De Boskabouter Studiegroep duidelijk bestaat 55 jaar over IJmondproblematiek Trefpunt voor ouders met peuters van start Initiatief tot oprichting van nieuwe Vrije School In de vishal feestelijk van start commissie J Beperking energiegebruik en verbouwing in Buurthuis „De Spil” iW ,1 "t mantelspecialist STORMVOGELS - G.V.O. (Krommenie) s R Data vergaderingen raadscommissies Gevonden voorwerpen Commissievergadering „INSPRAAK” EEN MOEILIJK HANTEERBAAR INSTRUMENT 7 IJMOND 19 7 6 SEPTEMBER 1 1 ZATERDAG ROYAL DIETVORST A.S. ZONDAG AAN VANG 14.30 UUR fl Inspraak zeewijk zeewijk 1 PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Br? Na een zeer slechte, en bovenal hoogst ongelukkige start, gaan we zondag de degens kruisen met G.V.O. De overtuiging hebbende, dat onze jongens veel beter kunnen en tevens wetende, dat we morgen weer over Good Old Herman Seegers kunnen beschikken, geloven we stellig, dat ons elftal er alles aan zal doen om de eerste twee punten binnen te halen. Om 10.00 uur speelt ons 2e elftal tegen S.D.W. 2, terwijl onze A1 ju nioren om 12.00 uur tegen H.M.S. spelen voor de interregionale jeugdcompetitie. Zoals u ziet valt er zondag weer veel op Zeewijk te genieten en wat zeer belangrijk is, met uw aller steun kunnen goede resultaten niet uitblijven! aanvang 20.00 uur op woensdag 15 september in ’t Schalkererf, Bernadottelaan 201, Meerwijk-Schalkwijk, Haarlem. Toegangskaarten a 2,50 (incl. consumptie) ver krijgbaar bij onderstaande filialen: Haarlem: Grote Houtstaat 180, Winkelcentrum Schalkwijk-Riviéradreef 26. Ook woensdagavond kaarten aan de zaal verkrijg- ^baar. ‘•t ÏW- 1M Osp p»w* F. ry*.- (ADVERTENTIE) g n n •t tl 5, e n l. 8 3 B I t Vooruitlopend hierop gaat met ingang (Van een onzfer verslaggevers) M losplank (Van een medewerker) Tijdens de informatieavond zal (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vaststellen haar conclusies liet de studiegroep zich leiden door het aandra gen van een aantal alternatieven op de door GS eind 1975 geproduceerde „Nota van Uitgangspunten” voor het betreffen de gebied. OM BIJVOORBEELD een enkel voor beeld te noemen. De eerste wijting van ongeveer 60 kisten werd door een han delaar in een klap weggekocht voor 76 gulden per bak. Wat het nodige kom- mentaar van de omstanders opleverde, want bij deze vroege lag het bestek misschien wel een tientje lager. Om een lang verhaal maar kort te houden, nog geen twee schepen later lag de prijs al tien gulden hoger en bij het scheiden van de markt werd de wijting lachend verkocht voor 94 gulden per bak. onderwijs een AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 IJmuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land r ‘1 D r IJMUIDEN. Buurthuis De Spil aan de Meeuwenlaan heeft voor de komende wintermaanden weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Peuters, kleu ters, tieners en volwassenen hoeven zich de komende maanden niet te vervelen. Iedereen die iets wil weten van de aktiviteiten die in De Spil worden ont plooid is van harte welkom tijdens het „Open Huis” dat dinsdag 14 september om 8 uur zal worden gehouden. De Spil zou De Spil niet zijn als ook de „oudjes’ ’niet aan hun trekken zouden komen. Handenarbeid, jazz-ballet, biljar ten, naaien en een bejaardensoos. De opening van het winterseizoen krijgt een feestelijk tintje. En dat ge beurt op woensdag 15 -september om 2 uur. Dan zijn alle jongens en meisjes uit de buurt met hun vriendjes en vriendin netjes van harte welkom. Een belangrijke bijdrage aan de tot standkoming van het omvangrijke rap port leverde een aantal insprekers die werden gerecruteerd uit alle lagen van de bevolking. Bij het samenwerkingsver band met de insprekers kwamen een aantal problemen aan het licht die op zichzelf voor de studiegroep aanleiding warén zich in de nabij toekomst eens meer te gaan verdiepen in het fenomeen '„inspraak". Men kan bovendien met de groep ouders, die de nieuwe Vrije School voor bereidt, kennis maken in een bijeen- IJMOND. De Velserbroekpolder is bij uitstek de geschikte plaats voor wo ningbouw. Uitbreiding van de Hoogovens is, zelfs als woningbouw in de Velser broekpolder zou worden toegestaan, niet gewenst. De Voorhaven moet niet wor den aangelegd. Tot deze even duidelijke als weinig opmerkelijke uitspraken komt het rapport „Wonen en Werken in de IJmond”. Het resultaat va neen studie van een Interuniversitaire Planologische Studiegroep die ongeveer een half jaar in beslag heeft genomen. De conclusies en aanbevelingen wijken slechts weinig af van de in het IJmondgebied reeds veelvuldig gehoorde stellingen. Bij het WAT IN DE VISHANDEL heus niet zo vaak voorkomt is de viering van een jubileum. Toch had de zeevisgroothandel Siewertsen vorige week vrijdag voor de zevende maal een jubilaris in hun mid den. Het betrof hier de heer G.. Siemons die als 14-jarige het bedrijf .binnenstap te. Inmiddels is de jubilaris chef van de afdeling bewerking, welke de laatste tijd een enorme groei heeft ondergaan. De feestelijkheden werden in huiselijke kring gevierd. Van de directie ontving de jubilaris eèn envelop met inhoud en het gezamenlijk personeel bood een huishoudelijk geschenk aan. Tevens wa ren er bloemen voor mevrouw Siemons. komst op dinsdag 14 september ’s avonds 8.15 uur op het adres Vinkenbaan 54 te Santpoort-Zuid. Jan Kraamwinkel zal daar een inleiding houden over de ach tergrond en de beginselen van de Vrije School, Erica Mathijsen Gerst zal als ouder vertellen hoe het gezin dit leer- systeem beoordeelt, Bas van Goudoever zal uitweiden over de vereniging voor vrije opvoedkunst. Aansluitend hierop zal informatie worden uitgewisseld over de verdere plannen, als aanloop voor de nieuwe Vrije School. van maandag a.s. een trefpunt van start. Ouders met belangstelling voor het vrije- schoolonderwijs zijn met hun kinderen tot vier jaar van harte welkom op het tijdelijk onderkomen bij Erica Mathijsen Gerst. Vinkenbaan 54 te Santpoort-Zuid. Hier zullen peuters iedere maandagoch- IJMUIDEN. De aanvoer is deze week wel iets beter verlopen dan dat we de laatste tijd gewend waren. De aan- voer van koolvis vorige week vrijdag ving het ergste rondvisvraagstuk aan de maandaginarkt goed op. De prima ver zorging, waardoor alles van eerste kwa liteit was, heeft hier goed aan meegehol pen. Aan de maandagmarkt kwamen verscheidene kotters met leuke partijtjes kabeljauw, wijting, schelvis en gul, waardoor het rondvisvraagstuk aardig was opgelost. Weliswaar moest er heel diep in de buidel worden getast om aan een en ander te komen, want weggege ven werd het niet. een kleine expositie van in het vorig jaar gemaakte werkstukken worden inge richt. Ook wordt op deze avond de film „100 jaar Noordzeekanaal’ 'vertoond. De vrijwilligers die aan de samenstel ling van het rapport deelnamen door middel van de zogenoemde inspraak zijn zelf weinig enthousiast over de door hen geleverde bijdrage. Zij wijten deze „te kortkoming” aan een gebrek aan begrip voor hun aandeel bij overheidsinstanties en het publiek in het gebied dat zij bewerkten. De Universitaire Studiegroep kon die bezwaren in grote lijnen onderschrijven. Met de insprekers was men van mening dat voor de vervolgfase een geheel nieu we aanpak dient te worden gevonden. Een uitspraak van een van de opbouw werkers laat aan duidelijkheid niet te wensen over: „Op de oude voet doorgaan betekent dat geen hond meer op de inspraak afkomt”. DE KOTTERS DIE naar haring zijn blijven vissen hebben het deze week niet onverdienstelijk gedaan. Aan de vrijdag markt verschenen enkele spanvissers met naast hun gezouten haring enige partijen verse makreel. Deze makreel werd graag opgenomen voor gemiddeld 26 gulden per bak en werd gekocht voor export en conserveindustrie. De haring werd in twee soorten aénjrëvoérd. name lijk kleine vaste haring en grove kuit- ziekte haring. Deze was ook grotendeels voor de export. Hiernaast werd er ook door de vaderlandse inleggevijen wat meegekocht. De kleine vaste haring lag op een gemiddelde van 40 gulden per bak en de grove kuitzieke haring leverde een gemiddelde van rond de 50 gulden op. Een prijs waar de aanvoerder beslist niet ontevreden over was. SANTPOORT. Een groep ouders heeft het initiatief genomen tot de voor bereiding van een nieuwe Vrije School die zo zal worden gesitueerd dat ze een streekfunctie kan vervullen voor het gebied Velsen-Haarlcm-Noord - Bloemen- daal. Tevens zal ze kunnen dienen voor het opvangen van de zeer grote toeloop naar de bestaande Vrije School (Rudolf Steiner) in Haarlem-Schalkwijk. De groep ouders, die door ervaren krachten uit de vrije-schoolbeweging wordt ge steund, hoopt in augustus 1977 een kleu terklas te beginnen en het jaar daarna met de onderbouw. De besommingen waren: KW 29 31.600, KW 221 '35.800, UK 23 ƒ21.100, UK 234 760, YE 25 1020. IJM 27 3460, UK 107 en UK 200 1500, UK 135 en UK 145 2590. tend van half tien tot twaalf uur bijeen komen-. Ze zullen er omgaan met speel goed uit natuurlijke materialen en ook samen de jaarfeesten vieren: herfst, y/inter, lente en zomer; deze gebeurte nissen in de natuur nemen een centrale plaats in op de vrije scholen. De ouders zullen er elkaar ontmoeten om de vrije- schoolgedachte beter te leren kennen en ook om zelf poppen tê maken, te boetse ren e.d. Ouders met belangstelling voor het werk, in het bijzonder voor de peuter- groep, kunnen terecht bij Erica Mathij sen Gerst, Vinkenbaan 54 te Sanpoort- Zuid (tel. 023-372153), Han en Marlies Levelt, Paujus Potterlaan 3 te Heemste de (tel. 023-281365) en Rolf Akker, Frans Léharlaan 5 te Heemstede (tel. 023- 280215). In de periode van 4 tot 10 september werd bij de politie van Velsen afgege ven: Bruin sleuteletui, groen sleuteletui’ parkeit, 1 bankbiljet, een bruin vest, ring met drie sleutels, bruin leren portemon- naie, honderiem met penning, 2 bank biljetten, sleutel, oranje portemonnaie, bruin leren portemonnaie, zonnebril blauw spijkerjasje, sleutelbos, blauw vest, 2 hondjes, deur, bruine portemon naie, Ford-sleuteeltje, zilver kleurige schakelarmband, dameshorloge, groene spencer (kindermaat) Voor inlichtingen kunt u terecht bij het bureau van politie te Velsen. VELSEN. Twee voorbereidingsbe- sluiten, de verkopp van een stukje grond in Velsen-Noord en de beperking van het energiegebruik van gebouwen zijn de onderwerpen van de vergadering van de commissie van bijstand voor openba re werken dinsdagavond in het stadhuis. VELSEN.- Deze maand viert kleuter school de boskabouter haar 55-jarig be staan. Dit elfde lustrum zal gepaard gaan met een groots opgezette bingo- avond op vrijdag 17 september om 20.00 uur. Op 25 september is er een grote kinderkermis en een fancy-fair van HEEMSKERK. De raadscommissies grondbedrijf en bestemmingsplannen- volkshuisvesting vergaderen maandag avond 13 september van half acht af in het raadhuis. Op de agenda staan onder meer het voorstel tot het nemen van een aantal voorbereidingsbesluiten, mededelingen over de tweede fase in de overlegproce dure ..Meerestein" en een bespreking van het voorstel om de Plesmanweg door te trekken tot aan de verlengde Jan Ligt- hartstraat. van de gemeente een stukje grond aan de Van Kalkarstraat kopen, dat achter het perceel Van Saelenplantsoen 22 in Velsen-Noord ligt. Het gemeentebestuur wil het stukje grond van 11 m2 voor 60 per m2 verkopen. Tenslotte staat op de agenda de beper king van het energiegebruik in gebou wen. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft onlangs een subsidieregeling daarvoor in het le ven geroepen. Het gemeentebestuur heeft onderzocht, welke schoolgebouwen er voor energiebeperkende maatregelen (isoleren van spouwmuren, verbeteren van verwarmingsinsjallaties en aanbren gen van rookgaskleppen) in aanmerkig komen. Dat zijn de kleuterschool De Merels, de Pleiadenschool en de Zee- wijkschool. Tegenover het rijkssubsidie van 7333 staat voor de gemeente een uitgave van 22.667. In 1977 zal worden bekeken of de voorzieningen resultaat hebben opgeleverd en of ook bij andere gebouwen energiebesparende maatrege len getroffen moeten worden. De vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur en is voor belangstellenden toegankelijk. Een overzicht van een deel van het gebied waarover het rapport handelt: een kijkje over IJmuiden richting Hoog ovens „wonen en werken” vanaf de Sterflat in IJmuiden. De hieronder genoemde raadscommis sies en bestuurscolleges komen in de week van 13 t.m. 17 september in verga dering bijeen. De vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus door belang stellenden worden bijgewoond. Cie fi nanciën (gem. begr.) 13 sept. 19.30 uur stadhuis, Bestuurscie, openb. bibliotheek 13 sept. 19.30 uur stadhuis, Cie. Soc. zaken (gem. begr.) 14 sept. 19.00 uur stadhuis. Cie. Volksgez. (gem. begr.) 14 sept. 20.30 uur stadhuis Kult. Stichting der Velser Gemeenschap 15 Sept. 17.00 uur Cult. Centrum. Cie. Sport en recrea tie (gem. begr.) 15 sept. 19.00 uur stad huis, Cie. openb. Werken, (gem. begr.) 15 sept. 20.30 uur stadhuis, Cie Volkshuis vesting (gem. begr.) 16 sept. 19.00 uur stadhuis, Cie. Cult, en Jeugdzaken (gem. begr.) 16 sept. 20.30 uur stadhuis, Cie. onderwijs (gem. begr.) 17 sept. 19.00 uur stadhuis, Cie. bedrijven, (gem. Begr.) 17. sept. 20.30 stadhuis. «Si? Per 40 kg: bot 40, horsmakreel 35, schartong 67-57, schar 90-64, pilchards 22, rode poon 114-60. hake twee 164. hake drie 126, hammen met kop 174, tongschar 180-113, haai 94-92, tarbot 492-259, griet 328-164, kabeljauw één 174-118, kabeljauw twee 204-103, kabel jauw drie 150-118, kabeljauw vier 126- 104, kabeljauw vijf 120-70, schelvis één 132-86, schelvis twee 104-90, schelvis drie 94-55, schelvis é’n 132-86, schelvis twee 104-90, schelvis drie 94-55, schelvis vier 70-61, koolvis één 69-67, schpi één 122-100, schol twee 126-98. schol drie 120-78, schol vier 118-71, wij ting drie 84-63, makreel één 71, twee 23 makreel drie 32-20,20. Voor de peuters van 2 tot 4 jaar is de peuterspeelzaal dagelijks geopend. Voor de iets oudere kleuters zijn er balletles sen en is er een instuif waar geknutseld kan worden en spelletjes worden ge daan. Voor de jeugd van 6 tot 12 jaar zijn de mogelijkheden nog weer iets uitgebreider. De jongeren van 13 jaar en ouder wachten weer een aantal gran dioze disco-avonden. ZO OOK, wel met niét zo’n groot verschil, als met de wijting hét geval was, maar de vis is de gehele week erg hoog in prijs geweest. De komst van de twee kotters KW 29 en KW 221 aan de donderdagmarkt konden hier nog goed van meeprofiteren, want voor mindere vangst, heel wat minder, kon net zoveel besomd worden als de vorige keer: De kleine schelvis werd voor eeA gemiddel de van 70 gulden per bak goed op^eno- men en werd vlot verkocht. Alleen stok te nu wat meer de aanvoer van platvis, waardoor de kleine schol werd verkocht tot rond de 80 gulden per bak. De grovere soorten lagen rond de 100 gul den per bak en sbms nog wel hoger. Aan het onderwijs van de Vrije School ligt een beeld van mens en maatschappij ten grondslag, zoals dit door Rudolf Steiner is aangegeven. Het wil bij de leerlingen een veelzijdige belangstelling wekken en deze helpen hun persoonlijkheid te ontplooien door intellectuele, kunstzinnige en vaardig- heidsvakken in een onderlinge samen hang te brengen. IJMUIDEN. Aan de donderdag markt werd aangevoerd: 685 kg tong, 25 kisten tarbot en griet, 375 kisten kabel jauw, 14 kisten koolvis, 645 kisten schel vis, 186 kisten wijting, 117 kisten schol, 21 kisten schar, 139 kisten makreel, 42 kisten pilchards en 51 kisten diversen. Prijzen in guldens per 1 kg: tarbot 14,21, grote tong 16,71-16,12, groot- middel tong 14,49-14.10, kleinmiddel tong 13,51-12,52^ tong één 1386-12,52, tong twee 12,80-10,91. De voorbereidingsbesluiten hebben be trekking op de Celsiusstraat en de Bone- kampstraat in IJmuiden. De bewoners van de woningen Celsiusstraat 56 en Bonekampstraat 1 willen hun woningen vergroten. Het bestemmingsplan dat voor deze straten geldt, laat deze ver groting niet toe. He gemeentebestuur heeft er echter geen bezwaar tegen. Daarom wil het de zogenaamde art-19 PROCEDURE VOLGEN. Het bestem mingsplan wordt dan in voorbereiding verklaard dat wil zeggen voor de duur van een jaar „bevroren”. Het bouwplan kan daarna wel worden uitgevoèrd, als ten minste het plan gedurende 14 dagen voor de bevolking ter inlage gëlegen heeft, en als de provincie er geen be zwaar tegen heeft. De R.K. Woningbouwvereniging wil HET INMIDDELS sterk achteruitgega ne weerbeeld zal zijn stempel drukken op de aanvoer van komende week. Wan neer de weersomstandigheden niet al te slecht zijn in de Noordelijke Noordzee kan de komende week zeker eerekend worden op de komst van de enige noorderboot. Zodra hier iets van bekend is. zal via de kanalen hier bekendheid aan worden gegeven, zodat de handel tijdig ingelicht is. Het woonbeleid zoals dat in de nota van GS is vastgelegd was voor de sub werkgroep die zich met deze materie bezig hield het uitgangspunt van haar activiteiten. Daarbij ging zij uit van de stelling dat het standpunt van GS de problemen niet oplost maar eerder ver ergert. Hierbij wordt aangetekend dat de „overloop” geen succes is gebleken. Dat aan deze door de 'provinciale overheid voorgestane beleidslijn ten aanzien van de woon-werkverhouding legio bezwaren kleven. Bij de conclusie ten aanzien van de werkproblematiek heeft men zich ook georiënteerd in andere gebieden van Noord-Holland voor zover die in relatie staan tot het IJmondgebied. De stelling van de subgroep Hoogovens is onder- bouwd door aspecten van milieu, wonen, werkgelegenheid, rekreatie en infra- struktuur, terwijl ook aandacht werd geschonken aan de ontwikkelingen op de internationale staalmarkt. Ook de subgroep Voorhaven heeft zich in de materie vastgebeten en haar con clusie op een aantal nautische aspecten gegrondvest. 10.00 uur tot 17.00 uur. ,1» In en om de school zijn diverse activi teiten voor kleuters en alle kinderen tot en met twaalf jaar. Eveneens is er verkoop van oude kinderkleding en nog meer zaken. Indien u nog oude spullen heeft zou de kleuterschool dat graag komen ophalen. Telefoon van de school 15723. Deze dag zal muzikaal worden geo pend door drumband Voorwaarts. Me vrouw J. Bos de Boer, gemeenteraadslid, zal de dag daarna officieel openen door het stratsein te geven van een ballonnen wedstrijd, waaraan mooie prijzen zijn verbonden. WWWWWW’.W»

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7