M. Roessingh over onderwijsbegeleidingsdienst: Beroepen tegen De Beverhof volgende week voor Raad van State damiate-reixen Vrouwenband VAAR WEEKEND NAAR in Donkey DÜSSELDORF: f 175 Huisschilder in Stadskantoor Gewijzigde aangehouden openingstijden Werkgroep wil meer H’kerkers Subkamp Velsen kennis laten maken met jazz twee ton duurder Uitgaven overheid aanzienlijk remmen Films over beroepen BUURTHUIS «KJÜH L Burgerlijke stand H9K fa Van drie Beverwijkse winkeliers BIG MAMA BLUES YOUTH FOR CHRIST OP BEZOEK BIJ LEGER DES HEILS Commissievergaderingen DOOR ORGANISATIE VAN „OPEN HUIS”-CONCERT MR. GEURTSEN IN NIEUWE SLOF Geen spreekuur burgemeester Ml DINSDAG 2 8 BEVERWIJK'HEEMSKERK SEPTEMBER 19 7 6 7 HEEMSKERK r (Van een onzer verslaggeefsters) W i n terprogram ni a Nachtconcert Traditiegetrouw gaan we ook dit jaar weer varen. Op vrijdag 29 oktober organiseert DAMIATE PERS in samenwerking met Anthony Veder een weekendreis per boot naar Düsseldorf. Aan boord levende muziek en hofmeester-ceremoniemeester Cobie Va- netie. De formatie die dit „kennisma- kingsconcert” muzikaal gaat opluis teren, is op speciaal verzoek van de Werkgroep samengesteld uit Cees Slinger (piano en fender), Joop van Enkhuizen (tenorsax), John Engels (slagwerk) en Dolf del Prado op bas. De Werkgroep rekent op een grote belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Onderwijsbegeleidingsdienst „Midden-Kennemer land”, begin september gecentraliseerd in de bovenverdieping van een oud schoolgebouw aan de Platanenlaan, is drie jaar na de oprichting uit de voorbereidende fase gestapt en terechtgekomen in de eigenlijke prak tijk van het werk. „Een zekere stabilisatie is thans nodig om over en weer aan elkaar te wennen”, zo schrijft voorzitter P. van Rijn in het gloed nieuwe informatieblad van de dienst. mk (Van onze Haagse redacteur) volgens de slager te De heer Roessingh benadrukt in het I i" I t (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggeefsters) door de Het winterseizoen wordt f t I t HEEMSKERK - Burgemeester H. Nie- len is verhinderd op woensdagochtend 29 september spreekuur te houden. REISDOCUMENTEN: een geldig paspoort of een paspoort dat niet langer dan vijf jaar is verlopen, dan wel een geldige toeristenkaart. Nadere inlichtingen en reserveringen voor deze DAMIATERE1S UITSLUITEND telefonisch bij Algarve Agency, telefoon 010-125821. REISTIJDEN: vertrek Haarlem vanaf parkeerplaats Sportfondsenbad Frede- rikspark op vrijdag 29 oktober om 16.30 uur; terugkeer aldaar zondag 31 oktober ongeveer 18 uur. INBEGREPEN: alle maaltijden aan boord vanaf koud buffet vrijdagavond na aankomst tot en met afscheidsmaaltijd op zondag; vervoer per bus van Haarlem naar Emmerich, waar wordt ingeseheept en Nijmegen naar Haarlem, waar wordt ontscheept. Reisverzekering. Het winterprogramma van de werk groep Jazz Heemskerk omvat op 16 ok tober voorts een „Keybord Battle,, met de componist-pianist Ruud Jansen, die BEVERWIJK. Het programma van de jeugdsoos van het Leger des Heils zal op vrijdag 1 oktober worden verzorgd door Yputh for Christ Heemskerk. Jon geren vanaf 14 jaar zijn die avond vanaf 20 uur van harte welkom in het Leger des Heils-gebouwtje aan de Geijssen- dorflaan 4 te Beverwijk. een ex- IJMOND. De nieuwbouw van het sub-wqonwagencentrum te Velsen wordt 220.000,- duurder. De belangrijkste ver hogingen worden veroorzaakt door extra uitgaven aan voorbereidende werkzaam heden. Over de bouwkosten van de bergingen op het nieuwe kamp is overleg gepleegd met CRM aangezien de kosten van de geplande schuren in de ogen van het ministerie te hoog zijn. De bewoners echter willen een berging met wat com fort en zijn akkoord gegaan met de eis van CRM het staangeld van 12,- per week op 14,- te brengen. Het algemeen bestuur van het woonwagencentrum IJ- mond komt woensdagavond 29 septem ber bijeen om deze zaken te bespreken. i OVERLEDEN. Theodorus Martinus de Wildt, 62 jaar. 7 J tl*.» GEBOREN: Geboren: Maria Mulder, Daniele Pa radiso, Sabrina Paradiso, Sandra Johan na Admiraal, Linda Roozendaal, Arthpr Smit, Olivier Hijmans, Jodh van Gulde- ner, Gulhan Gunay Guider, Jose David Diaz Santana, Jellica Germes. HEEMSKERK - Zondagavond 3 okto ber worden in het jongerencentrum Donkey Shot enkele korte films gedraaid die betrekking hebben op beroepenvoor lichting. HEEMSKERK. De Werkgroep Jazz Heemskerk organiseert op za terdag 30 oktober een „kennisma- kingsconcert” met het Cees Slin- ger/Joop van Enkhuizen Quartet. Met dit concert wil de werkgroep diegenen, die ten opzichte van de jazz nog altijd een lichte drempel vrees aan de dag leggen, tegen sterk gereduceerde prijzen in staat stellen iets van de sfeer van het jazzgebeu- ren in Heemskerk te proeven. De agenda voor deze vergadering ver meldt een bespreking van de beleidsnota Stichting Sporthal Beverwijk, een voor stel inzake de begrotingen van deze stichting, terwijl voorts de benoemingen in het algemeen bestuur van de Stich ting Sporthal ter sprake komen. De economische recessie kan volgens de socialisten slechts bestreden worden door te komen tot een nieuwe economi sche orde. De werkelijke oplossing ligt echter in een rendementsverbetering van het bedrijfsleven door een minder sterke kostenstijging. Dit mag zeker niet ten koste gaan van de werknemers, hetgeen volgens de inleider sociaal onjuist en economisch ongewenst zou zijn. Hiervoor dert dinsdagavond 28 september 19.30 uur af in het Stadskantoor. Claude Lavigne, 29 jaar, speelt basgi taar. Ze is in Parijs geboren en begon haar muzikale opleiding op achtjarige leeftijd. In 1966 speelde zij in Spanje in en Diana Band en in 1972 bij Metrono mic in Parijs. Met die groep maakte zij een tournee door Europa. Na in nog enkele andere bands te hebben gespeeld kwam zij in 1976 in Amsterdam bij de Big Mama Blues Company. Shelley Bar ton, 25 jaar, is de drumster. Zij is afkomstig uit Long Beach in California. In 1972 kwam zij naar Europa en met trompet en drums trad zij vele malen op in het buitenland en ook in Nederland Marianne Stel, 24 jaar, Amsterdamse, volgde naast haar pionalessen ook een opleiding tot goudsmid. Zij koos voor de muziek en richtte samen met Claude en Shelley de Big Mama Blues Company op. Met deze groep werden al enkele concerten in het buitenland gegeven. Maggie speelt gitaar. Zij is achttien jaar en in Hilversum geboren. Spoedig na haar eerste muzieklessen begon zij haar eigen teksten en muziek te maken. In 1973 speelde zij vaak op straat met de bekende fluitist Sygund Cochuis. Sinds mei speelt zij in de vrouwenband. Ellen, 29 jaar, is de vokaliste, die na eerst van verschillende jazz- en beat- groepen deel te hebben uitgemaakt, bij REISSOM: f 175 per pers, voor hut met koud en warm stromend water. Toe slagen: hut met douche/toilet f 24 p. p.; hut met douche/toilet op promenadedek f 50 p. p., één-persoonshut met nouche/toilet even eens f 50 p. p. HEEMSKERK - Vijf vrouwen die funky-achtige muziek spelen vormen de Big Mama Blues Company die vrijdag, avond 1 oktober optreedt in hel jongeren centrum „Donkey Shot” aan de A. Ver- herentstraat. De groep is een half jaar geleden gevormd en speelt eigen compo sities. Big Mama haar plaats vond en zich daarin in verschillende stijlen kon laten horen. Het repertoire van de groep bestaat uit ritm and blues, soul en songs, met enkele cabaretnummers. Het optreden van de groep begint vrijdagavond om half tien. Het vignet van de Onderwijsbegelei dingsdienst „Midden-Kennemerland” Het eerste nummer heeft een sterk informatief karak er. De dienst wil mid dels deze nieuwe activiteiten de „klan ten,, iets meer vertellen over de stand van zaken in het werkveld en over de inhoud van de begeleiding. „Wij hopen met deze informatie ook de band met het onderwijs en de bestuurderen te verstevigen,, aldus directeur J Postma. Voorzitter Van Rijn noemt in zijn bijdrage de heer M. Roessingh, oud- wethouder van Velsen, een man, die enorm veel werk heeft verzet bij de oprichting van de dienst. „Met grote inspanning van het bestuur, later bijge staan door de directeur, zijn de' proble men op het gebied van financiën huis vesting, aantrekken van medewerkers en inpassen van de reeds bestaande lokale diensten aangepakt”. BEVERWIJK De problemen, waar mee de middenstand en eigenlijk het bedrijfsleven in zijn algemeenheid inee worstelen, zijn niet enkel te wijten aan de concurrentie, maar nog meer een gevolg van een te snelle loonkostenstij ging, een te strak prijsbeleid, de achter blijvende koopkracht van de consument en door de snelle stijging van de belas ting- en premiedruk. Zowel het gemeentebestuur als GS benadrukken dat zowel in het geval van de heer Born, als bij Van der Geest, de wettelijk voorgeschreven bepalingen de garantie bieden dat zij geen financieel nadeel van de hele operatie zullen on dervinden. In het geval Van der Geest betekent dat een onteigeningsprocedure, die inmiddels al is ingezet. Van der Geest voert in zijn beroepschrift aan dat van meet af aan heeft vastgestaan, dat er onteigend zou moeten worden. De- slagers zijn van mening dat er geen redelijke onderhandelingen zijn gevoerd die uitzicht boden op een acceptabele oplossing. Het huren van vervangende ruimte van Pakhoed in het nieuwe win kelcentrum zou kostbaar zijn. Van der Geest: „Wij zien niet in dat het stadscentrum minder verbeterd zou zijn, wanneer er met ons belang reke ning was gehouden”. Born voegt daar aan toe dat „deze overheidsbemoeienis op onredelijke wijze het inkomen van vele zelfstandigen in de detailhandel be neden een bestaansminimum brengt”. Burgemeester en wethouders van Bever wijk noemen het onjuist dat deze win keliers zouden moeten wijken voor het particulier belang van Pakhoed. Zij wij zen erop dat het feit dat Pakhoed het bestemmingsplan van de gemeente reali seert, niet' betekent dat er niet in het algemeen belang zou worden gehandeld. de dienst garant staat voor een beleid, waarin ieder aan z’n trekken komt. „De ouders en de besturen moeten erop kun nen vertrouwen, dat iedere eenzijdigheid van de dienst wordt tegengegaan (en evenzeer dat de kwaliteit van de dienst verlening van hoog gehalte blijft). Dan zullen er op het zo gevoelige terrein van de levensbeschouwing geen problemen rijzen en alleen dan zal de begeleiding optimaal kunnen functioneren”. Tot deze conclusie kwam mr. A. Geurtsen in zijn inleiding tijdens een bijeenkomst van de Beverwijkse afde ling van de VVD in de Nieuwe Slof. Volgens de inleider is het functioneren van het bedrijfsleven niet los te zien van het economische- en politieke kli maat, waarin sinds 1973 een grondige wijziging is gekomen. Op de agenda staan onder meer voorstel inzake toekenning van een tra subsidie aan de Stichting Dorpshuis Wijk aan Zee; een voorstel tot het geven van een naam aan de openbare scholen aan de Zweedselaan en een eerste be spreking van het rapport onderwijsplan ning. De commissie sportzaken vergadert op donderdag 30 september, eveneens van half acht af, in het Stadskantoor. De films geven een beeld van de grote keuze van vakken voor jonge mensen. Voorts wordt een indruk gegeven van de jaarlijkse beroepenmanifestatie in Utrecht. Daarvoor leveren ambachtslie den allerlei werkstukken in, waarvan d» beste worden bekroond. Het filmpro gramma, dat gratis toegankelijk is, be gint om ongeveer negen uur. WIJK AAN DUIN - In het buurthuis ,.Wijk aan Duin,, aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan treedt donderdagavond 30 september het Theater-Amsterdam op met sketches, liedjes, conférences en dergelijke, gepresenteerd door vier jon gens en vier meisjes. Bejaarden en ande ren die slecht ter been zijn kunnen voor vervoer contact opnemen met het buurt huis, eventueel telefonisch via nummer 20944. Wat het afgelopen seizoen be'reft, mocht de werkgroep ook al niet over de animo voor de jazzconcerten klagen. Ge middeld bezochten zo’n honderdvijftig mensen de jazzavonden in de Janshee- ren, terwijl ook het ledental groeide. Dit alles heeft de Werkgroep doen besluiten, wederom uitsluitend gerenommeerde jazzmusici aan te trekken. Het concert met Rein de Graaff-Dick Vennik-kwar- tet was daar half september al een voorproefje van. zijn andere wegen te vinden zoals verla ging van de premie- en belastingdruk. De door het bedrijfsleven in „Perspec tief 1980” neergelegde wensen zoals ver betering van inkomen en rendement als mede een geringere werkeloosheid en een kleiner inflatiepercentage kunnen alleen verwezenlijkt worden indien de overheid bereid is een aanzienlijke rem in het uitgavenbeleid aan te leggen. De heer Geurtsen hekelde het beleid van het huidige, socialistische kabinet, dat hij beschuldigde van een aantasting van de individuele vrijheid van de bur ger. Een nieuwe elite maakt naar zijn oordeel uit wat goed voor ons lis. Voor de VVD ligt hier een taak en een opdracht, zo meende de inleider, omdat in de maatschappijvisie van de liberalen de individuele vrijheid hoog staat aangeschreven. Om deze vrijheid voor de burger te verkrijgen zal er bij een nieuwe regeringscombinatie heel wat teruggedraaid moeten worden. Hulp nooit dwingend opleggen” GEHUWD: P. T. Mul en B. J. Sons, W. van Dijk en C. E. den Berg, C. Pernia Serrano en M. Parraga Gerena. De klagers willen dat de Kroon het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin goedkeuring aan het plan De Bever wordt gehecht, ver nietigt. De heren Van der Geest voeren onder meer aan dat hun winkel moet verdwijnen, niet in het algemeen belang, maar in het belang van Pakhoed, de maatschappij die het nieuwe winkelcen trum aan de Breestraat neerzet. Zij voeren verder aan dat verplaatsing van hun bedrijf hun schade zal berokkenen en dat zij wegens hun emotionele bin ding met het pand - waarin hun ouders reeds woonden - niet weg willen. De heer Born, huurder van het pand waarin zijn zaak gevestigd is, heeft zijn twijfels over de manier waarop de be sluiten over het bestemmingsplan tot stand zijn gekomen. Hij is verder net als de heer Van der Geest bang dat die hele gedwongen verhuizing hem geld gaat kosten. Alle drie de klagers voeren aan dat de wijziging van het bestemmings plan stadscentrum Beverwijk, die nodig was om de Beverhof te kunnen realise ren, in hun nadeel is geweest. Burge meester en wethouders van Beverwijk gaan daar tegenin met de verklaring dat de betrokken panden „in beide gevallen gesloopt hadden moeten worden”. Werkgroep op 12 december besloten met een nachtconcert van The Dutch Swing College Band. Kaarten voor dit concert kunnen, evenals voor de overige concer ten, nu reeds worden gereserveerd bij de werkgroepleden Ria ter Plegt (secreta resse), Prof, ten Doesschatestraat 55, Heemskerk tel. 33950 of bij Dick Wol ters, Seringenhof 4, Beverwijk, tel. 24618. DEN HAAG-BEVERWIJK. De sla gers G. en A. van der Geest en H. Born, eigenaar van een radio- en te- levisiezaak aan de Beverwjjkse Bree straat, willen niet wtfken Voor het nieu we winkelcentrum De Beverhof, waar van momenteel de eerste fase al gereed is. Deze middenstanders vinden dat de overheid hun onrecht aandoet, door te eisen dat zij hun zaken ter plekken opdoeken om zo de bouw van de hele tweede fase van het project mogelijk te maken. In een laatste poging het be stemmingsplan De Bever 1975 ongedaan te maken en zo hun eigen hachje te redden, heeft het drietal een beroep gedaan op de Kroon (Koningin en minis ters). De volgende week krijgen zij daarom de gelegenheid om hun bezwa ren mondeling toe te lichten voor de Raad van State, die hierover vervolgens advies uit zal brengen aan de Kroon. HEEMSKERK. De evangelische boek- en grammofoonplatenshop die het Leger des Heils in de Heemskerkse EI- bestraat 16 drijft, is vanaf heden van maandag tot en met donderdag van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Op donderdaga vond is de shop in het vervolg van 19 tot 20 uur en op zaterdag van 13 tot 16 uur voor het publiek toegankelijk. informatieblad het dienstverlenende ka rakter van de onderwijsbegeleidings dienst. Hij kant zich scherp tegen opmer kingen in de trant van: de on verzuilde begeleidingsdiensten zouden door hun monopolistisch karakter een te grote in vloed op het onderwijs hebben; sommige vormen van bijzonder onderwijs met name zouden onvoldoende aan hun trek ken komen. „Een OBD zal nooit iets dwingend opleggen. Wie geen behoefte aan dienstverlening heeft zal geen hulp inroepen”, meent de heer Roessingh, die zich verheugt over de grote belangstel ling van de scholen voor de activiteiten van de dienst. „Eigenlijk is dit niet verwonderlijk; ieder bewust levend mens beseft, dat hij nooit alle wijsheid in pacht kan hebben. Hij is aangewezen op samenwerking met anderen”. Tenslotte wijst de heer Roessingh er op, dat het grote algeneme bestuur van terzijde wordt gestaan door Guus v.d. Lande op slagwerk en Bert Nieborg op bas en basgitaar.De naam „Keybord f'. slaat niet alleen op het thema klassiek tot modern, maar wijst tevens op de grote variatie aan toetsen- bord-instrumenten die tijdens het con ic t zullen worden ingezet. Na de „kennismakings„manifestatie op 30 oktber vervolgt de Werkgroep haar programma op 13 november met een o L eden van de iazz-zangeres Ann Bur ton. Zij wordt begeleid door een kwartet onder leiding van haar vaste pianist Irv Rochlin. Acte de presence geven voorts Robbie Langereis (bas). John Engels (slagwerk) en Ruud Brink (saxofoon). ONDERTROUWD: W. den Uijl en J. M. Dinkeloo, J. J. Bufger en L. F. Ost, W. J. N. Rijs en C. F. Drijfhout, A. A. Hendriks en C. M. van Ombergen, J. J. Reijnders en A. M. Z. de Vos, R. van Balgoijen en A. Mulder. BEVERWIJK. In het Stadskantoor, waar hij de afdeling sociale zaken met een bezoek vereerde, is gistermiddag een 23-jarige huisschilder uit Beverwijk aangehouden. Door de politie Alkmaar werd de man onder verdenking van diefstal van gouden sieraden al geruime tijd gezocht. Voor verhoor is hij inmid dels naar die gemeente overgebracht. Wat het programma voor de eerste maanden van 1977 betreft, wil de Werk groep aandacht gaan besteden aan diver se jazzstijlen, zoals bop, blues, oude stijl, dixie en big band, ’tevens is men in bespreking met de Tros-radio omtrent de mogelijkheid van een live-radio-uit- zending in het kader van het program ma Sesjun, dat iedere donderdagavond vanaf 23 uur via Hilversum 3 wordt uitgezonden. BEVERWIJK - De raadscommissie voor onderwijs en culture zaken verga- dinsdagavond 28 september van

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7