Bloemendaal heeft iets goedgemaakt Zekere overwinning uit handen gegeven MALAISE BIJ HEREN Overwinning Watervliet als u een Zege voor Exercitia Fokker-VFW (020) 5443921 13 GEZELLEN SUPERIEUR e- Geen mutaties in hoofdbestuur badmintonbond 55 Zaalvoetbal HBS-teams: geen goals SPORTIEF goede baan wilt, bel dan EN DAMES VAN ODIN 3 3 4 ld In dubbel” met Orwo/HCAW •■«IJ 5 D 20 21 MAANDAG U kunt ook bellen: 020 - 82 41 15 (toestel 47) Afijn, ik naar VEN. Helemaal té gek, zeg. Wat die allemaal verkopen aan food en non food. En nog hartstikke voordelig ook. Voor de winkelier, voor de horecaman, voor kantines, instellingen, tehuizen. Niet te geloven. Enne fijn sfeertje Ja hoor, bij VEN zit je snor. Daar koop je met plezier èn gemakkelijk met die zelfbediening. Zeker weten! - QAII Bent u koopbevoegd ondernemer? KIJIu Stuur dan deze bon in een gesloten envelop (zonder postzegel) aan: D. VEN B.V., Antwoordnr. 8149, Amsterdam. Naam Naam bedrijf Aard bedrijf Straat Woonplaats Telefoon Interesse voor VEN filiaal te SPORT Juul Bruessmg ook in Lisse niet te stuiten (van onze wielertnedewerker) (Van onze hockeymedewerker) LISSE Juul Bruessing: negentiende zege. el. 023- (Van onze korfbalmedewerker) Frezer (Van onze basketbalmedewerker) (ADVERTENTIE) M' tz an S tot Diesel, elingen. tiroef kunnen in." Korte invraag mulder. jnt niet n moet, scherpe exleder i. Kruis- andocu- B 1522, ationale akenre- el. 023- i zond. Deze ronde van Lisse werd door de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek Bedreigen kon de ploeg Exercitia ech ter nimmer. Voornamelijk door toedoen Liefhebbers: 1. A. van Ravensbergen- Voorschoten; 2. R. Bakker, Den Haag; 3. G- Plieger, Lexmond; 4. W. Schelle, Vlij men; 5. A. v.d. Burg, Noordwijkerhout. een slecht duel, waarbij ongetwijfeld de grasmat in plaats van een hard veld, een rol heeft gespeeld. ADO leidde met rust met 3-2, maar Concordia won met 5-4. uitenba- irdag en jademie 52. Tel Q X HAARLEM-IJMOND. De uitslagen van de zaalvoetbalcompetitie HAARLEM. In de hockeycompetitie zijn zowel de dames als de heren van HBS in de tweede klasse niet tot scoren gekomen. De heren speelden gelijk tegen Alkmaar en de dames hielden Leiden in evenwicht. Alliance was kansloos tegen Pinoke- 0-4. de driehonkslag van Ria Koehorst met volle honken brak de laatste tegenstand. Wei mocht ORWO-HCAW opnieuw door AdMajoor de eer redden, maar het was winnende werpster Tineke Hoender dos zelf die het laatste „obstakel” in de persoon van Els van der Broek opruim de door de Bussumse werpster met drie slag naar de dug-out te zenden. Eind stand 8-1. Mede door de promotie van Aktie’68- Kinheim dreigt de hoofdklasse softbal nu een volkomen Haarlemse aangelegen heid te worden. Slechts het Amsterdam se Shell heeft zich als enige niet-Haar- lemse ploeg nog in de top kunnen hand haven. Het vertrek van de gebroeders Roos- enstein en de uitschakeling van Eric Griekspoor hebben de jongens-junioren van Akrides flink aan kracht doen in boeten. Ook in het tweede dnel bleek in de slotfase de IJmuidenseb asis te smal om met succes te kunnen optornen te gen het gepromoveerde HOC. Het werd een 92-84 nederlaag voor Akrides, dat in Rob Pluimert (14-14) de topscorer nad. VEN brug groothandelcentrum ALKMAAR, BEVERWIJK, HAARLEM, AMSTERDAM noord (Het Schouw) AMSTERDAM Centrale Markt, DEN HAAG (2) en ROTTERDAM (2) BUSSUM-HAARLEM In de dubbel me» ORWO-HCAW heeft Kennemer In- tersport OG er geen twijfel over laten bestaan, dat de Haarlemse ploeg op dit moment duidelijk de meerdere is van de Bussumse formatie. Beide ploegen, die ook het vorig seizoen in de slotfase elkaar het hoofdklasserschap betwisten, stonden zaterdag na de slopende compe titie in Bussum voor het eerst tegenover elkaar. Van meet af aan domineerde de ploeg van Piet de Nieuwe in dit duel. De rust die van het Haarlemse spel uit straalde leidde al in de eerste slagbeurt via runs van Linda Hoogland, Tneke Hoenderdos en Ria Koehorst tot een 3-0 voorsprong. IJMLTDEN Zonder al te veel moei te hebben de dames van Exercitia ook het treffen met Onze Gezellen in winst omgezet. De Haarlemse ploeg, die ver zwakt aan de start verscheen in verband met het afstaan van speelsters aan het eerste softbalnegental, scoorde in de eer ste helft slechts net schamele aantal van drie punten. Na de basketverwisseling herstelden de gasten zich enigszins van het zwakke optreden van de eerste helft. In het duel tegen Alkmaar moest HBS voor rust het initiatief laten aan zijn tegenstander. Na rust was HBS duidelijk in de aanval, zonder da* dit tot resultaat leidde. Alliance kon de schade tegen Pinoke voor rust tot 1-0 beperken. Met een geblesseerde doelman Femme werd het in het tweede bedrijf 4-0 voor Pino ke. Strafcorners gaven de doorslag in het duel VVV-Zandvoort in de derde klasse: 2-1. Voor rust scoorde P. Stuyve- san» in de rebound, na rust verhoogde Wim Venekamp de voorsprong tot 2-0. Dames Haarlem (Spaarnehal)hoofdklas: Club 12- Sport CS 6-1; tweede klas B: Otte Eagles-De Biggen 7-0; tweede klas C: RCH-Van Essen Boys 6-3: derde klas C: Aurora-Van Egmond 4-1; Fluor-Free Company 0-4. Nieuw Vennep: derde klas G: Paradiso Boys-De Klos 2-1; derde klas H: Zandvoort- meeuwen-Koppers 3-1; Outshoorn-Hoofddorp 1-5; res. derde klas H: De Krim 2-Hoofddorp 2 4-3. in samenwerking met de Harddraverij- vereniging Lisse en omstreken georgani seerd in het programma van de Lisser feestweek. Over het algeheel viel da belangstelling niet tegen. Meteen na de start ging plaatselijk favoriet Bas Langeveld aan de haal, maar hij werd na vier rondjes weer ingerekend. Na Langeveld probeerde De Groot het zon der succes. Favoriet Bruessing hield het tempo in het peloton hoog. Ook een gezamenlijke vlucht van Roelofsen, Veenboer, Hermans en Westrus sorteerde geen effect. Nadat een solo van Ron smit was verijdeld, sprongen Bruessing en Van der Knoop weg en zij hadden succes. Alleen Jap Spijker wist hun aanval te pareren. Alle overigen werden op afstand genouden. Met nog vijf rond- De succesvolle Amstelvener Juul Bruessing heeft zich zondagmiddag in de wielerronde van Lisse weer eens de sterkste getoond en bracht het tot zijn negentiende overwinning van dit seizoen bij de amateurs. Samen met Jan Spijker uit Kampen en de steeds meer op de voorgrond tredende Haarlemmer Peter v.d. Knoop was Bruessing uil hte peloton ontsnapt. In de slotfase liet hij zijn twee vluchtmakkers in de steek en won onbedreigd. Arie van Ravensbergen uit Voorschoten zegevierde in een koers voor liefhebbers. De mat spelende ORWO-ploeg pro beerde daarna tevergeefs op het werpen van Ria Koehorst iets terug te doen. Dat lukte echter niet. De doorbraak forceer de Onze Gezellen in de vijfde inning toen vijf hits op een rij resulteerden in runs van Tineke Hoenderdos en Ria Koehorst. Onze Gezellen, dat enerzijds door goed slaan en anderzijds door knap profiteren van enkele Bussumse misgre pen tot negen runs kon weglopen, gaf de no-run zege weg toen Ada Majoor scoorde op een van de twee Haarlemse veldfouten. Voor een grote schare toeschouwers kwam Onze Gezellen in thuis al direct in de eerste inning aan een 1-0 voor sprong. Het superieure Haarlemse spel, dat de marge in de derde inning tot 3-0 deed oplopen, kreeg zijn bekroning in de vijfde slagbeurt. Onder de aanvalskracht bezeek de ORWO-defensie. Een daveren- Een technisch beter spelend HBS heeft in de tweede klasse met 0-0 ge lijkgespeeld tegen Leiden, dat met veel inzet speelde. Een sterk verjongd team van Zandvoort moest tegen HDM voor rust tegen een achterstand aankijken, alvorens het door het benutten van een straf-push (Yvonne Ogga) op 1-1 arri veerde. Willeke Pengnagel verdedigde het doel van Zandvoort goed. In de derde klasse behaalde Alliance een 4-1 overwinning op Alkmaar door doelpun ten van Monique Samson, Luci Cornelis sen, Yvonne van Heiningen en Ingrid Samson Bij rust was het 3-1. Hoewel Bennebroek fel aanviel moest het de punten met 1-0 afstaan aan Cartouch. Rood Wit speelde met een verjongd team een sterke wedstrijd tegen Hermes, dat door doelpunten van Annemiek Cor bet. Dies Hoets en Floortje deVoogd met 3-2 werd geklopt. De NBB blijkt vanaf begin dit jaar met 9000 leden te zijn gegroeid tot een totaal van 39.000. Het bondsbestuur ver wacht in 1977 het 45.000ste lid te kun nen inschrijven. FJet opmerkelijke voorstel uit de afde ling Noord-Brabant om af te stappen van de traditionele witte kleding kwam niet in stemming. Wel is een commissie in het leven geroepen, die voor de alge mene mei-vergadering de „kleding-zaak!’ zal bekijken. Rita en ADO. id. kind ran Holl, en ver- jen huis nnisma- 1AN 30- is om in i. (er is d 2 kind. m.f. G (Van onze handbalmedewerker) IJMOND De Desiree/Odin dames hebben tegen Attila tweemaal de winst laten glippen. Eenmaal voor en eenmaal na rust. Attila nam wel een 1-0 voorsprong, maar door goed genomen strafworpen van Lia Kok en Ingrid Waalboer en een doelpunt van Anita Beers was het 3-1 met de rust voor Odin. In de tweede helft kwam Attila langszij. Opnieuw nam Odin twee doelpunten voorsprong door Marga Ruyter en Ti neke Keet: 5-3. Ook deze weelde bleek toeval. Net voor tijd wist Attila toch nog een gelijkspel van 5-5 te forceren. HILVERSUM. De dames van Bloe mendaal hebben gisteren door Be Fair met 1-0 te verslaan iets goedgemaakt van het puntenverlies dat zij de afgelo pen weken leden. Be Fair speelt zoals bekend met graagte de rol van een underdog, die niets te verliezen heeft. Op papier en in de praktijk blijkt dat Be Fair de zwakste ploeg in de eerste klasse West is: met nul punten uit vier wedstrijden staat het Hilversumse team onderaan. Gisteren was het echter juist deze onbevangen houding die Be Fair de rust gaf om het nerveuze Bloemendaal tot diep in de tweede helft op 0-0 te houden. I NIEUW \CARA- 00 tot rote col- r en sta ag. met I. Uweg g tel AMSTERDAM (ANP). Het hoofdbe stuur van de Nederlandse Badminton Bond is na de algemene ledenvergade ring, zaterdag in het Rai-congrescentrum in Amsterdam, ongewijzigd gebleven. Rob Spee (voorzitter), Paul Snellens (penningmeester) en Steef de Graaf (lid) werden met algemene stemmen voor twee jaar herkozen. jes op het smalle parcours voor de boeg, fietste Bruessing bij zijn twee makkers vandaan en bleef buiten schot. Spijker en Van der Knoop moesten nog .alles geven om nit de greep van het fel jagende peloton te kunnen blijven. De uitslagen: amateurs: 1. J- Bruessing, Amstelveen, de 75 km in 1.48.17; 2 J. Spijker, Kampen, 3. P. v.d. Knoop. Haar lem; 4. R. van Trigt, Norg; 5. L Westrus, A’dam; 6. W. Pater, Barneveld; 7. Kr. St- Nicolaas. Dordrecht; 8 G Schipper Ter Apel. 9 R. Kos, Oudkarspel; 10. R. Borst, Zwanenburg. doelpunt en zijn clubgenoten Aad Tee- ling en Paul van Aalst. Slotervaart bracht de spanning terug door in te lopen tot 6-5. Aad Teeling maakte aan alle onzekerheid een einde door er 7-5 van te maken. In de afdeling blijft het met Full Speed, dat nu een hard veld onder de voeten heeft, goed gaan. Het Haarlemse TYBB dat de laatste weken ook goede prestaties te zien geeft, was de tegen stander om dat te bewijzen. Full Speed kwam met 5-2 voor en wist met de rust nog een 5-4 voorsprong vast te houden, rust nog een 54 voorsprong vast te houden.TYBB was toen in opmars en magkte kort na rust gelijk: 5-5. Weer kwam Full Speed voor: 8-5. Toen bleek ook dat de Full Speed-doelverdedigster Rina Voogt weer helemaal terug is. Zij stopte twee .aan TYBB toegewezen straf worpen. Het bleef 8-5 voor Full Speed. Bep Luten' (3), Irmgard van Rixel (2), Els Korver (2) en Ine Bakkenes scoor den. Een wedstrijd waarvan veel werd ver wacht, was de dames wedstrijd uit de eerste klasse van de afdeling tussen ADO en Concordia Hillegom. Het werd Behalve de nervositeit, die groeide naarmate het einde van de wedstrijd dichterbij kwam, was het vooral keep- ster Nel Kraayenbos van Be Fair, die de Bloemendaalse voorhoede parten speelde. Nel Kraayenbos is van de IJmondhoc- keycluib Strawberries via Hurley (te Amsterdam), in de selectie van Be Fair opgenomen. Zij was de absolute uit blinkster van deze wedstrijd. Ondanks de regen en het kletsnatte veld hield ze haar doel tot acht minuten voor het einde schoon. Een van de vele aanvallen die het Hilversumse doel teisterden re sulteerde in de negende Bloemendaal- strafcorner. Eindelijk slaagde Sandra Le Poole erin om bij deze strafcomer een hard schot naar de rechterhoek te lan ceren. Ook de Be Fairverdedigster die daar tegen de paal stond kon er nu niets mee aan doen: het enige en winnende doelpunt was een feit. Nu Bloemendaal haar krachten kon meten met een ploeg die stukken zwak ker is dan HCKZ en Kieviten kwam de organisatie van het spel iets beter uit de Heemskerk: res. eerste klas A: Barricade Boys 2-Fransen Schoot 2 2-3; res. tweede klas A: De Klok 2-Davidson 2 6-1; v.d. Veens 2- Fransen Schoot 3 4-2; res. derde klas A: Slhi FC 3-De Ezel 3 1-5; res. derde klas B Carrousel 3-’t Keiltje 3 3-2. Wijk aan Zee: tweede klas B: Les Routes Boys-Sihi FC 3-2; derde klas A: Griffloens- Iberla E. 6-4; derde klas B: Wijk aan Duin- Westerhout 4-2; res. eerste klas A: Klein Zwitserland 2-Progress 2 9-1; res. derde klas B: Hoeve Adrichem 3-Griffioens 2 1-7. IJMOND. Ook dit weekeinde boek ten de korfballers uit de IJmond weer prima resultaten. Al viel het gelijke spel dat D.K.V. aan Haarlemm oest toestaan tegen. Neptunus behaalde, zij het zeer bescheiden, de volle buit binnen bij Zaandam Znid terwijl Watervliet op de goede weg voort ging en Apollo met lege handen naar huis stuurde. De heren van Desiree-Odin maakten het aan het eind van hun wedstrijd tegen Zeeburg nog triester dan de da mes. Zij lieten niet alleen een voor sprong glippen maar stonden toe dat Zeeburg de winst binnenhaalde. Na 2-2 met doelpunten van Ed Verweij en Jan van Rijn, kwam ODIN met 4-2 voor. Twee strafworpen werden door Jan Tui- nenbreier en Dick Visser evenveel benut. Na 4-3 scoorde Tuinenbreier 5-3. Met rust was het echter gelijk. In de tweede helft benutte Ed Verweij een strafworp. Het werd weer 6-6, maar nu liep ODIN weg tot 8-6 via Tuinen breier en Paul Kloosterman. Het laatste deel van de strijd bleek ODIN niet aan te kunnen. Niet alleen de voorsprong ging verloren meer het werd 11-9 voor Zeeburg. Umond-heren heeft een gbede zege, geboekt op hét sterke Slotervaart. Met de rust was het 2-1 voor de gasten. Piet Strobbe bracht het enige IJmond-doel- punt op zijn naam. Na de thee werd het spannend: bij de stand 3-3, waarbij Jan ter Wengel en Johan van Huisstede scoorden, kwam IJmond met 63 voor- .Weer tekende Van Huisstede voor een van Coby Bak (6-13) en Angela Janssen (6-6) kon de thuisclub met 47-20 win nend door de finish gaan. De heren van Exercitia kwamen het afgelopen wee kend niet binnen de lijnen. Voor Watervliet verliep de eerste helft niet eng suksesvol: het juiste schot ont brak en verdliend nam Apollo een 0-2 voorsprong. Na de nervattiing ging de uitstekende conditie van de Beverwij- kers een hartig woordje meespreken. Via een schitterende doorbraak, die goed werd afgerond door Peter van de Veer, werd het eerstet egenpunt een feit en toen Nico Meijland bij een doorbraakpo ging verkeerd werd afgestopt, wees de scheidsrechter resoluut naar de stip. Meijland scoorde Joke Naman gaf met een afstands- schot haar ploeg de leiding waarna Apollo steeds gejaagder begon te spelen. Rustig opb albezit spelend zocht Water vliet naar de kans op de definitieve winst en deze kwam toen Kees van Doesburg van afstand 4-2 liet aanteke nen. Dit betekende voor de Watervlieters twee kostbare punten waardoor zij on geslagen bleven. Eveneens ongeslagen bleef Neptunns. De IJmuiidenaren kwamen met 1-0 ach ter waarop Lonie Verkerk echter spoe dig antwoord had. Via een afstandschot kon Ellie Driessen een inmiddels weer opgelopen 2-1 achterstand wegwerken en het was Joop Wielhouwer die Neptu- nus voor het eerst de leiding gaf. Jan Aberson, Rob van de Berg en Jos Broek gaven Neptunus een 4-6 voorsprong maar enkele slordigneidjes in de verde diging kostte Neptunus twee tegentref fers. Piet van der Gaag smaakte het genoegen om vlak voor tijd toch nog voor de winnende treffer te zorgen. D.K.V. had het in de streekderby te gen Haarlem erg moeilijk, het kwam al vrij snel met 0-1 achter te staan maar Wil de Groot scoorde tegen. Indirekt uit een vrije bal gaf Jasper Jaspers D.K.V. de leiding maar ook nu weer kwam Haarlem op gelijke hoogte- Rob Bijl zorgde met een afstandschot voor 3-2 maar geen van de ploegen wist verder dan een doelpunt verschil te komen. Door treffers van Wil de Groot (2). Rob Bijl en J-asper Jaspers werd het tenslotte een puntenverdeling, die de veldverhou- ding toch wel goed weergaf. In de klasse 3A heeft Watervliet met 7 pnnten uit 4 wedstrijden de leiding terwijl Neptunus in klasse 3B een ge deelde tweede plaats inneemt met even eens 7 punten uit 4 wedstrijden. Heems kerk, dat niet speelde, neemt met 6 uit 3 een gedeelde eerste plaats in in de hoogste klasse van de afdeling Noord west. Lidia Dufrene scoorden voor verf. Toch heeft Bloemendaal duidelijk gebrek aan een spelverdeler, iemand die niet alleen in de diepte, maar ook in de breedte het spel overziet. Vorig seizoen vervulde Anneke Staring voor een groot deel deze rol, te meer omdat ze door haar spel de nodige rust in de achter hoede bracht, waardoor de aanvallen met meer overleg en inzicht konden worden opgebouwd. Bovendien beschikte zij over een snel en hard schot, hetgeen bij strafcorners erg hard nodig is. Bloemendaal benutte gistecen maar een corner, terwijl er maar liefst tien korte en zes lange corners aan Bloemendaal werden toege wezen. Het is onbegrijpelijk dat een ploeg als Bloemendaal, die barst van het talent en met Be Fair als tegenstander, die zich bij voorbaat al overgeeft en verder de hele wedstrijd met negen spelers verdedigt, niet met grote cijfers uit de strijd komt. Be Fair heeft niet een corner gehad, terwijl Agnes Sikkes maar twee keer in aktie hoefde te komen. Terwijl Hans Keitz wanhopig stond te roepen dat het spel verplaatst moest worden van de ene vleugel naar d* andere als een aanval was vastgelo pen, zat M. Peters, ad interim coach van Be Fair, ex-HBStrainer, met een ver genoegd gezicht te kijken hoe zenu wachtig Bloemendaal werd wegens het uitblijven van doelpunten. De zonder meer uitstekende individue le acties van Marina Koert van der Linden, die later vervangen werd door Els van Nieuwenhuizen, en Stance Beel- en en Liesbet Zegers waren lang niet toereikend om het team tot een hecht geheel te maken. Op het middenveld deden Mieke Groen en Els Roozekrans goed werk door elke tegenstand van Be Fair in de kiem te smoren, maar ook zij waren niet in staat om de verdediging van Be Fair via diepte en breedtepasses lek te spelen. Volgende week speelt Bloemendaal uit tegen Amsterdam. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21