CPN STAPT AARZELEND OPENHEIDSTRE1N Alpha-kwestie in raad van dinsdagavond Diefstal van partij drank Suomi-atletiek Kolenberg Hoogovens kleiner D.W.v. Voorden overleden opgelost viert jubileum Nieuwe vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten Door fusie van Afzwemmers Sporffondsenbad BANKENLAAN 73 DAMESVOETBAL NIET GEGUND WIJK AAN ZEE In Diefstal uit NOORDHOLLANDS PH ILHARMONISCH ORKEST dirigent: ANDRÉ VANDERNOOT „Ons zorgenkind” en „Helpt Elkander” Opening FHodelffaL Tom Viewing hof „Westertuinen” plaats voor één kleuterschool ,,’t Lantaarntje” A 11 BEVERWIJK-HEEMSKERK 10 V R IJ D A G 19 7 6 SEPTEMBER 1 0 J (Van een onzer verslaggevers) -i voor Curatele 20.15 uur 80,— f 70,— 60 100,— MARKTPLEIN 38-qo «HUIDEN TEL.I13H8 i! ur >lfa- BEVERWIJK. De gemeenteraad van Beverwijk heeft donderdag avond de eerste stap gezet op de weg, die uiteindelijk zal moeten leiden tot een grotere betrokkenheid van de burger bij het gemeentelijk gebeu ren. Een vorig jaar/ingestelde studiecommissie „Openheid en Openbaar heid” legde de raad twee rapporten voor, waarin voorstellen werden ge daan om de afstand tussen de bestuurders van een gemeente en de bur gers zoveel als mogelijk te bekorten. PvdA, CDA, PPR en VVD besloten spontaan tot een gezamenlijk verdergaan op de ingeslagen weg, de CPN- fractie kochtzonder enthousiasme op het laatste nippertje alsnog een kaartje voor de openheid- en openbaarheidstrein van de vier fracties. Apart abonnement 6 concerten 40, Voor de toekomstige kewonerj van kek JamV lening kof in Oudymuiden kelken wy een Hak kant en klaar ingerickt mek alles^erop en eraan" zodat zg een indruk kunnen krygen van de mo^dykkeden om van kun toekomstige woning een gezellige leefruimte temaken Ug nodigen u graag uil om gekeet vry kkjven J eeni te komen kijken dan kunnen wy U meteen de di verre malen en andere inlichli ngen geven Ook niek-kewoneri zyn welkom om te zien wat de vakmensen van UNIC kunnen doen mek materialen en kleuren letaal kan? prijzen. fcOpeningslyden*. vrydag en zaterdag 2-S uur maandag E.rm donderdag van lO-ll uur en 1-5 uur. J (ADVERTENTIE) Raad reikt burgers de hand Drs. J. de Wildt P. J. Schipperus (Van een onzer verslaggevers) (Van onze verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Concertgebouw Haarlem WINTERSERIES 1976-1977 gastdingenten: Otakar Trhlik, Roberto Benzi, Yoav Talmi, Jerzy Katlewicz SERIE A losse kaarten 10, SERIE B (Van een medewerker) losse kaarten 8, SERIE C losse kaarten f 7,50 (Van een onzer verslaggevers) ‘j Uitgebreide prospektus met gegevens over programma’s en solisten verkrijgbaar bij het Concert gebouw en de administratie van het NP.O., telefoon 31 92 48 6 dinsdagavondconcerten op 5 okt, 2 nov., 30 nov., 11 jan., 8 febr., 8 maart solisten: Jean-Pierre Rampal - fluit Alberto Lysy en Herman Krebbers - viool Cora Canne-Meyer, Nico Boer, Bernard Kruysen en Hubert Waber - zang Michel Block - piano abonnement 6 concerten 50, 3 vrijdagavondconcerten op 19 nov., 28 jan., 25 maart solisten: Toos Onderdenwijngaard en Joseph Kalichstein - piano Gijsbert Beths - viool abonnement 3 concerten 15, i part- erkfiets oenson SERIE MOZART (Van een medewerker) OSTENDE. IJMUIDEN. In Ostende is op 68-jarige leeftijd plotseling overle den de heer D. W. van Voorden, oud- directeur van Van Voorden Zaltbommel bv.; Promac Nederland bv., Van Voor den propeller reparatiebedrijven bv. en Federal Van Voorden bv. merk- ladigen i/an uw i. Deze nil! >m in ons taarten tat 69, - dus 110 tot op par- rem- Roest- e. Ver- i baqa- stasot s gere- t iturmey jen. En nensen anden. e trim- il, werk ituurlijk standig recht- son te WONlN&lMRlCHTiMC- unie oenson oedko- 'ielhan- oenson i he( an win- an win- sprake enorm ks bij (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK.- Via de Amsterdamse politie heeft de Beverwijkse politie een 31-jarige kelner en een 31-jarige horeca- exploitant aan kunnen houden, verdacht van diefstal en heling van de grote party dranken, die eind augustus werd gestolen bij de drankenhandel Veen. Het betrof een partij van 132 dozen ter waarde Z 36.000.-. Vijfenzeventig dozen zijn door de politie inmiddels terugge vonden in een Beverwijks café. Eveneens via de Amsterdamse politie kon een Horeca-ondernemer worden ge hoord, die in Amsterdam woont maar een café heeft in Beverwijk. Bij hem thuis werd een imperiaal van een poli tiewagen gevonden, compleet met blauw zwaailicht en stopbak. Deze imperiaal is vorig jaar augustus van een Beverwijkse politiewagen gestolen. Bij de man vond men ook een vuurbuks en een pistool. De vier fracties konden zich onmid dellijk vinden in de voorstellen, die fractie-voorzitter P. J. Schipperus van het CDA aan het einde van zijn betoog had gedaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij de politie is don derdag aangifte gedaan van diefstal uit de bar ,,’t Lantaarntje” aan de Zeestraat. Vermist wordt een bedrag van 80,-. Twee speelautomaten werden geforceerd. Ook een sigarettenautomaat is open ge maakt, maar daaruit verdween geen geld. Wel zijn er tien muziekbandjes verdwenen. toer-, ace en x>r kin- is- en leeft de i van BEVERWIJK. Donderdagmiddag werd in het Kennemer Theater een openbare verkoping gehouden van het perceel Bankenlaan 73. De verkoping vond plaats onder toezicht van notaris B. . Batenburg in opdracht van de heer C. Maree. Bankenlaan 73 is een huis met een brug, die toegang geeft tot de gara ge. Voor de woning namelijk loopt de Nooderwijkbeek. Het huis werd ingezet op 80.000 en opgeboden tot 138.000,- er werd op 400 afgemijnd door de heer F. Duiker, maar op de veiling werd het huis door de eigenaar niet gegund. BEVERWIJK In het bestemmings plan „Westertuinen” zal slechts één kleuterschool worden gebouwd. Bij de opzet van het plan in 1966 is ervan uitgegaan, dat er een openbare school voor gewoon lager onderwijs, een open bare en een r.k.-kleuterschool zou moe ten komen. De ramingen van het leer lingental voor het openbaar onderwijs in Beverwijk rond 1978 en een vooruitbe- rekening van de bevolking tot 1983 leerde het gemeentebestuur, dat er be hoefte is aan één kleuterschool. De raad ging donderdag akkoord met het voor stel van B. en W. hiertoe een voorberei- dingsbesluit te nemen. 3 vrijdagavondconcerten op 22 okt., 17 dec., 25 febr. programma: 9 pianoconcerten solisten: Tamas Vasary, Ingrid Haebler en Jörg Demus abonnement 3 concerten f 25,losse kaarten f 12,50 Ook het college stond achter de me ning van de CDA’er, dat de commissie van algemene zaken moest worden op gedragen op korte termijn met voorstel len te komen voor herziening van het reglement van orde voor de openbare raadscommissies en het opzetten van een procedure voor gewijzigde behandeling van de gemeentebegroting. De commissie voorlichting diende op korte termijn bij elkaar te komen om een werkprogram ma op te stellen voor het uitwerken en realiseren van de ideeën. De commissie „Openheid en Openbaar heid” zou er zorg voor moeten dragen, dat in de raadsvergadering van juli vol gend jaar een nota kan worden bespro ken over de voortgang van deideeën. Na overleg met de PvdA, PPR en VVD werden aan deze serie voorstellen een vierde gedachte gekoppeld: de hele zaak van openheid en openbaarheid diende in de portefeuille van de voorzit ter te worden opgenomen en de gemeen- te-secretaris zou, als vertegenwoordiger van de ambtenaren- bij dit werk betrok ken dienen te worden. De heer Schipperus vond de kern van de zaak de burger in het gemeentelijk gebeuren die plaats te geven, die hem Abonnementsverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange Begijne- straat 13, van 10-15 uur; telefonisch 32 09 94 van 12-15 uur; combinatie-abonnement A B combinatie-abonnement A Mozart combinatie-abonnement B Mozart passe-partout serie A B Mozart Bij aankoop serie A, B of Mozart reduktie serie C ad 5, Afzonderlijk voortbestaan blijft nog de prot. christelijke oudervereniging „Philadelphia”, zowel landelijk als in de IJmond. Maar op bais van de gemeen schappelijke belangen werd en wordt er in de IJmond nauw samengewerkt. De visie op de geestelijk gehandicapte mens heeft de laatste jaren een e ssentiële wijziging doorgemaakt. Hij is geen „zie ke” meer, maar een op een andere niveau functionerend mens, met even veel recht op welzijn als ieder ander. Tot de belangrijkste doelstellingen van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten behoort de maatschappe lijke integratie van de geestelijk gehan dicapte in de samenleving Een andere doelstelling is de bewaking van de kwa liteit van de voorzieningen. ash oenson te prijs >ch 12 sn tod; Bij lis zon- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De trouwe aan hangers van het jongerenontmoe- tingscentrum „Alpha”, die gisteravond de raadsvergadering in het Stadskan toor bijwoonden om het debat over het al dan niet subsidiëren van de beroepskracht van het centrum aan te horen, zijn niet aan hun trekken gekomen. Om kwart over elf besloot de gemeenteraad de discussie over Alpha naar dinsdagavond a.s. te ver plaatsen. De Alpha-bezoekers(sters) zijn niet helemaal met lege handen naar huis gegaan, want fractievoor zitter Schipperus lichtte al een tipje van de sluier op. Hij vertelde, dat Alpha in ieder geval op meer kan rekenen dan hetgeen het college wil, nameljjk stopzetten van de subsidië ring van de beroepskracht. Alpha heeft altijd duidelijk verklaard, dat het stopzetten van de subsidie het einde van het centrum zal betekenen. De raadsvergadering volgende week dinsdag begint om 19.30 uur. Het Alpha-voorstel van B. en W. is dan direct aan de orde. De thans aanwezig» relatief grote hoogt e houdt verband met de i j zerpro- duktie. Verwacht wordt dat in het eerste kwartaal van 1977 het gebruik van co kes de fabricage van ijzer zal overtref fen en Hoogovens is bereid die hoge opslag als eerste te gebruiken, aldus G.S in de brief rechtens toekomt. Hij noemde het een taak van de raad ervoor te zorgen, dat de communicatie tussen burgers en be stuurders werd verbeterd en dat „de geboden communicatie de burger het gevoel, de overtuiging geeft dat het zin heeft van dat communicatiekanaal ge bruik te maken. Dat de burger gehoor vindt. Dat zijn klachten- zijn wensen, zijn maatschappelijke of deskundige in breng ertoe zal leiden, dat dit alles in 'besluiten wordt verwerkt. De burger moet de overtuiging hebbenwat ge beurt lis uit de burgers, door de burgers en voor de burgers. Een volstrekt van zelf sprekende zaak, .maar waarin tal van burgers niet meer geloven: ze doen maar, zeggen zij. En „ze” zijn wij raad, het college van burgemeester en wet houders en de ambtenaren”, aldus de heer Schipperus. Tot 1948 was de heer D. W. van Voorden firmant van A. P. van Voorden en Co. Daarna werd hij directeur van Zaltbommel stuwschroevenfabriek, wel ke in 1968 werd omgezet in Van Voor- den-Zaltbommel bv. Sinds 1973 heeft de heer Van Voorden zich in Ostende te ruggetrokken. Hij bleef echter commis saris en adviseur van diverse onderne mingen, gebundeld in Van Voorden Groep bv. Hij stond bekend als een humaan en tevens bijzonder onderne mend persoon. De begrafenis zal plaats hebben op 13 september om alf drie ’s middags op de begraafplaats van Zaltbommel. IJMOND Landelijk wordt op 11 september aanstaande de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten opgericht uit een fusie van de interle- vensbeschouwelijke vereniging „Helpt Elkander en de Katholieke oudervereni ging „Voor het Zorgenkind”. Ook de betreffende verenigingen in de IJmond gaan als gevolg van deze landelijke ontwikkeling fuseren en de oprichtings vergadering van de nieuwe afdeling IJ mond wordt gehouden op 23 september aanstaande in „De Luchtballon'’ aan de Beneluxlaan te Beverwijk. Dan zullen het nieuwe bestuur worden gekozen en de nieuwe voorzitter. De nieuwe afdeling omvat de drie IJmondgemeenten, alsme de Castricum en Uitgeest. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Velser atletiekvereni ging Suomi viert de komende dagen het 35-jarig bestaan. Het bestuur laat dit niet zomaar voorbij gaan en heeft enke le festiviteiten op het programma staan. In zaal De Griffioen wordt morgen een spelmiddag voor de jeugd, pupillen en meisjes D georganiseerd. Aanvang twee uur. De jubileumcommissie houdt verder op zaterdag 18 september een feestavond voor alle leden in cultureel centrum ,.De Schouw”. Dit evenement begint om acht uur. Gedurende de maand september is een vitrine van de bibliotheek aan het Plein 1945 ingericht als kleine tentoonstel lingsruimte. Daarin kan men onder meer foto’s van het heden en verleden aan schouwen. Tevens kunnen de bekers die Suomi- atleten hebben gewonnen - onder andere die van Olga Commandeur (Europese beker als kampioene op de 800 meter) - worden bezichtigd. Als aparte afdelingen bestreken „Helpt Elkander” en „Ons Zorgenkind” een gro ter rayon, maar landelijk is een nieuwe indeling gemaakt met kleinere rayons voor de samengevoegde afdelingen. Dat heeft in de „grote IJmond” het voordeel, dat men nu - bij voorbeeld door het wegvallen van de leden uit de Zaan streek een afgerond voorzieningengebied bestrijkt. De nieuwe afdeling in de IJmond en omgeving omvat op het ogenblik zo’n tweehonderd leden. Bij de fusie is thans geregeld, dat ook niet-ouders van geeste lijk gehandicapten lid kunnen worden. BEVERWIJK. In het Sportfondsen- bad hebben de volgende afzwemmers het zwemdiploma A verworven. Richard Bosma, Carla v.d. Bos, Robin Boer, Flo rian Beentjes, Sigrid Boerebach, Miranda Beukman, Carolina Braaksma, Erika Doezie, Frits Drijver, Yvonne Groot, Je- - roen Gevaert, Arthur Groen, Jacquelinge Groen Björn Hottng, Peter Ineke, Anto nie Iliohan, Patricia Iliohan, Esther Janssen, Martijn Kaart, Edwin v.d. Kommer, Ferre Koopman, Anouk Klau wers, Saskia v.d. Lans, Mirjam Luyckx, Yvonne v. Lieshout, Alies de Lange, Rene van Leeuwen, Arno v.d. Meet, Yvonne Maas, Sandy Martens, Ronald Posthumus, Otto Plantinga, Lison y. Rooy, Martin Stumpe. Bart v. Schie, Arti Schipper, Inge Stobbe. Anthony, Schram, Vincent Selderbeek, Michel Schellevis, Danielle Tiets, Colinda Tim mer, Marco v. Twuyver, Art Uttinga, Evert jan Vijsma, Jeroen Vliedstra, Maic- kel Wegner, Carola Winder, Marielle Wissenburg, Jacqueline Willemse, Marry de Wit, Hans Wester, Jolanda Dekker. P.P.R. Beveiwijk-W.a.Zee. zoekt mensen die vanuit hun eigen vakgebied en- of interessesfeer de gemeentebegroting voor 1977 mee willen bekijken. Deelgebieden o.a.: Buurthuizen en jeugdzaken, gezondheidszorg en milieu, verkeer en volkshuisvesting, onderwijs en vrouwenbelangen, middenstand en recreatie. BELANGSTELLING? Bel met: Petra Heijmans - 30889 Het provinciaal college deelt de actie groep mee, dart er in 1974 inzake de hinderwet en milieuzaken twee vergun ningen aan Hoogovens zijn verleend: een voor het ingebruiknemen en opslag en een voor vergroting ervan. In de be schrijving van de vergunning „opslag” komt een totale opslagcapaciteit van 80.000 ton voor. Metingen hebben uitge wezen dat deze capaciteit niet wordt overschreden. Er zijn geen bepalingen opgenomen betreffende de maximale storthoogte hoewel de huidige hoogte wel bezwaren bij de inwoners van Wijk aan Zee oproept, zo voegen G.S. hier aan toe. WIJK AAN ZEE. Veertien maan den na de ontvangst van een brief van de actiegroep „Leefbaar Wijk aan Zee” hebben Gedeputeerde Staten van Noord- Holland de vragen over de kolenberg van Hoogovens beantwoord. Aan het einde van de brief excuseren G.S. zich voor het late antwoord. ders via de vereniging niet „buiten” de tehuizen en dergelijke staan. Tot het activiteitënpakket behoort ook de organisatie van Sinterklaas- en car navals feesten voor geestelijk gehandi capten en van vakantieweken, aangepas te kerkdiensen en dergelijke, terwijl men zich de laatste tijd ook intensief beweegt op het terrein van sportmoge lijkheden (zwemmen,gymnastiek) voor de gehandicapten en van de vrijetijdsbe steding. Via een krachtige vereniging staat men sterker om de belangen van de geestelijk gehandicapten te behartigen en te bepleiten, want al zijn er de laatste jaren veel voorzieningen voor de geestelijk gehandicapten getroffen, er blijft nog veel te doen. In de IJmond is bij voorbeeld nog dringend een tehuis voor diepgestoorden nodig. Er liggen plannen klaar voor zo’n tehuis in Wijk aan Zee. In Velsen bestaat nog grote behoefte aan een gezinsvervangend te huis. Het secretariaat van de nieuwe vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten is voorlopig nog gevestigd bij de heer C. Zwetsloot, Drechtstraat 20 in Beverwijk, die aan ouders of belang stellenden graag alle nadere inlichtingen over de vereniging verstrekt. (Van onze sportredactie) IJMOND. Onder grote belangstel ling zijn de eerste wedstrijden van het dameszaalvoetbal in Wijk aan Zee ge speeld. De resultaten zijn als volgt: Carillon 1Sport Camping Shop 1: 12-1. Doelpunten. Carillon: L. Brandjes (7x), F. van Essen (2x), H. de Haas, M. Bijl en M. Niesten van SCS in eigen doel. De treffer van SCS werd gemaakt door E. Jansen. Beach Girls 1THB 1: 4-1’. Doelpun ten: Beach Girls: L. Kok (2x), W. Snij ders en H. Duin. Voor HTB scoorde A. Witteman. Carrilon 2Smul Snacks 1 1-3. Doel punten Carrilon 2' C. v.d. Oudealde. Smul Snacks: H. Ham (2x), M. Molen kamp. Zomerlust 1Beach Girls 2: 5-4. Doelpunten Zomderlust: M. Hoek (3x), I. van Diepen en L. Bruins. C. Stet in eigen doel. Treffers Beach Girls. J. van Zijl (2x) en F. Grapendaal. I Populaire Landenserie - 6 vrijdagavondconcerten op 15 okt., 12 nov., 10 dec., 21 jan., 18 febr., 18 maart solisten: Daniel Wayenberg, Cristina Ortiz en Jan Wijn - piano Jenny Veeninga en Henk Smit - zang Henri Gouder de Beauregard - hobo Edith Volckaert en Theo Olof - viool Een zaak die op het ogenblik zeer de aandacht heeft van de ouders is de problematiek van het onder curatele stellen. Zij willen als alternatief het mentorschap of de verlenging van de minderjarigheid. In het geding is bij al die zaken de ouderlijke verantwoorde lijkheid. Beide nu gefuseerde verenigingen in de IJmond hielden vaak al gezamenlijk - contact - en voorlichtingsavonden. Dergelijke activiteiten zullen in de toe komst door de nieuwe vereniging wor den voortgezet en „Philadelphia” sluit zich bij die activiteiten aan. Van belang is, dat zowel de oude verenigingen als de nieuwe afdeling in IJmondverband ver tegenwoordigd waren en zijn in de be sturen van de keten van voorzieningen die er in de IJmond vooor de geestelijk gehandicapten is, zoals dagverblijf, ge zinsvervangend tehuis, vrijetijdscentrum, onderwijs, enzovoort., waardoor de ou- (ADVERTENTIE) ■,Het dóen en laten van de raad, het college van burgemeester en wethouders en de ambtenaren is bepaald niet zonder falen. Dat ligt niet aan de inzet van ieder persoonlijk, maar aan heit sys teem”. De studiecommissie (onder leiding van drs. J. de Wildt kreeg in de raads vergadering van alle fracties lof voor de wijze, waarop men de raad een aantal handgrepen heeft geboden om bij te sturen pp hoofldlijnen en detailpunten. HEEMSKERK. Jan Bos. Debora Baekelaati 122, is te Amsterdam cum laude geslaagd voor het doctoraal exa men biologie. y 3

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9