venhuis uitstekend op dreef Valencia-speler in Nederland VOCHT GOED TERUG IMF SPORT Gispen Nastase profiteerde van zijn schorsing :ing VAN DER SMISSEN Tijdens bijeenkomst in Barcelona Schockemöhle naar Leeuwarden siegers haarlem RondöeafvatwaterzuweringinMtieerdlstaatllerasHelniiierti 't was een kwestieiranoffertes vergelijken Hekken maken is Heraswerk OIRSCHOT04997-4848* ,1 DE KERK AAN HET WERK HOUDEN OVERAL TER WERELD GIRO 8725 WERELDMISSIEDAG DEN HAAG KANTOORMEUBELEN I J 13 ZATERDAG 9 OKTOBER 19 7 6 i: Vergeefs Vervelend Weigering Wanneer de katholieke christenen in Afrika, Azië en Oceanië helemaal op zichzelf waren aangewezen, zouden ze al hun scholen, klinieken en parochiecentra niet open kunnen houden Daar is meer geld voor nodig dan zij zelf kunnen opbrengen. Wanneer U waardering hebt voor het werk van deze kerken in de Derde Wereld, en vindt dat hun werk moet dóórgaan, wilt U dan een goede daad bij een duidelijke mening voegen? 3PA IW” Geen doelman Vragen ■o^ (ADVERTENTIE) ihititi'I ihiikatió Ndlionaal Missiphureau PMW Postbus 2140 Den Haag (ADVERTENTIE) 809 (ADVERTENTIE) HERAS HEKWERK* OIRSCHOT HEKDAM1 OF 38 19.00) TWEG n-Sho» \LE uJ rging I esenla I >80471 iwelijKS- ÏCREEl van 11 00 uui 023 i geheel nu zelf nieuwe vertellen EG. Top .m. aan t.m. vr nenburg st actie cheida ellen iwnaad B. O.a eisvere /onder impeer ind eei lorgaan ■n ei igo- ei Vraat slijk inl posthui lagelijks 10-12 19 uu sandao 020 svondet rsoonlij leden tn 14 to 2e Jai m. De weigering van de Canadese rege ring om Taiwan toe te laten heeft een precedent geschapen, waarover vele le den van het IOC zich zorgen maken omdat zij van mening zijn dat de Sovjet Unie eenzelfde standpunt kan innemen ten opzichte van de landen waarmee het geen diplomatieke betrekkingen onder houdt, zoals Israel en Chili. Russische autoriteiten hebben in Montreal uitdruk kelijk verklaard dat alle landen in 1980 aan de Spelen in Moskou mogen deelne men- De verwachting is dat men tijdens de bijeenkomst In Barcelona de Sovjet Unie zal verzoeken de uitspraken in Montreal ten aanzien van de deelneming van alle landen te herhalen en schrifte- lijk te bevestigen. De mogelijkheid om op sportief gebied maatregelen te nemen tegen Canada en LONDEN (UPI-ANP). Het bestuur van het internationaal olympisch comité (IOC) en vertegenwoordigers van de gro te internationale sportbonden zullen vol gende week in een zes dagen durende bijeenkomst in Barcelona bespreken wat er tijdens de spelen van Montreal is misgelopen. De belangrijkste punten op de agenda zijn de weigering van de Canadese regering om Taiwan te laten deelnemen en de boycot door de Afri kaanse landen van de Spelen. Het IOC is niet van plan de kwesties van Montreal op te halen maar de organisatie wil wel voorkomen dat dezelfde zaken de spelen van 1980 in Moskou verstoren, „Wij moeten onze standpunten zorgvuldig be kijken zodat een situatie als in Montre al, toen de Canadese regering weigerde Taiwan toe te laten, niet opnieuw kan ontstaan. Wij zullen ook bespreken wat dient te gebeuren met landen, die zich terugtrekken nadat officieel is inge schreven voor de spelen”, aldus Lord Killanin, voorzitter van het IOC. „Daar moest ik hem op vasthouden. Daarna had ik een kleine serie moeten maken en dan was hij er niet meer aangekomen”, verklaarde Velthuis, die die belangrijke eerste stoot uit de eerste beurt nog eens op het laken legde. Die tweede kleine reeks bleef uit. Van der Smissen hij staat er om bekend sloop dichterbij als een roofdier. Vele internationale bekendheden moesten al eens het loodje leggen tegen Van der Smissens mentaliteit. Gaat het niet, dan moet er maar gevochten worden, is zijn mening. En daarin is de WiUebrorder niet te evenaren. De reactie bij Velthuis bleef niet uit. Zeven beurten lang bleef hij op 120 punten staan. Dat gaf zijn opponent, die de ideale positie aan de band niet één keer bereikte, extra kracht. Rond de 170 punten was de partij gelijk. En daarmee stond de nederlaag van Velthuis al wel vast. De jeugdige Europese kampioen kwam in de 26e beurt voor het eerst op een voorsprong. Een beurt later maakte hij de partij zichtbaar opgelucht uit. „Ben heeft zestien punten te veel gekre gen. Hij miste tegen het einde duidelijk een carambole, die wel geteld werd”. Een visie, die door veel van de weinig toeschouwers gedeeld werd. „Maar”, ging Van der Smissen eerlijk verder, „ik zou bij een zelfde situatie ook zijn doorge gaan”. De inspanningen van Velthuis kwa men vooral Hans Vultink ten goede. Die liep door een overwinning tegen Henk vragen zullen worden gesteld over de maximale subsidie van 49 miljoen dollar (ruim 115 miljoen gulden), die president Ford van de Verenigde Staten aan Lake Placid heeft toegezegd. Killanin is van mening dat rekening houdend met de inflatie over een periode van vier jaar dit bedrag niet toereikend zal zijn. Het negen leden tellende bestuur van het IOC zal zich ook bezig hoeden met de vraag welke strafmaatregelen moeten worden genomen tegen de vijf gewicht- heffers, die tijdens de spelen in Mon treal werden betrapt op het gebruik van spierversterkende middelen (anabole ste- roiden). Naar aanleiding van protesten is vorige maand door professor Arnold Becket (Gbr) een contra-expertise uitge voerd. Volgens prof. Becket, lid van de medische commissie van het IOC, viel ook de contra-expertise positief uit. De gewichtheffers die positief reageerden wanen de Pool Kaczmarek (goud), de Bulgaren Khristov en Blagojev, die resp. goud en zilver veroverden, de Ameri kaan Grippaldi (vierde) en de Zweed Norrback- ODAI i/iteit is Geop Vlet spe jmingsti 18. ZAANSTAD. „Natuurlijk is het een teleurstelling dat ik niet ben geselecteerd voor het Nederlands elf tal. Ik had best mee willen doen tegen Noord-Ierland woensdagavond in Rotterdam. Ook al omdat ik mo menteel goed in vorm ben. Valencia, met verscheidene nieuwe aankopen, draait geweldig en we staan in de top van de Spaanse competitie”. Aan het woord is Johnny Rep, die tot aan staande maandag met verlof is en momenteel met zijn gezinnetje ver toeft in het landelijke Jisp. Valencia heeft komend weekeinde geen com petitiewedstrijd, zodat John enkele dagen vakantie kan nemen. Om zijn conditie op peil te houden trainde hij bij afdelingsciub Jisp, die de goed betaalde full-prof van Valencia met veel instemming begroette. Rep: „Een sterke inbouw inder daad. Maar dat mag dan ook wel als je weet hoeveel geld Valencia in de nieuwe ploeg heeft gepompt. Jammer echter dat onze doelman zo slecht is. Valencia heeft namelijk verzuimd een nieuwe doelman te kopen. Dat heefi ons twee punten gekost.Nu hebben we acht punten uit vijf wed strijden. Anders hadden we beslist tien punten verzameld. Die doelman is trouwens een vriendje van de pre sident. Daarom blijft die erin. Ik had liever de doelman van een afdelings- club in Nederland in het Valencia- doel gezien. Zo’n speler is een stuk beter”. Het bestuur van het IOC zal in Barce lona ook besprekingen voeren met de organisatoren van de spelen in Moskou en die van de winterspelen in Lake Placid. Lord Killaninheeft reeds ver klaard dat ten aanzien van Lake Placid uitdienen. Ik heb het in Valencia best naar mijn zin. Wel ga ik praten met de clubleiding, want de peseta’s zijn in waarde gedaald en aanpassing is beslist nodig”. Maandag aanstaande vertrekt het gezin Rep weer naar de Spaanse sinaasappelstad, waar het le ven voor hem goed en waar het klimaat mild is. Wie weet blijft John Rep er langer voetballen dan hij nu nog van plan is. de Afrikaanse landen zal volgende week ter sprake komen. Lord Killanin noch Charles Palmer, de algemeen secretaris van de federatie van internationale sportbonden, wil zich uitspreken over mogelijke maatregelen. „Persoonlijk voel ik er veel voor om alle belangrijke internationale amateursport in Canada voor vijf jaar uit te sluiten maar dat is een zuiver persoonlijk standpunt”, aldus Palmer, die tevens voorzitter is van de internationale judo federatie. „Ik zal ze ker mijn standpunt laten horen zowel wiat betreft de weigering van Canada om Taiwan toe te laten als de Afrikaan se boycot. Ik kan natuurlijk niet vertel len wat de plannen van de andere sportbonden zijn”, aldus Palmer. NGALI JX, VOO 1, light s. Tel 9 WYCHEN (ANP). De verrassing was niet volmakt. Tien punten kwam Ben Velthuis daarvoor te kort. De Ol- denzaler, die zichzelf na de eerste dag van de nationale titelstrijd bandstoten had teruggevonden op de laatste plaats, werd in de eindfase van een marathon- partij tegen Christ van der Smissen alsnog voorbij gestreefd. Toch was het VeitlMiis, die in Wychen voor spanning had gezorgd. Van der Smissen kon de vorm van donderdag bij lange na niet benaderen en daarvoor was Velthuis verantwoordelijk. Hij had daarbij het geluk dat de tactiek, die hij in zijn hoofd had, er ook op het laken uitkwam. De gedwongen beginstoot was voor Velthuis aanleiding voor een flinke voorsprong. Hij bouwde zorgvuldig aan een serie, die op 57 bleef steken. Dat kwam door een aarzeling. De carambole was te maken. Maar aangezien biljarten vaak meer een sport is van kijken wat er overblijft dan eerst het mogelijke punt maken, ging Velthuis voor schut. „De lange” miste eenvoudig. Van der Smissen, loerend op een verbetering van zijn Nederlandse record algemeen ge middelde, keek al direct tegen een grote achterstand aan. 4 Voor ’n juist advies inzake de inrichting van uw kantoor De Roemeen verdiende zondag 37.000 dollar door een viermanstoernooi te winnen in Caracas, pakte woensdag in België enkele duizenden dollars mee door Borg tijdens een demonstratie te verslaan en kan zondag weer veertigduizend dollar verdienen, als hij de sterkste blijkt bij een viermanstoernooi in Zuid-Carolina. Deze gang van zaken is niet precies wat de tennisprofs voor de geest stond, toen zij Nastase schor sten. Bob Briner, de technisch directeur van de proforganisatie, heeft al een drin gende oproep doen uitgaan om de strafbepalingen drastisch te herzien. LEEUWARDEN (ANP) Het tiende indoor concours hippique, dat van 19 t.m. 23 oktober in de Frieslandhal in Leeuwarden wordt gehouden, krijgt een vrij sterke bezetting. Hoofdfiguren zijn ongetwijfeld wereldkampioen Hartwig Steenken en de Olympische winnaar Al win Schockemöhle. Laatstgenoemde neemt twee veelbelovende stagiaires mee de jonge Friese ruiter Franke Sloothaak en de Duitser Hans Quellen. Voorts maakt ook Gert wildfang deel uit van de Duitse equipe. In totaal komen bij het tiende indoor concours hippique twintig buitenlandse ruiters aan de start uit Engeland, Duitsland. Oostenrijk, Bel gië, Canada, Ierland en Frankrijk. Daar bij zijn bekende ruiters als de Britse oud-wereldkampioen David Broome, Isa belle Hartog,i Alain St or me en Erik Wouters (België). de Kleub, vijf beurtern in op het alge meen gemiddelde van Van der Smissen. De titelverdediger had weinig problemen met de Helmonder, bij wie de ambitie inmiddels op de vlucht is geslagen. In 22 beurten maakte Vultink 96 punten meer. ..Het toernooi is veel aantrekkelijker ge worden”, meende de Groenloër later. Hij vergat alleen de toevoeging „voor mij” er bij te doen. Want al kon Piet Vet de aansluiting behouden door een zege op Louis Havermans, dat hij een werkelijke rol van betekenis kan gaan spelen, ge looft niemand. Dus zal het in het week einde toch wel het voorspelde duel tussen de twee gevestigde biljarters wor den. Van der Smissen in actie zyn party tegen Velthuis. Killanin: „Standpunten zorgvuldig bekijken". Johnny Rep is thans bezig met zijn tweede seizoen bij Valencia. „Het derde seizoen zal ik dus ook wel Voor het eerste elftal heeft Valen cia liefst 25 fuli-profs beschikbaar. Een groot aantal jongens voetbalt dan ook zelden. „Ja- dat is voor hen wei vervelend. Het enige leuke is dat ze flink verdienen. De concurrentie is dan ook groot bij ons”, aldus John Rep. Deze geselecteerden voetballen niet in Valencia 2; die ploeg speelt Johnny Rep dus niet in het Neder lands elftal.Zijn teleurstelling wegslikkende vertelt hij verder, dat hij toch vroeg of laat verwacht terug te keren in Oranje. Rep: „De heer Zwartkruis heeft vorige week een vergeefse reis gemaakt naar Valencia. Door omstandigheden kwam hij te laat op het veld en zag mij niet in actie. Erg jammer, want dan had hij een goed oordeel kunnen vormen over mijn spel. Het was trouwens een leuke wedstrijd tegen Betis, die in een gelijkspel eindigde. Gerrie Mühren scoorde kort voor tijd 2-2”. Deze week belde Jan Zwartkruis naar Johnny Rep om hem te vertel len dat de Valencia-sterspeler niet was uitverkoren. „Hij wilde me niet op de bank van wisselspelers in Rot terdam zetten. Dat vond Zwartkruis niet leuk voor mij. Zelf had ik het niet erg gevonden. Als ik er maar bij ben”, aldus John Rep. Hij zit echter wel bij de 22 Oranjespelers, die de KNVB heeft opgegeven aan de FIFA. Een volgende keer komt hij wellicht aan de bak. Het weekje verlof besteedt John Rep aan het brengen van bezoekjes aan familieleden en kennissen. Ver moedelijk neemt hij een kijkje bij de Ajax-training en voor de rest wil hij het rustigaan doen. „Misschien dat ik zondag naar de bekerwedstrijd Vo- lendam-Wageningen kijk, anders naar Jansstraat 53 Telefoon 32 75 74 en 32 23 79 n Jisp tegen BKC, dat is lekker dicht bij”. Vorig seizoen mopperde John Rep nogal over Valencia, dat niet zo best voetbalde. Thans is hij enthousi ast. Er zijn namelijk goede spelers aangetrokken voor een bedrag van ongeveer zeven miljoen gulden, zoals onder anderen Diarte uit Paraguay en Kempes uit Argentinië. Beide spelers zijn sterk aan de bal en scoren flink. Zij staan dan ook hoog op de Spaan se topscorerslijst. Het wielerseizoen op de weg wordt zon dag door de Ren- en Toervereniglng De Bollenstreek afgesloten met het clubkampi- oenschap tijdritten voor amateurs, liefhebbers en veteranen. De deelnemende renners moe ten het 4.590 meter lange parcours aan de Spekkelaan in LIsse zes keer afleggen. Een afstand derhalve van 27 km. Aan Hans Stee- kers valt de eer te beurt om zijn vorig jaar veroverde tijdrittitel te mogen verdedigen. Tot zijn voornaam.se rivalen behoren onder meer een Gerard Looyestein, Bas Langeveld, Arie Drost, Sjaak v. d. Meer, Arie v. d. Burg, Nico Slingerland en Charles Cocqheldt. De eerste renner vertrekt zondagmorgen reeds om half negen en de volgorde van de start wordt bij loting bepaald. Omdat er in het zaterdagvoetbal komende zaterdag zowel voor de competitie als beker niet gespeeld hoeft te worden, gaan DSC'74 (vierde klas) en Kennemerland (derde klas) op het nieuwe sportveldencomplex aan de Boerhaavelaan-Oost In een vriéndelijke partij voetbal met elkaar aan de slag. DALLAS (Reuter) De schorsing van drie weken heeft Ilie Nastase in financieel opzicht geen schade berokkend. De temperamentvolle Roemeen kreeg voor zijn slechte gedrag in de party tegen de Duitser Pohmann tijdens Forest Hills een boete van duizend dollar. Aangezien hij daarmee over de grens van 3000 dollar kwam voor het seizoen 1976 volgde een automatische schorsing, die inging op 27 september. Als gevolg hiervan mocht Nastase niet deelnemen aan Grand Prix toernooien, maar wel aan andere toernooien en exhibities. E 1977 reclaim ge prijs ’000 sl '5. 500 st/ 65 ijzen pe ren ooi etiket i etc al 20 ’1047. John Rep erg teleurgesteld IOC wil maatregelen tegen Canada en Afrika Johnny Rep: „Ik had er graag bij willen zijn’’. namelijk weer in een andere compe titie met andere geselecteerden, van wie nog verscheidene in volledige dienst zijn. Op geld kijkt men dus niet bij Valencia, dat dankzij forse recettes en goede sponsors een rijke club is. Het publiek leeft temperamentvol mee met Valencia, dat nu uitver kochte stadions trekt. Zondag waren er ook weer 50.000 mensen. „Voor een overdekte zitplaats betalen de Span jaarden grif 35 gulden. Een staan plaats kost nog altijd 15 of 20 gulden. De mensen mogen dan in doorsnee niet veel verdienen, voor voetbal heb ben ze alles over”, aldus Rep. Zondag 17 oktober speelt Valencia op de Canarische Eilanden tegen Las Pal mas. De ploeg moet dan in totaal vijf uur vliegen voor één voetbalwed strijd. Geen kleinigheid, maar je raakt eraan gewend, ventileert Rep. 7725 Het Franse voetbalelftal dat zaterdag in Sofia tegen Bulgarije speelt in de voorronde om de wereldbeker heeft vier Saint-Étienne spelers opgenomen. De Franse landskampioen speelt tegen PSV in de tweede Europacupron- de. Ferrari heeft wereldkampioen Niki Lauda een premie van 100.000 DM in het vooruitzicht gesteld, wanneer de coureur zijn wereldtitel volgend jaar kan prolongeren. De loting voor de derde ronde van het voetbaltoernooi om de UEFA-cup, is vastge- ^teld op 5 november, in Zürich. De wedstrij den worden 24 november en 8 december gespeeld. Muhammad Ali bokst wellicht verder, al is het niet meer voor de wereldtitel, verklaarde de wereldkampioen zwaargewicht in Düssel dorf. Olympisch kampioen op de 100 meter, Cawfor, uit Tinia stopt met de wedstrijd sport. Pikeur ftartwig Steenken fWdld) behaalde zijn eerste overwinning in de „Horse of the year show” op Wembley, met Early Winning, be Westduitse ging foutloos rond, zes secon den sneller dan de Brit Broome. Eddy Merckx zal dit jaar niet meer in een wielerwedstrijd uitkomen. „Als ik nu mijn rugblessure niet laat genezen, kom ik nooit meer op de fiets”, zei de Belg gisteren. Hij heeft dan ook evenals wereldkampioen Fred dy Maertens af gezegd voor de laatste klassie ker van dit seizoen, de Ronde van Lombardi j- Wim Kelleners, 26 jaar, zal volgend jaar zijn, rentree maken als profwielrenner. Hij heeft een contract getekend bij de Goudse wielerploeg De Onderneming. De 24-jarige profwielrenner Bennie Geulen is ontslagen bij Maes-Rokado. Een en ander is het gevolg van het feit dat Rokado zich terugtrekt als sponsor van de ploeg en Maes genoodzaakt is de équipe in te krimpen. De Amerikaan Roscoe Tanner heeft in San Francisco een internationaal tennistoernooi op zijn naarn gebracht. In de finale won hij met 4-6, 7-5, 6-0 van Brian Gottfried. De Aziatische leden van de internationale voetbalfederatie (FIFA) zullen moeten terug komen op de uitstoting van Israel uit de Aziatische confederatie o<f anders moeten af treden als FIFA-leden, aldus is gisteren in Zürich gezegd door FIFA-woordvoerder René Courte. „Wij zullen niet toegeven aan druk uit Azië, aldus Courte. Dit standpunt is door de FIFA ingenomen tijdens de vergadering van het uitvoerend orgaan van de Federatie in Praag. f 17466 I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13