Ook de Vuurlinie krijgt een kansje ONDERZOEK NAAR PLAATS VOOR NIEUWE CAMPING Feministisch, maar niet op de radicale toer In bed ruikt’t soms naar spruitjes Rooie Vrouwen willen politiek bewustzijn aanwakkeren voor Eigen clubgebouw Kennemer Zwemclub KQK wli l|rajl East ventilatietechniek i r -x I Drie bestuursleden ADO ’20 treden af Minstens jeugdloon Film over Namibië de moeite Specialist in waard. noten meubelen nterieur cla$«e ENNEMERLAAN 3» MMUIDEN CZ ITHO BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 OKTOBER (Van een onzer verslaggevers) Vanaf 501,-. Drempels BEVERWUK/HEEMSKERK Kamperen in IJmond-noord blijft een moeilijke zaak. Het verblijfstoerisme is voor Wijk aan Zee van levens belang, maar de praktijk wijst gewoon uit, dat de badplaats het in de loop der jaren met steeds minder campings moetdoen. In Beverwijk is de Kwaliteiten situatie ook niet zo rooskleurig nu camping „Adrichem” terrein prijs heeft moeten geven aan een paar sportverenigingen, die het voormalige cam- pingterrein als oefenveld in gebruik gaan nemen. (Van onze stadsredactie) IJMOND „Waar het ons in de eerste plaats om gaat, is de vrouw meer bij de politiek te betrekken. Wij willen dat de vrouw als gelijke van de man volledig in het politieke systeem gaat mee-participeren. In de tweede plaats beogen we de vrouwen bewust te maken van hun eigen situatie, zonder dat we met dat femnisime overigens op de radicale toer gaan. Die methode wijzen we niet af, maar de ervaring heeft wel geleerd dat je daar veel vrouwen mee voor het hoofd stoot. En dat is niet de be doeling. Iedere belangstellende moet zich in principe bij ons thuis kunnen voelen. Ook niet-politiek gebonden vrouwen zijn welkom, al vinden we het wel gewenst dat er na verloop van tijd een duidelijke keuze wordt ge maakt”, aldus Gerrie van Delft en Corrie van Rossum van de Rooie Vrouwen in de PvdA. Gerrie en Corrie vertegenwoordigen de Beverwijkse afdeling, maar de Rooie Vrouwen zijn daarnaast ook in Velsen en Heems kerk actief. Een fijne neus verdient! beste. A g iur Discussie i O rt .0^ V’X» 1 - I I (ADVERTENTIES) tel. 310144 Kruisstraat 5, Haarlem, ITHO-dealer: (ADVERTENTIE) I tiek bewust worden. Gaan ze niet serieus meedraaien, dan verandert er nooit wat”. Heemskerk en de PWN, die het gebied in. eigendom hebben. Mocht dit overleg tot niets resulteren, dan kan mogelijk de speelweide aan de Van Oldenburghweg als alternatieve vestigingsplaats van een nieuwe camping dienen. Postbus 21 - Schiedam ging voor Vreemdelingenverkeer in Wijk aan Zee-Beverwijk in deze stimulerend optreden in overleg met de gemeente Corrie van Rossum: „Waarom er zo weinig vrouwen politiek actief zijn, is wel duidelijk- De manier van politiek bedrijven staat hen niet aan. Daarnaast is hun belangstelling minder naar buiten gericht, doordat ze veelal binnenshuis verzorgend bezig zijn. Door maatschap pelijke veranderingen kan je daar met tertijd dat aan wijzigen, maar die veran deringen kunnen alléén via het politieke systeem worden bewerkstelligd. Daarom is het zo belangrijk, dat de vrouwen poli- Ook het groene gebied tussen de IJmond en Zaanstad, de Vuurlinie, wordt in het onderzoek' naar de vestigingsplaats voor een nieuwe camping betrokken.YC BC In de onlangs gehouden vergadering van de Beverwijkse raadscommissie voor recreatie-aangelegenheden is uitvoerig over de campingproblemen gesproken. Toen kwam het idee naar voren ook de Vuurlinie in het onderzoek naar een mogelijke plaats voor de nieuwe cam ping te betrekken. Geen gemakkelijke Wat de vestiging van een nieuwe cam ping in Wijk aan Zee betreft acht de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee het duinterrein gelegen achter Heliomare hiervoor het meest geschikt. In hoeverre dit realiseerbaar is, zo schrijft de Stich ting in het verslag, zal de toekomst moeten leren- Wellicht kan de Vereni- taak. want de vuurlinie is eigendom van Heemskerk, Beverwijk, Zaanstad, het rijk en vele particulieren. De Vuurlinie heeft momenteel een recreatieve be stemming. Beverwijk zou dat gedeelte van het gebied dat in haar bezit is aan een structuuronderzoek gaan onderwer pen. Vrouwen hebben politieke kwaliteiten, net als mannen én die moeten eruit worden gehaald, vinden Corrie en Ger- rie: „Vrouwen dienen te beseffen, dat zaken d ie hen niet aanstaan via de politiek ten goede veranderd kunnen worden. Neem nu bijvoorbeeld het mid- dagpauze-probleem. Vrouwen met op groeiende kinderen kunnen in feite niet buitenshuis gaan werken, omdat er tus sen de middag geen opvangmogelijkheid voor hun kinderen bestaat. Individueel kunnen enkelen daar wel wat aan bij regelen, maar eigenlijk moet zo’n kwes tie maatschappelijk worden opgelost. Daar zijn regelingen voor nodig: regelin gen, die door politiek actieve vrouwen Beverwük wil nu iets aan die levens grote campingroblemen doen. Onlangs kwam de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee gereed met het verslag van de inspraakprocedure voor het bestemmings plan Wijk aan Zee, waarin de werk groep ruimtelijke ordening aangaf dat er in Wijk aan Zee wel degelijk mogelijk heden zijn een nieuwe camping te stich ten. Zoals bekend ligt de huidige cam ping van Rolands Duin onder de rook van Hoogovens, Iedereen is er wel van overtuigd, dat die ligging nu niet de meest ideale is te noemen. De gemeente Beverwijk heeft die op merking in het verslag van de Stichting ter harte genomen en gaat informaties inwinnen omtrent de haalbaarheid van de nieuwe situering. Voorts *s de ge meente van plan contact op te nemen met de gemeenten Heemskerk en Zaan stad om het gebied van de Vuurlinie eens aan een „campingonderzoek” te on derwerpen. Hartewens van de Beverwijkse Rooie Vrouwen is tenslotte ooit nog eens over een e'gen onderkomen te kunnen be schikken. In dit „vrouwenhuis” of „vrouwencafé”, dat bij voorkeur in het centrum van de gemeente moet liggen, wil men een bescheiden bibliotheekje inrichten, waarin de bezoekende vrou wen veel van wat over de vrouwenpro blematiek gepubliceerd is kunnen terug vinden- Wie een geschikte ruimte heeft of weet, kan contact opnemen met Gcr- rie van Delft of Corrie van Rossum, die daarnaast ook graag inlichtingen willen verschaffen aan iedereen die in het Rooie Vrouwenwerk geïnteresseerd is. Met name de kerngroep van de afdeling, die verantwoordelijk is voor de groeps activiteiten, kan enige versterking best gebruiken. HEEMSKERK. Maandagavond 25 oktober wordt in het clubhuis op De Vlotter de jaarvergadering van ADO’20 gehouden. Op de agenda van deze verga dering, die om half negen begint, staat onder meer de contributieverhoging voor het seizoen 1977-1978 en een bestuurs verkiezing. Aftredend en niet herkies baar zijn J. Nooij, J. Beentjes en F. Hesseling. Het bestuur heeft J. Put en N. Limmen bereid gevonden zich kandi daat te stellen voor een bestuursfunctie. sum, Rubiconstraat 110, Beverwijk, tel. 37173. Bezig is men momenteel ook met de organisatie van een vrouwenfilm-pro- gramma, waarvoor men de films „Wit is de kleur van de verliezer” (15 november, plaats nog niet bekend) en „Draag het als een man mevrouw” (26 januari, in samenwerking met de NW-vrouwen- bond) op het oog heeft. In totaal wil men vier films gaan vertonen, waarover dan na afloop kan worden gediscussie erd. Uiteraard zijn hierbij niét-politiek gebonden vrouwen en in de problema tiek geïnteresseerde mannen van harte welkom. Al houdt u van spruitjes, ’t is niet lekker om in de lucht ervan te moeten slapen. Itho rekent af met onwel riekende luctitjes van smakelijke gerechten. Definitief! Iedere Itho wasemafzuigkap heeft een metalen vetfilter en roestvrij stalen onderplaat: onverslijtbaar, brandveilig en makkelijk schoon te maken. Randafzuiging maakt 'm effektiever. En de speciale motor beperkt geruis tot het uiterste minimum. Alle Itho kappen hebben Kema-Keur. Itho is gemaakt voor fijnsnuivers. En wij gaan er van uit dat u dat bent. Zelfs al houdt u van spruitjes. De Rooie Vrouwen-beweging als zoda nig bestaat nu een jaar of twee. Daar voor kende de PvdA het zogenoemde „vrouwencontact”, groepjes waarin vrou welijke partijleden met elkaar van ge dachten wisselden over een veelheid van problemen. Met de resultaten van die discussies werd echter verder niets ge daan; het politiek bewustzijn werd er niet door bevorderd. Illustratief hiervoor was, dat de leden van de vrouwencon tactgroepen vrijwel nooit de vergaderin gen van het afdelingsbestuur bezochten. De landelijke onvrede over deze situa tie mondde u‘t in een ontwerp voor een nieuwe structuur, dat twee jaar geleden door het socialistische partijcongres werd aangenomen. Daarmee waren de Rooie Vrouwen geboren, die het vergro ten van het politieke bewustzijn als eerste punt op hun doelstellingen-lijstje hebben staan. lliggl Corrie en Gerrie zijn er wel van overtuigd, dat het vergroten van het politieke bewustzijn van de vrouw in traditionele gezinssituatie (de man ver dient de kost, de vrouw verzorgt het huishouden) enorme problemen kan op- leveren. „Daarom”, zegt Gerrie, „zijn die Roo'e Vrouwen groepen zo belangrijk. Men kan daar met elkaar over dit soort problemen praten en samen naar oplos singen zoeken. Ook de latente schuldge voelens, die veel vrouwen hebben wan neer ze ontdekken dat hun huiselijke situatie hen niet meer volledig bevre digd, zijn op die bijeenkomsten be spreekbaar”. Camping Rolands Duin te Wijk aan Zee. met bar, een keukentje, school konden worden overgenomen, toen deze school het nieuwe gebouwen complex tegenover het Stadskantoor in nam. De noodlokalen zouden worden gesloopt. Fundering en inrich ting hebben echter toch nog een bedrag van zo’n dertigduizend gulden gevergd. streven de Rooie Vrouwen er ook maar, om de kandidatenlijst van de PvdA voor de komende kamerverkiezingen voor vijf entwintig procent uit vrouwen te laten bestaan”. Terugkerend tot de plaatselijke situa tie, blijkt de afdeling Beverwijk van de Rooie Vrouwen ondanks de nog vrij geringe omvang (de groep telt vijfen twintig deelneemsters) toch flink wat activiteiten te ontplooien. Zo heeft men een cursus parlementair stelsel—politie ke stromingen georganiseerd, waarin de opzet van het democratische systeem (gemeente, provincie, regering) bijeen wordt gezet en waarin tevens op de doelstellingen van de diverse politieke partijen wordt ingegaan. Meer mogelijkheden voor onderlinge contacten krijgt de Kennemer Zwem club(KZC) als. op 23 oktober het nieuwe clubgebouw aan de Kuikensweg, naast het Sportfondsenbad, zal zijn geopend door burgemeester A.J.Hubers. Dan krijgt men de beschikking over een ij* HEEMSKERK. In november begint het NW Jongerencontact met een actie onder het motto „Minstens jeugdloon”. In de afdeling Heemskerk van de Industriebond NW kunnen jongeren die bedrijven of winkels kennen die minder dat het wettelijk minimumloon betalen zich wenden tot Martin Krab, Professor ten Doesschatestraat 145, telefoon 33302 in Heemskerk, die ook inlichtingen ver sterkt over de tabellen voor het mini mum-jeugdloon. De jaarvergadering van de Industrie bond NW, afdeling Heemskerk, wordt dit jaar niet in maart gehouden maar al op 24 november in „De Vrijburcht”. kantine bergruimten en sanitaire voorzieningen. Financieel is men ondanks veel zelf werkzaamheid nog niet uit de proble- gebruik men, hoewel men redelijk goedkoop - heeft kunnen bouwen, omdat verleden jaar de noodlokalen van de Cupertino- (Van een onzer verslaggeefsters) Voorst worden ééns in de maand dis- cussie-avonden gehouden, waarin tel kens een maatschappelijk of politiek probleem aan de orde wordt gesteld. Vanavond bijvoorbeeld wordt ten huize van Betty Middelburg, Gr. de Lambert- straat 46, Beverwijk gesproken over „boycotacties”. Belangstellenden voor de ze bijeenkomst dienen tevoren wel even contact op te nemen met Gerrie van Delft, Laan der Nederlanden 154, Bever wijk, tel. 38324 of met Corrie van Ros- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Industriebond NW, afdeling Heemskerk, organiseert op 3 november een filmavond met als onderwerp Namibië. Tijdens deze bijeen komst in „De Jansheeren” zullen mensen aanwezig zijn die uit eigen ervaring kunnen vertellen over dit land. -'A'-V -■ J'zgA

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9