Uniek vervoersapparaat in Noord- Holland Begrotingsbehand eling TWEE NIEUWE AUTOBUSJES Beverwijk nieuwe stijl VOOR VERVOER INVALIDEN Scapinoballet op scholen en in Nieuwe Slof Alarmeringssysteem brandweer Beverwijk wordt vernieuwd stand Pompstation in duinen vrijdag in gebruik •t VEILINGEN B Volop werk voor «.r O spuitploeg" K D 11 a PROGRAMMA KINDERBOEKENWEEK WIJK AAN ZEE r Geldlening voor Klaveijasdrive werd groot succes mW^MMBEVERWIJK 'Kom'ns bi| me dineren. I fililiï IB Vier blokken in vier vergaderingen Rijwielspecialist opent winkel 'Kom 'ns bij me dineren. „Jong Hercules” ^■1 BEVEF WIJK-HEEMSKERK 6 19 7 6 OKTOBER ZATERDAG 9 (Van een onzer verslaggeefsters) Vrijwilligers Schenkingen F y VELSEN I H lichtinstallatie Op en iilii - Bss BEVERWIJK In Huize Scheybeek zijn vrijdagmorgen twee gloed nieuwe autobusjes overgedragen voor het vervoer van lichamelijk gehan dicapten, eventueel met hun rolstoelen. Aan dit op zich simpele feit zijn jaren van moeizaam overleg en groeien naar een samenwerkingsvorm vooraf gegaan. Maar met dit doorzettingsvermogen en deze vasthoudend heid, waarbij de BSCR met name mag worden genoemd, is dan ook be reikt, dat de IJmond als enige regio in Noord-Holland beschikt over een goed vervoersapparaat voor lichamelijk gehandicapten. BK' V SONLSTA - HEEMSKERK Tv? hu (Van een onzer verslaggevers) Hi Dim 5 ,J (ADVERTENTIE) en F. De unieke oplossing die voor dit pro bleem in de IJmond is gevonden wordt als een voorbeeld gezien van hoe het in de andere regio’s in Noord-Holland ook zou moeten. Na aftrek van de kosten hielden dc organisatoren 400 over. Gehoopt wordt dat de volgende klaverj asdrive die op 20 oktober vanaf 20 uur wederom in café Sport wordt gehouden, een even groot of zo mogelijk nog groter bedrag zal gaan opleveren. en talloze andere uitstekende steaks en internationale gerechten. Tja, ik hou van culinaire hoogstandjes, dat zult u wel merken!" Openingstijden: zo-, t/m vrij. 12.00 - 15.00 uur. Elke avond 18.00 - 23.00 uur. Op zondag Brunch na koffieconcert. Deze maand speelt voor |M J— Oil* Dftftltl 1 u het John Breughel Trio Uw !>IIJ IWrUIÏle BEVERWIJK De eerste stap op de weg naar een nieuwe wtfze van begrotings behandeling is gezet. Het onderzoek van de begroting door de diverse raadscommis sies zal nu via de zogenoemde blokvorming geschieden. Werden er vroeger vaak 15 vergaderingen aan gewijd, nu kan men volstaan met vier bij tenkomsten, die worden gehouden op dinsdag 26 oktober, donderdag 28 oktober, maandag 1 november en dinsdag 2 november. Re uu BEVERWIJK. De door de zaalvoet- balvereniging Sport en klaverjasvereni- ging Meerestein gehouden klaverjasd’-ivc ten bate van het revalidatiecentrum He liomare is een groot succes geworfen. IJ Rl bij v inges De 1 afscl nade Haai Rijk: Ekst ■■Ju® „ik heb niet voor niets de onvervalste, Amerikaanse prime rib of beef De heer Stam legde in zijn dankwoord de nadruk op zijn grote bewondering en respect voor de vrijwilligers die de bus jes rijden, om daarna de sleutels ervan formeel over te dragen aan de vertegen woordigers van de Stichting Vervoer Li chamelijk Gehandicapten, maar in feite aan de voorzitters van„Op Hoop van Zegen” en de Invaliden Hulpverlenings dienst, Het 28 BEVERWIJK. De opleving in de bloemenhandel is ook deze week achter wege gebleven. De buiten troschrysanten spelen in het nog veelzijdige aanvoer- pakket de hoofdschotel. 1 i Maandag 18 oktober wordt in de bibli otheek vanaf 15 uur een sprookjesmid- dag georganiseerd voor 5 tot en met 10- jarigen; woensdag 20 oktober wordt eveneens vanaf 15 uur in het filiaal een voorleesuurtje gehouden terwijl het pro gramma donderdag 21 oktober -met de vertoning van de film „Sabu er. de Toverring” in Heliomare wordt afgeslo ten. Aanvang van deze voorstelling 15 uur. B. en W. willen ook een krediet be schikbaar stellen voor de aanschaf van een nieuwe persvulinstallatie. De kosten hiervan bedragen 37.500. De brandweer is voor het vullen van de persluchtappa- ratuur nu aangewezen op Velsen of Haarlem. De derde en laatste uitgave ten behoeve van het brandweerkorps handelt om adembeschermende midde len. De kosten van zes nieuwe perslucht- apparten worden geraamd op 900. In totaal komen de kosten van deze drie nieuwe brandweerprojecten op 226.500. Op de foto de overdracht van de busjes. Van links naar rechts de heer R. Hols, voorzitter Stichting Beheer Vervoers middelen Vrijwilligers Organisaties, de heer J. Bast, voorzitter van „Op Hoop van Zegen”, de heer P. J. Stam, voorzit ter van de Commissie Lichamelijk Ge handicapten, Hanny Winkoop van de BSCR die de langdurige procedure bege leidde en de heer P. M. Kok van de Invaliden Hulpverleningsdienst. I De alarmcentrale zal door middel van een directe lijnverbinding worden aan gesloten op de centrale van de Heems kerkse brandweer, hetgeen verband houdt met de gemeenschappelijke belangen in het IJmondgebied, zoals Hoogovens, Rijksweg 9, Heliomare, Velsertunnel en de woonwijken Oisterwijk en Meert- stein. BEVERWIJK. - Het pand van speel- goedhuis Boumans aan de Zeestraat heeft al weer een nieuwe bestemming gevonden. Binnenkort opent rijwielspeci- alist' Dirk Klomp er zijn zaak. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het verbindingssy- steem van de vrijwillige brandweer wordt vernieuwd. Het thans in gebruik zijn, 25 jaar oude systeem is totaal verouderd en volkomen ontoereikend. Het nieuwe alarmerings- en communica tiesysteem gaat 180.000 kosten. B. en W. vragen de raad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Deze commissievergaderingen begin nen om 16 uur en worden van 18 tot 19 30 uur onderbroken om de leden en het publiek in de gelegenheid te stellen thuis een hapje te eten. Tijdens de vergaderingen worden ge stelde vragen zo mogelijk onmiddellijk mondeling, dan wel enige tijd later schriftelijk beantwoord. Van de verga deringen zullen verslagen worden ge maakt. waarin de vragen en antwoorden kort gememoreerd worden. Deze vragen komen niet meer aan de orde bij de algemene beschouwingen tijdens de be- grotingsvergaderingen op dinsdag 26, woensdag 27 en donderdag 28 oktober. De blokvorming van de begroting be staat uit: 1) onderwijs, culturele zaken, jeugdzaken, sport en recreatie; 2) alge mene zaken, openbare orde, verkeer en voorlichting; 3) openbare werken, aan- en verkopen, volkshuisvesting, stadsuit breiding en milieuzaken; 4) financiën, gasbedrijf, middenstand, sociale zaken en volksgezondheid. GROENTEVEILING De vele regenbuitn beginnen de koude gronds tuinbouw parten te spelen. Voor al de spinazie en de sla krijgen hier last - van, temeer daar de groei niet zo snel meer gaat nu de nachten langer worden. De goede kwaliteiten kunnen nog steeds goed verkocht worden. De spinazie ging tot 165 cent per kilo en de sla tot 45 cent per krop. Bij de mindere sortering was er wat doorgedraaid. Andijvie is met een dagaanvoer van 25.000 kilo wel het belangrijkste produkt wat de aan- voet; betreft. De prijzen schommelen tussen de 15 en 50 cent per kilo. Na een week van gematigde prijzen zag men de bospeen weer boven een gulden de bos komen. Ook de prei trok weer aan en ging tot 107 cent per kilo. Bij de toma ten trad een licht prijsherstel in. Van de wat meer op de winter georiënteerde produkten blijven de prijzen vrij stabiel. Bloemkool en bonensoorten, die overi gens vrij snel opraken, zijn goed aan de prijs. Daarmee was voldaan aan de voor waarden om de 30.000 te verwerven, maar men had 50.000 nodig. Er werd een beroep gedaan op de gemeente, in „Huis ter Wijck” werd een bazar voor dit doel gehouden die 12.500 opleverde, de Lyons Club fourneerde 2500, Hoogo vens deed 5000 in het potje, de IJmond- afdeling van Round Table voegde er nog eens 1600 aan toe. Daarmee was de "’’/'aanschaf van de busjes veilig gesteld. Deze moeten nog voor het vervoer van lichamelijk gehandicapten worden inge richt en dat vergt nog een aanzienlijk bedrag, maar men hoopt dat ook bin nenkort voor elkaar te krijgen. tage van de lichamelijk gehandicapten in staat is zelf een aangepaste auto te besturen, maar er blijft altijd een hele grote groep óver die dat niet kan. Voor htn biedt het openbaar vervoer absoluut geen oplossing, evenmin als het gebruik van taxi’s, die daarvoor niet zijn inge richt. AMSTIR[>U\ Kattengat 1. Amsterdam. Tel. 020-21 22 23 WIJK AAN ZEE. In samenwerking met het revalidatiecentrum „Heliomare” besteedt opk het bibliotheekfiliaal aan De Zwaanstraat in Wijk aan Zee aan dacht aan de komende kinderboeken week. Dit alles vertelde vrijdagmorgen de voorzitter van de Commissie Lichamelijk Gehandicapten ook gegroeid uit de samenwerking de heer P. J. Stam, die dank bracht aan allen die de aanschaf van de busjes mogelijk hebben gemaakt en ondei meer ook aan de Pronviciale Revalidatie Stichting Noord-Holland als adviserend orgaan. De woordvoerder van deze stichting, drs. B. Steenaert noemde even het getal van dertieneneenhalfdui- zend rolstoelgebruikers in Nederland. Hij noemde het een verheugende ont- wikkeling, dat een aanzienlijk percen- Na heel veel vergaderingen en overleg kwam de samenwerking tussen de inva lidenvereniging ,,Op Hoog van Zegen” en de Invaliden Hulpverleningsdienst (IHVD) in deze tot stand, die samen de Stichting Vervoer Lichamelijk Gehandi- capten als beheersorganisatie oprichtten. Het nieuwe verbindingsyssteem kan met een minimum aan kosten in elk regionaal radionetwerk worden ingepast. Om het systeem eenvoudig en goedkoo te houden zullen de brandmelding en de Voor het benodigde geld zo’n halve ton werd destijds in overleg met de BSCR een aanvraag ingediend bij het Nederlands Revalidatiefonds. Dat was bereid 30.000 beschikbaar te stellen op voorwaarde echter, dat er een samen werkingsvorm zou groeien tussen de zich in de IJmond op dit terrein bewegende particuliere verenigingen, alsmede een beheersorganisatie met betrekking tot het materieel. RUIM 800 HEEMSKERKERS, jong en oud, hebben zich vrijdagmorgen in Huize St. Agnes aan de Laan van Assumburg tegen griep laten inenten. De massale griepvaccinatie was een actie van acht Heemskerkse huisartsen. Vier van hen, de artsen Naber, Schumacher, Kloek en Bakker, hanteerden in samenwerking met een team van Philips Duphar de injectiespuit. „Alles verliep bijzonder goed”, aldus mevrouw De Bont, directri ce van het bejaardentehuis St. Agnes. De „spuitploeg” bezocht ook het bejaarden tehuis Westerheem om de daar wonende bejaarden tegen griep in te enten. Hoewel de prijzen aantrokken, zijn ze toch wel aan de lage kant. Voor de troschrysanten betaalde men 150 cent per bos. De geplozen chrysanten varieer den van 30 tot 75 cent per stuk, terwijl de jaar rond tot 240 cent per bos kwam. Anjers hebben de laatste weken een flinke stap terug moeten doen en had den de grootste moeite om tot 40 cent per stuk te komen. Dit gold ook voor de trosanjers, die nauwelijks twee gulden per bos opbrachten. Bij de rozen liepen t sommige soorten wat in prijs uit. De schaarste was hier debef aan, De freesia’s lagen goed in de markt. Bij de nerinen kwamen grote partijen van bui- - ten gesneden aan de veiling, die de prijs van de kasprodukten beïnvloeden. De laatste gladiolen gaan voor matige prijs terug en mooie cyclameS noteerden ze ven gulden. DE busjes zijn er nu. De vrijwilligers, die dag en nacht en in de weekenden bereid zijn om de gehandicapten te ver- voéren, waren er al heel lang en zij zijn het in de eerste plaats die deze unieke vorm van vervoer in een soort continu bedrijf mogelijk maken. Dat zij nu ein delijk kunnen beschikken over doelmati ge en speciaal ingerichte voertuigen is een feit waarover velen zich kunnen verheugen omdat velen er zich voor ingespannen hebben. Het nieuwe oefenveld aan de St. Aag- tendijk kan binnenkort door Jong Her cules” en „De Kennemers” in gebruik worden genomen. De gemeente liet de verenigingen weten voor de aanleg en het onderho ud van het oefenveld te willen zorgen e n dat de clubs zelf die nen te zorgen voor een lichtinstallatie. Ondanks de hierteg en geuite bezwaren wil de gemeente niet van deze gedrags lijn afwijken’ daar- anders bepaalde ver enigingen ten o nrecht zouden wo rden bevoordeeld. Wel wil de gemeente de clubs, d ie n iet over d e nodige g elden beschikken, financieel steunen. „Jong Hercules” diende daarop een verzoek in ter financiering van de kosten van een lichtinstallatie HEEMSKERK. Vrijdagmorgen 15 oktober om 10.15 uur zal drs. R. J. de Wit, commissaris van de Koningin, het pompstation „Wim Mensink” in de dui nen nabij Wijk aan Zee officieel in gebruik stellen. Het pompstation gaat voor de toekom stige drinkwatervoorziening voor Noord- Holland benoorden het Noordzeekanaal een belangrijke rol spelen. Het is be doeld voor de produktie van drinkwater, hoofdzakelijk uit geïnfiltreerd opper vlaktewater en deels ook uit duinwater. Bij het station, dat 21 miljoen gulden heeft gekost, is een 50 ha. groot infiltra- tiegebied ingericht waar thans voorge zuiverd oppervlaktewater uit de Lek wordt geïnfiltreerd. Omstreeks 1980 zal na het gereedkomen van het derde leidingstelsel voorgezuiverd oppervlakte water uit het Ijsselmeer worden aange voerd. Het pompstation kan jaarlijks 22 miljoen kubieke meter water per jaar verwerken. BEVERWIJK. B. en W. willen dc christelijke voetbalvereniging „Jong Hercules” helpen bij de financiering van een lichtinstallatie voor het oefenveld aan de St. Aaagtendijk. De vereniging krijgt 15.000 tegen een rente van 10 procent. De looptijd van de lening be draagt maximaal 15 jaar. C. Duin en K. A. Wiegman, Alkmaar, D. van Baren en E. Bosman, Rijssen, R. G. Bakkernes en G. van Vuuren, IJmuiden, J. Siks en S. Middel Wijk aan Zee. OVERLEDEN: J. J. Nan, 72 jr., echt genoot van M. W. Duiker, IJmuiden K. Westbroek, 84 jr. echtgenote van J. Pel grim, Santpoort, J. Meijer, 91 jr., wedu we van J. C. Verwer, IJmuiden. HEEMSKERK. Geboren: Stefan Diemeer, Doningo Correa Marichal, Ni- colaas Welboren, Michael van Veen, Mi chel de Ruiter, Martij n de Graaff, Mar- jon van de Wakker. Ondertrouwd: P. N. van Wijngaarden E. Nagelkerke, W. J. Cohrs en A. Zuiderveld, F. A. Kooiman en T. A. M. Eist, R. Lettermeijer en N. Kemkess T. C. Zoon en J. Mijnen, C. Smit en A. Otten, G. M. Brandjes en J. M. Hensen, R. Docter en IJ. de Jong, P. Bost en S. Eelman. Gehuwd: C. J. Dekker en T. A. M. Mulder, E. Wijnstra en E. Romoda, R. Joukes en J. van Bommel. A. Ooms en Sj. Verduijn. (Van een onzer verslaggevers) In de bekende sfeer van de eigen omgeving, namelijk het klasselokaal, en in het bijzijn van de eigen leerkracht komt iemand van de educatieve afdeling van het Scapinoballet de kinderen ver trouwd maken met enkele choreografi sche begrippen. Het gaat er in deze les niet om welke passen in de balletwereld worden gebruikt, doch er wordt veel aandacht geschonken aan de werkwijze, waarop een ballet ontstaat. Er wordt, gewezen op de structuur van een ballet', vooral gericht op het lijnenspel. Samen met de kinderen worden deze lijnen fpgebouwd en tevens uitgevoerd. Daarna worden de balletten, die in de voorstel- 1 l'ingen worden gebracht zoveel mogelijk verduidelijkt, opdat de leerlingen niet onvoorbereid het theater zullen binnen stappen. In 197C is het Scapino-ballet met deze lessen begonnen en men heeft er steeds meer gestalte aan kunnen geven. Voor heen bestonden dergelijke lessen niet en het heeft ook enkele jaren geduurd voordat men over een voldoend aantal mensen kon beschikken om de lessen te verzorgen. Momenteel is er een aparte groep binnen het Scapino-ballet, die, voorafgaande aan de voorstellingen, het gehele land doortrekt. Op woensdag 17 november zal voor de scholen, die hebben deelgenomen aan de lessen: „Scapino een uur in de klas”, een voorstelling van Scapino-10 worden ge organiseerd in ,,De Nieuwe Slof”. Gelet op de grote belangstelling voor de Scapd- nolessen, heeft de Commissie Culturele Vorming Schooljeugd moeten besluiten zelfs twee voorstellingen te laten verzor gen. De voorstellingen beginnen om 11 uur en om 14 uur. Elke voorstelling duurt ruim 60 minuten en omvat een drietal balletten, te weten „Carambole”, -Vogels van verschillende pluimage” en „Zonnige Dag”. BEVERWIJK. Het Scapinoballet zal tot en met 28 oktober voor de leerlingen van dc 5e en 6e klassen van de lagere scholen en de b.l.o.-scholen de lessen Scapino een uur in de klas” verzorgen. Deze lessen zijn tevens be doeld als een voorbereiding op de Scapi- no-10 voorstellingen, welke op 17 no vember in „De Nieuwe Slof” bezocht zullen worden. Zowel de lessen „Scapino een uur in de klas” als de Scapino-10 voorstellingen zijn een initiatief van de Beverwijkse Commissie Culturele Vorming School jeugd. alarmeripg lokaal geschieden. De mel ding kömt tegelijkertijd bij- de brand weer en de politie binnen. Indien de brandweer aanwezig is (overdag) zal de verwekking van de brandmelding en het alarmeren door de brandweer worden gedaan, ’s Nachts en bijvoorbeeld indien de brandweer is uitgerukt, neemt de politie deze taak op zich. De verdere afwikkeling van de werkzaamheden ge schiedt dan weer door de brandweer. GEBOREN: F. J. Franken-van Zilt, z., Santpoort, B. J. van Niekerken-van Eek, z., Driehuis, G. Kramer-Klopper, d., IJ muiden, T. Jonkman-van der Aart, z., Santpoort. ONDERTROUWD: M. Nieuwkoop, Sprang-Capelle en G. Tooms, Bakker straat 13, IJmuiden. E. Doornebal en R. T. Bakker beiden Santpoort, J. A. C. Koerts en A. de Boer, beiden IJmuiden, G. C. Webbe, IJmuiden en C. C. van den Brink, Velsen(zuid)., P. C. W. de Jong Beverwijk en M. M. du Pont, IJmuiden, H. L. G. Handgraaf, IJmuiden en W. V. Zeeuw, Velsen(noord), M. H. Akkerman, IJmuiden en Y. M. F. Elberse, Velsen (zuid). H. C. Raspoort, IJmuiden en M. Y. Stolwijk Santpoort. A. A. C. M. Ooster- baan, Amsterdan en E. J. M. Kuypers, IJmuiden, R. van Engelsdorp Gastelaars, Santpoort en F. M. van Strijbos, ’s- Gravenhage. GEHUWD: C. M. P. van Est en A. Blenk, Badhoevedorp, J. Visser en C. A. M. Tromp, IJmuiden, C. G. M. Opper- veld en W. den Dikken, Santpoort, J. C. Ex

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6