ONDERZOEK NAAR FINANCIËLE CONSEQUENTIES Felle brand legt woning aan Meerstraat as in Inbraken 98 J. Raap commandant brandweer Beverwijk Frank Covers' fantasia Bewoonster licht OPVOLGER VAN IR. L. STOELINGA gewend bij pogingen haar hond te redden 1||r OK’ IJMOND 1976 DONDERDAG 3 0 SEPTEMBER Mt.: 36 t/m 46 1. Leuke collectie ribcoats, waaronder dit model, o.a. in de kleuren beige, raf, marine en zwart. 79.- 2. Uitgebreide collectie corduroy mantels, waaronder dit vlotte model. Kleuren: zwart, raf, marine en grijs. Mt.: 38 t/m 48 BH NU IEDEREEN DUIDELIJK geïnspireerd werd door de inspi ratie die de Parijse meester Yves Saint Laurent in de Rus sische steppen heeft opgedaan, houdt de Amsterdamse coutu rier Frank Govers het evenwel binnen onze grenzen en richtte zich voor de afwisseling op de vaderlandse folklore. mantelspecialist Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk. Groot materiaal 5 5 (ADVERTENTIE) Tip in Rib! Geneeskundige Dienst IJmond vergt enorme investeringen (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) J. RAAP A satijn en etamine leverden (links) deze dubbele rok met blouse en onder redactie van Bé ter Maat biesjes, in de zijnaden. Tevens werden de dubbele rokken van die fijne con trasterende biesjes voorzien. Gipsy- rokken noemde Frank zijn modellen van twee lagen geplisseerde brocaat, waarop hij dan zuiver zijden blouses met lange losvallende mouwen liet dragen. het op zijn volle wc arde te schatten. Een ding staat buiten kijf: deze Am- Rotterdamse Zeestraat if sterdamse ontwerper is zo buitenge meen vindingrijk en heeft zoveel fan tasie, dat het immer een waar feest is zijn shows te kunnen bijwonen. BLOUSONS VAN WATERSLANG met ingeverfde vossekragen en -man- - sW - werkgroep van Velsen, chetten doen het op zo'n Urker broek even goed als op een rok. Poncho’s op clownsbroeken, hier en daar knie- slobkousen, suède buideltassen in de kleuren van de verschillende outfits zijn in dit kader toch ook wel ver- mepdenswaardige modegrapjes. Bij zonder mooi zijn de lange „Urker”- broeken van satijn met heel dunne BEVERWIJK. Met ingang oktober is de heer J. Raap benoemd tot commandant van de gemeentelijke brandweer Beverwijk. De heer Raap, die sinds januari 1975 als brand-preventie- officier bij de brandweer werkzaam is, volgt ir. L. Stoelinga op als comman dant. BEDENK DAAR DAN VERDER NOG eens bij dat Frank Govers in één model zo geraffineerd met turquoise, paars, rood, blauw en oranje weet te spelen dat het in zijn totaliteit zo HEEMSKERK.- Een werkgroep van de vijf IJmondgemeenten bestudeert momenteel de financiële consequenties van de oprichting van een Districts Ge neeskundige Dienst. Deze dienst kan ge start worden door de uitbouw van de Velsense Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, die nu reeds taken verricht, die in een districtsdienst kunnen worden opgenomen. Het Heemskerkse gemeente bestuur heeft onlangs de GGD van Vel- BEVERWIJK Een felle brand heeft gistermiddag voor vele tienduizenden guldens schade aangericht aan een wo ning aan de Beverwijkse Meerstraat 108. Van het interieur van het pand, waarin tevens de hoofdboekhouding van het ex peditiebedrijf gebr. Los BV was geves tigd. bleef niets over. Ook alle boek houdkundige bescheiden gingen verloren. Bij pogingen haar hond uit de vlam menzee te redden, raakte de 57-jarige bewoonster licht aan haar handen en henen gewond. rapport verschijnen over de mogelijk heid om in de IJmond een districtsge- neeskundige dienst op te richten. Naast de reeds genoemde taken zag de werkgroep de die DGD ook actief °P het gebied van de advisering en het medis.ch toezicht op de milieuhygiëne, de organi satie van medische hulpverlening bij rampen en de advisering ten behoeve van politie en justitie. In een later stadium zou daar ook het ijchoolgenees kundig' toezicht aan kunnen worden toe gevoegd. De Velsense GGD heeft naast een directeur een fulltime en een part-t’me arts in dienst. Het personeelsbestand be staat voorts uit een verpleegkundige, een medisch assistente en vijf administra tieve krachten. Met de komst van een bedrijfsgeneeskundige, een tweede me disch assistente en een archiefkracht is de personeelsbezetting voldoende om met e°n Districts Geneeskundige Dienst te starten, zo deelde de werkgroep in het rapport mee. Wethouder Van Herpen verkondigde, dat het onderbrengen van de schoolart sendienst in de nieuwe DGD geen pro bleem zal opleveren. ..Anders ligt het met de logopedisten (spreekleerkrachten) die ook bij de onderwijsbegeleidings dienst onderdak kunnen vinden. Maar een verbinding met de districts genees kundige dienst zie ik als de meest logi sche oplossing”. BEVERWIJK Uit de Discontermgsbank aan de gisternacht een metalen geldkistje met f 15 158 gesto’en. Het kistje stond in een kast, die door de dieven met een in een bureaulade gevonden sleutel kon worden geopend. De inbraak bij de groothandel in snoepgoed „Lekkerland” op het Bever wijkse industrieterrein heeft de inslui pers eveneens geen windeieren gelegd; bij nader inzien bleek een geldkistje met 11.500 spoorloos verdwenen te zijn. Tenslotte heeft een onbekende dame een 27-jarige winkelierster aan de Zee straat voor zo'n ƒ480 benadeeld Op haar verzoek kreeg zij kleding ter waarden van dit bedrag op zicht mee. om zo te kijken wat haar „zieke zuster in Helio- mare” het beste stond. De vrouw bracht de dameskleding echter niet meer terug. Deze organisatorische zaken maken in de nabije toekomst deel uit van gesprek ken tussen de vijf gemeenten waarin voorts de financiële consequenties van de nieuwe districts geneeskundige dienst een belangrijke rol spelen. „Want”, zo zei wethouder Van Herpen, „het is nog de vraag of de verb^erins van de ge zondheidszorg in de IJmond wel te beta len is”. kerk is versneld door het vertrek van de gemeente-arts, dokter Schutte. De belangrijkste taken van de GGD- Velsen m Heemskerk liggen op het ter rein van de keuring van overheidsperso neel, de advisering bij uitvoering van de sociale wetten, de bedrijfsgeneeskundige dienst voor het gemeentepersoneel en de medische advisering inzake huisvestings- aangelegenheden. Begin dit tear 1 de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest een De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in een meterkast, waardoor de gasleiding losschoot en als „vuurspuiter” ging fungeren. Alleen als dit het geval is geweest is namelijk te verklaren, dat het vuur binnen zo korte tijd zo veel schade aan kon richten. De bewoonster ontdekte de brand toen zij, na om half twee haar woning in het gezelschap van een boekhouder te hebben verlaten, rond vijf uur weer thuis kwam. Zij zag rook uit de brieven bus komen, alarmeerde de brandweer en trapte de ruiten van de keukendeur en dubbele tuindeuren in om een vluchtweg voor haar hond te creëren. De hond bleek echter al zozeer door de rook bedwelmd, dat hij op eigen kracht niet meer naar buiten kon ko men. Het dier heeft de brand niet over leefd: zijn bazin moest zich voor snij- wonden aan handen en benen in het Rode Kruis Ziekenhuis laten behandelen. Later werd zij bij kennissen onderge bracht. Wethouder A. van Herpen deelde tij dens de wekelijkse persconferentie mee. dat de GGD-Velsen iedere woensdag morgen van negen tot tien uur in het gebouw van ht Wit-Gele Kruis aan de Bachstraat spreekuur zal houden. De komst van de GGD-Velsen naar Heems- URK, MARKEN EN VOLENDAM zouden model hebben gestaan voor het bijzondere oeuvre van Frank. Nou moet je wel over ongelooflijk veel fantasie beschikken om behalve de Urker broek ook nog de rest eruit te kunnen vissen. Overigens blijkt dat echter totaal onbelangrijk bij het aanschouwen van die kostelijke en fantasierijke herfst- en wintercollec tie, in de meest overrompelende kleurstellingen, die Govers ten tonele voert. Er werd zoals altijd weer erg veel met borduurwerk, applicaties en kleurige biesjes en bandjes gewerkt op de voornamelijk Nederlandse stof fen. sen gevraagd ook aandacht te besteden aan de gezondheidszorgtaken binnen Heemskerk. Uitgeest en Castricum heb ben de GGD-Velsen met eenzelfde ver zoek benaderd. DE URKER BROEKEN ZIJN ER voor overdag in fraai gekleurde streepstof met jakjes van dekenstof, gebiesd met contrasterende kleuren. Behalve de jakjes van dekenstof kre gen ook de cabans en lange jassen fluwelen randen en borduursels mee. Heidekleuren blijken Govers zeer ge fascineerd te hebben, gezien zijn pi achtige creaties hiervan, zoals een wijde wollen geruite jas in combina tie met een broek met nauwe rechte pijpen en een zuiver zijden blouse. Foto links: Frank Govers liet zich bij het creëren van zijn nieuwe herfst- en wintercollectie inspireren door de Nederlandse folklore. Ziehier Urker broeken van wollen gestreepte stof in prachtige kleuren: links in combinatie met een dekenstof jak met contraste rende biesgarnering, rechts met een gebiesde blouson met vosgarnering. Foto midden: Applicaties, borduursels en biezen als altijd favoriet in de collecties van Frank Govers. Foto rechts: Fluweel, (rechts) een pofbroek en blouse met kleurrijke biesgarnering op. Daarvoor was de nieuwe commandant achtc-eenvolgens werkzaam bij de brandweer Rotterdam en bij de brand- weei Schiedam als hoofd van de afde ling brandpreventie. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 16-40, trosanjers 125-250. chrysanten 45-180, freesia 85-250, gladiool 75-175, iris 110- 160, lelie, 30-66, liatrus 85-160, nerinen 20-130, roos 20-50, babyroos 8-20. Planten: achmea 600. anthurium 300, begonia 85-150, begonia rex 45, bellape- rona 175, cyclamen 250-800, ficus 125, hedera 65, kalanchoe 45-80, st. paula 80- 150, fresia 250, gem. planten 45-160. Groenten: andijvie 15-52, bloemkool 42-87, bospeen 32-75, bosselderij 25-36, breekpeen 22-45, groenenkool 37-40, knolselderij 22-72, komkommer 22-72, peterselie 28-38, postelein 132-140, prei 24-82, pronkbonen 150-260, radijs 16-28, snijbonen 150-390, sperziebonen 200-360, spinazie 25-160, sla 9-22, spitskool 48-56, tomaten 250-440, uien 82-105, waspeen 40-82. oogverblindend mooi wordt, dat u het werkelijk zelf zou moeten zien om VOOR DE LATE AVOND WERK TE Govers zeer veel met feestelijk aandoende pailletten borduursels, doch niet minder feestelijk was die zwarte pierrot-blouse met zwart sa tijnen pofbroek versierd met oranje knoopjes en biesjes. Zijden jersey werd voorts door zijn vaardige hand tot een flatteuze avondjurk omge knoopt. Wit velours chiffon, handge- borduurd en met turquoise biesjes versierd leverde een beeldschone bruidsjapon op gecompleteerd met een volumineuze omslagdoek. De brandweer bestreed het vuur, dat in eerste instantie voornamelijk in de gang en keuken woedde maar al spedig naar de woonkamer en bovenverdieping oversloeg, met diverse hoge- en lage- drukspuiten en met de hoogwerker. Daar het vuur niet naar buiten sloeg, had men de zaak binnen een half uur onder controle. Het interieur (waaronder veel antiek) was toen echter al onher stelbaar beschadigd. Men houdt rekening met een schadebedrag van ruim 100.000. Omstreeks half elf gisteravond moest de brandweer nog even in actie komen, toen de inboedel weer bleek te zijn gaan smeulen. Ook ditmaal was het vuur snel geblust. 2 <1 w 4,^ I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9