vierde vijfjarig bestaan modeshow Burgemeester: jeugd warm ROTTERDAM VREEST OVERCAPACITEIT de sluis Tromp en De Ruyter in Ernst Musterman nam afscheid van „Soli VGP brandweer leverde slag „modeflitsjes T ennisclub „De Heerenduinen” maken voor archeologie S11 WH i I. "'TM DINSDAG 28 SEPTEMBER NIEUWE NAJAARSKOLLEKTIE BIJ AANLEG VOORHAVEN IN IJMUIDEN JUBILEUMTENTOONSTELLING Jaarmarkt voor I.H.D.-ambulance Kienavond in De Mei Geslaagd concert IJmuider Harmonie Wind spelbreker voor HSV Velsen W. van der Geest nieuwe dirigent MAAND A G 2 7 SEPTEMBER 19 7 6 IJMOND 4 weer doorlopende Bfex iS 1 Graag tot ziens bij Modehuis PLEIN 1945 no. 1 - IJMUIDEN telef. 10323 Feestavond Onverklaarbaar m Bij Modehuis Nederland van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur door beroepsmannequins gebracht. Geen entreekosten, wel voor alle bezoeksters een kopje koffie De verkoop gaat gewoon door en onze verkoopsters adviseren u graag, als u een keuze wilt maken uit onze uitgebreide sip SBR- BB; B few® tifSi (ADVERTENTIE) l de gelegenheid gebruik (Van een onzer verslaggevers) de I een i Mun- 1 archeologie als 13-jarige jongen in Den Haag. De binnenkomst van de grote vloot, die deel heeft genomen aan de vlootoefening „Teamwork" in de haven van IJmuiden op weg naar Amsterdam heeft grote belangstelling getrok ken. Zaterdag waren vele honderden nieuwsgierigen naar de sluizen van IJmuiden gekomen om de trotse oorlogsbodem te zien komen. Door het mistige weer was het praktisch niet mogelijk om het aanlopen in de haven gade te slaan, maar de schepen boden in de sluis een minstens even imposante De volgende wedstrijd zal worden ge houden op 9 oktober. Het vertrek zal een half uur later zijn. i.vm. het dag licht De tien beste deelnemers waren: 1. A. Jongbloed 191 cm., 2. W. Stet 152 cm., 3. D. Otte 137 cm., 4. A. de Raad 137 cm.. 5. J. v. Beekhoven 124 cm., 6. P. v. d. Wal 113 cm., 7. J. Beliën 101 cm., 8. J. Vrijhoef 94 cm., 9. C. Koeléwijn 85 cm., 10. H. J. Welage 76 cm. Met nog twee wedstrijden, in de zo mercompetitie. in het vooruitzicht, wor den momenteel de eerste vijf plaatsen per afdeling, door de volgende deelne mers bezet: A.-afdeling: 1. R. Bosma 2070 cm.. 2. A. Jongbloed 1985 cm., 3. G. Berkhout 1707 cm., th. Vrijhoef 1552 cm., 5. P. v. d. Wal 1233 cm. B.-afdeling: 1. J. Beliën 2436 cm., 2. W. Stet 1851 cm., 3. K. Krom 1209 cm., 4. J. Vrijhoef 866 cm., 5. W. Harmsen 702 cm. Ere-afdeling: 1. A.' de Raad 2729 cm., 2. J. de Rooy 2140 cm., 3. D. Otte 1982 cm., 4. I. de Vries 1950 cm., 5. P. Woord 1807 cm. aanblik. Vooral werd duidelijk, dat de Noordersluis zich met recht kan beroemen op de titel „grootste sluis” van Europa, want nadat de Nederlandse kruisers „Tromp" en „De Ruy ter” ligplaats in de sluis hadden genomen naast het Engelse schip „Resurgent” was er zelfs nog plaats voor de TOR-lines. In Amsterdam brengen de schepen een vlootbezoek alvorens weer zee te kiezen. r I i 1 l l s 1 I I l 1 1 1 I (fusie tussen Velsen en Velserbeeck) be stond de vereniging uit zo’n 120 leden. Nu tennissen er ongeveer 1500 mensen op de 112 schitterend gelegen banen aan de Heerenduinweg. BIJ DIT AANTAL BEHOREN OOK DE PRIV TENNIS SERS. F r v h V e n d Zï’ 1 VELSEN. Zaterdag hebben 37 leden van de hengeisportvereniging „Velsen” de strijd met elkaar aangebonden. Dit gebeurde in hun achtste competitiewed strijd. Gevist werd er in de ringvaart van de Haarlemmermeer. Ondanks het optimisme bij de deelnemers was de vis moeilijk te vangen, wat mede werd veroorzaakt door de harde wind. Totaal werden er slechts 89 maatse vissen ge vangen. De heer Wedemeijer gaf in zijn betoog een samenvatting van wat er de afgelo pen jaren met de vereniging is gebeurd. „Ik heb de vereniging geboren zien wor den en ik kan vastellen dat het kind nu al volgroeid is”, aldus de heer Wedemeij er. De vereniging is in de afgelopen vijf ties vier jaar lang actief hebben meege studeerd op de kosten-batenanalyse van de werkgroep Voorhaven. Die studie heeft, aldus de SVN, uiteindelijk geleid tot een positief advies tot aanleg van de Voorhaven bij IJmuiden. Voorzitter van der Zee bedankte in zijn toespraak de leden voor de grote mate van zelfwerkzaamheid. Ook com plimenteerde hij de heer Wedemeijer voor de medewerking die hij verleend heeft aan de totstandkoming van de tennisbanen. „Ook mag ik natuurlijk de gemeenteraad niet vergeten, die het ge heel uiiteindelijk gefiatteerd heeft”, al dus de voorzitter. Munsterman werd een bloemstuk aange boden. De heer Munsterman die zei „fris bloed” voor een vereniging na een perio de van tien jaar goed te achten, noemde het een bijzonder goede tijd bij Soli, waaraan hij graag zal terugdenken. „Inzicht in deze gevolgen moet ook in de Rijnmond bestaan. Het Rotterdamse memorandum is ook onverstaanbaar, omdat het de indruk wekt, dat noch de Rotterdamse KVK, noch de Scheep vaartvereniging Zuid zich iets aan de werkgelegenheid in het Noordzeekanaal- gebied gelegen laat Eggen, terwijl toch IJMUIDEN. Ondanks een druilerig regentje heeft het concertorkest van de IJmuider Harmonie onder leiding van D. A. Sijs zondag een programma ten geho re gebracht, dat klonk als een klok. Het concert had plaats in de muziektent op het landgoed Beeckestijn en de ope- ningsmars Jubelklange werd met veel furore gespeeld, terwijl de andere num mers, zoals Four contrasts for wind, kleine speelmuziek. Jamaican folk sui te. sandpaper ballet met twee solisten op schuurpapier en de jazz-suite Beat en sweet goed uit de verf kwamen. Dirigent Sijs, die pas sinds 11 augustus de scepter zwaait over het orkest, kan terugzien op een geslaagd concert. Ook de bezoekers, die het slechte weer had den getrotseerd, hebben kunnen genieten van het geboden programma. om het jubilered bestuur VELSEN-NOORD. Het duurt nog wel twee maanden voordat Sint Nicolaas weer wordt binnengehaald maar de com missie Velsen-Noord voor de VARA- speelgoedactie is nu reeds druk doende om zich op het feest voor te bereiden. Evenals in voorgaande jaren wordt er voor gezorgd dat de pupillen van het kindertehuis „Casa Carmeli” in Vogelen zang een goed Sinterklaasfeest tegemoet kunnen gaan. Donderdag, 30 september wordt ten be hoeve van de VARA-speelgoedactie in ontmoetingscentrum „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord een grote open kienavond gehouden waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan „Casa Carmeli”. De zaal is reeds om 19.00 uur open. VELSEN-NOORD. De vrijwillige brandweerploeg van Van Gelder Papier Velsen heeft het tijdens de jaarlijkse brandweerwedstrijden in het Friese Fra- neker niet gemakkelijk gehad. De Vel- sen-Noorder moesten de door Crown Van Gelder beschikbaar gestelde beker verdedigen, maar moesten de eer laten aan de mannen van de vestiging Frane- ker. De uitslagen waren: i. Franeker, 2. Renkum, 3. Apedoorn 1. 4. Wormer, 5. Velsen, 6. Apeldoorn II, 7. Leeuwarden en 8. Wapenveld. De SVN noemt het een vaststaand feit, dat wanneer het Noordzeekanaalge- bied niet in staat wordt gesteld ook het grotere schip te ontvangen, vrijwel alle massagoed op den duur uit dit gebied zou verdwijnen- Hierdoor zou de totale omzet binnen het havengebied op zo’n laag peil komen, dat ook het voortbe staan van andere aan de haven gebon den bedrijven in gevaar wordt gebracht. De scheidende dirigent werd in het Muziekcentrum aan de Hagelingerweg toegesproken door voorzitter J. J. Heere- mans van Soli, die erop wees dat Ernst Munsterman de vereniging in een moei lijke tijd heeft bijgestaan. De repetities moesten, toen men nog niet over een eigen gebouw beschikte, plaats hebben in een gebrekkige accommodatie, maar de dirigent wist de bezwaren steeds op te vangen. Bovendien leverde hij een zeer belangrijke bijdrage aan de ver nieuwing van het repertoire. „Het is een bijzonder fijne dirigent van wie we afscheid nemen”, aldus voorzitter Heere- mans, die de heer Munsterman (in zijn vrije uren een enthousiast watersport liefhebber) een fraaie koperen scheeps klok aanbood, welke spontaan door de leden was bijeengebracht. Aan mevrouw De Scheepvaartvereniging Noord is vooral verbaasd, omdat vertegenwoordi gers van de twee Rotterdamse organisa- Op het landgoed Ockenburgh was een Romeinse nederzetting ontdekt, die on der leiding van professor Holwerda werd onderzocht. „De professor, hoed op de ogen, stok over de benen in een ligstoel, wilde ik niet storen in zijn slaap of zijne meditatie”, vertelde de burgemees ter. Reden waarom hij een beleefd briefje schreef met de vraag, of hij misschien een paar voor het onderzoek nutteloze potscherven zou kunnen krij gen. Nee, alle scherven worden in de musea bewaard, antwoorde de professor. De bewondering voor deze archeologi sche zuinigheid maakte bij de toekomsti ge burgemeester plaats voor verbijste ring, toen hij een paar weken na het onderzoek op dezelfde plek „honderden potscherven, bronzen en zilveren mun ten. bronzen beslag, fibulae, zelfs twee grote legioenstenen en een bronzen beeldje” vond, die tevoorschijn waren gekomen toen de wind en de regen vrij spel hadden gekregen. Inmiddels is die collectie in Haags bezit beland, „op het beeldje na dat ik nog dagelijks met een tederheid omring, die bijna gelijk is aan die welke mijn vrouw ondervindt”, ver trouwde de burgemeester zijn gehoor toe. Hij vergeleek zijn bevindingen met de situatie van vandaag- het is de bedoeling tijdens de tentoonstelling potscherven uit te reiken aan de genteresseerde schooljeugd. Van 10 tot 17 uur, op zon en feestdagen vanaf een uur is de expo sitie geopend. heer Wedemeijer directeur van dienstsport en recreatie toespraken. IJMUIDEN. Met een informele re ceptie voor genodigden en kaderleden heeft de IJmuidense tennisvereniging „De Heerenduinen” zaterdagmiddag het eerste lustrum gevierd. In de kantine van de 1100 leden tellende vereniging hielden voorzitter H. van der Zee en de jaar sterk gegroeid. Bij de oprichting I n het kader van de festiviteiten volgt er zaterdag nog een feestavond. Op 9 en 10 oktober wordt er toernooi voor echtparen gehouden. Op dit moment hebben al zestig paren ingeschreven, wat betekent dat het toernooi in volgeboekt. De IJmuidense tennisvereniging draait nu met vijf teams in de landelijke com petitie. „Het grootste gedeelte van de vereniging bestaat echter uit recreatie- tennissers”, aldus de heer Van der Zee. beide instanties zich op nationaal niveau stellen achter bevorderin van de werk gelegenheid in Nederland”, aldus de SVN. DRIEHUIS. Dirigent Ernst sterman heeft zaterdagavond afscheid genomen van de muziekvereniging Soli, waarvoor hij tien jaar lang uitstekend werk heeft verricht. Hij zal worden opgevolgd door de eveneens uit Haarlem afkomstige dirigent W. van der Geest die reeds eerder aan Soli goede diensten heeft bewezen. Behalve op de nodige medewerking rekent de Stichting ook op een grote opkomst op haar jaarmarkt. De avond in het Soli-centrum was zo druk bezocht dat men van alle kanten stoelen moest aandragen. Behalve de wisseling van dirigenten stond er ook een serie films op het programma, waarmee een beeld werd gegeven van de afbraak en het transport van het vroe gere PTT-gebouw en de wederopbouw op de grens van Driehuis en Santpoort. Ook een geluidsfilm van de vele activi teiten rondom de opening werd door de leden en de eveneens uitgenodigde bouwrelaties blijkens de reacties zeer gewaardeerd. Tijdens de receptie van de tennisvereniging Heerenduinen maak ten velen te feliciteren. Dat geld moet worden bijeengebracht op de jaarlijkse markt die de Stichting zaterdag 2 oktober organiseert in auto bedrijf "Stormvogels”. Met een groot aantal spelen zijn prachtige prijzen te winnen. Oude en nieuwe spullen zullen vanuit de marktkramen aan de man en de vrouw worden gebracht. Wie nog iets heeft staan dat geschikt is om op deze markt te worden verkocht (en daar uiteraard gratis afstand van wil doen) wordt verzocht even te bellen met een van de volgende telefoonnummers. 02550-14412 of 02550-18201. ■X- Het werk van de AWN wordt er in beeld gebracht, met een overzicht van vondsten uit de pré-historie. de Romeinse tijd en de Middeleeuwen. De burgemees ter bracht een eresaluut” aan de werk gemeenschap voor zijn onmisbare rol bij het onderzoeken van de resten van ons verleden, die bloot komen als de inge wanden van steden en dorpen vaak met bruut machinaal geweld worden open gehaald”. Het zou ideaal zijn als de burgemeester als elke stad boven de 100.000 inwoners en de kleinere steden in regionaal verband zouden kunnen be schikken over eigen archeologen. Maar daar zijn we nog lang niet aan toe. Niet omdat er geen geld zou zijn maar er worden andere prioriteiten aan gelegd bij de besteding van de over heidsgelden. In plaats van een welvoor ziene dis met kapoenen en roemers Rijnse wijn zult u het daarom moeten doen met één glas hele droge sherry die het gemeentebestuur u aanbiedt” sprak hij de AWN-leden verontschuldigend toe. Hij haakte vervolgens in op de we kroep die daags tevoren tijdens het sym posium klonk: de noodzaak om ook de jeugd warm te maken voor de archeolo gie. ,Het onderwijs en deze tentoonstel ling kunnen daaraan een belangrijke IJMUIDEN - Het houden van zogenoemde rommelmarkt blijkt altijd nog goed te zijn voor het bijeengaren van een stevige duit. Zo’n stevige duit kan de Stichting Invaliden Hulpvere- ningsdienst best gebruiken. Het inrichten van een nieuwe ambulance kost name lijk veel geld. AMSTERDAM Rotterdam vreest dat er een overcapaciteit zal ontstaan bij de aanleg van nieuwe zeehavens, zoals de Voorhaven in IJmuiden. Dit staat te lezen in een memorandum over de Rot terdamse haven gepubliceerd door de Scheepvaartvereniging Zuid en de Ka mer van Koophandel in Rotterdam. Vol gens het momrandum is de capaciteit van de haven in het waterweggebied voldoende om de in 1990 te verwachten goederenstroom te kunnen verwerken. Door technische verbetering van de ui trusting zou Rotterdam zelfs tot het jaar 2000 aan de overslagbehoeften kunnen voldoen. De Scheepvaartvereniging Noord (SVN) in Amsterdam is „verbaasd en teleurgesteld” over de strekking van dit memorandum. Vervolgens werd de nieuwe dirigent verwelkomd, die al eerder gedurende tweeëneenhalf jaar voor het orkest van Soli heeft gestaan. „Laten we met z'n allen proberen Soli als een leuke vereni ging te houden”, aldus de heer v. d. Geest, „en proberen haar muzikaal op een steeds hoger plan te brengen”. Tijdens de receptie waren ook de heren Bakker en Timmermans van de Velser sportstichting aanwezig, alsmede vertegenwoordigers van de verenigingen Groenendaal, Brederode, Duinlust en Gieteling. Van het district Haarlem gaf de heer Abma actie presence. In eerste instantie was het niet de bedoeling om enige ruchtbaarheid aan het eerste lus trum van „De Heerenduinen” te geven. Voorzitter Van der Zee: „Bij nader in zien leek het ons toch wel een goede gelegenheid om onze vereniging even uit de anonimiteit te halen.” Archeologie is niet saai je kunt er bijdrage leveren”, verwachtte mr. De bent om lachen. Burgemeester mr. dr. L. Gou. Hij bracht met veel verve daarna de Gou heeft er zaterdagmorgen bij de de anekdote 'van zijn ervaringen met de viering van het 25-jarig bestaan van de Archeologische Werkgemeenschap Ne derland niet de moeite mee gehad zijn gehoor te vermaken. Hij was uitgeno digd voor het openen van de jubileum tentoonstelling in de Vleeshal die tot en met 14 november te bezichtigen zal zijn. Volgens de SVN zal het iedereen thans volstrekt duidelijk zijn, dat de Rotterdamse haven tot elke prijs wil voorkomen, dat het Noordzeekanaal wordt afgerond met een voorhaven. Door vertragingstechnieken van vele kanten, zoals ook nu weer met dit Rotterdamse memorandum, worden on verantwoorde risico’s genomen met de werkgelegenheid in het Noordzeekanaal- gebied, zo zegt de SVN. van ■•B.. ■'B-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4