Alcohol speelde Kopers Neksloot richten weggebruikers Darten belangenvereniging op Ingebroken in Gevaarlijk spel bij VRACHTAUTO GESTOLEN Thuis in de buurt Stones-weekend Burgemeester luidde bel Jubilerende Progress nam verbouwde soos in gebruik in Donkey Shot drie woningen benzinepomp IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant „Vangrail” kan nog veel van Conny Stuart leren v -JU MEER AANDACHT VOOR SOCIAAL-CULTURELE ACTIVITEITEN ONDERNEMERS Basf-contracten over naar Nederlandse Goede prestatie organist Ruud Jansen in Japan JAARVERGADERING HEEMSKERKSE COMBINATIE platenmaatschappijen SCHIETVERENIGING „DE VRIJHEID” Ik BEVERWIJK-HFEMSKERK 19 7 6 1 1 OKTOBER MAANDAG 8 VOOR ALLE TOEKOMSTIGE WONINGBEZITTERS ASSUMBURGTHEATER BRACHT BOEIEND CABARET Afstand Met imitatiewedstrijd Naam Belangrijke, interessante, ongewone en lezens- waardige dingen gebeurd in uw omgeving? Als eerste zijn er altijd de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant bij. Want die zitten nu eenmaal ’t dichtst bij het vuur. In IJmuiden zelf. In Kennemerland. En in verre omstreken. Blijf op de hoogte met wat er bij u in de buurt gebeurt. Neem nu een abonnement. n9 Wat er ook gebeurt in de buurt, wij zijn er ’t eerst bij met de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement Op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant, (aankruisen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. A. Groen-Bisschop, Luxemburglaan 481, Heemskerk. Contributie (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Werkgroep Neksloot, die tot dusverre de be langen van de toekomstige bewoners van dit Heemskerkse uitbreidings plan behartigde, heeft zichzelf bij notariële akte om laten vormen tot de „Coöperatieve Belangenvereni ging Neksloot uitgezonderd aanspra kelijkheid”. Zowel de kopers van de door de Stichting Eigen Woningbe- zit te bouwen woningen als de zelf bouwers kunnen van deze vereni ging lid worden. Het secretariaat van de nieuwe vereniging is geves tigd ten huize van mevrouw M. H. Ervaring l I L WWW hts Plaats Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. (Van een medewerkster) (Van onze stadsredactie) sen 5,77 1,78 ihe JOKE DIEBEN-FRERICHS Dp Thuis in huis ien ïkt ing ige an 3,20 2.33 2.50 70 10 20 50 ao oo 00 60 00 OO 00 50 00e 30 00 OOd 00 50 00 >0 ■Od >0 Ï0 M)b >0 >0 We Voorts wordt op de zaterdagavond een Mick Jagger imitatie-wedstrijd georgani- vol vrouwtje onvoorspelbaar, onpeilbaar handelend al naar gelang de situatie het haar ingeeft. Vanmorgen 10 uur luidde burgemees ter A. Hubers de feestweek van de St. Cassianusschool aan de Beverwijkse Ro- merkerkweg in. Met een oude schoolbel (Van een onzer verslaggeefsters) ,50 1,00 ,50 >,00 ',00 1,00 1,10 \00 1,50 2,00 - ),50 i,00d r,50 2,00 2,80 3,20 3,50 2,00 7.00 3,90 1,00 8,00 5,00b 9,00 9,50 4,30 9,00 4,50 3,80 5,50 5,00 0,50 4.50 0,00 Wat de jaarlijkse bestuursverkiezing betreft, stellen de aftredende bestuursle den Nij man, Bart en Pan der Laan ztij<n herkiesbaar. De vergadering begint om 20.00 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na het zeer geslaagde Beatles-weekend heeft jongerencentrum Donkey Shot besloten, in het weekeinde van 23 op 24 oktober de aandacht op de Rolling Stones te richten. Uiteraard wordt er alleen muziek van deze pop groep gedraaid, terwijl de manifestatie verder met de vertoning van de films „Gimme Shelter” en >,The Stones in the Park” wordt opgeluisterd. .00 ,00 A0 .00 ,10 ,00 ,00 ,50 ,00 ,50 ,00 1,70 ,60 ,,80 ,70 l.» HEEMSKERK. De grote zaal van de Progress-sociëteit aan de Const. Huy- gensstraat is de afgelopen weken dras tisch verbouwd, zonder dat aan het ka rakter van de soosruimte zelf ernstige afbreuk werd gedaan. De bar is naar de zijkant teruggedrongen, waardoor de doorloop van en naar de dansvloer aan merkelijk is verbreed. De zitcapaciteit aan de bar en de werkruimte in de bar is echter nagenoeg hetzelfde gebleven. Zaterdag was het dan zover, dat wet houder A. F. M. van. Herpen deze ver bouwde grote zaal officieel kon her openen. Hiermee hoopt het bestuur tevens de welhaast onmerkbaar gegroeide afstand tussen de bestuurders en de bezoekers weer te overbruggen. Voorts moet er volgens de heef Rozing voor worden gewaakt, dat de dreiging van een generatiekloof gestalte zou krij gen. Hij besloot met te zeggen, dat de Progress-sociëteit beslist geen gesloten geheel is, maar dat de sociëteitsruimte ook open staat voor jongerengroeperin gen buiten de stichting, die om onderdak verlegen zitten. bers door een van de oudste leerlingen, de 84-jarige heer Nelis Wester uit Be verwijk, te laten assisteren, maar de bejaarde was door een griepje geveld. HAARLEM. De grammofoonplaten maatschappijen Bovema B.V., Delta B.V. en Negram B.V. sloten onlangs met gunstig resultaat de onderhandelingen af met Basf voor overname van de platen sector van dit bedrijf in Nederland. Volgens Bovema een zeer interessante transactie, waarvoor meer gegadigden zich hadden gemeld. Het Duitse bedrijf heeft vijf jaar activiteiten op platenge- bied in Nederland ontplooid en zal daar op 1 november mee stoppen. Hierdoor is Met enkele fraaie musicalsongs sloot ze haar optreden af, dat zeker in de ogen van haar talrijke in de zaal zitten de bewonderaars veel te kort duurde. Het daverende applaus ten spijt kon een toegiftje er niet meer af, maar ook dat is Conny Stuart; een vrouw die het vak tot, in haar vingertoppen beheerst en die precies weet, wanneer het mooi genoeg is geweest. „Vangrail” kan nog veel van haar Ieren. Uit ëen vrachtauto, geparkeerd in de Berkenstraat, is in de nacht van zater dag op zondag een taperecorder en een handslijpmachine gestolen met een tota le waarde van 200 gulden. Uit het onderzoek bleek, dat de jon gens de uit de automatische pomp ge haalde benzine op de tegels sprenkelden en met een aansteker de brand erin staken. Voorbijgangers, die de jongens bij de pomp zagen scharrelen, waar schuwden de politie. De agenten wisten, met een brandblusser het vuur te doven. Tijdens een rondrit door Heemskerk, op zoek naar de jongens, kwam de politie op de Van Riemsdijklaan het illustere duo tegen. De heer Van Herpen vertolkte het respect van het gemeentebestuur voor het vele werk, dat door het bestuur van de sociëteit en de vele vrijwillige mede werkers is en nog wordt gedaan voor de gemeenschap. Uit een toespraak van de voorzitter van de sociëteit, de heer G. Rozing, bleek, dat het bestuur de uitbouw van de culturele activiteiten als een misluk king ervaart. Het ontbreken van finan ciën moet hiervan als oorzaak worden aangemerkt. Zaterdagnacht had een Spanjaard de totale breedte van de Spoorsingel nodig, om zijn woonoord Eurocasa te bereiken. De politie ving hem op en verleende hem een gastvrij onderdak in het poli tiebureau. Na ontnuchterd te zijn mocht de man zondag weer naar huis. HAARLEM. Uit de Mercuriusstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een vrachtauto, bestemd voor zandver- voer, gestolen ter waarde van 130.000 gulden. De 41-jarige chauffeur had zijn voertuig vlak bij zijn woning geparkeerd staan. (Van onze stadsredactie) HAARLEM-JAPAN. De Haar lemse organist Ruud Jansen heeft in Japan goede prestaties geleverd, tij dens het wereldmuziekfestival, dat daar onlangs op initiatief van de stichting Yamaha is gehouden. Jan sen. die Europees kampioen is op het elektronisch orgel, moest het opne men tegen sterke tegenstanders. Hij wist niet bij de eerste drie te eindi gen. maar zijn spel viel bijzonder in de smaak. HAARLEM. In drie naast elkaai liggende woningen aan de Boerhaave- laan is vrijdagmiddag ingebroken. Bij elke woning konden onbekenden via de niet afgesloten achterdeur naar binnen komen. Uit een woning is in de slaapka mer een bedrag van 500 gulden gestolen. Zaterdagochtend werd in de Generaal Cronjéstraat een etalageruit ingegooid en een radio gestolen. De winkelier zelf vond het toestel later in de buurt terug. Het lidmaatschap van de Coöperatieve Belangenvereniging Neksloot u.a. gaait de toekomstige bewoners voorlopig een tientje kosten. Nadat de door de vereni ging te ontplooien activiteiten bekend zijn geworden, wordt de contributie de finitief vastgesteld. Hoewel het de bedoeling is, dat de vereniging voor wat betreft de woningen van de SE.W. tevens de exploitatie van het centraal antennesysteem zal gaan beheren, wil men de kopers (die zich via zo’n grondtransportakte verplicht heb ben lid te worden van zo’n beheersor gaan) het lidmaatschap van de vereni ging niet dwingend opleggen. Dit omdat de vereniging ook andere belangen voor de bewoners gaat behartigen. Hoewel de heer Rozing ten aanzien van het sociëteitsleven zelf zeer hoopvol gestemd was, meende hij dat toch ook de sociaal-culturele activiteiten dienen te worden uitgebouwd. Een goed toe komstperspectief om dit te bereiken zag hij in de instelling van een soort bezoe- kersvertegenwoordiging van waaruit de ze activiteiten op kostenbesparende ma nier kunnen worden georganiseerd. HEEMSKERK - Zondagnacht om drie uur probeerden twee jongens van 20 en 18 jaar een benzinepomp aan de Deuti- straat in brand te steken. De knapen werden na een speurtocht door Heems kerk op de Van Riemsdijklaan aange houden. De Coöperatieve Belangenvereniging Neksloot is opgericht om de door de werkgroep tijdens de bouw ontplooide activiteiten ook na de oplevering van de honderdzestig woningen voort te kunnen zetten. Men denkt dan bijvoorbeeld aan ge meenschappelijke belangen als het af sluiten van onderhoudscontracten, geza menlijke materiaalinkopen voor onder meer de tuinaanleg, inspraakkwesties en het bevorderen van de betrokkenheid van de bewoners bij de toekomsige ont wikkelingen in en om het bouwplan. Ook het uitgeven van een wijk-informa- tieblad behoort tot de doelstellingen, die verder door de leden tijdens een nog dit jaar te houden kopers vergadering naar hartelust kunnen worden aan,gevuld en uitgebreid. De heren A. F. M. van Herpen, J. Admiraal, L. Koopman en G. Rozing heffen de glazen met champagne op de heropening van de jubilerende Heems kerkse sociëteit. Wel acht het bij de oprichting ge vormde bestuur het alleszins wenselijk, dat alle woningbezitters van Neksloot zich in de Coöperatieve Belangenvereni ging verenigen: des te beter, zo meent men, kunnen gezamenlijke belangen worden gediend. Behalve bij het secreta riaat kunnen inlichtingen worden inge wonnen bij voorzitter W. Bakker, Stij- kelstnaat 18, Heemskerk en bij pennïng- meesteresse mevrouw C. A. Cmid-De Witte, Jean Monnetstraat 84 in Heems kerk. Ruud Janssn leed wat puntenver lies bij de uitvoering van een eigen compositie, die niet geheel vlekkeloos verliep. Zijn uitstekende improvisatie kon hem niet meer redden. Toch ia Jansen zeer tevreden naar Nederland teruggekeerd. Zijn optreden In Japan heeft het geen windeieren gelegd. Hem staan optredens voor radio en televisie te wachten, er staat een langspeelplaat op stapel en Jansen gaat weer spelen in de Soulful Blues- groep. De prestatie van Ruud Jansen is daarom zo belangwekkend omdat de organist al vanaf zijn geboorte bijna blind is. HEEMSKERK. De tien beste schut ters van de Heemskerkse schietvereni ging „De Vrijheid” waren deze week: J. W. Siewertsen 89 punten, H. Tomas en D. A. van Blanken 87 W. van Reenen 82, J. van Vlaanderen 80. H. van Leen, F. Th. Zwart, Verruyt 78, J. M. Meijer 77 en A. W. Schoehuds 87 punten. In totaal werden er tijdens de onderling* competitie 812 punten uitgedeeld. Karakter en lef, bij „Vangrail” zo node gemist, straalden na de pauze van het frêle figuurtje van Conny Stuart af. die begeleid door een driemans combo bij het zingen van ettelijke succesnum mers steeds beter op dreef raakte. Hoe wel je zo’n oude rot-in-t’-vak eigenlijk niet met een beginnend kabaretgroepje mag vergelijken, was het verschil toch wel opmerkelijk. En het sleutelwoord luidt dan uiteraard: ervaring. Over ervaring beschikt La Stuart bij emmers vol. Zij begon haar optreden met zich af te vragen, wie Conny Stuart nu eigenlijk is, wat ze wil en wat ze voelt. Na een liedje of vijf bleek de mist rond haar persoon niet te zijn opgetrok ken, maar dat was ook nergens voor nodig: ze is en blijft een temperamen t- Zondagmiddag rond zes uur botste een 21-jarige bromfietser uit Beverwijk, die eveneens onder invloed van alcohol verkeerde, op de Hendrik Mandeweg te gen een personenauto. De men liep bij de aanrijding geen letsel op. HEEMSKERK. In de grote zaal van café De Zon aan de Ruysdaelstraat houdt de Heemskerkse Ondernemers Combinatie dinsdag 21 oktober haar jaarlijkse algemeen ledenvergadering. Aan de orde komt onder meer een bestuursvoorstel om de contributfiegelden in 1977 niet te verhogen, het komplan, de procedure rond de vaststelling van vaste koopavonden binnen de nieuwe winkelsluitingswet en de vaststelling van de koopavonden rond Sinterklaas en Kerst 1977. BEVERWIJK - De alcohol heeft het verkeer in Beverwijk dit weekend par ten gespeeld. Zaterdagmorgen rond twaalf uur veroorzaakte een wat aan geschoten automobiliste een aanrijding op de hoek Arendsweg-Heemskerkerweg. Haar werd een bloedproef afgenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Het Heemskerkse As- sumburgtheater heeft zaterdagavond in De Jansheeren het nieuwe theaterseizoen geopend met een optreden van Conny Stuart en de kabaretgroep „Vangrail” „Vangrail”, dat in 1974 het Delftse Ca- barettenfestival won, verzorgde het deel voor de pauze. Conny Stuart, voor wie het merendeel van de ruim honderd toeschouwers de tocht naar De Janshee ren bleek te hebben gemaakt, nam de rest van het programma voor haar reke ning. En dat was uiteraard puik in orde. Om bij „Vangrail” te beginnen: hun bijdrage bestond voornamelijk uit korte qf wat langere liedjes, die door de groepsleden op nogal onbenullige wijze aan elkaar werden gepraat. Hun com plete aanpak deed trouwens wel uiterst verzorgd, maar schools aan. Een enkele uitzondering daargelaten, beperkten zij zich in hun gezongen teksten tot signa leren, de zaken in het absurde trekken, zonder dat dat bij het publiek tot be trokkenheid leidde, men werd er niet duidelijk door geraakt. Weinig aansprekend kabaret kortom, en dat is jammer, want de groep kan met hard werken zeker het niveau van bijvoorbeeld een „Don Quishocking” be halen. Met name op vocaal gebied be schikt de groep over voldoende kwalitei ten, terwijl daarnaast minstens twee le den van de vijfmansformatie (de kortha- rige dame en krulharige heer) de indruk wekten, persoonlijkheid genoeg te bezit ten om „Vangrail” boven de grauwe middenmoot uit te kunnen tillen. Wanneer men die twee wat meer ruimte geeft en het ensemble-werk wat minder nadrukkelijk tot uiting laat ko men, kan de groep met een volgend programma best in de hogere regionen van de vaderlandse kabaretwereld gaan meedraaien. In het huidige „Nieuwe Avonturen” komt het kabaret gewoon nog te weinig uit de verf, zowel qua cekst als qua presentatie. .siaK I y overgave de oude spelletjes uit het verre verleden, zoals kolven, bollen, klossen, beugelen en kegelen, ’s Middags draaide de school een spannende kinderfilm voor de jongens en meisjes, die morgen gaan kijken naar een toneelstuk, dat door de onderwijzers wordt opgevoerd. school werd gesticht, verzamelde hij de jongens en meisjes, die in de kleder dracht van zeventig jaar geleden naar school waren gekomen. De koperen bel met houten handvat was voor deze gele genheid van een school uit Castricum geleend. Het plan was burgemeester Hu- gaan naar Bovema, zal Negram de con tracten met de erven Bomans voortzet ten, waarbij veel nog niet uitgebracht werk zit en neemt Delta een groot aantal andere Basf-artiesten onder con tract. De platenproduktie zal eveneens in Nederland plaatsvinden. seerd, waarvoor liefhebbers zich tot uiter lijk 22 okt. in het jongerencentrum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat (tel. 30995) kunnen opgeven. Een jury zal de prestaties beoordelen. Voor de beste drie deelnemers is een beker beschikbaar: de overigen krijgen een vaantje uitgereikt. Men begint om 21 uur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9