Waterleiding van de muur gerukt VANDALISME IN SPORTHAL Zes voorstellingen tot einde december Programma theaterseizoen in Slof en Scheybeeck r. Sporthalbestuur organiseert instuiven i mo IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant 11 albij Lubro aangevraagd vandaag ÉR» r Kort politienieuws FEESTAVOND KENNEMER Amateurfotografen naar Nieuwe Slof Monument voor drie Nederlandse Marine controleerde Russen Boersma houdt deur op een kier voor Hoogovens WEB# Mi H installatiebouw verdronken redders Eindverslag van inspraakprocedure gereedgekomen POSTZEGEL CLUB u HM WOENSDAG 2 9 19 76 SEPTEMBER BEVER WIJK-HEEMSKERK 11 10 Buiten verenigingsverband Buitenlandse werknemers Abonnementen Kindermusical Adres Plaats «i or As Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonde) postzegel naar. Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. Wij willen die krant elke dag. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement op de IJmuider Courant of Beverwijkse Courant (aankruisen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. Uit Italië valt altijd nieuws te melden. Verwikke lingen in de economie. Toespraak van de Paus, enz. Daarom hebben de IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant een man in Rome, om u uit de eerste hand te vertellen wat het weten waard is. Zo zitten nu de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant op alle interessante plaatsen van de wereld. In Azië, Afrika, Amerika. Tot bij u in de buurt aan toe. Dat maken de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant tot de meest complete kranten die er in de wijde omgeving te koop zijn. AM (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. een I iVan een onzer verslaggeefsters) Thuis in Rome CARO VAN EYCK Thuis in huis (Van onze Haagse redacteur) Naam Zoals bekend is het voormalige Micro theater opgegaan in de nieuwe stichting die Huize Scheybeeck voorlopig echter blijft gebruiken als ,.klein-theater” voor meer intieme voorstellingen Inmiddsls is al vastkomen te staan dat Hoogovens, zeker op korte termijn, geen behoefte meer heeft aan zo'n aanvraag. mee bezig we BEVERWIJK. Met ingang van 31 september houden de leden van de Be verwijkse Amateurfotografen Vereniging hun veertiendaagse bijeenkomsten in de Nieuwe Slof. Tijdens de eerste bijeen komst wordt er een zwart-wit wedstrijd georganiseerd. De jury bestaat uit leden van de PEN fotoclub uit Bloemendaal. Voor het cabaret Neerlands Hoop In terieur” is op woendag 24 en donderdag 25 november De Nieuwe Slof gereser veerd. want voor dit duo wordt een zeer grote belangstelling verwacht. Hitje afgelopen. Dat kan nu in Bever wijk anders. beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)29120 retail i Zondag 24 oktober geeft de pianist Reindert de Leeuw met zang van Mar- janne Kweksilber een koffieconcert in Huize Scheybeeck. Dit concert begint om half twaalf. Vrijdag 19 november komt - voor de toneelfijnproevers - de actrice Caro van Eyck met solo-toneel onder de titel „Allemaal mensen". Zij treedt op in Huize Scheybeeck. Wandelaar. Een amoureuze wande laar drong woensdagmorgen vroeg het zusterhuis aan de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee binnen. De 25-jarige verpleegster in wier kamer hij belandde, zette het op een gillen waarop de man het hazepad koos. Het zou gaan om een naar schatting 17-jarige jongeman. In het verleden weid dit incidenteel wel gedaan, maar nu gebleken is dat veel Beverwijkers zonder dat ze van een sportvereniging lid willen worden zich af en toe graag buiten competitieverband in de hal zouden willen verpozen, heeft men gemeend de sportinstuiven als vaste activiteit in het programma op te moe ten nemen. Als eersten kunnen de dames in de hal terecht, en wel iedere dinsdagmiddag van 14 tot 15.30 uur. Vanaf 5 oktober kunnen zij dan onder leiding van rijks- gediplomeerde sportleiders tegen een ge ringe vergoeding individueel of in groep jes aan verschillende, door de deelne mers zelf te bepalen, activiteiten deelne men. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: andijvie 50- 64. bloemkool 28-106, boerenkool 62-68, bospeen 38-103, bosselderij 40-46. breek- peen. 32-62, groenenkool 22-42. knolsel derij 25-64, komkommer 22-84, postelein 126-156 prei 84-107, pronkbonen 100-220, radijs 12-33, rode kool 80-85, snijbonen 320-400. sperziebonen 270-380. spinazie 35-205. sla 9-40, spitskool 42-58, tomaten 250-450, uien 90-104. waspeen 20-95. I Marjol Flore presenteert op vrijdaga vond 10 december haar café-chantant in Huize Scheybeeck. Tijdens het optreden van deze fascinerende theaterpersoon lijkheid worden drankjes en hapjes ge serveerd. De eerste helft van het theaterseizoen wordt afgerond met een kindervoorstel ling van het Amstel-toneel in De Nieu we Slof op zaterdagmiddag 18 december. Opgevoerd wordt dan de kindermusical ..Alle volgels vliegen” van Mies Bou- huys. met muziek van Joop Stokker- mans. Deze voorstelling is toegankelijk voor kinderen van zes tot twaalf jaar. NOORDWIJK. Onder grote belang stelling is in Noord wijk aan Zee een monument onthuld ter nagedachtenis van drie opvarenden van de Noordwijk- se reddingboot. Deze redders Jan Cra mer, Leendert Hellenberg en Hendrik Vink, kwamen om bij een poging de bemanning te redden van een gestrande Katwijkse logger. Dit gebeurde, in no vember 1919. Het beeld dat vervaardigd is door de beeldhouwster mevrouw Charlotte van Pullandt stelt een redder voor die een schipbreukeling uit het water wegdraagt. De onthulling werd verricht door de weduwe van een der omgekomenen, mevr. K. Vink, geboren Tilman- Het beeld is geplaatst tegenover het Palace Hotel op de Koningin Wilhelmina boule vard in Noordwijk aan Zee. nog even de Abonnement Het programma omvat onder meer een postzegelkwis en kienwedstrijden. De feestavond begint om 19 uur. X U zegt: moet dat zo nodig?’ Welnee, dat niet. Maar ’t zou best eens het begin kunnen zijn van een relatie voor jaren. Lubro doet namelijk in Centrale Verwarming, iucht- behandeling, airconditioning en loodgieterswerken. Een aanvraag bij Lubro wordt professioneel behandeld. Mag u verwachten bij een bedrijf met bijna honderd vakmensen, Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. Voor de tweede helft van het seizoen staat het programma in Huize Schey beeck nog niet vast. Onderhandelingen zijn gaande over een optreden van het Dissonantenkwartet, en er komt in het nieuwe jaar in elk geval weer een koffieconcert. Voorts staat er een mani festatie van de plaatselijke smalfilmers op het programma en de Stedelijke Mu ziekschool zal zich hier presenteren. Wat De Nieuwe Slof betreft is het program ma voor de tweede helft van het seizoen al rond, want de abonnementen zijn al MM DEN HAAG. Minister Boersma (so ciale zaken) houdt de theoretische moge lijkheid open, dat Hoogovens in de toe komst nog werknemers van buiten de EEG zou mogen werven, indien dat nog nodig mocht zijn. In antwoord op vra gen van de kamerleden Staneke en Ko- ningh (DS’70) wijst de bewindsman er echter nogmaals op dat eerst uitputtend de Nederlandse arbeidsmarkt afgestroopt zal moeten worden, voor er weer over een mogelijke wervingsaan vraag voor Spanjaarden gesproken kan worden. Voor zover men niet over een abonne ment beschikt zijn de toegangskaarten voor alle voorstellingen een week van tevoren verkrijgbaar bij Reisbureau Ruys-Intraned, Moensstraat, Beverwijk, Reisbureau Orion, Burg. Nielenplein- Heemskerk en bij de VW-bureaus in IJmuiden en Castricum. Huismeester Nijhof van de Beverwijk se sporthal in de kleed- en doucheruim te waar onbekenden ernstige schade aanrichtten aan de waterleiding en de douche-uitrusting. WIJK AAN ZEE. Het eindverslag van de inspraakprocedure voor het nieuw te ontwerpen bestemmingsplan voor geheel Wijk aan Zee is gereed. Vanavond half acht biedt de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee het verslag aan het college van B. en W. aan. Bedrijfsleider Schaap doet in het prgramma-blad een oproep aan alle ge bruikers van de hal. „Laat iedereen zich realiseren, dat de sporthal van de hele gemeenschap is en dat alle gebruikers verantwoordelijk zijn voor de hal. Laat dit vandalisme in uw sporthal niet toe”. L. Inbraak. Werknemers van een schoonmaakbedrijf ontdekten gistera vond een inbraakje bij de snoepgoed- groothandel „Lekkerland” op het Bever wijkse industrieterrein. Er kon nog niet worden vas-tgesteld of er iets wordt vermist. BEVERWIJK.- Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan organiseert de Kennemer Postzegel Club op maandaga vond 4 oktober een feestavond in ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat. Voor de openingsvoorstelling in Scheybeeck zal de grote zaal wel vollo pen want dan komt het cabaret „Don Quishockmg” met George. Anke, Pieter en Jacques terug van weggeweest - in hun nieuwe programma „Afscheidstoer- nee 1”. Zij komen op vrijdag 22 oktober. Deze voorstelling begint ’s avonds om half negen. Na alle voorstellingen in Huize Scheybeeck kan men na afloop nog wat napraten en wat drinken in de micro-kelder. Dat kan overigens ook in ,.De Nieuwe Slof”. Het zal een voordeel blijken te zijn, dat het uitgaan in Beye- rijk aantrekkelijker en completer kan maken. Velen ervaren het toch als een nadeel, dat men bijvoorbeeld in de Vel- ser Schouwburg altijd onmiddellijk de Jassen af moet halen en dan zo snel mogelijk het theater dient te verlaten. Personeel wil weg. Brandweer wil weg. De vier douches in het kleedlokaal kunnen nu gebruikt worden, maar huis meester Nijhof vraagt zich af voor hoe lang. „Als ze iets willen vernielen is er altijd wel iets te vinden. Maar de men taliteit begrijp ik niet. Je gaat toch zomaar geen waterleidingen stuk trek ken”. Nauwelijks maand nadat de sporthal aan de Van Loenenlaan- geheel opgeknapt- weer voor de sporters werd geopend, zagen enkele gebruikers van de hal al weer kans ernstige schade toe te brengen in de kleed- en doucheruimten. „Naast de hoge reparatiekosten, is ook het ongemak, dat men andere gebruikers berokkent, een zeldzaam onsportieve daad”, schrijft sporthalbedrijfsleider Rob Schaap in het programma-verzicht van de maand ok tober. BEVERWIJK - Om sportliefhebbers buiten verenigingsverband in staat te stellen intensiever van de Sporthal ge bruik te maken, gaat het bestuur van de Stichting Sporthal Beverwijk vanaf 5 oktober regelmatig sportinstuiven orga niseren. Brandje. Op de Bankenlaan ont stond gistermorgen brand in een voor raad stro van om en nabij de drie ton- De Beverwijkse brandweer wist het vuur, dat vlak bij de begraafplaats Duinrust woedde, binnen drie kwartier te blussen. Daarom herhalen we abonnementencombinaties. A: Niet bereikbaar (comedie met Ton van Duinhoven en Ina van Faassen) op 31 januari; Folklorefestival (omstreeks 11 maart); de Hoofdstadoperette met Der Vogelhandler (13 april) en Conny Stuart en de groep Vangrail (21 mei).Abonne ment B: Neerlands Hoop (24 en 25 november). Ramses Shaffy en Lies- beth List (15 januari); jazzavond met o.a. Pim Jacobs (18 februari) en Door dik en dun met Marjol Flore en Sylvia Alberts (10 december). Abonnement C: Ramses Shaffy en Liesbeth List. Niet be reikbaar; Jukebox 2008, toneelstuk met Herman van Veen op 26 maart en Door dik en dun. Abonnement D: Neerlands Hoop, Jazz-avond. folklorefestival en Conny Stuart. De toegangsprijzen varië ren van 6 tot 10 per voorstelling (CJP van 4 tot 7,50). Bekeuringen. Bij snelheidscontroles op Rijksweg 9 en de Alkmaarseweg heeft de Beverwijkse politie gisteren in totaal negentig bekeuringen uitgedeeld. Vijfenvijftig automobilisten overtraden de 90 km-snelheidsgrens vlak voor de Velsertunnel, terwijl nog eens vijfender tig bestuurders op de Alkmaarseweg over de schreef gingen. BEVERWIJK - De Stichting Theater Beverwijk heeft thans haar volledige programma tot einde december bekend gemaakt, dat wordt gepresenteerd in „De Nieuwe Slof” en in Huize Scheybeeck. Aanvang drie uur. Toegangsprijs drie gulden. Een prachtige gelegenheid voor de kinderen om nu eens dicht bij huis een echte theatervoorstelling mee te maken in de fraaie accommodatie van De Nieuwe Slof. Huismeester Nijhof kan niet begrijpen, dat er mensen zijn die in een douche- en kleedruimte waterleidingen en dou- che-kranen van de muren rukken. In de lokalen laat hij zien waar de schade werd aangericht. „Het gebeurde vorige week zondag. Ze hebben alle afvoeren in het lokaal dicht gestopt en rukten toen de waterleiding van de muur, die na tuurlijk in tweeën knapte. Ook een paar douchekranen moesten het ontgelden”, aldus de heer Nijhof. Gelukkig hadden een paar gebruikers van de hal het vandalisme snel in de gaten. Door de waterleiding af te sluiten voorkwam men een waterballet. Huismeester Nijhof is inmiddels gereed gekomen met de reparatie van de leidingen. „Ik ben er twee weken geweest. De douchekranen hebben nu wat hoger tegen de muur geplaatst, zodat daar moeilijk meer is bij te ko men”. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het Nederlandse fregat De Panter heeft vorige week op de Noord zee twee Russische vissersschepen ge controleerd. Nagegaan werd of de Rus sen zich hielden aan de voorschriften van de Noord-Oost Atlantische Visserij Commissie, onder meer wat de maas- wijdte van de netten betreft. Volgens de Marinevoorlichtingsdienst werd alles in orde bevonden. De Russen gebruikten geen netten met een kleine maaswijdte, zoals de afgelopen weken door sommige Nederlandse vissers werd beweerd. De laatste maal dat Nederlandse oor logsschepen Russische vissersvaartuigen controleerden was in 1974. Minister Van der Stee (Landbouw en Visserij) heeft recentelijk meerdere malen verklaard dat de Russen zich, zover dat uit de controles bleek, aan de regels houden. Alleen al door Britse visserij- en inspec tievaartuigen werden dit jaar 34 inspec ties uitgevoerd aan boord van Russische vissersvaartuigen. Ook bij deze controles bleek, aldus Van der Stee, geen enkele overtreding. vanaf september in de verkoop. Er zijn al meer dan tweehonderd verkocht, maar men is nog lang niet uitverkocht, want „De Nieuwe Slof” kan plaats bie den aan zo’n zeshonderd theaterbezoe kers. Zo-als bekend hebben publikaties over de moeilijkheden bij personeelswerving door Hoogovens een lawine van 1500 sollicitaties tot gevolg gehad. Of dit ook op langere termijn voldoende zal blij ken. hangt voornamelijk af van de ont wikkeling van de Hoogovenproduktie, die momenteel nog niet maximaal is. - - - - -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11