Barcelona-speler doet wel mee tegen Noord-lerland NEESKENS ZWAAR GESTRAFT Sectiebestuur gaat misschien met FBO praten Golf van arrestaties in Engeland T elstar Wageningen profiteerde knap GROVE FOUTEN wil Dick VAN VOLENDAM Helling huren I Thuiswedstrijden Haarlem en Telstar SPOIiïWM ff® if te. IN TWEEDE RONDE KNVB-BEKER: /..J 13 SPORT MAANDAG 1 1 19 7 6 OKTOBER antel ne. F 1 VOLENDAM Evenals vorig jaar heeft Volendam de eerste be kerende niet overleefd. Toen moest de formatie van trainer Leo Steeg- mag een 3-1 nederlaag tegen Rhe- den incasseren. Gisteren herhaalde de geschiedenis zich, al was Wage ningen nu tegenstander, en moest Volendam toezien hoe een 2-2 stand binnen een half uur spelen in de tweede helft door defensiefouten in 2-4 was veranderd. ililf SPORTIEF Plan Jaap van Praag vindt weinig bijval (Van onze /sportredactie) (Van onze sportredactie) Dick Helling: wellicht terug naar oude club. (Van onze portredactie) Verkorte versie idee Derks (Van onze sportredactie) L42 Jaap van Praag tijdens zijn betoog in de FBO-vergadering, waar hij met minder sterke opmerkingen kwam dan vorige week in Manchester toen hij een flinue aanval voorspelde. speler Albert Emon werd voor vijf wedstrijden in Europees verband ge schorst. Emon was tijdens de wed strijd gaan vechten met de Brit Fis hei' en werd met zijn opponent uit het veld gestuurd. De praeses van Ajax bereikte wel, dat er door een delegatie van de FBO wel- DEN HAAG Zowel Haarlem als Telstar zal in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker, in het weekeinde van 20 en 21 november, het voordeel van eigen terrein hebben. Haarlem ontvangt de verrassing van het eredivisie-seizoen, Roda JC, en Telstar neemt het op Schoonenberg op tegen Vitesse, de eerste periode kampioen van de eerste divisie. HILVERSUM. „Om een positief idee positief uit te voeren” heeft de TROS afgezien van een uitvoerig ver slag van de op- en aanmerkingen die scheidsrechter Frans Derks afgelopen Van het uitgebreide verslag werd slechts een sterk verkorte versie uit gezonden. Veel meer dan kreten als „smoel dicht”, „ben jij besodemieterd” en ,,leg neer die bal en laat liggen”, sfeer op het veld echt zo bedorven is als vaak geschreven wordt. >R M Tel 0 JDER utomi eens otste and. 1 e Gr UO23 jeuws Daar was in feite een vroege (volgens trainer Leo Steegman te vroege) ope ningstreffer van Wageningen debet aan. Want nauwelijks had Volendam de af trap en de daaruit volgende eerste eigen aanval zien stranden in de defensie van Wageningen, of Tomas lanceerde Frand- sen. Fred André en Ruud Suurendonk bleven staan voor buitenspel, maar arbi ter Mulder gaf Frandsen vrij spel. Doel man Hoek, die zich in de tweede helft zou bekwamen in uitstekende reddingen Het volledige resultaat van de loting: De GraafschapNEC, AZ ’67Sparta, FC UtrechtAjax, FC TwenteGo Ahead Eagles, PSVFortuna SC, HaarlemRoda JC. FC Den HaagFC WV, FeyenoordEindhoven, TelstarVitesse, PEC/Zwolle FC Dordrecht, MWDe Zwervers, SW—Willem II, WageningenWeber Germani- MCHeerenveen, FC Den BoschFC Groningen, FC AmsterdamExcelsior. >E S 1| redi 75 5 i st/ nizen aren s. et n <al 2104 LS Ierse lie u stvnj ■3744 Char una, Brinl ei. UW 2| N FELSEN. Telstar heeft contact op- r"”'T'.en net Ajax om Dick Helling voor de rest van dit seizoen van de Aunterrlamse vereniging te huren. Tij dens een bespreking tussen het bestuur v-n Telstar en de spelersgroep kwam die wens dit weekeinde opnieuw naar veren. Aangezien ook trainer Joop Cas- tenmiller een dergelijke transactie zou toejuichen, terwijl ook Helling niet on welwillend tegenover een terugkeer naar Velsen staat, wil het Telstar-bestuur al les in het werk stellen om Helling dit se’zeen terug te halen, Alles draait daar bij natuurlijk om het vergoedingsbedrag dat - n Telstar voer Helling zal vragen. BERN (SID). De strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft zaterdag een reeks fikse straf fen uitgedeeld. Willem van Hanegem en Johan Neeskens, die tijdens de eerste halve finale wedstrijd van het Europees kampioenschap in Zagreb tegen Tsjechslowakije uit het veld werden gestuurd, zijn door de UEFA geschorst voor respectievelijk vier en drie interlandwedstrijden voor het Europees kampioenschap. De straffen hebben geen betrekking op de wed strijden in de voorronden van het wereldkampioenschap. Neeskens speelt woensdagavond tegen Noord- lerland dus wel mee. De UEFA maakte zaterdag trou wens een waslijst straffen bekend. De zwaarste straf kreeg de Franse club Olympique Marseille. De Europa-cup- wedstrijd tegen de Engelse bekerwin naar Southampton moest drie keer onderbroken worden, omdat toe veld in smeten. Olympique Marseille moet daarom de eerstvolgende wed strijd in een Europees toernooi spelen in een stadion dat op zijn minst 300 kilometer van Marseille verwijderd ligt. Bovendien moet Olympique een boete van 5000 gulden betalen. De zitkussens bekogeld. Porto heeft vorig jaar ook al eens een wedstrijd op neutraal terrein moeten spelen. 5000 Gulden boete kreeg ook de Joegosla vische club Partizan Belgrado, omdat tijdens de wedstrijd tegen Dynamo Kiev door toeschouwers rookbommen werden gegooid. Temidden der ge strafte spelers, van wie Inisjenko van Dynamo Kiev (dria wedstrijden) de bekendste is bevindt zich ook de naam van Nico Keilen de verzorger van Roda JC. Tijdens de uitwedstrijd tegen Anderlecht betrad hij zonder toestemming het speelveld en werd daarom voor een Europabekerwed- strijd geschorst. Tijdens de vergadering van de FBO, die zaterdag in Utrecht werd gehouden en ruim zes uur duurde, werd geruime tijd aandacht aan het voorstel van Van Praag besteed. Een stemming werd ech ter n cl gehouden. „We hebben alleen maar de miningen gepeild”, vertelde voorzitter Guus Couwenberg na afloop. Tot een stemming is het niet gekomen, omdat Van Praag daarvan afzag. Uit de verschillende meningen kan alleen maar worden opgemerkt dat er zowel voor- als tegenstanders zijn”. Ad Buys (Phoenix, Utrecht) werd winnaar van de zesde PZC-cxoss in Oostkapelle. Piet Vonck, winnaar van vorig jaar, eindigde als tweede. Bij het Europees kampioenschap tolhoc- key voor junioren in Barcellos (Por), is het Nederlandse team vierde geworden. Het Por tugese team veroverde de titel door in de finale met 3-1 te winnen van Spanje. Haico Scharn is eerste geworden in de tiende Lido-cross die in Waalwijk is gehou den. De atleet van Ciko ’66 legde de 8900 meter af in 26 minuten en 55 seconden. De Zweed Waidegaard zegevierde in de 14e editie van de Rally van Sail Remo. Hij had een voorsprong van slechts vier seconden op de Italiaan Munan Muhammad Ali heeft het gevecht tegen de belastingen voorlopig gewonnen. Drie miljoen dollars van zijn gage van zijn titelgevecht tegen Norton werd ingehouden, maar de districtsrechter besliste dat Ali over dat geld mag beschikken. De moeilijkheden in Birmingham waren zaterdagmorgen al vroeg be gonnen. De supporters van Glasgow Rangers trokken een spoor van ver nielingen in de stad. Vijftig van hen werden gearresteerd en ingesloten, zeventig mensen raakten gewond. De schade aan winkels en huizen liep op tot vele duizenden guldens. Daarmee bewezen de Rangers-supporters hun club andermaal een zeer sleahte dienst. Vier jaar geleden zorgden zij er door een massale vechtpartij na de Europa cupfinale van de bekerwin naars tussen Rangers en Dynamo Moskou voor dat hun club werdl ver bannen uit de Europese voetbaltoer nooien. Na de vriendschappelijke wedstrijd tussen Arsenal en Tottenham Hotspur in Londen kwam het eveneens tot excessen. Voetbalsupporters gooiden stenen door ramen van cafe’s en huizen en vernielden verschillende autobussen. De Londense politie re kende 70 vandalen in. Een dag voor de Europa-Cupwedstrijd tegen Manchester United verklaarde de voorzitter van Ajax in Engeland, dat het sectiebestuur betaald voetbal niet langer gehandhaafd kon worden. „Er zijn in het verleden te veel fouten gemaakt. Het is daarom beter dat dit bestuur opstapt. Er zijn al zeker tien clubs, die mijn standpunt delen. Daarom zal ik tijdens de vergadering van de FBO voorstellen om het sectiebestuur te vra gen weg te gaan”, zie Van Praag. viel niet te beluisteren. Inmiddels heeft het gedrag van Derks de voet balwereld danig in opschudding ge bracht. Binnenkort kan hij een uitno diging verwachten van mr. Kern kamp, de voorzitter van de scheids- rechterscommissie betaald voetbal, die graag met Derks wil spreken over diiens gedrag. en daarmee Volendam van een nog gro tere nederlaag redde was evenwel kans loos, 0-1. Toch zou Taze Plat in de 27e minuut Volendam naast Wageningen brengen, toen Bond profiteerde van een te korte terugspeelbal van Broecks op doelman Suvee en Plat eenvoudig kon overnemen, 1-1. In de 42e minuut kon Wageningen opnieuw een voorspong nemen. Plat ver speelde de bal op het middenveld aan Tomas, die Buddingh - de uitblinker van Wageningen - lanceerde. Van Wensveen en André aarzelden, waar Buddingh gre tig van profiteerde, 1-2. Volendam kwam in de 14e minuut van de tweede helft opnieuw aan een gelijkmaker, toen Bond zich plotseling vrijmaakte op de rechtervleugel en een koppende bewe ging van André voldoende was om Su vee naar het net te laten keren, 2-2. Maar vooral in het centrum (André en Suurendonk) klopte het bij Volendam niet. Nadat van Osenbruggen dat ook nog eens had aangetoond - bepaalde Menting tenslotte de eindstand op 2-4, door uit een vrije trap van Buddingh vol komen vrij in te koppen. zondag richtte tot de spelers van AZ’67 en Feyenoord. Derks was zoals bekend buiten medeweten van spe lers, trainers en bestuursleden, op verzoek van de TROS-tv tijdens de wedstrijd uitgerust met een kleine zendermicrofoon. De bedoeling van deze geheime registratie was een ant woord te krijgen op de vraag of de BIRMINGHAM (Reuter). Voor, tijdens en na twee vriendschappelijke voetbalwedstrijden in Engeland is het tot ordinaire excessen gekomen met voetbalsupporters. In Birmingham speelde Aston Villa tegen het Schotse Glasgow Rangers. In de 51e minuut toen Aston Villa op een voorsprong van 2-0 kwam, bestormden honder den Schotse voetbalfans het veld en moest de wedstrijd gestaakt worden. De vijftig aanwezige politieagenten namen harde maatregelen, maar stonden tegen een te grote over macht. Een jeugdige toeschouwer raakte levensgevaarlijk gewond door een serie messteken. Een politieman werd met een schedelbreuk naar het ziekentwis gebracht. O'ok hij verkeer de op dat moment in levensgevaar. Nog drie ordebewaarders raakten ernstig gewond. Jaap van Praag wilde na de vergade ring geen commentaar geven. Ook wei gerde hij te zeggen of hij nu alsnog van plan is een motie van wantrouwen tegen het sectiebestuur in te dienen. Voor de vergadering had hij namelijk laten we ten een motie van wantrouwen tegen het bestuur in te dienen als de FBO zijn voorstel niet zou overnemen. Voor commentaar moet u bij de voorzitter van de FBO zijn” was het enige dat Van Praag wilde loslaten. Hot bestuur van Telstar had een ge sprek met de spelersgroep belegd, omdat het wel eens wilde discussiëren over de huidige gang van zaken bij de Velser vereniging, die momenteel op de onder ste plaats van de ranglijst bungelt. Het werd een voor dit soort gelegenheden vrij openhartige discussie, waarbij het bestuur de spelers een licht gebrek aan discipline verweet en de selectie op haar beurt ophe’dering verzocht over het aan- en verkoopbeleid dat Telstar dit seizoen heeft g’evoerd. Uitgangspunt vormde daarbij uiteraard de slechte po sitie op de ranglijst momenteel. Toch waren beide partijen (bestuur en spelers, de trainers waren niet aanwezig) het er na afloop wel over eens dat er voldoen de kwaliteit in het huidige spelersbe- stand van Telstar zit om uit de proble men te komen. De Portugese club FC Porto moet haar volgende cup-wedstrijd eveneens op een vreemd terrein spelen. Op zijn minst 200 kilometer ver weg. Tijdens, de UEFA-bekerwedstrijd tegen Schalke ’04 had een toeschouwer de scheidsrechter willen molesteren. De man in het zwart was eerder al met UTRECHT. Het voornemen van Jaap van Praag, de voorzitter van Ajax, om tijdens de algemene vergadering van 27 november de bestuursleden van d' sectie betaald voetbal van de KNV!>- naar huis te sturen, zal naar a’lo schijnlijkheid niet deer de meerderheid van de vergadering wensen gesteund. Over het plan van Van Praag werd tijdens de jaarvergadering van de FBO (Federatie Betaald Voetbal Organisatie) uitvoerig gediscussieerd, maar tot een stemming voor een eensluidend stand punt kwam het niet. Het resultaat van de loting impliceert, dat tenminste vijf ploegen die niet in de hoogste klasse spelen zullen doordringen tot de derde ronde. De twee overgebleven amateurciubê (Weber Germanicus en De Zwervers), lootten uitwedstrijden. De Zwer vers moet naar MW, dat daarmee na IJssèlmeervogels opnieuw een club uit het zaterdagvoetbal krijgt te bestrijden en Weber Germanicus is op de „Berg” de opponent van Wageningen. licht een gesprek met het sectiebestuur zal plaatsvinden. De aanwezige sectiebe- stuursleden Stoop, Zwikstra en Van Amerongen zegden de vergadering toe dat zij het sectiebestuur zouden vragen of het bereid is met een delegatie van de FBO te praten. In haar jaarvergadering deelde de FBO nog mee, dat volgend seizoen naar alle waarschijnlijkheid ge start zal worden met een competitie betaald zaalvoetbal. AV A 7

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13