Laatste kapitein van „Oranje” op openingsdag Beverwijkse Kerk verkoopt Sauer-orgel Twee mannen in gestolen auto aangehouden popgroep in Donkey Shot f Amro Continu Crediet: opnemen en af lossen naar behoeften 1-qJ koopjes voor de kleintjes bij intekening I V vco lï z Itliele JONGEMANNEN BIJ INBRAAK BETRAPT Floris V-rit Spaarnerijders Lia Hagoort van Amro Bank Zoetermeer, in interview over Continu Crediet. LOF', f r 3 W IJMOND 19 7 6 OKTOBER 1 2 DINSDAG D 1 KLAAS VAN WEELDEREN Z O.K. Maar is het geen dure manier van lenen? Ach, lenen is rekenen natuurlijk. Maar een CC is eigenlijk één van de voordeligste manieren van lenen. Je lost minimaal, ’t kan méér, 3% per maand af. In dat bedrag zit de rente, die je natuurlijk af mag trekken van de belasting, opgesloten. Rente die varieert van 1,05 tot 1,60% per maand. En dat is weer afhankelijk van de hoogte van je kredietbedrag. Even kijken. Dan zal ik het nog even voorrekenen: Kunt u een voorbeeld geven, mevrouw Hagoort? Dat praat wat makkelijker. Nou, een bankstel bijvoorbeeld van zeg maar vierduizend gulden. Daar kan je een Persoonlijke Lening voor nemen, maar liever een CC, het Continu Crediet dus. VROOMSDREESMANN 1053 BRAKEL BLOEMEN voor goed verzorgd GRAFWERK Hoe dat zo? Stel dat je een jaar naar dat bankstel gekeken hebt en tot de ontdekking komt dat je ook aan een nieuw wandmeubel toe bentIn principe kan je dan met een CC weer opnemen wal je hebt afgelost. Van diezelfde lening. En wat natuurlijk altijd kan, is dat je de kredietlimiet verhoogt. Bedoelt u dat je dan geen nieuwe lening, geen nieuw contract hoeft af te sluiten? De naam zegt het al: een Continu Crediet sluit je één keer af en daar kan je voortdurend van blijven opnemen. Je hebt dus altijd geld achter de hand. (Ga naar de Amro Bank voor méér informatie.) X»X G. Haasnoot en T. Haasnoot - v.d. Zwet Slotenmaker V Maritieme tentoonstelling in Hist. Centrum Nederland Ted c Rotterdam: n - -as». (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) i fj Reparatie binnen 48 uur (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een Porschepatrouille van de rijkspolitie heeft maandagmiddag op rijksweg 6 in de Haarlemmermeer twee mannen aangehouden in een auto, die zij vorige week in Haarlem gestolen hadden. Het zijn een 27-jarige man uit Zaanstad en een 18-jarige man zonder vast woon- of verblijfplaats. De mannen gaven als reden voor de diefstal op dal zij pech aan hun eigen auto gekregen hadden. Beiden zijn overgebracht naar het Haarlemse hoofdbureau. C. van Weelderen N. van Weelderen-Braaij R. Jongbloed-van Weel deren W. M. Jongbloed Kleinkinderen en achter kleinkind. M. Kleyn-van Weelderen Pullovertje met kol. Keuze uit strepen of uni o.m. in de kleuren rood, wit, marine. Maten 80 t/m 92 Maillot met goede pasvorm. Keuze uit diverse kleuren. Maten 68 t/m 92 VERKOOP REPARATIE ZEEUW ELEKTRO 02550-21660 Houtmanstr 37. IJm. service 023-260319 i Ook via fleurop Gr. Houtstraat 185 Tel. 023-312810 'v Heden overleed na een kortstondig lijden en na een zeer werkzaam leven onze vader, lieve opa, overgrootvader en broer HAARLEM. De autosportvereniging De Spaarnerijders houdt vrijdag 15 ok tober de traditionele Floris V-rit, een avondrally van 50 kilometer met route beschrijving. De start is bij de Zoete Inval aan de parallelweg van de Am sterdamse Vaart vanaf 19.15 uur. Men kan inschrijven in drie klassen: begin ners, geroutineerden en gevorderden. Kosten van deelname: tien gulden pei' equipe. Er zijn weer fraaie prijzen te winnen. weduwnaar van Geertruida Clara Agneta Middelkoop op de leeftijd van 82 jaar. Velsen: „...De rente wordt berekend over het uitstaande bedrag. Elke keer als /i aflost wordt de rente dus lager. Het aardige is dat de in dit centrum gevestigde taverne op de tentoonstelling Gezien het feit dat heel veel Neder landers op enigerlei wijze herinneringen bewaren aan de drie schepen, rekent de initiatiefnemer J. H. van der Eist op een grote belangstelling. Ze kregen immers bekendheid als emigranten- en troepen schepen en de passagiers werden tot in de sluizen van IJmuiden door familiele den, vrienden en kennissen uitgezwaaid of verwelkomd. De laatste kapitein van de Oranje commodore W. F. J. Mörzer Bruyns is de eerste dag aanwezig om boeken te signeren. Hij is vice-voorzitter van de stichting. Daarbij zijn 30.000 leden aan gesloten die met de zee- of binnenvaart of watersport te maken hebben. Tijdens deze expositie, waarvoor mede door het grote aantal culturele bezienswaardighe den dat Haarlem te bieden heeft, bezoe kers uit heel Nederland worden ver wacht, vindt ook een diapresentatie plaats. Daarmee zal de aandacht op de vele activiteiten van de stichting worden gevestigd. Zo worden bijvoorbeeld ook schenkingen gedaan aan instellingen en instituten die zich met maritieme zaken bezighouden. Lenen is rekenei Als deze tentoonstelling aanslaat wil hij in de toekomst in het Historisch centrum andere exposities gaan inrich ten. Hij denkt daarbij aan archeologi sche vondsten, maar ook ruilbeurzen en veilingen zijn mogelijk. Daarbij zou dankbaar gebruik kunnen worden ge maakt van de grote binnenplaats en van de gehoorzaal in dit gebouw. Omdat al het materiaal gratis ter beschikking wordt gesteld vallen de kosten erg mee. „Gelukkig zijn er altijd nog mensen die unieke verzamelingen anleggen en daar bij wijze van spreken hun laatste spaar centen instoppen om ze compleet te maken” zegt Van der Eist. „In musea is dergelijk „recent” materiaal nog niet aanwezig. Maar als het nu niet door particulieren bewaard wordt, komt het nooit in musea terecht en dat wordt wel eens vergeten” vervolgt hij. HAARLEM. Twee jongemannen van 19 en 14 jaar zijn maandagmiddag door de politie op de Oudeweg aange houden ter hoogte van voetbalvereniging „De Brug”. Zij hadden zich d«ar volgens de politie verdacht opgehouden. Op het politiebureau bekenden de jongemannen voor 71 gulden goederen uit de kantine gestolen te rebben. Zij hadden hiervoor een deur geforceerd. Het boek „De Grote Drie” dat de aanleiding voor deze expositie vormde, werd geschreven door drs. C. de Haas. Hij behandelt de omstandigheden die tot de bouw van deze schepen hebben ge leid, de bouw en hun „loopbaan” in vredes- en oorlogstijd. Het handelt over een roemrijke periode, die de naam van Nederland als zeevarende natie heeft bevestigd. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 18 uur. Zaterdags tot 17 uur. Kapitein Mörzer Bruyns is op zaterdag 16 oktober van 14 tot 17 uur aanwezig om op verzoek boeken te signeren. De toegang is uit de aard der zaak gratis, omdat het in het historisch centrum plaatsvindt. 'IJ I u 4Ö jjfl) Santpoort: Velsen, 10 oktober 1976 Rijksweg 241 post Santpoort-Noord De overledene is opgebaard in de rouwka mer van de begraafplaats „Westerveld”. Gelegenheid tot bezoek woensdag 13 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur en van 19.00 uur tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 14 oktober om 15.00 uur op de begraafplaats „Westerveld” te Velsen. Vertrek van Rijksweg 241, Santpoort, om streeks 14.20 uur. Geen bezoek aan huis. Slobbroek gebreid van polyacryl. Prima pasvorm. O.m. in wit, rood, marine. Maten 62 t/m 68 Ter gelegenheid hiervan hebben de historische boekhandel Erato en de Stichting Maritiem Centrum, beide in dit pand gevestigd, talrijke nostalgische at tributen verzameld. Onder meer zijn te bewonderen het stuurwiel van de Oran je'. kompassen, scheepsmodellen, histo rische boeken, een maquette van de Wil lem Ruys en een koperen plaat met het devies van de oprichter van de Stoom vaart Mij Nederland. Verder kan dank zij de exclusieve verzameling van 40.000 afbeeldingen van de Haarlemmer H. van Nieuwenhoff een interessante collectie passagiersschepen worden getoond. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Van zaterdag 16 tot 30 oktober vindt in het Historisch Centrum Nederland, sinds kort gevestigd in de voormalige Bank van Lening in de Kleine Houtstraat, een maritieme tentoonstelling plaats. Aanleiding daarvoor is de uit gave van een boek waarin de schepen Nieuw Amsterdam, Oranje en Willem Ruys zijn beschreven. '•yS’X. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. Door de verwerving van het Vools-orgel is het Sauer-orgel in de Kerk van de Heilige Elisabeth en Barbara. Paul Krugerstraat in Haarlem- Noord, overbodig geworden. De kerk gaat het orgel in gedeelten verkopen. Orgelbouwers en een ieder die geïnteres seerd zijn in het aankopen van hetzij een pijp, hetziS een volledig register, wordt daartoe via inschrijving in staat gesteld. Komende zaterdag en zondagmiddag kan men van 14-17 uur in de kerk terecht voor de bezichtiging. Ook zullen dan intekenlijsten aanwezig zijn. Wel wordt een minimumprijs vastgesteld aan de hand van de grootte en het gewicht van de pijp, alsmede het aantal pijpen, waarop een bod wordt gedaan. De pijpen zijn zowel van hout, zink als van tin en lood- Daarnaast komen twee tongwerken ter beschikking, de hobo en de bazuin. De baten van de verkoop wil de kerk gebruiken voor verdere activiteiten in de parochie. Een van de ontdekkingen van het in de zomer in het jongerencentrum Donkey Shot gehouden popfestival, de Bever wijkse groep Invasion, komt vrijdaga vond 15 oktober opnieuw naar het cen trum. Invasion bestaat in de huidige formatie een half jaar. Invasion wordt gevormd door John Mulder, Maryin v.d. Sluis, Kobus Mulder, Nico Jacobs en René Wienen. Het optreden in Donkey Shot begint om 21.30 uur. inhaakt door gedurende de tentoonstel ling een maritiem diner te serveren. Kapucijners vormen daarbij het hoofd bestanddeel. Onze ouders vieren 15 oktober hun 127a jarig huwelijks feest. Wilt u ze feliciteren? Dat kan tussen 17.00 en 18.30 uur in „Velser- duin”, Velserduinplein 3-5, IJmuiden. Jaap, Marijke, Arjan en Erwin.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6