Predikantensituatie wordt er niet beter op E I Inbraken bij fietsenwinkels EHBO zette zilveren leden uitgebreid in ’t zonnetje Scheijbeeck kreeg cadeau van aftredend voorzitter Ij 9 stand André de Thayegroep houdt „open huis” fél I I f POLITIE VRAAGT voor Gevonden voorwerpen Open huis onderwijs begeleidingsdienst Vrouwengilde met kip en ei Bevordering GETUIGEN Onderscheidingen voor heren Welter, rr»m.m«ndeur en mevr. Afforti Amateurverenigingen bereiden „lm Weissen Rössel” Bowlingbond Kennemerland ■O BEVERWIJK-HEEMSKERK 2 7 7 MAANDAG SEPTEMBER 19 7 6 6 JAN DE WIEDT DRAAIDE DE ROLLEN OM (Van een onzer verslaggeefsters) In hoofdkantoorgebouw T.g.v. opening De Nieuwe Slof BEVERWIJK OM JONGEREN MET SCOUTING BEKEND TE MAKEN Samen doen Clublokaa’ KJ - BEVERWIJK. - De verken- nersgroep André de Thaye houdt op zondag 3 oktober een groots opgezet „open huis” voor de jeugd uit Beverwijk en omgeving. Op het groepsbuitencentrum rond het Duinhuis van de André de Thaye- groep kunnen zij meedoen aan een scala van spelen en op die wijze kennis maken met het scouting- spel. Tevens kunnen belangstel lenden voor een leidinggevende functie binnen de groep, die wel pen (7-11 jaar), verkenners )11- 15 jaar) en rowans (15-17 jaar) omvat, zondag een kijkje komen nemen en zich eventueel als assistent opgeven of alvast ver dienstelijk maken. BEVERWIJK. Ds. J. Beze mer, predikant van de Hervormde wijkgemeente Grote Kerk, heeft dit weekeinde zijn werkzaamhe den in Beverwijk officieel afgeslo ten. Hij deed dit met een bijeen komst in de Grote Kerk, met een receptie in „De Opgang”, gevolgd door een drukbezochte afscheids- dienst in wederom de Grote Kerk. Volgende week zondag doet ds. Bezemer, die Hervormd Beverwijk zeven jaar lang als predikant heeft gediend, zijn intrede in het Zeeuw se Westkapelle. Veel belangstelling ds Bezemer (Van een medewerker) De (Van een onzer verslaggeefsters) De )rie jen tri- .«wsss lie u. □p k- sn n- -12 >1- 55. ld rit (Van een onzer verslaggeefsters) a •e xl je ng np y- d- De 41-jarige afdeling verblijdde de drie jubilarissen met de zilveren vereni- gingsspeld. De heer Olivierse, die deze taak op zich nam, memoreerde dat me vrouw Afforti het eerste dameslid is dat deze onderscheiding te beurt is gevallen. ot el. .00- 10- les 15- BEVERWIJK. De aaspirant-agenten H. .A Hobo en F. Prigge zijn geslaagd voor het politie-diploma. Beide heren zijn nu bevorderd tot agent. ONDERTROUWED: R. W. M. van der Meij en I. A. J. Hutter, P. M. M. Knaap en M. Winter, W. A. P. Aardenburg en M. A. Meijer, C. J. Ransijn en H. de Veen, C. Kuipers en H. R. J. van Lier, G. H. J. Visser en C. H. M. Visser. en- 9.30 10- jk- en- er- u. HEEMSKERK. De Heemskerkse po litie verzoekt getuigen van een verkeers ongeluk op de kruissing G. v. As«endelft- straat-Jan van Kuikweg zich bij het bu reau te melden. Het ongeluk gebeurde vanmorgen omstreeks negen uur. Er wa ren een auto en een vrachtwagen bij be trokken. De personenwagen werd bij de aanrijding zwaar beschadigd. eel 9- 28, le lde zen itfP u. In BEVERWIJK-HEEMSKERK. In het afgelopen weekeinde is ingebroken in drie fietsenwinkels. Uit de winkel van een handelaar aan het Europaplein te Heemskerk verdwenen enkele bromfiets- cylinders. In Beverwijk haalden onbe kenden uit de etalage van een winkel aan de H. Mandeweg en de Koningstraat een paar carburateurs weg ter waarde van vijfhonderd gulden. In alle gevallen werd de i winkaUuit met. een tegelingegooid. GEBOREN: Eric z.v. J. C. C. M. Hopstaken en N. Klijnsma, Jacob L. A. d.v. Q. H. Niesten en L. C. A. A. Laurent, José,d.v. W. Meijer en C. M. Eenhoorn, Thomas z.v. H. H. van der Schoor en G. G. Hempeni- us, Natilja P. d.v. P. van Vuuren en M. M. Vodde. Dit vrolijke Tiroolse spel zal worden opgevoerd door de toneelvereniging KDO onder regie van Ger Janssens, het Be- verwijkse operette- en operakoor Animo onder leiding van Piet de Reuver en de Boerenkapel van de Beverwijkse Har monie Kapel onder leiding van de heer Klein. Aan het spel, dat grotendeels in Tiro- ler kostuums zal worden opgevoerd, ne men honderdtwintig personen deel. Bei de avonden zullen worden besloten met een Tiroler bal onder leiding van de Boeren Kapel. Namens het gemeentebestuur werd de receptie bij gewoond door burgemeester Hubbers en wethouder Camfferman. Ds. L. Brink uit Velsen vertegenwoordigde de classis van de Ned. Hervormde Ker ken. Uit katholieke kring was pastoor Straathof aanwezig, terwijl de Gerefor meerde Gemeente in de persoon van ds. C. Meijer van haar belangstelling blijk gaf. Namens de drie onderscheiden cluble den dankte voorzitter W. Wester de afdeling en het bonds- en districtsbe- stuur voor dit eerbetoon. Hij uitte de wens dat de vereniging binnen niet al te lange tijd de beschikking krijgt over een passend clublokaal. Momenteel geniet de EHBO-afdeling gastvrijheid in een school, maar het groeiend ledental en de zestien jaar verdienstelijk gemaakt als EHBO- ucteur. gen. Uit het beleidsplan voor het seizoen 1976-1977 bljkt dat men die nevenactivi teiten voor de jeugd wil stimuleren. Het hockey neemt hierbij een wat minder centrale plaats in; gezelligheid en het bevorderen van de onderlinge contacten staat voorop. Het ledenbestand van Scheybeeck de afgelopen jaren wat teruggelopen maar het bestuur heeft er goede hoop op dat dooj- onder andere propagandadag op lagere scholen en de invoering van de E-categorie, die dit jaar door de Konin klijke Ned. Hockeybond is gestart, het aantal leden weer wat zal groeien. OVERLEDEN: W. D. Sluiniers, 50 jr, A. de Vries, 71 jr, S. Zoet, 87 jr, W. Kuiper, 55 jr, A. de Reus, 63 jr, H. A. Struikenkamp, 81 jr, A. J Vendel, 75 jr, W. F. Roozemaal, 76 jr. P H. Dekker, 70 jr. IJMUIDEN. Mevrouw S. S. J. van Kleef geeft dinsdagavond 28 september acht uur een uiteenzetting over de ver gadering van de Wereldraad van Kerken. De lezing heeft plaats in De Hoeksteen". Willem de Zwijgerlaan 72 in Santpoort- Zuid. Mevrouw Van Kleef, echtgenote van de Oud-katholieke bisschop van Haarlem, heeft de vergadering van de Wereldraad bijgewoond. Deze werd in Nairobi gehouden en er waren vertegen woordigers van 250 kerken. De lezing van dinsdagavond wordt georganiseerd door de Gereformeerde, Hervormde en Room- katholieke kerken van Santpoort. Behalve een zilveren verenigingsspeld verwierven de heren Wester en Com mandeur zich tevens de dokter Tilanus medaille, een bondsonderscheiding die hen door mevrouw Schenk werd opge speld op grond van het vele werk dat zij gedurende hun vijfentwintigjarig lid maatschap voor de plaatselijke afdeling en voor het EHBO-werk in het alge meen hebben verricht. Onder meer heb- Drie leden van de EHBO-afaeling Bever wijk/ Hoogovens loerden wegens hun zilveren lidmaatschap in het zonnetje gezet. Mevrouw Afforti ontving de zil veren verenigingsspeld; de heren Wester en Commandeur werden daarnaast ver blijd met bondsonderseheidingen. Gedurende het open huis kan op infor mele wijze kennisgemaakt worden met de medewerkers van de dienst. Tevens geven de teams van Beverwijk, Castri- cum-Uitgeest, Heemskerk en Velsen de bezoekers een beeld van de verschillende werkprogramma’s voor het cursusjaar '7i6-’77. GEHUWD: P. Siera en T. Otten, J. A. Kruunen- berg en H. J. M. Heydra, J. Hoogland en C. N van Amersfoort, J. F. Doesburg en J. M. J. H. Pauw, A. H. M. Ooms en S. Verduijn, R. C. t en Brink en V. E. Janssen, M. Lopez-Brea Anguitar en E. E. Gertenbach, J. G. M. van Rossum en A. M. J. Kuijs, W. J. T. Niesten en A. I. M. Toman. dikwijls was verlopen als het „werken tussen de distels.” Hij wekte de gemeen te op om boven „die distels uit te groeien.” Het „buitenleven’ zal zondag het voornaamste decor zijn van de welpen, verkenners en rowans. Het eigen buiten centrum van de groep, gelegen in het duin terrein achter de grote vijver aan de Zeestraat, wordt tot een kamp- en spelencentrum omgeschapen. In een aantal volledige patrouillekampen koken de verkenners een eigen potje in de kampkeuken, terwijl weer andere jon gens met palen en touw een speelproject in elkaar zetten. Op het programma staan voorts een speurtocht en een vos senjacht. Aan al die spel- en kampactiviteiten mogen belangstellende jongens en meis jes meedoen. Ook de oudere leden van de groep, de rowans, zullen die zondag present zijn en bij de activiteiten assis teren. Daarnaast kunnen zij laten zien en vertellen over hun projectwerk. De rowans verzorgen met name redactioneel en technisch het groepsblad „Taaie An dré”, zij maakten verschillende forse zwerftochten en hebben op hun culture- de activiteitenlijst het vervaardigen van een avonturenfilm geplaatst. De bezoekers van het spelencentrum van André de Thayegroep kunnen het geëxposeerde fotomateriaal bekijken en logboeken openslaan, die een idee geven van de veelzijdige activiteiten van de scoutinggroep. Ook zullen van tijd tot tijd dia’s worden vertoond van zomer kampen en kampweekends. In de periode van 17 t.m. 23 september lag voor het oprapen: hondepenning, groen trainingsjack, sleutels, bankbiljet ten. dameshorloge, trouwring, blauw spijkerjack, potloodetui, sierstruik, he renhorloge, zilveren schakelarmband, zwarte damesportemonnee met inhoud, oranje etui met bril, bruine knipporte- monnee. zilveren ketting met naam plaatje, zilveren ringetje, rood-zwarte kous, gouden armband, geel damesvest aan hanger, bruine spaniel, gouden rin getje. Enkele kledingstukken afkomstig van he; zwembad Heerenduinen. Afha len iedere dinsdag en vrijdag tussen 16.30 en 17.30 uur, dagelijks aan het hoofdbureau van politie. BEVERWIJK. Op uitnodiging van het katholiek Vrouwengilde, afdeling Beverwijk, verzorgt het Produktschap voor Pluimvee en eieren op donderdag 30 september een voorlichtingsbijeen komst in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg onder de titel „Kip en ei”. Deze bijeenkomst is ook voor niet- leden toegankelijk. Er wordt een film vertoond en enkele recepten zullen ter plaatse worden bereid uit de recepten boekjes die gratis worden verstrekt. Op dinsdag 12 oktober maakt de afde ling een excursie naar de Zaanse Schans. De dames vertrekken om half twee bij het station. BEVERWIJK. De EHBO-afdeling Beverwijk/Hoogovens heeft zaterdag met een feestelijke bijeenkomst in de DEM- kantine het nieuwe verenigingsseizoen geopend. Tijdens deze bijeenkomst wer den onderscheidingen uitgereikt aan me vrouw Afforti en de heren Wester en Commandeur, die allen de afdeling vijf entwintig jaar lang trouw zijn geble ven. Tijdens de eerste afscheidsbijeenkomst in de Grote Kerk, waar velen van de „oude” wijk hun opwachting maakten, werd aan ds. Bezemer en zijn echtgenote namens de wijkgemeente Grote Kerk onder meer een tuin ameublement aan geboden. Zuster Roodhart sprak bij deze gelegenheid naar waardering uit voor de wijze, waarop ds. Bezemer de geestelijke verzorging van de bejaarde bewoners van de Westerburcht en later Wester- heem ter harte nam, terwijl namens De Opgang het woord werd gevoerd door de heer Van Weele. De officiële afscheidsreceptie in De Opgang werd door velen te baat geno men, om de predikant hun beste wensen voor de toekomst aan te bieden. Ds. Verhoef sprak hier namens Hervormd Heemskerk, mevrouw Vos-Muller na mens de diakonie en mevrouw Jansen- Vermeulen namens de zendingscommis- sie. Uit het gesprokene bleek wel, dat voor de Hervormde gemeente Beverwijk bij het vertrek van ds. Bezemer een moeilijke periode is aangebroken, ook af omdat niet alle opengevallen predikants- plaatsen meer kunnen worden bezet. De afscheidsdienst waarin ds. Bezemer zondagmiddag zijn gemeente nogmaals vaarwel zei, mocht zich eveneens in een grote belangstelling verheugen. Onder het gehoor van de scheidende prekikant bevonden zich onder meer vertegen woordigers van zijn vorige gemeente Augustinus en van zijn nieuwe gemeente Westkapelle. «misW mui BEVERWIJK De hockeyclub Scheybeeck heeft vrijdagavond in haar jaarvergadering afscheid genomen van voorzitter Jan de Wildt die na zeven jaar de hamer heeft overgegeven aan Th. Teeling. Uit dankbaarheid voor het geen Scheybeeck voor hem heeft bete kend schonk de scheidende voorzitter de vereniging een vlaggemast. i Ds. Bezemer bracht in een warmge- stemd dankwoord zijn waardering over voor de wijze waarop men zijn afscheid gestalte had gegeven en voor de prettige contacten, die hij gedurende zijn zeven Beverwijkse jaren met velen heeft mo gen onderhouden. Staande zong de ge meente hem toe „Komt laat ons voort gaan kinderen, de Vader staat hen bij.” Allen maakten hierna van de gelegen heid gebruik ds. en mevrouw Bezemer ten laatste hiale de hand té drukken. Ds. Bezemei; had zijn tekstwoord ont- leend'aan Ps. 138-8. „De qhdertoon' van de Heer is getrouw, Hij was het die in de gemeente bleef en het mogelijk maakte en Hij blijft ook in de toekomst, Hij laat niet varen het werk Zijner handen.” Namens de kerkeraad sloot de heer Van Eijkeren hierop aan. Hij wees erop, dat de gemeente bij het vertrek van haar predikant niet moet wanhopen maar voortgaan, want „die bij ons zijn, zijn meer dan die bij hen zijn.” Ouderling G. J. Offerhaus memoreerde zijn werk in de afgelopen periode wat BEVERWIJK. Na de officiële ope ning van ontmoetingscentrum „De Nieu we Slof” op zaterdag 6 november, zullen de avonden van 6 en 7 november ver zorgd worden door drie Beverwijkse amateurverenigingen, die daartoe mo menteel in studie hebben de vrolijke zangmusical ..lm Weissen Rössel”. Hervormd Beverwijk nam met veel moeite afscheid van IJMOND. De onderwijsbegelei dingsdienst „Midden-Kennemerland” houdt op 29 september open huis in haar hoofdkantoorgebouw aan de Beverwijkse Platanenlaan 2. Al diegenen met wie de dienst werkcontacten onderhoudt zijn die dag van 13 tot 17 uur welkom. Op deze manier wil de André de Thayegroep meer jeugd in de gelegen heid stellen iets van de sfeer van het verkennen te proeven. Karakteristieken daarvan zijn buitenleven en spel in groepjes, waarbinnen het samen-doen een belangrijke plaats inneemt. Samen creatief bezig zijn experimenteren roept mogelijkheden op tot beleving en avon tuur, kortom tot een verhaal. Een ver haal, dat de jongens en meisjes zelf naar eigen goeddunken afmaken. HEEMSKERK. De teamuitslagen van de bowlingbond „Kennemerland” waren deze week als volgt. Groep 1: De Boerderij 2485, Desireé 2463, De Splitters 2447, The Silouett’s 2430, Chez André 2408, The Strawberry’s 2391, De Pinters 2370, De Pinnetjes 2308, De Strikers 2292, Naadje 2204, De Pin- nups 2169. Groep 2: Davids Oly 2611, De Kneuzen 2466, OldmobielL 2464, Arrows 2227, De Cobra’s 2079. INDIVIDUEEL: dames: Thea v. d. Leen 150,6, Jannie Kamsteeg 137,6, Tine Westra 137,4. Heren: Joop Hieltjes 163, Henk van Leen 162, Bauke Tuttel 159. Voor de leidsters en leiders van de André de Thayegroep is in deze de subtiele rol van scheidsrechter-meespeler weggelegd. Daar een aantal van hen binnenkort de groep vaarwel moet zeg gen, hoopt de leiding dat zich ter gele genheid van het „open huis” flink wat belangstellenden voor een zo’n functie zullen aanmelden. plannen tot aanschaf van een EHBO- caravan maken het omzien naar een grotere ruimte zo langzamerhand wel "d-a':°lijk. Het officiële gedeelte werd afgesloten de huldiging van de twee ploegen, die bij de landelijke wedstrijden afgelo pen zomer in Heemstede resoectievelijk een tweede en derde plaats hebben be haald. De ploegen bestonden enerzijds uit de dames Roemeling, Dronrijp en de heer Hop; anderzijds uit mevrouw Tötel en de heren Dekker en Verhagen. Beide ploegen werden in de bloemetjes gezet. Namens de Hervormde Gemeente Heemskerk nam ds. D. Verhoef afscheid van ds. en mevrouw Bezemer. 1 Voor de verkiezing van Th. Teeling een feit was moest de vergadering schriftelijk stemmen, daar er door een vijftal leden een tegenkandidaat gesteld was in de persoon van Pieter Beerman Met 40 van de 45 uitgebrachte stemmen voor Th. Teeling kon deze tenslotte Jan de Wildt toch bedanken voor het vele werk dat hij de afgelopen jaren voor Scheybeeck heeft verricht. Een wijnat las een fles wijn, een erelint en de benoeming tot ere-voorzitter van Schey beeck waren de cadeaus die Jan de Wildt in ontvangst mocht nemen, r De vergadering had zeer weinig moei te met de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, alleen rezen er wat vragen over de afrekening van het PEN. Betaalde men in 1969 nog zo’n 7 400,- voor het licht, het afgelopen seizoen wilde het PEN niet meer dan f 82,- ontvangen, terwijl men nu de beschik king heeft over een lichtinstallatie op het veld. Bij de bestuursverkiezing waren be halve Jan de Wildt ook Han Schik en Han Bruinsma niet meer herkiesbaar. In hun plaats werden Geert Meyerhof en Margreet Singer gekozen. Om Scheybeeck dit seizoen financieel gezond te laten draaien kon een contri butieverhoging niet uitblijven en de ver gadering ging dan ook accoord met de door het bestuur voorgestelde verhogin-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7