Wereldrecord Fibingerova met de kogel Hockeyjeugd SPORTLUI greep titel Belgische dravers opnieuw verslagen Grote zege tennissers Win de nieuwe Ford Fiesta L „Champ” stak in CBS-show weer als een bij I (Ï5Ï ^100 km een miljoen gulden aan prijzen IN EINDSPRINT LEVENDIGE TOURS-VERSAILLES: De nieuwe Ford Fiesta is één van de geweldige hoofdprijzen. MAANDAG 19 7 6 SEPTEMBER SPORT r Foreman I .IR door Pieter Mul m, C, *n- jr- i'C sr- -1, i'C te *1- >n Alle favorieten werde® versla gen. De Witte verraste hen met zijn demarrage twaalf kilometer voor het einde. Slechts Poulidor en Bouloux sprongen naar het wiel van de Belg. Hun eendrachtige sa menwerking leverde een voorsprong van 40 seconden op, toen zij op het circuit van aankomst kwamen. Pou lidor, de meest toegejuichte wiel renner, zette het eerste aan voor de sprint. Het was te vroeg- maar er was dan ook geen enkele tactiek denkbaar, die de 40-jarige Frans man in de spurt voor De Witte aan de meet had kunnen brengen. De bijna 30-jarige Belg behaalde ge makkelijk zijn tweede klassieke zege (na Luik-Bastenaken-Luik in 1974). eens alle eer aangedaan. In Tours- Versailles kwam de veteraan weer als tweede over de streep. Hij moest Ronald de Witte voor laten gaan. In de sprint bleek de Belg veel te snel voor „Poupou”. VERSAILLES (ANP). Ray mond Poulidor heeft in de nadagen van een lange carrière zijn bena ming „de eeuwige tweede” nog „Schandaal” Mn*» NORTON VOORSPELT ALTS KNOCK-OUT I (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) de 8 e Jan Wagenaar (links) is met Mistral Nora op weg naar de overwin ning in de Prijs van Brussel voor vijfjarigen. &brd. VELP Het Nederlandse Davis Cup-team heeft zich in Velp door een 5-0 zege op Israel geplaatst voor de tweede ronde. Daarin komt het tennisteam in mei volgend jaar uit tegen Joegoslavië, andermaal in een thuiswedstrijd. In het duel tegen Israel was Nederland zaterdag al verzekerd van de winst. dor, Reyniers, W. Peeters, Zoetemelk, Pollentier, de Witte, Bouloux, Delcroix, Kuiper en Mollet. Het wereldkampioenschap formule- 1 zal volgend jaar op 9 januari beginnen met de GP van Argentinië in Buenos Aires en wordt afgesloten met de GP van Canada in Mosport op 9 oktober. De grote Prijs van Nederland zal in 1977 plaatsvinden op 28 augustus. Het Nederlandse damesvoetbalteam heeft in Thun de interland tegen Zwit serland gewonnen met 5-0 (1-0). Tijdens de 1 andenwedstrijd kruis- boogschieten in Halsteren behaalde Bel gië tegen Nederland een 3416-3407 over winning. je ervoor zorgt dal ik nooit meer zal boksen. Wie denk je wel dat je bent? Jij bent niet waardig genoeg mij als wereld kampioen op te volgen. Jij kunt je niet meten met kampioe nen als Jersey Joe Walcott, Joe Louis en zeker niet met mjj, de Grootste Vechter Aller Tijden. Dit duel dinsdagavond duurt niet langer dan vjjf ronden, dat beloof ik je”. Ken Norton (links) lijkt de woordenstroom van Muhammad li vooral slaapverwekkend te vinden. Ludo en Willem Peeters en Bruyere. De voorsprong bedroeg maximaal een mi nuut. Een hergroepering bleef niet uit. waren konden Te winnen In de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonda Beter Leven De nieuwe Ford Fiesta L met de zuinige 957 cc motor is één van de hoofdprijzen in onze puzzelaktie. Een auto, die alles biedt. Compact, maar net zo veilig en betrouwbaar ate iedere 3. s I FC :ht- ïad laf- 2-2. lz ■n n k l< 5. n n FC ag- .A. De da 8 5 5 9 3 11 s 8 8 12 12 ■14 14 14 10 21 10 10 ii- ■n- tn, ■n- 6 3 8 5 12 11 11 3-8 13 9 16 15 14 13 13 13 16 18 p o n f g: )e ss Qt ie Is in Bouwman was ook zaterdag de grote man in de wedstrijd tegen Ierland, toen hij voor maar liefst zeven treffers te kende in de door Nederland met 8-1 gewonnen wedstrijd. West-Duitsland, za terdag verrassend verslagen door Spanje, eindigde als derde dankzij een 2-1 over winning op Polen. Tours-Versailles werd een interessante koers, ondanks de vrijwel windstille en tourage. Maertens gaf het afwezig zijn van de wind als voornaamste reden, waarom de vedetten de strijd niet had den kunnen beheersen. Als zo vaak roerde Nidi den Hertog zich in de eerste kilometers. Hij kwam echter niet ver. Na 176 kilometer ontstond er een kop groep van dertien man, onder wie Hen- nie Kuiper, Van den Hoek, Pollentier, Daarna is de renners geen rust meer gegund. De Westduitser Dieter Thurau porbeerde herhaaldelijk weg te komen. Ploeggenoot Jan Raas nam de rol van aanvaller van hem over. Cuyle en Ja- renko volgden. Op de hellingen van de cote de Dourdan gingen Joop Zoetemelk, Frans Verbeeck en Freddy Maertens in de achtervolging. Hieruit vormde zich een groep van 21 coureurs, onder wie alle favorieten. NEW YORK Pas na de directe uitzending van het CBS- televisie-interview kwam Ali toe aan het spektakel dat hem beroemder heeft gemaakt dan ooit een wereldkampioen bij de zwaargewichten voor hem was. Hij kneep uitdager Norton in de massale spierballen, sloeg hem op de knieën en lanceerde herhaaldelijk een flitsende rechtse-directe in de richting van Nortons ringbaardje. „Ik zal jou krijgen, idioot, te zeggen dat Voor Ali’s verdienste op dit terrein heeft Norton ook alle bewondering. „Na tuurlijk ben ik hem erkentelijk want alleen dankzij Ali verdien ik nu min stens 1,1 miljoen dollar. Verder moet ik die flauwekul niet, met praten wint hij het niet in de ring. Ik mag dan de underdog zijn, ik weet zeker dat ik hem versla. Gelijk vanaf het begin ga ik er tegenaan. En ik zal hem pijn doen. Let vooral op mijn linkse hoek, drie keer in zijn carrière is Ali neergegaan, en altijd op een linkse hoek. Hij krijgt er van mij ook een paar. Al duurt het gevecht 15 ronden, ik ben de winnaar”, aldus de man uit San D iego (36 zeges in 39 gevechten), die zich mentaal heeft trach ten te wapenen met het lezen van boe ken over sportpsychologie. Zijn begeleiders doen uiteraard ook zeer zelfverzekerd. Manager Bob Biron heeft het al over de eerste titelverdedi ger in december. „Ken wordt een actieve kampioen, hij moet zijn kroon zoveel mogelijk laten bevechten. Als eerste hebben we het liefst Duane Bobick, de ongeslagen Great White Hope”. Trainer Bill Slayton zegt dat zijn man na drie en een halve maand hard werken in superieure vorm steekt. „In het Yankee Stadion zal Ken volledig geconcentreerd aan het werk zijn en dat zal Ali berou wen”. Maar Ali wil een vol huis. En verder moeten de dik anderhalf miljoen kaart jes voor het gesloten tv-circuit worden verkocht. Ail droomt ervan ooit nog eens tien miljoen dollar gegarandeerd te krijgen. En dat moet volgend jaar ge beuren tegen George Foreman die in zijn carrière alleen nog maar van Ali heeft verloren. Twee jaar na zijn knock out in Zaire is Foreman erg op revanche belust en als Ali zijn leven öp film heeft gezet wil hij nog een keer een grote slag slaan. De nu uitgeschakelde promotor Don King werkt daar hard aan. In het Olympisch stadion in Rome zegevierde de nationale voetbalploeg van Italië met 3-0 over Joegoslavië. De doel punten werden gescoord door Bettega (2) en Graziani. Muhammad Ali bleek pas op tempera tuur te komen toen CBS Sports Specta cular voorbij was. Maar als altijd rea geerde Norton nauwelijks. Een grijns zo af en toe, en soms een poging Ali’s verbale geweld af te troeven. Een onbe gonnen zaak want Ali bleek niet te remmen. „Voor de hele wereld is het te hopen dat jij niet wint want dan is het met het boksen afgelopen. Ik ben de bekendstè man ter wereld omdat ik de beste bokser ben, natuurlijk, maar ook omdat ik de zaak prima verkoop. Daar om komen honderden journalisten uit de wereld naar New York. Als jij zou winnen dan is dat voorbij. Jij hebt gewoon de klasse niet om de grootste te verslaan en dat is maar goed ook. Het zou het einde van de sport betekenen”. De 34-jarige wereldkampioen schreeuwde, deed alsof hij huilde en probeerde de journalisten en anderen in studio 45 te bewegen om in koor te scanderen: „Norton must fall” (Norton moet neer). Dat lukte niet. „Ik heb weinig vrienden hier, moet je opletten hoe dat dinsdag in het Yankee Stadion gaat. Duizenden mensen die roepen, „Norton moet neer”. Stel je dat voor, Norton, ik dirigeer ze tussen de ronden door. En jij gaat eraan kapot. Jij hebt WASSENAAR. Even hebben Belgen gisteren op Duindigt de illusie gehad dat de grote nederlaag (63-157) van een maand geleden i n eigen huis tegen de Nederlandse dra verselite kon worden gewroken. Dat moment brak aan na het tweede onderdeel, waarin de Belgische vierjarigen een verrassende driedubbele overwinning boekten: Kwiek Royal, Koss L en Krack F bleken stuk voor stuk sneller dan de Nederlandse favorieten Nicky Norton, Nichol T en Nubar van Echten. Het gevolg was dat België halverwege de leiding had met 60 tegen 47 punten. In het eerste nummer had Nederland n.l. minder afstand kun nen nemen dan was verwacht (33-20). Die verwijzing naar de rollen als slaaf die Norton in twee films speelde, riep bij Ali hilariteit op. „Kijk eens naar mijn knappe toet, is dat nu een bokser die 54 profgevechten beeft gemaakt? Ik ben de enige echte acteu” die ervoor heeft gezorgd dat 500 miljoen mensen dit gevecht op de televisie zullen zien. Norton laat zijn apparaat uit zijn broek hangen, het is een schandaal een we- •”»ldkam->:°nwaardig. Ik ze.l hem daarom vernietigen”, brieste de wereld- kamp.’oen die de uitdager de heilige oorlog verklaarde vanwege de seksuele krachtpatserij die Norton moet uithalen in de films „Mandingo” en ,D.rum”. De strijd begon opnieuw. Thurau bleek nog lang niet uitgeblust. Hij zette weer aan en kreeg de Italiaan Lualdi mee. De samenwerking was echter niet voorbeeldig. Lualdi weigerde op kop te komen. De Westduitser slaagde om de lastige klever te lossen, maar hij kreeg al snel gezelschap van Thevenet. Pouli- Daarnaast is de Fiesta erg betrouwbaar. Heeft-iè, dankzij zn voorwiel- aandrijving, een perfekte wegligging. Waarde Fiesta erg zuinig mee blijft zijn benzineverbruik en onderhoudskosten. De Ford Fiesta is gewoon een ideale gezinsauto. Li Nadat Louk Sanders met 6-3, 6-0, 6-1 had gewonnen van Wertheimer en Fred Hemmes met 6-4, 6-2, 6-4 had afgerekend met Klickstein kwam Nederland op een beslissende voorsprong in het dubbelspel. Het duo Hemmes/Sanders had weinig moeite met het koppel Klickstein/Wertheimer: 6-2, 6-2, 6-3. De partijen van zondag stelden daardoor niets meer voor. In de laatste twee enkelspelen won Hemmes van Klickstein (6-4, 6-2, 6-4) en Sanders van Wertheimer: 6-3, 6-0, 6-1. Om tegen Joego slavië nog een kans te hebben hoopt het bondsbestuur Tom Okker te kunnen in schakelen. De stand in de Davis Cup-wedstrijd ItaliëAustralië is 2-2. Gisteravond werd het laatste enkelspel tussen Panatta en Newcombe bij de stand 5-7, 8-6, 2-2 wegens de duisternis afgebroken. Overige uitslagen: ZwitserlandRhodesië 3-2; OostenrijkFinland 5-0; GriekenlandDenemarken 3-1. PolenNoorwegen 5-0. In Poznan werd het Nederlandse herenteam derde in een vierlandentoer- nooi. Na de nederlaag van vrijdag tegen de DDR (4-2) werd zaterdag een 2-1 overwinning behaald op Frankrijk (beide doelpunten van Paul Litjens) en gisteren werd het tegen Polen 2-2. Ook nu te kende Litjens voor de Nederlandse pro- duktie. Stefanski en Grotowski zorgen voor de doelpunten van Polen, die het toernooi wonnen dankzij een beter doel saldo dan de DDR. Beide ploegen vero verden vier punten, Nederland drie en Frankrijk een. Paul Litjens werd toer- nooi-topscorer. Sagitta (Amsterdam) bracht het eigen nationale record op 4 x 400 meter (meis jes) omlaag van 4.00.5 naar 3.55.9. Voor Sagitta liepen Martina van Campen, Lei- andere Ford. Standaard afgeleverd met een gelaagde voorruit en achterruitverwarming. Met oprolbare En een geweldige hoofdprijs 3-punts veiligheidsgordels in onze puzzelaktie. da Kamps, Marlet Overwater en Fieke Kamps. De 4 x 400 meter jongensploeg van Sprint (Breda) evenaarde het natio nale record, dat met 3.22.4 op naam van Ciko ’66 staat. HAMBURG. Het Nederlands jeugd- hockeyteam is in Hamburg Europees kampioen geworden. In de eindstrijd versloeg Nederland Spanje met 2-0 door doelpunten van Roderick Bouwman in de eerste helft. Manza Buitenzorg heeft gisteren tij dens de koersen op Duindigt, in het sprintnummer over 1600 meter, het baanrecord en tevens nationale record voor de laatsrte kilometer op 1.15-9 ge bracht. Manza Buitenzorg werd gereden door pikeur Wim Duivenvoorden. Het oude record stond met 1.16.3 op naam van Henri Buitenzorg en Florissant. Kort voor het derde treffen tussen de beide zwaargewichten besefte Ali als gebruikelijk veel beter dan zijn tegen stander dat de garanties van miljoenen dollars alleen maar vrijkomen als er genoeg toeschouwers zijn. En Ali han delde daarnaar. Want in een bandopna me, ook voor CBS, zette hij de act voort met dezelfde thema’s. Het Yankee Stadi on is op dit moment waarschijnlijk pas voor tweederde gevuld, d.w.z. 40.000 toeschouwers die voor een recordrecette van 3,5 miljoen dollar zouden zorgen. OPA VA (SID). De Tsjechische He lena Fibingerova heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in Opava het wereldrecord kogelstoten voor dames verbeterd. De bronzen-medaillewinnares van Montreal stootte een afstand van 21,99 meter. Het oude wereld- en Euro pese record stond met 21,89 meter op naam van de Bulgaarse Ivanka Christo- va, die deze prestatie op 4 juli van dit jaar in Belmeken leverde. Helena Fibin gerova was al eerder wereldrecordhoud- ster met 21,57 meter. De Witte te snel voor „Poupou” helemaal geen ervaring op dit niveau, jij komt pas kijken. Het vergaat jou net als tegen Foreman. Jij zult te bang zijn öm te bewegen. Foreman gaf jou twee jaar terug een afstraffing, dat zal ik opnieuw doen”. Ken Norton probeerde onbewogen te blijven onder de stortvloed die ’s we relds grootste boksende acteur over hem losliet. „Die man heeft het gewicht niet om mijn geest te beinvloèden. Ik maak korte metten met hem. Ik heb zijn kaak gebroken, ik versloeg hem ook de twee de keer toen de jury ten onrechte Ali het voordeel gaf. Net als hem dit jaar gebeurde tegen Jimmy Young”. All schetterde door de studio: „Norton’s mind and his behind”, ofte wel: „Zijn hersens en zijn achterwerk”. 1. De Witte (Belg) 5.49.30, 2. Poulidor (Fra) op 1 sec; 3. Bouloux (Fra) op 2 sec; 4. Van Looy (Belg) op 27 sec; 5. Van den Broucke (Belg) z.t.; 6. Fussien (Fr); z.t.; 7. Aling (Ned) z.t.; 8. Raas (Ned) z.t.; ’9. G. Malfait (Belg) z.t.; 10. Van de Wiele (Belg) z.t.; 12. Zoetemelk (Ned) z.t.; 14. Kuiper (Ned) z.t.; 21. Priem (Ned) z.t.; 47. Schuiten (Ned) z.t.; 58. Knetemann (Ned) z.t.; 82 Bal (Ned) op 42 sec. Bij de Nederlandse estafettekampi- oenschappën, die zaterdag en zondag op de nieuwe kunststofbaan in Den Haag werden gehouden zijn drie nationale re cords verbeterd en is er een geëvenaard. AV NOP uit Emmeloord kwam op de 4 x 800 meter met de lopers Jan, Kees en Arie Ruyter en Evert Hoving tot een tijd van 7 minuten en 32.6 seconden. Het oude record stond met 7.35.6 sedert 1970 (Uden) op naam van Ciko ’66. Het AAC- kwartet Hans Moinat, Edsel Trumpet, Steef Heitkoenig en Eddy Pireau noteer de op de 4 x 200 meter een tijd van 1.27.6. De Amsterdammers waren daar mee tweetiende seconde sneller dan drie verenigingen (GVAV Rapiditas, 1964, PSV, 1970 en Prins Hendrik, 1971), die houders van het record waren met 1.27.8. In het vijandelijke kamp zei trainer Angelo Dundee, al 16 jaar begeleider van de Champ, plaats en tijd van han deling als een groot voordeel voor Ali te beschouwen. „Hij heeft overal ter wereld onder de meest vreemde klimatologische omstan digheden gebokst. Nu is het ’s avonds (half elf plaatselijke tijd) in de open lucht en dat zal voor Norton een onple zierige ervaring zijn. De uitdager zal merken dat de kampioen beter heeft getraind dan voor zijn andere gevecht dit jaar. „Ali heeft weinig gespaard met Jimmy Ellis en Rodney Bobick. maar zijn kracht is enorm door de training on de zware zandzak. Door zijn gevorderde leeftijd beweegt hij minder maar de uitwerking van zijn slagen is veel effec tiever geworden. Na het gevecht zal het gezicht van Norton heel wat minder aantrekkelijk zijn voor de filmprodu cers”. Ronald de Witte wachtte nog vijf kilometer met zijn sprong. Toen perste hij alle resterende kracht uit zijn li chaam. De Belg was tevreden toen hij zag, wie waren gevolgd. Poulidor en Bouloux konden hem niet bedreigen. Frans van Looy won de sprint van de achtervolgers. De uitslag van Tours-Ver sailles (253 kilometer) is: onderdeel, voor vijfjarigen, bezette Ne derland met Mistral Nora, Massel T en Maestro Oavaljos de eerste drie plaatsen. De stand werd nu 90-71 in het voordeel van de Nederlanders. In de laatste race voor oudere paarden was het opnieuw Nederland dat de eer ste drie plaatsen voor zich opeiste: Kees Verkerk, Jojo Buitenzorg en Jonker Vo- lann maakten dat de ontmoeting alsnog in een Nederlands succes eindigde. De einduitslag was 131-84. echter van korte duur. In het derde echter van korte dnur. In het derde

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15