BESTAANDE PLANNEN ZOUDEN ACHTERHAALD ZIJN BS CR nam afscheid van stafmedewerkster SCHOOLSPORTCOMMISSIE IS ACTIEF Abonnement op kabeltelevisie iets duurder Bibliotheken zaterdagmorgen weer open f o 11 f 1 Tot 1 oktober zijn deze sleutels te koop vanaff12.450,-inclusiefde fa Romeo,die erbij hoort V 'u NI 1 F. 1l <1 KG LI-werkgroep richt oproep aan Amro-bankfilialen Sfl BEVER WIJK-HEEMSKERK 19 7 6 SEPTEMBER 1 6 DONDERDAG 8 (Van een onzer verslaggeefsters) Werksfeer IJMUIDEN - Van Dongen Autom. Bedr. IJmuiden B.V., Kromhoutstraat 62, tel. 02550 - 16801. Het is weer zover. Per 1 oktober van dit jaar gaat de BTW omhoog. En dat betekent helaas ook een prijsverhoging van onze Alfa Romeo’s. Gelukkig hebben we nog enkele automobielen in voorraad, die wij u tot 1 oktober aanstaande kunnen aanbieden voorde oude prijs Wellicht ook de Alfa Romeo, die u al zolang op het oog hebt. Neem in dat geval een snelle beslissing en stap nü bij ons binnen. Want soms is haastige spoed bijzonder goed. HEEMSKERK De gemeente Heemskerk heeft woensdag bij monde van wethouder H. J. M. Roozen tijdens de hoorzitting van de provinciale statencommissie inzake het streekplan Amsterdam-Noordzeekanaalgebied (zie verslag elders op deze pagina’s) twee plannen voor een andere wegen structuur in de IJmond-noord ingediend. Deze wijken aanzienlijk af van de bestaande plannen. Al heel lang roept Heemskerk, dat het wegenpatroon in de IJmond op nieuw in studie moet worden genomen, omdat de uitgangspunten die aan de bestaande, maar nog niet uitgevoerde plannen ten grondslag liggen zijn achterhaald. Die bewering is wel eens uitgelegd, alsof Heemskerk de aanleg van be paalde wegen zou willen tegenhouden (verlenging Plesmanweg en ver lengde Coentunnelweg), omdat die slecht passen in de Heemskerkse wo- ningbouwplannen. Dat slecht passen klopt. Tot tegenhouden is de ge meente Heemskerk alleen niet bij machte en dat beseft men heel duide lijk. Omdat Heemskerk de schijn tegen heeft wordt er tot nu toe niet zo goed geluisterd naar het verzoek om zich eens opnieuw te beraden over de wegenstructuur. r Verkrijgbaar in 19 modellen vanaf f12.450,-bij meer dan lOOdealers. „TROUWE VRIENDIN” LAAT LEEG PLEKJE ACHTER Bundeling i I HEEMSKERKS NIEUWE VISIE OP WEGENAANLEG IN DE IJMOND (Van een onzer verslaggeefsters) ‘t* Druk programma voor (Van een onzer verslaggevers) leerlingen bassisscholen (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) een Voorzitter Kaart ter aanvulling: ..Wij proberen de kinderen de gelegenheid te geven om ook met andere sporten ken nis te maken, waardoor ze naar eigen keus misschien een vereniging op gaan- zoeken.”Het geheel wordt betaald door de gemeente Beverwijk. De heer Kaart: „De gemeente legt een heel groot bedrag op tafel, maar we draaien helaas nog op verlies. Er wordt vooral veel geld uitge geven aan de vergoedingen voor de in structeurs.” Ie weg Zaanstad-Uitgeest nu ook kruist met de rijksweg 9. Met behulp van kaarten lichtte wethou der H. J. M. Roozen de Heemskerkse plannen toe tijdens de hoorzitting van de statencommissie. zorgd. De organisatoren hopen dat ook deze keer dat het niet aan belangstelling zal ontbreken. De schoolsportcommissie werd in no vember 1972 opgericht. De samenstelling is nu als volgt: A. Kaart, voorzitter: G. H. van Geffen secretaris: W. H. Geurts, penningmeester en de leden P. A. Huy gens, C. C. Eyman, K. Niemeyer, R. Schaap en J. Zuiderwijk. De verschillende sporten zijn: veld- en zaalvoetbal, volleybal, zwemmen, water polo, hockey, korfbal, schaatsen (op de ijsbaan in Alkmaar op zaterdagmorgen), tafeltennis, gymnastiek (in verschillende sportzalen), basketbal, handbal, badmin ton en atletiek-schoolsportdagen. De commissie heeft aan het begin van het nieuwe schooljaar iedere basischool staf bood hij haar de gedichtenbundel „Voorlopig” van Adriaan Roland Holst aan- Mr. S. Tjalsma- voorzitter van de stuurgroep cultuur en recreatie van de BSCR sprak over een fijne meid”, die een lege plek achterlaat. Hij overhandig de haar een droogboeket. Verband houdende met dat streekplan en uitgaande van een uitbreiding van Hoogovens heeft wethouder Roozen de hem toegemeten spreekbeurt benut om het accent te leggen op de verkeerspro blematiek. Niet door nu weer te bewe ren dat de wegenbouwplannen opnieuw in studie moeten worden genomen, maar door zelf met twee concrete plannen op tafel te komen als discussiestof en stu diemateriaal. Wat bij de Heemskerkse plannen niet op de helling wordt gezet is de door trekking van de Beverwijkse Plesman weg naar de Jan Ligthartstraat, die in de toekomst wordt doorgetrokken naar de Duitslandlaan. Daar wordt al aan gewerkt, maar dat worden dan binnen de Heemskerkse opvattingen verbindin gen op lokaal niveau ten behoeve van het verkeer van en naar Heemskerk en dus niet ten behoeve van het doorgaande verkeer. BEVERWIJK. Tijdens een bijzon dere vergadering in Huize Scheijbeeck heeft het bestuur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad gisteravond af scheid genomen van haar stafmedewerk ster Anne BarJanssen, die gedurende vijf jaar de sectie cultuur onder haar hoede heeft gehad. BEVERWIJK. Ook dit jaar kunnen weer duizenden leerlingen van ’t basis onderwijs profiteren van de activiteiten die worden georganiseerd door de Schoolsportcommissie in Beverwijk. Vo rig jaar heeft de commissie bij elkaar zo n 400 leerlingen sportief genot be- van de capaciteit van die bestaande wegen en geen doorgaand verkeer meer door woongebieden. Deze criteria wil Heemskerk nu toe passen in de noordelijke IJmond en dat is dan concreet vertaald in de twee nu ingediende plannen. Heemskerk gaat er daarbij vanuit, dat de jaren geleden opgestelde verkeers- prognose (rapport-Vollmüller) achter haald zijn. In de laatste jaren is heel duidelijk gebleken, dat de bevolking in Noord-Holland veel minder snel groeit dan destijds werd verwacht en dat ook de toeneming van het verkeer ver ach tergebleven is bij de prognoses. In 1969 werd in de provincale knel puntencommissie overeenstemming be reikt over drie west-oostverbindingen, namelijk de Velser traverse, de westelij ke randweg overgaande in de Verlengde Coentunnelweg en de zogenoemde „weg om de Noord”. Beide plannen, die in principe niet veel van elkaar afwijken, gaan uit van nieuwe, algemeen erkende, opvattingen met betrekking tot de wegenaanleg, na melijk waar mogelijk bundeling met bestaande wegen, zonodig het vergroten In de Heemskerkse redenering zou daar uit blijken dat twee in plaats van drie west-oostverbindingen nu algemeen vol doende worden geacht en daarmee is men het van Heemskerkse zijde wel eens. Een nieuwe discussie wil men evenwel op gang brengen over de vraag of die „weg om de noord” dan zo maar moet komen te vervallen, of dat men beter die Verlengde Coentunnel uil de plannen zou kunnen schrappen. De voorkeur van Heemskerk gaat duidelijk uit naar die laatste oplossing. Derhalve gaat men in de nieuwe plannen uit van de weg om de noord en dan met twee varianten op de oorspronkelijke plannen. Vele vrienden, relaties en bekenden maakten daarna van de gelegenheid ge bruik, in een genoeglijk samenzijn af scheid van Anne Bar te nemen. verhoogd. De Stichting voert momen teel gesprekken met de PTT over het zogenoemde spit - en graafwerk. De PTT heeft de Stichting laten weten een deel van de bekabeling zelf te willen aanleggen- Volgens wethouder Kaebisch jr. voorzitter van de Stich ting Kabeltelevisie Beverwijk- zal uit voering van dit plan zeker tot een geringe verhoging van de abonne menten leiden. De Stichting had be rekend dat een aansluiting in een eengezinshiuis 9,30 per maand en in een meergezinshuis (flat) 8,50 per maand gaat kosten. Zoals bekend zal op de hoogste pijp van de PEN-centrale in Velsen-Noord een centrale mast worden geplaatst, die de radio- en televisiesignalen op vangt en die dan per kabel naar de Beverwijse huiskamers worden geleid. De Stichting verwacht dat eind 1978 de laatste aansluiting in Beverwijk tot stand kan worden gebracht. BEVERWIJK-HEEMSKERL. Van oktober af zullen de bibliotheken in Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee weer als voorheen elke zaterdag van 10 tot 12 uur geopend zijn, uitgezonderd de jeugdbibliothekek te Meerestein. BEVERWIJK - Op 16 september aan staande strart landelijk de "Boycot Am ro Actie”. De werkgroep Zuidelijk Afri ka van de Kritische Gemeente IJmond heeft zich in het kader van deze actie met een brief gericht tot de directies van alle AMRO-bankfilialen in Bever wijk, Heemskerk, IJmuiden en Sant poort. Deze verbetering van de zaterdagservi- ce zou niet mogelijk zijn geweest zonder de loyale medewerking van het perso neel en zonder de assistentie van een groot aantal, deels tijdelijke hulpkrach ten. De bibliotheek zal proberen in de periode van oktober tot juni deze zater- dagregeling te handhaven. In de afgelopen jaren is gedurende de zomermaanden wel gebleken, dat ‘de be langstelling van het publiek voor de zaterdag minimaal is. Voortaan zullen de bibliotheken in juni, juli en augustus zaterdags zijn gesloten. De scheidende stafmedewerkster me moreerde, hoe zij in feite bij toeval bij de BSCR terecht is gekomen. Zij vertel de grote moeite met haar besluit om te vertrekken te hebben gehad, temeer daar zij de verscheidenheid aan contac ten en de uitstekende werksfeer van de raad altijd erg op prijs heeft gesteld. Aan huismeester Gerrit van Dijk van Huize Scheijbeeck, administratrice Ans VinkOudejans en directeur Cees van der Aart deelde zij roze rozen uit, waar mee zij haar dankbaarheid voor vijf jaren van intensieve samenwerking wil de uitdrukken. Tenslotte hoopte zij. dat de BSCR in de toekomst de cultuur niet uit het oog zal verliezen. Als er toch een nieuwe spoorlijn Hoogovens-Uitgeest zou moeten komen (nota uitgangspunten Noordzeekanaalge- bied) zou het beter kunnen zijn de Westelijke Randweg té bundelen met de huidige Rijksstraatweg van Beverwijk naar Castricum en dan met de aan te leggen spoorlijn naar Rijkweg 9 te lei den”, aldus het Heemskerkse standpunt. Voor de duidelijkheid even het vol gende. De westelijke randweg moet enerzijds het verkeer opvangen, dat uit de Velsertunnel en later mogelijk uit de Wijkertunnel (tweede Velsertunnel) naar het noorden wil of naar Hoogovens, maar anderzijds ook het verkeer van Hoogovens van en naar het noorden. Het verkeer moet zich nu gedeeltelijk door Beverwijk wringen en dat is een achter haalde situatie. Daarom wil men naast de mogelijkheid om het verkeer via Rijksweg 9 af of aan te voeren een nieuw mogelijkheid creëren, namelijk een westelijke randweg om Beverwijk heen, die dan via de Plesmanweg en de doortrekking daarvan door de Heems kerkse nieuwe wijk Meerestein heen aansluiting zou moeten geven op de Rijkweg 9 en de door te trekken Coen tunnelweg. Het Hoogovenverkeer kan via de Zeestraat van Wijk aan Zee naar Beverwijk voor de bebouwing van Be verwijk de westelijke randweg ópschie ten. In aanleg is ook de weg van Caeg- poort af, die bij de Plesmanweg ook aansluiting geeft op de westelijke rand weg. Er behoeft dan maar een betrekkelijk klein geheel nieuw weggedeelte te wor den aangelegd. Voor het overige bundelt deze verlengde Coentunnelweg dus met de bestaande wegen, waarvan de capaci teit dan eventueel kan worden vergroot. Als men zou kiezen voor het laten vervallen van de verlengde Coentunnel weg dan wordt de groen zone ten oosten van de spoorlijn Beverwijk-Uitgeest minder doorsneden en versnipperd, waardoor woningbouw daar minder be zwaarlijk zou zijn, omdat er dan toch nog een flinke groene zone blijft ge handhaafd. In elk geval zou het verval len van dit trace betekenen, dat er in het Heemskerkse bestemmingsplan Mee restein zo’n achthonderd woningen meer kunnen worden gebouwd, terwijl die wijk dan veel meer een geheel kan gaan vormen dan bij doorsnijding door een grote verkeersader. Dat sluit ook aan bij de algemene opvatting dat er geen grote verkeerswegen meer moeten wor den aangelegd dwars door woonwijken heen Het eerste uur is duidelijk bedoeld als sportinstuif. Iedere tak van sport kent subcommissie die zich bezighoudt met de beëindiging van de „cursus”. Zij kan dit doen d oor het afnemen van vaardigheisproeven of het organiseren van toernooien. In de nota van uitganspunten voor het Noordzeekanaalgebied heeft men de „weg om de Noord” laten vervallen, zonder enig overleg of studie overigens. Het Heemskerkse gemeentebestuur vond het niet zo zinvol om tijdens de hoorzitting uitvoerig in te gaan op de hoofdzaken van het Streekplan Amster dam-Noordzeekanaalgebied, zoals de uit breiding van Hoogovens en de voorha ven bij IJmuiden, omdat de Heemskerk se mening daarover al lang en alom bekend is. In deze brief wordt de situatie in zuidelijk Afrika aan de kaak gesteld. De actiegroep roept de directies van de filialen in de IJmond op. zich openlijk uit te spreken tegen de voortzetting van economische relaties met Zuid-Afika en hun invloed op de hoofddirectie van de AMRO-bank in die zin aan te wenden. Voorzitter ir. J. van Buuren van de BSCR roemde met name de karakterei genschappen van Anne Bar. die zich gedurende haar dienstverband een trou we vriendin en een zeer goed mede werkster heeft getoond, die nooit te beroerd was om wat dan ook aan te pakken. Vooral haar functioneren bin nen de commissie ..Drie in een neen" heeft, zo meende ir. Van Buuren, veel goodwill voor de BSCR bij de gemeente lijke autoriteiten gekweekt. Hij was haar daarvoor bijzonder dankbaar en onderstreepte dit met de aanbieding van een fraaie ruiker en de complete platen cassette van Wim Sonneveld. Directeur drs. C. van der Aart van de BSCR noemde Anne Bar geen theoreti cus, maar iemand die „gewoon concreet werkte”. Op die wijze heeft zij erg veel voor Beverwijk betekend. Namens de Het doel van de commissie schoolsport is om de kinderen van de basischolen kennis te laten maken met verschillende takken van sport. Dit is een onderdeel van de nieuwe opzet, die verder in grote lijnen er als volgt uit ziet: voor de verschillende sporten worden erop de woensdagmiddagen in de Beverwijkse sporthal op bepaalde uren instructieles sen gegeven. De instructies worden ge geven door deskundigen van het CIOS in Overveen. Voorlopig zal Jan de Wit van het CIOS elke woensdagmiddag in de Sporthal aanwezig zijn. Hij krijgt later assistentie van twee andere leerlin gen van het instituut. een brief verstuurd met de vraag of men de kinderen van de vierde, vijfde en zesde klas op deze mogelijkheid van recreatie attent wil maken. Helaas heb ben niet alle scholen aan dit verzoek voldaan. De schoolleiding vond het een concurrentie voor de verenigingen die op woensdagmiddag training geven. De heer Schaap, beheerder van de sporthal en lid van de commissie: „Het is zo dat slechts 5 pct. van de doelgroep lid is van een sportvereniging. Wij richten ons juist op die anders 95 pet.” Wat Heemskerk nu wil is die westelij ke randweg niet dwars door de Heems kerkse woonwijken heen doortrekken naar Rijksweg 9 en de te verlengen Coentunnelweg, maar de weg hogerop met de rijksweg 9 verbinden. Daarbij stelt men twee mogelijkheden voor. Na melijk het verkeer van het kruispunt Plesmanweg-Rijksstraatweg af verder te leiden via de bestaande maar te verbre den en te verbeteren Rijksstraatweg. Dan zou het vastlopen in Castricum en daarom moet het eerder worden afgebo gen. Dat kan volgens de ene Heemskerk se oplossing door het verkeer ongeveer halverwege Heemskerk en Castricum langs het tracë van de eventueel aan te leggen spoorweg naar de Rijksweg 9 te laten ombuigen. De aansluiting op rijks weg 9 zou dan boven Uitgeest, ongeveer bij Dorregeest, komen t e liggen, dus halverwege Uitgeest en Akersloot. BEVERWIJK Gedeputeerde Sta ten hebben het raadsbesluit van don derdag 8 juli om garant te staan voor een geldlening van zes miljoen, aan te gaan door de Stichting Kabeltele visie Beverwijk, goedgekeurd. Voor het einde van het jaar kunnen 500 woningen in de omgeving van het Kuenienplein op de kabeltelevisie warden aangesloten. De in juli bekend gemaakte abon nementen van de aansluiting zullen waarschijnlijk iets moeten vorden De andere Heemskerkse oplossing is aanvankelijk dezelfde, dus van de wes telijke randweg en de Caegwe gaf door rijden via de verbeterde Rijksstraatweg, maar dan niet halverwege Castricum afbuigen naar het knooppunt boven Uit geest, maar verder doorrijden tot vlak voor Castricum en het verkeer daar laten aansluiten op een ringweg zuidelij ke en westelijk om Castricum heen en dan boven Castricum langs naar rechts laten buigen onder Limrnen). Men blijft bij deze oplossing aan de andere kant van de nieuwe spoorlijn en het viaduct onder de bestaande spoorlijn in dit weg gedeelte is er ook al. Op die wijze is de verbinding van de westelijke randweg met de rijksweg 9 dus op twee manieren tot stand te brengen. Maar daarmee heeft men nog geen verbinding tot s tand gebracht met het bestaande gedeelte van de Coentunnel weg, die Heemskerk dus niet wil door trekken door deze gemeente heen naar de westelijke randweg. Volgens de nieuwe Heemskerkse plan nen zou men het verkeer over het al bestaande gedeelte Coentunnelweg van het knooppunt onder Wormerveer moe ten af leiden naar de bestaande spoorlijn Zaanstad-Uitgeest en dan langs de spoorlijn over een eventueel te verbre den weg bij Uitgeest aan moeten laten sluiten op de rijksweg 9, dus op het bestaande knooppunt waar de provincia- Dat neemt niet weg dat de kinderen geen cent hoeven te betalen, behalve voor het schaatsen (reiskosten) en de duinwandelingen. Woensdagmiddag van af half twee is iedereen welkom in de Beverwijkse sporthal, ook de kinderen die zich niet via de school hebben inge schreven. Tevens kunnen er ook ouders of leerkrachten komen, die eventueel wat willen helpen bij de realisering van het grootscheepse project. Degene die zich hiervoor op willen geven kunnen zich vervoegen bij de heer W. H. Geurts, stadskantoor Beverwijk, tel. 39102, de hr. A. Kaart, Wingers 13, Beverwijk, tel. 34407 of de heer R. Schaap, Lijsterbes laan 12 Beverwijk, tel. 28565. tv

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9