Wordrag Ongebreidelde fantasie Fred van en Puzzelwtasm ijoiiirnaaii 9150,- 'de Sede toont haar nieuwste modellen bij Terstal Meer dan 5 miljoen in Europa mooie De Rat 127 zet al z*n klassegenoten op afstand In prestaties en prijs! JN lp F I Alphenaar Alphenaar Alphenaar Alphenaar Het beste Italiaanse orgel exklusief bij Ja iï *08 I SCHIMMEL® O 1 Fluit, trompet, klarinet, accordeon, gitaar... Vraag eens een Alphenaar folder! d‘ee,°bespee'dte (joorubesv V R TJ D A G j si lefoon Dit woord: an ui ZIELTOGEN en! A bedrijf de! Als 2-deurs v.a. stads- en snelwegritten hebben de Fiat 127 volwassen gemaakt. Toch blijft-ie bescheiden van prijs! r >ord is Op de jonge amhe- lingen, zowel en van faktu- verla- nsttre- Inruil-Huur-Huurkoop Betalingsspreiding f. 8.185- Farfisa theaterorgel 257—R De ingebouwde Bravissimo ritme- en begeleidingsunit. Voor de beginner een super- partner die u versteld doet staan van uw eigen spel. Voor de professional oneindig veel speelmogelijkheden, o.a. de meest uitgebreide arpeggio- techniek. Dat moet u horen Farfisa 255-R - Fl. 6.395,- Farfïsa 252-R - Fl. 4.395 - t bezit toeken /enden us 679 51. 54 1 bric AR - :ht- Wagenweg 1 - Hoek Houtplein Haarlem Tropische stortbuien, koude toendra’s, hete woestijnen, slopende Jk L- - HAUTE FOURRURE EN FRED van Wordragen internationaal be faamd zijn door een onverbrekelijke band verbonden. Die twee-eenheid manifesteert zich overduidelijk in Freds magnifiek verbouwde pand aan de Haagse Hoogstraat. Die verbouwing had echter niet alleen tot doel om de verrukkelijke bontcreaties van de grootmeester op nog betere wijze te kunnen tonen, doch tevens om een fraai onderkomen te bieden aan de ze- jker niet minder fraaie scheppingen van het Italiaanse huis Salvatore Fer- ragamo, dat daarmee, nu exclusief en voortreffelijk in ons land is verte- genwoordigd. w i f w r J f® 23 VARIA nöT I IS (ADVERTENTIE) f* Puzzel m (ite D 18. gemijmer; 20. lenteweer; 22. en 20 afhanke- stbus 48, Imp. Leonard Lang, Daniël Goedkoopstraat, Industriegebied/Amstel, Amsterdam. I el 020 924888 Prijzen af Bom, inkl BTW. KRUISWEG 45-47 HAARLEM 023-320244 Hoe fe fed [«tflsfegl jes suède. Je reinste understatement, zo- gezeid. vendigde hij met schuine ruiten in voor- en achterpand. Een passend slot van dit bontmodesprookje is de presentatie van een 'cape-achtige poncho van wit herme lijn met een witte vosserand. Om adem loos naar te kijken, althans voor mij. En zoals ieder sprookje eindigt: „Hopelijk leeft Fred van Wordragen nog lang en gelukkig, om ons van zijn creativiteit nog lang en intens te laten genieten”. Hellegatsplein-Rotterdam: Rijbaan ver maningen in beide richtingen ter hoogte van Heineoordtunnel. Amsterdam-Purmerend: Overdag ver tragingen tussen Schouw en Ilpendam; slechts een rijstrook beschikbaar. Rotterdam-Rijswijk-De Haag: Tussen de Doenkade en het viaduct Pauwmolen rijbaanversmalling. Eindhoven-Tilburg-Breda: Rijbaanver ^mailing ter hoogte van Moergestel. van biede zenden; 23. derde. Vertikaal: 1. oreren; 2. made; 3. gelie; 4. nadenken; 6. lijkwade; 7. oploopje; 9. garage; 11. luiwagen; 13. woonkamer; 14. vertellen; 15. Vogezen; 17. verweerde; 19. mijden; 21. teder. Prijswinnaars puzzel nummer 39 25: Mevr. D. Engelen-Bogaerts, KI. Sparrenlaan 5, Bennebroek 25: Mevr. H. Noortman, Kastanje- straat 5, IJmuiden 15: F. Kuipers, Waddenstraat 140, IJmuiden 15: Mevr. M.E.A. Huijbens, Stijkel- straat 15, Heemskerk 10: J. Veldmeijer, Olmenstraat 52, Haarlem 10: W.A. Verwoerd, Meershoef 29, Velsen Z. HET MOOIE GLANZENDE LACODA toverde Fred tot een heerlijk model om met vanuit de taille aangesneden vleer muismouwen. Een andere creatie verle- en Duits, jvaardig- 000° Amsterdam-Utrecht: Ter hoogte Ouder-Amstel voor verkeer in richtingen rijbaanverleggingen. HOOGTEPUNT VAN EEN BEZOEK aan Fred van Wordlragen vormen voor mij immer zijn eigen bontontwerpen. „Eigenlijk is het te gek wat ik doe,,, zegt hij als hij mij een jas toont van nerts deeltjes met suède in een visgraatmotief verwerkt. Zoiets is ook eigenlijk te gek, omdat het zo onnoemelijk arbeidsinten- onder retiactfe van Bé ter Maat sief is, maar tegelijkertijd toont hij hier mee zijn meesterschap en grote liefde voor dit bijzonder moeilijke vak aan. Voor het overige is genoemd model ook nog aan beide kanten te dragen; als de nerts van binnen zit, ziet de buitenkant er lekker nonchalant uit door die stuk- Afsluitdijk-Zwolle-Meppel: Ter hoogte van Zwolle, tussen IJsselbrug en Vecht- brug, slechts een rijstrook beschikbaar in beide richtingen; bij Hattem, twee versmalde rijstroken in beide richtingen; van maandag t.e.m. vrijdag bij ’t Harde rijbaanversmalling voor verkeer richting Amersfoort. DEN HAAG (ANP). Overzicht van de voornaamste knelpunten die de ko mende week op de Nederlandse wegen zijn te verwachten: OPLOSSING PUZZEL NUMMER 39 Horizontaal: 1. Oma; 3. gena; 5. rede- lij; 7. opleiden; 8. waterloop; 9. gade; 10. jelui; 12. gewoon; 14. vergen; 16. kapit tel; Onder dit wat ouderwetse woord verstaan wijop sterven liggen, in doodsstrijd liggen. Het is een woord uit godsdienstige geschriften dat later in allerlei ridderverhalen werd over genomen en toen wat in onbruik raakte. Men zegt het nog wel van vissen op het droge die naar adem happen. Het woord bestaat uit de delen ziel en een oud werkwoord toghen dat: trekken betekende en dat voortleeft in opgetogen. Er wordt dus aan de ziel van de stervende getrok ken. Het woord ziel heeft vele pen nen in beweging gebracht. Sommigen menen dat het verwant is met zee (de zielen zouden voor de geboorte en na de dood onder water verblijven), an deren brengen ziel in verband met Grieks haima dat uit saima zou zijn ontstaan en dat: bloed betekent. Het bloed is bij oude volkeren vaak de drager van de ziel. Zekerheid ont breekt. Links; haute fourrure van de Haagse grootmeester Fred van Wordragen. Rechts: twee bijzon der fraaie vosseman- tels uit de collectie van Fred van Wor- drage/i. Het rechter model is „opge bouwd” met suède in blokvorm. maaltijd; 22. Aan de Garonne willen die noordelingen, geen bevel horen; 23. Als de TT wat iel aandoet, geef het dan een andere naam; 25. Je moet wel lef heb ben om zo heetgebakerd te zijn. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen ui terlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- ATE PERS BV”, POSTBUS 18, IJMUI DEN. Den Haag-Utrecht: brug-Driebruggen - van woensdag afgesloten; via Woerden. Afrit Nieuwer- maandag tot omleidingsroute PUZZEL NUMMER 40 Horizontaal: 1. bij het borstelen ver loor Nel ’t eenvoudig; 4. In Groot Brit- tannië in het kort gezegd vind je nog wel zo’n barbeel, of noem je dit onduidelijk geklets?; 8. Toen de mindere zijn titel verloor kwam hij in de verf stof terecht; 9. De daas vloog in de hor. Gewoonlijk vind je zoiets bovenop je hoofd; 10. Schraap de Christelijk Histo rische hiermaar uit als je kleur wilt bekennen; 12. Ik kampeer anders om de plant te zoeken; 13. Voedt de enter zich hiermee? 14. Gooi ’t voer in het slijk en je vóelt je als een koning; 16. Ik heb het een keer in Vaals gebruikt en dat krijg ik nog steeds op mijn brood; 17. Op de K.M.A. gebruikt Ko dit altijd omdat hij het zo lekker vindt; 20. Trad Ge ’n salon binnen? Ja, niet lang gele den; 23. Dat serpent, verliest per expres se om er een oogje aan over te houden; 24. Vindt dat werkje van de kok plaats in de apenren?25. Maak die fletse een el korter en het wordt allemaal veel vrolijker; 26. Met het scala in de hand veroorzaakte hij een enorme deining; 27. Je moet je instellen op de afwezigheid van de .heilige onbekende, maar het resultaat is dan ook prachtig. Vertikaal: 1. Hij ruilde heel slim de ore in voor dat halfgoud; 2. Zei Bep: „neen”, omdat ze zich zo verlegen voelt?; 3. Greet verloor haar gouden tientje in het bos; 4. Uw rug is fijngemaakt tot poeder; 5. Eva, ga je mee? Dan proberen we zo’n plant te vinden; 6. Aan de bar kun je hem vinden, maar in de meeste gevallen vind je hem in zee; 7. Omdat de kat in de plas stapt is hij geen gemakkelijke om mee om te gaan; 9. Thuis in Engeland voor de Europeaan doet me toch aan die dichter denken; 11. De eerste voor het hemellichaam in de tuin; 14. Loksprijs en de VS op de Veluwe; 15. Het lijkt me bot, maar in dat verblijf wil niemand graag vertoeven; 16. Pa sloop op een zeer vreemde manier; 18. Zoals die slak eet lijkt wel iets uit lang vervlogen dagen; 19. Eet Mia biet met veel eer zucht?; 21. Zij luchten te lang voor de Purmerend-Alkmaar: In de Z.O. B»emster op de Zuiderweg bij Purme- rend slechts een rijstrook beschikbaar. Breda-Rotterdam: Op verscheidene plaatsen kans op vertraging door weg werkzaamheden. Breda-Gorcum: Verkeer in beide rich tingen moet bij de brug Keizersveer en tussen Merwedebrug en het verkeer splein Gorcum rekening houden met wegversmallingen. IN DEZELFDE RUIMTE WAAR Fer- ragamo zijn onderkomen vindt, zult u de antilope-suède kleding van Hettabretz aantreffen. Eveneens van Italiaanse ori gine is deze verfijnde collectie japonnen, mantels en pakjes met opmerkelijk leu ke belijningen die door gebreide tussen- Zetsels en banen weren verkregen. FERRAGAMO IS WERELDBE ROEMD geworden door zijn uiterst fraaie schoenmode, maar Salvatore heeft daar een uitstekende prêt-a-porter-col- lectie aan toegevoegd en, let wel, met bijpassende tassen en andere accessoires. In deze exclusieve Italiaanse confectie- collectie vindt u prachtige zuiver zijden japonnen, deux-pièces en blouses met bijpassende shawls. Hierbij aansluitend een voortreffelijke collectie rokken, jumpers, vesten en wat dies meer zij. Ónmogelijk voor mij in dit korte bestek alles voor u op te sommen, maar ik wil beslist niet nalaten uw aandacht te vra gen voor die zeer modieuze en prachtige capes. Deze capes zijn overigens aan beide zijden te dragen; de ene kant is een mooie wollen tweed of loden, de andere kant is een katoenen poplin. Extra zwier aan de cape wordt verleend door de lange shawl, die aan de achter kant is vastgezet. Eveneens van Fred van Wordragen zijn deze twee creaties. Links een lacoda mantel met aangesneden kimonomouw en schuine ruitverwerking: rechts een oud-nutrïa mantel met vleermuismouw op strakke manchet. |K 7 FRED VAN WORDRAGEN STOEIT ZO fantasierijk met bont, dat dit alleen al een feest is om te zien. Creaties in overvloed dus, en hoe? Zo „bouwde” hij onder andere van reepjes verschillend gekleurd nerts een beeldschoon jasje op. Persianer en breisel verwerkte hij in korte en lange mantels in vertikale stre pen, waardoor deze mantels niet alleen een prachtige belijning te zien gaven, maar ook als een tweede huid om het lijf zaten. Bedenk hier dan nog eens bij dat ze bovendien waren voorzien van een vossekraag en dito manchetten en ik heb zo het idee dat een dergelijk model eveneens bij u aan de top van het verlanglijstje zal komen te staan. Voor een lange naalddunne vrouw zag ik voorts nog een schoonheid van een lynxmantel. I Links een grijs-natu- rel breitschwanz mantel en rechts een zwarte swakara per sianer met vleer muismouwen. Amsterdam-Amersfoort: Tussen Mui- den en Naarden is de rijbaan richting Amersfoort afgesüoten; verkeer wordt over de andere rijbaan geleid. 'w (ADVERTENTIE) 9 12 11 14 15 R7| h9 23 21 \22 24 25 26

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23