KOSTEN GERAAMD OP 1,6 MILJOEN GULDEN Nieuwe start cursus Afsche’d bij zie enomroep Geldinzameling voor materiaal verbrande R.L weigert kleuterschool voorstel van Beverwijk d kl l] Acht gelukkige mensen met „Max” naar de zon „Ouders op herhaling” I/. WEG :ns s c OPBRENGST KLED1NGACTIE GOED BESTEED Snelheidscontroles MONDELINGE TECHNISCHE AVONDCURSUSSEN in centrum |HP| hydrauliek en pneumatiek [ES] elektrisch schakelen iVH voortgezet hydrauliek |Bt| schakel-en besturing*stechiiiek CES GEPROLONGEERD Schaatsinstructie voor leerlingen basisscholen Buurthuisactiviteiten DONDERDAG Gepeuter Fuik Schoonmaakwerk op scholen Touwtrekkerij (Van een onzer verslaggevers) ROVC BEVERWIJK. Burgemees ter A. Hubers weet wat hem te doen staat. I BEVERWIJK-HEEMSKERK Onverwacht toch voorstel om Plesmanweg door te trekken (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) van (Van onze Haagse redacteur) HAAG. (ADVERTENTIE) X ^5: De overweging is, dat de Caegweg op Beverwijks grondgebied nu wordt aan- (één avond per week) speciaal voor onderhouds-, bedienings-, ontwerp-, commerciële-, e.a. technici met een lts, mts, hts of overéénkomende vooropleiding (afhankelijk van cur suskeuze). Uitvoering en opzet van de cursussen bieden uitste kende perspectieven in de betreffende vakgebieden. Uitstel is nu niet langer mogelijk. De kosten zijn inmiddels berekend op 1,6 miljoen gulden en nu gaat het er maar om waar die vandaan komen. Heems kerk zal stellig proberen, die verlengde Plesmanweg alsnog op het tertiaire we genplan te krijgen. van State om een Koninklijk Besluit te voorkomen door beide partijen tot een minnelijke schikking te brengen, is mis lukt. De de Max Tailleur kwam gistermorgen in de koffiekamer van het Stadskan toor aan een echtpaar uit Wijk aan Zee en zes inwoners van Beverwijk de reisbescheiden overhandigen van een veertiendaagse gratis vakantiereis naar het Spaanse Torremolinos. Am sterdamse Max kon het niet laten tegenover burgemeester Hubers zijn gramschap te uiten over de slechte bewegwijzering in Beverwijk. „Ik heb geen bordje met het opschrift Stads kantoor gezien”, mopperde hij. Bur- taal, zoveel mogelijk afgestemd op het dagelijks leven. In de loop van de cursus kwamen ook andere onderwerpen ter sprake, zoals brieven schrijven, kranten lezen, politiek en dergelijke, alles in overleg met de deelneemsters. De cursus werd door de deelneemsters zo waardevol bevonden, dat buurthuis leiding en onderwijzers het niet bij dat ene jaar willen laten. In de loop van de ze maand willen zij beginnen met een aantal nieuwe groepen. Voor deelneming kan men zich opge ven bij het buurthuis, telefoon 32651, waarvan de staf graag nadere inlichtin gen verstrekt. In hetzelfde buurthuis zijn nog plaat sen vrij voor de dagcursussen naaien (zelf kleren maken), die elk uit twaalf lessen bestaan. HEEMSKERK. Woensdag heeft de Heemskerkse politie snelheidscontroles gehouden in de Jan Ligthartstraat, de Jan van Kuikweg en de Mozartstraat. Het resultaat was twintig processen verbaal. Hoogste gemeten snelheid 79 Deze praktisch gerichte leergangen worden in een groot aantal plaatsen, verspreid over geheel Neder land, verzorgd. Vraag in ieder geval de cursusbe schrijving en de lijst met cursusplaatsen aan door de coupon in een ongefrankeerde envelop te zenden aan: ROVC, antwoordnr 85, Ede -COUPON- Gaarne ontvang(en) ik (wij) de gegevens voor de cursus De bestuurscommissie van de school heeft van de gemeente toestemming ge kregen in de week van 13 tot en met 17 september een collecte te houden. Alle huizen in de omgeving van de kleuter school zullen onder het motto „In de brand, uit de brand” bezocht worden. Het bestuur van het Instituut weiger de dit voorstel te accepteren, omda het in de praktijk toch neer zou komen op hetgeen Beverwijk steeds heeft gewild, namelijk de lasten van alle werksters overdragen. De Raad van State is van daag op de hoogte gebracht van dit besluit. Fe Kroon zal nu rond 1 oktober uitspraak doen. vier per vliegtuig naar Malaga kan vertrekken. Deze gratis door de Stichting „Beter met Max” aangebo den vakantiereis eindigt op donderdag avond 21 oktober als men om 19.15 uur weer op Schiphol landt. „In Tor- remolinos staat de parasol voor u klaar en wacht de zon op u. In het hotel zal het u aan niets ontbreken”, aldus Max Tailleur, die vertelde dat de Stichting „Beter met Max” bijzon der blij is met de medewerking van de gemeentebesturen inons land. „Het idee van de giatis vakantierei zen is van mij, maar zonder de toestemming van de gemeenten om er een kledingsactie te houden, kan dat idee niet worden verwezenlijkt”. Vol gens Tailleur heeft de actie in de afgelopen jaren zo’n slordige twee Deze cursus staat onder auspiciën van het Zuiderdistrict van. de KNSB, in sa menwerking met verschillende ijsclubs in het district, in Beverwijk met de ijsclub „Kees Jongert”. Ter afsluiting van de cursus wordt een schaaf sproef af gelegd ter verkrijging van het schaafsproefdiploma of schaats- vaardigheidsdiploma A voor de vijfde klassers en een schaatsvaardigheidsdiplo- ma B voor de zesde klassers die vorig jaar al het A-diploma verwierven. BEVERWIJK-DEN Kroon zal toch het geschil tussen gemeente Beverwijk en het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onder wijs Midden-Kennemerland moeten be slechten. Een laatste poging van de Raad BEVERWIJK-HEEMSKERK. De cur sus „Ouders op herhaling” in het buurt huis „De Lichtboei” is vorig jaar zo’n succes geworden, dat men deze maand start met nieuwe groepen. De cursus omvat twaalf lessen op de dinsdagavond of de vrijdagmorgen. Voor een weg mede ten behoeve van het interlokale verkeer zit er geen of onvoldoende geld in dat potje. Zo’n weg zou eigenlijk op het zogenoemde tertiai re wegenplan moeten staan, want dat betekent dat andere overheden dan de gemeente negentig percent van de kos ten betalen. De te verlengen Plesman weg staat nog niet op het tertiaire wegenplan en het Heemskerkse gemeen tebestuur heeft er kennelijk weinig zin in gehad de weg, grotendeels ten behoe ve van het doorgaande verkeer, te beta len door erg hard te roepen dat de aanleg van die weg noodzakelijk is. „De mensen moeten qua leeftijd bij elkaar passen. Wij zoekeh de deelne mers in de groep van mensen, die sociaal-maatschappeiijk bezien wat in de verdrukking zijn geraakt. Ook mensen, die zich vanwege hun slechte financiële toestand geen vakantiereis je kunnen veroorloven, behoren tot de kandidaten. Wilt u wel geloven, dat er nu Beverwijkers naar Torre molinos gaan, die in hun leven nooit verder zijn gekomen dan een uitje IJMOND. De heer en mevrouw Harkema-Nieuwland zuilen per 1 okto ber 1976 hun activiteiten beëindigen ten behoeve van de RUAZ-omroep voor zie ken en bejaarden. Het bestuur is het echtpaar veel dank verschuldigd voor de wijze waarop zij zich gedurende vele jaren voor de RU- AZ hebben ingezet. Daarom zal de heer en mevrouw Ha-rkema op vrijdag 1 ok tober van 17 tot 19 uur een afscheidsre ceptie worden gehouden in de studio. Dan zal men tevens kennis kunnen ma ken met de heer en mevrouw Beentjes- Duin, die bereid zijn gevonden per 1 oktober de dagelijkse leiding op zich te nemen. Het accent van deze cusussen ligt vooral op de conversatie. Vanuit het buurthuis (telefoon 20944) worden graag alle inlichtingen verstrekt aan gegadig den voor deze cursussen. Die financiële touwtrekkerij heeft er wel toe geleid, dat als straks de riante weg van de Caegpoort tot het einde van de Beverwijkse Plesmanweg klaar is het verkeer nog vastloopt in de fuik van de zeer smalle, bochtige Maerten van Heemskerckstraat. Aan het wegenstelsel in de noordelijke IJmond moet nog heel wat gesleuteld Het punt waar de J’lesm' worden doorgetrokken naar de Jan L.gt- hartstraat. Ongeveer halverwege die af stand zal de weg een haakse bocht maken, die later aansluiting geeft op de door te trekken Duitslandlaan. Bij die T-kruising komen dan waarschijnlijk stoplichten. land maken. De deelnemers(sters) aan de reis worden in samenwerking met de Sociale Dienst van een gemeente aangewezen. De heer Rooze van de Sociale Dienst Beverwijk vertelde ons, dat de schifting geen gemakke lijke klus is. worden. Voorlopig komen de verant woordelijke overheden niet verder dan enig gepeuter, waarbij men elkaar de zwarte piet poogt toe te spelen en de grote beslissingen, die toch genomen moeten worden, steeds maar uistelt. We denken daarbij aan projecten als het al of niet aanleggen van de verlengde Coentunnelweg dwars door de nieuwe woonwijk Meerestein. Naam Straat Woonplaats: regionaal opleidings- en vormingscentrum voor het bedrijfsleven bv Secr.: Bennekomseweg 14 Postbus 117 - Ede Tel. 08380 - 1 33 69 of 1 79 61 HEEMSKERK. Tamelijk onver wacht hebben B. en W. van Heemskerk aangekondigd, dat het college in de be trokken raadscommissies en zo mogelijk al in de aanstaande raadsvergadering het voorstel wil bespreken om op Heems kerks grondgebied de Plesmanweg haaks te verlengen tot de Jan Ligthartstraat. De dienst openbare werken heeft de kosten van dit weggedeelte berekend op 1.6 miljoen gulden. De kleuters Van „De Wegwijzer” wer ken nu met nieuw materiaal, dat ge kocht kon worden van het geld, dat de gemeente hiervoor geschikbaar stelde. In de oude school was in de loop der jaren heel wat materiaal gekomen, zoals een pick-up, cassette-recorder, werkbank, projector en filmstroken. De gemeente mag volgens de wettelijke bepalingen dit alles niet vergoeden. Gisteravond besloot het bestuur van het Regimnaal Instituut een voorstel voor een compromis van Beverwijk van de hand te wijzen en het beroep op de Kroon gewoon te handhaven. Beverwijk had het Regionaal Instituut voorgesteld om de schoonmaakwerkzaamheden aan de scholen in het vervolg te laten ver richten door het schoonmaakbedrijf Asi- to. De gemeente zou er dan voorts akkoord mee gaan, dat een aantal van de zeventien werksters over zou gaan naar Asito, terwijl het Instituut dan het wachtgeld voqr de werksters die niet in dienst van het schoonmaakbedrijf kun nen komen, voor zijn rekening zou ne men. Ruim twee jaren geleden plaatsten Wies Kuiken en Bets Post een oproep in de plaatselijke kranten om mensen bij een te brengen die mee zouden willen denken over een diergelijke cursus voor het ophalen van de lagere-schoolkennis en een verbreding van de algemene ontwikkeling. Zij hadden het Leidse voorbeeld voor ogen. Uit de reakties bleek snel dat zij met hun initiatief raak hadden geschoten. Er meldden zich vijftig aspirant-deelne- mers. Het buurtcentrum „De Lichtboei” was bereid ruimte ter beschikking te stellen en de organisatie op zich te nemen. Een groep enthousiaste onder wijzers bleek bereid op het initiatief in te haken en de lessen te verzorgen. In september vorig jaar startte men met drie lesgroepen van hoofdzakelijk huisvrouwen, die het gevoel hadden dat hun kennis, vaak vijfentwintig jaren of langer geleden opgedaan, aangevuld zou kunnen worden. Zij merkten de aanslui ting te missen met wat hun kinderen op de scholen leren en met wat zich in hun naaste omgeving in de maatschappij af speelt De cursus „Ouders op herhaling” be gon met een basispakket rekenen en (een leergang voor niet electrotechnici) (ontwerpen hydraulische systemen) (electrisch. pneumatisch, electronisch, etc.) Uit het gehele district, dat Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Aerdenhout, Beverwijk, Spaarndam, Zwanenburg en de gemeente Velsen omvat, kunnen slechts 700 leerlingen aan deze cursus deelnemen en een snelle aanmelding is dus aan te bevelen. Evtueel zullen ende gegadigden worden uitgeloot. De Beverwijkse schoolsportcommissie geeft 7.40 subsidie. De ouders dienen zelf 52,50 te betalen. De leerlingen van de vijfde en zesde klassen kunnen zich via de scholen opgeven. BEVERWIJK De schoolsportcom- missie van het basisonderwijs in Bever wijk heeft de hoofden en het personeel van de lagere scholen in deze gemeente gewezen op de mogelijkheid van een schaatscursus voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen. Het ligt in de bedoeling om bij vol doende deelneming met ingang van de eerste zaterdag na de opening van de kunstijsbaan in Alkmaar (half oktober) tot en met zaterdag 18 december gedu rende tien achtereenvolgende zaterdag ochtenden weer bussen naar Alkmaar te laten rijden. Zoals gewoonlijk kan de verklaring voor de terughoudendheid worden ge zocht in een financiële touwtrekkerij. De verlengde Plesmanweg heeft een funktie voor het doorgaande verkeer en kan dus niet alleen worden beschouwd als een lokale voorziening, zoals bijvoorbeeld een wijkverbindende weg als de toekom stige doortrekking van de Duitslandlaan naar de Jan Ligthartstraat. Zo’n lokale, wijkverbindende weg komt voor reke ning van de gemeente en wordt betaald uit het fonds dat gevormd wordt uit de exploitatierekening van de beestemmings- plannen. WIJK AAN DUIN. In het buurt huis „Wijk aan Duin” aan de Bever wijkse Wilgenhof laan worden ook dit jaar weer cursussen gegeven in Engels en Spaans. De belangstelling voor deze cursussen is zeer groot en daarom wor den de deelnemers(sters) onderverdeeld in groepen voor beginners, gevorderden en extra gevorderden. gelegd en dat het Hoogovenverkeer via de Caegpoort binnen afzienbare tijd zal vastlopen op de Plesmanweg die ineens ophoudt. Die verkeersstroom zal dan z’n weg moeten vervolgen via de daarvoor helemaal niet geschikte Maerten van Heemskerckstraat met de slechte hoek naar de Jan Ligthartstraat. Een andere overweging is, dat de ver lengde Plesmanweg wel klaar moet zijn voordat de nieuwe wijk Meerestein wordt gebouwd. Dat kon men allemaal al lang zien aankomen en de verbazing gold dan ook algemeen het feit, dat er maar steeds geen plan op de Heemskerkse tafel kwam om die verlengde Plesmanweg aan te leggen, want iedereen is over tuigd van de noodzakelijkheid daarvan. Op de langere duur Is de aansluiting op de Tolweg gepland en de doortrekking van de Duitslandlaan naar de Jan Lig thartstraat staat al lang' op het pro gramma. Tot voor kort leek het nog niet zo in de bedoeling te liggen de Plesmanweg door te trekken. Toen deelden B. en W. mee, dat er deze maand een begin zou worden gemaakt met de reconstructie van de Breedslaglaan om het bejaarden centrum „Westerheem” aan een riantere toegangsweg te helpen. In verband met die werkzaamheden zou ook het einde aan die zijde van de Jan Ligthartstraat worden gereconstrueerd, waarbij dan re kening zou worden gehouden met de toekomstige aansluiting op de verlengde Plesmanweg en de doortrekking naar de Duitslandlaan. Waar aan het einde van de Bever wijkse Plesmanlaan de rood-witte hek ken staan (naast de scholengemeen schap) en het verkeer over de Van Riemsdijklaan wordt geleid omdat de Plesmanlaan daar ophoudt, is inmiddels een begin gemaakt met grondwerkzaam heden tem behoeve van de aanleg van een zogenoemde bouwweg naar de daar in aanbouw genomen lts. En omdat men dan toch die bouwweg en ontsluitings- weg voor de lts aan moest leggen, was het handig en ook goedkoper om dan voor dat stukje maar meteen dé funde ring te leggen voor de op den duur door te trekken Plesmanweg. Zo’n haast leek men met dat doortrekken niet te heb ben. Nu ligt er vrij plotseling het voorstel op tafel om die „Heemskerkse” Ples manweg toch zo spoedig mogelijk aan te leggen. BEVERWIJK. In afwachting een nieuw schoolgebouw is de kleuter school „De Wegwijzer” nog steeds ge huisvest in de Vredevorstkerk. De school werd enkele maanden geleden door brand verwoest. Xj IJmuiden”. uit ons kilometer. aan honderden mensen een zorgeloze vakantie in Spanje kon worden aan geboden. dat de zaak volgend jaar in orde zou zijn. Max Tailleur was in het Stadskan toor om aam acht mensen de vliegtic- kets uit te reiken, waarmee men donderdagmiddag 7 oktober om half Max Tailleur in de koffiekamer van het Stadskantoor in gesprek met burgemeester Hubers (links) en de heer Rooze. Het Beverwijkse gezelschap gaat de reis samen met 452 mensen

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9