MINNEBOO NOG STEEDS DE BESTE HANS COERVER: SUCCESVOL MANAGER geworden Ferrari draagt geen SPORWW® Bert Jacobs: We moeten ons twee keer geven Moser: grote verrassing voor Schuiten verantwoordelijkheid Organisatie is strakker SPORTKF RH ■I G Toto/lotto 1 V R IJ D A G 1 0 SEPTEMBER 19 7 6 SPORT t: Zelfstandig 9 Voorkeur L Lof voor Jacobs Sfeer maken 25,- 2,50 tik 4 I ERK vij a prij- jzor- 11 Ook voor u verkrijgbaar in het 30 cc flesje of het 5 liter Tap-Thuis vaatje. 2,25 3,50 k T 0,80 1,00 1,25 3,50 3,75 - KW I, - ZJEi-» (Van onze speciale verslaggever) b (Van onze sportredactie) 2,66 5,6» laan Manager Hans Coerver: „Roda leidt een gezond leven maar kan zich niet zoveel permitteren”. „Zo af en toe wordt er een deuntje (Van onze sportredactie) I Roda: professioneel met bescheiden middelen ünische en val- en. De t moei- ivel de i i i En middenvelder Dick Advocaat, die meestal in een hotel bivakkeert en op vrije dagen zijn vertrouwde Den Haag opzoekt, voegt er aan toe „dat je goed bent als alles geruisloos verloopt” „En alles verloopt hier ook soepel. Als er iets is wordt het snel opgelost, Coerver be hartigt ieders belangen goed". Gaby Minneboo: weer wereld kampioen. nig te kopen. Zo’n speler als Kolding zouden we hier in Nederland niet kun nen krijgen. Dan zou hij veel duurder zijn” Rietveld, ook een postbode, handhaaf de zich tot tien kilometer voor het einde als derde, toen viel hij terug Henk Lubberding won de 6e etappe van de Kleine Tour, waarmee de slechte start van de Nederlandse ploeg ietwat werd goedgemaakt. Lubberding won de sprint van een kopgroep van vier. l MODENA (RTR). Ferrari wil geen verantwoording dragen voor de beslissing van Niki Lauda zondag te rijden in de grote prijs voor Formule I wagens op Monza. Directeur Enzo Ferrari toonde zich verheugd dat de Oostenrijkse wereldkampioen weer gezond is, maar zei dat er wel bij dat het voor verantwoording van Lauda zelf en de doktoren was, als hij zou starten in Italië. Lauda, wiens hoofd nog in verband zit, reed als test 30 ronden op het circuit, voordat hij bekend maakte dat hij aan de wedstrijd zal meedoen. Hij moet nog een medische test ondergaan van een team artsen van Monza, maar de verwachting is dat dit slechts een formaliteit zal zijn. de positie in zijn eerste wereldkampi- oenschapsfinale. Ger Slot is tweede geworden in de W.K.-kwalificatiewedstrijd voor de pun- tenkoers. De Rus Petrakov werd eerste. Ook de twee andere Nederlanders, Rini Langkruis en Ron Smit, plaatsten zich. Aan de mogelijkheid dat de italiaan, moreel gesteund door een volgens de verwachtingen voor de eerste maal tij dens deze WK geheel uitverkocht Velo drome <20.000 toeschouwers), de vijf kilometer onder de zes minuten zal rij den. wilde Schuiten openlijk niet den ken. Als hij Knudsen verslaat, staat zijn laatste tegenstander echter bij voorbaat vast: Moser, de grote surprise. Uiteraard liet Moser’s „explosie” op Schuiten een grote indruk na, maar hij trok in twifjel of Moser vandaag dezelf de zal zijn. ..Het is de vraag of Moser twee dagen achter elkaar tot zulke pres taties in saat is.’ Roy Schuiten: in halve finale al tegen Knudsen. KERKRADE Het werkklimaat bij Roda JC lijkt na het (ophefmakende) vertrek van trainer Hennie Hollink en kele jaren geleden weer gezond te zijn. Spelers en trainer van de ploeg, die in de eredivisie tot nu toe pas een halve misstap heeft gemaakt en zich zaterda gavond kan verheffen boven Feyenoord door de Rotterdammers in de eigen Kuip onder te dompelen, haasten zich om te wijzen op de goede sfeer, die de club uit Kerkrade op dit moment kenmerkt. KERKRADE. Volgens Dick Ad vocaat had de competitieleider wel wat meer rekening kunnen houden met de Europa Cup II-besognes van Roda JC. Nadat de Kerkvaders zater dagavond op visite zijn geweest bij Feyenoord zijn zij volgende week woensdag in Brussel te gast bij An derlecht. „Waarom wordt er nou met onze belangen geen rekening gehou den?”, vraagt Advocaat zich af. „De competitieleider wist toch ook al lang wanneer we tegen Anderlecht zouden moeten spelen. Waarom geeft hij ons van tevoren dan niet een wat minder zware tegenstander in de competitie? Trouwens, sommige spelers van ons zijn met hun gedachten meer bij die ÉL 'JR f v wedstrijd tegen Anderlecht dan bij dat duel tegen Feyenoord”. Een me ning, die door trainer Bert Jacobs niet wordt gedeeld: ,,Als je een echte voetballer bent moet je niet ouwe hoeren en gewoon tweemaal spelen. Ik heb trouwens nog niet gemerkt dat sommigen voornamelijk aan die wedstrijd tegen Anderlecht denken. We zullen ons tweemaal moeten ge ven, we kunnen niet zeggen, laten we ons tegen Feyenoord maar sparen’’. In ieder geval worden niet veel sup porters van Roda in de Kuip ver wacht. Meer Roda-fans zullen zich vermoedelijk melden voor het treffen tegen Anderlecht, ook al heeft de club uit Kerkrade vooralsnog pas de helft van de aangevraagde 6000 kaar ten ontvangen. Roda JC zal in de zaterdag te eompetitletopper tegen Feyenoord 1 beschikking hebben over Leo Ehlen. mondelinge behandeling van de zaak Ehlen donderdag voor twee wedstrijden in gaande 3 s-eptember geschorst, bovendien kreeg hij een boete van honderdvijftig gul den. Dit naar aanleiding van de gele kaart, die scheidsrechter Draalsma hem gaf in de wedstrijd TelstarRoda. spelen niet de Na een werd Offensief spel. Coefrver schrijft het met kapitale letters. Toch schuwt ook Roda JC nogal eens het initiatief, zoals onlangs tegen Telstar in Velsen, waar beide ploegen lange t ijd niet verder kwamen dan een patstelling. Coerver: „Telstar deed zelf als thuisspelende ploeg niets. Moeten wij dan zo gek zijn om alles op de aanval te gooien? In bepaalde wedstrijden mag je van mij gereserveerd vanuit de verdediging spe len, zolang je maar de intentie hebt een aanval op te zetten. En daar is wel degelijk sprake van geweest tegen Tel star” Utrecht-trainer Han Berger mag op 29 september herexamen doen voor het A-diploma. Na een onderzoek is komen vast te staan dat de bij het examen gehanteerde normen verouderd waren. Roger de Vlaeminck leidt in de ronde van Catalonië. Jimmy Kruunen- berg staat op 39 seconden 52e. Met 2 minuten achterstand op de eindwinnaar Nowicki, was Frits Schür de beste Nederlander in de ronde van Rijnland-Palts. 287,00 95,00 488,00 b 100,00e MONTERONI DI LECCHE. Een wereldkampioen wielrennen meldt zich maandagmorgen om zes uur op het postkantoor van Spijkenisse om zijn te bezorgen pak post voor die dag te bewerken. Gaby Minneboo, opnieuw de sterkste bij de amateur stayers, is namelijk nog altijd net zoveel postbode als wielrenner. Francesco Moser straalt niet alleen indrukwekkende kracht uit, maar is (on der het wilde gejuich van de Italianen op de tribunes) een verbluffend snelle starter. In tegenstelling tot Roy Schui- altijd de neiging had om bepaalde zaken te laten liggen. De laatste jaren heb ik onder andere wat meer gedaan aan de reclame. De organisatie is in de loop der jaren ook wat strakker geworden. 159,50 19,00 76,00 44,50 140,00 110,00 105,80 2,10 242,00 47,00 7,80 125,50 55,40 87,50 137,70 75,00 63,10 51,00 68,00 40,200 124,00 a 250, OOi 281,50 148,50 28,50 a 138,500 8620 178,00 82,50 72,01 61,00 77,00 50,00 57,50 743,00 68,00e 85,50 82,60 80,80 34,50 25,80 38^00 66,00e 92,00 78,00 47,00 4,90 219,50 153,00 158,00 97,00 246,00 72,50 93,50e 159,50 180,00 40,60 188,00 91,70 123,20 45,00 163,00 96,00 87,00 72,00 292,50 33,00 172,00 231,50 197,00 90,00 46,00 62,00 260,00 Bij Roda bemoeit het bestuur zich niet met de uitvoering van het beleid, al zijn we natuurlijk wsl vsrantwoording schul dig” Om de huishouding soepel te kun nen laten draaien is Roda JC voorname lijk afhankelijk van de toeschouwer saantallen. Coerver: „Toen ik zeven jaar geleden hier kwam kwamen er gemid deld 2500 a 300,0 mensen. Vorig seizoen waren dat er 13.000. Wil je die mensen blijven trekken dan moet je ze iets aanbieden. Je moet constant proberen een doelpunt te maken, zoals in Duits land gebeurt, waar de tribunes elke week volzitten. Je mag zeggen dat het tactisch allemaal niet sterk is. maar iedereen is' daar bereid om te voetballen. Dat wil het publiek. Daarom heb ik respect voor Go Ahead Eagles dat hier in Kerkrade in de eerste dertig minuten compleet op de aanval speelde. De men sen stelden dat op prijs en applaudis seerden ervoor. Dat had een bezoekend team hier de laatste drie jaar niet meer meegemaakt. Utrecht daarentegen speel de weer tergend op de verdediging”. naar de zesde plaats. Pronk eindigde nog voor hem als vijfde. Minneboo had het geluk van de sterkste. Hij vertrok als tweede ach ter de onbetekenende Italiaan Stitz en had bij de start de rugdekking van zijn twee landgenoten. Overbodig misschien, gezien zijn kwaliteit, maar toch een extra zekerheid, die mooi was meegenomen. Mathé Pronk, Ne derlands tweede man, kweet zich achter Koch het best van de ver plichting, die hij op zich had geno men, Minneboo te helpen. Vier keer moest Caldentey a anzetten voor hij Pronk gepakt had. De man uit War menhuizen, tot de grote krachtsexplo sie gedwongen in het begin van de strijd, betaalde daarvoor de prijs. Pas tegen het slot van de race kon hij zich weer terugvechten naar de vijf- 0 9 9 9 9 9 9 9 9 9 la 200,00 9 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i is<- Evenals deze week zijn collega Bar ry Hughes, heeft ook Eagles-trainer Wiel Coerver een geldboete gekregen van 250. Hij moet die betalen voor „beledi gend gebaar” in de richting van arbiter Ettekoven tijdens de wedstrijd tegen Eindhoven. Op de straflijst van de KNVB stonden donderdag o.a. ook Hen- driksen en Bilderbeek van Telstar, De Jong van Haarlem en André van Volen dam die alleen één wedstrijd schorsing kregen. In het tennistoernooi van Forest Hills zijn geen bijzondere uitslagen ge boekt. Borg versloeg Orantes. Connors haalde tegen Jan Kodes vlot de halve finales (7-5, 6-3, 6-1) evenals NaStase die tegen Stockton uiterst kalm bleef en met 4-6, 6-4, 6-2, 6-3 won. Okker bereik te met Riessen de achtste finales van het herendubbel door de broers Amritraj te kloppen: 2-6, 6-4, 6-3. DEN HAAG (ANP). De uitkomsten van lotto en toto 36 van het afgelopen weekeinde zijn: Het bestuur kan zich niet rechtstreeks tot de spelers of de trainer wenden, als het over het voetballen gaat. Alles loopt via mij. Een bestuurder kan niet, als wij naar Denemarken zijn geweest voor Kolding, vanuit zijn direeteursstoel zeg gen, die speler is niets, die moeten we, niet riemen. Dat is ook niet gebeurd. Maar zulke voorvallen vinden dacht ik wel plaats bij andere eredivsieclubs. Dat is natuurlijk een ongezonde situatie. (Van onze speciale verslaggever) MONTERONI. Roy Schuiten stuit vandaag, vrijdag, in de halve finale van het wereldtoernooi wielrennen bij de achtervolging op zijn grote rivaal Knut Knudsen, de in Italië wonende Noorse hardfietser. Beiden voelen de hete adem van een nieuwkomer in de kleine wereld van de poursuite” in hun nek. De nieuwe man: de ijzersterke wegrenner Francesco Moser. In de kwartfinales rij dend tegen landgenoot Bruno Zanoni „verpletterde” Moser niet alleen zijn te genstander (hij liep hem na 4150 van de 5000 meter in), maar zette bovendien een droomtijd op de klokken: 6.00,79. Met andere woorden: een gemiddelde van 49.89 km per uur. ten, die per definitie pas laat op dreef komt. Dat bleek weer eens in zijn rit tegen de Italiaan Borgognoni. Pas na het luiden van de bel, ten teken van dé laatste van de in totaal 15 ronden, liep Schuiten op de geheel leeg gereden Itali aan uit. Schuiten: 6.01.65; Borgognoni: 6.13.20. Reactie van Schuiten: „Ik ben niet tot aan mijn plafond gegaan.” ondsen I 11,86 3,50 van 40, 60 seconden gespeeld. Gewoon om de mensen lekker bezig te houden. Zoiets zorgt toch voor een leuke sfeer om het terrein. De KNVB voelt daar weinig voor, maar je moet het vind ik niet te eng maken. De beste wedstrijd, qua sfeer, die ik heb meegemaakt is die bekerfinale NAC-NEC in het Feye- Roda JC probeert met de bescheiden middelen die het heeft zich zo professio neel mogelijk te gedragen. Naast de negen beroepsspelers beschikt het sinds twee jaar ook over een full-time mana ger. Na vijf jaar op „amateuristische” basis te hebben gewerkt besloot Hans Coerver om zijn betrekking bij de belas tingdienst op te zeggen, zodat hij zijn handen en gedachten vrij zou krijgen voor de voetbalzaken bij Roda. Coerver zet het duel daarna uit zijn gedachten, vindt dat zijn ploeg ook in Velsen aan haar verplichtingen heeft voldaan en keert terug op het eigen complex, „Kaalheide”, waar een huisor kest de stemming op peil pleegt te houden, juist op die momenten dat de acteurs niet weten te boeien. In een interview zei hij toen: „Ik heb gekozen voor Roda omdat het belangrij- ker voor de club was dan voor mij”. Óf zoals hij nu stelt: „Ik heb het voebal laten prevaleren omdat ik dacht dat ik hier beter werk kon doen. Er moest wat veranderen. Beide zaken kon ik eenvou dig niet meer combineren, omdat ik nooit meer thuis kwam. Omdat je toch genoeg belastingambtenaren hebt en ook kunt krijgen, heb ik aan Roda de voor keur gegeven. Ik weet wel dat het in de voetbalsport alles of niets is en dat je er zo kan uitvliegen, ook al huilt de WON nog zo vaak, maar die risicofactor heb ik gewoon ingebouwd”. Een belangrijke beweegreden om een vaste baan bij het rijk te ruilen voor een minder garantie biedende voetbaljob is ook geweest dat Coerver „het niet langer verantwoord vond om in zijn vrije tijd zoveel belan grijke beslissingen te nemen”: „Er is geen sprake van een goed beleid als je per jaar miljoenen uitgeeft, terwijl je met amateurs moet werken. Dat is on verantwoord”. Coerver zou als beroeps kracht orde in de tot dan toe heersende chaos hebben gebracht, de public relati ons van de grond hebben gebracht en bijvoorbeeld de medische begeleiding hebben gereorganiseerd. „Dat zou bete kenen dat ik in die vijf jaar maar wat heb aangerommeld”, corrigeert hij. „Het is wel zo dat ik de belangrijkste zaken altijd het zwaarst liet wegen en dat ik Mathé Pronk was er tevreden mee. Gangmaker Koch ook. Pronk: „Ik ben al blij dat ik de finale heb gehaald. Vorig jaar kwam ik zover niet. Ik heb bovendien voor mijn gevoel goed gereden.” De uitslag van de stayerswedstrijd voor amateurs: 1. en wereldkampi oen: Gaby Minneboo (Ned.) achter gangmaker Walrave, 150 ronden (50 kilometer) in 41 min. en 16 sec. (gem. snelheid 72.697 km. u.), 2. Bartolomé Caldentey (Spa) - Mora, 3. Rainer i Podlesch (Wdl) - Dittel. Op één ronde: 5. Matthé Pronk (Ned.) - Koch, op twee ronden: 6. Martin Rietveld (Ned.) - Stakenburg. Gaby Minneboo had die snelheid nodig om zich de Spanjaard Bartolo mé Caldentey van het lijf te houden, zoals hij vorig jaar in Rocourt de meeste moeite had met een a ndere Spanjaard, Espinos. Vier keer heeft Caldentey in de finale van de ama teurstayers serieus geprobeerd Minne boo van zijn snel veroverde topplaats te verdrijven. Vier keer mislukte het, omdat Minneboo niet alleen nog steeds de grote klasse heeft, maar ook omdat hij nog „schoon” in de wedstrijd zat. Caldentey immers had om in de buurt van Minneboo te komen de weerstand van Mathé Pronk en Martin Rietveld moeten breken. In vier' weekends werd de top van de Deense competitie doorgelicht („Met wedstrijden ’s morgens, ’s middags en ’s avonds is dat in Denemarken wel te doen”), waarna Kolding waardig werd bevonden om voor Roda te komen spe len. Jacobs: „We hebben samen bepaald wie er zou komen. De onderhandelingen met B-93 Kopenhagen heeft Coerver ge voerd en ik moet zeggen dat hij dat op de vertrouwde manier heeft gedaan”. Kolding, wiens bijdrage tot de voortva- rende start van Roda in deze voetbal- jaargang tot nu toe gering is geweest (Coerver: „In Denemarken was hij een van de toppers, die vrijuit kon spelen, de omschakeling is in vele opzichten erg groot. Bovendien heeft hij practisch geen vakantie gehad”) is de enige aan koop, die de Limburgers zich hebben gepermitteerd. Coerver: „Roda leidt een gezond leven, maar kan zich niet zoveel veroorloven. Stel dat je per jaar een ton overhoudt, dan valt er nu eenmaal wei- Dl LECCHE. wielrennen De 50-jarige broer van Go Ahead Eagles-trainer Wiel Coerver doelt daar- mee onder meer op het inlijven van Jens Kolding. naar wie een vier man sterk scoutingteam, met Jacobs en Hans Coerver, een maand op zoek is geweest. Een van de belangrijkste ftguren, die de Limburgers in wat rustiger vaarwater hebben geloodst is manager Hans Coer ver. Volgens verdediger John Pfeiffer de man, die er met zijn aankoopbeleid voor heeft gezorgd dat Roda JC weer tot volle bloei is gekomen. Oefenmeester Bert Jacobs spreekt zelfs van „ideale omstandigheden voor een trainer” :„Ik kan me volledig op het technische ge deelte concentreren, omdat ik niet word afgeleid door allerlei bijzaken” Coerver doet al die complimenten af met de opmerking dat het eenvoudig zijn taak is om als coördinator voor goede arbeidsomstandigheden te zorgen: „Dat Roda er nu achter Feyenoord zo goed voor staat is op de eerste plaats het werk van Jacobs. Het is misschien wel zo dat tk de man ben, die in bepaalde zaken, zoals bij het aantrekken van een speler, het best weet hoe je moet hande len”. Een uiterst snelle brievenbesteller zonder twijfel. Onder ideale omstan digheden reed hij donderdagavond in Monteroni 50 kilometer achter de motor van Bruna Walrave in 42 mi nuten en 16 seconden. Een gemiddel de derhalve van bijna 73 kilometer per uur en dat was in dit kampioen schap, zelfs bij de profs, nog niet vertoond. LOTTO: Aantal deelnemers: 793.042, INLEG: 3.150.126,-. Prijzenbedrag: 1.619.549,52. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de lé prijs gaat een vijfde deel naar de jackpot van de lotto van week 37; het overige deel (vier vijfde) wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen van de lotto van week 37. 2e prijs: 2 winnaars, die sik bruto ƒ139.510,- ontvangen.,3e prijs: 89 winnaars, die elk bruto 3 975,- ontvangen. 4e prijs: 4.575 winnaars, die elk 93,- ontvangen. 5e prijs: 6.867 winnaars, die elk 62,- ontvangen. Jack pot voor de lotto van week 37 129.389,64. TOTO: Aantal deelnemers: 210.723, inleg: 643.360,-. Prijzenbedrag: 305.596,-. Ie prijs: 23 winnaars, die elk bruto 5.314,- ontvangen 2e prijs: 801 winnaars, die elk 95,- ontvangen. 3e prijs: 9501 winnaars, die elk 11,- ontvangen. noord-stadlon geweest. Overal zaten or kestjes. die van die hoempamuziek speelden. Het stadion was lang niet uit verkocht, maar stemming was er genoeg, iedereen vermaakte zich uitstekend. Te recht heeft de KNVB dat toen allemaal oogluikend toegestaan”. JAN PREENEN Wereldkampioen dammen Harm Wiersma en schaker Hans Böhm gaan proberen een wereldrecord simultaan dammen en schaken te vestigen. Ze hopen in 26 uur meer dan 400 tegen standers te bekampen in het Ennia- gebouw te Den Haag waar dit evene ment op vrijdag 5 november om 18.00 uur begint. 3.24

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25