ZEVENHONDERD AFGEVAARDIGDEN UIT REGIO BIJEEN ging over de streep Willem Snitker in eigen atelier Motor gestolen i i I I „Meester” Faillissementen F IJMUIDEN BEVERWIJK Voor de politierechter Ploos van Amstel in Foto-expositie Galerie Schoots Sancta Maria "1 Bin 9 IJMOND 19 7 6 DONDERDAG OKTOBER (Van een onzer verslaggeefsters) Landelijk onderzoek Schuifbaarheid Plusfour Band G 1 F. VROUWENAVOND COC FR HAARLEM. - Op uitnodiging van de gemeente was minister Jos van Kemenade gistermiddag in Haarlem in het Goede Herder Centrum, voor wat heet een gesprek met „de basis”: zevenhonderd vertegenwoordigers van elke soort van voortgezet onderwijs in de regio. De „basis” kreeg een hernieuwd pleidooi te verwerken voor de onderwijsvernieuwingen, zoals de minister ze in zijn „Contourennota” uiteengezet heeft. City Kennemertheater Stadsschouwburg Kegelen Luxor A 'P) Basis’ spreekt met minister over onderwijsproblematiek Minister Van Kemenade tijdens zijn gesprek met de basis in het Goede Herder Centrum in Haarlem. films m d fc vast. u tot (Van onze rechtbankverslaggeefster) ene het verkeer van het Van Kemenade stipte vervolgens aan, welke maatregelen genomen zijn om aan de genoemde problemen tegemoet te ko men: zoals het brugklassensysteem, de keuzepakketten, de continue begeleiding, het doorbreken van het identieke pro gramma-aanbod. „Het blijft jammer, dat ondanks alle inspanningen de resultaten tegenvallen, omdat de structuur van het (Van onze stadsredactie) HAARLEM In de scholengemeen schap Sancta Maria aan de Van Lim burg Stirumstraat wordt een expositie gehouden van leuke vakantiefoto’s van de leerlingen. Ook zijn foto’s te bekijken van de beroepsfotograaf Joep Meesjes uit Dirkshorn- De expositie is dagelijks open tijdens de schooluren: van 8.30 tot 15 uur en maandag 11 en dinsdag 12 okto ber ’s avonds van 19 tot 21.30 uur. 5 F HEEMSTEDE. De schilder en gra ficus Willem Snitker exposeert van 9 t.e.m. 23 oktober in zijn eigen atelier- galierie „De Bleeker” aan de Bleekers- vaartweg 18 in Heemstede. Een groot deel van zijn werk is nog steeds aan de verschijning van het paard gewijd, nu niet alleen grafiek, maar ook zijn nieu we olieverven. Wethouder C. Sprangers zal zaterdagmiddag a.s. om 16 uur de expositie openen. De galerie is dagelijks geopend van 10-12 en 2-5 uur, zaterdags alleen ’s middags, op zondagen gesloten. HAARLEM. „Ieder beroep heeft zo zijn minder aangename kanten. Bij mij als leraar is dat je toezicht moet houden op schoolfeestjes in de weekeinden. Veel collega’s voelen daar niet voor, maar ik doe het maar als er een beroep op me wordt gedaan”. Het vervelende voor de 48-jarige leraar uit Castricum die giste ren deze woorden tot politierechter mr. Vink sprak was alleen dat hij heh feestje toch nog voor izchzelf opvrolijkte met wat bier. Net iets teveel, want na afloop hield de politie hem achter het stuur aan. Hij zat over de grens: een promillage van 0,61. Daarom stond hij nu terecht en hield een lange tirade over het schoolfeestje en hoe het daar allemaal zo gekomen was. HAARLEM. Van het Stationsplein is in de nacht van dinsdag op woensdag een motor gestolen ter waarde van 5200 gulden. De eigenaar, een 23-jarige Haar lemmer, zegt zijn tweewieler dinsdaga vond geparkeerd te hebben bij het VVV- kantoor. Om op wetenschappelijk verantwoorde basis te kunnen praten, is meer onder zoek nodig, aldus de minister. Hij kon digde een landelijk onderzoek aan naar schoolkeuze en doorstroming, afgemeten naar geslachten andere kenmerken van HAARLEM. De afdeling Kenne- merland van het COC, Nederlandse Ver eniging tot Integratie van Homoseksuali teit, houdt op zaterdag 9 oktober op nieuw een Vrouwenavond. Men komt bijeen in de COC7ruimten aan de Gedempte Oude Gracht 24 twee hoog, aan vang half negen. Voor inlich tingen betreffende onder andere de vrouwenaktiviteiten van de vereniging: tel. 023-343205, of postbus 4103 in Huar- lem. Met cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek schetste hij, hoe in feite veel te vaak voor de meer theore tisch hoger aangeslagen richting gekozen wordt: als de keuze verkeerd is brengt dat veel persoonlijk leed, met zich mee. Die keuze moet nu nog te vroeg, op twaalfjarige leeftijd gemaakt wonden. Ouders laten dain hun opvattingen de doorslag geven, studieadviezen blijken voor bijna de helft van de gevallen verkeerd uit te pakken. Schilder, 400 boete en vier maanden voorwaardelijke ontzegging. Dat mr. Vinks woorden over dat bil jarten niet geheel uit de lucht waren gegrepen bewees een zaak wat later op de ochtend tegen een 22-jarige schilder uit Heemskerk. De man die niet ter zitting was verschenen dronk bij het biljarten 30 pilsjes, kon er wel- 40 op toen hij uitbundig op de veertiende juni aan het vieren was dat z’n paard twee koersen had gewonnen. Hij kreeg voor het rijden met een promillags van 2,20 in de Heemskerkse Jan Ligthartstraat op zijn brommer een week gevangenis en een half jaar ontzegging. Dat had hij mede te danken aan het feit dat hij niet voor het eerst voor rijden onder invloed werd veroordeeld. Daarna volgde voor de leraar nog het opruimen en al doende voegde hij toen bij de hoeveelheid van twee pilsjes die hij al op had, nog eens wat restantjes bier uit flesjes die zo her en der ston den. Daarna slaagde hij erin de aan dacht van de politie op zich te vestigen door met gedoofde lichten weg te rijden langs het bureau. het Mendielcollege later, „ik toch ook niet, met hoeveel in de dagelijkse praktijk Om tien uur begon zijn „toezicht”. Hou oud waren die kinderen eigenlijk informeerde mr. Vink. „Achttien tot twintig jaar” was het antwoord. Waarop de politierechter maar een deel van zijn opmerkingen over „kinderbedtijd” en zo inslikte. Wel was hij verontwaardigd dat er bier werd gedronken. „Als die kinde ren nu al naar de bierfles grijpen, het ligt toch op de weg van de school om er juist iets aan te doen dat dit niet gebeurt.” De leraar, geheel volgens de moderne methode alles bespreekbaar te maken: „Het is een punt van fiscussie in het lerarencorps”. Mr. Vink weer: „Nee, nee? Het moet gewoon niet gebeuren. Ik zie hier toch de voorbeelden regelmatig van mensen die teveel bier drinken”. In dezelfde nacht werd van een par keerplaats aan de Vincent van Goghlaan de auto van een 43-jarige Haarlemmer gestolen. De waarde van het voertuig is 1000 gulden. Bij een inbraak op het binnenterrein van een bouwwerk aan de Kleine Hout straat is een timmerkist met gereed schap ontvreemd ter waarde van 500 gulden. Een leraar van de Lorentzscholenge- meenschap wierp hem voor de voeten, dat de leerlingen in het lager beroeps onderwijs zich straks „grotelijks bela zerd” zullen voelen omdat de maat- schappij toch de intellectuele vermogens die leerlingen. Ook dat sexeversch.il irn- hoger zal blijven aanslaan. „Die grotere mars is nog steeds van te grote invloed op die schoolkeuze, betoogde hij. Als laatste punt van kritiek noemde hij, dat ook na de Mammoet het aantal zitten- I blijvers nog veel te hoog is gebleven. I „De leerlingen worde" nog teveel ge- I dwongen in eenzelfde tijdsspanne een I identiek programma af te werken”, stel de hij. Over het zonder redelijke honorering als „leerling” opnemen in het bedrijf (Hoogovens, Stork) van jonge werkne mers tenslotte zei de minister dat het inderdaad de vraag is. of hiermee niet de wet op het leerlingenwezen wordt overtreden. Hij stelde in het vooruitzicht dat minister Boersma van Sociale Zaken over deze problematiek een advies zal vragen van de Sociaal Economische Raad. de manier waarop het leven in een gesticht op de korrel wordt genomen. En al is het einde tragisch, de indiaan Chief Bromden zorgt voor een nog enigszins bevredigende oplossing. Zondagmiddag (14.30 uur) valt de le gendarische Robin Hood in handen van de piraten. Zo is de film dan ook genoemd. Terwijl hij op het piratenschip gevangen zit wordt Robin Hood door een storm overvallen. Wanneer Robin Hood aan vaste wal is, blijkt dat zijn vader is vermoord zodat hij wraak moet nemen. Kortom, een spannende film waarin de held uiteindelïjk toch zal zegevieren- De onderwijswereld heeft behoefte aan die gedachtenwisseling, maakte ge spreksleider wethouder P. W. Voskuilen van onderwijs in zijn inleiding duidelijk: talrijk zijn de nota’s die inmiddels over de hoofden van de onderwijsgevenden zijn uitgestort, zwaar is de worsteling die men er mee heeft. Van Kemenade van zijn kant onderschreef, dat zulke gesprekken met de direkt betrokkenen van belang kunnen zijn; hij haakte daarbij in op het recente proefschrift van de Rotterdammer Leune, waarin deze onder andere stelt dat het niet voldoende is om met de vakorganisaties over het onderwijsbeleid te overleggen, maar dat een meer rechtstreekse bena dering wenselijk is. tesamen. Dit vindt zijn vervolg in vol gende ontmoetingen, waarbij ze afspre ken dat de buitenwereld geen invloed op hun relatie mag hebben: heden en verle den zijn taboe, zelfs hun namen mogen niet worden uitgesproken. Zo ontstaat er een fascinerende film, waarin twee mensen tegen elke prijs pogen, zich niet aan elkaar uit te leveren. Een opzet die uiteraard tot mislukken gedoemd is en met een laatste tango nemen ze af scheid. In de nachtvoorstelling draait Kenne- mer Theater vrijdag en zaterdag „Julia”, terwijl voor de zondagmiddagmatinee een Tekenfilmfestival op het program ma staat. HAARLEM. Onze stadgenoot J. Ploos van Amstel exposeert van 8 t.e.m. 28 oktober zijn werk van de laatste twee jaar, bestaande uit een vijftigtal oliever ven, aquarellen en tekeningen in Galerie Willy Schoots, Willemstraat 17 in Eind hoven. Met hem exposeren de beeldhou wer Eric Clauw en de graficus Jaap Kruyff, beiden uit Amsterdam. De expositie werd 8 oktober a.s. om 20.30 uur geopend door drs. H. W. N. van Run, oud-hoofdredacteur van De Tijd. De galerie is dagelijks geopend van 9-18 uur, op zon- maandagen gesloten. Een klein beetje trof dit verwijt de man zelf, die hier immers voor rijden onder invloed stond. Dat kwam: het feestje in de school werd vroegtijdig beëindigd doordat de politie er een einde aan maakte. Het argument geluidsover last werd hun niet in dankbaarheid afgenomen. De IJmuidense school heeft in de omtrek van zo’n 800 meter geen woningen, alleen het politiebureau”, zei de leraar. Hetgeen volgens mr. Vink weer alles kon zeggen over de herrie van de band. De komst van de agenten en de reac tie van de leerlingen zorgde voor con sternatie en nervositeit, en het duurde geruime tijd voor iedereen bedaard was. „Het uitbrengen van de Contourennota op zich is in feite al een bijdrage daartoe”, vond de minister die in vogel vlucht de knelpunten schetste, die zijn blijven bestaan in het onderwijs ook na de invoering van de Mammoetwet in 1968. De zwaarste kritiek uitte hij op het strenge onderscheid, dat gemaakt wordt tussen de leerlingen met de studiehoof den, en de leerlingen die het van hun handvaardigheid moeten hebben. „Het is in ons onderwijs nog steeds niet zo, dat er gezegd wordt: deze leerling is zo weinig praktisch aangelegd, laat hij maar naar de havo gaan. De theoreti sche vakken, de intellectuele aanleg worden overgewaardeerd”, meende de minister. Mr. Schilder tilde niet te zwaar aan het vergrijp, „net boven de streep” en vroeg 100. Heel clement vond mr. Vink, „normaal geef ik 250 als tarief voor dit soort gevallen.” Ook nu, niet geheel naar de zin van de verdachte overigens, die meende dat de boete wel licht billijk ten opzichte van anderen kon zijn, maar dat hij met de bij de leerlingen opgewekte hilariteit al genoeg gestraft was. (toegankelijk vanaf veertien jaar) waar in een ex-Olympisch zwemkampioen in de motorsport verzeild raakt. Er zijn zowel glorieuse momenten van overwin ning als dieptepunten van een „total loss”. Daarnaast speelt een wederzijdse vriendin een interessante rol. „Dik Trom en zijn dorpsgenoten” heet de film die zondagmiddag in de Stads schouwburg wordt vertoond. Spannende en vrolijke avonturen bleeft Dik met veldwachter Flips die hem achterna zit. Daarnaast kiezen Dik en zijn kameraden partij voor een oud vrouwtje dat ze helpen en grijpen ze een boosaardige kwajongen in zijn kraag. HAARLEM. De rechtbank heeft in staat van faillisement verklaard: Jacob Pieterse, Langemoor 51, Nieuw- Vennep (gemeente Haarlemmermeer); rechter-commissaris mr. C. A. Terweer- van Hilten; curator mr. J. Dijkkamp, Koninginneweg 96, Haarlem. P. W- van Goor junior, Cornelissteeg 14, Haarlem; rechtercommissaris mr. C. A. Terwee-van Hilten; curator mr. G. B. J. Montagne, Schoterweg 3, Haarlem. Coöperatieve Vereniging F. .K Veran kering U.A., Bergmiastraat 10, Nieuw- Vennep (gemeente Haarlemmermeer) rechter-commissaris mr. G- H. Zweers; curatours mr. G. A. P. de Kort en mr. J. S. Dijkstra, Gedempte, Oude Gracht 65, Haarlem. Roelof Cornells Maria Stam, Soete- manstnaat 9, Beverwijk, h.o.d.n. Röelof’s Disco House, Gen. Cronjestraat 141, Haarlem; rechter-commissaris mr- C. A. Terwee-van Hilten; curator mr. F. H. P. Venbroek, Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. Albertus Cordes, Jutianalaan 22, Over- veen, hio.djn. firma A. Cordes Zn.; rechter-commissaris mr. C. A. Terwee- van Hilten; curator mr- G. Euser, Nieu we Gracht 55, Haarlem. Wegens gebrek aan baten is opgeheven het faillissement van: Theodorus Franci- scus Maria Duwel, voorheen Saenredam- straat 23 rood, thans Schoterweg 170, Haarlem, h.o.d.n. Fa. Duwel, Duinoord- stiraat 22, Haarlem; uitgesproken op 20 juli 1976, curatrice mr. M. S. de Meijers- Huber, Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank is, na gedaan verzet, vernietigd de faillietver klaring van Jan Tuinstra, Gildenlaan 175, Velsein-Noord, h.o.d.n. Fa- J. Tuin stra; uitgesproken op 14 september 1976, curator mr. A. Steinz. Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail- lisement van: Hendrik van Polen, Wes- tergracht 75, Haarlem, h.o.d.n. Stook Technsche Cleaning; uitgesproken op 1 juli 1975, curator mr. C. H. P- de Boer, Haarlem. F. A. van Bemmel, Ruyterstraat 10 flat 4, Zand voort; uitgesproken op 12 augustus .1975, curator mr. R. A. van Wijk. Haarlem. Johan Eduard Maliepaard, Gasthuis laan 117, Haarlem, h.o.d.n. Malieco; uit gesproken op 24 december 1974, curator mr- J. V.C. Öonstandse, Haarlem. onderwijs het niet toelaat”, betoogde hij, aanbevelend die studie aan te passen met het doorbreken van de splitsing in praktische en theoretisch begaafde leer lingen, en met het verleggen van de keuze van twaalf jarige leeftijd naar die van 15-, 16-jarige: midden- en boven school. „Onderwijs betekent selectie, maar het tijdstip waarop dat gebeurt mag best veiTegd worden. Zowel uit onderwijs kundige motieven als op grond van de doelstellingen van dit kabinet willen we meer gelijkwaardigheid van kansen op ontplooiing”, lichtte hij toe. Tenslotte beval hij zijn gehoor aan, ook het acht ste advies van de innovatiecommissie die zich met de experimenten met de Mid denschool bezig houdt, te lezen. „Ver plicht leesvoer”. De vergaderende onderwijsvertegen- woordligers, grotendeels al doorkneed ih de problematiek, probeerden na de pauze het de minister ih de daaropvolgende discussie nog moeilijk te maken, maar op dat wapen bleek Van Kemenade niet te verslaanhandig pareerde "hij alle aanvallen op de zwak geachte plekken in zijn visie. Zo verdedigde hij zich tegen de een vormigheid („eenheidsworst”), die men aan de Middenschool toeschrijft: Na tuurlijk moet er bijvoorbeeld ook een artikel-31 Middenschool komen, die vrij heid blijft. Maar ook in onderwijskundig opzicht zal de variatie moeten blijven bestaan, in de Montessori-Middenschool, de Jenaplan-, de Vrije, de Dalton-Mid- denschool.” Een ander signaleerde dat het organisatorisch moeilijk zal zijn om heterogene gfoepen van leerlingen op homogene wijze te benaderen: „ik had het eens moeten wagen, daar als minis ter de onderwijskundige methodes voor te schrijven”, repliceerde hij. Kritiek op de objectiviteit van de Middenschoolexperimenten („allemaal scholen, die vrijwillig meedoen, geen instantie die objectief beoordeelt wat het resultaat is” wimpelde hij ook af: Hadden we het experiment dan niet moeten doen? Het experiment is niet van mij afkomstig, maar van de 45 scholen die zich aangemeld hebben. Een lakmoesproef, geslaagd of niet geslaagd, mag u niet verwachten.” Op 14 mei hield de opsporingsdienst van de PTT een illegale zendamateur aan: een 53-jarige Velsenaar, die zich in de ether aankondigde met de roepnaam „plusfour”. Mr. Vink: „Hoe komt u daar nou aan, da’s een vooroorlogse broek toch, die lekker op de knieën zit, niet?” De man knikte enthousiast. „Jazeker, en dat komt er weer helemaal in hé. Ik heb m’n bootje ook zo genoemd.” Verdachte was vroeger aangesloten bij een vereniging van zendamateurs maar toen de nieuwe wet hem dwong een vergunning te halen inclusief het diplo ma kwamen er problem én. „Je hebt dan zo’n apparaat in huis nietwaar.Mr. Schilder: „Ach meneer, u bent toch de kinderschoenen ontgroeid, u wist toch wat er kon gebeuren. U mocht die zender niet eens in huis hebben. En als u zond, dan stoorde u anderen”. De Velsenaar zuchtte. De zenderij was z’n hobby geweest, hij had zo’n apparaat toch gewoon kunnen kopen nietwaar. „En meneer, de een heeft z’n relax in paardrijden, de ander hierdoor. Ik ga echt heel weinig uit”. Mr. Schilder: „als u geen machtiging hebt kan ik er ook niets aan doen.” Verdachte: „Moet u nou ’ns luisteren...” Mr. Vink: „U moet zelf ook eens leren ontvangen”. En inder daad, de man zweeg en hoorde de eis van 150 boete aan waar mr. Vink toen nog 100 van maakte. Met natuurlijk de onttrekking aan zendapparaat. IJMUIDEN-VELSEN. Hoewel „One flew over thé ouckoo’s nest” pas na lange tijd in IJmuiden vertoond wondt, blijkt de belangstelling toch groot ge noeg om deze veel besproken film te prolongéren. Vanaf donderdag tot en met volgende week woensdag kunnen mensen van achttien jaar en ouder naar de succesfilm die in City Theater draait. De film die handelt over het leven in een psychiatrische inrichting kreeg bijna uitsluitend lovende kritieken en was goed voor vijf Oscars. De hoofdrolspe lers Jack Ncholson en Louise Fletcher kregen ieder zo’n onderscheiding. Het grootste gedeelte van de film kan men eigenlijk alleen maar (glim)lachen om Het zal niemand verbazen, dat ook het Kennemer Theater aan de Zeestraat de succesfilm „One flew over the cuckoo’s nest” nog een weekje heeft geprolon geerd. Voor Kennemer 2 heeft men een andere gouden rolprent van stal gehaald, namelijk „Last Tango in Paris” van de fameuze acteurs als Marlon Brando en Maria Schneider in de hoofdrollen. In „Last Tango in Paris” staan de intermenselijke verhoudingen centraal. Een man, wiens vrouw kort tevoren een einde aan haar leven heeft gemaakt komt op een kille wintermorgen in een leegstaand appartement in Parijs bij toeval een jong meisje tegen, dat op het punt staat te gaan trouwen. Hoewel nauwelijks in elkaar geïnteresseerd, brengt een vreemde dwang hen toch De minister nam stelling tegen dege nen, die hem willen afschilderen als iemand die nu „geen steen op de andere” wil laten, gij haalde zijn eigen Memorie van Toelichting op de rijksbegroting van dit jaar aan („een interessant stuk”) waarin als beleidsuitgangspunt is neer gelegd, dat vernieuwing zowel als ont wikkeling van het onderwijs elkaar moeten aanvullen. maatschappelijke weerbaarheid diie u me wil geven, betekent in feite .alleen een grotere schuifbaarheid”, betoogde hij. Van Kemenade reageerde, door te infor meren naar de „breedte” van de scho lengemeenschap van de betrokken le raar: ,.O, geen lbo?”, stelde hij „Een debatingtruc”, mopperde een colle ga van vraag u kinderen werkt?” De Driesprong, voor nijverheidsonder wijs, en het Jan Dobber Centrum voor kinderen van 0 tot 12 jaar maakten van de geboden kans gebruik om op hun eigen problematiek in te gaan. Van Ke menade zwichtte niet voor de aandrang van de Driesprong tot herwaardering van de (parttime) opleidingen, die het ministerie afbouwt. Het Dobbercentrum had meer reden tot vreugde: de minister bevestigde voor het front van de verga dering dat het centrum op subsidie van zijn departement mag rekenen. Motorliefhebbers moeten niet verziui- men in de Stadsschouwburg de film „Sidecar Racers” te gaan zien. Vrijdag, zaterdag en zondag draait deze film „Ik kwam van een receptie, en daar had ik wat gedronken ja. En de avond ervoor had ik wel veel op, bij onze wekelijkse kegelavond.Ds man ,die dit zei, een 33-jarige kantoorbediende uit Egmond aan Zee, moest gisteren terecht staan voor de Haarlemse politierechter. Voor, u ruikt de alcohollucht al: rijden onder invloed. Met een alcoholpromilla- ge van 1,32 werd hij op 3 juni op de Beneluxlaan in Heemskerk aangehouden. Kegelen met een kegel van bier vond de politierechter mr. Vink maar zeer merkwaardig. „Kunt u dan die tien, nee, negen zijn het er, die negen eh..kegels, heten ze, nog wel raken? Het dunkt me dat je er een stuk of twintig moet zien.Dat zal dan wel altijd raak zijn zeker. Ik verbaas me werkelijk over de combinatie, ’t Is net als met biljarten dat schijnt ook altijd gepaard te moeten gaan met bier in cafés”. Waarbij de verdachte opmerkte dat je bij het kege len veel makkelijker met drank op nog raak kunt gooien: „de bap is tenslotte veel groter.” De man had de pech d at toen hij zoekend naar de weg, met vol gas in de Beneluxlaan reed en krachtig moest remmen voor een auto uit een straat rechts, dit een politiewagen bleek te zijn.Tot zijn verweer ter zitting voerde hij aan dat hij zijn auto drin gend nodig had voor het werk. Hij kreeg conform de eis van de officier mr. Luxor aan de Breestraat komt deze week met twee hoofdfilms, te weten de western ..Klopjacht” en een reprise van „Turks Fruit”. Wat de western betreft: daarin worden de avonturen van Pike verhaalt, die het geld dat z ijn overleden baas met een veetransport heeft verdiend naar diens ranch in Mexico moet brengen. Gedurende die vijftienhonderd kilometer lange tocht wordt Pike voortdurend belaagd door allerhande lieden, die het op zijn poen voorzien hebben. Reden voor flink wat knok- en schietwerk.. Pa-il Verhoevens’ interpretatie van „Turks Fruit”, de best seller van Jan Wolkers, mag zo lang zamerhand wel algemeen bekend wor den verondersteld. Wie de prestaties van Monique van der Ven en Rutger Hauer tot dusverre gemist heeft, krijgt nu alsnog gelegenheid zijn schade in te halen. In de zondagmiddagmatinee draait Luxor „Vader gaat op Stap”, waarin de komiek Norman Wisdom zowaar op de sextoer gaat. Om het allemaal prettig te houden, beleeft Wisdom weliswaar de nodige warme avontuurtjes met hippe jonge meisjes, maar uiteindelijk besluit hij toch maar om bij zijn vrouw te blijven. Een nieuwe impuls voor het huwelijk, zo noemen ze die escapades dan.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9