Ali: 50-2 NORTON. SPORT aai Koersen Hilversum „ALI DEED WEINIG” I? Fruxano jus d'orange f 1.10 korting bij inlevering van uw cheque W||| iafc SM - w - 'tM - «ia 1 g 7 WOENSDAG 2 9 23 SEPTEMBER 19 7 6 SPORT Beschadigingen n Serieuze tactiek jaar door Pieter Mul Tot en met 6 oktober a.s. w Jaar '^^4 Geldig t/m zaterdag 2 oktober - NORTON Ali als kampioen „Tijdens de trainingen heb ik het wel eens moeiljjker gehad.” (ADVERTENTIE) Muhammad Ali in de aanval tegen Ken Norton (links), die weg duikt om een stoot van zijn tegenstander te ontwijken. zijn ALLEEN VOOR MELK UNIE OF HORNA PRODUKTEN 3 ■A»» „Ik weet dat ik gewonnen heb, jullie weten dat ik gewonnen heb en ik denk dat zelfs Ali weet dat ik gewonnen heb”, zo zei de verslagen bokser. door dat hoe slecht het NEW YORK. Norton kwam met een behuild gezicht zijn kleedkamer binnen na het gevecht. ge- een- „Norton heeft in de eerste ronden al zijn krachten verbruikt en daarom had ik aan het einde meer kracht over,” zei Ali later. Een hevig teleurgestelde uitdager Ken Norton, nadat bekend is gemaakt dat hij het gevecht tegen Muhammad Ali op punten heeft verloren. Muhammad Ali heeft vannacht in New York op punten gewonnen van Ken Norton. De wereldkampioen boksen in het zwaargewicht hield zijn titel op omstreden wijze in bezit. Het krachtsverschil was uiterst gering en uitdager Norton verkeerde zelfs na afloop in de veronderstelling dat hij het gevecht op zijn naam had gebracht. Scheidsrechter Arthur Mercante en twee juryleden gaven Ali echter de overwinning met 24 ronden tegen 20 bij één onbeslist. (ADVERTENTIE} -- 1 Nishan (M. Bouwhuis) 4.11.5 1.35.5, 2 Nico Kid, 3 Liza R. Winn 5,20 pl 2,30 2,00 3.10 kopp 13,20 trio 253,80. vende, negende, tiende en elfde ronde op zijn scorekaart. Middenin het gevecht kreeg het stadi on ook even de gelegenheid op te leven, toen Ali na langdurige passiviteit een serie korte linksen afvuurde. In de acht ste ronde had Norton een dermate groot overwicht dat hij na afloop uitdagend schreeuwde tegen Ali, die intussen zelf al helemaal had ingebonden. De volgen de fase van drie minuten bracht het stadion opnieuw overeind toen Ali weer eens ouderwets danste. Briljant getimed, want Norton was volledig warm ge draaid zonder oververmoeid te zijn. De kampioen cirkelde schitterend om de loerende Norton heen en de in gebukte stijl vechtende uitdager kon niet meer bij zijn man komen. Hij raakte lucht, terwijl Ali diverse keren flitsend raak schoot. NEW YORK. De overwinning in New York bracht Ali’s record op 50-2 met 37 knock outs, terwijl Norton terugging naar 37-4 met 30 k.o.’s. Het was de zeventiende maal dat Ali met succes de titel in het zwaargewicht verdedigde, waarvan de vierde dit jaar. Muhammad Ali verdiende volgens contract 6.1 miljoen dollar plus de helft van de inkomsten boven de negen miljoen dollar, Norton moest het doen met 1,1 miljoen dollar, plus vijf procent van de inkomsten boven de negen miljoen dollar. De 34-jarige Ali en zijn drie jaar jongere tegenstander ontmoetten elkaar tweemaal drie jaar geleden, toen Ali bezig was met een comeback, die hem weer in het bezit zou stellen van de titel, waarvan men hem enkele jaren eerder vervallen had verklaard. Norton won toen het eerste gevecht, waarbij hij Ali’s kaak brak. Ali nam een half jaar later revanche. Norton sloeg nog een keer met zijn handschoenen tegen elkaar om Ali te beduiden dat er geknokt moest worden. Maar daar had de wereldkampioen nou net helemaal geen behoefte aan. Als voorspeld bewaarde hij zijn energie voor de laatste ronden, de laatste drie bracht de moslim dan ook op zijn naam- Nortons vierde nederlaag in 41 vechten betekent wel dat Ali nog Roy Schuiten werd zesde in een wieler ronde in het Belgische plaatsje Onze Lieve Vrouw Waver. Winnaar van de 150 kilometer lange ronde werd de Belg Jos Jacobs. Gerben Karstens eindigde als dertiende. JARNAC-PRIJS 1520 Brouwer) 2.12.9 1.28.6. Een woordvoerder van het Internationaal Olympisch Comité heeft in Manilla verklaard dat de Philippijnen niet meer zal deelnemen aan sportevenementen, waaraan ook Zuid- Afrika, Rhodesië en andere landen die een apartheidspolitiek voeren, meedoen. Matthi Willems, de derde en laatste vertegenwoordiger van Nederland in het toer nooi om de Europese bokskampioenschappen voor junioren in Izmir, verloor zijn partij in het lichtweltergewicht tegen de Roemeen Aleksanduru door interventie van de scheids rechter. JOSSELINPRIJS 2440 m: 1 Kanona (A. Mol- lema) 3.20.2 1.22.0, 2 Noblesse Oblige, SLiberia. Winn 4,20 pl. 2.30 2.10 2.90, koppel 17.80. trio 184.30. JOINVILLE-PRIJS 2000 m: 1 Leny Noorlan- dia (H. Posthumus) 2.46.1 1.23.1, 2 Misto Bui- Nortons aanslag op wat hij het boks- establishment noemt, mislukte. Maar het is tekenend voor Ali’s verminderde slagvaardigheid dat hij bij lange na niet toekwam aan zijn voorspelling dat hij Norton niet langer dan vijf ronden zou laten staan. Net als in beide vorige duels tussen de man uit Californië en de 34- jarige kampioen, duurde het gevecht het volledige aanlal ronden. Dit keer bedroeg dat vijftien vanwege de titel die op het spel stond. Geen van beiden kon tot een knock down komen, maar tegen het eind van het duel liepen zij wel bescha digingen op. In de twaalfde ronde werd het rechteroog van Norton zwaar ge raakt door een links-rechtse combinatie en in de veertiende ronde landde een rechtse directe van de ex-marinier mid den op de neus van Ali. die plots begon te bloeden. HILVERSUM. De uitslagen Hilversum gehouden draverijen: „Voordeel NEW YORK. Zeker van de triomf, die hem ditmaal niet ontgaan kon zijn, priemde Ken Norton zijn vuist in de lucht. Hij had een eind gemaakt aan de legende die Ali al tijdens z'Jjn 16-jarige bokscarrière is geworden. Bill Slayton, trainer van de uitdager, sprong in de ring en deed een vergeefse poging zijn pupil van 98,5 kilo in de lucht te tillen- De vernederingen van de laatste tijd door Ali waren gewroken tussen de touwen. En anders dan drie jaar geleden konden de juryleden niet anders dan Ken Norton tot winnaar uitroepen. van de twijfel „BESTOLEN” maal is verzekerd van een grote slag. Nog altijd immers wacht George Fore man op een kans zich te revancheren voor het verlies dat hij twee jaar gele den in Zaïre leed. Ali heeft al aange- kondigd nog een keer de confrontatie te willen aangaan. Promotor Don King heeft zijn zinnen al op Teheran gezet, waar de op prestige azende sjah van Perzië best met de vereiste 10 miljoen dollar garantie voor The Greatest op de proppen wil komen. YOUY-PRIJS 2000 meter: 1. Nancy van Duke (A. van Klaveren) 2.44.5 1.22.3, 2 Our Again, 3 Onno Duke. Winn 3.60 pl 2,00 3,00 2,10 kopp 16,10 trio 150,20 niet gestart Miss Lullwa ter. m: 1 Pearl Pride (A. - -2 Prusso Supreme, Prevenlr. Winn 5,10 pl 1,70 2,40 1,80 kopp 19,60. JULIENAPRIJS 2000 m: 1 Le Cup Areta (P. Petersen) 2.42.4 1.21.2, 2 Nora Hanover, 3 Mllly B. Winn. 8.10, pl. 3.00 1.60 2.10, koppel 9.00. JONCY-PRIJS 2440 M: 1 Niels Zuidvelde (J. Wagenaar) 3.19.7 1.21.8, 2 Marinette, 3 Juanita. Winn. 1.70, pl. 1.20 1.30 1.40, koppel 5.00, trio 30,60. Ali volgde een serieuze tactiek die hij tevoren had gepland. Net als Forman mocht Norton beuken wat hij wilde, Ali hing voortreffelijk beschermd in de tou wen. Ken Norton verwierf zich in de kille avondlucht een hoop sympathie door onvermoeibaar te blijven gaan zon der domme streken uit te halen. Na een vrij neutrale tiende ronde, zette Norton Ali zelfs op een fraaie manier voor gek door zelf in de touwen te gaan hangen en razendsnel weg te draaien van Ali’s maaiende armen. Een schitterend staal, tje dat het stadion waardeerde en een grap die Ali duidelijk tot woede bracht. „Hij heeft niet genoeg gedaan om de 15de ronde te winnen. Hij danste alleen maar,” was de mening van Norton. Ken Norton dringt kampioen Muhammad Ali terug. Niettemin zou Ali, zij het op omstreden wijze, zijn titel behouden. Norton zei dat hij tijdens het gevecht nooit een echt pijnlijke stoot te verwerken heeft gekregen. Hij maakte hierop echter één uitzondering: „Hij stak een duim in mijn oog, dat was alles wat hij kon doen”, zo zei Norton. Een van de aanwezige functionarissen vond tot de 15de ronde dat Norton voorstond. Hij voegde daar echter aan toe dat de 15de ronde het lot in het voordeel van Ali deed omslaan. JOUNGE-PRIJS 2020 m: 1 Nenrifibber (W. v.d. Pijl) 2.56.4 1.27.3, 2 Naaman D. 3 Okoume du Bols. Winn 13.00 pl 4,80 12,80 3.50 kopp 308,00 niet gestart Olympia V en Nimbus. Ali klaagt over zijn leeftijd, het is ook waar dat hij minder snel en beweeglijk is dan vijf jaar geleden. Maar zijn punch is in kracht toegenomen, zijn tactisch en technisch vermogen m: 1 Ottolina B (E. 2 O Mores, 3 Ostar 1 8.30, van de In De 30.298 toeschouwers (onder wie Telly Savalas. James Hunt, Joe Frazier en de ex-kampioenen Joe Louis en Jack Dempsey) in het hel verlichte Yankee- stadion zagen de wereldkampioen, al in de eerste ronde Nortons plannen dwars bomen door zelf het initiatief te nemen. Een goeie greep want het verhinderde dat Norton kon toekomen aan het per manente offensief dat hij in het vooruit zicht had gesteld. Als beloofd praatte AU voortdurend tegen Norton die hij al bij het binnenkomen van de ring pro beerde te intimideren. In het begin van de partij gebruikte de wereldkampioen zijn hele arsenaal aan trucs om Norton uit zijn concentra tie te halen. Bij het klinken van de bel voor een nieuwe ronde, molenwiekte hij met de rechterarm, hij ging in de tou wen hangen waar Norton dan tegen hem aan mocht beuken en Ali ging heupwiegen. De 31-jarige Norton bleek niet te imponeren. Hij ging niet kapot aan Ali’s trucs en vocht keihard voor wat hij waard was. Unaniem kreeg hij de vijfde, zesde en achtste ronde toege wezen- In die fase van de strijd kreeg Ali herhaaldelijk waarschuwingen van scheidsrechter Arthur Mercante dat hij moest stoppen met het vasthouden van zijn opponent. De unieke zwaargewicht- konling (iets boven 100 kilo wegend) bracht na de openingsronde ook de ze- deMdk^ oeker havermout- en rijstepap halve liter tijdelijk 681 I V tenzorg, 3 Lex Six. Winn 5,30 pl 2,70 2,70 3,60 kopp 44,50 trio 860,20. JARCY-PRIJS 1600 m: 1 Kamiel (J. Voor haar) 2.07.4 1.19.6, 2 Ismathan, 3 Koncorde. Winn. 5,25 pl. 3.10 3,20 kopp 40,00 niet gestart Lantonl H en Haniibal. in en technisch uniek en die combinatie slaat hem dan waarschijnlijk ook nog wel ene grote titelgevecht, ook moge zijn, dat hem nog rest na de film over z(jn leven die hij nu gaat opnemen. Nog geen twee minuten later echter zakte Norton in wanhoop door de knieën toen de speakers de officiële score be kendmaakten: scheidsrechter Mercante en de juryleden Lederman en Smith gaven 24 randen aan All. 20 aan Norton en een ronde zou onbeslist geweest zijn waar het de arbiter betrof. Norton kreeg nu de klap die al die tijd was uitgeble ven dat All hem had trachten mentaal te breken. Hij barstte in tranen uit en huilde vijf minuten later nog toen hij probeerde de kleedkamer te vinden in het doolhof onder de tribunes van het Y ankee-stadion. „We zijn opnieuw bestolen”, was het eerste dat hij uitbracht.„Net als in die revanchepartij van drie jaar geleden. Ik dacht dat ik zeker negen of tien ronden had gewonnen. Nu heb ik gemerkt dat je maar op een manier van Ali kunt winnen: Je moet hem knock out slaan. En dat is ontzettend moeilijk want ron den lang wilde hij helemaal niet bok sen.” Tegenover de verslagen droefheid in Nortons kleedkamer stond een ingehou den vreugde bij de mensen rond de man die voor de zeventiende keer zijn we reldtitel bij het zwaargewicht boksen met succes had verdedigd. Meteen na afloop van het treffen was het in Ali’s hoek al veelbetekenend stil gebleven. De onzekerheid was binnengeslopen on danks een overtuigende laatste ronde van The Champ. Ali zelf was het op een punt met Norton eens: „Wat hadden de juryleden anders moeten doen? De zege aan Norton geven? Dat kon helemaal niet, want daarvoor moet je een kampi oen overtuigend verslaan. En dat is nu eenmaal niet gebeurd. Ik heb het zwaar gehad en ik ben ook vermoeid- Bijna net zo erg als verleden jaar in Manilla na die partij tegen Frazier. Maar dat is voor een uitdager niet voldoende, hij moet korte metten maken met een kam pioen. terwijl de titelhouder altijd he. voordeel van de twijfel krijgt.” JARGEAU-PRIJS 2000 Eerenberg) 2.49.0 1.24.5, a u iviores, o i Zuidvelde. Winn. 5,00 pl. 2.60 1.70, koppel niet gestart: Onno Zwier. TOTALISATOROMZET: 416.827.00. JILLOUVILLE-PRIJS 2920 m: ■wuwxxuio; t.il.J X. sa.i», A1UU Winn 5,20 pl 2,30 2,00 3.10 kopp

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23