Verbetering accommodatie in de Het telwerk van heren Klomp Sigon en Gaten in stadscentrum TELEURSTELLENDE MEDEDELING VAN INSPECTIE doorn in het oog van Reimes en Van Ruyven d k Ti 4 1 „De Jansheeren” VEILINGEN fiMMMMMiBEVEItWUK Tien jaar Skal club niet verjagen Voorlichting Kennemerland Wespenzwerm laat zich Laatste ronde van onderzoek naar baarmoederhalskanker Wim Leenman bj Ontmoetingsgroep ft’ 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 SEPTEMBER 1 1 ZATERDAG Toeloop Moeizaam Jaarverslag Assumburgtheater opent nieuwe seizoen met Connie Stuart 1 (Van een onzer verslaggeefsters) CONNIE STUART Avondje Funhouse naar problemen komen. 215 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) r A Vorig jaar was het gemiddelde aantal bezoekers ongeveer 160 per voorstelling van wie 1/ 3CJP-ers. Het grootst (281) was het bezoek aan de openingsvporstel- ling met het cabaret Ivo de Wijs, het kleinst aan het chansonprogramma van de zangeres Ileana Melita. Sinds decem ber vorig jaar is het maximum aantal bezoekrs vastgesteld op 250. Uitverkocht waren de theateravonden met het caba- be- das und ver tot 170 cent. Bij een iets ruimer aanbod lag bloem kool rustig in de markt: vaste prijzen van 40 tot 120 cent. De aanvoer van bospeen vermindert wel, maar er komt toch altijd nog zo’n tienduizend bos per dag (50 tot 140 cent per bos). Postelein is een gewild artikel (tot 86 cent per kilo). De aanvoer van bonen mindert nu snel. De prijzen lopen op tot drie gulden per kilo. Prei was de hele week goed te verkopen tot 140 cent'per kilo. Selde- rijknollen gaan eveneens vlot weg (tot 115 cent per stuk). Verschillende kool soorten kunnen ’s winters niet meer opbrengen dan nu en dat geldt ook voor de winterpeen. De tomaten trokken in prijs aan tot 780 cent per kistje. De vraag naar kom kommers blijft onverminderd. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 18- 59, bleekselderij 39-60, bloemkool 40-120, bospeen 53 138, bosseldery 14-44, breek- peen 55-75, groene kool 37-78, knolselde rij 72-112, komkommer 20-73, kroten 52- 58. postelein 80-86. prei 90-116, pronkbo- nen 140-180, rabarber 44-58, snijbonen 85-295, sperziebonen 175-260. spinazie 9- 126, sla 9-36, spitskool 70-86, tomaten 300-780, waspeen 56-85. De lichtinstallatie is nu zodanig uitge breid, dat vrijwel elke voorstelling op de juiste wijze kan worden belicht. Het nieuwe podium van vijftig vierkante meter is ook gerarriveerd. Het plafond is inmiddels donker geschilderd, hetgeen de intimiteit in de grote zaal ten goede komt, maar het Assumburgtheater heeft recentelijk een voorstel gedaan om dat plafond gedeeltelijk ook te verlagen met een soort raamwerk. De opwaartse lij nen van de gordijnen maken namelijk dat die zaal extra ..hoog” lijkt. De belastinginspectie te Haarlem heeft inmiddels laten weten spoedig na de ingebruikneming van het ontmoetings centrum met een terugvordering van de gestorte BTW-gelden te komen. „De ge meente boekt natuurlijk wat winst, want de teruggestorte gelden leveren rente op. Maar dat we met een terug vordering zullen komen staat welhaast Op de lijst komt ook een post brand weer 167.000) voor. Burgemeester Hu bers wilde wel verduidelijken dat het hier handelde om de koop van nieuwe alarmerings- en meldingsapparatuur. Misschien blijft er nog wat geld over om wat persluchtmateriaal te vernieu wen, zo zei hij. effect van de overwinning van Reimes op wethouder Kaebisch te accentueren. Wethouder Kaebisch liet zich altijd zeer sceptisch uit over de pogingen van de CDA’er BTW terug te vorderen. In een schriftelijke verklaring van de socialisti sche wethouder raakte hij wat persoon lijke punten aan, hetgeen voor de CDA- fractie aanleiding was een interpellatie hierover te houden. Die interpellatie komt dinsdtgavond a.s. in de raadsver gadering in het Stadskantoor aan de orde. De heer Reimes deeld ons gisteren mee een bezwaarschrift in te dienen als de inspectie zou besluiten tot terugvor dering van de terug ontvangen BTW- gelden over te gaan. „Dat is zijn recht”, gaf de inspectie ten antwoord. Een bezwaar vinden de mensen van het Assumburgtheater een groep jon ge mensen die belangeloos veel tijd en energie stopt in het vechten voor enige theaterleven dicht-bij-huis nog, dat de achterste rijen geen goed uitzicht op ht toneel geven. De wens die men dit seizoen graag vervuld wil zien is daarom een gedeeltelijk oplopende (losse) vloer Zo’n vloer is natuurlijk te koop of mén kan er een laten maken. Maar hét opbergen neemt weer ruimte in beslag In overweging is ook het zonodig huren van zo’n vloer van „De Schouw” in Vel- sen-Noord, waar zo’n vloer aanwezig is, die betrekkelijk weinig wordt gebruikt. Het Assumburgtheater denkt ook dit jaar weer twaalf voorstellingen te kun nen verzorgen. Buiten de genoemde zijn als data vastgesteld: 7 en 21 januari. 4 en 18 februari. 4 en 18 maart en 1 en 15 april. Er is programma-overleg geweest met „De Nieuwe Slof” in Beverwijk en met de werkgroep jazz, die eveneens van „De BEVERWIJK. In ’t Zwanennest aan de Dommelsingel wordt zondag 12 september aanvang tien uur weer een ontmoetingsbijeenkomst gehouden van de groep ..Kerk en samenleving”. Wim Leenman, vroeger werkzaam bij de Stichting Evangelie en Industrie en thans wonend in het Rorenstock-Huessy Huis te Haarlem zal zijn visie geven op die leefgemeenschap, waarin wordt ge probeerd op een nieuwe wijze met el kaar om te gaan en in de samenleving kritiscb-vernieuwend bezig te zijn. Voor de kinderen is er tijdens deze dienst een ander programma. HEEMSKERK. De derde ronde van het baarmoederhalskankeronderzoek gaat maandag 13 september van start. Uitnodigingen voor deelname aan het onderzoek voor dit jaar zijn verzonden aan de vrouwelijke bevolking, geboren in de jaren 1917, 1920, 1923, 1926, 1929, 1932, 1935, 1938, 1941, 1944, 1947 en 1951. Wie in een van die jaren is geboren en nog geen oproep heeft ontvangen, kan zich in verbinding stellen met de Sociale Dienst, tel. 39000, toestel 159. De derde ronde is de afsluiting van een gericht onderzoek op baarmoeder halskanker, waaraan vrouwen van 25 tot en met 59 jaar kunnen deelnemen. Het onderzoek vindt plaats in het kruisge bouw aan de Bachstraat la. BEVERWIJK. Dê familie J. de Vries in de Wilhelminastraat zit nog steeds met een levensgroot probleem: wespen. Achter hte waterkeringsschot van de dakgoot nestelde zich vorige maand een wespenzwerm, die de fa milieleden het leven zuur maakte. De activiteiten van de venijnige beestjes zijn wat verminderd, maar nog steeds zwermen er wespen rond het water keringsschot. In deze rubriek werd begin augus tus aandacht aan het lastige pro bleem van de familie De Vries be steed. Pogingen van de heer des hui zes om de gemeente bij de bestrijding van de zwerm in te schakelen mis lukte. Ook imkers lieten het afweten. Na de publicatie in onze krant kreeg hij talrijke tips op welke wijze de zwerm te bestrijden was. Een heer uit Rijswijk kwam een kijkje nemen, spoot wat bestrijdingsspul tussen de kieren van het schot, maar verzucht te, dat dat niets zou helpen toen hij de toestand van het schot in ogen schouw nam. „De hele zaak is verrot en moet vernieuwd worden”, vertelt mevrouw De Vries. Ze heeft al con tact opgenomen met de dienst bouw en woningtoezicht van de gemeente, want de familie wcont in een huur huis van de gemeente. Al met al zit de familie De Vries nog steeds met de wespen omhoog. BEVERWIJK De prioriteitenlijst van het college (voor B. en W. een soort werkplanning) is donderdagavond zonder noemenswaardige problemen door de raad gekomen. Wethouder F. Kaebisch jr. verzekerde de raadslieden nog voor het einde van het jaar met uitvoerige informatie over het stadscentrum te komen. „Wij zijn druk met dat centrum bezig. Er is dit jaar drie miljoen gulden uitgegeven om de exploitatie van het stadscentrum mogelijk te maken”. De tussentijdse balans ontmoette bij K. Reimes van het CDA nogal wat kritiek. „Ik mis heel veel. Aan de stadsvernieuwing is dit jaar 1 miljoen gulden besteed. Het wordt nu eens tijd dat Beverwijk in de steigers komt. Wie dagelijks door het centrum rijdt ergert zich aan de open gaten”. Ook de PPR bij monde van de heer G. van Ruyven wilde he;t stadscentrum een hoge rang orde toekennen. Belasting wil BTW van Slof terugvorderen De socialist J. C. van Dijk probeerde de aanschaf van ballenvangers voor de sportcomplexen (kosten ongeveer 30.000) op de lijst te krijgen, maar wethouder Kaebisch wilde graag weten wat dan het veld moest ruimen. „De raad zal moeten wennen om binnen een financieel kader een keuze te maken. Op de lijst staan zaken die volgens het college dit jaar moeten worden aange pakt. Als u vindt dat die ballenvangers op de lijst behoren te staan mag u iets anders schrappen”. vast”, aldus een woordvoerder' van de inspectie te Haarlem, die de hele kwestie rond de BTW van de Nieuwe Slof onder zijn beheer heeft. Beverwijk zal in totaal ongeveer 475.0Ö0 aan BTW ontvangen. Geld dat al was betaald voor de financiering van het centrum. ,-Maar het kan zijn, dat we een groter bedrag aan BTW gaan heffen dan het bedrag waarover wij de BTW terug betalen”, zo deelde de ambtenaar van de inspectie mee. De technisch zeer ingewikkelde zaak leek in juli j.l. afgesloten te zijn, toen K. Reimes de raadsleden mee deelde, dat het eerste terug ontvangen BTW_geld in Beverwijk was aangekomen. Zijn fractie-genoot de Wildt had zich zelfs in een smoking gestoken om het BEVERWIJK. De oud-wethou- ders A. Klomp en P. Sigon zorgden donderdagavond in de raadsvergade ring voor hilariteit door de benoe ming van Cees Bodewes tot vijfde wethouder op kinderlijk eenvoudige wijze enige tijd te traineren. Beide heren waren door het college aange wezen om het stembureau te vormen. Na de stemming wandelden ze naar de tafel in het midden van de raad zaal, de heer Klomp pakte in alle rust een asbak, bood zijn oud-mede- strijder in het vorige college een sigaretje aan en toog aan de arbeid. De 21 stembriefjes van de raadsleden waren snel bekeken; de uitslag liet zich raden, want de VVD had al laten weten dat twee leden van de fractie tegen de benoeming zouden stemmen. Verbazing alom, toen de heer Klomp bekend maakte, dat er 21 stemmen op Bodewes waren uitge bracht. Burgemeester Huberts riep de oud-wethouders bij zich. Met de han den op de rug bekeken de heren Klomp en Sigon timide gelijk leer lingen die van de bovenmeester een standje kregen, het telwerk aan de collegetafel. Zelfs Bodewes bemoeide er zich mee. Tenslotte kwam de aap van Sigon en Klomp uit de mouw. De heren hadden op twee stembriefjes het dunne streepje door de naam van Bodewes over het hoofd gezien. „Dit waren dan de werkzaamheden van het stembureau, mijnheer de voorzit ter”, deelde de heer Klomp laconiek mee. HEEMSKERK. Connie Stuart en het Cabaret Vangrail openen op zaterdag 9 oktober het nieuwe seizoen van het Assumburgtheater in de grote zaal van „De Jansheeren”. Het Kattheater komt op vrijdag 22 oktober met „„Roes”. Op 5 november is er „Een avondje Funhouse” en het Werktheater presenteert op 26 november „Aladdin” Al die voorstellingen kunnen worden gegeven in een aanmerkelijk verbeterde accommodatie, al blyven er nog belang rijke wensen. Jansheeren” gebruik maakt. Gezocht is daarbij voor zoveel mogelijk ook een dataspreiding. Met het nieuwe programma heeft het Assumburgtheater ook een jaarverslag over het vorige seizoen uitgebracht. Als een bezwaar is gevoeld het vele werk (opbouw en inrichting zaal en dergelij ke) dat door een betrekkelijk kleine groep vrijwilligers elke keer opnieuw moet worden verzet om een voorstelling mogelijk te maken. Al dat „gesjouw’ ’is eigenlijk ook een oneigenlijke taak. Het hangt samen met het feit, dat mede als gevolg van het veelkoppige beheer van „De Jansheeren” er in feite geen beheer der is. Hetgeen allereli problemen blijft opleveren, waarover het laatste woord nog niet gesproken zal zijn. Al dat „moeizame” gedoe houdt wel het risico in, dat het een aantal mensen de animo ontneemt om initiatieven te blijven ont plooien en dat is een érnstige zaak in een gemeente waar men ten aanzien van deigelijke culturele activiteiten toch al niet voorop loopt. Dat staat allemaal niet in het jaarverslag, maar is wel als „ondertoon” te beluisteren. Hit het jaarverslag blijkt, dat he As sumburgtheater vooral een funcktie heeft voor het publiek uit hoofdzakelijk Heemskerk, Castricum en Uitgeest, dat om allerlei redenen dichtbij-huis (be reikbaar voor oppas, vervoersproblemen) uit wil gaan. Opvallend is het toenemen de aantal CJP-ers. Omdait de raad iets dergelijks niet durfde wordt de aanschaf van de bal lenvangers naar volgend jaar verscho ven. BEVERWIJK. Onze partner- schaft-vrienden in Neuwied zijn maar wat trots op hun firma Dycker- hoff, die cement vervaardigt. Het bureau voorlichting van de gemeente Beverwijk stuurde ons onlangs een afdruk van een artikel uit de Rhein Zeitung, waarin met enige stemver heffing melding werd gemaakt van het feit, dat het vrijheidsbeeld in de haven van New York met cement van Dyckerhoff uit Neuwied werd gebouwd. „Und nicht nur der machtige Sockel der Riesendame mit der Freiheitsfackel, auch die rühmte alte Metropolitanoper, Waldorf-Astoria-hotel, Bank- Zeitungshauser in Manhatten trauten zich Dyckerhoff-Qualitat an”. Door de ijver van het bureau voor lichting weten we inmiddels ook, dat de Sjah van Perzië grote hoeveelheden cement uit Neuwied laat aanrukken om drie kerncentrales te bouwen. iet „Don Quishocking’ en met „Neer- lands Hoop in bange dagen”. Uit twee maal gehouden enquêtes is gebleken, dat de. kwaliteit van de zaal minder wordt bevonden naarmate het bezoekersaantal groter is. Met de oplopende vloer hoopt men dit jaar aan de bezwaren tegemoet te komen. Öezien de hoge kosten zullen dit jaar geen folders meer worden verspreid. Dat gebeurde vorig jaar nog tweemaal huis- aan-huis, in samenwerking met de werkgroep jazz en de werkgroep muziek. In de begroting voor het aanstaande seizóen is rekening gehouden met een hogere zaalhuur en hogere honoraria voor de a/tiesten. Men handhaaft ook in het komende seizoen het abonnementensysteem. Er wordt geen korting gegeven op een ab onnement, maar als men zich abonneert op tenminste drie voorstellingen krijgt men het recht van reservering voordat de kaarten in de voorverkoop gaan. De voorverkoopadressen blijven Reisbureau Oosterom in Beverwijk en de Nutsspaar- bank in Heemskerk. WIJK AAN ZEE. Vrijdagavond 1 oktober is er in het Kennemerduin van 19.30 tot 20.30 uur een receptie van de Skal club Kennemerland, die tien jaar geleden werd opgericht. Skal (spreek uit skol) moet zeker niqt verward worden met de naam van het biermerk, dat ons vlakke landje probeert te veroveren, hoewel er be slist leden van de club zijn die het gerstenat niet aan zich voorbij laten gaan. De Skal club Kennemerland is een vereniging die zich ten doel stelt vriendschap en saamhorigheid te kweken onder leidinggevende krach ten in het toerisme en goodwill en begrip tussen de volkeren onderling te bevorderen. Een hele mond vol, maar toen in 1932 de eerste Skal club werd opge richt werd deze doelstelling met bladgoud in de statuten geschreven. De club is beslist geen vakbond, ver telt ons de heer W. P. J. Mudde, secretaris en vice-president van de jubilerende Skal club Kennemerland. Eens per maand komen de leden van Kennemerland, een district dat zich uitstrekt van Hillegom tot Den Helder, in hun eigen home „De Ka juit” op het dak van het Beverwijkse Stadskantoor bijeen om de contacten te verstevigen, nieuwe ideeën op te doen en de specifieke problemen in de reiswereld te bespreken. De Skal club Kennemerland t elt nu 52 leden en wie lid wil worden zal eerst een serie beoordelingssluizen moeten passeren alvorens colega’s in De Kajuit te kunnen ontmoeten. De wereldomspannende organisatie is ac tief in alle werelddelen. In totaal zijn er 450 Skal clubs. In Nederland zijn 8 clubs actief, die eens in de acht jaar op een nationaal congres bij elkaar Secretaris Mudde en presi dent G. Hoogstins van Kennemerland trekken wekelijks al heel wat uurtjes uit voor de organisatie van dit con gres, dat volgend jaar onder auspiciën van de jubilerende vereniging moge lijk op het eiland Texel wordt gehou den. (Van een medewerker BEVERWIJK. De troschrysanten van buiten gaan op de bloemenveiling een belangrijker plaats innemen, maar door het koele herfstweer is er een redelijke vraag en dat levert goede en vaste prijzen op. Dat geldt op het ogenblik voor vrijwel alle bloemen, waarbij vooral de gladio len in de lift zitten. Vrijdag betaalde men voor een extra partij witte gladio len tot 610 cent per bos en beneden de twee gulden was er niets te koop. Chrysanten noteren van 80 tot cent per bos. De geplozen chrysanten varieerden in prijs van 25 tot 60 cent per stuk. In het midden van de week brachten de anjers het tot 70 cent per stuk. Vrijdag waren deze aparte soorten e r niet en toen betaalde men er van 20 tot 48 cent per stuk voor. De rozen leverden 25 tot 65 cent per stuk op. De aanvoer van nerinen wordt nu groter ,met prijzen van 45 tot 65 cent per stuk. Bij de irissen haalde de prof. Blauw tot 400 cent per bos. De lelies noteerden tot 225 cent pèr tak. Er is nog een ruime aanvoer van asters (tot 145 cent per bos). Bij de potplanten trokken vooral de cyclamens de aandacht (tot 780 cent). Bij de grote groene planten liep de prijs op tot 1200 cent. Vrijdag waren de noteringen: anjers 20-48, trosanjers 175-275, asters 75-135, chrysanten 80-225 per stuk 23-52, dahlia’s 85-135, freesia 125-510, gladiool 225-610, irissen 150-410, lelie per tak 75- 225. nerinen 45-65, roos 15-65, babyroos 8-25. Ondanks het herfstweer vermindert de aanvoer van groenten nog niet. Zowel de zomerse als de najaarsprodukten zijn in ruime mate naast elkaar aanwezig. De prijzen zijn voor de tijd van het jaar redelijk te noemen. In het laatst van de week liepen deze iets op. Bladgroenten zijn er nog volop. De prijs van de sla varieerde bij een aan voer van zo’n kleine tweehonderddui zend krop per dag van 9 tot 36 cent. Andijvie lag tussen de 18 en 60 cent per kilo. De spinazie was duur: tot 126 cent per kilo in het midden van de week en BEVERWIJK. De affaire rond de terugstorting van een deel van de op de stichtingskosten van de Nieuwe Slof rustende BTW blijkt voor de CDA- fractie, en wel in het bijzonder voor K. Reimes, op een teleurstelling uit te lo pen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9