CUP-UITSLAGEN CELTIC EN INTER AL GEKLOPT Verrassingen bekerhouders Djurgarden had meer verdiend N-Ierland PROTEST NORTON LIJKT KANSLOOS t George Best in selectie EUROPA CUP I OCITIZEN schaars bij EUROPA CUP III inderdaad prima vaatwassers inderdaad prima stofzuigers In UEFA Cup ^<4. 33 SPORT 19 7 6 3 0 DONDERDAG SEPTEMBER Amateurclubje Doelloos Ai. jf'T W Het ongelofelijke nieuws van het elektronisch wekker-horloge: vb (door Pieter Mul) V' 1—1 Boskov (Van onze speciale verslaggever) afg. 3—0 2ln.v. (30/9) f 598,50 eigenlijk MIUUUICUL Stenb’ack de (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) George Best: mogelijk tegen Nederland. niet meer boksen”. (ADVERTENTIE) een miljoen gulden aan prijzen dankzij de eerste wedstrijd (3-0). In de Engelse eerste divisie werd gisteravond een wedstrijd gespeeld: Lei cester City won met 1-0 van Stoke City. STOCKHOLM De zorgeloosheid waarmee Feyenoord in Stockholm toeleefde naar het tweede Europa-Cuptreffen tegen Djurgarden, is de Rotterdammers bijna fataal geworden. Het overmoedige esquadron van trainer Vujadin Boskov ging van de misplaatste en naar gisteravond bleek gevaarlijke veronderstelling uit dat er niets meer mis kon gaan na de 3-0 zege van veertien dagen geleden in Rotterdam. Maar de onthutsende realiteit was dat Feyenoord in het Rasunda-stadion op de rand van de afgrond wankelde. In de eerste helft al kregen de onstuimige Zweden zoveel kansen, dat het een wonder mocht heten dat de rust inging met slechts een achter stand van 1-0 voor Feyenoord. En toen het 24 minuten na de her -vatting meer dan verdiend 2-0 werd voor Djurgarden, leken de aangeslagen Rotterdammers werkelijk rjjp voor de sloop. Theo Gorter won in het Schotse Perth zijn partij voor de tweede ronde van een internationaal jeugdtennis-toer- nooi tegen de Fransman Fauche: 6-7, 6- 3, 6-1. René Heffels verloor (4-6, 3-6) van de Brit Whiteford. Franco Bitossi werd Italiaans kam pioen op de weg voor profs. De veteraan (36) hield Francesco Moser en Vladimiro Panizza in deze volgorde achter zich. (0-3) (0—2) (1—2) (1—3) (2—1) (0—1) (4—1) (1—2) (0—4) (2—1) (2-12) (0-1) (3—2) (2—0) (0—0) RVVD Molenbeek had vooral de Ne derlanders nodig voor de doelpunten. Boskamp (2) en Koens zorgden voor 75 pct. van de productie. Bij de dertig wedstrijden (twee worden er vandaag gespeeld) kwamen in totaal 571.412 toe schouwers, hetgeen neerkomt op een ge middelde van bijna 20.000. Manchester United tegen Ajax trok de meeste kij kers: 58.636 belangstellenden waren ge tuige van Ajax’ uitschakeling. Bij Finn Harps, dat uit al met 0-12 had verloren van Derby County, kwamen er slechts 1200. (5-0) (0—1) (0—2) (0—2 (Ij5 (0—0) (1—1) (2—1) (0—3) (1—1) (1—2) (2—0) (1—2) (3—1) (1—2) (1—2) 2—0 2— 1 3— 2 4—0 3—0 1—1 1—1 1— 0 8—0 1—1 4—0 2— 0 2— 1 3— 0 2—0 0—5 2— 0 3— 2 0—0 3—1 2—0 2—1 0—2 2— 3 1—1 1—1 3— 0 2—0 2— 1 1—1 1— 7 3— 0 2— 0 1— 0 2— 0 Bayern München (W.-Dld)Köge (Den.) Borussia Mönchengladbach (W.-Dld)Austria Wien (Oost.) Benfica (Port.)Dynamo Dresden (DDR) Crusaders (N.-Ierl.)—Liverpool (Eng.) Jeunesse d’Esch (Lux.)Fercncvaros (Hong.) St. Etienne (Fr.)—CSKA Sofia (Buig.) PSV (Ned.)-Dundalk (lerl.) Real Madrid (Sp.)Stal Mielec (Pol.) Partisan Belgrado (J.-Sl.)Dynamo Kiev (Rusl.) FC Zürich (Zwits.)Glasgow Rangers (Sch.) Steaua Boekarest (Roem.)FC Brugge (B.) PAOK Saloniki (Griek).)Omonia Nicosia (Cyp.) Malmö FF (Zw.)—AC Torino (It.) Trabzonspor (Turk.)IF Akranes (IJsl.) Banik Ostrava (Tsj.)Viking Stavanger (N.) TPS Turku (Finl.)Sliema Wanderers (Malta) EUROPA CUP II Europese bekertoernooien (tussen haakjes het resultaat van de strijd) zijn: 3—0 0—0 0—5 2— 6 1—0 6—0 1—0 0—2 1— 0 1—1 1—1 1—1 3— 2 2— 0 1—0 (0—2) (0—7) (3—1) (0—3) (O-3) (3—0) (2—3) (0—3) (2—3) (3—0) (0—4) (2—2) ((0-12) (1—2) (0—1) (2—2) (0—1) (3—0) (0—1) (0—1) (1—3) (0—7) (0-0) (0—2) (0—2) (1—2) (1—0) (1—0) (1—2) (0—5) (0—3> (2—36 DEN HAAG (ANP) De eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker werd gekenmerkt door een lange reeks van „normale” uitslagen. Verrassingen vielen er nauwelijks te noteren. Of het zou de uitschakeling moeten zijn van een paar voormalige Europese topclubs. Want behalve Ajax duurde ook voor Celtic, dat met 0-2 verloor van Wisla Krakow en voor Inter Milaan na de 0-1 nederlaag thuis nu 1-1 bij Honved Boedapest, het toernooi dit jaar slechts één ronde. DEN HAAG (ANP) De eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars heeft nauwelijks verras singen opgeleverd. De houder van de beker, Anderlecht, had het erg moeilijk tegen Roda JC in Kerkrede, maar plaats te zich toch bij de laatste zestien door een overwinning in de slotfase (2-3). Roda had twee weken geleden in Brus sel ook al een voorsprong in de laatste minuten verspeeld. Gibzen Üu Crysfrcn Alarm Hamburger SV, met de ex-Ajacieden Blankenburg en Steffenhagen, kwam op Ijsland tegen Keflavig niet verder dan een gelijkspel (1-1), maar de Westduit- sers plaatsten zich voor de tweede ronde ruime overwinning in Boskov sloeg vaak de handen voor het gezicht en het was een wonder dat de Zweden niet vaker profiteerden van de kansen die hen geboden werden. Als ze ook meer één attente aanvaller hadden gehad van bijvoorbeeld het kaliber Willy De uitslagen van de returnwedstrijden voor de eerste ronde van de drie eerste wed- Ook aanvoerder Eddie Treytel wilde wel toegeven dat Feyenoord er tegen de Zweden een schaamteloze vertoning van had gemaakt. „In Rotterdam zijn we na de wedstrijd tegen Djurgarden al uitge lachen omdat we met slecht spel, maar met zoveel mazzel wonnen. Ik moet zeggen dat ik me nu realiseer dat die kritiek terecht was. We hebben vaak opmerkingen op negatief geschrijf van de pers, maar als we nu afgekraakt worden, is dat volkomen terecht”, zei de Rotterdamse doelman, die ook nog niet over zijn angst en verbazing heen was. Het damesteam van Tanaka uit Etten-Leur plaatste zich voor de tweede ronde van het Europa Cup II-toernooi tafeltennis door een onverwacht gemak kelijke zege op het sterk geachte Vojvo- dina Novi Sad (Joeg.): 5-1. (Swindon), Forest), Spence (Tottenham), Vooral Theo de Jong en Willy Kreuz rommelden zo ongeconcentreeerd op het middenveld, dat er voortdurend een leemte lag tussen aanval en verdediging. En in de aanvalslinie was het een uit zondering als de vleugelspelers Vreijsen en Van Deinsen een goede actie onder namen, terwijl Nico Jansen doelloos heen en weer zwalkte in het centrum, niet in staat zich vrij te lopen. De Australische Margaret Court maakte haar rentree in het internationa le wedstrijdtennis met een overwinning op de Amerikaanse Rayni Fox in Osaka: 6-2, 6-3. Spits Nico Jansen, die door een lach wekkende mistrap aan de basis stond van het eerste Zweedse doelpunt (al in de tweede minuut van de wedstrijd) vond nog een excuus: „Toen we hier dat schitterend stadion binnenkwamen, (waar in 1958 de finale werd gespeeld tussen Zweden en Brazilië voor het wereldkampioenschap) dacht ik: we spe len vanavond zeker tegen een amateur clubje. Er zaten zo ontzettend weinig Citizen Quartz Crystron LC Alarm. Absolute precisie. Geeft kontinu de uren, minuten en sekonden. Plus de volledige funktie van een wekker Ingebouwde verlichting voor 's nachts. Voor dit absolute summum van precisie- techniek in deze zeer eigentijdse vorm geving, is een prijs van f 598,50 eigenlijk nog erg voordelig. Importeur J. Hart b.v Postbu» 41, Ouderkerk a/d Amstel. Te winnen in de Nationale Puzzela Mie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven GKS Tichy (Pol.)—FC Köln (W.-Dld.) Holback (Den.)Eintracht Braunschweig (W.-Dld.) FC Kaiserslautern (W.-Dld.)Paralimni Famagusta (Cyp.) Dynamo Berlijn (DDR)Tsjachtjor Donetsk (Sov.) AS Cesena (Ita.)FC Magdeburg (DDR) RWD Molenbeek (Belg.)Nastved 1F (Den.) Östers Vaxjö (Zw.)Kuopio Palloseura (Fin.) Djurgaarden (Zwe.)Feyenoord (Ned.) FC Basel (Zwits.)Glentoran (N.-Ierl.) Slovan Bratislava (Tsj.)Frem Reykjavik (IJsl.) Brann Bergen (N.)Queens Park Rangers (Eng.) Wisla Krakow (Pol.)Celtic Glasgow (Sch.) Finn Harps (lerl.)Derby County (Eng.) Start Kristiansand (N.)Wacker Innsbrück (Oost.) Manchester United (Eng.)Ajax (Ned.) FC Barcelona (Sp.)Belenenses (Port.) Sochaux (Fra.)Hibernian (Sch.) SC Lokeren (Belg.)Red Boys Differdange (Lux.) Atletico Bilbao (Sp.)Ujpest Dosza (Hong.) Juventus (It.)Manchester City (Eng.) OGC Nice (Fr.)Espanol (Sp.) Hibernian la Valetta (Malta)Grasshoppers (Zwits.) AC Milan (It.)Dynamo Boekarest (Roem.) Akademika Sofia (Buig.)Slavia Praag (Tsj.) Dynamo Moskou (Sov.)AEK Athene (Grie.) Videoton Szekesfehervar (Hong.)Fenerbace (Turk.) Dynamo Zagreb (Joeg.)ASA Tirgu Mures (Roem.) Honved Boedapest (Hong.)Inter Milaan (It.) Rode Ster Belgrado (Joeg).Lokomotiv (Buig.) Adanaspor (Turk.)Austria Salzburg (Oost.) Olympiakos Piraeus (Griek.)Sportul Boekarest (Roem.) Schalke ’04 (W.-Dld.)—FC Porto (Port.) „Feyenoord mensen op de tribunes. Dan ga je de zaak niet ernstig opnemen. Maar wc hebben de zaak volkomen ten onrechte onderschat”. Twee wedstrijden moesten worden verlengd: daarvan kreeg Dynamo Mos kou AEK Athene (2-0) na negentig minuten) een sensationeel slot. In de laatste minuut van de vèrlenging scoor de Tassos uit een strafschop en schoot de club van Frantisek Fadrhonc naar de tweede ronde. Sensatie was er ook bij Schalke ’04, dat tegen FC Porto een achterstand van 0-2 omboog in een 3-2 zege, die net voldoende was voor het bereiken van de tweede ronde. Wacker Innsbruck, dat thuis met slechts 2-1 had gewonnen van Start Kristiansand kwam opvallend ge makkelijk een ronde verder door in Noorwegen met 5-0 te winnen. FC Bar celona had het tegen de Portugese ploeg Belenenses knap moeilijk.- Pas drie mi nuten voor tijd schoot Clares de Span jaarden naar de volgende ronde. Door deze oriderschatte Zweedse semi- profs werd Feyenoord pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. En die waar heid is dan dat de Rotterdamse formatie teruggevallen is tot een middelmatig team, zonder spelers van internationale klasse. Het merkwaardige is dat de Feye- noorders hautain en zelfingenomen blijven spelen, alsof ze tegen dit soort tegenstanders nog altijd een surplus aan kwaliteit en inzicht hebben. Nu de Rot terdammers echter niet langer echt? sterren in hun midden hebben, zullen ze moeten leren dat ze met een enorme inzet en vechtlust het verdwenen talent móeten compenseren. Als het ooit duide lijk is geworden dat de Rotterdamse ploeg met het vertrek van Kristensen en Van Hanegem enorm aan amusements waarde heeft verloren, dan was het gisteravond wel in Stockholm. Feyenoord speelde ongelooflijk zelfin genomen, alsof het bezig was met een oefenpartijtje tegen een amateurclubje. In alle linies rammelde het- Zorgeloos verzuimden in de achterhoede Schneider, Rijsbermen, Van de Korput en Vos ei kaars taken over te nemen en daardoor vielen er bij tijd en wijle schrikbarende gaten in de defensie, waardoor bij her haling opkomende Zweden in de vrije ruimte konden sprinten. Een sensatie bleef uit, want veertien minuten voor het einde vernietigde een verschrikkelijk misverstand tussen doel man Alkeby en verdediger Davidsson de Zweedse illusie. Want daardoor kon een voordien voortdurend falende Nico Jan sen makkelijk de bal In het lege doel jagen. Verbijsterd incasseerden de opval lend weinig toeschouwers (ruim 1700) die tegenslag. Een tegenslag die boven dien de Zweedse aanvalswoede brak. Met veel geluk was Feyenoord door het avontuur gerold, want de uitslag was bijzonder geflatteerd voor de Rotter dammers. De hoekschopverhouding (5-1 in het voordeel van Djurgarden) geeft maar een schijn weer van de aanvallen de overmacht van de Zweden. Trainer Boskov, die van spanning in de tweede helft geen moment in de dug out kon blijven zitten en vaak tierend van woede langs de lijn rende, was een half uur na de wedstrijd nog bleek en aangeslagen door deze afgang: „Het is een schande dat we deze tegenstander zo ondersehat hebben. Nog nooit heeft Feye noord zo apatisch, flegmatiek en tem- poloos gespeeld- Er zullen harde woor den vallen om de spirit er weer in te brengen”. De beste kans van de hele wedstrijd kreeg opnieuw Karlsson na precies een half uur. Theo de Jong gaf de bal cadeau aan aanvoerder Lindman, die de vrij voor Treytel staande Karlsson moei teloos bereikte, maar de Zweedse spits slaagde er toch nog in naast te schieten. Twee minuten voor rust kreeg ook de opgekomen Samuelsson een droomkans. maar ook hij schoot naast. Voor rust hadden alleen Kreuz en Nico Jansen redelijke kansen gekregen, maar ook daarbij was er voor Feye noord niets om prat op te gaan. Die kansen werden namelijk niet uit goede acties geboren, maar door toevallig mis lukte passes van tegenstanders tot stand gekomen. Merkwaardig genoeg was Feye noord na de rust nauwelijks opgepept en wéér kreeg Djurgarden de beste kan sen- Volkomen verdiend werd het dan ook 2-0. Invaller Lövfors bereikte met een dieptepass de geheel vrijlopende Stenback, die langs de uitgelopen Trey tel raak schoot. Feyenoord wankelde, ging met man en macht in de defensie, maar had tenslotte alle geluk van de wereld toen doelman Alkeby en verdedi ger Davidsson tegen elkaar opbotsten en Nico Jansen de wegspringende bal in het verlaten doel kon jagen: 2-1. IF Keflavik (IJsl.)Hamburger SC (W.Dld.) Hearts of Midlothian (Sch.)Lokomotive Leipzig (DDR) Roda JC (Ned.)Anderlecht (Bel.) Sparta Praag (Tsj..)MTK Boedapest (Hon.) Atletico Madrid (Sp.)—Rapid Wien ’(Oost.) Dynamo Tiflis (Sov.)Cardiff City (Wales) Slask Wroclaw (Pol.)Floriana la Valetta (Malta) Esbjerg (Den.)Bohemians Dublin (lerl.) Olympique Marseille (Fr.)Southampton (Eng.) Galatasaray (Tur.)AIK Stockholm (Zwe.) Reipas Lathi (Finl.)Levski Spartak Sofia (Bul.) Hajduk Split (Joeg.)Lierse SK (Belg.) Boavista Porto (Por.)CSU Galati (Roe.) SSC Napoli (Ita.)—Bodö Glimt (N.) Apoel Nicosia (Cyp.)Iraklis Saloniki (Griek.) Aris Bonneweg (Lux.)Carrick Rangers (N.-Ierl.) wordt volgende week woensdag gespeeld. Carrick Rangers won de eerste wedstrijd met 31. Djurgarden-doelman Alkeby pakt de bal voordat Willy Kreuz er iets zinnigs mee kan uitrichten. Rechts leunend op een tegen stander, Theo de Jong. NEW YORK Muhammad Ali komt alleen nog tegen Ken Norton in de ring als deze eerst George Foreman heeft verslagen. Norton’s manager Bob Biron gaat een officieel protest indienen tegen de beslissing van scheidsrechter en juryleden de wereldkampioen by de zwaargewicht boksers in het bezit van zyn titel te laten. Dat zijn de belangrijkste feiten van een persconferentie, die de twee boksers en hun begeleiders woensdag gaven na hun tegenvallende titelgevecht, dinsdagavond in het Yankee-stadion. „Zonder meer een schandalig besluit”, knalde Biron eruit, toen hij zijn voornemen tot een protest bekendmaakte. „Ik heb mijn stap al aangekondigd bij James Farley jr., de voorzitter van de New Yor k State Athletic Commission. Ali heeft die officials in zijn zak gestoken. Vraag me niet hoe, maar bijna niemand, behalve zij, zagen in Ali de winnaar”. Arbiter Arthur Mercante en de juryleden Harold Lederman en Barney Smith scoorden na afloop van de vijftigen ronden unaniem de zege voor de titelverdediger, die uiterst vermoeid was na zijn, derde treffen met de ex-marinier. Het protest van Biron zal weinig uithalen, want de mannen die door de Athletic Commission worden aangewezen, zijn volledig onafhankelijk. Ruim twintig jaar geleden al is dat in een principiële rechtszaak uitgemaaikt. Net als in de vorige ontmoet,ingen van de twee zwaargewichten, was het verschil ook nu weer gering geweest. Re den voor Ali om voorzichtig te zyn met het toezeggen van een revanche aan de versla;gen uitdager. „Laat Norton eerst maar eens bewyzen dat Foreman hem destyds ten o nrechte al in de tweede ronde knock-out sloeg”, al dus de slimme wereldkampioen, die Norton’s vrees voor Foreman kent. Norton, die een donkere bril d roeg om het gezwollen rechteroog te bedekken, zei meteen tegen Ali te willen vechten. „Ik heb bewezen minstens zijn gelijke te zijn. Als hij niet meer tegen mij in de ring durft, stop ik ermee. Tegen Foreman wil ik niet meer boksen”. 1 George Best maakt momenteel een opvallende rentree in het Engelse voet bal. Bij de tweede divisieclub Fulham vestigt hij iedere zaterdag de aandacht op zich _met staaltjes voetbal die herinneren aan de periode dat hij een van de beste spelers ter wereld was. Best, die 32 maal voor het Noordierse elftal uitkwam, speelde drie jaar geleden tegen Portugal zijn laatste interlandwedstrijd. De Noordierse selectie is als volgt: doel: Jennings (Tottenham) en Platt (Middlesbrough); achter: Nelson (Arse nal), Rice (Arsenal), Hunter (Ipswich), J. Nicholl (Manchester United), C. Nichol! (Aston Villa), Scott (York) en Craig (Newcastle). Midden: Jackson (Manchester United). Sharkley (Ipswich,) Hamilton (Everton), Best (Fulham) en. Cassidy (Newcastle). Voor: Mc Grath (Tottenham), Stewart (Hull), Anderson (Swindon), O’Neill (Nottingham Forest), Spence (Bury), Armstrong (Tottenham), McCreery (Manchester United), McIlroy (Manches ter United), Feeny (Glentoran) en Kelly (Wolverhampton). van der Kuylen, zou Feyenoord van het veld geveegd zijn. De ellende begon al in de tweede minuut, toen Nico Jansen de bal weggaf aan Tommy Davidsson, die met een strakke pass de vrij lopende Kjell Karlsson bereikte. Karlsson omspeelde de zwak opererende Van de Korput alsof hij er niet stond en joeg de bal langs Treytel: 1-0. Feyenoord zou on- middellfijk door die voltreffer uit de droom geholpen moeten zijn, maar het bleef ongeconcentreerd spelen en vier minuten later al was het bijna 2-0 toen Van de Korput de bal tegen Karlsson aanschoot, die in de vrije ruimte voor Treytel kwam. Maar de Zweed liet het leer van zijn lichaam wegsprmgen. BELFAST (Reuter). George Best maakt deel uit van de voorlopige selec tie, bestaande uit 24 spelers, van het nationale voetbalteam van Noord-Ier- land. Voor de wedstrijd tegen Neder land, op woensdag 13 oktober in het kader van de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap, zal de nieuwe Noordierse manager Danny Blanchflower de selectie tot zeventien spelers reduceren. Maar liefst 100.000 toeschouwers zaten op de tribune» in Tiflis. Dynamo maakte tegen Cardiff City voor dit record aantal een achterstand van. 0-1 opgelopen in Cardiff, goed en won met 3-0. Slechts 485 belangstellenden waren naar het stadion van Lahti in Finland gekomen om Reipas met 1-7 te zien ondergaan tegen Levski Spartak Sofia. Milanov was de topscorer van de dag. Hij zorgde met een hattrick in de eerste helft èn een doelpunt na rust er onder meer voor dat zijn club de hoogste score in dit Europa Cup II-toernooi bereikte. In 180 minuten voetbal kwamen de twee teams uit op een totaal van 22 doelpun ten, waarvan de Bulgaren er 19 voor hun rekening namen. Een van de weinige opvallende resul taten was de uitschakeling van de Griekse bekerhouder Iraklis door Apoel Nicosia. De Cyprioten, die twee weken geleden in Saloniki de stand op 0-0 hielden, wonnen gistermiddag in Nicosia voor 10.000 toeschouwers met 2-0 door doelpunten van Marcou. nooit zó apatisch” DJURGARDEN: Alkeby; Andersson. Jacobs son. Davidsson, Berggren; Oldberg, Lind mam, Carlsson; Samuelsson (Lövfons) Stenback (Lindevall) en Gröenhagen. FEYENOORD: Treytel; Schneider, Rosber gen (Van Dale), van de Korput, Vos; De Jong. Wim Jansen, kreuz; Vreijseri, Nico Jansen en Van Deinsen. Scheidsrechter: Kazakov (Rusl.). Gene kaart: Lindman, 1737 toeschouwers. Hearts of Midlothian maakte in Edin burgh een achterstand v*n 0-2, opgelo pen in het eerste duel tegen Lokomotiv Leipzig, goed en won met 5-1. Ook Hajduk Split zette het verlies uit de eerste wedstrijd tegen Lierse SK (0-1) om in een zege (3-0). Behalve Anderlecht behaalden ook Bohemians Dublin (tegen Esbjerg), Na poli (tegen Bodö Glint), LevskiSpartak Sofia (tegen Reipas Lahti) Slask Wro claw (tegen Floriana) en Boavista Porto (tegen GalatD dubbele overwinningen. De vijftien duels werden in totaal door ruim 370.000 toeschouwers bij ge woond, een gemiddelde van bijna 25.000 per wedstrijd. Als Feyenoord deze instelling hand haaft, zal het een mirakel zijn als de Rotterdammers de volgende ronde over leven. V

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 33