Gemeente wil badhuis in Velsen-N. sluiten In de vishal Taptoe op Schoonenberg Haven trok maar weinig publiek Inbraak bij tankstation Rijverboden al van Lubro gehoord vandaag Huisvrouwendag „Eiba'’ doet voorstel aan leden Provinciale Staten 5 r El 99 «gil 5 installatiebouw BEMANNING VAN ZEILJACHT GERED Twaalf TL-lampen weggenomen „Concordia” krijgt te weinig bezoek IJMOND 1976 SEPTEMBER MAANDAG 1 3 4 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. „Wij menen toch dat het economisch denken vanuit een groeifilosofie de doorslag heeft gegeven tot het gunstig adviseren over mogelijke uitbreiding van Hoogovens, hoewel wij hiermee niet willen suggereren dat alle aspecten over welzijn en dergelijke over het hoofd zijn gezien. Wij vragen ons af, of het belang - niet alleen finan cieel inkomen, maar ook het wonen en werken in een prettige harmoni sche omgeving - van degenen, die dagelijks hun werk in de industrie vinden en hun gezinnen, met zo’n uitbreiding wel gediend zouden zijn” - aldus staat te lezen in het schrijven dat „Eiba” - waarin de Stichting Evangelie en Industrie en de Stichting Bedrijfs-Apostolaat in de IJmond samenwerken - heeft gew richt aan de leden van Provinciale Staten. „Eiba” zegt daarbij ook te denken aan degenen die in de naas te omgeving van Hoogovens wonen, met name in Wijk aan Zee, die met angst en zorg voor de haast niet te vermijden overlast eventuele uit breidingsplannen tegemoet zien. I i L - Fl? „André Ameri- (ADVERTENTIE) u.: ld 9-12 25555, 20 test of g: all* at ta: KIC nam haar deel van De optredenden op de grasmat stonden at 4a: Rooswijk” i n gebruik U.IPU- .15 u.: Andre L5 Jan. schepen: vertrokken Laat deel werk bij Hoogovens in ontwikkelingslanden doen jeugd idweer .verga- olwas- ïopend nd 14- eder- iwen fiet- ir. In 'ond- van Her- -Zuid ‘richt •daan re te catu- naar Iroen- door indaag n met ag tot 81, tel. lag 10- ewijk- 10 tot Oude verken n Joor orlich- Rgoch- IJm. L Cen- in 9.30 tussen IJMUIDEN. Uit een gedeeltelijk te slopen bedrijfsruimte van „Goudvries” zijn de laatste tijd regelmatig verlich tingsartikelen gestolen. In totaal worden nu twaalf TL-armaturen vermist. muzikale de gehouden. KW KW KW KW UK 137 189 123 Itureel ien, 9- aat 28, iroeck- beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)29120 itbal- le te g ge- zijn ge in S. ik en in de irken werk KEN. itieve itting 1 een gade- 1. paarn- Ineweg 16.00- 12.10- vemles n 9.15- waren: 24.600, 22.700, 1.15 u i.: „De .15 Lange t-17 U. Zelsen- orwer- - 17 u. ri Am- u. Schey- ag- en en op ag van tag bij k. tel. che. Er is iin de gemeente een subsidië- regeling voor de kosten van aanleg van een douche, daarvan wordt vrij veel gebruikt gemaakt- Overigns is de com missievergadering, welke woensdagavond zeven uur a an vangt, voor elke belang stellende toegankelijk. De IJmuider Harmonie gaat vrijdag en zaterdag op bezoek in het Rotterdam se Sportpaleis. Overigens wel een werk bezoek, want zij zal daar onder meer met „Ahoy” optreden tijdens een mu ziekspektakel. VELSEN. Onbekenden hebben zich toegang verschaft tot het Esso-tankstati- on aan de Rijksweg 6. Zij verdwenen met medeneming van een nog onbeken de hoeveelheid sigaretten en snoepgoed. IJMUIDEN. Zaterdagochtend is on geveer 60 mijl noord-west van IJmuiden de bemanning van het in noord verke rende zeiljacht „Santzana” aan boord genomen van H. M. Zeeland, het schip van de wacht de Koninklijke Marine. Dit heeft een woordvoerder van de Ma rine voorlichtingsdienst meegedeeld. De „Santzana”, afkomstig uit Dusseldorf, wordt door de Zeeland” naar Den Hel der gesleept. natte gras niets aan en volbrachten zelfs een shownummer op de grasmat, met de voeten omhoog. „Soli” leverde als van ouds weer een uitstekende bijdrage aan deze taptoe, evenals de majorettes en minirettes van de organiserende vereni ging, de IJmuider Harmonie, welke de taptoe met een spectaculair nummer af sloot- KIC 1Renova 1, die onder zeer grote belangstelling met een 31-eindstand door de thuisclub succesvol werd ge wonnen. IJMUIDEN. Door de politie is het afgelopen weekeinde een rijverbod opgelegd aan een 24-jarige Velsenaar en aan een 23-jarige inwoner van Haarlem Een 19-jarige jongeman uit IJmuiden kreeg een proces verbaal wegens hei rijden onder invloed. i vol- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het gemeentebestuur overweegt om het gemeentelijk badhuis ..concordia” in Velsen-Noord op grond van het geringe aantal bezoekers, vol gend jaar te sluiten. Het badhuis aan de Snelliusstraat alsmede de douchegele- genheid in het Velserbad zullen de ko mende twee jaren geopend blijven. IJMUIDEN. „Wat moet je nu van daag de dag nog doen om mensen te trekken?” zeiden zaterdagavond de leden van de IJmuider Harmonie tegen elkaar na afloop van de door hen op Schoonenberg gehouden „Taptoe”. Welis waar had het in de middag en de vooravond geregend, maar toen de tap toe begon was het droog en niet eens zo koud ook. Maar het publiek bleef weg. Wel was er een aantal „echte” belang stellenden en muziek- en showliefheb- bers opgekomen. En die hebben kunnen genieten van voortreffelijke harmonie- klanken en een aantal perfecte shows. Aan enthousiasme van de zijde van de tribune heeft het dan ook niet ontbro ken. 24 at de iging het ivon- van I' De nieuwe wethouder voor Sport en Recreatie, de heer J. W. Meijer, verricht te met een harde trap zijn eerste offi ciële daad bij de aftrap van de wedstrijd 15 u. 9is en In het schrijven wordt de vraag ge steld of er, daar waar gesproken wordt over meer werkgelegenheid door die uit breiding, wel voldoende rekening wordt gehouden met de behoeften, welke de huidige en toekomstige werknemers van Hoogovens in dit opzicht hebben. Gestelid wordt, dat het, zoals bekend, voor een bedrijf als Hoogovens al lange tijd erg moeilijk is om voor bepaalde productie functies, waar weinig of geen scholing voor nodig is, voldoende werknemers aan te trekken. In de komende jaren zal dit door de toenemende scholing van de Nederlandse jeugd waarschijnlijk niet gemakkelijker worden. Het lijkt de sa menstellers van de brief dan ook toe, dat het argument vóór uitbreiding van Hoogovens, omdat daardoor het aantal arbeidsplaatsen wordt vergroot, hier niet gebruikt kan worden. De huidige schaar ste aan ongeschoold en lager geschoold personeel zal er eerder door toenemen. Naar het oordeel van „Eiba”, ligt het voor de hand om in de naaste toekomst te zoeken naar werkgelegenheid, welke beter aansluit bij de geschooldheid van de bevolking, bijvoorbeeld in industrie ën, welke de producten van Hoogovens verder verwerken, hetzij door onderaf delingen of dochterbedrijven van Hoogo vens, hetzij door bedrijven, welke door een actief beleid van de provinciale of landelijke overheid daarvoor geïnteres seerd kunnen worden of in het leven geroepen. „Eiba” heeft de indruk, dat naar die mogelijkheden niet of nauwe lijks is gezocht. In de brief wordt er op gewezen, dat wanneer in die richting de uitbreiding van de werkgelegenheid gevonden zou kunnen worden, het ook beter zou zijn de werkgelegenheid, welke nu op één plek geconcentreerd is, wat meer over de provincie te verspreiden, waardoor kleinere minder massale werkeenheden gecreeerd zouden kunnen worden. Werk eenheden, welke overzichtelijker zijn voor de mensen die er in werken en menselijk beter bestuurbaar en waar voor bovenben geen urenlange reizen per dag gemaakt hoeven te worden om ze te bereiken. De Statenleden wordt gevraagd te bedenken dat ongeveer slechts de helft van de werknemers van Hoogovens in de naaste omgeving op een geriefelijke afstand van het werk woont en kan wonen. Deze wetenschap moet een belangrijke overweging voor hen zijn. Uitvoering van eventuele uibrei- dingsplannen van Hoogovens zou volgens „Eiba” bovendien een doorkruising bete kenen van de begin dit jaar door de minister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening gepubliceerde Verstedelij- kingsnota, waarin ook wordt gepleit voor en verkorting van de afstand wo- nen-werken. „Eiba” stelt verder dat wanneer ge zegd wordt dat Hoogovens uitgebreid moet worden om te kunnen voldoen in de behoefte aan ruwstaal, daartegen op gemerkt zou kunnen worden dat het wel eens niet de taak van een hoog ontwik keld industrieland als het onze zou kun nen zijn om in die behoefte te voorzien. Het ligt volgens „Eiba” veel meer voor de hand bepaalde werkzaamheden als ertsvoorbereiding en eventueel de verde re fabricage van ruwstaal te verplaatsen naar landen met een lager geschoolde beroepsbevolking, waarbij uiteraard de technische know-how voor een deel uit landen als het onze zal moeten komen. Intensivering van reeds bestaande con tacten met sommige ertsleverende lan den zal daarvoor nodig zijn. „Eiba” zou het als een reële bijdrage in de ontwik kelingssamenwerking toejuichen, terwijl het voor „onze” industrie niet meer of althans minder nodig zal zijn, lager geschoolde werkkrachten hier naar toe te halen, met alle menselijk leed daaraan verbonden. dankzij de uitstekende voorbereidingen welke de mannen van de IJmuider Har monie hadden getroffen in vol licht en, voor een ieder zeer goed zichtbaar. Na dat „Ahoy” uit Rotterdam per trompet het openingssighaal’ had gegeven' kwam de taptoe in werking. Het werd een avond vol hoogtepunten en vermaak ook. Dat laatste vooral bij de pijpers uit Vlaardingen met htin Zuidamerikaans nummer en bij het schijngevecht dat hun bekken-ist leverde met een ver meende vlieg. F U zegt: ’is dat dan nodig?’ 9 Wij vinden van wel. Lubro zou best eens iets goeds voor u kunnen doen. Lubro doet namelijk in Centrale Verwarming bijvoor beeld. En in luchtbehandeling. En in airconditioning. En in lood- gieterswerken. Noteert u naam, adres en telefoonnummer van Lubro. Lubro ontwerpt, installeert en verleent alle service. Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. Alvorens de gemeenteraad zich hiero ver zal buigen, komt deze zaak eerste woensdagavond ter sprake in de com missie van bijstand voor sport en recre atie- In de aan de orde zijnde nota inzake de gemeentelijke badhuizen staat vermeld dat het badhuis „Concordia” aan de Doodweg in Velsen-Noord «dit jaar gemiddeld door 28 mensen per week werd bezocht. In 1975 kwamen totaal 1770 mensen naar „Concordia” toe: zij brachten 500. - in de gemeen tekas. Het badhuis aan de Snelliusstraat in IJmuiden boekte, in 1975 6940 bezoe kers. men zit daar op een gemiddelde van 128 bezoekers per week. In de douchegelegenheid van het Velserbad kwamen in het afgelopen jaar 5227 be zoekers; het gemiddelde is daar 110 per sonen. Het badhuis „Concordia” koste de gemeente in 1975 totaal 43.680.- het badhuis aan de Snelliusstraat kostte 66.100.-. De kosten van de douchegele genheid in het Velserbad zijn niet afzon derlijk aan te geven. De behoefte aan badhuizen - zo staat in de nota - wordt in grote mate bepaald door de aanwezig heid van een douche in de eigen woning.- In 89 procent van de gemeentewonmgen is een douche. Door de woningverbete ring in Oud-IJmuiden en Velsen-Noord zal dit percentage stijgen tot 92 Va procent. Van de particuliere woningen is 82 procent voorzien van een eigen dou- IJMOND Dinsdag 14 september staan de deuren van de Sporthal in Beverwijk open voor de huisvrouwen. Dan organiseert de Kennemer Turnkring met het plaatselijk comité een zoge noemde huisvrouwenrecreatiedag. Het programma dat is samengesteld in het kader van de aktie Sport Real begint om 9 uur en zal omstreeks 4 uur zijn afgelopen. Tussen 9 en 10 uur worden de dames van 16 jaar en ouder ontvangen en krijgen de gelegenheid kennis te maken. Na hef openingswoord van de heer R. Schaap wordt er eerst eens stevig ge volksdanst! Via een uurtje ritmische gymnastiek en wat bewegingsscholing wordt het ochtendprogramma afgesloten met wat jazzgymnastiek. Het middag programma staat geheel in het teken van „sport en spel”. De kosten van deelname aan deze dag bedragen ƒ10,- waarbij drie consumties zijn inbegrepen. Ter plekke is een kindercrèche met bijbehorende juf. Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door mevrouw A.T. Los-Oud- huizen, wethouder C. Kromstraart 34 in Uitgeest, telefoon 02513-12758. De meisjes van De Eendracht uit het Brabantse Best trokken zich van het IJmuider Harmonie zaterdagavond op het terrein van Schoonenberg werd VELSEN-NOORD. De sportvereni ging KIC (Kinheim-IEV-Combinatie) heeft met haar afdelingen voetbal en handbal zondagmiddag officieel zijn nieuw onderkomen op het sportpark Rooswijk in Velseh-Noord in gebruik genomen. Met de aftrap van de eerste thuisontmoeting op het nieuwe veld tus sen de eerste elftallen van KIC en Renova uit Haarlem- verrichtte wethou der J. W. Meijer tevens zijn eerste officiële handeling. Vóór de aftrap was er in de volbezette kantine van KIC een gezellige openings- bijeenkomst. Voetbalvoorzititer J. E. van Dongen feliciteerde de nieuwe wethou der met diens benoeming. Vervolgens bracht hij de wordingsgeschiedenis van het complex, dat twintig jaar geleden ai ter sprake kwam, in herinnering- Spre ker bracht dank gan de dienst Groen voorziening en Lidhamelijke opvoeding en Sport. Mede dankzij de inzet van het personeel van deze diensten waren de fraaie bestuurskamer en de tribune vol tooid. Voor de handbalvereniging KIC dankte voorzitter J. N. Koster de ge meente Velsen en de leden van de afdelingen handbal en voetbal die door hun zelfwerkzaamheid een groot aandeel hebben gehad in de voortreffelijke staat waarin terreinen en gebouwen zich thans bevinden. Namens de KNVB bracht de heer C. Berrevoets zijn felicitaties over. Hij sprak daarbij de wens uit dat in Velsen- Noord of in IJmuiden te zijner tijd een tweede sporthall zal kunnen worden geo pend omdat niet minder dan vijfentwin tig zaalvoetbalclubs nu naar andere za len moeten uitwijken voor hun wedstrij den. Wethouder Meijer was verheugd de ingebruikneming van het KIC-gedeelte sportpark te mogen verrichten omdat hier de afdelingen voetbal en handbal hun ontwikkelingen kunnen voortzetten. Wel gaf hij te kennen dat niet alleen het Velsens college de eer toekomt doch dat de raad van Velsen het mogelijk maakte door de benodigde financiën be schikbaar te stellen. De heer Meijer, dié onder een heerlijk zonnetje de aftrap verrichtte bij KIC It— Renova I en mocht ervaren dat de thuisclub in de eerste wedstrijd op eigen veld het gewenste succes bereikte, nam ook een kijkje bij de verrichtingen van KIC-handbal. besommingen 185 214 30 u.: 30 u.: (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 2.300 kg. tong; 24 KISTEN TARBOT EN GRIET: 441 kis ten kabeljauw; 106 kisten schelvis; 951 kisten wijting; 362 kisten schol; 20 kis ten schar; 1384 kisten haring; 1008 kis ten makreel, 38 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 16,17-14,06: GROTE TONG 17,09-16,51; groot-middel tong 14,55-13,69; kleinmiddel tong 12,62-12,34; tong een 12ê65-12,34; tong twee 11,48— 11,2. Per 40 kg: krab 49; rode poon 73-70; horsmakreel 12; geep 92; tarbot 520-239; griet 332-176; kabeljauw een 138-122; kabeljauw twee 226-150; kabeljauw drie 130-112; kabeljauw vier 124-112; kabel jauw vijf 114-82; schelvis twee ?ó-130; schelvis drie 144-66; schelvis vier 132-52; schol een 112-90; schol twee 124-94; schol drie 114-78; schol viér 94-78; wij ting drie 77-33; haring een 51-36; mar ked twee 35-22; schar 116-68; tongschar 173-108; hammen 168; bot 46-44. De 31.100, 17.200, 10.300, VD 6 4.700, WR 47 ƒ22.500, UK 218 en UK 236 10.800. Een momentopname van de taptoe welke onder auspiciën van Vrijdag aangekomen schepen: Prinses Margriet, Gothenburg; Sea Bure, Cont. Plat; Pie ST Loup, Cadiz; Albert S 1, Santander; Steinbjorn, Guness; Star Po laris, Velsen, Cont. Plat; Glanlyon, Lon den; Pablo, v, Buenor Aires; Limoso, Hamburg; Pauline Brinkman, IJmuiden, Swansea. Vrijdag vertrokken schepen: Calend- splein, IJmuiden, Weston Point; Lachs, Fredericia; Mezel, Hornesand; Main Ore, IJmuiden, Seven Island; Navigate, Ko penhagen; Ceres, Le Havr; Bavaria, Ant werpen; Sonja Egholm, Hamburg; Hebe, Turku; Normand Carrier, Velsen, Cont. Plat; Bab t, Delfzijl; Ilias, IJmuiden, Antwerpen; Bergen, IJmuiden, Ocelo- sund; Carabeca 5, IJmuiden, Delfzijl; Welle, Helsinki; Expo, Cork. Zaterdag aangekomen schepen: Nafsi- ka, Middlesborough; Comtess, Calais, IJ muiden; Fjordaas, Narvik, IJmuiden; Nopal Branco Dramman; Apricity, Lon den; Kenrix, Poole, IJmuiden; Bobrix, R’dam, IJmuiden; Lynx, Bergen; Tower Prinses, Hull; Pasific Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Seaspeedmaster, Gothenborg; Medina, Londen; Tor Britannia, Gothen borg; Haico Holwerda, Greingmouth; Vincent, Calais, IJmuiden; Pluto, Dun dee; Jade, Luiea, IJmuiden; Anu, Rot terdam; Vigsnes, Moi Rana, IJmuiden; Bisschofstein, Christobal; Normand Car rier, Velsen; Medi Sea, Rotterdam, IJ muiden. Zaterdag vertrokken schepen: Epifan Kovtyvkh, Black Sea; Donau, Pasages; Ilesha Palm, Apappa; Marie-R, Turku; Hercules ,St. Maarten; Nieder Elbe, Mal- i mo, IJmuiden; Pic Saint Loup, Rotter dam; Kolobraeg 2, Lagos; Jana Weston, Drogheda; Enugu Palm, Rotterdam; Al bert SI, Rotterdam; Valzell, Arklow; Duvenstedt, Rotterdam; Fionia, Odensee, IJmuiden; Helga S, Sonderberg, IJmui den; Steinbjorn, Antwerpen; Sea Speed Master, Hamburg; Amsterdam, Cont. Plat, IJmuiden; Sea Bure, Cont. Plat; Lynx Bergen; Tower Princess, Great Yarmouth; Nopal Branco, Southampton; Ares, Paramaribo; Tor Britannia, Go thenborg; Ara Mare, Immingham. Zaterdag aangekomen schepen: Aegis President, Puerto Ordaz; Carebeka 1, Delfzijl, IJmuiden; Gabbro, Antwerpen; Saint Kentingern, Middlesborough; Friso, Fowey, Velsen; Osenberg, Halmstad; Naxos, Bremen; Golden Star, Kotka; Jemrix, Rochetsre, IJmuiden; Gazelle, Noordzee, IJmuiden; Jan, Bremen; Gooi land, Hamburg; Electron, Portmouth, IJ muiden; Jens Peters, Horsens; Will Ma ry, Hartlepool; Faikenberg, Mantylucto; Commodore Trader, Gurnsey; Hermes, Kingston; Sea Bure, Cont. Plat, IJmui den; Janales, Leningrad, Velsen; Trident Rotterdam, Antwerpen. Zondag vertrokken schepen: Comtesse, Seaham, IJmuiden; Anu, Gothenborg; Gazelle, Boston, Zaandam; A King 2, Shelby; Assiduity, Immingham, Bever wijk; Fjordaas, Narvik, IJmuiden; Clio, Kopenhagen, IJmuiden; Star Polaris, Cont. Plat, Velsen; Nafsika, Terneuzen; Bobrix, Whitby, IJmuiden; Pauline Brinkman, Poole, IJmuiden; Bay Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Sea Bure, Cont. Plat, IJmuiden; Gazelle, Boston, IJmui den; Kenrix, Fecamp, IJmuiden. Maandag aangekomen schepen: Saxon Service, Cont. Palt, IJmuiden; Herta Giese, Hamburg; Helena C, Par; Star Polaris, Cont. Plat, Velsen; Zaglebie MMiedziowe, Swinoujcsie; Tensho Maru, Sidney; British Esk, Isle of Grain; Lys- pol, Archangel. Zaandam; Clencree, Charlestown. Maandag Hamburg. Ft*

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5