Zelfvertrouwen zoek na doelpunt Haarlem Tegenslag blijft PSV teisteren PSV WOEDEND NA VERLIES TEGEN FC UTRECHT 99 AZ na rust sterk ekI w m ■i I t f 1 S mW ■■rai 1 O L.l WtUwöê ■■f 19 7 6 13 MAANDAG 2 7 SEPTEMBER SPORT Niet minder Blessure T. 1 H 1 Mi TELSTAR MENTAAL SPORTIEF WEER KWETSBAAR Gerrit Peys ligt geblesseerd op de grond Scheidsrechter liet zich het Het beginoffensief werd in de zesde minuut beloond. Uit een fraai genomen vrije Abe van den Ban (links) van Haarlem in duel met Arno Wellerdie ck van Telstar. schop van de Joegoslaviër Vuskovic schoot de opgekomen middenvelder Johnnie Oude Wesselink van grote afstand keihard in (1-0). In de tiende minuut verloor Go Ahead Eagles Jo Korvet, die met een blessure naar de kleedkamer moest. Hij werd Ben van Gelder overzag onmiddellijk de consequenties voor het Europa-Cup- duel tegen het in Utrecht spionerende Dundalk FC. „Van Engelen moet woens dagavond in het doel. Dat is zeker. Maar in de anderhalf jaar dat de uit Vlijmen Jos van onrechte niet van „geel” werd voorzien, zich nogal eens verkeek), Bischot, De Wit en Stout verzuimden te benutten. 'an- die ad om dat ver- tde i of >ge- fom ae uni te r- rief uw .1 DEN HAAG (ANP) In een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd hebben Go Ahead Eagles en AZ ’67 voor ruim 12.000 toeschouwers, een ongekende weelde voor de De venter club, de punten gedeeld (1-1). Go Ahead Eagles begon met een fel offensief, waar de ploeg van aanvoerder Wim van Hanegem geen antwoord op had. Op rechts was de razendsnelle Jo Körver een voortdurend gevaar, waardoor invaller-doelman Chris Heil al in de eerste vtff minuten drie schoten van Körver, Vuskovic en Van Kooten onschadelijk moest maken. Telstar deed zo’n drie kwartier beslist ook niet onder voor Haarlem. In de verdediging organiseerde Arno Weller- dieck de zaken goed, in het elftal zat meer beweging dan tegen AZ en er werd ook meer risico genomen. Boven dien kreeg Haarlem bij zijn tegenbezoe ken minder vrijheid. Paunovic, Dahlqvist en Oostrom (van links naar rechts) in een verbitterd luchtgevecht. Vervanger Eef Melgers, die daags te voren een volledige wedstrijd met het c- team tegen FC Den Haag speelde, be landde op het middenveld en Douglas George verhuisde naar de ausputzer- splaats. Die mutaties vereisten een in- werkperiode. die ertoe bijdroeg dat Tel star zich kon revancheren voor de verre van overtuigende start. Castenmiller>,In het eerste kwartier heeft Haarlem dui delijk blijk gegeven goed te kunnen spelen. Later werd het voor die jongens moeilijker en werden de gevaarlijke ele menten uitgeschakeld. Vanaf dat mo ment hadden we ook recht gehad op een doelpunt”. Castenmiller doelde daarbij op de kansen die Frank Kramer (op wiens vreemde schijnbewegingen Wen- (Van onze sportredactie) UTRECHT Kees Rijvers liet via manager Ben van Gelder weten dat hij geen commentaar op de wedstrijd FC UtrechtPSV wen ste te leveren, omdat iedereen het immers zelf had kunnen zien. Li bero Adrie van Kraay nam de taak van zijn trainer over en scham perde: „Er zijn ons twee penalties door de neus geboord. Daarom kon FC Utrecht met 1-0 winnen. Het publiek heeft scheidsrechter Jan Beek ingepakt. In deze entourage mocht alles. Daar zijn wij de dupe van geworden”. Krasse taal in een slechts van enthou siasme bruisend Galgenwaard, waarin een niet versterkte, maar wel uitermate waakzame politiemacht geen enkel bier blikje heeft zien vliegen, waar geen hek is geteisterd, waar geen wanklank is gevallen. Van Kraay ging gemakshalve voorbij aan het volslagen falen van negen ploeggenoten. Jan van Beveren kon hij buiten beschouwing laten, want in de 20 minuten dat hij acteerde dook hij op schier ónmogelijke manier een vrije trap van Leo van Veen uit de hoek en voorkwam hij een tweede goal ten koste van een opengereten scheenbeen: tien hechtingen en minimaal een paar weken rust. Van Kraay stipte evenmin de aanlei ding aan. Peter Dahlqvist miste volsla gen overzicht toen hij meeverdedigde, schoof de bal terug op Van Beveren, die wel op tijd zag dat Leo van Veen hoopte op een terugspeelbal. Een van de noppen van Van Veens schoen maaide het been -■ Piet van den Berg drukt de bal langs doelman Van der Meeren: Haarlem leidt met 1-0. vervangen door Martin Haar. De vreugde van de 1-0 voorsprong was van korte duur, want nog geen kwartier later stopte AZ-spits Kees Kist de bal uit een dieptepass van Hovenkamp op het hoofd en liet Eagles-verdediger Stef Walbeek kansloos staan. Met een ziedend hard schot zorgde Kist voor, de gelijkmaker. Tot de rust hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Go Ahead Eagles verzuimde echter enkele kansen in doelpunten om te zetten. Na de rust kreeg de Deventer ploeg het erg moeilijk. Het spel werd kort gehouden en de razendsnelle AZ-spitsen Van Marwijk en Kees Kist kregen teveel vrijheid. Ook Wim van Hanegem, die zich in de eerste nelft nauwelijks had laten zien, kon aanvallend gaan spelen. De Noordhollandse combinatie kreeg kans op kans, maar vond in Jan Endeman een struikelblok. Mede daardoor wist Telstar ook een einde te maken aan het eenrichtingsver keer, waarbij een blessure van Gerrit Peys de Velsenarert in de kaart speelde- In de 20ste minuut werd Haarlems laat ste man op pijnlijke wijze herinnerd aan een oude blessure (een gescheerd spier tje in het bovenbeen) toen hjj zjjn been te ver uitstrekte. Peys, die er tegen Feyenoord over drie weken in de Kuip weer bij hoopt te zijn, arriveerde daar door voortijdig in de kleedkamer. heel wat beseheidner niveau vooral met zichzelf. Vorige week bleek dat al bij AZ’67. Toen het elftal eenmaal een 2-0 achterstand had opgelopen raakte het volledig de weg kwijt en staakte het prompt vrijwel alle verzet. Gisteren ma nifesteerde de kwetsbaarheid van de Velsense ploeg zich nadat Piet van den Berg in de 60ste minunt het enige doel punt had afgeleverd- s 647 van de PSV-doelman open, waarna Ton- ny van Engelen (25 jaar) zijn debuut in de hoofdmacht van PSV moest maken, omdat reserve Andre van Gerven de kruisbanden in zijn knie heeft ge scheurd. Frank Kramer begeleidde Wentink steeds bij diens uitstapjes naar de voor hoede, maar was weer aanspeelbaar zo dra Telstar zelf in balbezit was, zoals kort na rust. In kansrijke positie besloot Kramer een combinatie, waaraan Joop Wildbret van Haarlem ongewild zijn medewerking had verleend» door de bal over de kruising van paal en lat te ischieten. Het doelpunt van Piet van den Berg in de 60ste minuut betekende het keerpunt in deze aantrekkelijke, zij het niet hoogstaande wedstrijd. Ritchie Rey nolds, die bepaald niet over een geweldi ge techniek beschikt, maar als vervanger van Rob de Kip wel in de combinatie paste, lanceerde de op de rechtervleugel naar voren gesprinte Eef Melgers, die op zijn beurt Van den Berg in het spel betrok. De beweeglijke puntspeler sprong met gestrekt been naar voren (zonder daarbij een tegenstander te hin deren) en drukte de ba! langs doelman Van der Meeren: Ö-l- Met dat doelpunt hervond Haarlem zichzelf. In die mate zelfs dat het in de slotfase gemakkeilijk verder had kunnen uitlopen. Abe van den Ban liet het echter, nadat hij de bal van Frans van Essen had ontfutseld, alleen voor Van der Meeren afweten. Van den Ban kwam niet verder dan een onbenullig schuivertje, waarbij hij de vrijstaande Van den Berg over het hoofd zag. Omdat ook Gerrie de Winkel met een lob juist geen succes had (de iets te ver voor zijn doel staande Van der Meeren kon de bal nog juist over de lat tippen) mocht Telstar tot het laatste moment het uitzicht op een gelijkspel behouden. Verdiend? Neen, dat niet, maar van een landskampioen mag je verwachten dat het kans ziet om uit vijf opgelegde mogelijkheden - zoveel telde Utrechts burgemeester Vonhoff er tenminste - er toch wel een te gebruiken om het zelf vertrouwen aan Twijfel sloop meteen het elftal bin nen, het spelpeil zakte opmerkelijk. Niet zozeer door gebrek aan conditie. Wat dat betreft hebben de Velsenaren tegen NEC in de tweede helft al duidelijk gemaakt dat zij in de week zelf niet stilzitten. Trainer Joop Castenmiller: ,.Het is ge woon de klap, die de jongens krijgen als er een doelpunt valt. De wetenschap dat het dan erg moeilijk wordt om nog gelijk te komen. Na zo’n tegenslag merk je goed dat er wat flegmatieke spelers in de ploeg lopen”. Telstar incasseert goed, zolang een goal uitblijft. Vandaar ook dat de equipe van Castenmiller na een zwakke start (zonder-consequenties) goed wist terug te komen. Tijdens die ouverture speelde Haarlem met Telstar door met sterk opkomende vleugelverde- digers (Wentink en De Vries) en een offensief ingestelde voorstopper (Huyg) het initiatief te nemen. Spits Piet van den Berg: „We speelden als het ware een thuiswedstrijd. Er zaten meer Haar lemmers op de tribune dan supporters van Telstar. Daardoor moesten we wel wat laten zien”. Telstar beantwoordde die dadendrang in eerste instantie met forse ingrepen en kwam pas ter zake, nadat Van den Berg door te lang aarze len had nagelaten een snelle beslissing tot stand te brengen. Na een kwar tier realiseerde Telstar zich dat dit Haarlem op het middenveld moet wor den aangepakt. Abe van den Ban kreeg gezelschap van Jaap Visser en Joop Wildbret werd geschaduwd door Jonker, waardoor het rendement Haarlems spelmakers lange tijd nihil was. De voor het eerst in de „sterkste” opstelling optredende ploeg werd welis waar bij vlagen in de slotfase weggetikt, maar kreeg nog wel via onder meer de voor Stout ingevallen Hendrikse en Kra mer kansen. Kramer: „Met wat meer geluk komen we toch nog op 1-1, on danks alles”. En over Haarlem: „Een voetballende ploeg, die ik beter vond dan Roda JC, dat hier tegen ons weinig ondernam”. VELSEN. Verschillen op het men- overgehouden, daar worstelt Telstar op tale vlak en op het punt doortastendheid hebben de uitslag bepaald van de streekderby Telstar-Haarlem. Waar Haarlem aan acht eredivisie-wedstrijden niet alleen een hoge positie, maar ook een grote dosis zelfvertrouwen heeft inpakken door het publiek” maar in UTRECHT. PSV zal voorlopig niet kunnen beschikken over doelman Jan van Beveren. In de door de landskampioen met 1-0 verloren ont moeting tegen FC Utrecht raakte Van Beveren in de 22ste minuut ge -blesseerd bij een botsing met Leo van Veen. De PSV-doelman liep een tien centimeter lange wond aan het rech- terscheenbeen op, die op tien plaat sen moest worden gehecht. Van Beveren mag in ieder geval de eerstkomende tien dagen niet in actie komen. Met Van Beveren kreeg de ziekenboeg van PSV de zesde klant: Edström, Krijgh, Francois, Deacy en Van Gerven verbleken er al in. Het laat zich overigens aanzien dat PSV zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Telstar weer kan beschikken over Edström. Edström verklaarde gisteren in Utrecht: „Bij een onder zoek is gebleken dat mijn linkerbeen twee centimeter korter is dan het rechter. Door het „kraken” van mijn rug is dat verholpen. Het gaat nu goed. Als ik komende week een nieu we test met goed gevolg afleg, kan ik tegen Telstar weer meedoen. Het wordt tijd, want op de tribune zit ik maar in de zenuwen. Vooral nu het niet zo goed gaat met PSV”. d Ajax trainer Ivic zal waarschijn lijk woensdagavond geen beroep kun nen doen op verdediger Johnny Dus- baba wanneer de Amsterdammers aan moeten treden voor de Europa- Cupreturn tegen Manchester United. Een kwartier na de rust van de wedstrijd NAC-Ajax, zaterdagavond in Breda blesseerde de ex-Hagenaar zich bij een sliding op zijn directe tegenstander Jan Groeneweg. MVV, lijstaanvoerder in de eerste divisie, krijgt de rest van het seizoen versterking in de persoon van Janusz Kowalik, die de afgelopen maanden in de Verenigde Staten speelde. Na zijn verplichtingen in Maastricht gaat de 32-jarige Kowalik opnieuw naar de Verenigde Staten om voor de Chi cago Stings te spelen. afkomstige doelman bij ons is, heeft hij bewezen een goede keeper te zijn”. Een geruststelling, die mededeling van Van Gelder. Maar tevens een zoethou dertje, want het PSV van zondag krijgt de handen meer dan vol aan de Ieren. De landskampioen smeet in Utrecht met alle grondprincipes die het al jaren on der de knie dacht te hebben. Op Jan van Beveren en Willy van der Kuylen na, faalden de Eindhovenaren op een af schuwelijke manier. Niemand wenste dat te erkennen, en dus moest scheids rechter Jan Beek door de mangel. FC Utrecht wilde het eigen publiek, na een week ophefmakende taferelen, niet te leurstellen en die bedoeling werd via een aantrekkelijke portie agressie ken baar gemaakt. wie de goal voor zijn rekening zou nemen. Iedereen keek braaf toe, waarna Hamberg via de paal en Van Beverens rug de zaak afmaakte en besliste, naar later bleek. Zover was het nog lang niet, want tot een half uur na rust zag Blagoj Istatov slechts PSV-aanvallen op zijn doel af rollen. Deijkers, Posthuma (vier maal alleen voor het doel) Lubse en Van der Kuylen ramden alle ballen ver haast en hoog over. Pas drie minuten voor tijd raakte het PSV-kanon de bal goed. Hoe wel de Joegoslaaf Istatov verre van overtuigend optrad, lag hij op Van der Kuylens kogel ineens in de bovenhoek, waarmee hij de zege voor FC Utrecht redde. zich al snel laten Dat mocht niet van PSV-zijde. Wat werd vergeten, was de serie kansen om van te watertanden. Niet in de eerste 20 minuten, toen alle hens aan dek moest. FC Utrecht marcheerde in hoog tempo richting Jan van Beveren. Voorstopper Jan Poortvliet had geen greep op Leo van Veen, Gerrie Deijkers tastte steeds mis op Andre Hulshorsts acties, en Adrie van Kraay kon achter het duo geen rust brengen, doordat Andre Oos trom over Rene van de Kerkhof heen kwam en Piet Hamberg meer dan goed is voor Willy van de Kerkhofs reputatie, op de achterlijn verscheen en voorzetten afleverde. De schade bleef beperkt tot een serie chaotische taferelen, die echter een keer door een doelpunt werden verstoord. Nick Deacy moest vervangen met een enkelblessure. Huub Stevens kwam in de ploeg, organisatorisch opzicht deugde er nog niets van toen Hulshorst en Cabo op links hun weg vonden. Van Veen en Hamberg konden er rustig om dobbelen - tink, die door scheidsrechter Derks ten JAN PREENEN. te wakkeren. V' fV; fci'.. W

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13