Installatie op Parallelweg binnenkort in werking Schaakclub verhuist VEILIGE OVERSTEEK VOOR naar Nieuwe Slof r Herfst/ KLGIJ tracht stilte rond Winter Berufsverbot te doorbreken 76-77 Onderwijs in monumentenzorg Heemskerk Huis-aan-huis in MAANDAG MALAWI-ACTIE i WERKNEMERS „DE TUNNEL” •Z I fc- -w fer f i VOORBEREIDING OP 45-JARIG BESTAAN Bowlingbond Kennemerland Zwemdiploma's Contactavond HOUDT OPEN HUIS „DE ZANDKRAAI” „Vogelvreugd” 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 SEPTEMBER ZATERDAG 1 8 Prijswinnaars I Contributie OM ALSNOG TOT DIALOOG MET NIEUWIED TE KOMEN Tot ziens. Solidariteit HT En adviseren u graag bij het uitzoeken van een sportieve combi natie of een modi euze japon. Wij bieden u een ruim gesorteerde koiiektie. Het is beslist een bezoekje waard. V’ '"’<3 R - Éi® iih 1 1 5 1 1 (Van een onzer verslaggevers) 8 8 (ADVERTENTIE) T? (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De volièrevereniging Vogelvreugd” houdt op maandag 20 sep tember een contactavond in café Sport aan de Alkmaarseweg. Liefhebbers(sters) van vogels zijn van harte welkom. de beschikking over een oversteek met lichtinstallatie op de kruising Parallelweg en de aftakkingen van en naar Rtfksweg 9. De Tunnel had eerder dit jaar in een brief aan de gemeenten Velsen en Beverwijk laten weten een dergelijke beveiligde voet- gangersoversteekplaats op de kruising een noodzaak te vinden. van in Ter gelegenheid van de opening van De Nieuwe Slof” zal de vereniging een jeugdtoernooi organiseren. Tevens zullen twee grootmeesters (Kortsjnoj en Tim- man) worden uitgenodigd voor een si multaanseance. dat deze huis-aan-huis als spaarpotten worden uitgereikt en later weer worden opgehaald „met inhoud”. Met de potjes wordt een boekje ver spreid met alle ter zake dienende infor matie over het project, de vertegenwoor diging in Malawi, over wat de bevolking zelf doet voor de bouw van dit gezond heidscentrum, de funktie en opzet daar van en vooral waarom het zo hard nodig is. s f Het bleek de gemeente Beverwijk, dat de lichten van de voetgangersoversteek- plaats goed pasten in het schema van de verkeerslichten, die op de kruising het verkeer komende uit de richting van de Velsertunnel de Parallelweg, de Lijn- denweg en de Velser ‘Traverse regelden. De installatie is zodanig ingepast, dat de werknemers van De Tunnel in een rust pauze van de lichten aan de kant van de Velser Traverse kunnen oversteken. Van enig verkeersoponthoud op de kruising is dus geen sprake. Bij het sociaal-werkvoorzieningsschap aan de Cruquiusweg werken geestelijk en lichamelijk gehandicapten die geen gebruik maken van de vervoersregeling van De Tunnel, maar met de trein of bus in Beverwijk arriveren. Te voet legt men dan de afstand tot de gebouwen van De Tunnel af. De mensen moeten wel de druk bereden Parallelweg over steken en dat is elke dag weer opnieuw een gevaarlijke klus. Om van alle ellen de af te zijn schreef De Tunnel een brief met de suggestie van een lichtin stallatie en een oversteek op de kruising Parellelweg-Rijksweg 9. BEVERWIJK. Deze week hebben in het Sportfondsenbad te Beverwijk de volgende kleuters het kleuterbrevet ge haald: Debbie van Balen, Eric Bloemen- daal, Jopie Bastiaansen, Ronald Braken- hoff, Edo Bosman. Gabrielle Duin, Anja van Hooff, Pauline Haasbroek, Inge Horn, Anro Joosten, Irma Kloek, Daniel le Nuyten, Bianca Rijnders, Desiree Tuyp, Dirk-Jan Verheiden, Jeroen v.d. Werff, Leo de Winter, Peter Smit. De verkeerslichteninstallatie op de krui sing Parallelweg is reeds geplaatst. Het wachten is op het trekken van wat streepjes op het wegdek en het door trekken van het trottoir aan de zijde van Van der Meer Meubelen. v': De competitie voor de groep aspiran ten in Wijk aan Zee zal worden ver zorgd door J. Sinnige en J. Muyen. De contributieverhoging voor senioren en junioren werd door de vergadering geaccepteerd. De leden gingen evenwel niet akkoord met de forse verhoging van de aspirantencontributie. Het bestuur verdedigde dit voorstel met te wijzen op de verhoging van de bondscontributie. de reiskosten en de zaalhuur en tévens op het feit, dat die contributie vorig jaar niet werd opgetrokken. Tenslotte werd een compromisvoorstel van de jeugd commissie aangenomen. De contributies zullen nu voortaan bedragen f 75,- voor senioren (was f 70), f 50 voor junioren (was (45) en f 27 voor aspiranten (was f 24). Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende secretaris F. Koopman herko zen. P. Roos is tot competitieleider be noemd in plaats van de niet herkiesbare S.J. Beerens. Het wedstrijdsecretariaat zal worden waargenomen door de heren R. Maat en R. de Brie, die de plaats innemen van H. Delschot die wegens drukke werkzaamheden voor deze funk tie moest bedanken. In verband met de viering van het 45- jarig bestaan van de vereniging in de cember ziin de heren F. Rietkamp en J. Beentjes in de feestcommissie benoemd. in Neuwied een verklaring van de bewe ging van Basisgroepen en Kritische Ge meenten in Nederland doen toekomen. In deze verklaring worden de Duitse gemeenten opgeroepen, zich solidair te verklaren met alles wat „onder” is en steun te verlenen aan die aktiegroepen, die zich in de Bondsrepubliek uitdrukke lijk inzetten voor de vrijheid en demo cratie. Op de vraag van een der werknemers waarom de gemeente de lichten op de kruising heeft aangebracht en niet hal verwege de Parallelweg, antwoordde een gemeentelijk woordvoerder, dat niets pleit voor een onderbreking van de ver keersstroom op de bewuste weg. „De zaak bij het tunneltje, de Koude Horn en de Parallelweg maakt momenteel on derdeel uit van een studie óver de verkeerssituatie daar. Maar dat is zo’n ingewikkelde toestand, dat we niet zo maar even kunnen besluiten om ver keerslichten vlakbij het tunneltje onder de Rijksweg te maken”, aldus de woord voerder. Overigens bestreed hij ook de opmerking van een werknemer, dat de lichten op de kruising slechts door een handjevol mensen van De Tunnel wordt gebruikt. „Onze telling kwam uit bij 40 werknemers en ook die mensen hebben recht op een beveiligde oversteek”. Drie dames kwamen boven de 400 uit, namelijk Lies Pekel met 417, Gonnie Tuttel met 413 en Marja Steffens met 410. De HT-dames (426) is dus niet gebroken. Ook de HT-heren bleef staan. Bij de heren boekte Kees Raaphorst de hoogste game met 172 punten. Negen heren kwamen boven de 400 met op kop Nico Pekel (492) Hank Ramakers (440) en Ton Pekel (426). Henk Ramakers kwam dit jaar over uit de jeugdafdeling. De stand is nu individueel: dames Thea van Leen gem. 138; Janny Kamsteeg 137.6; Marja Steffens 136.6. Heren Aad Hogeboom 173.3; Joop Hieltjes 162.3 en Bauke Tuttel 157. Het contract met schaaktrainer K. Steijn, die de selectiegroep traint, is met een jaar verlengd. Aan de bondscompetitie zal worden deelgenomen door yier senioren- en vier jeugdteams. BEVERWIJK. Tijdens de druk be zochte jaarvergadering van de schaak vereniging „Weenink” heeft voorzitter S. Seymonsbergen de leden meegedeeld, dal de vereniging gaat verhuizen naar „De Nieuwe Slof”. Aangezien de jeugdafdeling wijkge- bonden is gaat deze niet mee naar het centrum. De jeugd gaat onder leiding van de heren J. Sinnige en T. de Jong op de woensdagavonden spelen in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Meerestein” aan de Geijssendorfer- straat. De voorzitter betreurde het, dat het eerste team het kampioenschap op een haartje na heeft gemist, maar toch is er volgens de voorzitter geen enkele reden om aan de vooravond van het vijfen veertigjarige bestaan somber gestemd te zijn. Hij memoreerde het kampioenschap van het tweede team, dat nu in de eerste klasse gaat spelen. Ook met de jeugdafdeling gaat het goed. De jeugd tot dertien jaar bereikte de finaleplaats om het kampioenschap van Noord-Holland. De voorzitter bedankte bestuur, staf en medewerkers van „De Lichtboei voor de prettige samenwerking en wenste het bouw spoedig kon worden gerealiseerd, buurthuis van harte toe dat de nieuw- de nieuwbouw spoedig kon worden gere aliseerd. De financiële positie van de vereniging blijkt volgens de jaarverslagen goed te zijn. Dankzij de lotto-inkomsten kon het borden- en stukkenbezit worden ver nieuwd. IJMOND. In de hoop alsnog een dialoog over het Berufsverbot tot stand te brengen, heeft de Kritische Gemeente IJmond veertien kerkelijke gemeenten Een goed initiatief om de jonge kinde ren al te laten begrijpen, dat zo’n monu ment een bijzondere en waardevolle plaats inneemt in de stad rond de Wij- kertoren. Als laatste voorbereiding op de actie kwamen donderdagavond meer dan hon derd medewerkenden bijeen om het plan-de-campagne nog eens door te pra ten. Er was toen net een grote zending handbedrukte katoen uit Malawi gearri veerd (aan de meter en verder tafelkle den en schortjes), die tijdens de Malawi- week zullen worden verkocht. Enkele van deze katoenprodukten zijn inmiddels al geëtaleerd in welwillend ter beschik king gestelde etalages aan de Maerelaan. BEVERWIJK. De leerlingen van de klassen drie en vier van de Maerten Lutherschool zijn vrijdagmiddag op ex cursie geweest naar de restauratie van de Grote Kerk, waar zij tientallen vra gen konden stellen aan uitvoerder Van Dijk, die hun in korte tijd en op een leuke wijze veel bijzonderheden kon vertellen over de ingrijpende restauratie van een van de weinige monumenten in Beverwijk. BEVERWIJK. De werknemers van het sociaal-werkvoorzieningsschap _,De Tunnel” op het industrieterrein, die te voet naar hun werk gaan, krjjgen binnenkort SÈS&MZ ■'■J' jf' Naast het open huis heeft „De Zand kraai” op 20 september een klaverj asdri ve (aanvang 19.30 uur) en op 1 oktober een kienavond (aanvang 20 uur) op het programma staan. Met de verzending van deze verkla ring wil de KG IJ de stilte, die na het bezoek van de gemeenteraad van Neu wied aan haar partnerstad Beverwijk is ingetreden, doorbreken. In het kader van deze visite werd ook de KGIJ bezocht, die bij- deze gelegenheid de problematiek rond het Berufsverbot ter sprake bracht. De tamelijk heftige woordenwisseling die toen tussen vertegenwoordigers van de KGIJ en de gasten uit Neuwied ontstond, mondde tenslotte uit in een uitnodiging aan een delegatie van de Kritische Gemeente om de kwestie met een doorsnede van de bevolking van Neuwied te komen bespreken. Op een reactie van de Jusos uit Neu wied na, die meedeelde de kritiek van de KGIJ volledig te kunnen onderschrij ven, werd vervolgens echter niets meer uit Duitsland vernomen. In een poging hieraan een einde te maken heeft de KGIJ gemeend, de verklaring van de Basisgroepen en Kritische Gemeenten in Nederland aan veertien kerkelijke ge meenten in Neuwied te moeten sturen. Hoewel de KGIJ met deze parochies en gemeenten tot dusverre geen contacten onderhield, vindt men dat het belang van de in de „open brief” aangesneden thematiek een dergelijke actie volkomen wettigt. HEEMSKERK. Maandag 20 sep tember gaat in de gemeente Heemskerk de grote Malawi-actie van start die een ton moet opleveren voor de bouw van een gezondheidscentrum in Manyamula. HEEMSKERK. Buurthuis „De Zandkraai” aan de Heemskerkse Handel- straat opent het nieuwe seizoen met een open huis op dinsdagavond 21 september. Vanaf 20 uur kunnen belangstellenden dan kennis nemen van wat het buurt huis dit seizoen zoal aan cursussen te bieden heeft. Tevens is er die avond nog gelegenheid zich voor cursussen mits inmiddels niet al volgeboekt op te geven. Duizenden lege flesjes van babyvoe ding, die normaal in de ziekenhuizen worden gebruikt en weggegooid, zijn verzameld en door de kinderen kleuterscholen en basisscholen en door en Heemskerk beschilderd. De bedoeling is In de verklaring, die door de beweging van Basisgroepen en Kritische Gemeen ten in Nederland (waarvan de KGIJ deel uitmaakt) in een eerder stadium al ter kennis was gebracht van de werkge meenschap van Priester- en Solidari- teitsgroepen in de Bondsrepubliek, wordt de mening uitgesproken dat ke-’kelijke solidariteitsgroepen zich over de grenzen heen met elkaar moeten solidariseren. om zo een einde te maken aan maat schappelijke en kerkelijke wantoestan den. „Ook uit naam van diegenen in Duits land, die getroffen worden door maatre gelen tegen radicalen”, worden de ge meenten verzocht in hun verkondiging en praktijk nog duidelijker dan tot nu toe de nadruk te leggen op „nieuw testamentische perspectieven als dat van de communicatie-zonder-dwingelandij, dat van de tolerantie en dat van de solidariteit met alles wat onder is". Voorts worden de groepen gevraagd, steun aan naar vrijheid en democratie strevende aktiegroepen te verlenen. Van de voetgangersoversteekplaats zullen, zo wees een telling uit, veertig werknemers van De Tunnel gebruik ma ken. Deze mensen komen per bus of per trein in Beverwijk aan. Meestal steken ze halverwege de Parallelweg over om zo „binnendoor” de gebouwen van De Tunnel te bereiken. HEEMSKERK. De bowlingbond „Kennemerland” kon tijdens de laatste clubavond een aantal nieuwe leden wel kom heten. In het kader van de compe titie werden er ditmaal niet zulke hoge scores geboekt. De hoogste game scoorde bij de dames Lies Pekel met 173 punten, tevens de hoogste tot nu toe. Speciale aandacht zal er tijdens het open huis worden besteed aan de cursus ouders op herhaling”, ook wel „opfris cursus” genaamd. Deze cursus, die voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt gehouden, is bedoeld om de basis schoolkennis van de deelnemers weer wat op te frissen. De lessen worden op de maandag- (beginners en gevorderden) en dinsdagavonden (beginners) gegeven. In totaal wordt er met drie groepen gewerkt, die alleen eenmaal per week bijeenkomen om zich te oefenen in het rekenen en foutloos schrijven van de Nederlandse taal. Voorzitter Seymonsbergen reikte aan het einde van de vergadering de prijzen uit van de seniorencompetitie. Jeugdlei der Sinnige deed dat eerder op de avond bij de aspiranten. De prijswinnaars wa ren bij de senioren: in groep 1 N. Kok en Sj. Beerens, in groep 2 A. Wismeyer en P. Roos, in groep 3 W. Rumping en H. van Someren, in groep 4 F. Rietkamp en F. Hulscher. Bekerwedstrijden: N. Kok en F. Koopman bondswedstrijden: J. Meyer. Bij de jeugd waren het in groep 1 L. Duin en S. Knegt, in groep 2 H. Faber en H. Gerrits, in groep 3a G. Aalbregt en F. Reus, in 3b R. Dobbelaar en R. Hoeben; ladderwedstrijd: P. Bieren - broodspot en P. de Boer; voorjaarscom- petitie: P. Manders en H. Gerrits. Vooraf was de geschiedenis van de kerk in de klassen besproken. F I I -- v b>‘*. xSEm mn.i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7