JAPANS BEZOEK IN BIBLIOTHEEK Enquête over meest geschikte De Vlotter mag koopavond uitbreiden Feestweek ingeluid door burgemeester Hubers CASSIANUSSCHOOL 70 JAAR Fancy-fair in Zeewijkschool M2 z Protesten tegen De Beverhof vooral financiële zaak w f t ERASMUS CONJUNCTURELE ONTWIKKELINGEN OOK VAN INVLOED OP ,;DE TUNNEL” 5 In Beverwijk MONSTERZEGE T» I Kort Umond-nieuws VAN BDC 11 1 l ffi Mil 1 V R IJ D A G 8 OKTOBER 1976 BEVERWIJK-HEEMSKERK 15 Voorlopig nog geen uitspraak van Kroon (Van een onzer verslaggeefsters) Drie werkverbanden 49.50 „Het leven en werken van de Kabouter” GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? VAN RIXEL zo'n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden BOEKHANDEL - WS3F IJMOND Ook het sociaal werkvoorzieningsschap ,De Tunnel’ heeft de gevolgen van de econo mische recessie aan den lijve onder vonden. In het jaarverslag over 1975 schrijft het bestuur, dat de conjuncturele’ ontwikkelingen sa men met het tanende ondernemers klimaat een teruggang in de order positie hebben veroorzaakt, waar door de acquisitie tot een „bron van voortdurende zorg en inspanning” werd. Daar ook de WSW-lonen als gevolg van het inhalen van een structurele achterstand buiten ver wachting stegen, trad bij het zoeken naar opdrachten een duidelijke ver smalling op in de onderhandelings- marge, waarbij het niet altijd mo gelijk bleek tot overeenstemming te komen. Uitbreiding VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” Personeelsbestand 9 xJI 4 i j ff iardi (Van onze Haagse redacteur) $4»M44AM44< til w. lanv, (ADVERTENTIE) 1945 vijkpleir steeds meer werknemers (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 22 DONDERDAGMIDDAG (Van een onzer verslaggevers) onderwijzers •T 1 Sociaal werkvoorzieningsschap zag orderpositie teruglopen veg: amen r, gara gang van de school is in die 70 jaar flink uitgesleten van al die kindervoet jes. Het jaarverslag wordt door het be stuur dan ook besloten met een dank woord aan allen, die ondanks alle ver anderingen en de moeilijke economische omstandigheden in 1975 aan de vooruit gang van „De Tunnel” hebben meegear beid. met punten verdween. De achtergevel werd vernieuwd, de gaskachels ver- niet De om str.: i zold igstraï M?onh ipkame I ateurs C.C. 29 1746 IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. aat, ing. De St. Cassianusschool aan de Romer- school waar duizenden kinderen hun eerste stappen hebben ge zet op weg naar een plaats in de maat- De eerste leerling van de school was Pieter van der Wielen, die samen met 93 jongens en meisjes het schoolsei- zoen 1906-1907 meemaakte. Het leer lingental groeide snel. In 1907 volgde 132 leerlingen de lessen en in 1910 al 217. De Cassianusschool herbergde BEVERWIJK. Het is de Beverwijk- se Ondernemers Centrale nu toch ernst met het onderzoek naar de voor de Beverwijkse middenstand meest geschik te en effectvolle tijd voor het houden van de wekelijkse, koopavond. Het ge meentebestuur heeft de BOC gevraagd een advies uit te brengen. Kienen. In het gebouw De Hoop in de Populierenlaan wordt zaterdag een kienavond gehouden. Aanvang 20 uur. De organisatie is in handen van de invalidenvereniging „Op Hoop van Ze gen”. De St Cassianusschool aan de Ro- merkerkweg staat volgende week ge heel in het teken van het zeventig jarig bestaan. Een speciale feestcom missie is vele maanden druk in de weer geweest om ideeën uit te wer ken, waarmee gestalte kon worden gegeven aan het plan de school een week lang in de sfeer van 1906 te brengen. Brandje Bij een brand aan de Lu netten in Beverwijk is gisteren vier ton Stro in vlammen opgegaan. Het stro was eigendom van een 42-jarige tuinder. BEVERWIJK Het eerste tiental van de Beverwijkse Damclub maakte in Haarlem korte metten met het tweede tiental van ’t Oosten. De Beverwijkers gingen met een 18-2 overwinning naar huis. Na de slechte start in de competi tie tegen DVS 1 heeft BDC 1 zich wel even gerevancheerd. De uislagen waren: ’t Oosten-BDC - H. Elbersen-J. Graan- stra 0-2, J. Poppen-R. Adelaar 0-2, J. Esselman-H.A. Staal 1-1, J. Comman deur-A. J. Diemeer 1-1, A. van Schoor- Th. Diemeer 0-2, C. v.d. Polder-C. Nij- man 0-2, R. Knijft-H. Winter 0-2, G. Saran-C. Butter 0-2, C. v.d- Does H. de Groot 0-2, A. Zandbergen-J. Diemeer 0- 2. Het tweede tiental won in de thuis wedstrijd met 14-6 van DVS 2. De verplaatsing van het centrum voor administratie naar het „eigen” gebouw aan de Lijndenweg wordt in het jaar verslag eveneens met voldoening geme moreerd. Verwacht wordt, dat dit werk verband in 1977 rond vijfenveertig per sonen zal omvatten: deels omdat er naar alle waarschijnlijkheid; verschuivingen zullen gaan optreden in het personeels bestand van hand- naar hoofdarbeid, deels omdat er wellicht ook een van groter aanbod van nieuw, op hoofdar beid aangewezen personeelsleden sprake zal zijn. Wat het industrieel centrum betreft: daar houdt men voor 1977 een perso neelsbezetting van 265 personen aan. Men baseert dlit op de verwachting, dat een aantal werknemers gaat doorstro men naar andere werkverbanden terwijl voorts door het natuur lijke verloop geen al te grote stijging meer te constateren zal zijn. Deze prognoses maken uit breiding van het huidige gebouwencom plex aan de Cruquiusweg voorlopig nog niet noodzakelijk. De gebouwen hebben namelijk een maximum-capaciteit van 300 personen en het ziet er niet naar uit, dat dit aantal al in 1977 wordt be reikt. Deze reünie, van s morgens 10 tot ’s middags 6 uur, is het laatste onder deel van een feestweek, die maandag morgen 11 oktober om 10 uur door burgemeester A. Hubers wordt geo pend. Samen met een van de oudste leerlingen laat hij de schoolbel lui den; het startsein voor de in oude klederdrachten gestoken leerlingen om allerlei oude spelen te gaan doen. Dinsdag 12 oktober voeren de onder wijzers een toneelstuk op, woensdag is er poppenkast, donderdag is ieder een vrij en vrijdag gaat men met de salonboot naar Zaandam en de Am sterdamse haven. BEVERWIJK - Zeventig jaar gele den besloot de toenmalige bisschop van Haarlem een opleiding voor ka tholieke onderwijzers te stichten. De wet verplichtte tevens een lagere school te bouwen, die als stageschool voor de jonge onderwijzers kon die nen. Op 1 september 1906 werd de heer H.J. van der Veen het eerste hoofd van de spiksplinternieuwe St. Cassianusschool, toen nog leerschool geheten. met honderden tekeningen in kleur van de bekende schilder Rien Poortvliet gebonden, groot formaat zie etalage Het werkvoorzieningsschap beschikte 1 in 1975 over drie werkverbanden, te weten het industrieel centrum aan de Cruquiusweg in VeQsen-Noord met werkplaatsen voor zowel geestelijk als f lichamelijk gehandicapten; de cultUur- 1 technische dienst die in het verslagjaar aan de Cieweg in Heemskerk de be schikking kreeg over een eigen complex en het centrum voor administratie ën externe objecten, dat in 1975 verplaatst werd naar een eigen” gebouw aan de namens het gemeentebestuur welkom. Directeur B. Tieken gaf de ijverig foto graferende Japanners alle gewenste in formaties. Omdat de bibliotheek donder dags is gesloten kon men het gebouw in alle rust bekijken. Vooral de fotografi sche registratie van uitleningen trok de belangstelling van Japanners. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijf szeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550—13405 HEEMSKERK. Gedeputeerde Sta ten hebben gisteren de begroting goedge keurd van de uitbreiding van hét sport park De Vlotter. De gemeente gaat hier voor een half miljoen gulden drie voet balvelden, een klein oefenveld aanleg gen. Voorts wordt het bestaande trai ningsveld uitgebreid en worden licht masten geplaatst. De nieuwe velden zijn bestemd voor voetbalvereniging ADP’20. kwam niet helemaal duidelijk vast te staan of het op liquidatie aan moet komen. De staatsraden willen echter na drukkelijk de mogelijkheid van Van der Geest open houden om op een andere plaats te kunnen beginnen. Zij vroegen, en kregen, daarom de toezegging van de gemeente dat al het mogelijke gedaan zal worden om deze affaires zo goed mogelijk af te werken. Over het argument van de klagers dat De Beverhof er niet hoeft te komen, omdat het oorspronkelijke plan Stads centrum Beverwijk al voldoende in de winkelbehoefte voorgag, werd weinig meer gesproken. In net algemeen kwam het neer op een verwijzing naar de resultaten van het onderzoek naar deze behoefte, die aan de vaststelling van het centrumplan vooraf was gegaan. Door de wijziging ten gunste van De Beverhof, die later werd doorgevoerd en die nu dus wordt aangevochten door de winke liers, is die oorspronkelijk geplande win- kelcapaciteit met slechts 200 m2 toege nomen. De uitspraak van de Kroon kan op zijn minst enige weken, zo maanden, op zich laten wachten, gemeente Beverwijk heeft daarom enige spoed verzocht. l Het nieuwe kassencomplex van „De Tunnel” aan de Cieweg in Heemskerk: De Beverwijkse middenstand liet in februari, tijdens een ledenvergadering, al duidelijk blijken, dat de donderdagavond de voorkeur had. De belangrijkste argu mentatie voor de donderdagavond is ui teraard het gegeven, dat op de vrijdag avond voor vele mensen het weekend reeds is begonnen, zo meenden de win keliers. De BOC gaat de leden nu middels een enquête vragen welke avond men zou preferen. Op een invulstrook in „Samen Eén”, het blad van net Stadscentrum, kan men zijn-haar voorkeur voor de vrijdag- of donderdagavond kenbaar maken. vangen door centrale verwarming en de oude gymzaal werd verbouwd tot aula. In zeventig jaar hebben heel wat onderwijzers en onderwijzeressen hun krachten aan het onderwijs ge geven. De heer Brockhus laat wat namen de revue passeren: Van der Veen, Luypen. Van de Horst, Rem- merswaal, Van de Maat. Nooy, Van de Nes en Van Meer. Namen van mensen die bij de ouderen nog in de herinnering moeten leven. Mis schien dat er zaterdag 16 oktober vele verrassende ontmoetingen plaats vinden tijdens de reünie van oud- leerlingen en onderwijzers in het schoolgebouw. Ondanks deze tegenvallers stegen de netto-opbrengsten van het schap in ver gelijking tot 1974 met zo’n 375.000 tot ruim 1,7 miljoen gulden. Door niet voor ziene loon- en prijsstijgingen werd ech ter tevens het nadelig saldo met ruim drie ton vergroot tot in totaal zo’n 2,25 miljoen gulden. Dit bedrag komt, na aftrek van ondermeer aanvullende rijks- vergoedingen, ten laste van de vijf bij het schap aangesloten gemeenten. Ten opzichte van 1974 sttfgt de bydrage van Beverwijk dan met 16,4 percent, die van Heemskerk met 9,7 percent, Uitgeest be taalt 27,2 percent meer, Velsen 8,2 per cent terwijl Castricum z’n bijdrage met 15,4 percent ziet dalen. Jaarverslag en jaarrekening komen maandag 20 oktober aan de orde tijdens de openbare vergadering, die het sociaal werkvoorzieningsschap om 20 uur belegt in haar gebouw aan de Cruquiusweg 1 te Velsen-Noord. Tevens zal dan de begroting voor 1977 worden aangeboden en wordt er een voorstel ingediend tot het aangaan van diverse geldleningen. DEN HAAG-BEVERWIJK - „Het be treft hier meer een kwestie van finan ciële dan van stedebouwkundige aard”, oordeelde de heer Hendriks, woordvoer der namens gedeputeerde staten van Noord-Holland gisteren op de zitting van de Raad van State over de protesten tegen De Beverhof. Zoals gemeld gaat het hier om de beroepen die de winke liers G. en A. van der Geest (slagers aan de Breestraat nr. 113) en H. Borm (radio- en televisiehandelaar op nr. 107) bij de Kroon aantekenden tegen het be stemmingsplan De Beverhof, waarvoor hun zaken tegen de grond zullen moe ten. in 1958 het hoogste aantal leerlingen, namelijk 268. De klassen telden in die kerkweg. Een tijd heel wat meer leerlingen dan nu, 48 leerlingen in een klas was geen zeldzaamheid, laat het hoofd van de schappij. De granieten stoep van de in school, J. Brockhus in het jubileum nummer van de schoolkrant weten. Sinds 1958 zijn er heel wat veran deringen in het schoolgebouw aange bracht. De tuin voor de school werd speelplaats en het gevaarlijke hek BEVERWIJK. De Zeewijkschool bestaat dit jaar een halve eeuw. Ter gelegenheid van dit jubileum houdt de school op zaterdag 16 oktober een open huis met allerlei evenementen. Met de opbrengst van deze fancy-fair wordt de- leerlingen volgend jaar een groots feest aangeboden. In de school begint die zaterdag om 10 uur een rommelmarkt, een kunst- en plaiitenmarkt, een Amerikaanse verkoop, een spookhuis, en de verkoop van door de kinderen gemaakt werkstukjes. In een petit-restaurant kunnen de bezoe kers een kopje koffie drinken. Het schoolfeest wordt zaterdagmorgen door het Tamboer- en Trompetterkorps Be verwijk muzikaal geopend. het jaarverslag over 1975 - wel zo,, dat het sociaal werkvoorzieningsschap „De Tunnel” met een steeds toene mende vraag naar plaatsingsmogelijk heden wordt gecdhfronteerd. Het aan tal aanvragen steeg ten opzicht van 1974 in het jaarverslag met 20 per cent tot 160 personen. Dit aantal nieuwkomers (dat samen met het aantal vertrekkend en maar liefst 35 percent van het totale personeelsbestand uit maakte) stelde het schap voor ettelijke nieuwe problemen. Want nu het er naar uit begint te zien, dat het verschijnsel van de snelle personeelswisselingen een permanent ka rakter gaat dragen, moet het hele appa raat inclusief het leidinggevend en staf personeel op deze nieuwe ontwikkeling worden ingesteld. De doorstroming heeft namelijk consequenties voor de samen stelling van het orderpakket, de instruc tie, handvaardigheidstraining en oplei ding, en vraagt een nog grotere inzet, inventiviteit en doorzettingsvermogen van het personeel. brachten ambtenaren van het Japanse ministerie van Onderwijs een bezoek aan de cen trale openbare bibliotheek aan' de Kerk weg te Beverwijk. Het Japanse gezel schap, vergezeld van ee:i tolk, maakt een studiereis door Europa. De heren bleven anderhalve dag in Nederland. De oosterse bezoekers wilden graag infor matie over de werkwijze en de opvattin gen van een moderne Nederlandse bibli otheek. Omdat de Amsterdamse centrale openbare bibliotheek midden in een ver huizing zat, reed het gezelschap naar de nieuwe centrale van Beverwijk. Wethou- Lijndenweg op het Beverwijkse indu strieterrein. Vooral over de oprichting van de pot- plant-annex heesterkwekerij ten behoe ve van de cultuurtechnische dienst is het bestuur van het schap in haar jaar verslag zeer te spreken. In dit eigen onderkomen beschikt de dienst name lijk tevens over mogelijkheden, om het nieuwe personeel een praktijkobserva- tie- en opleidingsperiode te laten door maken. Qua personeel maakte de dienst een sterke stijging door, namelijk van 45 werknemers in 1974 naar 66 personeels leden in ’75. Voor 1977 is het personeels bestand op 90 werknemers geraamd, waarin die overplaatsing van een aantal medewerkers van het industrieel centrum naar het kassencomplex is inbegrepen. Overigens is het - terugkerend tot Hoewel het dus formeel, om de door GS goedgekeurde plannen van de ge meente Beverwijk gaat, werd er gisteren in Den Haag veel gesproken over de manier waarop met de winkeliers onder handeld is over de verplaatsing van hun zaken, waar het nieuwe winkelcentrum inmiddels helemaal omheen werd ge bouwd. De middenstanders zijn allesbe halve tevreden over de wijze waarop zij door de gemeente zijn benaderd'. Van der Geest klaagde zijn nood dat hem eerst een nieuwe ruimte in De Beverhof was aangeboden, waarin hij zijn vak niet uit kon oefenen omdat het roken van vlees daar niet werd toegestaan, terwijl men daarna was op komen dra ven met een bod voor de koop van de zaak voor een kwart miljoen; veel te weinig, aldus Van der Geest. Borm sprak over „dooddoeners” toen hij de wijze waarop zijn bezwaren wa ren afgedaan door de gemeente aanroer de. Ook hij heeft alternatieve mogelijk heden aangeboden gekregen, waaronder een huurpand aan de Alkmaarderweg, maar daar zou hij volgens zijn zeggen op een zeer ongunstig punt weggedrukt worden. Directeur openbare werken, ir. Hooge- veen, voerde aan dat men' bij de ge meente de 1 indruk had gekregen dat slager Van der Geest zijn bedrijf wilde liquideren. Bij hun laatste bod waren ze daar ook van uitgegaan. Ter zitting 'aagstri huis M gö II raat, t keg 'v - x

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15