DEELGEBIED MOET OPEN KARAKTER KRIJGEN Napolitaan die knoflook schuwt Uitgevaren vissersschepen Carillonklanken GASTENBOEK 5 See a morns before you buy IJMUIDEK-VELSEN 197 6 SEPTEMBER 4 V R U D A G 1 0 *1 1 «Stil Haarlem: Barteljorisstraat 20, tel. 023-312655 (bij de Grote Markt) Amsterdam: Leidsestraat 9 (bij Koningsplein), tel. 020-223596 Recreatiegebied Spaarnwoude nadert met rasse schreden zijn vol- tooing. Binnen niet al te lange tijd zal men hier volop kunnen recreëren. De afgelopen zomer werd er al dankbaar gebruik gemaakt van de al gereed zijnde kanovijver. Wanneer het hele recreatiegebied klaar is kunnen er ongeveer 200.000 mensen gelijktijdig een genoeglijke dag doorbrengen. Of er ooit op een dag zoveel bezoekers zullen komen is natuurlijk nog maar de vraag. W 4* 9 jLS/, 1 Oosterbroek biedt veel mogelijkheden 5 1 Het gemaaltje in de Velserbroekpolder. e) 23 l (ADVERTENTIE) (ook grote maten) Bij het ontwerp heeft men getracht om voor iedereen wat wils te brengen. Zo zullen er openluchtbaden komen als mede speeltuinen en kinderboerderijen, een dagcamping, een ski- en sleeheuvel, die in de zomer als uitkijkpost over het Grondwerkzaamheden in het deelgebied Oosterbroek. suède, nappa, lamsvacht en sportieve bontjassen Onderaan de foto de oude rijksweg met in het midden de afbuiging naar de tunnel. t t Pelikaan KW.88, Wilma KW.113, Maartje Jacoba KW.137, Tiny KW.145, Cornelia KW.174, Pieter Gijsbertha KW.175, Valk KW.185, Elly KW.187, Hans KW.189, An na Lydia KW.194, Agatha KW.214, Jacob Senior KW.226, Johanna Cornelia KW 57. de net n- te- Ze iet >r. an i”, dooi Udo J Buys De gehele lXaü kollektie. dt or n- 'd, EN ALS HET EVEN KAN met een wijntje erbij, want, hoe zou het an ders kunnen, Gerardo draagt de Itali aanse oogst een warm hart toe. In zijn kelder koestert hij hoge wijnen, maar ook zijn open wijn van het huis heeft allure. Die tippelt op je tong.... Hollandse keuken gaan waarderen, al komen stamppot en zuurkool dan wel niet op zijn spijskaart voor. „Spek lapjes, boerenkool en bruine bonen vind ik wel lekker, maar niet altijd. Eigenlijk is er niet zo’n heel groot verschil tussen onze keukens. Jullie nemen ’n bordje soep en wij een bord spaghetti vooraf”.. men langs de Velserdijk een windmolen neer zetten. Een erg goed streven omdat veel van deze molens door staduitbrei- ding hun specifieke omgeving hebben verloren. De ontwerpers denken er zelfs aan om de molen te betrekken bij de waterbeheersing van het deelgebied Oos terbroek. Oosterbroek is voor een groot deel minder aantrekkelijk voor intensieve re creatie vanwege het militaire terrein en dan met name door het depot. Tevens is er in dat gebied veel lawaai door de drukke verkeerswegen en knooppunten. Het plan is om het open weideland schap van de Velserbroekpolder te handhaven. Door grote planten- en bo menpartijen wil men dan de hinderlijke objecten als verkeerswegen afscheiden. Er is veei rekening gehouden met de voertuigen van bezoekers. Bij de ijsbaan, de kanovijver en de peddelpoel zijn grote parkeerterreinen. In de nabijheid van het munitiedepot is geen parkeerge- legénhedd. Tevens streeft men ernaar om de rijwielpaden die voor de verbinding met Haarlem en Velsen moeten zorgen aanzienlijk te verbeteren. NAUOLITANEN DIE niet van knof look houden, beslaan. En vreemd genoeg, zelfs als restaurateur. Zo ie mand is Gerardo Cannavacciuolo, die op het Houtplein het restaurant Na poli drijft. Dat wil zeggen dat er geen knoflook in zijn keuken te vinden is. Maar bij de bereiding houdt hij er wel terdege rekening mee dat er meer mensen zijn die liever een eind je om gaan dan een teentje knoflook verorberen. „Maar als iemand h ier komt dineren en zich bjj het aperitief tegoed doet aan stokbrood met knof lookboter, weten wc dat we het rustig kunnen gebruiken”, lacht hij. Noordzeekanaal kan worden gebruikt, een flora- en faunacentrum, een cul tuurhistorisch museum, golflinks, paard rijden, een watersportcentrum, een wie lerbaan, viswater en voor de mindervali- den zal men proberen1 ook wait sporten in te voeren. Het ontwerp van deelgebied Ooster broek werd eveneens gemaakt door ge- De oude waterloop Velsertocht wordt gevoegd door een duinbeek. Op de plaats waar het duinwater via een duiker on der Rijksweg 16 de Velsertocht weer bereikt is een verbreding gemaakt. Dit plasje is per boot vanaf de kanovijver bereikbaar. Men zal proberen de dijken langs „de tocht” zoveel mogelijk hun oude karakter te laten behouden. In de Noord Spaarndammerpolder, die door de ontwatering en grondsoort goed geschikt is voor boomaanplant, zullen bossen worden geplant. In het meer zuidelijke deel zal men meer aan recrea tie kunnen gaan doen door middel van speelweiden en een uitzichtheuvel. Door de beperkte drooglegging in het noordelijk deel van de Velserbroekpol der is er een ijsbaan ontstaan die in het plan is opgenomen. In de winter zal er natuurlijk, indien het vriest, schaats worden gereden. In de zomer echter zal dit terrein grote aantrekkingskracht hebben voor weidevogels. Van de ijsbaan heeft men een apart poldert je gemaakt voor de vogels. Dit omdat door de ver beterde waterbeheersing in andere delen van de polder de vogels misschien zou den wegblijven. In het meest westelijke deel van de ijsbaan kunnen lage dijkjes voor de begrenzing van een 400 meter- baan zorgen. In het weidegebied zal men trachten de natuurlijke kwaliteit van het gras land op te voeren. De mogelijkheid be staat dat de landbouwers die het gebied vroeger gebruikten door middel van hun vee ingeschakeld worden. Dit kan ge makkelijk omdat de veestallen, die op korte afstand buiten het gebied staan, er nog zijn. De speel- en ligweiden in het deelge bied Oosterbroek zijn geconcentreerd aan de randen en dan voornamelijk bij In het gebied zijn veel fiets- en voet paden. Ook is er veel aandacht besteed aan paardrijden en dus ook aan ruiter paden. De bedoeling is om het oude gemaal in de Velserbroekpolder ook bij het plan te betrekken. Dinsdag 7 september: hektrawler Rijnmond II KW.43, MT. Meyert Menno IJ.209, Wiron II MM. 211, Jacob KW.55, MK. Wiron VI IJM.207, Alida KW.22, Rose Marie KW.34, Maarten KW. 105, Yvonne Yolanda KW.206, Marco WR.32, ML. Michiel KW.167. DONDERDAG AANGEKOMEN: Boz- ma, Oslo, Niederelbe, Creaksea, IJmui- den, Epifan Kovtymkh, R’dam, Caland- splein, Weston Bomt IJmuiden, Lindin- ger Diamond, Esbjerg, Lachs, Bremen, Bab T, Halmstad, Christopher Neder, R’dam, Carabeka-7, Weston Point, IJ muiden, Normand Carier, Cont. Plat, Velsen. DONDERDAG VERTROKKEN SCHE PEN: Baldone, Vlissingen, Olympias, Le Havre, Smipen Deu, Noordzee, Midi Sea, Antwerpen, IJmuiden, Normand Carrier, Cont. Plat, Royal Viking Sky, Southam- ton, Parkesgate, Kingslynn, IJmuiden, Albatros, Cont. Plat, Canis, Kopenhagen, Rudby, Canada, Jemrix, Rochester, IJ muiden, Ask, Leixoes, Wedloper, Udde- valla, Switser, Cont. plat, Venezuela, Le Havre, Bothniaborg, Delfzijl, Zaandam, Siddes Pilot, Cont. Plat, Regents Park, Belfast, Johannes Latuharhari, Antwer pen, Bartenstein. Curasao. AANGEKOMEN SCHEPEN: Bayshore, Cont. Plat, IJmuiden, Assiduity, Gonfre- ville, Beverwijk, Rosemary Tide, Cont. Plat, Vels Areas, Leixoes, Marie-R, Gun- nes, Ares, R’dam, Norfolk Shore, Cont. Plat, IJmuiden, Valzell, Antwerpen. GERARDO CANNAVACCIUOLO verhuisde zestien jaar geleden van Napels naar Nederland. Als gastar beider, zoals dat heet. Bij drukkerij Enschedé ging hij aan de slag en in 1966 begon hij zijn eerste restaurant. In de Zijlstraat, waar nu een Portu- De ruim adht hectare van het militair terrein is tot op dit moment helaas nog niet weg te denken uót het plan. Wan neer het echter wel leeg zou komen dan denkt men er over om er een kampeer terrein van te maken. De uitzichtheuvel heeft een hoogste punt van ruim 19 meter, zo dicht moge lijk bij het Noordzeekanaal. Hierdoor kunnen de bezoekers een uitstekend uit zicht krijgen op de scheepvaart van dit kanaal. Opzettelijk heeft men veel reke ning gehouden met de beplanting, dat deze niet het gezichtsveld zou gaan be lemmeren. Dit wil men trouwens met het hele gebied doen. In de toekomst zuilen de hekken zoveel mogelijk wor den vervangen door sloten. Dit om nog meer die open ruimte te verkrijgen. Als super-landschappelijk element wil gese keuken (ook van hem) gedijt. Zondag, 12 september, is hij precies tien jaar restaurateur. Er staat geen feestje op het programma. „Maar m’n gasten drinken hun aperitief of koffie die dag wel van de zaak”, zegt Gerar do. WE HEBBEN MET z’n allen wel aan Italiaans voedsel moeten wennen, vertelt hij. „Toen we pas begonnen, bestelden de mensen wel eens pizza, maar als ze dan zagen wat ze op hun bord kregen, lachten ze en liepen weg. Dat is gebeurd, maar nou eten ze er twee. En spaghetti werd bami genoemd”. Vooral de laatste twee, drie jaar, floreert zijn zaak en er komt ook loop in zijn „filiaal” op de Grote Markt. VERLEDEN JAAR werd zijn keu ken bekroond. Door Italianen die bij hem een paar steekproeven hadden genomen, werd hij uitgenodigd het op te nemen tegen Italiaanse koks uit andere Europese landen. Die strijd werd gevoerd in Torino, Turijn, waar Gerardo met zijn specialiteit „Misto Van Gogh” heen toog. Van Gogh, Hollandser kan de naam al niet. „Misto van Gogh” is een spaghettige- recht met kalfsvlees, ham en cham pignons. Maar ook paprika, zilveruit jes en augurk komen er aan te pas. „Ik heb het de naam Van Gogh gegeven, vanwege de kleuren”, zegt Gerardo, die niet vergeefs naar Tori no toog. Zijn recept werd bekroond en heet nu op zijn kaart Piccata Milanese. Aan de muur van zijn res taurant prijkt het erelint dat hij mee naar huis voerde. de kanovijver. Men beert dit met name gedaan omdat hier de grote drukte wordt verwacht. Verder kan men na tuurlijk altijd even in de berm van een voet- of fietspad uitrusten. VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt op zaterdag 11 september 1976 van 16.00-17.00 uur op het stadhuiscarillon van Velsen ten ge hore zal worden gebracht luidt als volgt: I. La badine, P. J. Leblan, 2. a. Menuet, J. Colfs, b. Andante, J. H. Fiocco, c. La vendangiense, Fr. Couperin, 3. Vrije va riaties over „Merck toch hoe sterek”, A. de Groot, 4. Improvisatie, H. de Ligt, 5. He Sonatine, Sjef van Balkom, 6. a. Reuzelied, b. Mitte Confitte, c. Gilde- broeders; 3 Nederl. volksliedjes, 7. The entertainer, Sc. Chopin, 8. Studie in re klein, Staf Nees. Gerardo Cannavacciuolo zijn keuken, met een koksmuts voor het plaatje De grendopbrengsten van het gebied zullen uitsluitend worden gebruikt als wintervoeding voor het zogenoemde „dierenweidebedrij f”. meente-architect Gerard Jol. Hij is zo min mogelijk afgeweken van het door de Stichting opgestelde programma. In een paai details is afgeweken. Bij de ontwikkeling van het plan kwamen er enkele nieuwe ideeën en bestemmingen naar voren zoals bijvoorbeeld akker- bouwgronden, een natuurterrein en een windmolen. Het karakter van het landschap wordt hoofdzakelijk bepaald door openheid van het weidegebied van de Velserbroekpol der en het bouwland van de Noord Spaarndammerpolder. Deze twee polders onderscheiden zich van de rest omdat de oorspronkelijke broeklanden hoger lig gen dan de bodem van het voormalige IJmeer. Het is zeer waardevol dat de grens tussen deze twee polders wordt gevormd door de Velsertocht met de oude Velserdijk. Wat erg jammer is is dat de 20ste-eeuwse elementen in dit gebied nogal duidelijk aanwezig zijn. Zoals rijkswegen, de hoogspanningslei- ding en het munitiedepot. Door deze zaken is het erg moeilijk om tot een echt totaal ontspanningsoord te komen met een aantrekkelijk landschap. Door de karakteristieke verschillen tussen de Noord-Spaarndammer- en Velserbroekpolder en zeker door de de ling die wordt veroorzaakt door de aan leg van Rijksweg 16 is er niet aan te ontkomen dat het deelgebied Ooster broek onderverdeeld zal worden in en kele compartimenten. Intussen is aannemer Pleun Roos uit Abbenes al begonnen om de vaak zeer ingewikkelde waterbeheersingsystemen aan te leggen. De totale oppervlakte van het gebied is 255 hectare. Wanneer het allemaal klaar zal zijn is nog moeilijk te zeggen omdat er nog bepaalde zaken zijn waar het stichtingsbestuur over moet beslissen. NAPOLI NAPELS, zijn geboorte stad, kan hem nog ieder jaar ver wachten. „Voor een Napolitaan is het heel erg zijn stad te missen. Daar ligt m’n hart, maar hier in Nederland heb ik het nu ook, anders was ik al lang weg. Ik heb nu hier ook m’n vrien den. Ik ben tevreden en blij en heb gezonde kinderen”. Die kinderen zijn twee dochters, Maria en Christina. Met hen en zijn Nederlandse vrouw woont hij om de hoek van zijn zaak, op de Gasthuissingel. Thuis wordt Nederlands gesproken. „Maar dat blijft moeilijk, want in de zaak spre ken we elke dag Italiaans. Het is allemaal familie waar ik mee werk. Zussen en broers, zwagers en de chef-kok is ’n neef van me”. ONDANKS DAT Italiaanse wereld je om hem heen, is hij ook de Maandag 23 augustus, Hektrawler Rijnmond 1 KW 15, Tetman Hette KW.74, Annie Hillina KW.170, Monica VL.89. Dinsdag 24 augustus: MT. Ursinus VL.1, Elly VL. 73, Elizabeht VL.105. Weosndag 25 augustus: hektrawler Zeehaan IJM.57, Willy KW.141, Cornells Vrolijk Fzn. SCH.171, Vooraan VL.115. Donderdag 26 augustus: hektrawler Schout Velthuys KW.49, Hendrika Jo hanna KW.81.. Vrijdag 27 augustus: hektrawler Jan Maria KW.171, Dirk Diederik KW.172. Maandag 30 augustus: hektrawler Jo hanna KW.39, Frank Vrolijk Czn. SCH.81, Onderneming II SCH.108, MK. Anna Hendrika KW.45. Dinsdag 31 augustus: hektrawler Arie Ouwehand KW.122, MK. Marry Jacob KW.117. Maandag Rijnmond KW.44, 6 september: hektrawler V KW.42, Rijnmond III Rijnmond IV KW.85, Holland KW.123, Rijnmond VI KW.135, Onderne ming I SCH.90, MT. Rean IJM.29, Robert IJM.30, Protinus IJM.154, Ora et Labora KW.51, Marry Martin KW.149, Soli Deo Gloria KW.152, MK Maarten Cornelia IJM.44, Swift IJM.115, Janny Jacoba KW.4, Deo Volente II KW. 11, Pieter Jacob KW.24, Willem Adriana KW.25, oTrTï

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5