OPEN BRIEF VAN UNIEKE VERGADERING VAN VOETBALBOND Verontwaardigde AAN SUPPORTERS amateurs eisen duidelijkheid REGAZZONI KREEG VRIJE TRANSFER SPOfflWM® straffen Clubs gestraft voor inzetten reserves Weer Joegoslaaf bij Vlaardingen Toto/lotto weer staat de klok op voor 12 en weer gaat de btw omhoog. UTRECHT SPELERS 1 te SPECIAL DUTCH 25 I I 1 Dat maakt dan 2x2% voordeelen dat is juist bij deze duurzame artikelen een grote besparing. Nog weinig dagen, dan - op 1 oktober - gaat het BTW-tarief omhoog. Voor alle meubelen van klassiek tot ultra-modern, tapijten, bedden, gordijnstoffen, kortom voor uw gehele woninginrichting nemen wij de BTW-verhoging voor onze rekening, ook al zou de levering pas over enige maanden plaatsvinden. Dit geldt ook voor Sunart en voor onze leerspeciaalzaak Select in Haarlem. Indien u bovendien binnen 10 dagen na aankoop betaaltgeniet u onze 2% betalingskorting. Ook voor u verkrijgbaar in het 30 cc flesje of het 5 liter Tap-Thuis vaatje. Beslissend Vragenpakket Verrassing O' F te (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) spe- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) delijk. Hij kwam een keer uit in het Joegos- I M VLAARDINGEN (ANP) De eerste divisieclub FC Vlaardingen heeft de Joe goslavië Kristo Mitrovic gecontracteerd. Mitrovic komt van OFK Belgrado, waar bij in acht jaar meer dan 400 wedstrij den in het eerste elftal speelde. W' Een soortgelijk geval deed zich ook voor bij Newcastle United, dat in de eerste wedstrijd van de kwartfinale Weet u wat op dit moment het gevaarlijkste stukje weg van Nederland is? Het is precies dat stuk wat nat is. En waar de bladeren al zijn gevallen. Nu het herfst is kan dat stuk weg overal zijn. Laten we dus oppassen. Want we moeten vooruit. En niet onderuit. De politie. FC 1 „onze lavische elftal, achttien keer zat hij in de selectie. Deze week werd de ausput- zer, voor wie ook FC Utrecht belang stelling had, twee keer getest. Mitrovic is bij Vlaardingen de tweede Joegosla- viër naast Drapic. in het toernooi om de Anglo-Schotse beker tegen Ayr eveneens met een reserveteam speelde. De club kreeg een boete van 4000 pond (20.000 gul den). Bovendien kreeg manager Gor don Lee een ernstige waarschuwing van de Engelse en Schotse voetbalin- stanties. Ayr had geklaagd dat het aantal toeschouwers zeker 8000 hoger had gelegen, indien Lee niet had gezegd met een B-team te spelen. Ayr gaat nu over naar de volgende ronde. LONDEN-BOEDAPEST (UPI). De Hongaarse voetbalbond heeft Fe- rencvaros verboden internationale wedstrijden te spelen tot 1 maart 1977. De club uit Boedapest mag nog slechts deelnemen aan de strijd om de Europacup voor landskampioenen. Dit is de straf voor het spelen met een reserveteam tegen Honved in de slotfase van de competitie. ham. Reutemann startte in Monza al in een Ferrari, maar kwam niet verder dan een negende plaats. Of Reutemann in het nieuwe raceseizoen ook voor Ferrari zal rijden bleef tijdens een persconfe rentie in Modena een open vraag. Wel is bekend dat Reutemann bezig is de nieu we Ferrari 312 T3 te testen. trek heeft gekregen, is de helft van dat bedrag van de amateurs. Ik wil precies weten hoeveel geld Burgwal ontving en waarom hij zonodig moest worden ontslagen”. Insiders binnen het KNVB-wereld- je verwachten dat de vergadering zaterdag „een emotionele aangelegen heid” kan gaan worden. Met name de zaak-Burgwal lijkt rijp voor levendige discussies, waarbij de zakelijke en persoonlijke ontslagredenen door el kaar kunnen gaan lopen. Feringa zal „in het allerlaaste” geval er in toe stemmen een deel van de vergadering een besloten karakter te geven wan neer het naar buiten komen van gegevens de betrokkene in de prives- feer zouden kunnen schaden. DEN HAAG (ANP). De cijfers van de toto en lotto van het afgelopen wee keinde zijn: opvolging van Burgwal zal niet voor het eind van dit jaar plaatsvinden En ook de ideeën van voorzitter Meuleman over een nieuwe organisa tiestructuur lijken nog lang niet te zijn uitgewerkt. De amateursectie zal in ieder geval toch op een beleidsvisie van het bondsbestuur aandringen. „Het was voor mii een verrassing dat agenda punt over „de KNVB nu en straks” aan te treffen”, zegt Feringa. „Dan wil ik dat „straks” ook wel aangestipt zien”. Feringa is bijzonder blij dat de amateursectie zich zaterdag voor het eerst sinds lange tijd .eensgezind” zal opstellen. „Wij laten ohs niet met een kluitje in het riet sturen. En als wij het nodig vinden, zullen we niet na laten schorsing van de vergadering te vragen. Op die manier kunnen we binnen onze groep nog overleg plegen over uitspraken van het bondsbe stuur. „Het is best mogelijk dat de emoties hoog op zullen lopen. Maar: We willen nu eindelijk eens duide lijkheid”. aldus Feringa. De onderhandelingen tussen de KNVB en de NOS, die uiteindelijk tot gevolg hadden dat het voetbalpubliek toch voetbal op radio en tv kreeg, waren voor de amateursectie aanlei ding de buitengewone vergadering bijeen te roepen. Na de zaken rond Burgwal en Knobel kwam de KNVB voor de derde maal in zeer korte tijd „in het nieuws”. De amateursafdeling was met name verbolgen over het feit dat met het verlossende communique, waarin melding werd gemaakt dat er tussen de Bond en de NOS overeenstemming was bereikt, het sectiebestuur betaald voetbal de goede beurt wilde maken. stoutenbeeh uiooncentrum sunart select 300 modelkamers Volop parkeergelegenheid Inteneurarchitektuur Leer- en wandenshow Breestraat 74-84 Beverwijk Breestraat 72 Beverwi|k Zi|lweg 9-11 Haarlem lel (02510) 29033 (8 lijnen) lel (02510) 29033 tel (023) 324866 ZEIST. De amateursectie van de KNVB heeft de betaalde sectie op het matje geroepen. Op aandrdng van de amateurs zal zaterdag een buitenge wone algemene bondsvergadering worden gehouden. Een unieke ge beurtenis. Niet eerder riep de ama teursectie de „profs” ter verantwoor ding voor hun daden bijeen. De twin tig stemmen, nodig voor het uitroe pen van een buitengewone algemene bondsvergadering, waren snel byeen- gebacht. In het Europa Cup II voetbaltoernooi moesten Floriana Malta en het Poolse Slask Wroclaw hun eerste wedstrijd van de eerste ronde nog spelen. De Polen wonnen met 4-1. Miel Puttemans heeft revanche genomen voor de nederlaag tegen Gerard te Broke zaterdag op de tien kilometer. Tijdens een atletiekmeeting in het Heizelstadion in Brus sel bleek de afstand van vijf kilometer voor de Nederlandse doorzetter te kort om de kleine Belg van zich af te schudden. In de eindsprint was Puttemans de snelste (13.35.4). Te Broke (13.36.6) moest ook nog de Belg schools (13.35,8) voor laten gaan. Ruud Wielart stelde enigszins teleur. De Nederlandse hoog springer heeft dit seizoen meerder keren aangetoond beter te kunnen dan de 2,05, die hij in Brussel haalde. Wielrenner Cees Stam mag om verzeke ringstechnische redenen tot 15 oktober niet stayeren. Hij is nog steeds niet genezen van zijn polsblessure. Prof-wielrenner Cees Bal die besloot om te stoppen maar onlangs toch weer ging koersen won een wedstrijd over 150 km het Belgische Stekene waar hij o.a. zijn kopman Eddy Merckx (7e) achter zich liet. Ben Jan broers werd 25e, Tinoi Babak 28e. In de internationale motorzesdaagse rond het Oostenrijkse Zelfweg staat Nederland bij de Trophyteams 10e en in het zilveren Vaas klassement He. Wielerstayer Fred Rompelberg probeert vandaag, vijdag, in Rome het werelduurre cord te verbeteren. Zijn eerder geslaagde actie Is door de UCI afgekeurd, evenals die van Ole Ritter. Beide renners gebruikten een verkeerde rolafstand. In het jeugd-wereldkampioenschap mo derne vijfkamp bezet Nederland na de 4e dag de vierde plaats met 3644 punten. Amerika leidt met 3752 punten. deelnemers: 223.741. Inleg: Prijzenbedrag: ƒ366.902,54. Ie prijs: 46 winnaarss die elk bruto 3.741,- ontvangen; 2e prijs: 1097 win naars, die elk 73,- ontvangen; 3e prijs: 9196 winnaars, die elk 12,- ontvangen. MODENA (Reuter). De Zwitserse autocoureur Clay Regazzoni heeft een vrije transfer gekregen van Ferrari de Italiaanse renstal waarvoor hij de laat ste twee jaar sterk heeft gereden en verschillende overwinningen boekte. Utrecht aanvoerder Marco concentratie heeft lijden”. Wageningen: P. v. d. Ley twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 150 gulden boete. Willem II: A. v. d. Linden eerste boeking in seizoen 1976-’77 en 150 gulden boete. Eindhoven: A. Jacobs twee wedstrijden on- voorwaardelljk en 150 gulden boete. Roda JC: H. Tussenbroek een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. De volgende spelers: D. Beek (FC Vlaardin gen), T. Smits (NAC), W. v. d. Kuylen (PSV) en M. Berenklauw (Fortuna SC) kregen een boeking. Cabo: eronder te Lotto 38 Aantal deelnemers: 321.246. Inleg: ƒ3.264.438,-. Prijzenbedrag: 1.550.608,05. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat eenvijfde deel naar de jackpot van de lotto van zondag a.s. no. 39, het overige viervijfde deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e tan. de 5e prijs; 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto ƒ43.933,- ontvangen; 3e prijs: 109 winnaars, die elk bruto 3.129,- ontvan gen: 4e prijs: 6213 winnaars, die elk ƒ67,- ontvangen; 5e prijs: ,10356 win naars. die elk 40,- ontvangen. Jackpot voor lotto 39 van zondag 26 september a.s. f 108.542,58. Toto 38 Aantal 683.480,- (Van onze sportredactie) UTRECHT. De spelers van FC Utrecht hebben na de training van donderdag een gezamenlijke open brief opgesteld waarin ze hun afkeuring uitspreken over het gedrag van een aantal supporters in recente wedstrijden. Trainer Han Berger: „Het initiatief is van de spelers zelf uitgegaan. In samenwerking met onze manager Peter Zylmaker is de zaak verder uitgewerkt. Ik sta helemaal achter deze actie. We hotten dat de heethoofden die zich in Haarlem hebben misdragen, een beroep vanuit het elftal zullen honoreren. Overigens verwacht ik dat het tegen PSV rustig zal worden. Juist nu iedereen iets bijzonders verwacht, zal er niets gebeuren”. Henk Burgwal en George Knobel: de twee vertrokken werknemers over wier afmars de KNVB-amateurs meer willen weten dan tot nu naar buiten kwam. Waar zijn al die toestanden voor no dig? Er is weleens gesteld: FC Utrecht heeft het meest enthousiaste publiek van Nederland. Voor ons als spelers is posi tieve steun van de supporters enorm stimulerend. „Steun” zoals afgelopen zondag in Haarlem stellen we beslist niet op prijs. FC Utrecht loopt dit seizoen nu net zo lekker. Iedereen is weer enthousiast. De Galgenwaard zit zondags weer gezellig vol. Nu, na Haarlem, is er voor FC Utrecht een hoop goodwill verdwenen. Toch hebben wij de steun van het publiek nodig. Hierbij willen wij dan ook aan jullie vragen om in het belang van de FC Utrecht je toch vooral spor tief te gedragen tijdens onze uit- en thuiswedstrijden. We verwachten dan ook van jullie uitsluitend positieve aanmoedigingen, wat zeker zeer zal bijdragen tot goede resultaten”. Ondertekend door dë voltallige lersgroep van FC Utrecht. De sectie amateurvoetbal, onder aanvoering van H. Feringa (afgevaar digde bondsvergadering amateurvoet bal) wenst openheid. Waarom werd het ontslag van bondscoach Knobel net voor aanvang van het EK-voetbal aanvaard; met hoeveel geld werd se- cretaris-penningmeester Henk Burg wal de laan uitgestuurd en hoe ont stond het geharrewar rond de NOS- KNVB-zaak. De amateurafdeling voelt zich voor de helft verantwoor delijk voor het KNVB-beleid en wil derhalve „nu eindelijk eens volledig worden ingelicht” aldus Feringa. „Herhaaldelijk heb ik om openheid gevraagd. Vaak heb ik in vergaderin gen een waarschuwende vinger opge stoken. Je kunt maar een keer de gele kaart geven, nu vind ik het welletjes”, zegt Feringa. „Als Burg wal een miljoen gulden bij zijn ver- Er wordt niet verwacht dat het bondsbestuur met mannen als Meule man. Hogewoning en Zwikstra, al een beleidsplan op tafel zal leggen. Dq Het is overigens niet de eerste keer dat er vanuit de spelersgroep actie wordt ondernomen om het supportersge- drag in te tomen. Een jaar terug heeft Joop van Maurik in zijn woning twintig supporters uitgenodigd om een avondje te praten over hun gedrag in het stadi on Joop: „Toen hebben we erg gezellig over van alles en nog wat zitten keuve len. Die jongens aten uit mijn hand. Maar een paar weken later sloegen de knoppen weer door toen we uit van PSV verloren. Ik hoop dat deze open brief de ogen van die heethoofdige relschoppers opent. Het is het enige wat wij nog kunnen doen vanuit de spelersgroep”. Aanvoerder Marco Cabo vult aan: „In die brief staat dat wij schade ondervin den van hun gedrag en mogelijk zal dit argument aanslaan. Bovendien willen we binnenkort niet in een stadion zonder publiek voetballen en die kant begint het op te gaan. In zekere mate heeft onze concentratie te lijden onder de incidenten. Automatisch kijk je als het kan in de richting van de tribune wan neer die vechtpartijen uitbreken. Ik ga onze nederlaag bij Haarlem niet afschui- ven op de incidenten, want toen was de wedstrijd al beslist. Maar het is natuur lijk wel van invloed op het totale ge beuren”. De tekst van de open brief luidt als volgt „Hierbij spreken wij onze teleurstel ling uit vanwege het gedrag van dat kleine groepje zogenoemde supporters dat zich de laatste weken voor, tijdens en na de wedstrijden zo misdragen heeft. Wij verheugen ons over de grote sup- portersopkomst van de laatste weken, maar schamen ons voor het kleine ge deelte van deze supporters die door hun agressieve gedrag de naam van onze FC Utrecht in diskrediet brengen. De deze maand 37 jaar geworden au tocoureur heeft al aanbiedingen gekre gen van McLaren en Brabham voor het nieuwe seizoen. Ferrari heeft Regazzoni meegedeeld dat hij na de grote prijs van Japan, de laatste race van het seizoen in het wereldkampioenschap Formule 1, vrij is om te gaan waarheen hij wil. Inmiddels heeft Ferrari de Argentijn Carlos Reutemann losgeweekt bij Brab- Het sectiebestuur betaald voetbal bracht het heuglijke nieuws in de wereld. „Maar bij het ontslag van Burgwal kwam er een algeheel KNVB-standpunt naar buiten. Dan zitten wij er als amateurs weer bij. Bij een goede beurt treedt men als sectie betaald voetbal op”, aldus een .amateur”. Zaterdag moet de vergadering het met vier agendapunten doen. Naast de NOS-kwestie voorts het vertrek van Knobel, het ontslag van Burgwal en als vierde punt: de KNVB nu en straks. Wat dat laatste gesprekspunt betref(, KNVB-ingewijden hebben de indruk dat „KNVB nu en straks” slechts als kreet is opgevoerd en meer is bedoeld als een oproep aan de verbolgen amateurs, tot solidari teit. DE N HAAG (ANP). De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende straffen uitgesproken Go Ahead Eagles: A. Mentink een wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 gulden boete. Heracles: J. Lempers een wedstrijd onvoor waardelijk en 100 gulden boete. Helmond Sport: J. Ribberink een wedstrijd on voorwaardelijk en 100 gulden boete. FC VVV: R. Monnee een wedstrijd onvoorwaar delijk en 150 gulden boete. FC Utrecht: H. Schreurs twee wedstrijden on voorwaardelijk en 175 gulden boete. De Graafschap: G. Mintjes twee wedstrijden on voorwaardelijk en 125 gulden boete. FC Groningen: H. Robben een wedstrijd onvoorwaardelijk en 75 gulden boete. FC Vlaardingen: W. Tijl een wedstrijd onvoorwaardelijk en 75 gulden boete. FC Dordrecht: M. Schoon een wedstrijd onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaar-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25