TONNIE VAN LEEUWEN-TRO FEE VOOR VAN GEFFEN Gorp op Nicols-Sparta Softbalteam van Arntz (AZ) twee duels geschorst A Nieuwe verzorger bij Ajax Monsterzege van Levski Spartak Hans Wolff volgt Jan van Chemie Praag gast van Pino’s Alphenaar VAN CARRIERE” ■I <05°^ „MOOI BESLUIT Wie naar de muziekschool gaat, gaat naar Alphenaar. 1 Toto/lotto f: i 25 SPORT VRIJDAG 1 7 SEPTEMBER 19 7 6 (Van onze sportredactie) 2 )1 iRTEX A* SPECIAL DUTCH M Strijkinstrumenten, slagin strumenten. elektrische in strumenten. accordeons in vele uitvoeringen. 0- 3-delig stuum, 398,- 8 KRUISWEG 45-49 HAARLEM 023-320244 Ook voor u verkrijgbaar in het 30 cc flesje of het 5 liter Tap-Thuis vaatje. ARNHEM „Het is geweldig leuk dat ik op deze manier mijn voet balcarrière kan afsluiten. Ik geloof zeker dat er zaterdagavond emoties boven zullen komen. Een mens is nu eenmaal geen machine, zeker een voetballer niet. Ik zal me er dan ook niet voor schamen”. Dat is de reactie van Bert van Geffen, de 28-jarige Barnevelder, die zaterdag als oud-doelman van Wageningen in Groningen de Tonnie van Leeuwen-trofee in ontvangst mag nemen. Een mooi eresaluut aan de nu al een half jaar op non-actief staande Bert van Geffen, die sinds een half jaar weet dat hij nooit meer zal kunnen voetballen. Een mededeling die hij eind april kreeg, nadat bij een operatie een los stukje kraakbeen was verwijderd uit de rechterknie. fait'* Huur en betalingsspreiding Voor verschillende instrumenten hebben wij een moge lijkheid van huur met recht van koop. Voor andere kunnen we bemiddelen voor een passende betalings spreiding. (Van onze sportredactie) I De uitslag van lotto week 37 luidt: 38 zondag van a.s. (ADVERTENTIE) HAARLEM. (ADVERTENTIE) PETER ARNTZ r Gitaren Tatay, Hanika, Cortes, Hopf, Hagström, Yamaha. Een door de Muziekschool goedgekeurde gitaar al vanaf f 150 zo plotseling met de sport moet stop pen”. De promotie-degradatiewedstrijden tus sen Euro Stars en Sparks worden zater dag in Rotterdam en zondag in Haarlem gespeeld. Aanvang 14.00 uur. kS cc Johan Cruijff, die na de zondag gespeelde wedstrijd tussen Santander en Barcelona in het ziekenhuis moest worden opgenomen met een lichte hersenschudding, is herstellende en zal waarschijnlijk a.s. zonaag in het duel tegen Real Madrid van de partij kunnen zijn. Dit is gisteren door bestuursleden van Barce lona meegedeeld. Zondag ontmoet Europa Meubel Pino’s in IJmuiden Chemie Praag in een dub- belwedstrijd, waarvan de eerste om elf uur begint. Een dag later maandag vindt om acht uur in Haarlem de lichtwedstrijd plaats tegen BMZ EDO. Na een rustdag op dinsdag is woensdag avond in Santpoort op het Elta-sport- park Terrasvogels de volgende tegen stander. Het sportieve gedeelte van het bezoek aan Nederland wordt donderdag afgesloten met een officiële wedstrijd tussen Jong Oranje en de Tsjechische ploeg. Aanvang van het laatste treffen half acht op het terrein van Terrasvo gels. Sponsor Lottgering brak na conflict met Schoten Wolff kreeg pas gistermorgen telefo nisch het verzoek van Ajax-clubarts dokter Rolink om zijn werk eerder te beginnen. Jan van Gorp kon zijn werk zaamheden thuis en bij Ajax niet meer combineren, zodat het aantrekken van een opvolger ineens haast kreeg. Van Gorp: „Ik had er eigenlijk al veel eerder mee willen stoppen, want het is altijd mijn bedoeling geweest dat het niet langer dan twee jaar zou worden. Die jaren had ik anders gevoetbald, maar omdat ik een blessure kreeg en moest stoppen, was dit een goede oplos sing. Ik heb hier in Breda een drukke praktijk en die gaat voor’’. Jan van Gorp werd tijdens het Euro paCupduel tussen Ajax en Manchester United al vervangen door Henk de Haan (..Haantje”), die momenteel de jeugd van Ajax onder zijn hoede heeft en eerder de A-selectie verzorgde. Omdat Wolff mogelijkheden zag onmiddellijk in te springen, kan hij zondag al bij Ajax op de bank plaatsnemen. Wolff: „Het zal zeker in het begin wel improviseren worden. Voorlopig heb ik een verbintenis voor een jaar afgesloten, omdat ik het eerst wil aankijken en me niet te lang wil binden. Ik stel me er wel wat van voor, vooral omdat ik nu zelf een vergelijking kan maken tussen die dure profs en de oprechte amateurs, zoals rugby’ers nu eenmaal zijn. Hun verschillende opvattingen van de sport in de praktijk toetsen, lijkt me aantrek kelijk. Ik denk trouwens dat ik nu de uitslag al weet. Rugby’ers komen er qua inzet namelijk ver bovenuit”. De eerste contacten van Hans Wolff met Ajax dateren van drie jaar geleden. „In die .tijd heb ik een erg kritische brief aan Ajax gestuurd over de revali datie van Jan Mulder. Tegelijkertijd liep er een sollicitatie in devakliteratuur, waarin Ajax een fysiotherapeut vroeg. Ik werd uitgenodigd eens te komen pra ten. Ik geloof daat er wel 80 sollicitan ten waren. Wat mij betreft is het toen niet doorgegaan, omdat Jan van Gorp de revalidatie van de grote blessures zou doen. Juist dat lijkt me aantrekkelijk. Samen met Rolink acute blessures snel behandelen. Maar ook om er preventief iets aan te doen”. Raats stelde als eis voor verlening van het contract drie voorwaarden aan Schoten. Hij wilde weten, welke spelers volgend seizoen voor het eerste team zouden uitkomen en welke coach en manager de formatie zouden begeleiden. Verder wilde hij zijn minimaal 30.000 grote sponsorbedrag uitsluitend besteed Zien aan het standaard team. Om zich DEN HAAG (ANP). De gele kaart, die international Peter Arntz zondag tij dens de wedstrijd tegen FC Utrecht kreeg voor een overtreding tegen Ham berg is de AZ-speler komen te staan op een schorsing van twee wedstrijden en een boete van 200 gulden. Arntz kreeg deze straf gisteren tijdens een zitting van de tuchtcommissie van de KNVB. Nico Jansen van Feyenoord, die afgelopen zaterdag werd genoteerd in de wedstrijd tegen Roda JC kreeg een boeking. een oordeel te kunnen vormen over de kracht van het negental volgend seizoen, stelde Raats voor om met een delegatie van het Schoten-bestuur met elke speler afzonderlijk te gaan praten. In eerste instantie keerde het Schoten-bestuur zich niet tegen dit idee van Raats, maar op het Laatste moment ontzegde het bestuur hem toch het recht bij de be sprekingen aanwezig te zijn- Voor de sponsor was dit de druppel die de em mer deed overlopen. Volgens Raats was de vertrouwensrelatie volledig verstoord en besloot hij zonder verdere discussie het sponsorship als geëindigd te be schouwen, waarbij hij zich het recht voorbehoudt om per 1 november met een andere club in zee te gaan. DEN HAAG (ANP) De bekerfinale tussen de honkbalteams van Nicols en Sparta wordt morgenmiddag om half drie in Haarlem gespeeld. Mocht deze wedstrijd door regenval onmogelijk zijn, dan wel worden gestaakt, dan staat hij voor zondag in Rotterdam opnieuw op het programma. Lokomotive Plovdiv won gisteren dp eigen terrein van Rode Ster Belgrado met 2-1. Bij de rust van deze eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-Beker was de stand 1-1. De doelpuntenmakers waren: 19 Filipovic 0-1, 30 Fidanov 1-1, 46 Bonev 2-1. Scheidsrechter: Einbeck. Toe schouwers: 20.000. (Van onze honkbalmedewerker) Sponsor Lottgering heeft met onmiddelijke ingang zijn rela ties met de Haarlemse honkbalclub Schoten verbroken. Het conflict, dat tus sen’ het bestuur van de vereniging en directeur C. Raats van Lottgering is ontstaan, mag als een schoolvoorbeeld voor het misgaan van de goede betrek kingen tussen sponsor en gesponsorde worden beschouwd. De heer Raats wilde zeggenschap in het beleid van het be stuur van Schoten, dat op zijn beurt de sponsor dit recht ontzegde en in ruil voor de naamreclame voor Lottgering slechts het geld op haar rekening gestort wilde zien. O HAARLEM. Vanavond zal in IJ muiden het team van Chemie Praag arriveren. Ruim een week zullen de Tsjechische speelsters te gast zijn van de vereniging Europa Meubel Pino’s. De trip is een tegenbezoek aan de IJmui- dense vereniging, die eerder 1972 een bezoek aan Praag en omgeving bracht. Chemie Praag, dat dit jaar we derom met grote overmacht de Tsjechi sche softbaltitel voor zich opeiste, zal, als de weersomstandigheden tenminste meezitten, in Nederland een viertal wed strijden spelen. SOFIA (Reuter) Levski Spartak Sofia heeft gisteren in Sofia de eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars tegen Rehpas Lapti (Finl.) ge wonnen met 12-2. Voorzitter Horeman van Schoten. „Raats draait de zaak om. Wij willen eerst weten hoeveel geld hij ter beschik king stelt en dan kunnen wij aan de plannen voor het volgende seizoen gaan werken. Hij verwijt ons> dat we een minder goed seizoen hebben gehad, maar voor een goed deel is hij daar zelf De ruststand was 5-1. De doelpunten makers waren: 12 Jordanov 1-0, 16 Jor- danov 2-0, 22 Sandberg 2-1, 30 Milanov 3-1, 44 Panov 4-1, 45 Milanov 5-1, 57 Spassov 6-1, 59 Tupasela 6-2, 60 Milanov 7-2, 64 Milanov 8-2, 66 Milanov 9-2, 73 Panov 10-2. 86 Spassov 11-2, 88 Milanov 12-2. Scheidsrechter: Bonett, toeschou wers: 45.000. springen, als je op de tribune het eerste elftal volgt. Dat is toch logisch? Maar aan de andere kant heb ik z.o veel andere zaken aain mijn hoofd dat ik eigenlijk geen tijd heb om te piekeren”. ,-Zo ben ik verzorger van het C-elftal van Wageningen, volg ik een cursus sportmassage en ben ik coach van het zaalvoetbalteam van mijn zaak. Ik ben echt niet ’s avonds achter de televisie gaan zitten. Ik heb het gewoon druk”- „Dank zij de heel goede onderlinge relatie en de sfeer bij Wageningen, dat me ook gevraagd heeft voor het C-elftal, heb ik ook niet ervaren dat je gauw vergeten wordt wanneer je stopt of moet stoppen. Ook met de spelers van het eerste elftal heb ik nog veel contact. Over en weer komen we vaak bij elkaar thuis”. Van Geffen hoopt dat over enkels maanden toch nog zal blijken dat hij op bescheiden schaal wat aan sport zal kunnen doen. „Over een paar maanden worden er foto’s van de knie gemaakt. Als die goed uitvallen is het mogelijk dat ik misschien een beetje mag gaan tennissen. Het gaat uitstekend met die knie. Ik heb nauwelijks last. Soms voel je in de verte iéts dat er op wijst dat het nog niet helemaal lekker zit. Ik moet me dan ook nog sparen. Geen krachtsinspanningen dus”. Dit betekent overigens niet dat Bert van Geffen zich moet onthouden van elks vorm van lichaamsbeweging. -.Ik heb een hometrainer aangeschaft en op de Wageningse Berg hebben ze er ook een waarvan ik veel gebruik maak. Bo vendien fiets ik naar mijn werk, per dag zo’n 16 km. Dat is gewoon nodig want je wilt nog weleens wat aankomen als je -.Wanneer je voortijdig moet stoppen (Van Geffens contract loopt nog ander half jaar), ga je er natuurlijk ook fina- cieel altijd op achteruit. Het gewone recept dus: ziektewet en dan de WAO. Gelukkig was ik geen full-prof; dan was het inderdaad een probleem geweest. Het belangrijkste is echter dat ik mijn draai weer heb kunen vinden. Dit met medewerking van Wageningen. Dat maakt het extra plezierig”, besluit Bert van Geffen. Naast de traditionele bezoeken aan de molens en Madurodam zullen de speel sters nog deelnemen aan een clinic, die onder leiding staat van Wil Dekker en werpster Marian van Ginhoven. Op de tweede zaterdag van het bezoek aan Nederland zal Chemie Praag deelnemen aan een mixed-softbaltoumooi van de IJmuidense vereniging. Europa Meubel Pino’s zelf zal in het voorjaar van 1977 voor een trainings kamp naar Tsjecho-Slowakije gaan. In het prachtige (temiden van bossen en bergen gelegen) Mariënbad zal de ploeg uit de IJmond zich voorbereiden op de nieuwe competitie, die eind april van start gaat. Bert van Geffen: „Ik had er niet meer op gerekend de onderscheiding te zullen krijgen”. rfl Blokfluiten Aura. Moeck en de bekende solo-instrumenten van Rotten burg. schuld aan. Hij maakte bij de start van het seizoen afspraken met een paai’ Amerikanen. Toen wij hem voorreken den, dat die alleen al 52.000 zouden gaan kosten, schrok hij en wilde de club 22.000 laten bijdragen. Dat hebben wij niet en èr kwam uiteindelijk geen enke le Amerikaan. Onze pitcherstaf was daardoor in feite te zwak voor de hoofd klasse. Verder heeft Raats een aantal zaken buiten ons bestuur om met de spelers geregeld. Zo waren wij uiterst verbaasd te constateren, dat hij bijvoor beeld een speler 1000 meer onkosten vergoeding had gegeven dan was afge- sproken. Raats liet ons in het ongewisse hoe hij zijn geld besteedde. Onze pen ningmeester heeft maar af en toe een bedrag van hem ontvangen. Raats deed met het sponsorgeld wat hij wilde. Voor ons een moeilijk te verteren zaak, aan gezien wij er wel verantwoordelijk voor waren. Toen Raats zich opnieuw met hel bestuursbeleid inzake de samenstelling van het eerste team wilde gaan bemoei en hebben wij ons daartegen gekeerd- Dat was volgens ons het enige juiste wat wij konden doen, wilden wij baas in eigen huis blijven”. Begrijpelijk dat Bert van Geffen ver wacht dat er zaterdag veel door hem heen zal gaan, wanneer hij naar voren geroepen zal worden om de hoog ge waardeerde officieuze titel van minst gepasseerde doelman van het seizoen 1975-’76 te ontvangen. Hij is dan weer even terug in de sfeer van het betaalde voetbal. „Uiteraard had ik er niet meer op gerekend die onderscheiding te zullen krijgen. Als je hoort dat je moet stop pen met voetballen, denk je niet meer aan zoiets. Later bleek dat ik precies genoeg wedstrijden had gekeept om uit te komen op het winnende gemiddelde”, vertelt Bert van Geffen die nogal wat topkeepers onder wie Jan van Beveren achter zich liet. .-Het was een van mijn betere seizoenen. Zelden keepte ik zo constant. Ik geloof dat ik niet overdrijf als ik beweer in dat seizoen geen blun ders te hebben gemaakt”. Hoe heeft hij de klap van het afkeu ren nu. een half jaar later, verwerkt? „Ik heb mijn draai wel gevonden. Uiter aard zou je nog graag het veld op HILVERSUM De Bussumse fysio therapeut Hans Wolff zal met ingang van zondag alsverzorger van Ajax op treden. Hij volgt Jan van Gorp op, die wegens drukke werkzaamheden al lang van nlan was deze taak op tegeven. Oorspronkelijk zou Wolff pas op 1 december zijn werkzaamheden bij de Amsterdamse club beginnen, maar op verzoek van Ajax is dit eerder gewor den. Het is de bedoeling dat Wolff, die naast een praktijk in Bussum ook de conditietraining van de rugbyclub Hil versum en de Gooise Hockeyclub voor zijn rekening neemt, met dit werk door gaat. Onze mensen zijn ingesteld op mensen als u, voor wie muziek een hartstocht is. Nu de muziekschool weer is begonnen, weten ze dat u komt en dat u rustig en op uw gemak wilt kijken en proberen en kiezen. Terecht ook. Een instrument kopen doe je niet elke dag; daar wil je over praten, over denken en advies over hebben; welke merken, welke kwaliteit, welke prijzen. Alphenaar is muziekhandel van oudsher. Specialist op het gebied’van instrumenten, met bovendien de grootste sortering bladmuziek die er in de wijde omtrek te vinden is. En met een service waar u op kunt rekenen: 8 vak- mensen staan voor u klaar om u in eigen atelier of bij u thuis snel en vakkundig te helpen! Zo hebben we in de loop der jaren de reputatie opgebouwd waar we nu trots op zijn. En ook dat is een stukje zekerheid, dat u aan het goede adres bent. Piano’s en vleugels Koopt u misschien maar eens in uw leven. Dan ook maar meteen een goeie: hij ons kiest u uit een met zorg samengestelde kollektie Bechstein, Ibach, Schimmel, Ya maha. Zimmermann, Förster, Gaveau. Bentley, Horügel, e.a. Van f 2.950 tot f 10.000. alle 5 jaar gegarandeerd. Orgels De grootste kollektie van Kenne- merland, in soorten en prijzen. Bij Alphenaar koopt u het orgel dat gegarandeerd aan de eisen van de muziekschool voldoet. Soiina, Philicorda, Eminent, Ya maha, Johannus e.a. Met twee klavieren van 3!6 oktaaf en 13- tonig pedaal vanaf f 1.895. Vraag onze uitgebreide prijslijst en ook welke occasions wij voor u hebben! Aantal deelnemers: 806.522. Inleg: 3.199.188,-. Prijzenbedrag: 1.649.003,94. 1ste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 330.627,- ontvangen. 2de prijs: 4 winnaars, die elk bruto 37.990,- ontvangen. 3de prijs: 141 winnaars, die elk bruto 1.616,- ontvangen. 4de prijs: 7.086 winnaars, die elk ƒ42,- ontvan gen. 5de prijs: 10.612 winnaars, die elk (28,- ontvangen. Uitslag toto week 37: aantal deelnemers: 319.560. Inl-eg: f 667.098,-. Prijzenbedrag: 316.871,55. 1ste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de 1ste prijs gaat eenderde deel naar de jackpot van de toto 38 van a.s. zondag het overige tweederde deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2de en 3de prijs van toto 38 van a.s. zondag. 2de prijs: 5 winnaars, die elk bruto 24.293.40 ontvangen. 3de prijs: 48 winnaars, die elk bruto 3.190.70 ontvangen. Jackpot voor toto 42.249,54. Topkollektie blaasinstrumenten Dwarsfluiten, trompetten, klari netten, trombones, etc. Yamaha, Selmer, Gemeinhardt, Buffet, Krampon, Reynolds, Bach, Noblet, e.a. i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25