WIJZIGINGEN PER 17 OKTOBER start zwommen in Leverkusen I IX u bi r „Watervrienden IJmuiden” Buurthuis „De Mei” met veel activiteiten 17 Trekvogelmanifestatie gestart I» ■-W IETS EERDER DAN ALLE ANDEREN ST F KGIJ WIJDT VIERING In Noord-Holland AAN SITUATIE IN nog 1992 ha braak voor bedrijfsterrein ZDL. AFRIKA binnen de staf Kinderwerk 1 K ra Flinke verandering Ff I•- 7'7' 7 - 1 F» 2 8 DINSDAG SEPTEMBER 19 7 6 IJMOND 6 Gasservice - w L J TT? - t AR f' VELSEN De bewoners van Velsen-Noord zijn slecht af met de nieu we dienstregeling van de autobussen die per 17 oktober ingaat. Vanaf dan zal het niet meer mogelijk zijn vanuit Velsen-Noord rechtstreeks naar IJmuiden te reizen. Lijn 75 wordt afgekapt. Passagiers die vanuit Velsen- Noord naar IJmuiden willen moeten eerst naar Beverwijk en moeten daar overstappen op de bus die vanuit Alkmaar éénmaal per uur naar IJmui den rijdt. *<3 ■1 JU ■Kr* ur- ff» 'X - XT w Foxy Fashion is soms nét n zaak voor aktrices.voor beroemde ballerina's, x voor aankomende filmsterretjes of lastige pop-zangeressen. \Heel mondain. Heel opvallend. 7. Alles even glimlachend. Kledereen 'n beetje ^opgewonden. Overal %dat moois dat zómaar T^te koop is bij je eigen klatér-gouden Foxy, i Deze jurk is van ragdun chiffon. 1 Waarom zij wél? En jij niet? F X 7? Velsen-Noord slecht af met nieuwe busroutes (Van onze Haagse redacteur) en ^3%. en '1- 00 L V Ij/"! RING er 0544 j. w&. De watervrienden zullen hier toch wat tegenover moeten stellen en hopen vol gend jaar ook een toernooi te organise ren, waarbij uiteraard eventuele steun uit het bedrijfsleven zeer op prijs ge steld zou worden. IJMOND. De situatie in Zuidelijk Afrika in het algemeen en in Namibië in het bijzonder ligt ten grondslag aan de viering, de de Kritische Gemeente IJ- mond zaterdag 2 oktober in de Vrede- vorstkerk aan de Beverwijkse Laan der Nederlanden houdt. Foxv Fashion m de Grote Houtstraat 55 in Haarlem Gezien het feit dat AMTV ook, net als IJmuiden, drie wedstrijden had gewon nen, zou de wedstrijd tussen deze ploe- van IJmuidenaren Voor de prijs van de sportiefste ploeg kwam Velbert 13 in aanmerking, met de minst gestrafte spelers. De prijs voor de beste schutter ging naar Nico Struys van W.V.IJ. Mg g. IJMUIDEN. De Watervrienden IJ muiden hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan een internationaal wa- terpolotoernooi in Duitsland. Gasheer was TUS.04 Leverkusen, welke over een goede akkomodatie beschikte, zoals on der meer een eigen jeugdherberg. In deze jeugdherberg werden de spelers van drie ploegen ondergebracht, zo ook de WVIJers. Van de 1216 ha, die de stad Amster dam beschikbaar krijgt, is nog slechts 106 ha in optie gegeven. In de IJmond is 83 ha beschikbaar, in Haarlem 51 ha en in de Zaanstreek 112 ha. De onderverde ling per gemeente luidt: Beverwijk 57 ha, Heemskerk 14, Velsen 12, Haarlem 51, Wormer 4, Zaanstad 108, Aalsmeer 11, Amstelveen 7. Amsterdam 1216, Edam 15, Haarlemmermeer 6 en Purme- rend 26. ke bijdragen wil. steunen, kan contact opnemen met de werkgroep: tel. 324351 op het kantooradres Hagestraat 10. Dat is ook het adres voor uw bewaarschrif ten, die op 4 oktober aan de regering worden aangeboden. Op die dag valt de werkgroep bovendien op de radio te beluisteren: voor de Vara-microfoon. twee uur, Hilversum IV. Het Tienerwerk is bestemd voor jon geren tussen de dertien en zestien jaar, VELSEN-NOORD Het buurthuis „De Mei” is weer met haar activiteiten in Velsen-Noord gestart. Binnen de staf zijn er nogal wat veranderingen geweest. Zo verdwenen W'im Sprujjt, Fernanda Gouda en Gerrit van den Akker van het toneel. Voorzitter L. Bart wil alleen maar kwijt, dat dat om persoonlijke redenen geweest is en dat hun vertrek met het werk in het buurthuis als zodanig niets te maken heeft. René van Esschoten is nu buurthuisleider. Hij krijgt daarbjj assistentie van Hennie Duindam, die evenals vorig jaar voor de peuters en kleuters zorgt en van Marion Evers, die als jeugdleidster is aangetrokken. Voor het tienerwerk is de vacature nog niet opgevuld. Het programma van De Mei omvat het peuterwerk, dat gehouden wordt in de peuterspeelzaal „Pinokkio” in gebouw De Schulpen, de voormalige Ir. Knijger- school. Ieder kind uit Velsen-Noord kan een ochtend per week op de speelzaal komen. Van dinsdag tot en met vrijdag is de peuterspeelzaal ,s ochtends open, terwijl bovendien dinsdagmiddags een programma is gemaakt voor de bijna vierjarigen. Om een goed contact met de ouders te garanderen is er maandelijks een koffieochtend met de ouders in De Mei. Bovendien ontvingen de IJmuidenaren op dit toernooi al weer verscheidene nieuwe uitnodigingen voor 1977. Wan neer alles goed gaat zullen ze de vol gen te toenooien bezoeken: Velbert (23-24 april; Hamburg (eind aug.); Bergisch Gladbach (begin sept.V Ook voor de volwassenen en bejaar den biedt De Mei een scala van moge lijkheden. Maandagavond is er een naai cursus en maandag- of dinsdagavond een cursus Handig Thuis, waarbij wordt ingegaan op allerlei klusjes, die men zelf op kan knappen. Diezelfde maandaga vond is er ook trimmen voor dames en maandags of donderdags ’s avonds trim men voor heren. Dinsdagochtend is er ritmische damesgym, dinsdagmiddag en dinsdagavond badmmton en donderdag middag een cursus textiele werkvor men. Donderdagavond is er klaverjas sen en trimmen voor dames en vrijdag ochtend kan men werken met kera miek. Voor iedere belangstellende is er vrijdagochtend van half elf tot half twaalf een koffie-ochtend. Voor de bejaarden is er op dinsdag morgen bejaardengymnastiek en repe teert het bejaardenkoor De Geelvinck iedeA maandagmiddag. Verdere activi teiten van De Mei zijn de vakantiespe- len, die tijdens de schoolvakanties geor ganiseerd zullen worden en het buurt werk, dat, samen met de buurtbewoners van start kan gaan als er behoefte is aan bepaalde buurtprojecten. maar kan pas van start gaan als De Mei een nieuwe tienerleider heeft weten aan te trekken. In principe zijn voor dit werk de woensdag- en vrijdagmiddagen vrijgehouden. Woensdagavond is er voor de tieners gelegenheid om deel te nemen aan ballet, sport en spel of handenar beid. van Dijk, die twee vleugels en vier microfoons ter beschikking hadden en een speciaal lied gecomponeerd hadden De Werkgroep ondertussen hoopt op meer publieke belangstelling op 4 okto ber; de financiële problemen zijn door de tegenvallende opkomst op de eerste dag in feite alleen nog maar groter geworden. Wie het werk van ,,’t Miljev- varken” met daadkracht of met geldelij- De collecte tijdens de viering is be stemd voor de SWAPO, de bevrijdings beweging van Namibië. Naast de eigen informatietafel van de KGIJ zal er een uitvoerige informatiestand zijn met ma teriaal over Namibië, de SWAPO en Zuidelijk Afrika. Er zijn boeken. Affi ches, stickers, speldjes, diaseries en films. Lijn 75 wordt als volgt: Kennemer-r laan - Dokweg - Hal kade - Oranje straat - Breesapstraat - Breezicht. Terug via Kanaalstraat - Boelenstraat - Oran jestraat - Stationsplein - Wilhelminaka- de - Kennemerlaan. Lijn 73 wordt: Ken- nemerlaan - Havenkade - Orionweg - Bellatrixstraat - Kruisberglaan - Schei- berglaan. Terug via Scheiberglaan - Ori onweg - Havenkade - Kennemerlaan. De verandering in de route van lijn 71 zal daaruit bestaan dat de bus na 18.00 uur slechts zal rijden tot de Santpoort- sedreef. De gemiddelde passagiersbezet- ting van deze bus is in de avonduren nog minder dan één, verklaarde de heer Lambers. gen de beslissing brengen. Deze wed strijd, waarbij het de IJmuidenaren wel aan geluk ontbrak, werd met 7-4 ge wonnen door de Duitse ploeg. Een 4- meter worp van WVIJ werd afgekeurd en twee twijfeldoelpunten werden afge keurd, zodat de Nederlandse ploeg in derdaad niet veel geluk had. Zeer fraaie prijzen werden door de plaatselijke in dustrie beschikbaar gesteld, namelijk: le t.m. 3e prijs (plaats), alsmede een prijs voor de sportiefste ploeg en twee prijzen voor de topscorers. Eindstand: A.M.T.V. 8-0, W.V.IJ. 6-2, Velbert 13 4-4, TUS 04 2-6 en Bergisch Gladbach 0-8. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.15 uur begint, spreekt voorzitter Sietse Bos- gra van het Angola Comité in het kader van de nationale actie „oktober-Na- mibië-maand”. Deze breed opgezette campagne wordt gevoerd door de Her vormde, Katholiek, Lutherse en Gerefor meerde Jeugdraden in Nederland, door de werkgroep lairos en door het Angola Comité. Veranderingen in de dienstregeling zitten in lijn 71, 70, 73 en 75 (Velsen Noord). Lijn 70 wordt lx per half uur korter. De verkorte route loopt: Plane tenweg - Bellatrixstraat - Orionweg - Scheiberglaan. Terug via Scheiberglaan - Kruisberglaan - Planetenweg. Aangezien deze lijn twee maal per half uur ge draaid wordt, blijft deze één maal per half uur zoals deze nu is. In de Wergroep ,,’t Miljeuvariten' heeft maandag uitgekozen als start voor de een week durende „Trekvogelmani festatie’’, die op 4 oktober weer een maandag moet uitlopen op een groot scheepse demonstratie in ’t Schalkererf tegen de vangst en consumptie van. trek vogels in ons bevriende landen als Italië en België. Het heeft de o:ga; isatcr gisteren niet meegezeten: mganddg-was- dag hield vooral overdag de eeste thuis. Tegenvaller was ook, dat de de monstratieve optocht vanaf de C~tc Markt niet door kon gaan. De leveran cier van de informatiekraam liet verstel’ gaan en een geluidwagen ontbrak. Met een handjevol bezoekers ging de bijeen komt in het Schalkererf desondanks var start, waarbij vooral het optrede,' Bers Hayman en Johny Kuyper onge- twijfeld meer belangstelling -l:c' - diend. ’s Avonds trok de bijeenkoms’ meer volk. Onder meer viel ook i e Reizend Theater te genieten, dat optrai in plaats van de vertoning van de film „Vogelmoord”, die niet beschikbaar bleek. George Moormann, voorzitter van de werkgroep, hield daarna een klem mend betoog tegen de uitroeiing van de trekvogels; zijn voordracht kon gedeel telijk nog beluisterd worden door de burgemeester, die verplichtingen elders had maar zich desondanks heeft willen vrijmaken voor het geven van het offi ciële startschot van de trekvogelmani festatie (zie foto). Muzikaal hoogtepunt en sluitstuk van de avond vormde het optreden van Jules de Corte en Louis De route wijziging van de buslijnen werd gisteravond besproken in de com missievergadering van Bijstand voor de Bedrijven. De gemeente heeft overigens niet de bevoegdheid routewijzigingen van de Noord-Zuidhollandse Vervoers Maatschappij (NZH) te verbieden. In dat geval zal de raad straks alleen een krediet worden gevraagd teneinde de plaatsing van schuilhuisjes mogelijk te maken. De mededelingen die gisteravond aan de commissieleden werden gedaan en die door de districtschef van de NZH, de heer J. Lambers werden toegelicht, moesten dus voor „kennisgeving” worden aangenomen zoals een van de aanwezi gen het uitdrukte. De heer Lambers verduidelijkte dat de NZH ook niet vrij was in het al dan niet wijzigen van routes. „We hebben een brief gehad van de minister waarin wordt aangezegd per 17 oktober een aantal wijzigingen in de route door te voeren om zo de kosten enigszins in de hand te houden. Dat is niet leuk om te doen maar wel te begrijpen als je-ziet dat de overheid nu al bijna 50 pet. subsidieert in de exploitatielasten. Op elk kaartje van een gulden, legt het rijk een gulden bij. De bezetting van ds bus vanaf de hoogovens via Beverwijk naar IJmuiden is zo laag geworden, dat die verdwijnt. De oorzaak van die lage be zettingsgraad is het feit dat Hoogovens voor eigen rechtstreeks vervoor vanaf Beverwijk zorgt”. Door wethouder H. van Werff werd gisteravond aangekondigd dat het college van plan is een onderhoudsabonnement op geijsers in te voeren. Dat zou dan gelden voor huurders van gemeentewo- ningen. Elke geijser krijgt dan ieder jaar een servicebeurt hetgeen het gasbedrijf op zo’n 35 per geval komt. Het college is van plan een bijdrage in de vorm van een abonnement te vragen van waar schijnlijk 18 per jaar. Tot nu toe was het onderhoud van de geisers gratis. Voor onderhoud en reparatie van gas ver warmingstoestellen bestaat al een rege ling voor financiële bijdragen van de huurder. De tweede dag werd er eerst een rondrit gemaakt door de omgeving en ’s middags werden de resterende wed- trijden gespeeld. WVIJ moest nog aan treden tegen AMTV en TUS 04. De wedstrijd tussen TUS 04 werd met 8-4 door de Duitsers verloren. Omdat de Tweede Kamer de minister naar huis heeft gestuurd met de op dracht nog eens te bekijken of die norm van tien personen per bus wel juist is, vroeg een van de commissieleden of een eventueel gewijzigd inzicht van de mi nister van invloed kan zijn op de nieu we busregeling. „In feite hebben wij die norm van 10 personen niet toegepast”, verklaarde de heer Lambers. „Als goed ondernemer hebben we geprobeerd de wijzigingen zo miniem mogelijk te hou den. Overigens voorzie ik een grote chaos in heel Nederland indien de minister op zijn richtlijnen zou terugkomen. De bus ondernemingen hebben hun dienstrege lingen voor oktober klaar. Alles zou op het laatste nippertje weer veranderd moeten worden”. DEN HAAG In Amsterdam omgeving zijn of komen binnenkort 1329 ha bedrijfsterreinen beschikbaar. Daar van is echter slechts 34 ha direct voor uitgifte geschikt, de overige ruimte maakt nog deel uit van ontwerp-bestem- mingsplannen. Dit blijkt uit een enquête die in opdracht van het ministerie van Economische Zaken werd gehouden. In Noord-Holland ligt 1992 ha bedrijfster reinen braak. Het kinderwerk is bedoeld voor de kinderen tussen de vier en de dertien jaar en omvat judo voor de 8-12 jarigen op maandagavond en dinsdagmiddag; kreatieve activiteiten in samenwerking met Kreater IJmond op dinsdagmiddag; de Van-Alles-Wat-groep eveneens op dinsdagmiddag voor vier tot en met zes jaar; handwerken op dinsdagavond voor de 8-12-jarigen; een instuif op de woensdagmiddagen, waarvoor men zich niet hoeft op te geven; koken op don derdagmiddag; de Van-Alles-Wat-groep voor de 8-12-jarigen, eveneens op don derdagmiddag en vrijdagmiddags The Flying Dutchman-groep, een club, die zich gaat bezighouden met lucht ruimtevaart. ^4^. De Watervrienden moesten de strijd aanbinden met de ploegen Velbert 13, AMTV Hamburg, Bergisch Gladbach en dan natuurlijk TUS 04. Zaterdags speel de WVIJ 2 wedstrijden, namelijk tegen Velbert en tegen Bergisch Gladbach. De uitslagen van deze twee wedstrijden wa ren tegen Velbert 4-3 en tegen Bergisch Gladbach 5-4, beide in het voordeel van de IJmuidense ploeg. Wel hadden de spelers het soms erg moeilijk met de Duitse manier van fluiten, waardoor meerdere IJmuidenaren de kant op moesten. j| .w»

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6