Telstar werkt zich wat uit de problemen CASTENMILLER: DIT IS EEN KNAPPE ZEGE Overath en FC Köln in grote vorm Hautain PSV liep blindelings in de val VVV BLIJFT STUNTEN X X X X S Ere divisie Eerste fcisie 1 Hans Kraay: „Spelers bang voor Berrevoets” li X 1 Eerste divisie Toto/lotto Topscorers X X Ere divisie Win ’n Philips kleuren tv. miljoen gulden aan prijzen ff M 1 3 19 7 6 MAANDAG SEPTEMBER 14 SPORT (Van onze sportredactie) 1 MS OJ 1JW M BL- OFF1 gJL 1 VELSEN De eerste overwinning van Telstar is een feit. Tegen het Doetinchemse De Graafschap legde de équipe van Joop Castenmiller een wilskracht aan de dag, die uiteindelijk resulteerde in een 2-1 overwinning voor de VeJsenaren. Dat alles met een elftal dat op papier geen sterke in druk maakte; Frank Kramer, Arno Wellerdieck en Gilles Hendrikse be keken de wedstrijd vanaf de tribune wegens een schorsing. Het was voor Telstar daarom wat wennen in de openingsfase, hoewel Frans van Essen zich al snel als een betrouwbare libero ontpopte. Die afwachtende houding kwam Telstar na vijf minuten al bijna op een achterstand te staan toen Hazelhekke vier man op het verkeerde been zette en zijn solo-actie be sloot met een hard schot op de vuisten van Paul van der Meeren. 1 2 3 rm x Voorsprong JP HANS BOTMAN. Fans Roda aangevallen Stand: Zo’n honderdvijftig aanhangers van (ADVERTENTIE) w. (Van onze sportredactie) Ajax-Sparta NAC-FC Den Haag FC VVV-PSV FC Twente-Haarlem FC Utrecht-AZ'67 Telstar-De Graafschap G.A. Eagles-NEC Eindhoven-FC Amsterdam PEC-Vitesse (Van onze sportredactie) Veendam-Excelsior Den Bosch-MVV Hdmond Sp-FC Groningen Wageningen-Heerenveen Eindhoven PSV begon hautain met tempoloos en Defensieve blunders AZ BUITENLAND: UITSLAGEN i J - -n<_ In de 41e minuut dacht Nygaard de bal rustig uit het eigen strafschopgebied te kunnen wegschieten, zijn been zw.-n' de er echter langs en Hulshorst stond klaar om deze blunder af te straffen '3 1). AZ ging jagen, maar het kon zich geen reële kasen scheppen. De Ut- se verdediging onder leiding van Pair vic had bovendien goed oog op de sitm: tie. In de 73e minuut kwam er toch een Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fond» Beter Leven Jos Jonker (rechts) haalt uit voor een schot. Hij wordt hierbij gehinderd door De Graafschap-speler Mintjes. België: Club Brugge-Waregem 2-0, KV Me- chelen-Winterslag 1-0, Beerschot-Lierse 6-2, SC Charleroi-Beveren Waas 2-1, Anderlecht-Club Luik 1-1, Lokeren-AS Oostende 1-0 en Berin- gen-Antwerp 1-2. Kortrijk-Cerkel Brugge 1-1, Standard Ludk-RWD Molenbeek 0-0. 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 5 6 6 5 5 6 5 5 4 3 3 3 2 2 2 3 2 2 2 1 1 1 1 0 4 4 4 3 3 2 3 2 1 2 2 2 2 1 2 0 1 0 0 1 1 1 1 1 1 1 2 1 2 2 2 2 2 3 3 4 3 4 11 10 8 7 7 7 6 6 (i 6 5 5 5 5 4 4 3 3 9 9 8 8 7 7 7 6 6 6 6 6 5 5 4 3 2 2 2 B ver! core ona min uur E digc in I zus na ron< 1 0 0 1 1 1 2 2 2 0 1 1 1 3 2 2 1 3 T que in h met C tegc hee: le wor Don C dan lan< len. min 1 hee: leyt aan- van Volendam MW Vitesse Veendam Wageningen G wet gesl Nee van gist had win com de Ch» was echl de i dov een nan 0 1 2 2 2 2 2 2 2 3* 3 3 3 2 3 3 4 3 N da het bek: kost den 12- 3 14- 5/ 8- 6 9- 5 8- 8 7-10 10- 7 9- 10 7- 9 7-12 15- 9 10- 9 6- 6 6-10 5- 7 6- 10 4- 9 5- 13 jf Aan de kop van de topscorerslijst van de eredivisie is in het „weekeinde van de verrassingen” niets veranderd Posthu mus en Nanninga behielden hun leidende positie. Willy van der Kuylen kreeg op de derde plaats gezelschap van Van Veen (FC Utrecht) en Kist (AZ’67), die hun totaal op vier treffers brachten. De kop van de topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1/2. Posthumus (NEC) en Nanninga (Roda JC) 5; 3/5. Van der Kuy len (PSV), Van Veen (FC Utrecht) en Kist (AZ’67) 4. Eerste divisie: De stand is: 1. Oldenburger (Veendam) 6, 2. Brokamp (MW) en Bursae (Vitesse) 5, 4. Veenendaal en Gerdsen (Vitesse), Sonneveld, Bond en Wokke (allen Volen dam), Tijl (FC Vlaardingen), Breuer (Wil lem II) en Haan (SC Cambuur) 3. UTRECHT. FC Utrecht heeft zijn publiek een plezierig middagje bezorgd. Tegen AZ pakten de domstedelingen in de Galgenwaard met wat fortuin, maar zeker niet onverdiende de winstpunten: 3-2. Utrecht liet daarmee de Aikmaar- ders, technisch iets vaardiger, met het probleem hoe de investeringen om te zetten in winstpunten. Zelfs de terug keer van Wim van Hanegem, die zeer slim speelde maar de wedstrijd niet naar zijn hand kon zetten, gaf AZ niet vol doende kracht om trainer Hans Kraay voor het eerst een overwinning te laten bijwonen. 13- 8 10- 6 14- 2 12- 8 7- 4 7- 6 4- 3 9- 5 6- 5 6- 6 8- 8 7- 9 11- 11 5- 7 6- 10 2- 7 2- 7 3- 9 4- 15 kreeg een voorzet van rechtsbuiten Fred Bischot verkeerd op het hoofd. De bal hing nog in de lucht toen Monne de Wit met een schitterende omhaal de nog niet in zijn doel teruggekeerde Doornebosch kansloos liet. Ook na rust hetzelfde spelbeeld. Onder het motto „wie niet sterk is moet slim zijn” lokte VVV die PSV’ers in de fuik, om dan met snel uitgevoerde uitvallen via de „waterdragers” Pala en Van der Weide het Joegoslavische spitsenduo te lanceren. Deze tactiek leidde in de 55e minuut tot de tweede treffer. Jovanovic nam een overmoedige Stevens de bal af, schokschouderde de PSV-helft op en stuurde zijn landgenoot Kurcinac de diepte in. Rappe Stefan trok zich niets aan van de reputatie van zijn achtervol ger Van Kraay en haalde, eenmaal in het strafschopgebied beland, vernietigend uit. De droge knal in de kruising was voor Van Be veren te machtig. de, werd de wedstrijd beslist door Jaap Staats. De van Ajax-C overgekomen blonde middenvelder liet van zeker der tig meter een prachtig schot los. De bal verdween precies in de kruising, onbe reikbaar voor Doornebosch. 6 6 5 6 5 FC Groningen 6 Heerenveen FC Den Bosch PEC Zwolle SC Cambuur FC Vlaarding. Fortuna SC Willem II Excelsior SC Amersfoort 5 Helmond Sp. FC Dordrecht SVV Heracles Programma: SWVeendam, speels balbezit-voetbal. Met korte com binaties dolden de Eindhovenaren met de thuisclub, die echter niet capituleer de. Elk Venlo’s balbezit werd als een triomf door de 20.000 toeschouwers be jubeld, en deze vocale Injecties hadden een drogerende uitwerking op de simpe le maar o zo gevaarlijke uitvalspogingen. PSV had toen al gewaarschuwd moeten zijn, maar paste geen effectieve tegen maatregelen toe. Het kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Micam Jovano vic was het die op een indraaiende hoekschop (genomen door Van der Wei de) naar de eerste paal stormde en zowel Van Beveren als zijn bewaker Huub Stevens letterlijk het nakijken gaf. 1-0. VENLO. VVV blijft het Nederland se voetbalwereldje verbazen. Na een fa lende competitiestart (nul punten uit twee wedstrijden) peurden de Venlona- ren liefst zeven punten uit de daarop volgende vier ontmoetingen. Landskam pioen PSV heeft al eerder ervaren dat het minderwaardigheidscomplex, waar mee minder getalenteerde clubs de va derlandse topclubs tegemoet traden, de finitief voorbij is. Ook oefenmeester Rob Baan van VVV heeft deze verfrissende modes overgenomen, en zie daar: ook hij boekt met zijn team successen. De wedstrijd had beslist kunnen wor den door de voor Kees Kerkhof in het veld gekomen Jaap Visser. Drie minuten voor het eindsignaal had hij de bal voor het inleggen, nadat Doornebosch een .schot van Jos Jonker niet goed had kunnen verwerken. De inzet van de van Amsterdam geleende middenvelder ver dween over het doel. Joop Castenmiller had na afloop van het duel veel lovende woorden voor zijn team over: ,,Veel van de jongens die nu bij ons stonden opge steld hebben geen enkele eredivisie-er- varing. Dan vind ik het toch wel een prestatie om van dit geroutineerde De Graafschap te winnen. Het gemis van enkele mensen is goed opgevangen. Dat biedt perspectieven”. Een briljante goal van internatio naal Kevin Keegan bezorgde Liverpool een 3-2 overwinning op Derby en tevens de leiding in de Engelse league. Ook Middlesbrough doet het uitstekend. Als schutter vestigde Andy Gray de aan dacht op zich. Voor Aston Villa scoorde hij in vijf duels al afcht goals. Manches ter United, woensdag de tegenstander van Ajax, speelde met 2-2 gelijk tegen Newcastle United. De treffers van de Mancunians werden gemaakt door Stu art Pearson en Brian Greenhof. Het was deze speler die in de slotfase verkeerd terugspeelde waardoor Burns de gelijk maker kon scoren. Ook sensatie in Spanje, waar alle topclubs verloren. Real Madrid werd in eigen (Bemabeu) stadion met 2-3 door Bilbao vernederd. International Irureta zorgde voor de beslissende treffer. Bar celona ging in Santander met 1-0 tenon der. Barredo scoorde. Atletico Madrid, de derde grootmacht, dolf in de uitwed strijd tegen Celta ook al met 1-0 -0 het onderspit. PEC ZwolleVitesse 0-1, SC Cam buurSW 1-1, Veendam-Excelsior 1-1, VolendamFC Dordrecht 3-1, Fortuna SCFC Vlaardingen 0-0, FC Den Bosch—MW 2-0, SC Amersfoort—Hera cles 2-0, Helmond Sport—FC Groningen 0-0, Wageningen-Heerenveen 1-0. Stand: Liverpool 8. Middlesbrough 8, Man chester City, Aston Villa 6, Everton 6. Duitsland: Bayern München-Tennis Borussia Berlin 9-0 (vrijdag), MSV Duisburg-Borussia Dortmund 0-0 (Vrijdag), Borussia Möncheng- ladbach-Werder Bremen 3-1, Karlsruhe SC-FC Kaiserslautern 1-1, FC Saarbrücken-Rot-Weiss Essen 2-1, Hamburg SV-Eintracht Frankfurt 3- 1. FC Schalke 04-Fortuna Düsseldorf 2-1, FC Köln-Eintracht Branschweig 3-0. De stand: Hertha BSC Berlin-VFL Bochum 2-0, FC Köln 10, Borussia Mönchengladbach 8, Eintracht Braunschweig 7, Hamburg SV 7, Bayern München 6. Spanje: Real Sociedad-Valencia 2-2, Espanol- Zaragoza 2-0, Elche-Burgos 0-0, Betis-Sevilla 0- T as Palmas-Hercules 1-0, Santander-Barce lona 1-0, Real Madrid-Athletic de Bilbao 2-3, M-’laga-Salamanca 1-0, Celta-Atletico de Ma drid 1-0. Al in de eerste minuut liet Utrecht merken dat de naam AZ slechts inspi reerde. Achtereenvolgens Van Veen en Hulshorst konden Vooijs echter van en kele meters niet passeren. De Alkmaar- ders begonnen aan een overwicht te bouwen en de treffer van Van Marwijk na een kwartier was een logisch gevolg. Engeland: Birmingham-West Bromwich Al bion 0-1, Coventry-Norwich 2-0, Derby-Liver pool 2-3, Everton-Stoke 3-0, Ipswich-Leicester 0-0, Manchester City-Bristol City 2-1, Middles borough-Sunderland 2-1, Newcastle-Manchester United 2-2, Queen's Park Rangers-Aston Villa 2-1, Tottenham-Leeds 1-0, Weet Ham-Arsenal 0-2. De Velsenaren namen het initiatief echterf al snel over, met ale resultaat dat de eerste serieuze kans direct in een doelpunt werd omgezet. Eddie Kraal Het betekende echter tevens de omme keer. Een minuut later bracht Hulshorst de bal uit een vrije trap hoog voor het doel van AZ. Spelbos weifelde, kwam niet van de grond en moest toezien hoe hij later op de avond, zij het met plm. een uur vertraging, naar Kerk rede afreizen. Het advies, dat de politie de Limburgse supporters gaf, om vanwege het late tijdstip in Kerkrade aangifte te doen, is tot nu toe door slechts één persoon opgevolgd. Van de daders, die na hun „actie” tussen de vertrekkende toe schouwers wisten weg te vluchten, zijn nog geen gegevens bekend. Het aantal deelnemers aan toto no. 37 bedroeg 219.544, die voor een inleg zorg den van 672.746 gulden. Het prijzenbedrag is ƒ319.554,- waarvan voor de le prijs 127.822,-, 2e prijs 79.888,- en 3e prijs 111.844. Er had zich zondagavond één deelnemer gemeld voor de le prijs. De winnende cijfers van lotto no. 37 zijn: 7 -23 -24 - 26 - 30 - 32 res. getal 16. Het aantal deelnemers aan lotto no. 37 bedroeg 806.480, die voor een inleg zorg den van 3.198.714 gulden. Het prijzenbe drag is 1.648.778,-. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) 661.175,-, 2e prijs 151.939,-, 3e prijs ƒ227.908,-, 4e prijs ƒ303.878,-, 5e prijs 303.878,-. De winnende getallen in „Spiel 77”: 4 9 8 4 7 7 9. De winnende getallen in de Duitse lotto: 9, 11, 12, 20, 37, 49. Reservegetal: 2. Ajax-Sparta 1-3 (1-2). 5. Geels 1-0, 40. Jansen 1-1, 43. Clarke 1-2, 61. Weerdenburg 1-3. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 8.000. Ajax: Schrijvers, Erkens, Krol, Hulshoff, Dusbaba, Notten., Schoenaker (Lerby), Zuidema, Amesen (Ling), Geels, Meijer. Sparta: Doesburg, Jansen, Visser, Bal- kestein, Meutstege, Lees, De Goey. Mi ch ie Isen. Clarke, Van Staveren, Weerden burg. NAC-FC Den Haag 1-0 (1-0). 49. Dierckx 1-9. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschou wers: 7.000. NAC: De Jong.. Krijnen, Budisic, Bak ker, Dekker., Damen, Dierckx, Quaars., Brouwers, Groeneweg, Smits. FC Den Haag: Thie.. Korevaar, Van Vliet, Mansveld, De Caluwe., Albertsen (Jol), Schoenmaker (Swanenburg), Perazic., Kila, Hoekema, Van Leeuwen,. FC VVV-PSV 2-0 (1-0). 10. Jovanovic 1-0, 55» Kurcinac 2-0. Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 19.500. FC VVV: Sobczak., Vercoulen, Rettkows* ki, Morm.ee, Kramer.. Pala, Van Dinter, Van der Weiden (Klingen)., Kurcinac, Jo< vanovic, Van Rosmalen (De Jonge). Kraay, Stevens (Hooyer), Deijkers., van de Kerkhof, Lubse, Van der Kuylen., R. van de Kerkhof, Deacy, Dahlqvist (Pos. tuma). FC Twente-Haarlem 0-1 (0-0). 80. Wen- tink 0-1. Scheidsrechter: Van Dijken. Toe schouwers: 8.500. FC Twente: weg, Drost en (Achterberg), Van Thyssen,, GrittQr en Pahlplatz, Haarlem: Boersma.. Wentink, Peys (Mel- Huyg, De Vries., George, Wildbret, De Winkel, Reynolds, De Lang heeft Telstar de voorsprong niet kunnen behouden. Eerst was het Gerdo Hazelhekke, die na een pass van Ton Marijt voor open doel miste. De volgen de mogelijkheid werd echter wel met beide handen aangegrepen. Een schot van Cees Storm kon door Paul van der Meeren slechts met de vuisten worden gekeerd. Hij stompte de bal hoog het strafschopgebied in. Voordat Van der Meeren zijn plaats in het doel weer had ingenomen schoof spits Aabech de bal eenvoudig in het lege doel. Deze tegentreffer had voor Telstar geen nadelige gevolgen. De ploeg bleef het proberen en kreeg door Stout en Bischot nog enkele redelijke kansen. Ook De Graafschap heeft geen klagen gehad wat scoringsmogelijkheden be treft. Marijt en Hiddink verschenen al leen voor Van der Meeren, maar de Velser keeper hield op soms formidabele wijze zijn doel verder schoon. Tien mi nuten voor het einde, terwijl iedereen zich al met een puntenverdeling verzoen- ROTTERDAM. Feyenoordfans die het 2-0 verlies van hun ploeg tegen Roda JC niet hebben kunnen verwerken en tijdens de wedstrijd de Limburgse doelman Bram Geilman al met bierflesjes belaagden, hebben za terdag na afloop de supporters en de drie supportersbussen van Roda be kogeld met straatstenen. de Rotterdamse club zorgden er voor dat ongeveer dertig supporters schrammen en builen opliepen, dat één bus zodanig werd beschadigd dat Rotterdamse die in Rotterdam moest achterblijven en dat een van de chauffeurs, de 30- jarige J. T. Hubbers uit Brunssum, met een uit de kom geschoten arm naar het St. Claraziekenhuis in Rot terdam moest worden vervoerd. Evenals de gewonde supporters kon Het Franse paard Crow met jockey Yves Martin heeft i n Doncaster (Eng.) de St. Leger gewonnen. Daniel Wilden- stein, eigenaar van Crow, verdiende met de zege 260.000 gulden. Van de vijf Engelse klassiekers zijn dit seizoen er vier gewonnen door Franse paarden. Hoofd en Broekhuijsen behaalden op het Ijsselmeer bij Bovenkarspel de Ne derlandse zeiltitel in de spankerklasse. Bart Kraan is met zijn neef en naamgenoot op de Braassem Nederlands kampioen zeilen in de 16 kwadraat- klasse geworden. Titelverdediger Van de Kooy eindigde als tweede. De Opperste Sovjet heeft deze dagen 'lintjes laten regenen over de hoofden van de Russische atleten, die bij de Olympische Spelen 47 gouden, 43 zilve ren en 35 branzen medailles behaalden. In totaal werden 347 eretekenen en medailles toegekend. De orde van Lenin, de hoogste onderscheiding, werd uitge reikt aan Andrianov, Tedjasjwili, Toe- ristsjeva en Jarigin. Gross., Van lerssel. Over- Van Santen., Bloemberg der ValL Muhren en de erg goed spelende Leo van Veen inkopte (1-1). Het publiek (14.000 mensen) veerde op, Utrecht voelde de steun van de achter ban en AZ verloor de controle, mede doordat de Alkmaarse verdediging slecht was georganiseerd. In de 22ste minuut mocht Van Veel rustig aanleggen. Vooijs kon de bal niet vastklemmen en Ham berg profiteerde hiervan: 2-1. Kraay greep in. Hij verving voorstopper Mol door Meister, stuurde Vink naar het centrum en zette Arntz linksachter. De Alkmaarders trokken ten aanval. De drie linksbenige middenvelders (Van Ha negem, Nygaard en Hovenkamp) stuurde Van Marwijk herhaaldelijk de diepte in. Het hielp niets. Alle schoten verdwenen bver het doel van Istatov. Anderlecht kwam ondanks het goe de werk van Rensenbrink in de Belgi sche competitie niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Club Luik. Rensenbrink zorgde na een schitterende solo welis waar voor 1-0, maar door Kuypers kwam Luik naast de semi-Nederlandse ploeg uit Brussel. Kampioen Club Brug ge deed het beter door Waregem met 2-0 te verslaan. 1 1 0 2 1 3 2 2 4 2 2 2 1 3 0 3 0 2 2 VitesseSC Cambuur, ExcelsiorVolendam, FC DordrechtFortuna SC, FC Vlaar dingenFC Den Bosch, MWSC Amersfoort, HeraclesHelmond Sport, FC GroningenWageningen, Heeren veenWillem II. AjaxSparta 1-3, NACFC Den Haag 1-0, FC VW—PSV 2-0, FC Twente —Haarlem 0-1, FC UtrechtAZ’67 3-2, Telstar—De Graafschap 2-1, G.A. Eagles NEC 3-1, Feyenoord—Roda JC 0-2, EindhovenFC Amsterdam 3-0. Stand: Roda JC Feyenoord Ajax Haarlem Sparta FC WV PSV FC- Utrecht G.A. Eagles NAC NEC AZ’67 De Graafschap Eindhoven FC Den Haag Telstar FC Twente FC Amsterd. Programma: Ajax—Eindhoven, Sparta —NAC, FC Den Haag—FC VW. PSVFC Twente, HaarlemFC Utrecht, AZ’67Telstar, De GraafschapG.A. Eagles, NECFeyenoord, Roda JC—FC Amsterdam. Philips kleuren, échte kleurenbDat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kleurenontvanger. U geniet van het royale 66 cm groot beeld, de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips all-transistor heeft een winkelwaarde van f 2.54.5,- en is een geschenk van Philips Nederland B.V. KEULEN FC Köln heeft Bayern München in één opzicht geëvenaard: met een vijfde zege op rij heeft de Keulse ploeg net zo’n indrukwekkende competitiestart als de Beieren in 1968, De formatie van Hennes Weisweiler werd door 58.000 toeschouwers als de nieuwe kampioen bejubeld na de afgete kende 3-0 overwinning op de gevaarlijke outsider Braunschweig. De kracht van FC Köln is gebaseerd op jeugdig talent en de geslepenheid van oude rotten als Wolfgang Overath (32) en Löhr (33). Overath speelde als in zijn beste dagen en hij scoorde tweemaal. Löhr zorgde voor de derde treffer. Bo russia Moenchengladbach wist de sluiting te houden door met 3-1 Werder Bremen te winnen. Alkmaars doelpunt. De jonge, brutaal voetballende Ursem gaf de bal uit een vrije schop scherp voor, Spelbos schoot tegen Istatov, waarna Kist niet meer kon missen: 3-2. De handen van de Utrechters gingen omhoog, omdat ze buitenspel vermoedden en. voor jonge supporters was dat het sein de hekken te vernielen en met bierblikken te gaan kogelen. Arbiter Be’-revoets gaf een minuut later Peter Arntz de gele kaart na een overtreding tegen Hamberg. Kraay toon de zich zeer verbolgen: „Het was zijn eevs+e en enfre o^-^r+’-pd'n^ T-ouw^ns Berrevoets heeft slecht gefloten. Dat -nio. goed doe komt bet ook in de krant. De 1 - - -■* Tpn Hof; seizoen 90 ’-q.' ‘r- vonr AZ Ul’t Hr' --o.--’- - - ^..z. chers), huyg, x Van der Ban., Kip. FC Utrecht-AZ’67 3-2 (3-1). 14. Van Mar wijk ®-i. 15. Van Veen 1-1, 22. Hamberg 2- 1, 41. Hulshorst 3-1, 73. Kist 3-2. Scheids rechter: Berrevoets. Toeschouwers: 14.006 Utrecht: Istatov., Wilschut, Paunovic, Schubert (Van Maurik), Cabo., Oostrom (Van der Ham). Cote, Streuer.. Hamberg, Van Veen, Hulshorst. AZ’67- Vooijs., Van Rijnsoever. Mol (Meister, Ursem), Spelbos. Vonk., Van Ha negem, Nygaard, Hovenkamp., Arntz, Kist, an Marwijk. Telstar-De Graafschap 2-1 (1-1). 10. de Wit 1-0, 19. Aabech 1-1, 80. Staats 2-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 3.000. Telstar: Van der Meeren, Driesen, Kamphues, Van Essen, kerkhof (Visser), Staats, De Wit, Stout, Jonker, Kraal, Bi schot. (Overgoor), Aabech (Kerlin), Storm. Van Londen, Marijt, Henk Koenders, Joop Körver 1-0, 54. Peters 1-1, 78 Vuskovic 2-1, De Graafschap: Doornebosch, Mintjes, Go Ahead Eagles-NEC 3-1 (1-0). 16. Koenders, Hiddink. Nanlohy, Hazelhekke 85. Hendriks 3-1. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 7.000. Go Ahead Eagles: Endeman, Walbeek, Koopman, Oude Wesselink, Lodeweges, Salfischberger (Hendriks), Roseboom, Kist. Kvrver, Van Kooten, Vuskovic. NEC: Schellek ens, Gerritsen, Medik, Kornelis, De Neeling, Marijnissen, Peters, Ruijs (Van de Berg)., Hoogendoom, Pos thumus, Meijers (Veeken). Feyenoord-Roda JC 0-2 (0-1). 24. Toonstra 0-1, 87. Toonstra 0-2. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 30.500. Feyenoord: Treytel, Schneider. Rijsber- gen, Van de Korput (Van Daele), Everse, De Jong, Wim Jansen, Kreuz, Vreijsen, Nico Jansen (Verheyen), Van Deinsen. Roda JC: Geilman, De Wit, Pfeiffer, Ziegler. Blatter, Advocaat. Meuser, Van der Lem (Kolding), Toonstra, Nanninga, Vermeulen. Eindhoven-FC Amsterdam 3-0 (0-0). 47. Kreekels 1-0, 67. Bleyenbcrg 2-0, 87. Strik 3-0. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 5.000. Adjanski., Schalks, Savic, Bloemers, Soers.. Strik, Warnaar, Kreekels (Blijderveen)., Goedhart. Bleyenberg, Ja cobs. FC Amsterdam: Jongbloed., Flinkevleu- gel, S we rissen, Koopman, Otto., Van de Merkt, Van Veenendaal (De Jong), Wet zel.. Soerensen, Pedersen Van Bommel (Swart). PEC Zwolle—Vitesse 0-1 (0-0). 74. Bursae 0-1. Scheidsrechter: Ver voort. Toeschou wers: 6500. SC Cambuur—SVV 1-1 (0-1). 44. Huigen 0- 1, 46. Haan (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 2700. Gele kaart voor Merrelaar (SVV) wegens onderuit halen van een tegenstander. Veendam-Excelsior 1-1 (1-0). 16. Olden burger 1-0. 51. Kiviet 1-1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 7000. VolendamFC Dordrecht 3-1 (1-0). 43. Jonk 1-0, 52. De Pauw 1-1, 66. Van Wens- veen 2-1, 77. Wokke 3-1. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 4500. Fortuna SC-FC Vlaardingen 0-0. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 3000. FC Den Bosch-MVV 2-0 (0-0). 73. Peltzer 1-0, 84. Vissers 2-0 (strafschop). Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 5100. SC Amersfoort-Heracles 2-0 (1-0). 41. Pe ters 1-0, 67. Van Pelt 2-0. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 1100. Helmond Sport-FC Groningen 0-0. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 2500. Wageningen-Heereveen 1-0 (0-0). 55. Van Vijfeijken 1-0. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 2600.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14