Bos Allard Pierson Museum officieel Dierendag panda voor ’4 Spreekuur Vertraging I Kruiden 1 Munten >11 iin>f>r verhuisd Eiland I L»l> IJK ■1 I - o - W»» DONDERDAG OKTOBER 19 76 15 LD. EN PEN BE J bi 19 .G week het Happy Days-festival voor de derde maal van start is gegaan. Voorlopig iedere dinsdag en zondagavond plus enige andere avonden worden daar uw drankjes en maaltijden gratis voorzien van live-optredens van zowel aanko mende als gerenommeerde arties ten. Zoals daar zijn het Oud Artis- ten Ensemble met' Bob Scholte in de gelederen, Astrid Nijgh, Therèse Steinmetz, Boy Edgar’s Big Band en de Sissies om slechts enkele voorbeelden te noemen. AL HEBBEN ZE DAN vrijwel zonder uitzondering in de avond uren plaats, de „happy days are here again”, voor En dat „here” s staat café Americain, waar deze K. SA ■;T' 'LWB' 'BS iMR 7 .am *2 x; een gemeentelijk raakvlak bespreken. alle l..HAPPY DA YS” ZIJN WEER TER UG IN AMERICAIN jemd »n D „HAPPY DAYS are here again” wordt alle avonden gepresenteerd door Herman Ouwersloot. Het festival zal heel wat extra gezelligheid brengen in een van Amsterdams gezelligste cafës. kunn /vethc sgen enen bekei luren emee belai /an et jstert geleg ssenl weg. uur DE VERBOUWING van het pand aan de Turfmarkt heeft 91/» miljoen gulden gekost. Geen kleinigheid, of. zoals direc teur prof. dr. J. M. Hemelrijk het stelt: „Het is een hoge zeldzaamheid dat een universiteit zoveel geld en energie be steedt ten behoeve van een algemeen publiek.” Op de foto: de winnende klassen met middenvoor tekenaar Dik Bruynesteyn. reste A Pierson Museum) konden worden aange kocht. Fraai zijn verder de vitrines met Romeins glas en de gouden sieraden uit Cyprus en Iran die op het „goudpodium” zijn tentoongesteld. De dinsdag daarop, 26 oktober dus, kan men de hele avond al etend en drinkend luisteren naar het bekende Britse folkduo Robin Hall Jimmy McGregor. aCJ J natuurfonds. Ook dat is 'een manier om uiting te geven aan het wat in de versukkeling geraakte instituut Dieren dag. kenden bij wijze van (al dan niet her nieuwde) kennismaking op. dens het festival worden gehouden, zijn de George Baker Talententest en het Yamaha Electone Concours ’77. SINDS DEZE WEEK houdt wet houder Van der Eyden van Econo mische Zaken op iedere maandag een spreekuur voor de Amsterdamse be drijven. Op dit spreekuur, tussen vier en vijf uur ’s middags, kunnen verte genwoordigers van het bedrijfsleven met de wethouder vraagstukken met Therèse Steinmetz in een muzikaal theaterprogramma „Opus één plus drie” met het trio Nico van der Linden Jr. Wie zijn er wel te zien en te horen deze maand? Wel, iedere zondagavond is er diner-dansant (voor de Amerikaanse gasten „wine and dine”) met Therèse Steinmetz. Begeleid door het trio Nico van der Linden jr. zingt Therèse deels nieuw repertoire, onder meer gsschreven door Lennaert Nijgh en Harry Bannink. Dat alles onder de titel „Opus één plus drie.” DE OUWETJES doen het nog best, zou je oneerbiedig kunnen zeggen van het Oud Artisten Ensemble. Al is het een wat onwennig gezicht, zingen kun nen ze nog en enthousiasme is er volop. Enkele namen: Ans en Martin Bouw meester, Henny van Gelder, Annie Geer- lings, Lou van Maren en Caret Alberts Senior. Speciale gast: Bob Scholte. Voor de maand oktober is het gezelschap overigens alweer uitgespeeld en -gezon gen. Ze komen latter nog wel eens terug. DE DINSDAGAVONDEN. Aanstaande dinsdag (12 oktober) om half negen zijn Michael Raven en Joan Mills „back in Amsterdam.” Ze zijn er dus al eens eerder geweest. Ze zingen en spelen folk music, waaronder veel Welsh traditio nals, maar betreden ook het klassieke en het flamenco-pad. Michael wordt be schouwd als een van de betere Britse 4 jaar. het Amstelpark. Om de geëxposeerde aquarellen en pentekeningen te bege leiden heeft de afdeling Beplantingen van Publieke Werken in het Glazen Huis een kruidentuin ingericht. Deze ■omvat ongeveer dertig soorten krui- denplanten, zoals die voor het berei den van gerechten kunnen worden gebruikt. Behalve op kruiden kan men in het Glazen Huis zijn belang stelling botvieren op een aantal pro- een vertraging van minstens een half jaar inhouden. Daarom hebben B. en W. „stappen ondernomen” om alsnog een positieve beslissing van de staats secretaris van CRM te bewerkstelli gen. „Een verdere verschraling” in de plannen, ten gevolge van bezuini- gingsoverwegingen in Den Haag, die door mevrouw Van Dijk in schrifte lijke vragen wordt aangestipt, zal volgens B. en W. in het gewijzigde ontwerp zoveel mogelijk worden voorkomen. Ondanks alle moeilijkhe den hopen burgemeester en wethou ders op korte termijn met de bouw van het bejaardencomplex te kunnen beginnen. damse Normaal gankelijk afgelopen zaterdag geïnteresseerden aanstaande zondag ochtend (10 oktober) ronddwalen op het eiland. Het is een afgesloten ter rein van ongeveer twee hectare met meer dan vierhonderd soorten wilde planten; in de maanden mei en juni is het een geliefde broedplaats voor vele vogelsoorten. Wie het Vogelei land zondag wil bezoeken, moet daar voor wel vroeg uit de veren; rond het middaguur wordt het weer voor het publiek gesloten. DE BOUW VAN een verzorgingste huis voor bejaarden in de Spaarn- dammer- en Zeeheldenbuurt onder- Een andere „special” is op vrijdag 22 oktober: „La nuit de la mode.” De nacht van de mode dus. Hij begint om midder nacht en bezoeker dient tevoren bij Americain kaarten te bestellen. Overige, meer specialistische evenementen die tij- ligt het dat eiland bezoekers. echter, DE VERHUIZING van het Allard Pierson Museum naar het geheel geres taureerde voormalige gebouw van de Nederlandsche Bank aan de Oude Turf markt 127 is nu officieel geschied. Woensdag sloeg prinses Beatrix met een Iraanse bijl uit 1200 voor Christus een met bijenwas verzegelde afsluiting kapot en daarmee was de nieuwe behuizing van het ruim veertig jaar oude museum geopend. Het Allard Pierson Museum zetelde voorheen in een oud schoolge bouw aan de Sarphatistraat. van Benjamin’s Modern Jazz Dance Center, waarover we op deze pagina al eens schreven. Debby Daphne behoren tot de paradepaardjes van Benjamin, wie het overigens voor de wind gaat: zijn tweede studio wordt aanstaande zaterdag met een feest in gebruik genomen en het aantal leerlingen is sinds ons vorige gesprek verdubbeld. „HAPPY DAYS are here again” is door de direktie van Americain in maart van het vorig jaar opgezet als bijdrage aan de algehele feestvreugde rond het 700-jarig bestaan van Amsterdam. Nu is het uitgegroeid tot een jaarlijks terugke rend festijn gedurende de wintermaan den, van oktober tot april. Begin deze week hieven Americain-staf en genodig den een glas champagne op de start van het nieuwe festival-seizoen. Tevens tra den daar alvast enige van de medewer- gitaristen, begeleidde onder meer Paul McCartney’s ontdekking Mary Hopkins. Joan maakte naam met de Londense groep Heritage en middels optredens op verschillende folk-festivals. Vier jaar spelen ze nu samen; ze maakten drie langspeelplaten. DE ORIGINELE TEKENINGEN, die Coraline Boomsma heeft gemaakt voor de illustraties in Wina Bom's „Groot Internationaal Kruidenkook- boek”, zijn tot en met zondag 17 oktober te zien in het Glazen Huis in VERDER OP HET programma van Happy Days: Boy Edgar and his Big Band, zoals gemeld. In april van het volgend jaar de laatste maand van het festival dus iedére zaterdagoch tend in Americain. Samen met zijn vriendin Gerry van der Klei geeft Boy trouwens een „special” op woensdaga vond 13 oktober. En Gertie van der Klei is zoals bekend weer de helft van d e Sissies die later tijdens Happy Days samen optreden. 4 OKTOBER: DIERENDAG. Dat bete kent feest voor viervoetige huisvrienden- Een extra hapklare brok of een flink end leverworst. Leerlingen uit de hoog ste klassen van acht Noord-Amsterdam se basisscholen hebben wat verder geke ken dan hun neus lang was. Zij honderachtenzestig in getal -hebben ter propaganda van de bescherming der dierenwereld een kolossale muurschilde ring gemaakt, waarop exotische dieren als orang-oetangs, leeuwen, tijgers, slan gen en giraffen ruimschoots voorkomen. Wie ook goed is vertegenwoordigd: de bekende reuzenpanda van het Wereldna- tuurfonds. Met de organisatie van de schilderwedstrijd had dan ook behal ve Aga Gas, op wiens terrein de muur staat het Wereldnatuurfonds het no dige te maken. De jeugdafdeling van het WNF de World Wildlife Rangers, had de scholen een dik informatiepakket ge stuurd waaruit de schilders in spe inspi ratie konden putten. Een maand lang hebben de jongens en meisjes nodig gehad om hun creatieve uiting, onder leiding van hun onderwijzers, voor te bereiden. Tweehonderd kwasten, zeshon derd liter weerbestendige verf en een oppervlakte van twee bij zesennegentig meter muur stonden ter beschikking om dc kroon op hun werk te zetten. De jury, bestaande uit vertegenwoordigers van Aga, en het W.W.F., onder voorzit terschap van tekenaar Dik Bruynesteyn, zette op de beste prestatie nog een extra OP DINSDAG 19 oktober treedt vanaf half negen de Amerikaan Michael Brown in Americain op. Brown, die aanvankelijk toneel en film deed, later meespeelde met David Allen’s popgroep Gong, maar uiteindelijk meer zag in folk, kwam vorig jaar op tournee naar Nederland, waar hij, soms begeleid door het trio Wim Overgauw, voor de radio optrad en tevens in Martine Bijis televi sieshow verscheen. Later op die avond vanaf half twaalf brengen Dorien Mijksenaar en Perry Cavello hun nos talgisch cabaret „Zoals de ouden zongen, piepen de jongen”, met liedjes van Louis Davids, Dirk Witte en Koos Speenhof. WIE DE NUMISMATIEK een warm hart toedraagt, en dat tot uit drukking doet komen in het verza melen van munten, wordt geatten deerd op de grote muntenruilbeurs die aanstaande zondag tussen elf en vijf uur in hotel Krasnapolsky wordt gehouden. De entreeprijs bedraagt twee gulden (kinderen half geld; mi litairen niet) en de organisatie is in handen van de afdeling Amsterdam van de vereniging met de toepasselij ke naam „De Verzamelaar”. I A Diezelfde dinsdagavond, maar dan om half elf, de Lenny List Dancers Sin gers, met onder meer Ricky Christian, Bertie van Avenzaath en Barbara Coop er. De groep, die internationaal is geo riënteerd, is in november te zien in de nieuwe Ted de Braak-show. WIE DE HERFST wil proeven, gaat naar het bos. Dat is bekend. Wie in Amsterdam, dicht bij huis, de herfst wil proeven, kan daarvoor te recht in het Amsterdamse Bos. Daar kan hij traag, bedachtzaam of ge- dachtenloos door de gevallen blade ren schoffelen. Hij kan ook, tot en met zondag, de herfsttentoonstelling bezoeken, in en nabij het Bosmuseum bij boerderij Meerzicht. Daar is onder meer een uitgebreide sortering pad destoelen te zien. Verder wordt daar een diaserie gepresenteerd. Onder werp: De Herfst. Met hóófdletters. De tentoonstelling is dagelijks geopend van negen' uur tot half vijf. De toegang is gratis. p’3 vindt vertraging door toedoen van de ministeries van CRM en Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. Dat meent het CPN-raadslid mevrouw A. van Dijk-Stol en burgemeester en wethouders zijn het met haar eens, De ministeries hebben zich uitgesproken tegen de plannen die de gemeente voor het bejaardentehuis had ge maakt. De reden: Poen. Het plan is te duur. De ministeries Willen de groeps- verzorging aan bejaarden uit het plan schrappen. Ze vinden namelijk dat groepsverzorging niet in verzorgings tehuizen dienst plaats te hebben. Dat standpunt komt ook tot uitdrukking in het oordeel van Gedeputeerde Sta ten. B. en W. van Amsterdam voeren echter aan dat oorspronkelijke bouw plan - met groepsverzorging - was gebaseerd op de officiële wenken en voorschriften die sinds 1 juli van het vorig jaar voor verzorgingstehuizen gelden. Het recente standpunt van beide ministeries en van GS zou bete kenen dat de kosten van de groeps verzorging niet worden vergoed op grond van de Algemene Bijstandswet, maar ten laste van de gemeente ko men. Het college „acht dit risico te groot”. Wanneer het huidige ontwerp niet zou worden aanvaard, zou dat een kopie van de reusachtige Mausollos, waarvan het origineel zich in het British Museum bevindt. Op de eerste verdie ping van het museum staan de voorwer pen uit Egypte, het Nabije Oosten, Cy prus, en uit het Griekenland tot 1050 voor Christus. Op de tweede verdieping kan de verdere ontwikkeling van de Grieske cultuur worden gevolgd, evenals die van Etrurië en de Romeinse wereld. Bezienswaardig zijn vooral een vijftal monumentale sculpturen die dit jaar dankzij een inzamelingsactie (van de vereniging Vrienden van het Allard kroon, door de winnende klassen een dag naar het safaripark de Beekse Ber gen aan te bieden. Op safari gaan leer lingen van de vierde, vijfde en zesde klas van de Eerste Oranje-Nassauschool. De overige deelnemertjes kregen een stoffen mouwembleem van het Wereld- ducten van houtdraaikunst, in de vorm van zelf ontworpen handge- draaide houten vazen, kandelaars en schalen van de heer H.Th.J.H. Backer. Tussen tien en vijf uur kan men iedere dag gratis naar de ten toonstelling komen kijken. IN HET AL GENOEMDE Amster- Bos ligt het Vogeleiland, is dat eiland niet toe- voor bezoekers. Evenals kunnen ONDER REDACTIE VAN KEES TOPS NOG NIET GENOEMDE artiesten die de „happy days” weer hier moeten bren gen zijn Jerry Sperlock Leo Cordero, het Amsterdams Blazersensemble, Bette Geering, The Black Velvet Five, Judith Terlingen, Samson Charlis, Peter Schneider, Michael Brown en Frans Bakvis. En, niet te vergeten, Heddy Les ter het kleine Amsterdamse zangeres je met de grote internationale theater persoonlijkheid en Debby Daphne HOEWEL HET MUSEUM daar in de Sarphatistraat nauwelijks bekendheid genoot en slechts vrijwel uitsluitend werd bezocht door studenten aan de Archeologische Faculteit der Universiteit van Amsterdam, bezit het een van de belangrijkste universitaire archeologi sche verzamelingen ter wereld. Globaal gezien omvat de collectie de periode van 3000 voor Christus tot 500 na Christus, dus ongeveer tot het einde van het Romeinse Rijk. Hoewel het museum geen „highlights” bezit als bij voorbeeld een Venus van Milo, geniet de verzameling Griekse vazen het Griekse- Romeinse „terracotta” (onverglaasde ge brande pottenbakkersklei) bij kenners tot ver over onze grenzen bekendheid. DE NIEUWE INDELING van het mu seum. Bij de entree met de indrukwek kende marmeren trap hebben enkele standbeelden een plaats gekregen, zoals ’«ik K i- mA

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15