluvius zaterdag een en ander in de war stuurde. Betty Beeren behaal- in de halve finale was de kombinatie Piet Hein Wiersma-Rold Bredschijeder het slachtoffer (6-2 6-2). In de finale gingen Bouttellier en De Weerdt ten onder tegen dit „paar apart.” Hoeker zigzagt hoogst onorthodox over de baan, terwijl Trossel aan een stuk door praat en schreeuwt. Beiden vergeten echter tussen de bedrijven door niet te tennis sen. In Vught, waar Eltjo Schutter het polsstokhoogrecord op 4.95 bracht, liep Kees Fluitman een sterke 800 m. Flult- man bracht zijn beste tijd terug van 202,5 tot 200,0. Evert van Ravensberg won op de zachte baan de 3000 m steeple chase met een halve baan voor sprong op Richard Litjes in 9.20,8 en Hans van der Eem werd derde op de 400 m in 54,3. In de series noteerde hij 53,i. HAARLEM. Twee Haarlemse clubs drongen door tot de halve finale van de strijd om de KNBSB-beker. Tetramin Nicols hield OVVO er met 2-1 onder en Aktie ’68 Kinheim bleef stadgenoot Lot- tegering Schoten gemakkelijk met 4-2 de baas. Nicols moet het in een licht- wedstrijd vrijdagavond a.s. opnemen te gen Orwo HCAW, dat de tweede klasser Huiskes Tigers met 3-0 klopte. De tegen stander, van Aktie ’68 Kinheim is Sparta. De Rotterdammers versloegen eerste klasser Giants Diemen pas na dertien innings met 13-11. ben 11, 3. Mathy 12, 4. Wauters 16, 5. Wiering 22, 6. Wieken 25, 7. Wouters van den Oudenwijer 28, 8. Ferdi Tyteca (Bel) 34, 9. Van Paesschen 38. 10. Willy Hof- mans (Bel. 40. ODIN een kreeg Yvonne Edel zorgde weer voor 6-5 Odin. Een minuut voor tijd volgde er weer een'strafworp voor HMS (6-6). En een halve minuut voor tijd opnieuw: 7- 6. Fraai aangeven van Nettie Spierings stelde Henri Stolp in staat 5-2 te laten aantekenen, waarna dezelfde speler even later een strafworp verzilverde, 6-2. Jeanette Oversteege (links op de foto) met vier doelpunten topscorer bij Aurora, in innige „omhelzing" met een speelster van KCO. Aurora won het duel in Haarlem met 10-6. Poule 2 Kramer-v. Deursen 9-7, Kramer- Pardoel 9-1, Pardoel-v. Deursen 9-2. Kruisfina les Kramer-Albers 9-6, Pardoel-De Vilder 9-6, IJspaard-v. Deursen 9-1. HE C Maaswinkel- Roffel 4-6 6-2 7-5. Suyk-v. Duivenvoorden 6-3 6-0. Finale Maaswinkel-Suyk 6-4 6-1. DE C v. Gerven-Smolders 7-6 7-6, Beeren-Stomp uitge steld. Finale uitgesteld. HD C fin. Trossel- HöckerBoutellier-De Weerdt 6-0 6-4. GD C fin. Beeren-SantingLembeck-v. d. Toorn 7-5 6-2. DD C fin. Beeren-v. Gerwen—Mes-Christi- aans 6-4 6-3. Rinus Adrichem van KIC scoorde voor zijn team tegen UD in een aan trekkelijk duel niet minder dan acst doelpunten. KIC-doelman Kees Brink echter was niet altijd even gelukkig in het stoppen van de harde schoten van de UD-voorwaartsen. Hij bofte niet dat zeker vier doelpunten na een half ge stopte bal ontstonden, en dat de bal in die gevallen tussen de paal en zijn voeten toch nog in het net terecht kwam. UD leidde met rust met 11-8. Na een spannend slot, waarin Ben Lammer- se, Herman Liewis en Koos Heeremans ieder nog tweemaal scoorden, verloor KIC met 18-16. HAARLEM. Bij nationale wedstrij den zaterdag op Papendal zorgde Hol- landman Conno du Fosse op de 10.000 m voor een tjjd, waartoe niemand hem al in staat had geacht. In stromende regen voltooide Du Fosse zijn race bij de heren B als vijfde in de zeer snelle tijd van 31.32,9. Hij vleef daarbij ruim een mi nuut onder het Holland record van An dre Handgraaf. De prestatie van Du Fosse verdient des te meer waardering, waanneer men zijn snelste t ijd op de 5000 m van 15.47 bekijkt. Deze tijd liep hij nu twee maal achterelkaar. Clubge noot en tienkamper Wim Roosen liet zien ook op de 800 m uit de voeten te kunnen. Hij bleef met 1.59,3 voor het eerst onder de twee minuten, hetgeen ook drie „Haarlemmers” lukte. Van hen was Evert van Ravensberg het snel ste met 1.57.4, Frans Capellen won bij de heren B zijn serie in 1.58,3, terwijl Flans v.d. Eem uitkwam op een derde plaats in 1.59.1. Bij de „Levade”, het ruiterfestijn, dat ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Koninklijke Nederland se Federatie van landelijke rij-vereni gingen zaterdag in Apeldoorn werd ge houden, werd Jan Hokse uit Staphorst met het paard Kitty winnaar van het springconcours. De dressuurwedstrijd werd voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door mevrouw Eenink met een paard, dat eveneens Kitty heet te en de men-titel ging naar J. Grijpstra (Luna-ruiters) met het paard Tineke.In totaal kwamen bij deze wedstrijden niet minder dan 850 paarden aan de start. Een record voor Apeldoorn. Wade Jensen van Kinheim had zijn vertrek naar de States met een dag uitgesteld, om zijn ploeg tegen Lottge- ring Schoten te leiden. De wedstrijd werd i.v.m. de regen zondag inplaats van zaterdag gespeeld en dat betekende dat Kinheim de beschikking had over pit cher Steef v. v. Sluis. Frank Lewis en Graig Montvidas kwamen in de eerste inning heelhuids over de thuisplaat. Kinheim zou de verkregen 2-0 voor sprong niet meer prijs geven. Bij Scho ten speelde Ben Richardson, na enkele weken niets van zich te hebben laten horen, mee alsof er niets gebeurd was. Hij sloeg de beide Schoten-punten binnen en hield er een slagggemiddelde van 0.500 aan over. OVVO nam tegen Nicols in de derde inning na een drie honkslag van pitcher Arthur Stassen, gevolgd door een goede klap van Charles Urbanüs de leiding 1- 0. In de vijfde inning kwam Nicols gelijk door honkslagen van Huub Kohl en Jersey van Doornspeek. De overwin ning ging in de achtste slagbeurt naar Haarlem toen Ton de Jager op honksla gen van Boudwijn Maat en Bill Kelley kon thuiskomen 2-1. Hamilton Richard son bezorgde Sparta in Diemen na der tien innings spelen de zege door de bal over het hek te slaan, waarmee hij ook Alfio Troeman mee nam 13-11. Terecht werd de volgende dag door Desiree-Odin tegen het treffen van SW HMS opgezien. Het was al snel 2-0 voor de gasten. Yvonne Edel maakte wel 2-1, maar HMS kwam op 3-1. Toen Ingrid Waalboer hierna een strafworp benutte en Yvonne Edel ook nog scoorde, stond ODIN gelijk, 3-3. Tegen alle verwach ting in werd deze stand tot de rust vastgehouden. In de tweede hglft heeft ODIN alle reserves er maar tegenaan gegooid. HMS scoorde eerst 4-3, maar via Ingrid Waalboer en Anita Beers kwam ODIN met 5-4 voor. Hierna kwam een dramatische ontknoping. HMS kreeg een strafworp (5-5) en voor

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19