J. Warmerdam halve eeuw in dienst van Hoogovens Sfeervol jazzcon eert smaakte naar meer s BEJAARDEN VERSCHALKTEN VISJE an C8A! r: Jig V, ZELF OPGEWERKT TOT HOOFDANALIST 11 I IJMOND MAANDAG 1 3 SEPTEMBER 19 7 6 ir >9 r .1 a.'..: B irlem 20431 I I! |B - De grandioze come back van de getailleerde jas. Degrote reverskraag, met twee rijen knopen, de strakke schouderlijn, geraffineerd in harmonie met het sportieve vlotte karakter van de wollen visgraat-tweed. (36-44) 170.- De Tailleur-Look ten voeten uit.... écht gekleed en toch uiterst vrouwelijk in de uitgesproken lijn van deze krijtstreepjas. Uitstekende wolkwaliteit in grijs of marine. (36-44) 160.- z 'é,'- F*|‘i I 11 xj etaalt JAN BAART lllllllllll De nieuwe Tailleurmantels >ves- ams- rlem. ater- i uur sren. Stur- ellin- ange sn en kwa- Maar lands Ter gelegenheid van zijn gouden jubi leum bij Hoogovens krijgt de heer J. Warmerdam hier een verkleinde vorm >P id, Geweldig nieuw idee HEEMSKERK. Zaterdag 11 sep tember ’s avonds om negen uur werd het nieuwe culturele seizoen in de Jans- heeren geopend met een concert georga niseerd door de werkgroep jazz. En zes tigtal liefhebbers schaarden zich in de grote zaal van de Jansheeren rond het podium voor het eerste optreden in Heemskerk van het Rein de Graaff-Dick Vennik quartet. Deze combo, die 'in 1964 van start ging in het bob-idioom, heeft zich ontwikkeld en is uitgegroeid tot een solide gezel schap muzikanten, dat geïnspireerd en rondborstig jazz laat horen. Het spel van deze formatie vertoont inmiddels zeker I eigentijdse invloeden, maar het houdt I een orthodoxe aanpak met duidelijk I herkenbare soli. van het fluor-destillatie-apparaat, uit handen van de heer H. F. Pronk, aan geboden. IJMOND. In het bijzijn van fami lie. collega’s en vele belangstellenden is in De Schouw te Velsen-Noord het 50- jarig jubileum gevierd van de heer J. Warmerdam uit Beverwijk, medewer ker van het analytisch laboratorium van Hoogovens. Uit de daarbij gehouden toespraken, de overhandigde cadeaus en de hartelijke felicitaties, kwamen duide lijk de verdiensten van de jubilaris voo’ he.t bedrijf tot uiting. Rein de Graaft zat gedreven achter dë piano zonder te pingelen en benaderde I het toetsenbord als een oorspronkelijk I slaginstrument. Dick Vennik zagen wij I ontwapenend spontaan in aktie met zijn I helder geluid op fluit, sopraan- en voor al tenorsax. Samen vormen de Graaff en Vennik nu al twaalf jaar de vaste kern van deze formatie. Eric Ineke verzorgt inmiddels zeven jaar zijn bijdragen bij deze groep vanachter de drums. Hij was dus wel ingespeeld en zou ook de gele genheid krijgen om het publiek te ver maken. De Amerikaanse bassist Roger Cooke speelde dit seizoen precies één dag bij het kwartet. Na een koud en verregend openluchtoptreden in Voor burg was het zijn eerste zaaloptreden. Breed grijnzend plukte hij alert zijn bas, sierliik en ontspannen, alsof hij er al iaren bijhoorde. De tenorbijdrage van Vennik kwam nog duidelijker tot zijn recht in „body and soul” van Green, waarbij in de aankondiging gerefereerd werd aan Co leman Hawkins’ versie uit 1932 en het hiermee verbonden predicaat „the tenor- man’s dilemma”. In de pauze hierna kwam prompt, wonder van toeval, Haw kins van de tape met achtergrondmu ziek. De lichte snuif latin in de sound van het kwartet werd energiek belicht in Kennv Doran’s „blue boss”. Van de op de plaat vastgelegde num mers van deze combo, kregen naast het openingsstuk „modal soul”, ook de titel stukken van de tweede en derde lp „departure” en „point of no return” ditmaal een betrekkelijk stevige en lan ger uitgewerkte aanpak. Na „you heve changed”, nog met Vennik, ging „au tumn leaves” in een zeer geanimeerde piano-bas-drums versie, waarbij ook bassist Roiger Cooke alle remmen los-, gooide. In de serie -all blues” „lover man” ,.I remember april’ ’brak Ineke het plaatseliike snelheidsrecord, hetgeen zeer gewaardeerd werd door de aanwezi gen. Na een Coltrane ballad dooi het duo Rein de GraaffDick Vennik trad het volledige viertal weer aan voor het slot stuk. een blues die na een inleiding overging in eeh royale serie geïmprovi seerde soli, ondei andere ditmaal ook op een gestreken bas. Stevig swingende in strumentale improvisaites werden op het podium ditmaal ondersteund door een aantal „vocale”, mimische” en „dansan te” bijdragen. Deze blues in c-mineur kreeg door de aanstekelijke aanpak om één uur ’s nachts uiteindelijk wel alle gezichten aan de sfeervol verlichte ta feltjes in majeur. De spits was afgebeten en het smaakte naar meer. Ir. F. E. Mathijsen Gerst, lid van de Directie IJmuiden, opende de rij dw sprekers. Uit zijn woorden bleek veel lof en waardering voor het werk dat de jubilaris tijdens zijn lange loopbaan bij het bedrijf heeft verricht. „Wij zijn u daarvoor veel dank verschuldigd. De 50- jarigen vormen een kleine groep men sen, die zich kenmerken door werklust en goede gezondheid.” Als bewijs van deze dank, waarin hij mevrouw War merdam nadrukkelijk betrof, speldde spreker de jubilaris het gouden insigne met vijf briljanten op. De heer Mathijsen Gerst bracht ver volgens de felicitaties over van oud adjunct-directeur F. W. E. Spies, die niet aanwezig kon zijn. Tenslotte ove- handigde hij de heer Warmerdam als geschenk van de direotie een radiotoestel met daarbij de mededeling dat dit slechts een onderdeel was van het hele geschenk. De erbij behorende versterker en luidsprekerboxen waren inmiddels bij de jubilaris thuis afgeleverd. Een bijzon der cadeau kwam de volgende spreker, de heer H. F. Pronk, hoofd van de analytische afdeling, aanbieden. Een' ver kleinde uitvoering van een fluor-destil latie-apparaat. .Met deze apparatuur heeft u veel gewerkt en als herinnering daaraan hebben de medewerkers van de glasinstrumentmakerij de instrumentma kerij dit verkleinde toestel voor u ge maakt,” aldus de heer Pronk. Spreker uitte zijn genoegen over het feit dat de jubilaris die zich zoor zelfstudie heeft opgewerkt tot hoofdanalist zijn gehe le loopbaan bij het lab heeft gewerkt Behalve dit afdelingsgeschenk overhan digde hij de heer Warmerdam tevens het bedrijfsgeschenk, de envelop met inhoud. Het woord was vervolgens aan de heer B. van Ommeren, oud-groepsleider bij de afdeling arbeids- en milieuhygië ne. Hij kwam onder meer met felicita ties voor de jubilaris uit Australië, af komstig van ir. S. Bohlken, de gepensio neerde laboratoriumchef. De heer Van Ommeren memoreerde vervolgens de „oude tijd” waarin hij en de jubilaris al bij het bedrijf werkten. Foto’s van dat verleden en het heden, samen in een album, had hij voor de jubilaris meege bracht. De heer H. Umans, chef van de afdeling analyse ontwikkeling, en directe chef van de jubilaris,' memoreerde nog eens de verscheidenheid van laboratori- umafdelingen weer fle jubilaris werk zaam was geweest. Niet onvermeld liet de heer Umans, de bliksemcarrière van de heer Warmerdam in het leger, namelijk 14 dagen. De jubilaris antwoordde desge vraagd, onder grote hilariteit, dat van zijn diénsten niet langer gebruik werd gemaakt, „omdat de vijand verslagen was”. De toespraak van de heer Umans mondde uit in een aanbieding van diver se geschenken die werden aangedragen door medewerkers van die afdelingen, waarbij woorden van dank voor onder vonden collegialiteit werden gesproken. De laatste spreker was de jubilaris zelf. Hij toonde zich bijzonder verheugd en verrast door de feestelijke viering van zijn jubileum. Graag wilde hij daar om allen die daaraan hadden meege- w 'rkt, danken. Een lange rij stond ver volgens gereed om de jubilaris, zijn echtgenote en familie persoonlijk met een handdruk geluk te wensen. M102 naar boven te halen. Na afloop van de wedstrijd toog iedereen naar de Oude Slof aan de Moensstraat, waar burge meester Hubers de prijzen uitreikte. Hij prees het doorzettingsvermogen van de bejaarde vissers, die in een drietal wed strijden weer en wind hebben getrotseerd om in een sportieve sfeer naar de hoogste eer te reiken. Hidde Bruinenburg was in de Stations- Zaterdagmorgen werd vijver de laatste viswedstrijd voor be jaarden gehouden. Ondanks de frisse weersomstandigheden probeerde een be hoorlijk aantal liefhebbers, onder het toeziend oog van leden van de visver eniging 't Karpertje, die voor de organi satie tekende, de grote brasems en voorns zijn maats te snel af en pakte met in totaal 45 vissen de eerste prijs. Tweede werd de heer De Bats met 38 vissen, derde C. Brakenhof 29 vissen en vierde mevrouw Van Dessel 24 vissen. De extra prijs voor de grootste vis was voor de heer 't Lam die er een kanjer van 37 centimeter uitsloeg. st.- Ww’l RÏIOI ilia - l

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9