Zaalvoetbalclubs Mevrouw Sibrandi (Aurora) nam afscheid KORFBALCARRIERE VAN gaan zich beraden 45 JAAR AFGESLOTEN over noodsituatie Schaatsers naar Inzell Terrasvogels wil flink uitbreiden Zwembond over op Weinig veranderingen in bridgecompetitie krachttraining I Korfbalteam Heemskerk I begon met overwinning Vanavond BUITENSPEL dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! I is Oude boeken gooi je niet zomaar weg. terugkeervan 1 DE WREKERS 0 f Buitoni iBi r GROTE SAMENWERKING MET CLUBS J (20.25- 3 KRONed.2) ÜM8 De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. ■MH DONDERDAG 7 OKTOBER 19 7 6 SPORT 33 fl Geselecteerden Basketball ■ma Informatie (Van onze sportredactie) en J" geleden ook. HANS BOTMAN (ADVERTENTIE) Boekhandel J. de Slegte B. V Grote Houtstraat 100. Haarlem. Tel..- 023 - 31 52 50 (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) er- (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmedewerker) Zwenitrainer Bert Sitters: nauw over leg met clubtrainers. BLOEMENDAAL/IJMOND - De derde zitting van de parencompetitie bridge van het district Kennemeerland leverde weinig veranderingen in de ranglijsten op. liet echtpaar Westerveld bleef in de hoofdklasse op de bovenste plaats (681) Cees Glas: „het probleem wordt steeds dringender’’. Directeur Recreatie: „Daar denken we voorlopig niet aan omdat daar te veel nadelen aan vast zitten. Nee, we moeten het proberen bijeen te krijgen door het houden van acties enzovoort.” Afscheid van mevrouw Sibrandi als actief korfbalster: bloemen van bestuurs lid Strookman. Harry voor in de ld a- ii- 16 ch ap or ile en et en, er- ia- tte ■II wel aan >k. d. ren. Redactie: PETER HEERKENS Tel. red.: (023) 319053, toestel 227 De korfbalwedstrijd tussen de vete ranenteams van Haarlem en Aurora was precies tien minuten oud toen de scheidsrechter het spel onderbrak en een van de Aurora-dames onder ap plaus van spelers en publiek het veld verliet. Het betrof hier de 59-jarige mevrouw J. Sibrandi-Oversteegen, die had besloten dat zij er, na 45 jaar aktief speelster te zijn geweest, mee zou stoppen. Voor deze prestatie werd zij gehuldigd door Aurora-bestuurslid K. Strookman, die haar bij zijn korte speech een fraai bloemstuk aanbood en onder andere de sportieve manier waarop zij gedurende die 45 jaar haar wedstrijden had gespeeld memo reerde. De afdelingen dragen apart ook een steentje aan het geheel bij, want de jaarlijkse afdracht uit de kantinegel- den en de toto- en lottoinkomsten zijn wederom verlaagd. Wanneer al les meezit, moet het geheel bij het begin van het seizoen ’78-’79 gereed zijn. Van de verenigingen uit Haarlem en omgeving izjn dit seizoen slechts twee leden gevraagd. DWT-zwemsters Carry Muylaert en Mathilde Vink zijn de eerste leden van de selektie- ploeg van Ted Jorritsma, die deze uitverkiezing verdienden. De jubile rende Heemsteedse Polo Club heeft voor het eerst sinds jaren geen deel nemers. Paula van Eyk, die na haar ziekte weer aan lichte training be gonnen is en wil terugkomen en Ab dul Karim Ressang, terug naar de Verenigde Staten om zijn studie af te maken, hebben nog geen opvolgers uit hun vereniging, die dit niveau halen. Het plan ziet er als volgt uit: van de twee huidige voetbalvelden ver dwijnt er een. Daarvoor in de plaats komen er twee nieuwe velden op een stuk weiland achter de kantine. De ruimte die vrijkomt op het huidige terrein wordt gebruikt om een nieuw honkbal- en softbalveld aan te leg gen. Daarnaast houdt men nog een stuk grond over voor een verhard trainingsveld. VELSEN. Het tekort aan zaalruim- te voor sport in de gemeente Velsen is groot en op die situatie gaan de zaal- voetbalverenigingen, ruim twintig in to taal, zich maandagavond beraden. Of er op deze vergadering resultaten geboekt zullen worden mag sterk worden betwij feld, want zoals het zich nu laat aanzien is er voor het zaalvoetbal in de gemeen te Velsen hoe dan ook geen plaats. besprekingen worden nu voortgezet. Tij dens de vergadering wordt er gesproken met gemeenteambtenaren en de archi tect van Velsen, de heer Peters. Voorzit ter van de commissie, die nu al zo’n vier jaar bestaat, is de heer Molenkamp. „We zien de realisering van deze plannen nóg steeds zitten. In het kort komt het hier op neer: In hèt kamp Rooswijk (nabij KIC-handbal red.) staat een kantine en er staan wat kleedkamers. Onze bedoe ling is nu om het geheel te overkappen, zodat er een sporthal ontstaat, inclusief kantine. Alles verkeert nog in een be ginstadium, want pas als de tekeningen klaar zijn kunnen wij verder werken. Natuurlijk moeten we dan de aanlegkos- ten bekijken en of het geheel wel ren dabel is. Voor de onrendabele morgenu ren zijn we in ieder geval al bezet, want van 8 tot 12 uur ’s morgens wil Hoogo vens er gebruik van maken.” Ook voorzitter Bartman van Haar lem bood, met enkele toepasselijke woorden, bloemen aan. Mevrouw Sibrandi maakte kennis met de korfbalsport bij de reeds lang opgeheven vereniging „Meerlebos” maar stapte onmiddellijk bij de op richting van Aurora in 1934 over naar deze club en is de groen-witten al die tijd trouw gebleven. Vele jaren De Haarlemse schaatstrainer Piet Schipper gaat van 16 tot en met 23 oktober met negen A- en B-junioren uit Noord-Holland, die geselecteerd zijn na de wedstrijden van het vorige seizoen op de Alkmaarse kunstijs baan, naar een trainingskamp in In zeil. Hij zal ze daar op het komende seizoen gaan voorbereiden. „Alleen hou ik mijn hart vast als de gemeente Haarlem binnenkort ook zegt van: sorry jongens, maar er is geen plaats meer voor jullie. Het is nu zo dat de verenigingen er zowel kwantitatief als kwalitatief op vooruitgaan. Er zijn zelfs al twee clubs tot de hoofdklasse doorgedrongen. Trouwens, kijk maar eens hoeveel mensen er op de tribunes zitten als wij in IJmuiden spelen tijdens de Velser sportweek.” Het hele project gaat rond de vier ton kosten. Dit bedrag is door de gemeente al goedgekeurd, zodat er niets meer in de weg staat om met de werkzaamheden te beginnen. Er is echter bij Terrasvogels nog een ander plan, dat buiten rekening van de gemeente komt. Dit plan behelst een renovatie van de kantine en kleedac- commodatie. Het hoofdbestuur van de Santpoortse vereniging heeft zelf al vastomlijnde gedachten omtrent de realisering hiervan. Achter de kantine is namelijk een vijf meter brede strook, waarop gebouwd kan worden. Over de hele lengte van de kantine wil het bestuur achtereenvolgens een nieuwe keuken, twee kleedkamers, een berghok en een ruimte voor de centrale verwarming bouwen. Het is juist dit plan dat Terrasvogels voor financiële problemen stelt. „Natuurlijk, ik had geen snelheid meer en het afvangen van de bal werd ook wat minder, maar de routi ne was zo groot dat dat meestal wel opgelost kon worden.” Wedemeijer van Sport en „nieuwe sporthal de enige oplossing”. IJMOND. Voor de afdelingsploegen is de competitie micro-korfbal begonnen Hoofdschotel in de Kennemersporthal was de eerste-klassewedstrijd tussen Ra pid en Heemskerk waarin Rapid al me teen werd geconfronteerd met een van de onverteerbare gevolgen van deze dubbele veld-zaalcompetitie. Rapid- speelster Marga Timmerman werd na melijk dusdanig geblesseerd dat verder spelen dit seizoen waarschijnlijk uitge sloten is. Heemskerk had met het Haarlemse Rapid veel meer moeite dan werd ver wacht, gezien de resultaten in de veld- competitie. Het eerste woord was dan ook aan Rapid dat, eer de Heemskerkers de bal ook maar hadden aangeraakt, op 1-0 kwam via hun gevaarlijkste schutter Bert de Swart. Er ontspon zich een felle strijd waarin Heemskerk door Arie van de Werff gelijk maakte, gevolgd door een treffer van Anita Stolp. Beide teams namen afwisselend de leiding. Rapid Toen sporthal Zeewijk kwam werden de uren verenigingen groeien Het is niet zo dat de hal wordt gebouwd om het zaalvoetbal in eerste instantie tegemoet te komen. Dat valt al af te leiden uit het feit dat de commissie bestaat uit vertegenwoordigers van ver schillende takken van zaalsporten. „Na tuurlijk kunnen de zaalvoetballers ook bij ons terecht wanneer zij dat willen”, aldus de heer Molenkamp, „maar in feite zijn alle takken van sport welkom. We willen gewoon in een behoefte voor zien.” Leen van der Lugt, ambtenaar sport zaken vindt het niet reëel wanneer de gemeente er van beschuldigd wordt het zaalvoetbal niet als een specifieke zaal- sport te zien. „Het zit zo”, aldus Leen van der Lugt, „dat we de binnensporten in drie groepen verdeeld hebben. Cees Glos, ook al jarenlang actief in het eerste van Stormvogels, gelooft dat de gemeente nou niet bepaald om zaal voetbal zit te springen: „De gemeente beschouwt het zaalvoetbal zelfs niet als een zaalsport. Het is op dit moment zo dat het badminton de grootste gebruiker is van sporthal Zeewijk.” Volgens Cees Vlas is er zeker wel een toekomst voor de IJmuidense zaalvoetbalverenigingen. speelde zij in het hoogste team, zij had zitting in het bestuur (onder andere als penningmeesteres). Ze heeft de jeugd begeleid, ze beheerde de kantine, kortom in alles wat in een vereniging plaatsvindt, had zij een flink aandeel. Helemaal met de sport stoppen doet mevrouw Sibrandi niet. „Ik blijf”, zegt zij, „trainen, „want ik wil nog een beetje in bewe ging blijven.” Op de vraag of ze het de laatste jaren niet zwaar had tegen haar toch meestal veel jongere tegen standsters zegt mevrouw Sibrandi. del van drukmeters die aan de hand bevestigd worden, is het mogelijk een grafiek te maken van de stuwkracht en video-opnamen maken zwemmer en trainer duidelijk waardoor en waar de techniekfout gemaakt wordt. Het is een duur projekt wat in de afgelopen jaren zijn nut zeker bewe zen heeft. De selektie van de deelne mers aan de centrale training is ge daan op basis van het Duitse punten systeem, dat uitgaat van de wereldre cords op de verschillende slagen en afstanden. Het kan dus voorkomen, dat er vier rugslagzwemsters uitgeno digd zijn en maar twee vlinderslag- zwemsters, omdat zij van lager ni veau zijn.. U wilt de bibliotheek van uw grootvader opruimen, of wat ruimte creëren in uw eigen boekenkast. Óf ’t nu gaat om Statenbijbels of reisverhalen, boeken over dieren of occultisme, als een boek nog in goede staat verkeert, is Het de moeite waard om even bij de Slegte langs te gaan (bellen kan natuurlijk ook). Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. VRIJDAGAVOND 8 oktober om HALF ACHT speelt tegen Landskampioen Kinzo in de Beijneshal, Stationsplein Toegang: 4,- en 2.50 (t.m. 15 jaar) Voorverkoop Sigarenmagazijn J. Groeneveldt, Oranje straat 52; Sporthuis Peter Korver, Win kelcentrum Schalkwijk; Sporthuis Dijk- straa Gen. Cronjéstraat 101 maar moest toestaan dat Van de Krol- Tabbers (670) dichterbij kwam. In de eerste klasse gaat het leidende paar Klein-Stekelenburg ongestoord op het kampioenschap af (939), ofschoon Bronkhorst-Schwerdt door een e norme score van 331 toch wel een bedreiging kan worden (906). In de tweede klasse zag Anema-Van Konijnenburg kans lijs taanvoerder te worden (586). Standen (eerste tien). Hoofdklasse: echtp. Wester veld 681, Van de Krol Tabbers 670, De By-Jongbloed 668, Bouwman-Zijlstra 665, Kaspers-Swier 656, Schaap-Helling- man 644, De Jong-Tieman 624, Van Frank-Goudsmit 605, Porck-Noordeman 604, echtp. Zwager 599. Eerste klasse. Klein-Van Stekelenburg 939 Bronkhorst- Schwerdt 906, mevr Goudsmit-Frits Lu- esken 895, De Wit-Witters 874, Eshuis- Wessels 829, Beentjes-Beers 824, echtp. Wiers 822, Kuhlmann-Spee 820, De Win- ter-Van Santen 819, echtp. Groot 814. Tweede klasse. Anema-Van Konijnen- xurg 586, Kuil-Luyendijk 584, echtp. De Vries 560, Van der Bijl-Hattink 545, Beerens-De Vries 541, De Graaf-Koop- man 535, Van Baasbank-Roos 534, Hui- zing-Vrugt 533, echtp. Prins 525, Broek- hof-Kronenburg 513. kwam met 3-2 voor te staan, doordat scheidsrechter Schoon naar de straf- worpstip wees, maar Heemskerk sloeg fel terug en kwam door doelpunten van het echtpaar Stolp en Marjan Huneker zelfs twee punten voor te staan. De vakwisseling bracht de gevaaflijkste Ra- pid-aanval voor de Heemskerk-korf en dat betekende wel dat Heemskerk weer twee tegentreffers moest incasseren 5-5. Vrijwel direct na de rust was het Anita Stolp, die met haar derde treffer Heemskerk op winst zette maar nog eenmaal kwam Rapid langszij, het kreeg daarna echter het uitvallen van Marga Timmerman te verwerken en kon mede daardoor geen vuist meer maken. De strijd kreeg een steeds grimmiger karak ter, ook al omdat scheidsrechter Schoon erg lankmoedig optrad. Toen Henri Stolp Heemskerk op 6-7 had gebracht, was de wedstrijd feitelijk beslist, Heemskerk drukte echter door en een dooi- Arie van de Werff verzilverde strafworp plus een fantastische doorloopbal van Harrie van de Geld bezorgden Heemskerk de zwaar bevochten overwinning. Het vorig weekend werd een aan vang gemaakt met de centrale zwem- training, enige weken eerder dan vo rig jaar. Eenmaal in de veertien da gen zal iedere deelnemer naast de wekelijkse zwemtraining in Amers foort nu ook aan krachttraining doen. De leiding van de zwemtraining ligt in handen van bondstrainer Bert Sit ters. terwijl Harry Ranzijn de krachttraining voor zijn rekening neemt. Cees Glas, secretaris van de zaalvoet- balvereniging Club T2 „Het probleem wordt steeds dringender, want het is nu al zo dat we met onze vereniging niet meer in Beverwijk, Heemskerk of Wijk aan Zee terecht kunnen, behalve wan neer we een uitwedstrijd spelen. De zaalvoetbalsport is in de gemeenten zo populair dat er zo langzamerhand ook een tekort is ontstaan. Omdat wij uit IJmuiden komen, waren wij een van de eersten die niet meer de thuiswedstrij den in een van deze sporthallen moch ten spelen. Nu spelen we op vrijdaga vond in de sporthal in Schalkwijk (Haarlem).” Voorzitter Munnikes van het over koepelend hoofdbestuur: „De kosten van dit hele plan worden geschat op een ton. Dat is natuurlijk op aanne- mersbasis, maar daar moet je wel van uitgaan. Als we nu rekening houden met 35 pet zelfwerkzaamheid, dan blijft er altijd nog een bedrag van 65.000 over. Maar, ik heb het idee dat het ras van zelfwerkers een beetje is uitgestorven.” De grote vraag voor Terrasvogels is nu hoe men aan het geld komt. Er zijn al plannen van enkele voetballers om elk voetballend lid per wedstrijd een gulden te laten betalen. „Leuk idee natuurlijk”, aldus voorzitter Van der Plas van de afdeling voetbal, „maar een beetje moeilijk uitvoerbaar.” Een voor de hand liggende zaak zou zijn om een lening te sluiten. Munnikes: De Santpoortse sportvereniging Terrasvogels speelt over enkele jaren op een terrein dat 3800 m2 beslaat. Op dit stuk grond zijn dan drie voetbalvelden, een honkbalveld en een softbalveld geprojecteerd, alsme de een behoorlijk trainingsveld. En kele jaren geleden bleek al duidelijk dat het huidige sportpark „de Elta” te klein zou zijn, wanneer Terrasvogels bleef groeien. Er is vast komen te staan dat de ruim 800 leden die bij Terrasvogels voetbal, honkbal of softbal bedrijven, niet meer optimaal gebruik kunnen maken van de sport accommodatie. „Dat is de enige reden dat er Velsen niet gevoetbald wordt in I zaal”, aldus de heer Wedemeijer, direc teur van Sport en Recreatie in de ge- meente Velsen. „Inderdaad staan de ver enigingen nu in de kou, maar dat ston den andere verenigingen die zaalsporten bedrijven enkele jaren In de eerste groep zitten de sporten die niet buiten de sporthal terecht kun nen, zoals volleybal, basketbal en bad minton. Dan is er een groep waar het zaalhandbal, het micro-korfbal en het zaalhockey toe behoren. Pas dan komt de groep diversen waar ook het zaal voetbal bij zit. Maar we moeten van prioriteiten uitgaan. Het is heus bekend dat we met een tekort zaalruimte kampen, want niet voor niets spelen de pupillen van de korfbalvereni ging DKV de thuiswedstrijden in Am sterdam en de junioren van de volleybal - afdeling van VCIJ in Nieuw Vennep.” Op dezelfde maandagavond als de zaalvoetballers uit IJmuiden de kappen bij elkaar steken, komt ook een commis sie bijeen die op particuliere basis een sporthal wil bouwen. Het is de laatste maanden wat stil geweest omtrent deze lobby-groep uit Velsen-Noord, maar de hier gereed verdeeld. De natuurlijk alle maal, zodat het nu allemaal wat moei- lijker komt te liggen. Ik zie maar een oplossing en dat is de bouw van een nieuwe sporthal.” Volgend jaar ver schijnt er een bedrag (een-driekwart miljoen) op de begroting voor een splin ternieuwe sporthal in Santpoort-Noord. Voor de zaalvoetballers in IJmuiden duurt dit te lang, want verwacht mag worden dat de sporthal pas in 1979 gereed zal komen. Uitgegaan werd van dertig jongens en dertig meisjes, die ieder weekend samen trainen in Amersfoort. Om de trainers van de zwemmers zoveel mogelijk te betrekken bij het geheel, werd eerst een vergadering van hen (met Bert Sitters) belegd, waarbij men selectiemethode, inhoud en op bouw van de trainingen doorsprak. Tevens werd de wedstrij dagenda on der de loep genomen. Men maakte een rooster om ieder weekend naast de bondscoach vier trainers beschik baar te hebben, die dan volledig meedraaien gedurende twee dagen. Bij de krachttraining, die in een van de ruimten van het immense Amers- foortse Sportfondsenbad plaatsvindt, wordt gebruik gemaakt van appara ten en gewichten die apart voor deze training aangeschaft zijn. Instrumen ten, waarmee onder weerstand de slag is na te bootsen worden het meest gebruikt. De leiding berust bij Jef Swinkels en Harry Ranzijn, kende specialisten op dit gebied. Swinkels heeft voor de zwembond al eens een studiedag over dit onder werp georganiseerd, die zeer gewaar deerd werd. In samenwerking met sportarts dr. Kessel zijn trainings schema’s ontworpen, afgestemd op de mogelijkheden van iedere zwemmer. De clubtrainers, die nog weinig of geen aandacht aan deze tot voor kort in de zwemmerij ondergewaardeerde trainingsvorm schonken, worden door het bondsbureau van de KNZB van informatie voorzien en Bert Sitters reist het land af om ieder te infor meren over het hoe en waarom. Het streven is natuurlijk dat alle vereni gingen hun jaarplan afstemmen op dat wat Bert Sitters hanteert. Zo zal iedere club die wekelijks nog geen krachttraining organiseert aangespro ken worden over het nut ervan en waar nodig geholpen worden in het opzetten ervan. Dokter Kessel zal spierproeven nemen bij de geselec teerden, zodat de mate van getraind- heid van de spiercellen bij ieder be rekend kan worden. Het ligt ook dit jaar weer in de bedoeling dat ieder een in het scheepvaartkundig labora torium in Wageningen uitgemeten wordt op de slagtechniek; door mid- Va» de trainingsfaciliteiten die Schipper in Inzell heeft, maken ook Huub Snoep, Kees v.d. Burg en Jan Mantel van de Ijsclub voor Haarlem en omstreken, waaraan de trainer is verbonden, gebruik. De negen junio ren die geselecteerd zijn, komen vrij wel allemaal uit de kop van Noord- Holland. De zomeravondcompetitie van de Haar lemse wielerclub De Kampioen met als inzet de Lukkien-beker, die over acht ritten in het Van der Aartsportpark werd verreden, is gewonnen door Wim Koene. De eindstand: 1. W. Koene 63 pnt.; 2. P. v.d. Knoop 50 pnt.3. J. v.d. Horst 33 pnt.; 4. D Schouten 32 pnt.; 5 F. Klis 30 pnt. 1ste nieuw.) 6. F. Dreyer 28 pnt. (1ste jon.); 7. H. v.d. Putte 24 pnt: 8. J. de Bie 24 pnt. (2e jun.); 9. G. Duwel 16 pnt.; 10. Hans van Leeuwen 14 pnt. De vriendschappelijke wedstrijden tussen EDO en SC Llsse en DfO en Volendam werden wegens de slechte weersomstandighe den af gel ast.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 33