Cadeau van Koninklijke Militaire Kapel FEESTCONCERT VOOR 100-JARIG IJMUIDEN VERKEERSGEDRAG MET DRANK OP CLEMENT BESTRAFT Agenda Buitenlandse werknemer: ongeschoold veel ploegendienst en erg mobiel Ambtenaren dreigen met acties VELDHUIS Suède «Nappa kleding 7 Peuterspeelzaal Voor de politierechter Krediet voor UIT RAPPORT NOORDHOLLANDSE COMMISSIE BLIJKT: Comsssies bespreken begroting Velsen Meerestein „De Lichtboei” IJMOND 19 76 SEPTEMBER 9 DONDERDAG 6 I in m (Van een onzer verslaggevers) Analfabeten Welzijnsbeleid ^astricnni Op vergadering Wijk aan Zee HAARLEM. „Hoewel de feiten eigenlijk veel ernstiger zijn wil ik toch nog niet overgaan tot een eis van onvoorwaardelijke gevangenis straf”, zei de Haarlemse officier van justitie mr. Bijl de Vroe gisteren in een zaak die voor de politierechter diende. De feiten waarop hij doelde waren gelegen in het verkeersge drag van een 41-jarige man uit Wijk aan Zee, en de omstandigheden waaraan deze het te danken had dat hij geen gevangenisstraf kreeg lagen in zijn veranderde instelling na dit verkeersgedrag. Wijk aan Zee In en om Haarlem Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden HAARLEM De buitenlandse werknemers in Noord-Holland wer ken in overwegende mate in in dustriële bedrijven. Bijna de helft van hen verlaat binnen een jaar het bedrijf waar zij werken. Het perso neelsverloop onder de buitenlandse werknemers is zeer groot in de voedings- en genotmiddelenindus trie en in de schoonmaakbedrijven. Ze zijn voor het merendeel onge schoold, maken weinig gebruik van scholingsfaciliteiten en verrichten veel ploegendiensten. Films b dte Ltarf (ADVERTENTIE) u voor een ieder toegankelijk. de Cen- 24 u.: vol- vol- ders Dorpsstraat. 20 4a: stuk zou (Wilsonsplein) 20.15 voor dames en heren Meer dan de helft van de buitenlan- is afkomstig van het platteland. Ruim de helft woont zelfstandig met als uitschieter de IJmond waar dit voor driekwart van de buitenlanders opgaat, in deze regio kent men ook de kortste wachttijd voor zelfstandige huisvesting. Scholing is een moeilijke zaak. Als een ontwikkelingssamenwerking Zorgwekkend is de situatie als het om sociale contacten gaat: 31 percent van de buitenlandse werknemers is van me ning dat het aantal plaatsen waar men landgenoten kan ontmoeten te klein is. Veel buitenlandse werknemers hebben te kennen gegeven door een arts uit het moederland te willen worden behandeld. Bovendien blijkt dat de welzijnsstichtin- gen voor buitenlandse werknemers wei nig bekendheid genieten. Ook is geble ken dat de beleving van de Islamitische religie moeilijkheden oplevert: deze is slecht te verenigen met de werksituatie en het is maar zelden dat er een moskee in de buurt is. 1 Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 BIOSCOPEN Corso Theater, drowning pool”. Burgemeester Drs. J. Reehorst zal het jubilerende muziekgezelschap voor de pauze een geschenk aanbieden als blijk van erkentelijkheid voor dit exclusieve concert. Tweederde van de ondervraagde bui tenlandse werknemers is tevreden met het loon dat zij ontvangen, bijna de helft kan in het bedrijf waar ze werken beschikken over de diensten van een tolk. Opnieuw is in de IJmond de situa tie het gunstigst, meer dan 70 procent heeft een tolk in de directe omgeving. van deze expositie is de militaire muziek van heden en verleden en wordt gehou den onder het motto „Turf in je ransel”. De openingstijden van deze vierdaagse tentoonstelling is van’s ochtends tien tot 's middag vier uur. De toegang is gratis. De aanvangstijd van het feestelijke concert is kwart over acht. Dirigent is de majoor Anne Posthumus terwijl so listische medewerking wordt verleend door de oud-IJmuidenaar Jan Blinkhof die als tenor verbonden is aan de Neder landse Opera te Amsterdam. De commissie vraagt aandacht voor vele punten die moeten worden geregeld voor er kan worden gesproken over een echt welzijnsbeleid. Nu 20 tot 30 percent van de buitenlanders te kennen heeft gegeven in Nederland te willen blijven moeten er ook maatregelen worden ge troffen deze mensen op te vangen als ze niet meer in staat zijn zware arbeid te doen en in ploegendienst te werken. Ook al omdat bijna de helft van hen ouder is dan veertig jaar is het tijd na te denken wat er straks moet gebeuren. Slechts in heel weinig gevallen zal een buitenland se werknemer volledige AOW ontvan gen, dan moet hij van zijn 15de tot zijn 65ste jaar hier zijn geweest, zodat velen een beroep zullen doen op de bijstand. Het algemene beeld is dat veertig per cent van de vrouwen van gehuwde bui tenlanders (nog) in het moederland ver blijft. Dit blijkt uit het rapport „Positie van de mediterrane werknemer in de Noord- Hollandse samenleving” dat is uitge bracht door de Provinciale Commissie voor de Buitenlandse Werknemers. In de regio IJmond vormen de werknemers met de Spaanse nationaliteit de grootste groep, in de agglomeratie Haarlem de Turken. Ruim 87 procent van de buiten landse werknemers is 30 jaar en ouder, 46 procent reeds 40 jaar en ouder. Velen worden oud in Nederland: ruim 41 pro cent is reeds langer dan tien jaar in Nederland. Ruim 81 percent is gehuwd, in zeer veel gevallen is de vrouw ook in Nederland aanwezig. Uitzondering hierop vormen de Marokkanen: jn bijna 62 procent van de gevallen vertoeft de echtgenote in het moederland. Zoals te verwachten zijn het vooral financiële overwegingen ge weest die het besluit ingaven het moe derland te verlaten. Het merendeel ziet het verblijf in Nederland als een tijde lijke zaak, zij zijn overigens over het algemeen slecht voorgelicht in het land van herkomst over de omstandigheden die ze in Nederland zouden tegenkomen. Vooral bij de Marokkanen komen veel analfabeten voor: 30 procent van hen kan lezen noch schrijven. Op 19 februari speelde het eerste feit zich af. De man, een kleine middenstan der wilde met zijn wagen het pad bij zijn zaak oprijden, toen daar op h,et fietspad dat zijn weg moest kruisen een bromfietser aankwam. Die had hij wel gezien, maar blijkbaar schrok de jongen van hem en botste tegen een groentekist „Vier vuisten op een schietend scheur ijzer” is de titel van de lachfilm welke deze week draait in de Stadsschouwburg. Toby en Butch vormen een nieuw ko misch duo, dat rake klappen weet uit te delen en zich ook niet onbetuigd Iaat bij de grootste taartenslag welke ooit in het wilde westen is geleverd. Op een toeval lige wijze weet het tweetal in het bezit te komen van een „nieuw wapen’, een schietende overigens zelfgebouwde Uit de enquête is duidelijk geworden, dat er bij de ouders van buitenlandse kinderen te weinig inzicht bestaat in de onderwijsmogelijkheden in ons land. De commissie ziet in deze een specifieke taak voor oudercommissies en stichtin gen voor buitenlandse werknemers. VELSEN. In het kader van de festiviteiten rond het honderdjarig be staan van IJmuiden biedt de Koninklij ke Militaire Kapel de jarige gemeente een feestconcert aan. Onder het motto „Elck wat wils” zal de kapel op donder dag 7 oktober concerteren in de stads schouwburg. Behalve aan degenen die zich hebben ingezet om de viering van het jubileumjaar te doen slagen, zijn uitnodigingen tot bijwoning van dit con cert verzonden aan een aantal Velsense burgers waarvan de namen en adressen willekeurig zijn gelicht uit het bevol kingsregister. De idee van het „muzikale cadeau” is voortgekomen uit het feit dat de militai re kapel honderd jaar geleden ’t predi kaat „koninklijk” verkreeg. In verband met deze heugelijke gebeurtenis zal, voorafgaande aan het concert, van maandag 4 tot donderdag 7 oktober een tentoonstelling worden ingericht in de burgerzaal van het stadhuis. Onderwerp Als een buitenlandse werknemer ziek wordt geeft dat nog weleens problemen, vooral omdat arts en patiënt elkaar slecht begrijpen. Meer dan de helft geeft er dan ook de voorkeur aan door een arts te worden behandeld die landgenoot is. VELSEN. Voordat de gemeenteraad zich half november over de begroting zal buigen zullen twaalf raadscommissies van bijstand in het stadhuis over de verschillende delen van de begroting spreken. Het programma ziet er als volgt uit: op 13 september om 19.30 uur zal de commissie financiën bijeenkomen. Om 19.00 uur op 14 september de commissie sociale zaken. Dezelfde dag om 19.30 uur de commissie volksgezondheid. De vol gende dag om 19.00 de commissie sport en recreatie. Om 20.30 uur de commissie openbare werken. Op 16 september om 19.00 uur zal de commissie volkshuis vesting bijeenkomen terwijl om 20.30 uur de commissie culturele en jeugdzaken aan het woord is. Op 17 september is om 19.00 uur eerst de commissie onderwijs en daarna om 20.30 uur de commissie bedrijven. Op 22 september zal om 19.00 uur de commissie algemene en econo mische zaken bijeenkomen. Daarna om 20.30 uur is de commissie personeelsza ken te beluisteren. De vergaderingen zijn Het ziet er niet naar uit dat de bonden stakingen of stiptheidsacties zul len aanbevelen. De gedachten gaan meer uit naar demonstratieve acties, zoals de massale protestoptocht naar Den Haag in februari van dit jaar. De ambtenarencentrales wijzen elke aantasting van de rechtszekerheid van het overheidspersoneel van de hand. „Wij zullen ons met alle ten dienste staande middelen met kracht verzetten tegen elke maatregel waarbij het over heidspersoneel een extra financiële last wordt opgelegd. De na vele jaren van moeizame strijd verkregen rechten moe ten eerbiedigd worden”, aldus mr. Knop pen Angst bestaat er bij de ambtenaren bonden ook voor op handen zijnde reor ganisatie van het binnenlands bestuur. Ook hierin ziet men een bedreiging van de positie van het overheidspersoneel. Mr. Knopper pleitte voor een aparte staatssecretaris die deze operatie moet gaan begeleiden. Anders voorziet hij een chaos ontstaan waarvan de ambtenaren het slachtoffer zouden kunnen worden. Het Citytheater prolongeert als gevolg van de enorme toeloop' deze week „An dré van Duin’s Pretfilm”, waarover wij vorige week al schreven. De voorstellin gen zijn donderdag en vrijdag om 20 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur en zondag om 14.30, 19 en 21.15 uur, alsmede maandag, dinsdag en woensdag telkens om 20 uur. DIVERSEN VRIJDAG 10 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg De commissie vraagt zich af of de mannen nu extra vakantie moeten krij gen of dat de gezinsherenis nc moet worden gestimuleerd. Als het gezin hier is moet er ook worden gezorgd dat de kinderen goed kunnen worden opgevan gen. De commissie ziet dit niet als een specifiek probleem voor buitenlandse werknemers, ook de Nederlandse ge huwde werkende vrouwen ontbreekt het vaak aan goede opvangmogelijkheden voor de kinderen. Over het algemeen is men tevreden met de huisvesting. In de agglomeratie Haar lem gaf ruim 43 procent echter op niet naar de zin te wonen. WIJK AAN ZEE. De ambtenaren bonden zullen acties gaan voeren wan neer de regering de gebruikelijke sala risverhoging van het overheidspersoneel (de trend) dit jaar niet uitkeert. Mr. Knopper, voorzitter van de Algemene Bond van Provinciaal Personeel in Ne- gadering in Wijk aan Zee dat de ambte naren door het gevolgde trendbeleid in loonontwikkeling al zijn achtergebleven bij het vrije bedrijfsleven. „Het kabinet heeft met het voornemen de ambtelijke rechtspositie te herzien de grenzen van het redelijke al overschreden”. DIVERSEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: wassenen 19-21.30 u. VRIJDAG 10 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg ■wassenen 19-21.30 u. het goed zijn als de buitenlanders hier een opleiding kregen, die ze in hun moederland zouden kunnen gebruiken. HEEMSKERK B. en W. hebben aan de raad een krediet van f. 50.000,- ge vraagd in de voorbereidingskosten van het bestemmingsplan „Meerestein”. Dit geld heeft het college onder meer nodig voor de financiering van de inspraak procedure. Op dat moment botsen echter het econo misch en sociaal beleid. Als de buiten landse werknemers geschoold worden zal dat leiden tot een verloop van onge schoolde naar geschoolde functies. Er vallen plaatsen open met als gevolg dat voor het omgeschoolde functieniveau steeds opnieuw andere buitenlandse werkhemers moeten worden aangetrok ken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De peuterspeelzaal in het buurthuis „De Lichtboei’ ’aan de Maasstraat is weer geopend. Er kunnen nog enige peuters worden geplaatst in de groepen op de dinsdag- en vrijdagmid dag en op de maandag- en donderdag middag. Voor inlichtingen en aanmelding kan men zich wenden tot het buurthuis, telefoon 32651. Bijna negen percent van de buitenlan ders heeft in eigen land geen enkel onderwijs genoten. De helft is niet ver der gekomen dan de lagere school of zelfs maar enkele klassen daarvan. motorfiets van het leger. Zij bestijgen het schietend scheurijzer en knetteren weg. Niet meer tegen te houden, omdat zij de rem hebben verloren. Tenslotte worden ze na een ravage te hebben aangericht op echte wild-west wijze ge- lassoëd en eerst gevangen, daarna te werk gesteld. Twee elkaar beconcurre rende gangsterbenden willen echter hun motorfiets in bezit krijgen, zodat er ware veldslagen ontstaan. Tenslotte wordt het tweetal weer door het leger gevangen genomen. Er volgt wederom een ontsnapping waarbij vriend en vij and het tweetal achtervolgt. De film draait vrijdag, zaterdag en zondag 20 uur. Zondagmiddag half drie wordt hier vertoond: Pim Pandoer in ’t nauw”. Het hele filmprogramma van Luxor wordt in beslag genomen door „André van Duin’s pretfilm”. De kassa van de Of dat moet worden bevorderd is zeer de vraag. Immers: in dat moederland is meestal slechts een beperkt aantal art sen waarvan eigenlijk niemand kan worden gemist en de buitenlandse arts mag in Nederland maar niet zo een praktijk gaan uitoefenen. Het lijkt daar om beter de Nederlandse gezondheids zorg beter toe te rusten voor deze taak. De commissie heeft het niet gelaten bij de constateringen van het rapport, men gaat ook op een aantal zaken in. Zo merkt men op dat de buitenlandse werknemers door Nederlandse bedrijven in samenwerking met de overheid zijn geworven. Nu ze belastingen en sociale premies betalen dienen ze ook dezelfde behandeling als Nederlanders te krijgen. Het ging om rqden onder invloed. Eén keer terwijl dit bewezen was en ge staafd met een bloedproef van 2,97, bij zonder hoog vergeleken met een mini mum van 0,5. De andere keer bleef het bij een vermoeden want toen weigerde hij de bloedproef. op. Hij haalde hem naar binnen en dronk met hem een pilsje, totdat de jongen op advies van een arts naar het ziekenhuis ging, ’s Middags wilde de ver dachte nog eens gaan informeren hoe het met hem was. Met nog twee pilsjes meer achter de kiezen stapte hij in de auto, maar werd bij het ziekenhuis aan gehouden op verdenking van «rijden on der invloed. De bloedproef was veel en veel hoger dan ooit drie pilsjes in totaal hadden kunnen uitrichten. Verdachte hield ech ter zijn beweringen staande voor de politierechter en vocht de waarde van de bloedproef aan. Mr. Bijl de Vroe wees erop dat hij de man nog een mogelijkheid tot een tegenonderzoek had geboden, maar dat hij dat geweigerd had. De tweede zaak speelde op 7 mei in Wijk aan Zee, toen verdachte weer werd aangehouden en met eën „dit doë ik nooit meer” de bloedproef weigerde. Hij had naar zijn zeggen toen een pilsje op. Veel vertrouwen in de onderzoektech- nieken van de politie had hij al niet meer. „Ik heb op verschillende pijpjes moeten blazen ook, die dingen waren allemaal kapot of lek.” Bedenkelijk bij dit alles was dat de man al eens eerder voor rijden onder invloed was veroor deeld. Dit alles pleitte in zijn nadeel. Maar ook ten voordele van hem konden din- Op het gebied van de voorlichting schort ook nog wed het een en ander. De commissie wil dat er meer voorlichting wordt gegeven aan buitenlanders voor zij naar ons land komen, maar ook dat Nederlanders meer voorlichting krijgen over de buitenlandse samenleving. Huis vesting is een punt dat extra aandacht waard is. Op alle mogelijke manieren zal daar wat aan moeten gebeuren. In ieder geval is het zo dat de overheid de ee’.te verantwoordelijkheid hiervoor aanvaardt, de wervende werkgevers zijn verplicht om bij de eerste opvang voor huisvesting te zorgen. bioscoop aan de Breestraat werd vorige week door het publiek bestormd. Voor Luxor aanleiding om de pretfilm te prolongeren. Liefhebbers van Louis de Funes ko men aan hun trekken in het Kennemer Theater, waar „De eend en de Cadillac” draait. Het verhaal over een eenvoudige zakenman, die niets vermoedend een flinke hoeveelheid goud, heroïne en ge stolen juwelen naar de Franse grens brengt. Het smokkelsyndicaat verwacht zonder problemen in het bezit van de smokkelwaar te komen, maar de heien komen van een koude kermis thuis. De eenvoudige zakenman blijkt de bende te slim af te zijn. Voor de jeugd liet het Kennemer The ater de film „Alladin en de wonder lamp” komen. In theater 2 de overbe kende „Peetvader, deel 1”. „André 23.45 u.: verveling met zijn verboden zender in de weer geweest. Nu is hij bezig zijn diploma hiervoor te halen, zodat het straks legaal kan. De justitie hield er rekening mee en ging niet verder dan een voorwaardelijke straf. De belang rijkste straf lag eigenlijk in de bijko mende verbeurdverklaring van de zend- installatie. Een week voorwaardelijk en vooral omdat een geldboete toch niet te verha len zou zijn bij deze figuur kreeg een 49-jarige Beverwijker. De man leidt een zwervend bestaan en had het gerechts gebouw daarbij niet op zijn route liggen, zodat hij niet ter zitting verscheen. Hij werd omschreven als een wat merk waardige figuur overigens, die op 12 mei een ruit van een fotokast in de Breestraat insloeg. Het waarom werd er niet bij verteld. In de dagvaarding stond dat hij dit met zijn voorhoofd deed, maar volgens een getuige was het met zijn hand. Een 22-jarige Velsenaar stond terecht, omdat hij met zijn brommer op 4 april in Heemskerk op de Rijksstraatweg on der invloed reed en na een botsing met een auto doorreed. Om met dat laatste te beginnen: hij had er „geen flauw idee” van waarom hij doorreed maar moest de politierechter mr. Attema na geven dat de oorzaak best eens in een teveel aan drankgebruik had kunnen liggen. Hij had beter niet door kunnen rijden want nu pleegde hij twee delicten en dat doorrijden en rijden onder invloed. De eigenaar van de auto die hij ge raakt had, had hem namelijk gezien en zette de achtervolging in Hij kon hem inhalen en zette de auto dwars op het fietspad. De gevolgen bleven niet uit, de jongeman klapte er bovenop. Toen moest hij wel toegeven ook teveel ge dronken te hebben en de bloedproef van 1,60 bewees dat ook wel. Hij kreeg een half jaar ontzegging en 350 boete. De officier had vier maanden ontzegging, dezelfde boete en een week voorwaarde lijk gevraagd. „Van de brug al gezien”, met o.a. Kjtty Janssen en André van der Heuvel (vrije produktie) Vrijdag 20.15 u.Technische Thea tergroep Perspekt met inleiding en gedeelten uit het nieuwe programma „Met moer en vork”. MUZIEK Nieuwe Kerk (Nieuwekerksplein) Vrijdag 20.30 u.: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. André Vander- noot. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u. ,,De langste dag”, 14 j. Vrijdag 24 u.: „De apen grijpen de macht”, 18 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. „Magnum Froce”, 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „Arizona Colt”, 18 j. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: van Duins pretfilm”, a.l. Vrijdag „Pikant gevrij in de alpenwei”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.15 u.; „Family Plot”, 14 j. Vrijdag 23.45 u.: „Heavy Traffic”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „3 Dagen van de Condor”, 18 j. Vrijdag 24 u.: „Chinatown”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Taxi Driver”, 18 j. Cinema Querinus Internationaal (Lange Veerstraat). Doorlopende voorstelling 14-17 u. en 19-23 u. zond. 20-23 u.: „Voor liefde en geld”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.. „Wie *t eerst lacht, lacht beter”, 19.30 u.„De peetvader”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u. „André van Duin’s pretmachine”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op maandag- en donderdagavond van 19 tot 21.30 uur en op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. DIVERSEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare raadsvergadering. VRIJDAG 10 SEPTEMBER en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81. tel. en met zaterdag van 8-10 u.( Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Leger des Hells, Geijsendorfferlaan. Jeugd soos met filmvertoning. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. verga dering Beverwijkse Harmoniekapel. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 1»-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.: Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. 20 u, BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. „André van Duin’s pretmachine”. DIVERSEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER Gemeentehuis, Burg. Nielenplein, 20 u. raads commissie sport. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 21 u. Chili-film. VRIJDAG 10 SEPTEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8. 1.2-13 en 20-21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u- Donkeyshot, A. Verherentstraat, 21.30 u. Chi leense zanger José Cabajal. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45; volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15.Ï30 17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „André van Duin’s Pretfilm”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Vier Vuisten op een schietend Scheurijzer” Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, aanvang 20.30 uur „Conversation Piece”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur geopend voor bezichtiging. Tuin Beeckestijn. Tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chinni. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000; Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuis, Snelliusstraat, vrijdag geopend van 13 tot 21 uur. Openluchtbad De Heerenduinen, geopend van 10.00 tot plm. 20.00 uur. Openbare Bibliotheek, Plein 45. vrijdag; 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur. Filiaal Zeewijk: 14.30-17.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52. Ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. woude (Boerderij) Crayenstein Machineweg (Halfweg). Geopend za. en zon. 11-16 uur. Ma. t.m. vrij. 10-12 uur. Velserbad: Donderdag: vrij zwemmen 16.00- 17.15 u. Vrijdag: vrij zwemmen 6.45-8.00: 12.10- 13.10: 16.00-17.15 en 19.30-20.45 uur; Bejaarden van 9.15-10.00 uur; Zwemles dames van 10.00- 10.30 uur. gen worden aangevoerd. Het was duide lijk dat een ernstige alcoholproblematiek in het verleden had gespeeld, maar in middels heeft de man een implantatie gekregen tegen alcoholgebruik. Vanuit hemzelf bestaat de grote wilskracht om het mi anders te doen en zijn vrouw was ter zitting aanwezig om dat nog eens te onderstrepen. Het huwelijk dat dreigde kapot te gaan is gered, de man werkt keihard voor zijn zaak, kan en dat ging natuurlijk bij de strafmaat meespelen zijn rijbewijs absoluut niet missen, en vindt zijn vrouw als grote steun en opvang naast zich. Daar hield mr. Bijl de Vroe rekening mee bij het bepalen van de strafmaat in zijn eis en de raadsman mr. Stomps was hem zeer dankbaar voor deze clementie. De straf zou tenslotte gelijk zijn aan die eis: drie weken voorwaardelijke gevan genisstraf, 400 boete en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden. Niet ter zitting verscheen een 27- jarige man uit Velsen die zich had moeten verantwoorden voor verboden zenderbezit gepleegd in april. Hij gaf dit volledig toe, maar vroeg in een brief om matiging in de strafmaat: hij had nu een nieuwe baan en wilde daarom niet komen. De reden van zijn zendhobby was juist gelegen in de „werksfeer” of liever: niet-werksfeer. Hij had geruime tijd in de WW gelopen en was uit pure u.: „The

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7