aan gevel KORT GEDING ELPEE-HAARLEMS DAGBLAD In de Vishal Meerkampen Krans voor de provincie Steigerbouwer gewond voor Suomi-leden Burgerlijke stand i „Reuze-schoen” BOUWMARKT Kkeur b.v.>| KEUR ROLLPUTZ e I 1 1 II ■i Openingstijden bibliotheek DIERENAMBULANCE KRIJGT SUBSIDIE Koudenhorn 54 Eervol ontslag burgemeester H. Nielen VAN BEVERWIJK RUIM BAAN VOOR VOETGANGERS BIJ WINKELCENTRUM f I RS ■RH IJMOND 19 7 6 SEPTEMBER 1 6 DONDERDAG 6 Stones Handelsnaam KEUR-AANBIEDING Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. mantelspecialist Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk. VELSEN i® 2. Warme sportieve jopper met actuele ritsgamering, o.a. in zwart. 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 16.00 uur SR -< ruitgamering en afknoopbare capuchon, o.a. in lodengroen en raf. Mt.: 36 t/m 46 - N J| Advocaat verdedigt persvrijheid (Van onze rechtbankverslaggeefsters) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Speciale t Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. kant-en-klare sierpleisters voor wanden en plafonds, gemak kelijk op te brengen met roller, diverse structuurmogelijkheden. de vlaggen uitgestoken ter begroeting van hun nieuwe collega. HAARLEM. „Het algemeen belang en de vrijheid van meningsuiting bren gen mee dat zaken als behandeld in het gewraakte artikel onderwerp van publi catie in de pers moeten kunnen zijn, zonder enige terughoudendheid van de kant van uitgevers en journalisten”. Zo Enige consternatie ontstond woensdag middag in De Schouw in Velsen-Noord tijdens de middagzitting over de Nota Uitgangspunten Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied. Op een gegeven moment toen Van de andere zijde werd toen aange voerd dat Elpee als eenmansbedrijf van deze Van Kessel in Arnhem is inge- voorzitter H. Machielsen. Deze nam de krans vrolijk in ontvangst en bezorgde haar een mooie plaats aan een van de wanden in de zaal. Dit bedrag geldt voor 1976. Komend jaar wil het college de subsidie opnieuw bezien en het eindbedrag in relatie bren gen met het aantal voor inwoners van Beverwijk af gelegde kilometers. Rond de winkel met de „reuze-schoen” hadden woensdag de overige winkeliers waren 6.700,-; GEBOREN: H. J. Koster-Lemmers, d., IJmuiden; D. M. de Smit-Wullaert. z„ IJmuiden; A. Prins-Sanders, d., IJmuiden; S. Goes- Hazeveld, d„ IJmuiden; C. C. Nat-Uleha- ke, d., IJmuiden; A. M. Duyn-Floris, d„ Santpoort; H. Poelstra-de Vries, d., Sant poort ;L. A. van Putten-Broek, d., IJ muiden; L. A. C. Wigohert-Hoven, d„ Santpoort; A. Bais-Brandon, d.. IJmui den. OVERLEDEN: J. J. Schoorl, 62 jr., echtgenoot I. van E. W. van Ewijk, IJmuiden; A. Poorter, 86 jr.. weduwe van J. Geels, IJmuiden. Mt. 36 t/m 44 (jj/a" IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 370 kg. tong; 6 kisten tarbot en griet; 83 kisten schol; 22 kisten schar; 15 kisten diversen. De procedure voor het benoemen van een nieuwe burgemeester is al op gang gekomen. Tot 1 september konden solli citaties worden ingediend. Over de pro cedure die voor deze benoeming zal worden gevolgd zijn nog geen medede lingen aan het gemeentebestuur gedaan. HEEMSKERK. Met ingang van 1 oktober zal de afdeling volwassenen van de bibliotheek aan de Kerkweg op alle dinsdagen van 14 tot 17.30 uur geopend zijn. De bibliotheek hopen dat hierdoor de uitleendiensten op maandag en woensdag een wat rustiger verloop zul len krijgen. In dit artikel werd als concreet voor beeld genoemd „Elpee”, een „zeer snel groeiende keten van platenwinkels in de goedkope sector”. Dit bedrijf meende dat de .•tot nu toe onbesmeurde handels naam” (term uit de dagvaarding) in dit artikel in rechtstreeks verband werd ge bracht en ook enkele malen zelfs gelijk gesteld met onder andere begrippen als „zwendel”, /.piraterij” en „handige ver valsers”. Elpee meende dat daartoe geen grond was en verweet onze krant in het kort geding een onrechtmatige daad. het in het de plaat VELSEN NOORD.- Een 38-jarige stei gerbouwer, woonachtig in IJmuiden, is tijdens het werk aan de PEN-centrale in Velsen-Noord aan het voorhoofd getrof fen door een laspijp Hij raakte buiten bewustzijn en is naar het Zeewegzieken- huis in IJmuiden overgebracht. Daar werd een hersenschudding vastgesteld. Voor de opening woensdag rond het middaguur bestond goede belangstelling, getuige ook de schat aan bloemen welke werd binnengedragen. 78 234 2.800.- Het zijn de gebroeders De Kort, die in dit pand een schoenwinkel zijn begon nen naast hun bestaande zaak in Am sterdam. Dat IJmuiden daarvoor werd uitgekozen vindt zijn oorzaak in het feit' dat een van de broers hier woonachtig is. Beide hebben in hun winkel een grote collectie schoenen, welke naar hun oordeel voor de midden-klasse bereik baar is. De winkel zelf is uiterst gezellig ingericht, met sfeervolle verlichting en aankleding, dankzij ook het gebruik van stoeltjes en krukjes met biezen zittingen, die volkomen passen bij het overige interieur. verdedigde de Amsterdamse advocaat mr. Van Vugt woensdag tijdens een kort geding voor de president van de Haar lemse rechtbank een stukje persvrijheid. Zijn woorden sloegen op een artikel in onze krant van 13 augustus. De journa list Kees Tops beschreef daarin de prak tijken rond de hantering van het au teursrecht in de platenwereld, met name wanneer daarmee de hand wordt gelicht door het kopiëren van platen („pirate rij”) en het maken van illegale bandre- corderopnamen voor platen tijdens li- ve-optredens van groepen (..Bootlegs”). Prijzen in guldens, per 1 kg.: groot- middel tong 14,18; kleinmiddel tong 14,40-13,99; tong een 14,40-13,66; tong twee 12,96-12,40; tarbot 13,79; Per 40 kg.: tarbot 352-268; griet 205-200; schol twee 126-120; schol drie 112-90; schol vier 90- 74; schar 96-75.; rode poon twee 103-80; krab 56. VELSEN. - Atletiekvereniging Suomi houdt zaterdagmorgen de jaarlijke meerkampen voor de leden. Men begint om 10 uur. In de avonduren zullen veel veren igingsleden naar De Schouw in Velsen-Noord gaan waar het 35-jarig bestaan van Suomi wordt gevierd. In het programma van dans en cabaret, dat om 20 uur begint, is ook opgenomen een optreden van het kwartet Arend Ver schoor en het komisch duo The Enter tainers. Het verwijt luidde dat de desbetref fende journalist zijn informaties niet voldoende zorgvuldig had nagetrokken en gecontroleerd. Er zou schade ontstaan zijn doordat de handelsnaam in diskre diet was gebracht, vooral aangezien men ook een filiaal in Haarlem heeft. Geëist werd een rectificatie met verontschuldi gingen alsmede een verklaring (Geen reclame) van Elpee over haar werkwijze en een weerlegging van alle beschuldi gingen. In het artikel had de journalist zich gebaseerd op diverse bronnen, waarvan er twee met name genoemd werden: de Stemra (betreffende auteursrechten) en mr. Stuijt, juridisch adviseur van de Nederlandse Vereniging van de Phono- grafische Industrie. Elpee was niet be reikbaar voor commentaar en dat stond ook in het artikel. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Via de commissaris der koningin in Noord-Holland heeft het gemeentebestuur van Heemskerk een door koningin Juliana ondertekende brief van het ministerie van binnenland se zaken ontvangen, waarin aan burge meester H. Nielen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eerval ontslag wordt verleend, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Zijn conclusie was tenslotte dat de informatie in het artikel berustte op betrouwbare bronnen en bovendien aan toonbaar juist was. De eis tot rectificatie wees hij van de hand. De uitspraak is woensdag 22 september om tien uur. de discussie rond Hoogovens goed op gang was gekomen, kwamen enige leden van de actiegroep „Magere Hein" uit deze streek, een krans aanbieden aan BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben besloten, een subsidie van 1000 toe te kennen aan de Stichting Dierenambulance Midden-Kennemer- land. BEVERWIJK. In de Breestraat, te genover foto Boumans, wordt een nieu we voetgangersoversteekplaats gemaakt. Deze oversteekplaats zal vooral door het winkelend publiek op prijs worden ge steld, want de oversteek naar en van het winkelcentrum De Bever is op de druk bereden Breestraat een hachelijk avon tuur. Bij de oversteekplaats komt een drukknopinstallatie, die zal worden ge koppeld aan de installatie bij de over steekplaats tegenover C. en A. Ook de oversteekplaats in de Blpksteeg wordt van een drukknopinstalltie voorzien. IJMUIDEN. Aan de gevel van Pla netenweg 50 was woensdag een enorme vier meter grote, schoen te zien. Een duidelijk uithangbord - overigens van tjjdeljjke aard o- om de aandacht te vestigen op de nieuwe zaak welke zich hier heeft gevestigd. De besommingen waren: UK ƒ2.800,-, UK 123 6.700,-; UK 2.500,-; VD 25 2.300,-; IJM 18 schrèven (een soort inkoopcentrale) en dat de mensen elders in het land hun zaak in eigen beheer hebben met een winstaandeel. Mr. Nuyten, optredend voor Elpee, legde grote nadruk op de verant woordelijkheid van journalisten en hun onderzoeksplicht bij het schrijven. Hij wees ook op de onrust die door bepaalde artikelen kan ontstaan en haakte in op de recente beroeringen omtrent het ver schoningsrecht van journalisten. In het onderhavige artikel had de verslaggever volgens hem dingen geschreven ondanks de waarschuwingen van zijn informan ten daarover. De president van de recht bank mr. Schimmelpenninck was het er niet geheel mee eens, hij merkte ep dat er toch duidelijk blijk was van die terughoudendheid in het artikel. De advocaat van Elpee vocht de be trouwbaarheid van de uitlatingen der bronnen van het artikel aan. Wat betreft de Stemra bleek ter zitting dat de woordvoerder achter zijn uitlatingen bleef staan. Met mr. Stuijt lag dat anders; hij heeft verklaard dat zijn op merkingen meer algemeen waren, dan gericht op een bedrijf. De verslaggever blijft er echter bij, zo voerde de advo caat van onze krant aan, dat mr. Stuijt de citaten zoals die in het gewraakte artikel staan zo heeft gebezigd. Ter sprake kwam ook artikel genoemde geval van „Gather no moss.” Mr. Van Vugt noem de dit een vorm van boerenbedrog: de plaat met de mededeling ..The Clinch sings” op de hoes, suggererend dat deze groep (vermoedelijk niet bestaand, vol gens de advocaat) nummers van de Sto nes uitvoert. Met betaalde auteursrech ten voor de The Clinch in België inder daad. „Dat bestrijden we niet” aldus mr. Van Vugt, -.Maar wilt u (dit tot de vertegenwoordiger van Elpee) beweren dat dit niet The Stones maar The Clinch is?” Waarop deze zich verder van elke bewering omtrent die zangers wenste te onthouden. Alleen werd nog wel van de kant van de eisende partij aangevoerd dat als dit wel de Stones zouden zijn ze toch allang aan de bel hadden getrok ken. Mr. Van Vugt haalde de schouders op, „u weet hoe moeilijk die groepen in beweging zijn te krijgen”. Overigens zonder dat gerechtelijke stappen van die kant overwogen worden. De advocaat voor onze krant merkte tenslotte juist naar aanleiding van het ontstaan van deze plaat op dat hij niet inzag waarom deze weinig fraaie prak tijk niet in het algemeen belang be schreven en gepubliceerd zou mogen worden. „Onvermijdelijk is het daarbij om de naam Elpee te noemen, want die levert nu uitgerekend een gaaf voor beeld van de beschreven misstanden”. Mr. Van Vugt had verder grote moeite met de handelsnaam Elpee. Hij had dat filiaal in Haarlem tevergeefs gezocht in het handelsregister, stuitte echter wel op een trampolinecentrum van eigenaar J. v. d. Berg op het desbetreffende adres. De eiser, geheten Van Kessel, zou eerst maar eens aan moeten tonen dat hij gerechtigd is de naam Elpee te voeren, vond hij. En als dat al vast komt te staan dan blijft de slordige inschrijving toch bedenkelijk, voegde hij eraan toe. Hij toonde aan dat het elders in het land al niet veel beter is. I V» r r 4P-* i.- Jl (ADVERTENTIE) MS-aktueel!

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7