ROUTINE AMSTERDAM t BLEEK TOEREIKEND FULL SPEED DAMES WEER OP SCHOT Duinwijck solde met Arnhem ZEGE KUYS IN RONDE Exercitia AALSMEER Jong Hercules 3.00 Poster SPORTIEF Cijfers Haarlem vielen wat tegen raakte zijn record kwijt k nederlaag ?ed ruime Watervliet op winst door treffer Kees Doesburg Akrides vierde derde lustrum I 1 gs e g Ho H c o i a-v I r-É II- f Keukenhofpuzzel slechts 12l50 Jan Boerma: „Bloemendaal te onbesuisd” Mi f. u I DAMIATE PERS UNIEKE AANBIEDING VOOR ONZE ABONNEES Sr Souwens Autoverhuur ■ti* MAANDAG BENNEBROEK: tart i en ppel, 't de :emi- 1 en ■aag- i den it de gang inde- van x ■XX 19 EEN TRANSIT HUREN? (Van onze hockeymedewerker) leer (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) (Van onze badmintonmedewerker) (Van onze wielermedewerker) belanden. slechts HAARLEM: me De stand in 4B: VEW 5-9; OSDO 5-8; IJMUIDEN: BEVERWIJK: HILLEGOM: HOOFDDORP: ,jes— loven euw- lysen Duinwijck 1 4-11, Haarlem 3-8, Duin wijck 2 4-6, Tilburg 3-2, Arnhem 3-2, Victoria 3-1. Watervliet had zijn opstelling voor de wedstrijd tegen Vlug en Vaardig veran derd en dat gaf nog heel wat problemen. Het was duidelijk te merken dat de diverse spelers-sters nog niet op elkaar een was onale lavo- 8-12. 6-14, AD 1 ïuis- jk-C. Van taar- l 2-0, iman -Bais ?oed folly 7ils- 2>ED ren mes ed- het lorp het Itfke niet niet jnut oor- s sluis- (Toor- Vos- oers- der 2-0, der (Van een medewerker) IJMOND. Het treffen tussen Aals meer en Jong Hercules in de vierde klas B van het zaterdagvoetbal, is overtui gend door de thuisclub gewonnen: 5-1. Eerder was de ontmoeting tussen beide ploegen bij de stand 2-0 voor Aalsmeer vanwege de slechte weers- en terrein- omstandigheden door de scheidsrechter gestaakt en moest daarom in zijn geheel worden overgespeeld. gton 4-4, 4-4, Ved. f 35,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 -Frit- J ma tmij- ite fi kse— 0-1, ■4. -Van 0-1, rink- (1-0), <rt 0- rem., TO- Puzzel en poster zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Ged. Oude Gracht 82 (Centrum) Californiëplein 17 (Schalkwijk) Soendaplein hk, Rijksstraatweg (Noord) Oudeweg 14 (Waarderpolder) Lange Nieuwstraat 427 Zeestraat 18 Bennebroekerlaan 85 - 't Haasje Jhr. Mockkade - VVV Marktplein 140- Boekhandel Roozendaal Een schotloze aanval wist het over wicht dat DKV in de eerste helft had niet in doelpunten uit te drukken. Wa terland nam een 0-1 voorsprong, waarop Hans Bijl iets terug kon doen. Wederom had Waterland het eerste woord maar na een strafworp gemist te hebben was het toch Atie Bijl die 2-2 aantekende. Dit bleek het laatste wapenfeit van DKV dat nog twee tegentreffers moest incasseren. Ellen Romeijn speelde een verdienste lijke wedstrijd in de achterhoede, waar in zij pas dit jaar is opgenomen. Tot nu toe speelde zij zeven jaar lang op de rechtsbuitenplaats en door haar grote routine 2kan zij misschien wat rust brengen in de verdediging, om zodoende de lege plaats die Anneke Staring ach terliet voor een deel op te vullen. IJ- ssing bord m al ippel dat een (Van onze sportredactie) VELSEN. Met een grote feestavond in gebouw Soli in Santpoort heeft de Velser basketbalvereniging Akrides hel derde lustrum gevierd. Tijdens de fees telijke bijeenkomst werd ex-voorzittei Hans van der Bruggen gehuldigd voor het feit dat hij tien jaar lang de voorzit tershamer hanteerde. Met behulp van het beschikbare foto- en filmmateriaal werd een terugblik ge worpen op de afgelopen vijftien jaar. Tevens werd er voor de jongere leden een soort dropping georganiseerd. een won C. Uitgeefster van o.a. Haarlems Dagblad, De Full Speed-dames ontvingen thuis Concordia uit Hillegom. Een tegenstan der die het vooral in de eerste helft moeilijk maakte. Met rust was het dan ook nog maar 1-0 voor Full Speed door een doelpunt van Irmgard van Rixel. Direct na de rust wend het 2-0 door El Apeldoorn. Full Speed liep verder weg: door Hennie Uiterwijk, El Keuvers en Irmgard van Rixel werd het 5-0. Na 5-1 scoorden Van Rixel en Apeldoorn 7-1. Het werd tenslotte 7-2. IJMOND. Met uitzondering van Watervliet hebben de korfbalploegen uit de IJmond het er behoorlijk bij laten liggen. Een schotloos DKV moest het onderspit delven tegen Waterland terwijl Neptunus het niet kon bolwerken tegen Amstel. Watervliet behaalde een zwaar bevochten overwinning op concurrent Vlug en Vaardig en Heemskerk wist niet verder te komen dan een puntenverde ling bij KIOS 2. IJ mond-heren wonnen met ruim ver schil van ZVM- Met rust was het 8-4 voor IJmond. De eindstand 17-8. Piet Strobbe en Paul van Aalst scoorden ieder vier doelpunten. Aad Teeling drie. Het herenduel KIC-DES Odiin werd er een met nii-et minder dan tien strafwor- pen. Alle werden benut. KIC was de sterkste ploeg. Van 8-5 met rust liepen zij weg naar 23-9. Rlnus Adrichem en Jan Heeremans waren voor KIC de topscorers. De uitslag: 1. P. Kuys, Vlijmen; 2. W. Luppers, Purmerend; 3. C. Moritz, Bad- hoevedorp; 4. Th. de Rooy, Utrecht; 5. Th. Oudshoorn, Waverveen. Met een achterstand van 50 meter kwam de Haarlemmer Ron Smit als zesde over de Het wielerfestijn in Alsmeer werd in gezet met een race voor nieuwelingen over 40 km en daarin was Henk Havik uit Zaandam de snelste. Hij was in de laatste bocht naar de finish gedemar reerd en bleef met twee lengtes verschil aan de winnende hand. Tweede was A. van Asten uit Valkenswaard en vijfde H. Akkermans uit Zevenbergen. Peter Dunki-Jacobs, coach van Pinoké toonde zich na afloop tevreden over het bereikte resultaat. „We hebben de wed strijd Amsterdam-Bloemendaal goed be keken, en onze verdedigende taktiek met kansen op counters heeft goed gewerkt”. De stand: Amsterdam 6-12, Pinoké 6-9, Kievieten 6-8, HGC 6-7, HCKZ 6-7, Bloemendaal 6-5, Laren 6-0, Be Fair 6-0. De liefhebbers en veteranen moesten ook 40 km verhapstukken. Door de deel name van een paar Belgen kreeg deze race een internationaal tintje. Nadat alle ontsnappingspogingen in de kiem waren gesmoord, demarreerde Ton v. d. Valk uit Voorschoten bij het ingaan van de laatste ronde en pakte daarmee voldoen de winst om te kunnen zegevieren. Tweede werd de Belg Jos Carpentier, derde zijn landsman Lucien van Aerde, vierde Ko Tolhoek uit lerseke en vijfde de Amsterdammer Jan Koolhof. corner te scoren. Het trio beheerst het patroon aanslaan-stoppen-slaan echter niet voldoende om regelmatig via straf corners te scoren. Ook deze wedstrijd kon Bloemendaal uit vier strafcorners niet één maal scoren. Coacli Cees Bevelander;,, Het trio (Robbie van der Welle, Mar Flohil en Theodoor Doyer) oefent regelmatig op de strafcorner en tijdens de training gaat het altijd wel goed. Waarschijnlijk is tijdens de wedstrijd de druk te groot om het dan net zo goed te doen als op de training”. Behalve de strafcorners waren ook de aanvallen van Bloemendaal niet erg suc cesvol. Het was vooral aan het goede werk van doelman Willem Pijpers en aan dat van de rots in de branding, Cees van Buul, te danken, dat Bloemendaal niet tot de gelijkmaker kon komen. Aan de andere kant werd halverwege de tweede helft het vonnis over Bloemen daal definitief voltrokken. Uit een rom melige situatie na de rebound van een strafcorner wist Peter van der Horst Amsterdam op 2-0 te brengen. Bloemendaal toonde vanaf dat mo ment nog wel karakter door hard te knokken voor een doelpunt, maar deze inspanning was tevergeefs. Amsterdam heeft verdiend gewonnen door dé grote re fysieke kracht, lange ervaring in het landelijke tophockey en het betere be nutten van haar strafcorners. De stand in de hoofdklasse: HCKZ 5- 8, Kampong 5-8, HGC 5-7, Amsterdam 5-7 Hattem 5-6 Oranje Zwart 5-6, Til burg 5-6 MEP 5-3 Laren 5-3, Bloemen daal 5-3 Schaerwijde 5-2, Nijmegen 5-1. De dames van Bloemendaal kwamen thuis tot een 0-0 tegen Pinoké. Vooral in de eerste helft pakte Bloemendaal Pino ké, dat zich terugtrok in de verdediging, flink aan. Twee aanvallen resulteerden in een schot tegen de paal, het is pure pech dat Bloemendaal bij deze kansen geen voorsprong bereikte. Ellen Romeijn: „De eerste helft ging het erg goed. In de tweede zakten we iets terug. We werden wat nerveus omdat er geen doelpunt kwam. Bovendien liet de afwerking van de aanvallen nogal wat te wensen over. We zijn dan ook zeker niet tevreden met het bereikte resultaat. Aan het einde van de tweede helft dreigde Bloemendaal zelfs nog te verlie zen, toen Pinoké plotseling een slotof- .J-.-. IJMOND. Hoe een verbetering van accommodatie invloed heeft op de pres taties, is wel het beste zichtbaar bij het IJmuidense Full Speed. Het slechte veld in sportpark „Schoonenberg” had een negatieve invloed op spel en club. Nu de gemeente Velsen aan het Gijzenveld- plantsoen een hard speelveld heeft toe bewezen is de vereniging duidelijk in opmars. BLOEMENDAAL Met de grote ne derlaag van vorige week tegen Hattem nog in gedachten speelde het eerste herenteam van Bloemendaal gisteren te gen hockeygrootmacht Amsterdam. Bloemendaal bood veel weerstand tegen het aanvallende spel van de ploeg die al vele jaren meedraait aan de top van het Nederlandse hoekey. De kracht van Am sterdam was echter groot genoeg om de verdedigende taktiek van Bloemendaal te overtroeven, en Amsterdamn haalde dan ook een verdiende 2-0 winst. AALSMEER Na een spannend koersverloop is de ronde van Aalsmeer, zaterdagmiddag door de Halfwegse Sportclub De Bataaf op het parcours aan de Sportlaan georganiseerd, gewon nen door Peter Kuys uit Vlijmen. De Brabander was de snelste finisher van een vijf man sterk kopgroepje, dat zieb in de slotfase van de hoofdmacht had afgezonderd. Rob Borst uit Zwanenburg kwam in het bezit van de leidersprijs. De kleurenpracht van de Keukenhof te Lisse op pUZZGl (90 x 60 cm - 1500 stukjes) en pOStGf (90 x 60 cm) HAARLEM. Sportier gezien weder om een erg vlak badminton weekend: landskampioen Duinwijck 1 solde met Arnhem (11-0), terwijl het tweede meer moeite had met Victoria (5-6). Haarlem deed tegen Tilburg wat er van verwacht werd, namelijk winnen. AI vielen de cijfers 4-7, wat tegen het Haarlemse kamp. Verrassend was wel het begin van de strijd omdat achtereenvolgens de heren De Vogel, Mesquila en Leidelmei. jer verloren van hun tegenstanders. Haarlem was niet geheel compleet in die zin dat Loek Aiders niets speelde, ter wijl Guus de Vogel niet optimaal gemo tiveerd leek tegen de goed spelende Huub Geelhoed. fensief begon en twee strafcorners kreeg. Sita Swierenga redde Bloemen- daaal van de ondergang,, door in de laatste minuten een bal van de lijn te vegen. Bloemendaal-doelman Daan Koppejan heeft het moeilijk bij Al in de eerste minuut nam Aalsmeer een 1-0 voorsprong en het liep een kwartier later tot 2-0 uit. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft haalde Feyke de Haan tot 2-1 op. Door een blessure geplaagd, moest Henk de Nijs bij de Beverwijkers op slag van rust plaatsmaken voor Sam de Jong. Na de hervatting viel Jong Hercules driftig aan, maar het kwam niet verder dan een reeks hoekschoppen. Toen de gast heren met nog en kwartier te spelen tot 3-1 uitliepen, was het verweer van de bezoekers gebroken. Met nog twee doelpunten kwam Aalsmeer tot een rui- 5-1 overwinning. De schotvaardige Van Kooningen had met vier treffers belangrijk aandeel in de zege. Hij zijn directe bewaker Jaap Adding meerdere keren te snel af. ingespeeld waren, hetgeen ook het spel peil niet ten goede kwam. De Beverwij kers kwamen met 0-1 achter maar een treffer van Marjan Weijers bracht de ploegen weer naast elkaar. De bezoekers namen toen het initiatief over en scoor den 1-2 waarop Nico Meijland via een strafworp voor 2-2 zorgde. Vlug en Vaardig bleef voorlopig echter de beste kansen behouden en drukte dat uit in twee doelpunten 2-4. Deze stand bracht de gevaarlijke Marjan Weijers weer voor de korf en met haar tweede doel punt scoorde zij 3-4, gevolgd door een benutte strafworp van Alfred van Goe- them. Peter van de Veer was daarna op schot: hij scoorde tweemaal waardoor Watervliet opeens een flinke voorsprong had. Vlug en Vaardig kwam echter goed terug, maakte gelijk en begon' toen om onbegrijpelijke reden het spel te bevrie zen zonder een poging te doen de win nende treffer te scoren. Watervliet pro fiteerde hiervan door Kees Doesburg, die met een doeltreffend afstandsschot matchwinnaar werd. Dat het niet desastreus afliep is toch voor een groot gedeelte te danken aan de Haarlem-damesAlleen het gemengd dubbel van Cock Koenenkoop en Elly Deen ging nog verloren. Door dit resul taat blijft debutant Victoria op de laat ste plaats staan. Onthutsend was de zwakte waarmee het vorig seizoen zo veelbelovende Arnhem Duinwijck 1 te gemoet trad. De Arnhemmers slaagden er,niet in ook maar éné game te winnen en wisten op een dames- en enkelspel na niet tot de tien punten te komen. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat het eerste team gisteren volledig uit „Ridders” bestond omdat Guus v. d. Vlugt deelnam aan de open kampioen schappen van Tsjecho-Slowakije. Ook Rob en Marjan Ridder waren derhalve aanwezig, aangezien bondsco ach Sörensen het toernooi als te zwak bezet en dus niet nodig voor hen kwali ficeerde. Duinwijck 2 ondervond van Victoria onverwacht veel tegenstand, zij het dat de inbreng van W. K. Hackenitz met drie nederlagen niet erg groot was. Knap was, de zege van An Silvertand op Margot Kramer met maar liefst 11-0, 11-1. De vijfde verliespartij van de Haarlemmers ontstond door de verlies partij van Jan Frölich tegen André Wierts. Een van de fraaiste partijen was echter de winst van het koppel Kramer- Visman op Breuer-Plotzner met 18-17 in de derde game na met 13-6 te hebben achtergestaan, zodat toch 1 punt aan het totaal kon worden toegevoegd. Neptunus speelde tegen het sterke Amstel een goede eerste helft en sloot die af met 5-5. Na de thee liep Amstel echter gedecideerd naar 9-5 weg van de IJmuidenaren die nog wel drie keer scoorden maar de winst toch met 8-12 aan de gasten moesten laten. Joop Wiel- houwer zorgde voor drie treffers, Han Hopman en Rob van de Berg maakten er twee terwijl het achttal werd volge maakt door Lonie Verkerk. In het hoofdnummer van de amateurs werden vele uitlooppogingen onderno men en daardoor kreeg het koersverloop een wisselend beeld. De strijdvaardige Haarlemmer Peter v. d. Knoop en Rob Brost uit Zwanenburg reden het langst met een kleine voorsprong voorop, maar moesten tenslotte toch capituleren voor de jagendé overmacht van het peloon. Borst was toen vrijwel zeker van de leidersprijs. Met nog een paar rondjes in het verschiet, ontsnapten Peter Kuys, Wil Luppers, Co Moritz, Theo de Rooy en „good old” Theo Oudshoorn. Zij for ceerden de beslissende ontsnapping, want ondanks een wilde achtervolgeing van Ron Smit en Peter Zijerveld, bleven zij buiten schot. In de eindsprint bleek Kuys over de meeste reserves te be schikken. Bloemendaal kon zich voor rust met uitvallen vanaf eigen helft aanvallend flink uitleven. De counters van Bloe mendaal, waaronder enkele schitterende soli van Theodoor Doyer en vele, dooi Arthur Goll goed opgezette aanvallen waren minstens zo gevaarlijk als de voortdurende druk die Amsterdam op de Bloemendaal-defensie uitoefende. Verder spreekt de strafcornerverdeling van 2-3 in de eerste helft, desondanks wist Am sterdam in de loop van de eerste helft een overwicht op te bouwen. Vooral in de persoonlijke duels kwamen de Bloe mendalers nog wat fysieke kracht te kort. Bij enkelen leidde dit tot geagi teerd spel, dat op den duur aan beide zijden schering en inslag was. Jan Boer ma, die al na vijf minuten voor een pijnlijke armblessure even aan de lijn behandeld moest worden, zei: „Het zijn allemaal wel technische knaapjes bij Bloemendlaal, maar ze spelen erg hard. Het is waarschijnlijk hun jeugdige en thousiasme, waardoor ze in hun felheid wat onbesuisd worden. Soms wordt er vreselijk gehakt met de sticks”. Later in de wedstrijd werden er kaarten uitge deeld. Wouter Pont kreeg een groene kaart van scheidsrechter H. Schute, ter wijl diens collega W. Poll er een uit deelde aan Paul Holsteyn. Wouter Pont speelde „teveel de man in plaats van de bal”, terwijl Paul Holsteijn de bal weg speelde toen er al was gefloten. De in de eerste helft geboden tegenstand gaf de Bloemendaal-spelers nog wel wat hoop op een gelijk spel,of, met een beetje geluk, nog meer. Reinier Goll:„In de eerste helft waren de ploegen goed in evenwicht en we hadden wei de indruk dat als het achter goed dicht zou blij ven, we misschien via de counter tot een doelpunt zouden kunnen komen. „Was het aan het einde van de eerste helft al behoorlijk gevaarlijk in de Bloemendaalse doelmond (Ad Boelaars moest een keer op de lijn ingrijpen) in de tweede helft ging Amsterdam er helemaal fel tegen aan. In de vijfde minuut sloeg Jan Boerma Amsterdam via een strafcorner naar 1-0. Zijn kei harde schot kwam zo verrassend snel dat de bal onder de klompen van Daan Koppejan door, al tegen het hout dreun de, voordat de Bloemendaalse verdedi gers het schot eigenlijk verwachtten. Maar ook Bloemendaal kreeg in de tweede helft kansen om via een straf- Heemskerk verslikte zich in de kracht van de KlOS-reserves. De ploeg kwam weliswaar op 0-2 via Henri Stolp maar KIOS kwam terug tot 2-2. Harrie van de Geld bracht Heemskerk weer aan de leiding maar beide ploegen gaven elkaar niets toe en scoorden afwisselend. Met zijn derde doelpunt na een fraaie combi natie met Ria van de Werff en Hennie Rook, gaf Henri Stolp Heemskerk weer de leiding, toch was het KIOS dat daar na twee doelputnen fabriceerde en op voorsprong kwam. Een benutte straf worp van Arie van de Werff zorgde tenslotte voor de gelijkmaker in deze, vooral in de eerste helft, in hoog tempo gespeelde wedstrijd. ;Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Zowel de dames als heren van Exercitia zijn in één weekend hun ongeslagen record kwijt geraakt. De heren moesten in Beverwijk optornen tegen het geweld van de Racing, dat dit seizoen aanzienlijk versterkt is door de komst van André Hoefakker. Met de routinier Ruud Poll vormde hij het duo, dat Exercitia na de basketwisseling aan de verkeerde kant van de score deed belanden. Voor de rust kon de IJmui dense ploeg, die Jan Kamerbeek in de rebound node miste, niet alleen stand houden maar werd zélfs een 22-31 voor sprong genomen. In de tweede helft leek de Exercitia- aanval vrijwel verlamd. Van de snelle break Uit de eerste helft was niets meer over en nog maar spaarzaam kon men de Beverwijkse basket doorboren. Ra cing Beverwijk dat toen de kansen zag liggen, greep deze met beide handen en nam vanaf 36-35 het heft volledig in handen. Hans van Maurik (4-6), Rinus Spaans (9-2) en Peter Snel (9-0) moesten tenslotte met 61-51 het verlies incasse ren. De dames speelden ondanks de neder laag tegen de reserves van Add Pack een goede wedstrijd. Een achterstand van 19-27 bij de rust kon in de tweede helft voor een groot deel ongedaan ge maakt wonden. Tot op vier punten mocht de thuisclub de gasten naderen. Biene van Zalm en Carol Vallenduuk voerden toen heit tempo weer op en deden Add Pack 2 toch nog ruim met 43-64 zegevieren. Trefzekerste IJmuiden se speelster was dit keer Joke Spaans (8-7). In de bekerstrijd completeerden de meisjes de nederlagen reeks van dit wee kend. Het oppermachtige Lisse dat bezoek aan de Zeewijkhal bracht via 14-31 met 31-71. Topscoorster: Spruit (6-8). (ADVERTENTIE) eindstreep. De belangstelling voor deze ronde van Aalsmeer, die voor de der tiende keer doorgang vond, was aan de matige kant. PVWA 5-6; Aalsmeer 5-6; Jong Hercules 5-5; ODIN 5-5; Kennemers 5-5; RKA- VIC 5-4; SCW 5-4. DSC ’74 5-4; WRA 5-2; Hoofddorp 5-2. een Amsterdam-aanval. Tweede van rechts Arthur Goll. J i Bouwj. /MÉ 1976

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19