Raad van de Waterstaat noemt vliegveld als mogelijkheid Geen uitspraak over tweede luchthaven Uitzending op 12 november Leerlingen Zeewijkschool leverde geen problemen op strijden in t.v.-programma Voorzieningen voor invaliden 'Lu. Straatvoetballers meten krachten TER OR- NG Geldlening „Jong Hercules” sa. s Hotel-Café-Rest. VAN AKEN 0» S in Heemskerk 1 Vestiging Frank en Jean Geen spreekuur -* I V R IJ D A G VOOR EXCLUSIEVE HERENMODE TENZIJ KENNEMERS GUNSTIGER REGELING KRIJGEN Telefoon 023 - 324365 - 324709 I I Met Albert West I I I I I I I I I I I I DEN HAAG - De Raad van de Waterstaat blijft in haar advies aan de regering over inpoldering van de Markerwaard vaag over de ves tiging van een tweede nationale luchthaven daar. Opgemerkt wordt slechts dat het een van de vele nieuwe gebruiksmogelijkheden van de nieuwe polder is. In de advies aanvrage is de raad overigens ver zocht de kwestie van de Marker waard los te zien van de vraag of inpoldering nodig is voor de vesti ging van een luchthaven in het Markergebied. IJMOND O 3 SB 7 Evhv vuyTs9 - l (ADVERTENTIE) t (Van een onzer verslaggeefsters) Tel. 023- «O 24 12 66 Wildseizoen 1976 (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Bij hun vertrek gistermiddag waren de kinderen van de Zeewijkschool „laaiend" enthousiast. Medische verzorging (Van een onzer verslaggevers) 3- H n Ie (ADVERTENTIE) sn Wely, je H. Zalen voor familiediners party’s - recepties vergaderingen 1 J in et et Ei- Specialiteit van deze week: Hazerug Bernadette met schijven appel en kastanjes Wijnadvies: 1970 Chassagne Montrachet Clos St. Jean de zal BEVERWIJK. Eind oktober wordt de aanbesteding .gehouden van de verbe tering van het clubhuis van invaliden vereniging „Op Hoop van Zegen” in de Populierenlaan en de Hellingbaan in het Sportfondsenbad. voor in >r- jn li- sn of 6 n BAAN, hoek Houtplein HAARLEM o- a- »r, 14 De kwaliteit van het water in randmeren langs de Markerwaard bij een zorgvuldig beheer op een aan- vaardbaor niveau kunnen blijven. Het is immers de bedoeling, dat de randmeren door het verlengde van de tweede Oost- vaardersdijk, die aansluit op de kust van prijs van 250. De Zeewijkschool had zich vorig jaar al laten in schrijven maar was toen afgewezen. Dit jaar had de school zich niet opigegeven maar werd door de omroep benaderd zodat de verrassing des te groter was. Niét alleen de 59 kinderen vertrokken gistermiddag enthousiast. Er waren ook veel i ouders gekozen om hun kinderen uit te wuiven. Bonarius, Pernot, Plantinga. Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken. Vesélewel de Wit Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. l^olink, Duinvlietstraat 2, Velsen- Noord, tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondag morgen 9 uur - tot zondagavond 24 uur door G. A. Takken, Julianaweg 44, Wijk aan Zee, tel. 02517-333. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuren op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor i Swaab, Hommes, De deelnemers, die maximaal 14 jaar oud mogen zijn, ontvangen na afloop allemaal een aandenken. Onsportief ge drag, op welke m,anier v dan ook, wordt bestraft met de verwijdering van de betrokken speler (s) en het toekennen van strafpunten aan het elftal. De deel- némértjes'kunnen zich verkleden in de kleedaccommodatie aan de Tolsduiner- laan of in het Van der Heijdenhuisje- principe „gelijke monniken - gelijke kappen” mocht worden afgeweken. BEVERWIJK. Het spreekuur van wethouder Camfferman komt maandag 18, 25 en 1 november te vervallen. Ook het spreekuur van burgemeester Hubers komt maandag 18 oktober te vervallen. VELSEN- Op twee bijvelden van het sportpark Schoonenberg gaat maan dag de straatvoetbalcompetitie van de Velser Sportstichting van start. Maar liefst 25 ploegen zullen om de hoogste eer gaan strijken. Alle, poule-winnaars krijgen een toegangsbewijs voor de wed strijd TelstarAjax op 31 oktober 1976. De wedstrijden duren twee maal een kwartier en staan onder leiding van beschikbare scheidsrechters. De Velser Sportstichting doet evenwel nog een dringend beroep op iedereen die een of maar wedstrijden wilier) fluiten. Men Wel is inpoldering een nadeel voor de beroepsvisserij, maar dan voornamelijk in die zin, dat de schepen verder moeten varen om viswater te bereiken. Voor de huidige IJsselmeervloot resteert nog vol doende viswater na een eventuele inpol- Petra Brouwer was uitgeloot om na mens de school de vragen van Piet Romer te beantwoorden. In de studio werden nog zes kinderen uitgeloot die mochten meedoen aan de spelletjes. Hoe de wedstrijd is verlopen, kan men op 12 november zien. Het programma wordt dan om 19-05 uitgezonden via Nederland II. 'n specialiteit van DETERMEYER Nieuwe collectie jacks. Modieuze ski-pakken. Sportieve truien. Fijne pulli's en praktische ski-pantalons. Winkelcentrum Gelderlandplein 18 Amsterdam/Buitenve/dert 020 - 44 77 89 mogelijkheid is een voor waarde bij een van de beleidsdoelstellingen in de nota Amsterdam-Noordzeekanaalgebied waar in gesproken wordt over de inkrimping van Schiphol tot een capaciteit van 17 miljoen passagiersbewegingen. De Raad van de. Waterstaat ziet niet op' korte of middellange termijn een woonfunctie van betekenis voor de Mar kerwaard weggëlegd. Maar gezien de vele onzekerheden, die er op het gebied van -de verstedelijking op lange termijn bestaan, kunnen delen, van de Marker waard in een-verdere toekomst misschien wel voor wónen worden ingericht. Ook omdat de uitbouw van steden als Lely stad en Almere niet onbeperkt kunnen doorgaan. De heer Eiff (VVD) vroeg naar de laatste ontwikkelingen betreffende het rooien van bomen op het terrein nabij Labyrinth. Wethouder Bodewes vertelde, dat de gemeente buurthuis Wijk aan Duin heeft laten weten voor het bewus te stuk grond een opzegtermijn van drie - maanden in acht te willen nemen. Na antwoord van Wijk aan Duin kan dan tot verkoop van de grond worden over gegaan. Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29101). Voor de interne-, Klas se-, kraam-, chirurgische- en algemene afdelingen: dagelijks van 16 tot 16.30 uur en van 19 tot 20 uur; voor de brand wondenafdeling: geen vaste be zoektijden, maar afspraak maken met hoofdverpleegkundige of diens waarne mer; voor de bewakingsafdeling: dage lijks van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur (slechts één bezoeker toege staan); voor de kinderafdeling: dagelijks van 11 tot 12.30 uur en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis. Zeeweg. IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdeling alsme de intensieve- en coronary-care (ook Kennemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11 uur, 16 tot 16.30 uur en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dage lijks van 10.30 tot 11 uur, 14.15 tot 15 uur en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dagelijks van 16 tot 17 uur en van 19 tot 20 uur. 'Over het al dan niet doorgaan bij slecht weer kan men telefonisch infor meren bij het Velserbad, telefoon 14230. De poule-indeling luidt als volgt: Pou le AFC Schaaper, De Gele Duivel, FC Hoeve-Boeven, FC Santpoort FC Kop- piestoot. Poule, B: Blauw Wit, De Truf fels, De Misséhöppers, FC Knudde, Sil- tardia. Poule C: FC De Leeuw, FC Inktvis, Red Star, Grasshoppers. Veroni ca. Poule D: De Witte Kneuzen, The White Stars, The Smockler Boys. Bleu Duivel, VDO. Poule E: Mi Amigo, FC Bamibal, Bleu Boys, FC Harry Harry, Swinging Stars. dering van de Markerwaard, terwijl bo vendien de visproduktie per hectare nog kan worden verdubbeld. De sportvisserij zal bij inpoldering veel mogelijkheden krijgen, onder andere door meer oever- gebieden. Voor de vogels zal inpoldering van de Markerwaard ook van invloed zijn, vooral als zij afhankelijk zijn wan een grote wateroppervlakte. Maar voor de meeste volgelsoorten liggen de foura- géergebieden ook nu langs de kust. De invloed van inpoldering op de vogelstand ig, bij de tegenwoordige kennis van zaken niet geheel te peilen, maar moet niet wofden overschat, zo blijkt uit, hét rapport. kan zich aanmelden bij Leen van der Lugt van de dienst sport en recreatie, telefoon 19034. Ook kan men zich tijdens de wedstrijddagen opgeven in de kantine van de voetbalvereniging IJmuiden. Nadat het elftal een wedstrijd ge speeld heeft gaan de spelers naar de nabijgelegen hockeyvelden voor de esta fette. Tevens moeten er op de hockey- doelen penalties worden geschoten. De hiervoor behaalde punten tellen mee in de eindrangschikking. BEVERWIJK. Slaagt de voetbal vereniging „De Kennemers” erin, met betrekking tot de aanleg van een licht installatie op het nieuwe oefenveld aan de St. Aagtendijk een gunstiger rege ling te treffen dan waarmee „Jong Her cules” accoord is gegaan, dan moet de gemeente deze overeenkomst ook op laatstgenoemde voetbalvereniging van toepassing verklaren. Unaniem was de Beverwijkse raad gisteravond van me ning, dat in dit geval niet van het Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaft- straat 5, Heemskerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuur in „Casa Iverica”, Kees Delfsweg 3, Bever wijk, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Telefoonnummers: 23623 en 23180 voor hulp aan bejaarden en landurig zieken; 23644 voor gezins verzorging. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149. Beverwijk, tel. 26177. Het is een eenmalige gebeurtenis waarbij het wedstrijdelement niet op de voorgrond staat. Toch waren er enkele prijzen te verdienen: eert eerste van 750, een tweede van 500 en een derde IJMUIDEN- Vol verwachting is gis termiddag een bus met zesdeklas leerlin gen van de Zeewijkschool naar Bussum vertrokken. In ,,’t Spant” werden televi- sie-opnamen gemaakt van ,,’t Spant er om”, een wedstrijd waaraan drie scholen meededen. Een school uit Almelo, uit Papendrecht en de Zeewijkschool uit IJmuiden. VELSEN-IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis arts. Apotheken: Apotheek Kuijlman, Lan ge Nieuwstraat 403, tel. 14204. Tandarts. H. Groen, Duinvlietstraat 36, Velsen-Noord, tel. 23947 (02510). Voor spoedeisende gevallen zaterdag en zon dag tussen 17 en 17.30 uur. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. In lichtingen over weekeinddiensten onder telefoonnummer 02550-15645. Dierenarts: Dr. Th. Winkel, v. Tuyll- weg 17, Velsen, tel. 11236 en Dr. W. Ressang, de Waal Malefeitlaan 4, Aer- denhout, tel. 023-240291. Stichting maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur, tel. 02550-13830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Maandag tot en met donderdag 8.30 uur Spaarnestraat*. Vrij dag 8.30-10 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Groene Kruis IJmond. Spreekuren maandag tot eh met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromedastraat 3, tel. 02550-13936. (inlichtingen over wijkver pleging tel. 19643 (02550). Samen werkende Groene Kruisvereni gingen. Inlichtingen over de wèekend- dlienst wijkverpleging: Tel. 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 0-11 uur. Tel. 02550-18263. SANTPOORT Artsen: Dr. A. J. Th. van Hoofdstraat 268, tel, (023)-378510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort, tel, 378284. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra. Het rijk liet de gemeente indertijd weten f 150.000,- beschikbaar te stellen voor nieuwe voorzieningen voor licha melijk gehandicapten. Een commissie ging na wat er in Beverwijk voor deze mensen zoal ontbrak en kwam uit bij de verbetering van het clubhuis, de aanleg van een hellingbaan en een verbetering van de strandtoegang aan de Relweg. De uitvoering van de laatste voorzie ning laat nog even op zich wachten, zo deelde burgemeester Hubers naar aanlei ding van vragen van mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA) mee. HEEMSKERK Artsen. Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Naber, Schumacher, Schutte en Van der Torre wordt tijdens'het weekeinde als volgt waargenomen. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: L. A. v. d. Torre, Lombardijestraat 9, Heemskerk, tel. 31321; van zondagochtend 0 uur tot zondagavond 24 uur: J. H. Schutte, Graaf Willem Il-laan 26, Heemskerk, tel. 32266. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zondag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk. Dierenambulance. Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondaga vond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster J. Klaver, Europaplein 96, Heemskerk, tel. 32745. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heemskerk, tel. 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren Hoewel alle raadsfracties waardering hadden voor de duidelijke uitspraak van het collége, dat de gemeente voortaan aanleg en het- onderhoud van de velden voor haar rekening neemt maar dat de verenigingen zelf voor het aanbrengen van verlichtingsinstallaties moeten zor gen, vond men wel dat bij het verstrek ken van gemeentelijke leningen van dezelfde voorwaarden moest worden uit gegaan. Ter financiering van de lichtinstallatie heeft „Jong Hercules” bij de gemeente f 15.000 geleend tegen 10 Vt percent ren te met een looptijd van vijftien jaar. „De Kennemers” wil ook wel lenen, maar dan alleen renteloos, en daar voelt Óe gemeente weer niets voor. „Dat zou”, zo verklaarde wethouder Bodewes, „in mijn ogen een stuk subsidie zijn, wat tegen het nu vastgestelde beleid in druist”. Met de suggestie, opnieuw met „De Kennemers” rond de tafel te gaan zitten had hij geen moeite. De wethouder wil de de raad ook wel toezeggen, dat „Jong Hercules” van een mogelijke gunstiger overeenkomst zou meeprofiteren, al zag hij zo’n regeling nog niet direct uit de bus rollen: „momenteel is daar in elk geval nog geen sprake van”. De mogelijkheid om in de Marker waard een luchthaven te bouwen is van bepalende invloed op de ontwikkeling van het gebied de Meerlanden (Haar lemmermeer, Aalsmeer, Uithoorn) en het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. Die van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- iand. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheren, Kerkweg 47- Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor Moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. Noord-Holland, worden gescheiden van IJmeer en Oostvaardersdiep. De lozing van het water uit de IJsselmeerpolders zal op laatstgenoemde watergebieden ge schieden en niet op de randmeren van de Markerwaard. Van randmeren kunnen vooral de kleine en middelgrote boten profiteren. Aan voorzieningen voor deze categorieën bestaat grote behoefte. Voorts'kan bij de inrichting van een Markerwaard' geko zen worden voor het aanleggen van rijke en gevarieerde natuurterreinen, vooral als die van grote om vang zijn. De Zuiderzeecommissie van de Raad van de Waterstaat komt tot de slotsom, dat inpoldering wel een kostbare zaak is. maar zichzelf op termijn meer dan eens zal terugbetalen. De raad dringt, er op aan op korte termijn een beslissing te nemen over de vraag of in het marker- waardgebied al dan niet een polder moet worden aangelegd. Het begin daarvan moet niet te veel naar de toekomst worden verschoven. Frank en Jean Franchising B.V. te Hilversum, die als franchisegever op treedt, is een dpchteronderneming' van tiet Vroom en Dreesmann-concern. Frank en Jean-vestigingen zijn er op het ogenblik in Amsterdam, Vlissingen, Den Haag (3 x), Rotterdam. Leiden, IJmui den, Zutphen. Deventer. Hilversum, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Arn hem, Haarlem, Maastricht, Enkhuizen en Bruinisse. In Hengelo en Roosendaal zullen in het najaar nog vestigingen warden geopend. Franchising houdt on der andere in, dat jelfstandig blijvende ondernemers, op basis van een tweezij dig contaft kunnen toetreden, waardoor z§ kunnen profiteren van de know-how van het grote Nederlandse warenhuis concern, bijvoorbeeld op het terrein van inkoop, reclame, opleiding, winkel inrichting. compuiter-informatie, admi nistratie, enzovoort. De vestiging aan de Van Coevenhovenstraat wordt geëxploi teerd door de heren G. van Diest en M. Stevens. HEEMSKERK - Zaterdag 23 oktober opent „Frank en Jean” de tweeëntwin tigste vestiging in Nederland aan de Van Coevenhovenstraat 25-27 te Heemskerk. Deze zaak brengt vrijetijdsmode voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar en zich nog jong voelende dames en heren. Op de openingsdag zal de populaire zanger Albert West van 13.3(1 tot 14.30 uur in de Frank en Jean-shop aanwezig zijn om handtekeningen op foto’s te signeren. de groep artsen Guldemond- Ten Harmsen' van de Beek. Kester, Vos en Zeijknans wordt waargenomen op zaterdag en zon dag door L. J. J. Kester, DOmmelsingel 2, Beverwijk, tel. 33300. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode vrijdag 15 oktober 17.30 uur tot vrijdag 22 oktober 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. J. Krijger, Zuiderhoofd- straat 59-61- Krommenie, tel. 075-281406. Dierambulence. Zie Heemskerk. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw voor de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk.' Groene Kruis. Weekenddienst: zuster A. Stranckmeijer-Verheijden, Zonne- bloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster M. Stein-v. Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Mevrouw J. M. (ADVERTENTIE) GROTE HOUTSTRAAT 59, HAARLEM, u‘,S0N Sportief als aufo 'an9e gedistingeerde ^hcoat naast ms/ Me wjlja k x - WC 11z p c

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11