1 IJmuidense caravans maken Arabische trip PATIËNTEN KLAGEN STEEN EN BEEN Bereikbaarheid van tandarts nijpend weekendprobleem Signaleringssys teem in Werknemers Sam Vlessinghof Hoogovens bekneld f fcjf N J Bromfietser aan been gewond meer ijs en patat IJMUIDEN City Theatei BEVERWIJK Kennemertheater Stadsschouwburg PvdA-afdeling IJmuiden-Velsen ziet partijgenoot node gaan Luxor ar Nog DONDERDAG 1 4 IJMOND OKTOBER 19 7 6 Wijk aan Zee In en om Haarlem Heemskerk Velsen-Noord Huisartsen VELSEN. „Ik vind het maar huichelachtig van de tandartsen. Ze steken hele preken af over de gebitjes van die arme kinderen nu het water niet gefluorideerd mag worden. Maar als iemand krepeert van de pijn, geven ze niet thuis”. Aan het woord is mevrouw Nijdam uit de Gurven- laan 16 in IJmuiden. Nadat een tandarts haar echtgenoot zo’n drie weken geleden tijdens het weekeinde categorisch weigerde te helpen, is haar ver trouwen in de stand van tandartsen aanzienlijk geslonken. Beverwijk Regeling Velsen-IJmuiden OmWw Agenda op. Expositie I kind: 9.45-1.30 en brandweei' 39111, Voorbereidingen worden getroffen voor het transport met als einddoel Saoedi-Arabië. u. en Films b ofe 0JwDb afscheid van C. Ockeloen a wil ik dat Aan het begin van het afscheid van Carel Ockeloen roemde 'Andries Kout- Daarvoor zal een speciale verbin- dingsgang worden gemaakt tussen de Sam Vlessinghof en het bejaardente- Degenen die hiertegen bezwaar hebben kunnen dat bij de gemeente kenbaar maken op woensdag 27 oktober om elf uur. Ook bestaat er gedurende vier we ken na heden gelegenheid dat bezwaar schriftelijk ter kennis van het college van B. en W. te brengen. eigen leven hebben opgebouwd, te bren gen. Na het wat officiële, gedeelte bleven de aanwezigen nog geruime tijd in ge bouw Velserduin bijeen om in een gezel lige en ongedwongen sfeer met elkaar en Terneuzens eerste burger te praten. De meeste huisartsen - die vaker week enddienst hebben dan hun gebitten be- Openbare w assenen 14 DIVERSEN VRIJDAG 15 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a volwassenen en jeugd 19 - 21 u. nazisme. Daarvoor slaagt het gezin op het hoogtepunt van het .succes”, de wijk te nemen naar de vrije wereld... Zondag maa.ndag, dinsdag en woens dag is er in verband met herfstvacantie een matinee voorstelling. Walt Disney’s Sneeuwwitje, een van de betere teken films uit de fantasierijke fabriek van dit soort producties. Het rijdende woninkje, ingericht naar de wensen van de koper, (Mediterranean Arabian Gulf Co.) bevat een woon vertrekje) met ingebouwde bar, een keukentje, twee slaapruimten, douche, toilet en bergruimte. De heer Van der Plas verklaarde dat de Arabische onder neming, die bij hen nog vijftig van dit soort caravans heeft besteld, ze verhuurt en verkoopt als tijdelijke woonruimte voor Europeanen die op de één of andere De laatste huisarts bij wie we infor meerden. had alleen zijdelings klachten meegemaakt. ..Dat de mensen stad en land afbelden en tenslotte in Zaandam uitkwamen. En dan moesten ze contant betalen. Meestal niet te weinig”. „Nee”, besluit de huisarts filosofisch, „in het weekeinde kun je beter geen kiespijn krijgen”. IJMOND - Bij het demonteren van de 18 meter lange giek van een mobiele kraan op het Hoogoventerrein, is een 38-jarige machinist uit IJmuiden gewond geraakt. Hij raakte bekneld tussen weg dek en giek en hield daar borstletsel aan over. Er is geen levensgevaar. Het slacht offer zat gebukt onder de giek en was spieën aan het losslaan, toen de giek knakte. IJMUIDEN. Op een ongedwongen wijze en met een sfeer van jovialiteit heeft de PvdA afdeling IJmuiden-Velsen afscheid genomen van oud-wethouder C. Ocke loen. Een jolige boel is het niet geworden al waren er naast ernstige momenten voldoende gelegenheden om fijne oude herinneringen weg te lachen. Plaats voor ernst was er vooral in de afscheidsspeech van Carel Ockeloen, die zijn uitgangs punten voor het politieke dénken en doen binnen de PvdA aan de leden van de afdeling meegaf. ling lieden stevig doorgeprikt of in mo ten geraakt, de gelegenheid wordt ont houden het „happy end” te mogen mee- beleven. -- huis Breezicht. In laatstgenoemd te huis kan de signalering worden waargenomen .De bedrading is in alle VELSEN-NOORD - Een 24-jarige Turkse gastarbeider is met een' diepe vleeswond in het Zeewegziekenhuis op genomen na een verkeersongeluk op de Schulpweg. Het slachtoffer reed er op zijn bromfiets en werd geschept door een 28-jarige automobilist uit Duisburg. Expediteur De Jong, wiens naam en telefoonnummer op de gebruikte vracht auto vermeld stonden, vertélde desge vraagd dat de bewuste auto, in 1969 gebouwd, er reeds 400.000 kilometer op had zitten en ongeveer drie maanden geleden door hem was ingeruild. (Lange u.: „Sex" IJMUIDEN. Bij de firma Van der Plas werden gisterochtend de voorberei dingen getroffen voor eèn wel zeer spe ciaal transport. Aan de Ampèrestraat, waar de 30-jarige heer F. van der Pias sinds 1969 een fabriek van caravans exploiteert, werd één van zijn produkten in gereedheid gebracht voor vervoer naar.Saoedi-Arabië. Een chalêtachti- ge caravan veel houtwerk met een afmeting van zeven bij drie meter en een gewicht van 3000 kilogram werd op een vrachtauto geladen. Alarmnummers. Politie .32121, milieuklachten 96000. CASTRICUM BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Skyri- ders”. IJMUIDEN. Bejaarde en alleen wonende bewoners van een blok van 83 woningen van de Sam Vlessinghof zullen gebruik kunnen maken van een alarmeringssysteem dat op drie punten in hun woning zal worden aangebracht. DIVERSEN DONDERDAG 14 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19 - 21.30 U. VRIJDAG 15 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30 - 17.30 u. Het wankele gevaarte vertrok gister middag omstreeks twee uur. Nagestaard door een groepje nieuwsgierige toe schouwers die zich eensgezind afvroe gen. ,’t Zal ons benieuwen hoe ver die knapen komen....?” Zaterdag- en zondagavond is het nie mand minder dan Sean Connery- die als Raisuli de berberhoofdman-een stukje inheemse traditie in ere houdt. Een niet onbemiddelde Amerikaanse dame wordt met haar kroost gegijzeld. Uit die actie groeit, een brokje genegenheid. Dat- leidt er toe dat de aanvankelijk zo ruige Raisuli zijn slachtoffer dat er in slaagt uit te breken te bevrijden uit de handen van een nog minder vriendelijke noma denstam. Een gevarieerd menu van veel bloed en liefde voor dit vredelievende kijkers volk voldoënde wapengekletter om anderhalf uur aangenaam te worden bezig gehouden met STORM OVER MA ROKKO Zondagmiddag een bijzonder matinee. Zorro de onverschrokkene en zijn al niet minder ervaren strijdlustige colle ga’s Athos, Porthos, Artemis ’d Artagnan zorgen gezamenlijk voor de omlijsting van romantiek aan het spaanse hof die nimmer tot een goed einde schijnt te kunnen komen, zonder dat een verzame- „Ik zal eerst maar eens vertellen hoe de weekenddienst in elkaar zit”, vertelt tandarts Hamann sr., die we dit pro bleem voorlegden. „De oorspronkelijke richtlijnen zijn twintig jaar oud en die worden niet meer gehanteerd- In de praktijk zijn we verder. We verlenen in het weekeinde natuurlijk wel hulp. De tandartsen van Velsen, Heemskerk en Beverwijk hebben een zodanige regeling getroffen dat ze ongeveer drie keer per jaar aan de beurt zijn. Er is spreekuur voor de urgente gevallen en wel op zaterdag van 17.00 tot 17.30 uur. Daar naast dient de dienstdoende tandarts door middel van een raambiljet en eventueel een telefoonbeantwoorder dui delijk te maken waar zijn huisadres is zodat hij voor zeer dringende noodgeval len steeds bereikbaar is. De vraag is natuurlijk wat spoedgevallen zijn. Het komt nog steeds voor dat mensen geen tandarts hebben en dan denken ze in het weekeinde gemakkelijk geholpén te kunnen worden. Ook vinden sommige mensen dat ze door de week te lang moeten wachten. Voor een tandarts is het ook moeilijk via de telefoon te beoordelen of iets urgent is. Wanneer de betrokken patiënt aan de deur had ge staan. had de tandarts waarschijnlijk wel ingezien dat de nood erg hoog was. In ieder geval moet een tandarts die weekenddienst heeft, bereikbaar zijn- handelende collega’s - kunnen wel ver halen vertellen van patiënten die ten einde raad bij hen aanklopten. In de meeste gevallen wanneer de huisarts was deze wel Als uitzonderlijke spoedgevallen be schouw ik dan nabloedingen, kinderen met hevige kiespijn, vooral ’s avonds en ’s nachts en mensen die bij voorbeeld bij het sportbepefenen of een valpartij tan den hebben gebroken. Ik heb alle tand artsen onlangs per brief nog eens laten weten wat onder de weekendbereikbaar- heid dient te worden verstaan. Wanneer een patiënt vindt dat hij ten onrechte niet behandeld werd, zou hij zich tot mij kunnen wenden. Dan geval wel eens uitzoeken”. Ernst en humor omringden Regisseur Robert Wise zal met weinig films zo’n langdurig succes hebben ge had als met het verhaal van dader Trapp en zijn spruiten dat wereldver maardheid kreeg onder de titel „The Sound of Music”. In niet geringe mate is dat succes te danken aan het onbevan gen s-pel van diezelfde spruiten en Julie Andrews die als gesjeesde non in het moederloze gezin de kans krijgt iets te betekenen voor het zevental dat .lijdt onder de tirannie van vader kapitein Von Trapp. De sfeer wordt aanmerkelijk minder gespannen als huishoudster Ma ria (Julie Andrews) er in slaagt de kinderen de meer plezierige kant van leven te leren kennen. Er is een ongekend gezellige picnic tijdens welke Maria haar kroost voorstelt een zang koortje te formeren. Dan wordt het wereldberoemde Do-Re-Mi geboren. Vader Von Trapp kan, ondanks de aanwezigheid van een op zichzelf geen onaardige barones, zijn gevoelens voor Maria moeilijk verborgen houden. Maria verlaat het huis. Voor d(j kinderen bete- wijze betrokken zijn bij werkzaamheden van tijdelijke aard in het Midden-Oos- *ten. Water en electriciteit dienen te wor den aangesloten van buitenaf. Voor ver warming wordt gebruik gemaakt van buta-gas. De prijs van dit huisje, volle dig geïsoleerd tegen de woestijnhitte, bedraagt 15.575. Het vervoer geschiedt geheel over land. Twee chauffeurs van Arabische origine hebben bij een handelaar een vrachtauto gekocht met een laadvermo gen van 5 ton. Via Frankrijk, Joegosla vië, Bulgarije en Turkije hopen de beide knapen in 8 a 9 dagen het traject van circa 8000 kilometer af te leggen. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9 - 12 en 13.30 - 15.30 U. bibliotheek. Kerkstraat 44: vol- - 17.30 en 19 - 21 u.. jeugd 15 - 17.30 en 19 - 21 u. Kingsford Smlthstraat 110a: jeugd 15.30 - 17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. „Ik weet wel, dat ik in een aantal opzichten een ongemakkelijk heerschap ben geweest”, zei hij „maar dat komt omdat ik bepaalde politieke opvattin gen heb. Ik heb voor mezelf altijd geprobeerd „socialisme” in de eerste plaats te zien, als iets ,dat praktisch is en resultaat oplevert. De politiek is voor mij altijd geweest: de kunst van het mogelijke. Dat moet geloof ik ook de koers van de partij zijn. Vaak heb ik met angst en vreze geluisterd naar prachtige idealen en toekomstvisies van kopstukken en partijraad. Ik wil niet alleen, dat toekomstige generaties het beter hebben, maar ook de mensen, die nu leven. En dat bereik je alleen maar als je niet te ver gaat.” BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 18.45 en 21.15 uur: ..One flew over the cuckoo’s nest", 19.30 u.„La do-lce Vita’’. Luxor Theater, Breestraat. 19 u.„Sneeuw witje en de zeven dwergen”, 21.15 u.: „Em bryo”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck. Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 25120. Stadskantoor. Pres. Kennedyplein. Expositie wandkleden, van mevrouw M. Floris; geopend tot en met 5 november tijdens kantooruren. DIVERSEN DONDERDAG 14 OKTOBER Stadskantoor. Pres. Kennedyplein. 19.30 openbare raadsvergadering. VRIJDAG 15 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van B - 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. kent het een einde van een droom. De relatie wordt echter hersteld. Het suc- cesvolle gazinskoortje neemt deel- aan een festival in Salzburg. Het verhaal speelt aan het eind van de dertiger jaren. De opkomst van het huizen aanwezig. Aansluiting kan op eenvoudige wijze geschieden. Van de 83 woningen zullen er iets minder dan de helft worden bestemd voor bejaarden. De overige woningen zijn bedoeld voor alleenstaanden en on volledige gezinnen. „Op dinsdagavond krijgt mijn man afschuwelijke kiespijn”, vertelt mevrouw Nijdam. „De andere ochtend zit hij bij de tandarts die beweert de kies nog te kunnen redden. Na een wortelkanaalbe- handeling mag mijn man weer naar huis. Het doet daarna nog wel veel pijn maar dat schijnt erbij te horen. Omdat het steeds zeerder gaat doen, zit mijn man vrijdagmorgen weer bij de tand arts. Omdat er iets onder de kies zit, wordt deze doorboord. Hij -krijgt wat pillen mee tegen de pijn en de ontste king maar die helpen niet, ’s Middags tegen drie uur slaan we aan het bellen om de kies te laten trekken. We hebben wel twintig tandartsen gebeld maar konden er niet een bereiken. Tegen de avond was onze eigen tandarts weer thuis maar die verwees mijn man door naar zijn collega van de weekenddienst. Die collega verklaarde dat we zaterdag maar op het spreekuur moesten komen. Nou uiteindelijk zijn we bij de huisarts die weekenddienst had, uitgekomen. Hij sprak er schande van en heeft heel zware pijnstillers moeten geven- Zo ken ik andere gevallen. Van een jongen die met zijn bromfiets viel en een aantal tanden brak. Hij kreeg geen hulp. Ik zit nu niet te pleiten voor mijn man. Die is van zijn kiespijn af. Het zijn steeds weer andere mensen die er het slachtof fer van worden.” BIOSCOPEN Cinema Marquette. Ruysd.aelstraat. 20 „One flew over the cuckoo’s nest”. TENTOONSTELLINGEN Donkey Shot, A. Verherentstraat over Zuid-Afrika. DIVERSEN DONDERDAG 14 OKTOBER Gemeentehuis, Burg. Nielenplein. 20 u. ver gadering commissie culturele zaken. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u» klaverjassen. VRIJDAG 15 OKTOBER Kinderboerderij, Vrijbu: glaan. Geopend 14 - 17 u. Lichtboei, Maasstraat. 20 u. klaverjassen. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. toneelavond Friese vereniging Us memetael. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 21.30 u. invasion. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14 - 17.30 en 19 - 21 u., jeugd 15.30 - 17.30 u. Over „democratie” hield de nieuwe burgemeester van Terneuzen zijn partij genoten voor: „Ik merk in ons land vaak weinig respect voor democratisch genomen besluiten en dat heeft dan niets meer met democratie te maken. En het derde, waar ik stérk aan hecht is, dat democratie overdracht van vertrou- en is. Ik vraag me vaak af of men dat voldoende beseft. Als een raadslid geko zen is, moet je hem het volle vertrou wen geven en niet telkens aankomen met opdracht zus en opdracht zo. Doet hij het niet goed, dan stuur je hem na vier jaar weg en anders geef je hem dat vertrouwen opnieuw”. hoofd het bestuurlijk inzicht en de grote dosis humor van de oud-wethou der. Afdelingsvoorzitter Bart Schultink zei, dat Carel in de elf jaar van zijn wethouderschap in Velsen het gezicht van Velsen en ook van de afdeling in sterke mate heeft gevormd. Ook al zijn de laatste jaren niet de gemakkelijkste geweest. Hij besloot zijn speech met de spreuk: „Menig ambtelijke benoeming draagt tevens het karakter van een hoge onderscheiding”. Fractievoorzitter Fred Reic-henfeld zei Carel te beschouwen als een goed socialist. Namens de fractie en de afdeling bood hij burgemeester Ocké- loen een decoupeerz-aag aan. Een kwar tier zong daarna het levenslied van Carel in de peé-erek. Tenslotte was het raadslid Jo Porck, die een aantal mijme ringen hield rond de figuur van de scheidende partijgenoot, waarin hij vooral de levenskunst roemde, die de man iedereen heeft willen- aanreiken. De nieuwe burgervader van Terneuzen zei in zijn afscheidsrede: „Je gaat niet weg, anders dan dat je het zelf wilt. Maar dan merk je pas met hoeveel wortels je vastzit aan de plaats, waar je zit. Het heeft me diep getroffen, zoals allerlei mengen op mijn afscheid heb ben gereageerd en ik vind het ook oprecht moeilijk om weg te gaan”. Als troost gaf hij zijn partijgenoten mee, dat de heer Ockeloen nog wel regelmatig in IJmuiden te zien zal zijn, omdat hij vast van plan is regelmatig een bezoekje aan zijn kinderen, die inmiddels hier een dan de tandarts belde. bereid te helpen. „Het is niet de weg”, vindt een van de huisartsen. Èen andere arts vindt dat de Situatie toch al beter is dan vroeger. ..Toen was er helemaal geen regeling voor het weekeinde”, zegt hij. „Toen deden de tandartsen vrijdag middag om vijf uur de deur o-p slot en kwdmen de mensen met nabloedingen bij de huisarts terecht”. Een andere huisarts meent dat de tandartsen zich te veel willen beschermen tegen „zeurpa- tiënten”- „Kijk, wij kunnen een patiënt niet laten beoordelen of de klachten ernstig zijn”, zegt de huisarts. „Een aan steller, kan ook wel eens wat hebben. De consequenties zijn voo-r een huisarts veel groter. Een tandarts zegt: „Die kies doet morgen ook nog wel zeer”. Acute geval len als bloedingen komen toch bij ons terecht”. Luxor brengt deze week de IJmondia- le primeur van de nieuwe film „Embryo” waarin Rock Hudson de rol speelt van een druk met hormonen experimen terende arts. Deze besluit na verschillen de dierproeven zijn bevindingen op een mensenlijke foetus toe te passen. Binnen enkele uren heeft hij uit die embryo een volwassen meisje gekweekt, dat echter snel begint te verouderen. De dokter weet dit proces met behulp van chemi caliën tot staan te brengen, om het meisje vervolgens tot zijn minnares te maken. Daarna lopen de zaken hem volledig uit de hand. Het vrouwtje ont- dekt alleen jong en aantrekkelijk teZ kunnen blijven bij de gratie van een uit - de hypofyse van ongeboren kinderen 7 bereid extract, en om daaraan te komen vermoordt zij enkele zwangere moeders^.') De dokter ontdekt dit al spoedig en maakt een einde aan de praktijken van zijn vriendin, die daarop zienderogen - veroudert en sterft. Hoewel diep ge- schokt, besluit de dokter zijn experi menten toch voort te zetten. Aanzienlijk minder schokkend van in- ■- houd is de vroege avondfilm, waarvoor Luxor de tekenfilm „Sneeuwwitje en de 7 dwergen” heeft uitgekozen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag - (Première) en morgen 20.15u.„Liefde half - om half”, vrije produktie van Alan Ayck bourn. Toneelschuur I (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30u. Toneelgroep Centrum: „Spie gels”, van Dimitri Frenkel Frank. Schuur III Vandaag en morgen 20.30u. Ka- theater: „Rosé”. MUZIEK Beyneshal (Stationsplein) vrij. 20.15U.Con cert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. André Vandernoot. Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) 20.15u.r- Concert door Dieks Visser, fluit en Erika Waardenburg, harp, concert uit de Serie Drie Eeuwen Muziek 1525-1825. At the Jazzcorner (Spaarne 104) 21.30U. Optreden van Rob Pointle Bert Nieborg Com bination, vrij. 22u.: Optreden van Martin Haak Percussiegioep. Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht) vrij? 20-u.: Uitvoering van het Gereformeerd Evan- g'elisatie Zangkoor Jubilate Deo begeleid door' het Symfonie-orkest. Solisten: Grietje Oude-„ nampsen, sopraan en Henk Wind, bas en orgel door Dirk Out. „De Gravin” (Gravlnnesteeg) vrij.: Optreden van The Swing Specials met zang van de Amerikaanse Denise Jeeter. Teerling (Kleine Houtstr.) 20.30u.: Optreden' van folkzanger Pete Sayers. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20u. „De tien geboden”, a.l. vrij. 24u.:„Het duivels^ masker van Tang”, 18j. -O» 'V Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15u.iA-r „Veel liefs uit Moskou”, 14j. vrij. 23.30u.: ,,De -- uitbrekers”, 18j. Lido (Houtplein) 19 en 21.15u. :,,The man from the organization”, 14j. 14u.: ..Zeebonke- n”,a.l. vrij. 23.45u.Zullen we ’t nog een- keertje overdoen”. 18j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20u.:..Max Have- laar”, 14j. vrij. 23.*5u.: „Murhy’s War”, 18j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30. 19 en 21.30u.:,.Walt Disney’s Fantasia”, a.l. vrij. 24u.: Dracula”». 18j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15u.: „De eend en de Cadillac”, a.l. Cinema Quirinils Internationaal (T.anee Veerstr.) 14. 15.15, 19, 20.15 en 21.30 droom’’, 18j. IJMUIDEN - Aan dc Vdserduinweg 250 te IJmuiden is de heer A.A.II. van Daalen voornemens een patates-frites- bakkerij annex ijssalon uit te breiden. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: ..The sound of Music”. Filmhuis ’vls’en, Kanaalstraat 257. Aanvang 20.30 uur „Familiesituaties" van Zanussie. TENTOONSTELLING EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot .12 en van 14 tot 16.30 uur. Tuin Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid 18e Eeuws'e Stijlkamers di. t.m. zo. geopend van 10-12 uur en 14-17 uur. Stadhuis Velseu: Bezichtiging mogelijk werkdagen van 10-12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuis Snelliusstraat, vrijdags van 18 tot 21 uur. Openbare Bibliotheek. Plein 1945. Vrijdag 14.30-17.30 uur en 19.00 tot21.30vur. a-21.30 uur, vrijdag 14.30 tot 17.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden, langdurig zieken, Velserduinweg 52. Ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad: Donderdag: vrij zwemmen 16.001'17.15 uur. Vrijdag: vrij zwemmen 6.45- 8.00; 12.10-13.10; 16.00-17.15 en 19.30-20.45 uur. Bejaarden, van 9.15-10.00 uur: zwemles dames van 10.00-10.3 uur. InstructiebadMoeder uur. Stadsschouwburg, Velsen donderdag en vrij dag aanvang 20.00 uur Revue ,.10x10" in het kader 100 jaar Noordzeekanaal. Hoewel „One flew over the cuckoo’s nest” al weer een aardig tijdje in roula tie is, blijkt het verlag van Milos For- man over het leven in een psychiatri sche inrichting nog zoveel belangstelling te trekken dat een tweede prolongatie gerechtvaardigd is. Tot en met woensdag zjjn de lotgevallen van onder meer Jack Nicholson als patiënt en Louise Flet-, cher als hoofdzuster voor de derde ach tereenvolgende week in Kennemer 1 te bekijken. In de nachtvoorstellingen van dit theater draait „De motorduivels”, terwijl voor de zondagmatinee „Het zwaard van Zorro” op het programma staat. Kennemer 2 brengt de- klassieker „La dolce vita”, een film van de beroemde Italiaanse regisseur Frede- rico Fellini met niet minder bekende acteurs als Marcello Mastroianni, Anita Ekberg en Anouk Aimee in de hoofdrol- len. Mastroianni speelt in deze film een ambitieuze palttelandsjongen, die het dankzij zijn knappe gezicht en innemen de manieren in Rome ver heeft geschopt als society-journalist. Vooral bij de vrouwen heeft hij veel succes, wat tot voortdurende ruzies met zijn eeuwige verloofde leidt. Temeer daar hij enthou siast aan het society-leven met alle avontuurtjes en uitspattingen van dien deelneemt. De zelfmoord van zijn meer serieus aangelegde vriend lijkt hem even tot inkeer te brengen, maar hij vergeet het gebeurde weer snel wanneer hem de kans wordt geboden, zich als „publici- teitsman” nog actiever in het Romeinse dolce vita te storten. - J i V Al

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7