Gta (te duiven wUspoD IS v letterman Mijn man was t w I Indruk: „Amsterdams gemeentebestuur speelt alles of niets” Haven OVER IJMUIDEN GESPROKEN... Helmig s Velseroord h., k- '00 ■I rw 4 5 WOENSDAG 19 7 6 IJMUIDEN - VELSEN 2 2 SEPTEMBER i to I V'l PA - door Jan Ivan Baarsel (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN AMSTERDAM Het artikel dat wij vorige week publiceerden van de hand van de directeur van het Staatsvissers- havenbedrijf, de heer J. Oorebeek, waarin deze de onmogelijkheid om een containerhaven te stichten in de Vissershaven uiteengezet heeft, is voor het CDA-statenlid W. T. van Gelder aanleiding te reageren. Hij schrijft dat zijn reactie een ge volg is van het verwijt aan zijn adres „als zou hij ongefundeerd een containerterminal in de Vis sershaven bepleiten”. De heer Van Gelder merkt allereerst op dat ter voorbereiding van de besluitvor ming over de Nota van Uitgangs punten Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied een commissie van on derzoek uit de Provinciale Staten een aantal hoorzittingen organi seert, waarop men de meningen van de bevolking en de bestuur ders wil vernemen. De statenleden proberen door middel van vragen, zoveel moelijk informatie te ver werven om een juiste beslissing in december mogelijk te maken. Een bekende zaak dus. P Pp few IJiW' ■l" W'V. u CDA-statenlid Van Gelder wil terminal „bij” Visserijhaven W. T. VAN GELDER Tabo en Vakbekwame mannen De gezamenlijke ploegen vletterlieden met re toenmalige koningin Wilhelmina in hun midden. En concur- Ze zei: ialf sor gse i dat tijd p de ortst cmen laven zich heeft uur. het ?en de itie oor len ge- dige ader ker- cel iou- rche ader een n in rne- it de ne igen, j de men hei ders ge- ifor- ordt een ex- Zee- ook lelijk ver- trre- alin mid- >ben ge- 7we_ rem. hor- imse 47- irtus p 27 i de swa- i de A Mstai Hoc was het nou om met zo’n man getrouwd te zijn, iemand die - ook financieel - een ongeregeld leven leidde met veel risico’s? Hier een antwoord op deze vraag. commissie van onderzoek (ca. 30 staten leden) was 8 uur aanwezig om reakties van de bewoners en bestuurders van de IJmond aan te horen. Tegen de achtergrond van het artikel van de heer Oorebeek, heb ik een verte genwoordiger van het Staatsvissersha- venbedrijf pijnlijk gemist. Ik betreur dat niet alleen, omdat het dan mogelijk was geweest in een gesprek onze ideeen uit te wisselen en misverstanden weg te nemen. Deze schriftelijke reaktie, die kostbare tijd vergt, zou dan achterwege gebleven zijn. Nee, ik betreur het vooral omdat, in het kader van de inspraak, een burger geen gebruik van zijn recht heeft gemaakt. Dit weegt des te zwaar der, omdat het een burger betreft met een specifieke verantwoordelijkheid als directeur van het SVHB. Ware het niet, dat bevriende gemeen teraadsleden uit de regio mij het artikel van de heer Oorebeek hadden toegezon den, ik zou zijn standpunten nooit ver nomen hebben. Tot slot: Deze reaktie is niet geschre ven om alleen maar misverstanden uit de weg te ruimen. Deze reaktie is ge schreven om een discussie levendig te houden, zodat in december de leden van de provinciale staten naar eer en gewe ten een verantwoorde beslissing kunnen nemen over de meest gewenste ontwik keling in de regio. „Ik heb dat niet gedaan, al wasje als vrouw die veel zelf moest op knappen eraan gewend van je af te bijten. M’n zoontje sprong een keer achterop ’n bus, maar viel eraf. „Mee naar bureau”, zei een agent. Ik, zo gauw ik het hoorde, naar 't Willems- plein. Ik kon m’n zoon in het bureau zien. Hij lag met z’n knieën op de vloer in het zand. Kom d’r uit, rie» ik. Toen kwam er een agent: „Dat gaat zomaar niet". Ik zei tegen hem: Kom jij er eens uit als ie durft; maai doe eerst je jasje uit. Dat d»ed hij. Ik gaf „Ik leerde m’n man kennen op de zeevaartschool in Vlissingen. Z’n va der was ook al vletterman. Die ging er op z’n tweeëntachtigste nog op uit. „Vooruit, een borrel en wegwezen' Toen we getrouwd waren en ik dus naar IJmuiden kwam was het hard aanpakken, voor hem maar ook voor „M’n man heeft aan heel wat red dingspogingen meegedaan. Hij kreeg vier mooie medailles. Goed om aan terug te denken maar ook om je te realiseren hoe het was na zo'n red ding. Hij ging een keer met de roei- reddingboot mee toen er een groot schip in hood was. Er stond een vliegende storm. De reddingboot, sloeg om. Mijn man kwam eronder terecht. Hij kreeg veel zand en water naar binnen. Eenmaal aan land gebracht werd hij om en om gerold om het water eruit te krijgen. Hij is daarna altijd erg mager gebleven. „Ik zou een boek over IJmuiden kunnen schrijven, over het echte IJ muiden. want dat heb je nooit m boeken kunnen lezen, omdat ze het niet wisten. Weet je wat mijn man zei toen hij op zijn ziekbed lag, drie minuten voor z’n dood? Hij zei: „Was ik maar een keer verzopen, dan had jij nou van Zeerisico gehad.” Ik bleef achter met m’n kinderen. We hadden precies acht cent in huis. Kijk, zoiets lees je niet in die boeken. En ook niet in de krant.” De vroegere vletterlieden hadden geen helikopters tot hun beschikking. Zo ze al bestondenZij moesten er met hun kleine vletten bij het zwaarste weer op uit en dan langs de scheeps wand omhoog. inen- ïterij 3 het it de met telen rug Tijdens de hoorzitting in Amsterdam vroeg de heer Van Gelder of, in plaats van vast te houden aan het totale Voor havenplan, het niet verstandiger was, de Voorhaveh te beperken tot een contai nerterminal van bescheiden omvang bij de Visserijhaven. „Twee dagen later moest ik bij commissaris De Ridder komen, hadden me gewaarschuwd: als het schuim op z’n lippen komt moet je oppassen. „Vrouw”, zei hij, „moest jij hier ie eigen rechter spelen en een politieman aanvallen”. Ik zei: die man had geen uniformjasje aan. Toen kwam het schuim op z’n lippen: (,D’ruit, jij”, bulkte hij. Nou. ik ging meteen. Ze konden me in ieder geval niks maken. „Iets dat ik nooit vergeet: na een redding waren de mannen in het zonnetje gezet. Maar toen kwam de strenge winter van 1929. De sluis vroor dicht, er was niks te verdienen, we hadden geen cent in huis. De man die de huur kwam ophalen had die moedige redding prachtig gevonden, maar nu ik zei dat ik geen geld voor de huur had ging-ie met gebalde vuisten voor m’n raam staan. Een buurvrouw zei: „Sla z’n kiezen d’ruit.” ige gen zan mij. Juist omdat een vletterman zo’n ongeregeld leven had moest je als vrouw je eigen beslissingen nemen. En ervoor zorgen dat niemand de kaas van je boterham at. „Hij werd thuis gebracht met een laars aan. Ik wist a’ wat er die nacht zou gebeuren. Elke keer na een red ding was het roeien geblazen. Hij kreeg dan koorts - hij roeide in bed en ik kreeg de ene opmieter na de andere. „Wat ook gebeurde: dat hij bij voorbeeld z’n pet kwijtraakte bij een reddingspoging. Niemand vergoedde zoiets. Hij ging dan naar de winkel van De Waard om een nieuwe te halen, voor een tientje. Die pet be taalden we af met twee gulden in de week. De heer J. Nederhof te IJmuiden. De tunnel van de steenfabriek be vond zich op de hoek van de tegen woordige Van Linschotenstraat, bij de Tasmanstraat. De tunnel liep onder het perceel IJmuiderstraatweg 137 door. In de omgeving zijn nog heel wat kelderruimten die door de steen fabriek werden gebruikt. De vader van de heer J. Nederlof, Cornelis, kwam op zesjarige leeftijd met zijn ouders naai' Velseroord, uit Slie- drecht. Al toen hij acht was ging hij met de bakken van Volker en Bos mee, waarop zijn vader schipper was. Later werd Cornelis schilder, bij Nie- borg in Santpoort. Toen de steenfa briek kwam ging hij daar werken. Hij begon tevens een kruidenierswin kel, aan de IJmuiderstraatweg, hal verwege het eerste blok. Hij was intussen op en top een „Heier” ge worden en kreeg door zijn populari teit en activiteit een grote klanten kring. Toen de steenfabriek werd op geheven verplaatste hij zijn winkel naar IJmuiderstraatweg no. 139, op de „Hoge Berg”, nu de hoek van de Tasmanstraat. Hij opende later tevens een zaak in de De Lumeij straat. Daarbij dacht hij aan de toekomst van zijn zoons, maar geen van hen heeft zijn plaats ingenomen. De heer Cornelis Nederlof overleed op hoge leeftijd: 92 jaar. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk bureau van dit blad met vermelding „Van Gat tot Stad”, telefonisch 023-378601). Wat aanvankelijk alleen rentie was werd op den duur een sport: „Als je mekaar kon judassen zou je dat zeker niet laten”. Eenmaal per jaar was er een wapenstilstand Als er kermis was op het Willem- splein. Dan spraken de vletterlieden met elkaar af dat op een bepaalde dag niemand aan het werk zou gaan. Zo konden ze allemaal genieten van de zweefmolen en de koektent van Japie. van de kop van jut en de vele, vele tappunten. Niemand onttrok zich ooit aan die afspraak. Wanneer er een schip in nood was kon de reddingmaatschappij altijd op de vletterlieden rekenenen. Zelfs on der de onmogelijkste omstandigheden voeren ze uit. met de roeireddingboot. Sommigen verloren hun leven bij een reddingspoging. Anderen liepen ver wondingen of ziekten op. Wil men het woord held gebruiken dan paste dat op iedere vletterman. Vakmanschap, hard werken, moed en offervaardigheid vormden met de jenever de kenmerken van de vlet terman in het oude IJmuiden. met de haringhaven de hoefijzervor- mige visserijhaven vormt. Bij mij is de indruk ontstaan, dat de reaktie van de heer Oozebeek vooral dool dit misverstand gevoed wordt. Het accent van de vraagstelling lag niet op de lokatie, maar op de even tuele bereidheid van Amsterdam en de vele gerezen bezwaren in hun voorhavenplan te laten doorwerken Tot mijn spijt geeft het Amsterdam se gemeentebestuur de indruk alles of niets te spelen. Het verwijt van de heer Oorebeek, refererend aan de hoorzitting van 10 september is dus ten onrechte. Is er dan slechts rook zonder vuur? Nee, natuurlijk niet. In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening op 12 december 1975 heb ik me afge- vraagd of er geen mogelijkheden waren voor een containerterminal in de visse rijhaven (nb geen vissershaven, ik dacht eerder aan de Haringhaven). Ik baseerde me daarbij op de sterk teruggelopen aanvoer van vis in IJmuiden. De totale verkochte vis in de rijksvishallen hal veerde in 10 jaar. Van 98,9 mln kg vis in 1965 naar 48,2 mln kg vis in 1974. De quoteregeling en de mogelijke invoering van de 200 mijls zone voorspelde geen ombuiging van deze trend. Een nationale 200 mijls zone zou de aanvoer wederom kunnen halveren. De vraagstelling, of door deze teruggang, ruimte in de visse rijhaven ontstaat voor andere havenak- tiviteiten, ligt voor dé hand. Bij het bezoek van de statencommissie van onderzoek aan de Visserijhaven op 27 augustus, zijn de ruimtelijke moge lijkheden bekeken. De indrukken bij dit bezoek opgedaan zijn min of meer con form het beeld dat de heer Oorebeek schetst. Tegen zijn verwachting in, be zoek ik wel van tijd tot tijd container terminals. Als gevolg van dit bezoek opper ik in alle openheid (en dus voor kritiek vat baar) een lokatie van een ten opzichte van het Amsterdamse plan, op basis van aangepaste containerprognoses, gehal veerde containerruimte, begrensd door het zuider buitenkanaal en de eventueel aangepaste zuiderpier. Alles recht gezet? Geen enkele pijn meer? Nog één puntje. Op woensdag 15 september, de dag waarop het artikel van de heer Oorebeek in deze krant verscheen, werd er in „De Schouw” in Velsen een hoorzitting gehouden. De hem meteen zo’n dreun dat-ie in een motorzijspan terecht kwam. En ik nam m’n kind mee naar huis. X De heer Van Gelder schrijft dienaan gaande: „Drie zaken worden hierbij on derstreept: Ik zei bij de Visserijhaven in plaats van in de Visserijhaven. De heer Adriaanse van het Amsterdamse ha venbedrijf interrumpeerde ik op de hoorzitting, om nog eens duidelijk te stellen, dat ik bij de visserijhaven had gezegd. Ik sprak over de visserijhaven niet over de Vissershaven, die samen De vletterlieden van het prille IJmuiden voeren, op jacht naar een flink karwei, dikwijls zo ver buiten het gezichtsveld van IJmuiden dat het in feite één groot waagstuk was. Ze moesten wel, omdat de concurrentie zo zwaar was. Ze kenden de zee en haar stromingen wel op hun duim, maar de luimen van de zee leert men nooit helemaal kennen. Daarom was de jenever nooit ver buiten het bereik van de vletterlieden. Niet om zich moed in te drinken ze waren voor niets en voor niemand bang wel om de moed erin te hou den als het werk dat ze deden gekkenwerk leek. Zoals een van hen eens zei: „Je liep als vlet terman op drank, zoals een auto loopt op benzine. Als ze je hele maal nuchter aan boord zagen komen vroegen ze of je ziek was”. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 74 oude duiven deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 217 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van Th. de Winter bereikte als eerste het hok om 9.00 uur; da laatste prijsduif om 9.05.40 uur. De uitslag was als volgt: Th. de Winter 1 3 9 14, A. van Wieringen 2, J. Scheffers 4. P. Luyt 5 10, J. C. Pruimboom 6 13, C. Castrlcum 7 15, C. Hoeks 8 11 12. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 265 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 217 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van C. van der Aar bereikte als eerste het hok om 8.59.51 uur; de laatste prijsduif om 9.07.46 uur. De uitslag was als volgt: C. van der Aar 1 3 10 15 30 32, 3. Durge 2 4 49, H. Schipper 5 7 9 26 33, A. van Wieringen 6 18, J. C. Pruimboom 8 17 25 52, C. Castricum 11 13 27 31 37, A. Six 12 14 28 36 39 44 46, J. V Roon 16, 20 24 34 41 45 48 53, J. Scheffers 19 23. A.Snljders 21 47, D. de Munck 22 38 40, Th. de Winter 29. K. van de Reep 35 43 50, G. Visser 42, Jac. van der Mey 51. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen” te Beverwijk namen dit weekein de 36 oude duiven deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 216 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van D. Oosterwal bereikte als eerste het hok om 9.02.22 uur; de laatste prijsduif om 9.09.06 uur. De uitslag was als volgt: D. Oosterwal 12 4, A. C. Kuilman 3, Gebr. Stet 5, A. J. Kleist 6. M. Nooy 7. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" te Beverwijk namen dit weekein de 219 jonge dutten deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 216 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van A. van Son bereikte als eerste het hok om 8.58.28 uur; de laatste prijsduif om 9.07.56 uur. De uitslag was: A. v. Son 1 4 35, Gebr. Stet 2 19, H. de Weers 3 15, J. Bos en Zn. 5 21 38, L. Veldt 6 27 36, C. BaltUS 7 11 12 17 18 22 29 42 43, Gebr. Boerebach 8, A. Langendijk 9 34 41, A. van Heulen 10. W. van Wijk 13 16 20 26. A. C. Kuilman 14 44. M. Nooy 23 23 31 39. L. Vellema 24, W. Uilenburg 25, S. Weel 30 35, A. J. Kleist 32, J. Weel 40. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekein de 75 oude duiven deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 215 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van A. Timmer bereikte als eerste het hok om 8.57.05 uur; de laatste prijsduif om 9.05.36 uur. De uitslag was als volgt: A. Timmer 1, A de Bot jr. 2 5 11 14. J. Bierman 3 68 12, Ph. F. Martlnius 4, P. van der Wiele 7, G. de Bot sr. 9. A. F. de Roos 10. K. van Breemen 13 15. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom., te Velsen-Noord namen dit weekein de 118 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Soignies (Frankrijk) af over een afstand van 215 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van Pn. F. Martlnius bereikte als eerste het hok om 9.02.23 uur; de laatste prijsduif om 9.11.44 uur. De uitslag was als volgt: Ph. F. Martinius 1 18 20, A. de Bot jr. 2 5 7, A. Timmer 3 10 13 15 22, K. van Breemen 4 6 16 17 1923,A.Kat 8. G. de Bot sr. 9 11 24, P. van der Wiele 13 14, J. Stijnman 21. Van de Postduivenhoudersvereniging IJ muiden” te IJmuiden namen dit weekeinde 98 duiven deel aan een wedvlucht van Soignies af over een afstand van 213 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van Comb. De Weers bereikte als eerste het hok om 8.59 uur; de laatste postduif om 9.07 uur. De uitslag was als volgt: Comb, de Weers 1 2 3 4 14 15 16 17, A. J. Koster 5 8 II 12 18, P. Vragen uit de lezerskring: Wie zijn toch die juffrouw en die jongeman op de foto van de winkel van Helmig, die onlangs in de rubriek Van Gat tot Stad werd geplaatst? Antwoord: Naam van de juffrouw; Reinoudje van Pel, roepnaam Reina, toen 22 jaar en verloofd met een der zoons van Helmig, Barend. Het echtpaar Helmig-Van Pel woont sinds vele ja- ren in Haarlem. Naam van de jonge man: Helmigs zoon Maarten Dirk, die tot 1969 nog een zaak in IJmuiden heeft gehad en al geruime tijd in Zuid-Scharwoude woont. Maarten was in zijn jonge jaren een der meest verwoede supporters van de voetbal club Stormvogels. Hij behoorde tot de groep van v.d. Outenaar Het verhaal gaat nog rond dat Stormvogels eens in het begin van december in Veen- dam moest spelen en dat Maarten Helmig als Sinterklaas verkleed zijn club stond aan te moedigen. Hij is nog altijd een voetbalenthousiast: geen wedstrijd op de televisie ontgaat hem. Vraag: Was de bekende zangeres Rie Helmig een dochter van of ver want aan de door u genoemde Hel mig? Antwoord: Neen. aan hen toevertrouwen, bij het bin nenlopen en bij het vastleggen, maar ook bij de vaart door het Noordzee- kanaal naai Amsterdam. Ze hadden de stuurmanskunst in hun bloed. De zeilvaart vond meteen al door hun assistentie een veilige entree in IJ muiden. De stoomvaart ging niet minder van hun hulp profiteren. Het was de tijd van de individua listen, ook al maakten deze deel uit van een of ander team. Zoals de Gouden Ploeg, die vanouds vaste con tracten had, meegenomen uit Den Helder. En de Koperen Ploeg, de andere combinatie van vletterlieden. ook al van het snel in betekenis af nemende Den Helder naar het veel belovende IJmuiden gekomen. Dan was er de Vischploeg. En er waien nog mannen die het alleen of met ►■en of andere maat probeerden. Er was dus zware concurrentie in IJmuiden. met het gevolg dat de vreemdsoortigste listen en lagen wer den toegepast om elkaar de loef af te steken. Een vletterman vertelde eens over die pionierstijd: „Als we in don ker uitvoeren haalden we de prop uit de vlet. Dan lag-ie lekker laag, De anderen konden je niet zien, wanneer het licht van de vuurtoren in je richting zwaaide. Je ging onder langs het Fort - een man in de vlet, een tweede sprong over de keien mee Geen zware laarzen aan; ben je gek. n Nee - pantoffels, dan kon niemand ie horen.” Groen 6. P. Hoekstra 7 9, M. Middelkoop 10, F. Piers 13. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJ muiden” te IJmuiden namen dit weekeinde oude duiven deel aan een wedvlucht van Soignies af over een afstand van 213 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van A. Voetman bereikte als eerste het hok om 9.05 uur; de laatste prijsduif om 9.08 uur. De uitslag was als volgt: A. Voetman 1 3, M. Middelkoop 2. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekein de 40 duiven deel aan een wedvlucht van Soignies af over een afstand van 220 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van Heis bereikte als eerste het hok om 8.57 uur; de laatste prijsduif om 9.03 uur. De uitslag was als volgt: Heis 1. Thijssen 2, Kaldenbach 3 6, Bos 4, Jongh 5, Griekspoor 7 8. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekein de 127 duiven deel aan een wedvlucht van Soignies af over een afstand van 220 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van T. Hiele bereikte als eerste het hok om 9 uur; de laatste prijsduif om 9.07 uur. De uitslag van de jonge duiven was als volgt: Thiele 1 9 11 6, Bos 2 3 6 14 18 26, Jellema 4 8 13 24, Kaldenbach 5 19. Thijssen 7, Dekker 10 17, Griekspoor 12, Heis 15 21 23, Bruijnes 20 22, Jong 25. Van de Postduivenhoudersvereniging ..De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekein de 224 duiven deel aan een wedvlucht van Soinies af over een afstand van 213 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur Een duif van M. A. Zwanenburg bereikte als eerste het hok om 8.58.44 uur; de laatste prijsduif om 9.05.42 uur. De uitslag was als volgt: M. A. Zwanenburg 1 7 9 10 15 16 26 27 31 32 35 36, S. Voet Zn 2 13 21 34 43 44 45, K. Klepper 3 23 24 38 39. F. F. Booij 5 6 8 22 40 41 42, J. Koorn 4 11 18, F. Reker en Zn 14 20 28, P. van Kaam 12, F. Daalhuizen-Plug 17 25 37, A. v. d. Zee 29, G. F. Smeding 30, Joh. Broek 33. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekein de 35 duiven deel aan een wedvlucht van Soignies af over een afstand van 213 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van H. Boddeke bereikte als eerste het hok om 8.58.10 uur: de laatste prijsduif om 9.02.50 uur. De uitslag was als volgt; H. Boddeke 1, S. Voet en Zn 2 3 6. Joh. Broek 4 5, J. Spaan derman 7. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 214 duiven (jong) deel aan een wedvlucht van Sorgmets af over een afstand van 210 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 Een duif van Tabo bereikte als eerste hok om 8.57 uur; de laatste prijsduif om 9-.07 uur. De uislag was als volgt: Tabo 1 2 4 25, Tabelnal 2 5 6 13 30 31, Smeekens 3 10 12 21, Gorter 4 7 27 28, Pierik 8 10, Kuitwaard en Zn 9, Dekkers 14 18 32, v. d. Scheer 15 43, Laan 16, 29 40. 42, Koks 17, Verduln 19 35 36 37 33, Marco 20 33 41. de Jonge 22 26 39, Heeremans 23, C. v. Duijn 34. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 236 duiven (oud) deel aan een wedvlucht van Soigniers af over een afstand van 310 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van v. d. Scheer bereikte als eerste het hok om 8.54 uur; de laatste prijsduif om 9.02 uur. De uitslag was als volgt v. d. Scheer 1 11 15 16 17, Tabernal 2 28, Verduin 3 14 18, Gorter 4 19 25. Laan 5 24 28, J. de Jonge 6 9 20 21, Tabo 7 23, Dekkers 8 23, Koks 10, Pierik 12, Marco 13, Kuitwaard en Zn 22. Klaverja-pcen. Met het aanbreken v'n het u y ,r s' i gaan ook de voetb?h enging VVB en de handbal- club IJmond gezamenlijk hun eerste open klaverja'drive houden op vrijdaga vond 24 september om acht uur. De liefhebbers worden verwacht in het pa viljoen Koningsveld op het sportpark Roos wijk. waren het. stuk voor stuk, de vletterlieden van het jonge IJmuiden. Je kon je schip ‘W IJMUIDEN. Dinsdag aangekomen. Kenrix, Rochester, IJmuiden; Schelde- borg, Manty lucto, Zaandam; Hagen. Antwerpen; Vancouver City, Port Klang; Twin, Rotterdam; Aegir, Monro via; Els Teekman, Mantyluoto, Zaandam; Tor Scandinavia, Gothenburg; Telnes, Mo i Rana, IJmuiden; A King 2, Ant werpen; Nordic, Tilbury; Hebe, Zweden; Oliver, Kopenhagen; Hermes, Rotter dam; Tonijn, Rotterdam, IJmuiden; Zee leeuw, Rotterdam, IJmuiden; Taklift-2, Rotterdam, IJmuiden; Volkerak, Rotter dam. IJmuiden; Fortuna, Bremen, IJ muiden; Fridel, Seaham. IJmuiden; Jem- rix, Whitby, IJmuiden; Oi! Prospector, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Scandinavia, Noordzee. Dinsdag vertrokken: Guigad de Quay- aguil, Rotterdam, IJmuiden; Monte Al- manzor. La Rucia; Alca, Klaipeda: Net ty, Rotterdam; Lappland, Hamburg; Scoll Progress, New Castle; Calandplein, Weston Point, IJmuiden; Norrmand Car rier, Cont. Plat, IJmuiden; Finnoak, Kotka, Velsen; Merweborg, Delfzijl, Be verwijk; Oil Mariner en Federal 400-4. Noordzee; Blitar, Hamburg; Manilaid Antwerpen; Silvia 6, Rostock; Essi Kris tine, Norfolk. IJmuiden; Leidsegracht. Delfzijl; Tor Scandinavia, Noordzee Nippon Maru. Narvik; Kenrix. Roches ter. IJmuiden. Woensdag aangekomen: Elke Karhs. Antwerpen. IJmuiden; Brinda, Roches ter, IJmuiden; Medina, Londen. Woensdag vertrokken: Twin, Wesbach; Oktavius, Stockholm; Oil Prospector, Cont Plat. Velsen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5