WETHOUDER MEIJER SLAAT EERSTE PAAL NIEUWBOUW VELSEN-OOST BINNENKORT VAN START L. Menist (82) overleden Grandioos jubileumgeschenk van Koninklijke Militaire Kapel Gelukwens van burgemeester aan Kon. Militaire Kapel 1 49?° Kil nr ‘i en VACHTKLEDING RW"— - BS Vissersboot TX 67 VOOR HERDENKING NOORDZEEKANAAL EN IJMUIDEN I De grootste speciaalzaak in SUÈDE-NAPPA- I I I I I I I I I I niet meer te redden Kort IJmond-nieuws I '7. fes* 8 19 76 V R U D A G OKTOBER i It Ook voor grote maten. Zijlstraat 29 - Haarlem Tussen Zijlbrug en Nassaulaan, telefoon 31 07 66 VELSEN Als onvoorziene omstandigheden geen roet in het eten gooien zal wethouder J. W. Meijer vrijdag 22 oktober de eer ste paal in de grond slaan voor de LOIS, flanel houthakkers shirt LEVI'S, jeans met CO75 rechte pijp UO. J; bouw van 71 koopwoningen ten zuiden van de Meervlietstraat. Momenteel worden in diezelfde straat de laatste voorbereidingen getroffen om die officiële daad mo gelijk te maken. Het gemeentelijk gas- ep waterleidingbedrijf is be zig de hoofdwaterleidingbuis die dwars door het bouwterrein loopt te verleggen en maakt tevens van de gelegenheid gebruik een gas alarm- en signaleringskabel in te graven. De werkzaamheden zijn mandag 27 september gestart. Over circa veertien dagen hoopt men de zaak te hebben aangesloten op de leidingen die lopen aan de zuid zijde van de Parkweg. IJMUIDEN - VELSEN x 'T "'w ,4 ‘Ét Wil? I r .i i x Achter de brandweerkazerne in de Meervlietstraat is het (tijdelijk!) een kale bedoening. 1 8 (ADVERTENTIE) t De populieren die een paar weekjes „in water” moeten staan omte overleven! (ADVERTENTIE) e e e r Deze herfst geeft het korps, volop in P. Zwaanswijk Nederlandse De Koninklijke Militaire Kapel tijdens de uitvoering in de Stadsschouwburg van Velsen. 1 r I s Het verkeer op de Parkweg zelf zal van de „oversteek” over de rijbaan wei- De directeur van de kapel, majoor A. Posthumus had de leiding bij de aanbie ding. Het programma betrof de uitvoe ring van een omvangrijke reeks num mers van zeer gevarieerd karakter, ver rassend door de uiteenlopende muziek stijlen, die zij representeerden. Zoals de traditie voor harmonie-korp- k 3 c r s De sleepboot Cycloop van Wijsmuller luit IJmuiden was donderdagmorgen om negen uur al bij het op de kust gelopen schip. Door de toenemende wind en het opstuwende water was het niet moge lijk die dag een tros over te brengen. Tegen zes uur ’s avonds zag het er niet meer naar uit, dat van het inmiddels lek geslagen schip nog veel te redden was. De Cycloop is toen naar de haven in IJmuiden teruggekeerd. Verwacht mag worden, dat de TX 67 nu ter plaatse gesloopt zal gaan worden. Van een tweevoudige bewerking was er sprake voor wat het derde nummer Oud-Nederlandse Dansen betrof. Julius Röntgen componeerde er eerst een zet- Het bedrijf, dat werd voortgezet door zijn moeder en twee zonen, werd in 1949 verplaatst naar zijn huidige vestiging. Omstreeks 1960 trok de heer Menist zich terug uit de zaak en woonde achtereen volgens in Alkmaar en Breda. PETTEN Het Texelse visserschip Carolina Maria TX 67 kan als verloren worden beschouwd. Het schip dat don derdagmorgen in alle vroegte op de dijk bij Petten is gelopen zit nu hoog op de dijk en is bovendien op de stenen lek gestoten. Donderdagmiddag tegen vier uur heeft een helicopter van de marine luchtvaartdienst de twee bemanningsle den en de schipper van boord gehaald. i r e a t s f 1 e s De heer Menist begon zijn bedrijf in IJmuiden in 1928 in het pand Zeeweg 128 o'p de plaats waar momenteel Albert Heijn gevestigd is. Daarvoor was hij als diamantslijper en filmoperateur werk zaam geweest. Tijdens de tweede wereldoorlog slaag de het gezin er in uit te wijken naar Engeland waar de overledene direkt vrijwillig dienst nam bij de Irene-briga- de. Ook na afloop van de oorlog en terug in Holland bleef hij nog enkele jaren in militaire dienst als hoofd van de medisch-technische staf te Amster dam. VELSEN. In de geheel door geno digde ingezetenen van de gemeente Vel sen bezette Velser Stadsschouwburg werden donderdagavond drie jubilea met een glanzend feestconcert gevierd. Het ging om de herdenking van het honderd jarig bestaan van het Noordzeekanaal, van de plaats IJmuiden, die haar ont staan aan het kanaal te danken heeft en om de herdenking van de toekenning in 1876 van het predicaat „koninklijk” aan het fameuze militaire harmonie-korps: de Koninklijke Militaire Kapel. de feeststemming, in enkele plaatsen in Nederland, waar een eeuwfeest te vieren valt, belangeloos een concert. Donderdag avond nu was Velsen met IJmuiden aan de beurt om dit grandioze geschenk in ontvangst te nemen. o, Lezing. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwen bond komt dinsdagavond 12 oktober om acht uur weer bijeen in ontmoetingscen trum „De Meerpaal” aan de Banjaert- straat. Als spreker treedt op de heer De Wildt uit Heemskerk met het onderwerp „Adoptiekinderen”. |_ange Nieuwstraat 185,1 Noord Arcade, tel. 13899 Instuifavond. Zaterdag 9 Oktober houdt de sportvereniging Terrasvogels haar eerste instuifavond voor de jeugd in het nieuwe seizoen, aanvang acht uur. Medewerking wordt verleend door de drive in-discotheek van „Blue Dragon”. De avond wordt gehouden in het clubge bouw op de Elta in Santpoort-Zuid. Jongerendienst. In de gereformeer de kerk aan de Burgemeester Enschede- laan in Santpoort-Noord wordt zondag- vond 10 oktober een bijzondere jonge rendienst gehouden onder leiding van ds. J. Tiersma, aanvang zeven uur. Mede werking verleent de zanggroep „Faith” uit Oudekerk aan de Amstel. t s t t Christelijk onderwijs. Mevrouw J. G. Kraayeveld-Wouters, lid van de Tweede Kamer, houdt woensdag 13 ok tober, ’s avonds acht uur, een lezing over het christelijk onderwijs in het jeugd huis De Haven aan de Schipbroekenweg te Santpoort. De bijeenkomst wordt ge organiseerd door de afdeling Santpoort- Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. nig hinder ondervinden. Chef van de technische dienst van het gas- en water bedrijf de heer H. van Nieuwenhuizen verklaart dat de leidingen door zoge noemde mantelbuizen zullen worden ge trokken die bij de reconstructie van de Parkweg circa 5 jaar geleden reeds zijn aangebracht. De hele opera tie gaat om 900 meter waterleidingbuis met een diameter van 250 millimeter die bedoeld is om de nieuw te bouwen wo ningen van waiter te voorzien. Damclub Santpoort. Het ledental van de Damclub Santpoort is de laatste tijd zo toegenomen dat ze op de cluba vonden in Spaarnberg ruimteproblemen kreeg. Met ingang van maandag 11 okto ber zullen de leden daarom bijeenkomen in het Jeugdhuis De Haven aan de Schipbroekenweg te Santpoort-Noord. De clubavonden beginnen om acht uur. Nieuwe leden zijn welkom. Naar Bijbels Museum. Zaterdag 9 oktober bestaat gelegenheid om in groepsverband onder deskundige leiding van Santpoort uit een bezoek te brengen aan het Bijbels Museum en de Bijbel- werkplaats aan de Herengracht te Am sterdam. Er wordt om negen uur ’s mor gens vertrokken. Telefonische informa ties: 023-378296. IJMUIDEN. In zijn woonplaats Breda is dinsdag op 82-jarige leeftijd overleden de oud-IJtnuidenaar de heer L. Menist. De overledene was de oprich ter van de bekende ijzerwaren- en ge- reedschapshandel Menist aan de Lange Nieuwstraat. Iemand heeft eens gezegd - aldus de bur gemeester donderdagavond in de schouwburg tot de Koninklijke Militaire Kapel- dat goéde muziek de mensen vervult met een verlangen naar iets wat ze nooit hebben gehad en ook nooit zullen krijgen. Zolang de muziek speelt wordt de menselijke begeerte dus in toom gehouden, ook de begeerte naar macht en om die macht door krijg te verwerven. Vanuit die achtergrond ver heugt Velsen zich op het jubileum van de kapel en verheugt het zich op de klankrijke bijdrage welke de kapel geeft aan het Velsense feest, dat er een is van vreugd. Er zijn trouwens geen andere feesten - benadrukte de burgemeester - die besloot met de woorden: „Kapel strooi uw klanken uit over het koninklijke IJ muiden dat in de persoon van de in ons midden getogen Jan Blinkenhof, van harte met u instemt.” De begrafenis heeft hedenmiddag plaatsgevonden op de Joodse begraaf plaats te Teteringen. De burgemeester hoopte dat de kapel in lengte van jaren royaal - koninklijk dus- muziek zal maken. „En dat die muziek dan steeds de mooiste, de voor naamste, de meest koninklijke uitdruk king mag zijn van de geest welke heerst onder die gemeenschap van jonge men sen die -noodgedwongen - als. krijgs macht bijeen moet worden gehouden. ting voor symfonisch orkest voor en dr. C. L. Walther Boer (oud-directeur van de kapel) zorgde op zijn beurt voor een bewerking hiervan voor harmonie met weer andere instrumentale timbres dan Röntgen bedoelde. In een uitnemende uitvoering brachten koperblazers met fluitisten en hoboïsten de „oude” klank- sfeer en daarbij waren de artistiek toege paste klankkleuren van klarinetten en saxofoons zeker aanvaardbaar, al ging het om instrumenten, die ten tijde van die dansen nog niet uitgevonden waren. Een indrukwekkende prestatie leverde dirigent Posthumus en zijn voortreffelij ke muzikanten met de vertolking van de ...Symphony for band” van Vincent Per- sichetti. Aan de zware technische eisen, die deze weliswaar knap geschreven, maar niet zo aantrekkelijke muziek stel de, werd al vaak met grote virtuositeit voldaan, al viel het niet mee om de nogal losse samenhang van het werk wat te maskeren. Samenhang was er wel in de potpourri-achtige „Fryske Fantasie” van Cees Vlak, een geestig stuk, dat een gewichtige opvolger kreeg in de wat plechtige „Marche triomphale” van de dirigent zelve. Volledige muzikale ontspanning bracht de tweede helft van het concert. Eerst met de Wellington-mars van W. Zehle, toen met de kostelijk vrijmoedige „New baroque-suite” van Ted Huggens, waar- 7 Bij het oversteken van de Meervliet straat naar de zuidelijke zijde van de Parkweg zal nog meer groenvoorziening moeten worden opgeofferd. Het tracé is echter zodanig gekozen dat de schade tot een minimum beperkt blijt. Groenman Beskers wil trouwens best kwijt dat al het mogelijke in het werk zal worden gesteld om alle plaatsen waar bossages en bomen dienen te worden verwijderd, zo snel mogelijk in hun oude staat terug te brengen. Dat geldt met name ook voor de kale achterkant van de brand weerkazerne die net zo’n beetje schuil begon te gaan achter de daar aange- 'Ta brachte groenstrook. De gasalarm- en signaleringskabel loopt van het hoofdkantoor van het gas en waterleidingbedrijf via de Velsertun- nel naar het controlestation in Velsen- Noord. Op het hoofdkantooT kan men via deze verbinding de druk in Velsen- Noord meten en wordt men bij eventue le storingen gealarmeerd. naar een gepensioneerde, van alle kerke lijke taken bevrijde Bach zeker met plezier had geluisterd, vooral naar de „swing”. Later op de avond zorgde directeur Posthumus en zijn mannen voor een ontmoeting van Glenn Miller en Wolf gang Amadeus Mozart, waarbij de stuk ken er afvlogen. Dit gebeurde na de geweldig fijne „Trumpeters Holiday”, tijdens welke de muziek weer als hobby beoefend werd en na de uitnemende vertolking van Lehars „Gern hab ich die Frau’n geküsst” en O „Madchen, mein Madchen” door de bekende IJmuider opera-tenor Jan Blinkhof, die zijn prachtig beheerste fraaie stem daarna ook nog benutte-voor de voordracht van het geliefde „Du bist die Welt für mich”. Groot was zijn succes en aan een toegift ontkwam hij niet. Gezegd moet worden, dat hij door dirigent en orkest uitstekend werd begeleid. Het concert werd stemmig gesloten met een dagsluiting, de melodie van het bekende avondlied: „De dag door Uwe gunst ontvangen”, waarbij een trompet tist vanaf het balcon de signalen blies. Op de langdurige toejuichingen reageer de de kapel met zijn beroemde herken ningsmelodie „Turf in je ransel”, de mars van de Grenadiers. sen wil begon ook dit concert met een mars „Washington Grays” genaamd, welke met verende ritmiek gespeeld werd. Als vervolg hierop klonk de ou verture van Edouard Lalos opera „Le roi d’Ys” in een beheerste, goed opgebouw de, fraai klinkende uitvoering, waarbij de trompet-solist en de euphonium-solist zich door gaaf en muzikaal spel bijzon der onderscheidden. Het was een ge slaagde bewerking voor harmonie-orkest, die W. van der Linden van het werk van Lalo maakte. Om de graverij mogelijk te maken heeft personeel van de gemeentelijke dienst „groenvoorziening” een gedeelte van de bossages in de berm van de Meervlietstraat moeten rooien. Een zes tal grotere populieren is met een stevige kluit Uitgegraven en is tijdelijk met de wortels en een van de vijvers van het park Velserbeek geplaatst. Volgens de heer Beskers van de afdeling groenvoor ziening maken de bomen, die gemakke lijk wortelen, een gerede kans op deze wijze te overleven. Als de graafwerk zaamheden zijn afgelopen zullen de stammen weer naar hun oude vertrouw de plekje worden teruggebracht en met de nodige zorg worden omgeven. IJMUIDEN.- In het kader van de festiviteiten rond de eeuwfeesten van het Noordzeekanaal en IJmuiden con certeerde dondagavond- zoals men elders in ons blad kan lezen- de Koninklijke Militaire Kapel in de Stadsschouwburg. Het was daar, dal Velsens eerste bur ger, burgemeester drs. J. Reehorst, een gelukwens uitsprak aan het adres van de een eeuw oude kapel. Een gelukwens, welke werd onderstreept met een gevul de enveloppe. yttgyl. 5 -j t V A - a -*■- -■

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5