Politienieuws er Wilhelminaschool won wisselbeker van floralia-expositie 249 DE NLEESCHHOUNNERS B „MOEILIJK OM TOT AFGEWOGEN BELEID TE KOMEN 598 VROOMSDREESMANN Burgerlijke stand oeRUIJTER Mm ANVJ protest tegen leercontract Man drong kamer van verpleegster binnen Vrouwenbond uwouderwetsche slager Beverwijkse Courant Umuidcr Courant r textiif en mode 7 6 19 7 6 IJMOND MAANDAG 1 3 SEPTEMBER (Van een onzer verslaggevers) JACOBA KONING BEVERWIJK IMiele al vanaf U vindt een grote sortering bij Heden is rustig ingeslapen na een moedig gedragen lijden, onze lieve moeder en oma Reparatie binnen 48 uur weduwe van Jan Kraayenoord op de leeftijd van 64 jaar C. S. Smeding- Kraayenoord W. Smeding P Kraayenoord A. Kraayenoord-Broekma P. J. Klepper- Kraayenoord F. J. G. Klepper W. Kraayenoord en kleinkinderen Moeder is opgebaard in het Uitvaartcen trum, Eemstraat 27 te IJmuiden. Bezoek aldaar van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 15 september om 14.00 uur op de begraaf plaats Duinhof te IJmuiden. Andijvie per kilo, nu service 023-260319 Bel (020)5443921 of schrijf naar Fokker-VFW, Postbus 7600. Schiphol Oost. Dat betekent heel nauwkeurig onderdelen vervaardigen uit moderne materialen. LOVABLE Beha’s 12.95 Biefstuk tartaar 500 gram, nu Mager hart per kilo BEVERWIJK. De ziekenhui zen wachten met smart op de uitge werkte gedachten van de landelijke overheid omtrent het functioneren van de gezondheidszorg. „De alge meen heersende onzekerheid in welke richting de te verwachten wijzigingen in de gezondheidszorg zullen gaan, werkt allerminst sti mulerend en maakt het bijzonder moeilijk tot een afgewogen beleid te komen”, zo deelt de directie van het Rode Kruis Ziekenhuis in het jaarverslag over 1975 mee. Vakmensen zijn welkom. Ï.W Gehakt h.o.h. of sausijzen 650 Varkenshiel of boven poot 500 gram BRAKEL BLOEMEN voor goed verzorgd GRAFWERK Malse riblappen of ribstuk ar A4Ï 500 gram, nu - if (Van een onzer verslaggevers) Het RKZ en het Jozefziekenhuis erva- prijs 2e Elleke prijs 2e 3e prijs Maria U kunt ze niet missen Caniscusschoolle prijs Ellis Duiven- 479 - >11»/' acht ichip- aliang irallel van jeen- ioorl. wor- optee van in de j van irobi, ioek- hou- jeen- ti. Dit volk- doen BEVERWIJK. De hete zomer heeft ook haar stempel gedrukt op het aantal inzendingen van de jaarlijkse floralia- tentoonstelling voor de schooljeugd. De ze tentoonstelling werd zaterdagmorgen in de Maarten Lutherschool gehouden. Er waren een paar honderd inzendingen. H. Hartschool, Wijk aan Zee: le prijs Robert Kortekaas, Rdoelien Kortekaas. 8 O Vondelschool; 3e prijs Eric Grapen- daal. Kameleonschool; Kraalingen. Ronde Boogaartschool; le prijs Stefan Blokker, Cone Schenk, Monique Temiz, 2e prijs, Wim Westerhuis, 3e prijs Corne Schenk, Siets Jan Klees, Hulga Temiz. BEVERWIJK. Bij een inbraak in de W. van Hulstschool is uit de leraren kamer een versterker gestolen. Luchtbuks. Zondagavond ontmoette de politie een 22-jarige knaap uit Bever wijk, die een luchtbuks bij zich droeg. Het wapen is in beslag genomen. WIJK AAN ZEE. Zondagmorgen vroeg raakte het zusterhuis van Helio- mare in rep en roer toen bleek dat er een manlijk persoon was binnengedron gen. De man was via het balkon in de kamer van een verpleegster gekomen. Toen het meisje begon te gillen vluchtte de man via het balkon het zusterhuis uit. GEBOREN: Roos-Anne J. d.v. O. E. R. Vis en M. C. G. Langendijk, Sandy d.v. P. M. J. de Graaf en V. J. M. Hoogeland. Esther d.v. D. J. de Bruijn en I. Lommers, Joost M. E. z.v. E. C. Hulsebosch en M O. T. Zomer, Laurentius J. z.v. C. J. de Leeuw en M. C. Neeft, Theodorus P. W. z.v. T. J. M. Bervoets en G. G. M. Zonneveld. OVERLEDEN: F. T. van Son, oud 80 jr. geh. gew. m. W. J. de Graauw, P. Bakker, oud 81 jr., L. Janse, oud 59 jr., geh. m. J. H. van de Runstraat, Cê P. Lucas, oud 70 jr. een rijke van eerd irha- bij niet ach- i”, zo sep- irjas- 5 Ge- >nder traaf tot oude mvo- a ver re in acht ij gen s zal lering orden rnkzij rwing i. De wor- linder thans ge- at te sep- r met zei?" Ishin- il van aat te jnrid- rkeer, gaat, r kan sterk a het at de meer Zwa- n in- innen 1, dat van e in- odza- aan, btha- r dan om- 'band vijzen rt op oeien rg op tijd Draaier bij Fokker bij ons werk waar hij trots op is. Planetenweg 26-28, tel. ÏÏ88^| Umuiden geldig van maandag t/m woensdag a s. Het Rode Kruis Ziekenhuis vanuit de lucht gezien. In de loop der jaren is het ziekenhuis sterk uitgebreid en nog steeds is er geen einde gekomen aan de „grond- honger” van het RKZ. Pogingen om de Akerendamlaan over te steken mislukten toen de gemeente een waarschuwende vinger opstak en in het bestemmingsplan Vondellaan het ziekenhuis achter de laan hield. RKZ protesteerde bij de Kroon. „Wij hopen, dat in overleg met de ge meente alsnog een oplossing voor deze problemen kan worden gevonden”, zo meldt het jaarverslag van het RKZ. BEVERWIJK. Het Algemeen Ne derlands Jeugdverbond wil samen met welkende jongeren en scholieren protes teren tegen de plannen van o.a. Hoogo vens, Stork Velsen en andere grote be drijven in de IJmond de jongeren onder het personeel een leercontract aan te bieden. Het argument van Hoogovens, dat dit een stap betekent in de richting van het participatie-onderwijs wijst het ANVJ, afdelng Beverwijk van de hand. In een gestencilde brief noemt de afde ling het leercontract een „regelrechte poging tot het ontduiken van het mini mumjeugdloon”. Het personeelsbestand van het zieken huis steeg van 382 in 1974 naar 410 werknemers in 1975. De verpleegtarieven in de diverse klassen waren vorig jaar! KLASSE 1 ƒ423,20 per dag; klasse 2a en 2b 336,10; klasse 3 243,20, ziekenfonds 263,15, gezonde zuigeling 115,80 en brandwondenafdeling 477,50. grote inzet blijven compliment waard.” Noorderschool: 2e prijs Anja van der Wel, Astrid Peperkamp. Prins Bernhard school: 3e prijs Ben Pols. enke- anen- j een r pa- 01-19 en in uisen. :enen, beide oven- vaak vaker voor ritge- RKZ bezorgd over uitblijven richtlijnen gezondheidszorg De interne, chirurgische, algemene en klasse-afdeling waren uitstekend bezet; de kinderafdeling, kraamafdeling en de bewakingsafdeling waren over het gehe le jaar genomen onderbezet; de kinder afdeling, de kraamafdeling en bewa kingsafdeling waren over het gehele jaar genomen onderbezet. Het patiëntenaan bod voor de brandwondenafdelig blijkt vrij sterk seizoengebonden te zijn met een piek in de zomer. BEVERWIJK. Woensdag 15 sep- tember start de NCVB. afdeling Bever wijk, haar winterprogiamma in De Op- gang. Mevrouw Heslenfeld vertelt de leden van de afdeling over sierraden Onder haar leiding kan men ook probe ren deze zelf te maken. ren het ontbreken van een duidelijke formulering van de gedachtengang van de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhyiëne t.a.v. de fasering van de toekomstige structuur als een handicap. Wilhelminaschool; le prijs Sandra van Oostenbrugge, Marjolein Meeteren, Hans Boogaart, 2e prijs Erik Schipper, Onno Honig. Esther van Meeteren, Saskia Benner. De uitslagen waren: St. Margriet school; le prijs Wan Mudde, Petra Cas- tricum, Fabrenne Kuil; H. Mandeschool 2e prijs: Stephan Blom, Mariette Hof land, derde prijs Ellen Lodewijks. Kleuterscholen: Duiventil 3e prijs Re ne Kuilenburg, St. Petrus Schaapsstal 3e prijs. Peter van de Zon. St. Bernadette; 2e prijs Marco Waagmeester, derde prijs Marcos Waagmeester. De Wilgenroos, le prijs Sandra van de Maat, 2e prijs Annemarie Nerlee, 3e prijs Sandra van der Maat. Vrije inzendingen; le prijs Nienke Gijsen. 2e prijs Wim Gelder- mans, Janneke Hoogeterp, 3e prijs Con nie Oosterinan, Karin Docter, Anita Luntz, Michel van Gelderen, Yvonne Philipoom. Pit planten: le prijs Astrid Klein, Ralph van Kerkhoven, Harris Aaldring, 2e prijs Renne van Beek, 3e prijs Angelique Schipper, Sadkia Bennez. Juist dit jaar had het bestuur gere kend op een groot aantal inzendingen omdat er van het voorjaar maar liefst 2700 plantjes waren uitgereikt in een zevental soorten. Maar het was begrijpe lijk dat het een moeilijke zaak was om deze plantjes aan de groei te krijgen met zo veel warmte in de huizen. Men had dit jaar voor het eerst de kleuter scholen uitgenodigd. Van een tiental De beddenbezetting van het Rode Kruis Ziekenhuis ontwikkelde zich gun stig. In 1975 was d'e gemiddelde bezet tingspercentage van de bedden 81,5 pro cent tegen 76,3 percent in 1974. Het exploitatieresultaat kan dan ook tot te- Klasse 1 423,20 per dag; klasse 2a en Orgaan Ziekenhuistarieven ermee had ingestemd het onderbezet! ingsverlies in de verpleegprijs te verwerken, sloot de rekening zonder voor- of nadelig saldo 23.826.413). Het RKZ gaf in 1975 aan personeelskosten ruim 12,5 miljoen uit! twee ton meer dan in 1974. Aan ver- pleeggelden kwam er f 20.316.612 binnen. In 1974 17.888.912. Regelmatig ontvan gen wij brieven die reageren op een ad vertentie onder num mer, doch waarop dat nummer niet is ver meld. Dit vertraagt de doorzending ervan of maakt deze onmoge lijk. Vermeld daarom steeds duidelijk op de enveloppe het num mer van de adverten-’ tie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen belang! kleuterscholen was bescheiden inzendin gen gekomen. De jury, die bestond uit de heren J. C. Muiyen. J. Hageman en G. Tabak, kende de wisselbeker toe aan de Wilhelminaschool te Wijk aan Zee die met 32 planten als eerste eindigde, tweede werd de Zeewijkschool met. 30 planten en derde de Ronde Boogaart school met 21 planten. Voor de kleuter scholen was er een aparte wisselbeker. die naar de Wilgenroos ging. Ook via fleurop Gr. Houtstraat 185 Tel. 023-312810 voorde. 2e prijs Ronald Schram, Anja Schram, Ellis Duivenvoorde. 3e prijs, Jacquelien Duiker. H. Hartschool, Beverwijk; Frank Magdelijns. Bloot. Zaterdagmiddag kreeg de politie ee melding binnen dat nabij het eerste viaduct in de Zeestraat een naatkloper was gesignaleerd. Een onderzoek ter plaatse wees uit, dat de man al was verdwenen. ONDERTROUWD: C. J. A. de Ruijter en A. E. J. Vrijhoef, P. N. Schoen en M. M. M. de Ridder, J. Schoute en A. Haesakkers, M. L. J. Stoel en A. A. C. Kalfsvel, H. J. van den Berg en I. H. Ganzevoort, C. D. Kuijer en M. T. de Bruin, J. Hoogland en C. N. van Amersfoort, J. F. Doesburg en J. M. J. H. Pauw. Maarten Lutherschool; le prijs An drew van den Berg, 2e prijs Marg. Krap, 3e prijs Annemiek Grapendaal, Annelies Sant. Zeewijkschool: le prijs Diana Schutter Frans de Vries, Frans Beentjes. 2e prijs Richard Bosman, Marco de Gelder, 3e prijs, Petruska de Vries, Annemaaike Gijsen. Maria de Gelder, Marese van Hanegem, Martin Tabak, Matine Hom mes, MArese van Hanegehm. Ronald Hart, Marinka Zoet. Tussen het Jozefziekenhuis en het Ro de Kruis Ziekenhuis is in 1975 overleg op gang gekomen om na te gaan in hoeverre samenwerking tussen de zie kenhuizen kan bijdragen tot een beter functioneren van deze ziekenhuizen in de regio Kenemerland. Bethelschool; 2e prijs Kitty Flaman. R. Schumannschool; Gerrits. De RKZ-directie (B. Raa.vmakers, ver pleegkundig directrice; C. Mets, direc- teur-geneesheer en drs. A. Versluijs, economisch-directeur) hoopt, dat de re - gering zeer binnenkort met duidelijke richtlijnen zal komen „opdat het Rode Kruis Ziekenhuis de taak in het verzor gingsgebied op verantwoorde wijze zui len blijven kunnen vervullen. Dat onze werknemers, ondanks deze onzekerheid voor het overgrote deel hun taak met vervullen, is een GEHUWD: J. G. C. Slaman en M. E. H. Comman deur, R. J. Gonzalez en S. M. J. T. Reijkers, B. Crezee en J. C. Half, G. J. Velde n W. Hummel, J. Schoo en C. S. Scherpenhuijsen. R. van Bakel en A. M. A. Kerssens, R. M. John en M. W. M. Schellevis, J. de Haan en E. J. Koster. ■K

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7