Niki Lauda vrijwel zeker van de wereldtitel SPORT Echtpaar Westerveld op de eerste plaats In streekderby tegen De Kometen AKRIDES KANSLOOS Selectie van Ovra is breed Gedrag Stakenburg geen reden tot straf 1 I 1 Pamiate reizen 7 L KNWU over „affaire Stam” Jr Herfstreis naar TT-W Hoog-Sauerland: f375 O II II IN BRIDGECOMPETITIE: 15 19 7 6 ZATERDAG 2 5 SEPTEMBER SPORT o9 Dit arrangement is speciaal samengesteld voor onze lezers. reissom: akkommodatie: inbegrepen- reistijden: i HAARLEM: ■I IJMUIDEN: BEVERWIJK: BENNEBROEK: HILLEGOM: HOOFDDORP: 9 MOZAIKA- Tegeldoku mentatiecentrum OU 4 I Nadere inlichtingen over, en reserveringen voor deze DAMIATEREIS kunnen vanaf heden gemaakt worden bij al onze kantoren: 2- persoons kamer met douche/bad en toilet in een eerste klas pension, op enkele minuten lopen van het centrum van het dorpje Fredenburg. 1 week f 375.- per persoon; voor 1-persoonskamers geldt een toeslag van f 35.- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar, mits op de kamers van de ouders ondergebracht, betalen f 250. Ged. Oude Gracht 82 - Californiëplein 17 - Soendaplein hoek Rijksstraatweg - Oudeweg 14 Lange Nieuwstraat 427 Zeestraat 18 Bennebroekerlaan 85 - ‘t Haasje Jhr. Mockkade VVV Marktplein 140 - Boekhandel Roozendaal 88 Vertrek maandag 25 oktober om 7.45 uur 's morgens vanaf de parkeer plaats Sportfondsenbad, Frederikspark. De terugreis wordt gemaakt op zondag 31 oktober. (aankomst ongeveer om 19.30 uur te Haarlem) F 1 i :$:8 88 isss Busvervoer Haarlem-Eredenburg v.v.; volledige verzorging op basis van vol-pension; lunchpakket en consumptie op de heen- en terugreis, reisleiding en verzekering. Ook inbegrepen zijn de dagelijkse uitstapjes per eigen bus en deelname aan activiteiten (kegelen, sjoelen en kienen) tijdens de avonduren. Op maandag 25 oktober organiseert DAMIATE PERS een 7-daagse 88/ reis naar het in herfstkleuren getooide plaatsje Fredenburg in Hoog-Sauerland. FIA NEEMT HUNT GRAND PRIX AF (ADVERTENTIE) V' (Van onze bridgemedewerker) (Van onze basketbalmedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) 11 I James Hunt laat de champagne spuiten na zijn Grand Prix-zege in Engeland. Een overwinnig die hem nu door de internationale automobielfederatie (FIA) is afgenomen. Goveit Kooiman legt zijn voetbalcarrière naast zich neer. De 30-jarige voorstopper van eredivisievereniging Eindhoven kan door een blessure niet meer voetballen. -JV voor sanitair, tegels, plavuizen of open haard. Een GOED advies Ie toch wol 10,- waard? Bel 023-331403 en u ontvangt het boekje „Tegels" plus gewenste folders. Bij aan koop Tepel» uw 10,- retour. Wij leiden u weer naar de vakman. wachten, om Hunt te deklasseren kost de Brit zijn kansen op het wereldkampi oenschap. Lauda staat nu 17 punten voor. Hunt zou twee keer moeten win nen om nog een kans te maken, maar dan mag de opgeknapte Oostenrijker Laude geen punt meer veroveren. Voetbaluitslagen Duitse Bundesliga: Borus sia MÖnchen Gladbaeh-Rot Weiss Essen: 6-0, MSV Duisburg-FC Kaiserslautern: 1-0, Ham burger SV-Eintracht Braunschweig: 0-2. Harry Meuwese noemde ter vergelij king van de „affaire-Stakenburg” een spelmoment uit een voetbalwedstrijd. „Als een scheidsrechter een doelpunt Dit heeft tot gevolg dat Niki Lauda vrijwel zeker is van prolongatie van zijn wereldtitel. De in Duitsland bijna veron gelukte Oostenrijker kreeg door het be sluit van de sportcommissie van de in ternationale automobielfederatie drie punten bij zijn totaal van 61 en staat dus op 64. Hunt, die na de Grote Prijs van litalië in Monza met 56 punten en vijf punten achterstand nog kansen op de wereldtitel had, raakt negen punten kwijt en staat nu zeventien punten ach ter. Met nog slechts drie wedstrijden voor de boeg (Canada, Verenigde Staten en Japan) is de Brit vrijwel kansloos geworden. helft was Gratama-DSS oppermachtig. Met de routine van de gebroeders Been- ders en de scoringsdrift van Gert den Hergo (8-10) en Van Kampen (8-12) sloot de favoriet voor de titel het eerste duel winnend af met 105-29. De reserves van The White Stars en Buitoni zetten hun' opmars naar de titel ook in hun duels van vrijdagavond voort. Een bij lange na niet compleet The White Stars deklasserede HOC 2 volledig en zag Doetie Feenstra (4-14), Belinda Blanken (12-6) en Wilma Tol (14-3) de 76-36 eindstand op het score bord brengen. Buitoni 2 bleef voor het eerst dit seizoen beneden de honderd. Add Pack 3 zorgde voor voldoende te genstand om een afgang te voorkomen. Het geweld van Kees Limmen (17-16), Johan Koster (11-18) en Kees Amama was echter niet te benaderen. Eindstand 92-47. In de Grote Prijs van Groot-Brittannië in Brands Hatch nam de tweevoudige winnaar van de Grote Prijs van Neder land in Zand voort na een crash bij de eerste start zijn reserVe-wagen om daar mee toch te winnen. Maar ook die handeling was tegen de regels. Die schreven voor dat in zo’n geval alleen de wagens die bij de start stonden opgesteld, gebruikt mochten worden. De beslissing van de sportcommissie van de internationale automobielfederatie, die overigens wel lang op zich heeft laten toekent, dan valt daar achteraf ook niets meer aan te doen. Het maakt dan zelfs niets uit of het een geldig of geen geldig doelpunt is. Zo zien wij de gang van zaken in Monteroni eveneens. Los van het feit dat je als Nederlandse ploeg naar zo’n wereldkampioenschap gaat, blijft het namelijk een individuele wed strijd”. Of Joop Stakenburg als gangma ker in dienst van de bond wel nog door het hoofdbestuur van de KNWU sancties krijgt opgelegd, blijft vooralsnog een vraagteken. Harry Meuwese: „dat is een beleidszaak waarover nog niet gesproken is. Het is bovendien nog erg vroeg om nu reeds iets te zeggen over het wereld kampioenschap volgend jaar en de stay- ersrol van Nederland daarin”. In de eerste klasse van het district onderstreepte Gratama-DSS de candida- tuur voor hetkampioenschap. Kon het gepromoveerde DIOS voor de rust nog enigszins stand houden, in de tweede BLOEMENDAAL/IJMOND. De eerste zitting van de parencompetitie bridge van het district Kennemeriand. die in „Rusthoek” in Bloemendaal werd gehouden, heeft over het algemeen genomen weinig verrassende uitslagen opgeleverd. In de hoofdklasse scoorde het echtpaar Westerveld 240 punten en dat was voldoende om lijstaanvoerder te worden. De IJmuidense combinatie Swier-Kaspers is met 226 tweede, op de voet gevolgd door het Santpoortse duo Van Bakkum-Winkelaar (225). Aan de competitie nemen zeventig paren deel. Daarvan komen er achttien uit in de hoofdklasse, vierentwintig in de eerste klasse en achtentwintig in de tweede klasse. In totaal zullen er zes zittingen plaatsvinden. De strijd in de hoofdklasse zal zich in de komende weken stellig gaan toespitsen omdat de pummers een en twee in de eindrangschikking mogen proberen een plaats in de landelijke promotieklasse te veroveren. Na een eerste zitting is er over de sterkte van de paren nog weinig te zeggen, af schoon het wel opvallend is dat Wonink-Van den Berg (vorig jaar tweede, maar miste de promotie) nu met 138 in de gevarenzone staat. Heugens-Nieuwenhuizen beleefde van het eerste optreden in de hoogste afdeling weinig plezier, want de 98 punten die het verzamelde geeft weinig uitzicht om de rode lantaarn aan een ander paar te kunnen overdragen. De HNBB-spelers Klein en Stekelenburg deden het in de eerste klasse opperbest, want het totaal van 313 punten bleek een te grote hindernis voor de overige paren. De dames Dieckman-Kokke, speelsters van Hildebrand, zijn tweede (297) met pal achter zich Elly Goudsmit die met haar vader Frits Luesken als combinatie een opvallend debuut maakte. In de tweede klasse had districtsvoorzitter Van Baasbank in samenwerking met zijn ■partner Roos een zeer goede start en finishte als nummer één (198). Kuil-Luyen- dijk gaf echter geen krimp en boekte slechts een achterstand van een punt. Het echtpaar Douma deed weinig minder en bracht 196 in de boeken. Stand (eerste vijf). Hoofdklasse: echtp. Westerveld 240, Kaspers-Swier 226, Van Bakkum-Winkelaar 225, Van Frank-Goudsmit 217, Kemp-Rijnders 208 Eerste klasse: Klein-Stekelenburg 313, Dieckman-Kokke 297, Goudsmit-Luesken 296, Van der Linden-Schrama 294, Dieckman-Ten Have 291. Tweede klasse: Van Baasbank-Roos 198 Kuil-Luyendijk 197, echtp. Douma 196, De Graaf-Koopman 191, Anem^-Van Konijnenburg 189. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Ondanks het feit dat het hoofdbestuur van de NeVo- Bo nog geen uitspraak heeft gedaan omtrent het spelen van de nationale teams in de Beyneshai, start ook in Haarlem dit weekeinde de volleybalcom- petitie. In de Haarlemse ploegen hebben nog ai wat wijzigingen plaatsgevonden, nadat bekend werd dat het eerste team van HVS uit de competitie werd terug getrokken. Ovra is nu met zijn herenploeg het hoogst spelende team. Paul den Nijs kwam van HVS, terwijl de oud-HVS-er Rob de Poel na een eredivisieperiode bij Gerard de Lange ook bij OVRA binnen stapte. Dat betekent dat coach Hans van Beekum kan beschikken over een grote groep, ook al omdat Rik Vrugt na een zes maanden durend verblijf in het bui tenland weer beschikbaar is. Als het ploegverband wat hechter is, zal de OVRA-ploeg dit jaar wel eens hoog kunnen eindigen. HVS blijft binnen het nationale ge beuren vertegenwoordigd via het vroege re tweede team, dat zich rtu vaandeldra ger mag noemen. Deze ploeg van oud gedienden van HVS zal zich zeker in de derde divisie kunnen handhaven. Vin cent Willems is de enige speler die van het oude eerste team van HVS is over gebleven. Bij de dames debuteert Allides in de derde divisie. De ploeg zal het. vooral als gevolg van de geringe lengte in de ploeg erg moeilijk krijgen en zal het voornamelijk van snel spel moeten heb ben. Zaterdag krijgt het team van trai- ner-coach Ton van Wieringen het me teen al erg moeilijk, als het de degens moet kruisen met OVRA. dat vorig jaar de promotie naar de tweede divisie op het laatste moment miste. Ovra speelt nu een geheel doorgevoerd penetratie- systeem, waardoor het aanvallend nog gevaarlijker is geworden. Zaterdag on dervond DOS uit Schoonhoven dat nog, toen het door OVRA werd uitgeschakeld voor de beker. De Derde Haarlemse vereniging bij de dames die nationaal speelt, is die Raeck- se. Vorig jaar degradeerde die Raeckse uit de eerste divisie en komt dus nu uit in de tweede divisie. De selectie, onder leiding van, Geert Uffen, is nu uitge breid tot acht, zodat onvolledige toestan den, zoals vorig seizoen ontstonden, zich nu niet meer voor kunnen doen. Het tweede team van die Raeckse handhaaf de zich in de derde divisie en vormt altijd een onberekenbare tegenstander. Die Raeckse 1 speelt zaterdag, evenals OVRA en Allides,'thuis in de Beyneshai, waar de wedstrijden om 14.00 uur be ginnen. ;::w: »v»w. DEN HAAG Tegen Joop Staken burg worden geen strafmaatregelen ge nomen voor zijn optreden tijdens de stayersfinale in het wereldkampioen schap, twee weken geleden in Montero ni. De sportcommissie van de KNWl' huldigt het standpunt dat er wedstrijd- technisch aan de g^ng van zaken in Italië toch niets meer te veranderen is. Het optreden van Joop Stakenburg had ten gevolge dat Cees Stam van een zekere wereldtitel werd afgehouden, doordat hij zich als koploper volledig afmatte in een poging om de in kansloze positie rijdende Venix (achter gangma ker Stakenburg) te passeren. Zodoende legde de Duitser Wilfried Peffgen beslag op de regenboogtrui. Stam, achter Non- pie Koch, moest tevreden zijn met de tweede plaats. Cees Stam reageerde berustend op de mededeling rond het achterwege blijven van strafmaatregelen tegen Stakenburg. „Ik wist reeds dat de gang van zaken in Monteroni geen agendapunt zou vormen op de sportcommissievergadering”, aldus Stam. „Toch is het een belachelijke zaak dat de KNWU zich op een dergelijke manier van de affaire distantieert. Per soonlijk zou ik er achteraf weliswaar niet meer wijzer van zijn geworden, maar de wielerbond moet verder kijken dan vandaag. Zoals de zaken nu liggen kan volgend jaar wéér een herhaling van het voorval plaatsvinden. Staken burg kan dan wel zeggen dat hij ak koord gaat met een afspraak, maar hij denkt toch gewoon anders. Niet hij, maar de renner waarvan hij gangmaker is moet echter de baas zijn. Of iemand van de KNWU, als het om de wereidti- tel gaat. Maar zoals de zaken nu liggen verandert er nooit iets. Het enige ver schil is, dat je de gedachten van Joop Stakenburg kun incalculeren als je aan de rit begint”. I II I Behalve dat hij als kopman van Mac- Laren erg hard heeft gereden, was James Hunt meer dan eens het middel punt van „onregelmatigheden”. Nadat Lauda met opvallend gemak de eerste races had gewonnen, zegevierde Hunt in de Grote Prijs van Spanje. Die overwin- sing werd hem afgenomen, omdat zijn wielbasis breder was dan toegestaan en ook zijn Vleugel niet aan de reglementen voldeed. Hunt kreeg die overwinning later weer terug. In Monza gebruikte Hunt (en ook zijn stalgenoot Mass en de Ier Watson van Penske) benzine met een te hoog octaangehalte. Hunt werd kans loos voor de overwinning in de Italiaan se Grote Prijs omdat hij werd verban nen naar de laatste startpositie. In feite mocht de ploeg van Rob Passchier nog blij zijn dat de Kometen lang niet alle kansen benutte. Betty Veenstra (6-14), maar vooral Els Spee (14-6) waren veel te snel voor de IJmui dense verdedigers die keer op keer mis tastten en die halverwege reeds tegen een 25-15 achterstand aankeken. In de tweede helft was het Haarlemse over wicht nauwelijks minder groot. Teleur gesteld moest Akriedes tenslotte met 54- 29 het verlies incasseren. Topscoorster aan Akrides-zijde: AMria van Kaam- Haver (7-4). Van teleurstelling moet ngetwijfeld ook sprake geweest -zijn in het kamp van HOC. De Haarlemse dame,s die in de -voorbije periode nog al wat speel- stersverlies moesten incasseren, konden bij de rust de stand tegen het gepromo veerde Dea Devils nog in evenwicht houden, maar moest in de tweede helft toch door de knieën. Nel Mohrs (11-7) voltrok het vonnis over HOC, dat dit keer Magda Henzen (8-0) de meeste punten zag scoren. Het door verliezen eveneens verzwakte Gratama-DSS bezat in de eerste helft te weinig aanvals- kracht om het bezoekende Early Bird in De nieuwe stand in de strijd om het wereldkampioenschap ziet er nu als volgt uit: 1. Lauda 64 punten, 2. Hunt 47, 3. Scheckter 40, 4. Regazzoni 28, 5. Depailler 27, 6. Lafitte 20, 7. Watson 19, 8. Mass 14, 9. Nilsson, Peterson en Pryce 10. Het grootste gedeelte van de Oosteuropese kunstrij-elite heeft afscheid genomen van de wedstrijdsport. Tot degenen die een punt achter hun carrière zetten behoort de twee voudige wereldkampioene Christine Errath. De TT-races op het circuit van Drenthe zullen volgend jaar op 25 juni plaatsvinden. Op 4 september wordt In Nederland ook een wedstrijd gehouden in het kader van het FIM-kampioenschap in de 750-cc klasse. Joop Zoetemelk wist een tweede plaats te behalen in een individuele wielerwedstrijd over 23 km en een individuele tijdrit, deel uitmakend van de dertiende klimkoers in Montjulch. Pollentier legde oeslag op de eerste, Agostinho op de derde plaats. (ADVERTENTIE) FC Utrecht-PSV zal bijgewoond worden door de speler-manager van Dundalk, Jimmy McLoughan. Rudi Glöckner leidt aanstaande woensdag de Europa-Cup-return tegen PSV- Dundalk. Directeur Harry Meuwese van de KNWU zegt over de „affaire-Staken burg” dat de Nederlandse gangmaker reeds gestraft is door de WK-jury in Monteroni. „Stakenburg kreeg een boete van 1100 Zwitserse francs, bijna 1200 gulden, omdat hij verdedigend reed ter wijl hij dat in de kansloze positie waar in hij zich toen bevond niet mocht”, aldus Harry Meuwese. „Je kunt het als Nederlander natuurlijk erg vervelend vinden dat een vaderlandse coureur door een landgenoot van de wereldtitel wordt afgehouden, maar er ontstaat ten enen male tijdens een race een wedstrijd- beeld. Daartegen kun je moeilijk, als je thuisgekomen bent, nog eens iets onder nemen”. HAARLEM. Het tegen De Germaan zo goed gestarte Akrides is in de streek derby tegen de Kometen naar een vol strekt kanslose 54-29 nederlaag gespeeld. De IJmuidense dames, die dankzij een grondige voorbereiding in de zomer maanden zeer optimistisch de nieuwe competitie startten, bleken in de Kenne- mer-Sporthal over te weinig creativiteit te beschikken om de Haarlemse defensie ook maar één moment in gevaar te brengen. moeilijkheden te brengen. De veroverde 16-23 voorsprong kon de ploeg uit Pur- merend na de basketverwisseling zonder al te veel moeite vasthouden. Josje de Bruin (4-8) en Anja Witteman (2-6) beperkten uiteindelijk de schade voor DSS tot 38-41. Het reeds jaren aan de top meedraai ende Outsiders kon tegen het gepromo veerde Sjoerd Muizelaar Stars niet im poneren. Pas vlak voor de rust kon Outsiders een kleine 19-14 voorsprong nemen. Sjoerd Muizelaar Stars, dat te veel steunde op de inbreng van Marijke Philips (8-9) en Joke de Graaf, zag in de tweede spelperiode geen kans Outsiders meer te achterhalen. Greet Wink (6-8) en Marijke Vrolijk (5-6) schoten hun ploeg naar de 47-34 winst. Add Pack tenslotte was in de hoofdstad tegen de Germaan kansloos en verloor met 70-33. De Add-Pack heren herstelden zich uitstekend van de vorige week geleden nederlaag tegen de Germaan. Tegen Ra cing Agon liet coach Robin Dirks zijn ploeg de gehele wedstrijd een full-court- press spelen. De Amsterdamse formatie, die er in het geheel niet aan te pas kwam, keek halverwege al tegen een 15- 43 achterstand aan. In de tweede helft voerde Add Pack het tempo nog op en sneden vooral Dominique Pedroli (12-10) en Jan Gottmer (2-13) keer op keer door de defensie van hun tegenstanders. Medé door de scores van Theo Berkvens (15-3) en Machiel Stijger (4-9) zegevierde Add Pack met 51-104. PARIJS (AFP). De sportcommissie van de internationale automobielfedera- trie (FIA) heeft de Brit James Hunt de overwinning in de Grote Prijs van Groot-Brittannië afgenomen. De over winning werd toegekend aan de Oosten rijker Niki Lauda, die op de tweede plaats eindigde. De FIA kwam vrijdaga vond in Parijs tot dit besluit tijdens een behandeling van het protest dat de Fer- rari-renstal (van Niki Lauda) had inge diend. Bij de start van de Grote Prijs van Groot-Britannië op het circuit van Brands Hatch deed zich een ongeval voor. Verschillende bolides reden op el kaar in en de chaos was zo groot dat er opnieuw gestart moest worden. De Mac- Laren van Hunt was zo zwaar bescha digd dat deze niet meer onmiddellijk te gebruiken was. Hunt nam daarom zijn reserve-auto. Dit nu was tegen de regels. Ferrari protesteerde en Hunt raakte zijn overwinning in de Britse Grand Prix kwijt. 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15