NIEUWE REGELING VAN Hoogovens heeft 450 baantjes te geef... NZH GAAT ZONDAGIN MAANDAG OPENING VAN VACATUREBANK Haarlemmer pleegde 9 inbraken zich niet aan de regels Agenda Thuis in de buurt Brandweerzaken in commissie Hamerstukken Zeevisser hield L bg IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant A u J r I 1 i I IJmond-koren bij slot van festival Kienen en INSTRUCTEUR- INSTRUCTRICE klaverjassen in Historische dag van culturele raad 13 IJMOND 19 7 6 OKTOBER I 5 V R IJ D AG Vanavond en morgen JU f Velsen-Noord Castricuni In en om Haarlem Naam Adres L Boete geëist Wat er ook gebeurt in de buurt, wij zijn er ’t eerst bij met de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement Op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant, (aankruisen wat gewerist is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. gg gevraagd een KNZB diploma vereist. Salariëring volgens CAO. Schriftelijke soil, te richten aan: N.V. Sportfondsenbad Haarlem, Frederikspark 14 Plaats Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. Wijk aan Zee JBR Belangrijke, interessante, ongewone en lezens- waardige dingen gebeurd in uw omgeving? Als eerste zijn er altijd de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant bij. Want die zitten nu eenmaal ’t dichtst bij het vuur. In IJmuiden zelf. In Kennemerland. En in verre omstreken. Blijf op de hoogte met wat er bij u in de buurt gebeurt. Neem nu een abonnement. Velsen-IJniuiden Heemskerk r Beverwijk v.;. I van u. vowas- 39111, brandweer (ADVERTÊNTrE) ders”. Jo Thuis in huis u. en h „De rechter heeft door zich met de pro testerende vissers te harmoniseren poli- j genomen en dat is niet de taak van de rechter volgens mij”.Dat merkte de procureur-generaal op bij het uit de „officiële pot” niet kunnen wor den gerealiseerd. I I 21.30 u.: en za. 24 Overigens zijn ook lieden die niet bij Hoogovens werkzaam zijn welkom op de vacaturebank. „Maar in eerste instantie is deze dienstverlening bedoeld voor on ze eigen mensen”, aldus chef Sanders. HAARLEM. Een 25-jarige Haar lemmer is donderdag voorgeleid aan de officier van Justitie in verband met het plegen van negen inbraken en diefstal len. De man, die volgens de politie bekend staat als gebruiker van verdo vende middelen, maakte goederen buit met een totale waarde van 175.000 gul den, maar nam bij de verkoop ervan genoegen met slechts 3000 gulden. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.„Skyrl- BEVERWIJK De openbare lagere Vondelschool en de openbare kleuter school „Kleuterdorp”, beide gevestigd aan de Zweedselaan, gaan in het vervolg als „Tweemaster” door het leven. De raad had er gisteravond weinig tijd voor nodig, om deze gezamenlijke noemer voor de twee scholen vast te stellen. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 25120. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie wandkleden van mevr. M. Floris; geopend tot en met 5 november tijdens kantooruren. DIVERSEN VRIJDAG 15 OKTOBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44; volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 16 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend van 10.30-17.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. BEVERWIJK. Vrijdag 29 oktober houdt het actie-comité „De Nieuwe Slof” een kien- en klaverjasavond in het nieu we ontmoetingscentrum aan de Kerk straat. Aan de organisatie van deze avond wordt medewerking verleend door de wandelsportvereniging „De Zwervers” en de gymnastiekvereniging Turnlust” die beide gebruikers zijn van „De Nieu we Slof" en op deze wijze hun steentje willen bijdragen om bij de inrichting van het nieuwe ontmoetingscentrum nog enkele wensen (e "kunnen vervullen die IJMUIDEN. Bij de Hoogovens is men er toe overgegaan een zogenoemde „vacaturebank” in te stellen. Met ingang van maandag kunnen werknemers van de staalgigant, en alle daarbij aangeslo ten bedrijven, terecht in Hoofdkantoor- 2. Via duidelijke aanwijzingsborden komt men in de ruimte die wordt aan geduid met „vacaturebank”. De bedoe- HAALREM. De sectie geschiedbe oefening van de culturele raad Noord- Holland houdt jaarlijks een historische dag. Deze keer is dat zaterdag 23 okto ber. Het thema is archeologie in Noord- HoIIand, gekozen naar aanleiding van het 25_ja!rig bestaan van de archeologi sche werkgemeenschap Nederland. De deelnemers verzamelen zich om 10 uur in het historisch centrum aan de Kleine Houtstraat 70, waar vroeger de Bank van Lening gevestigd was. De heer D. H. Couvée zal de opening verrichten; burge meester mr. dr. L. de Gou spreekt een welkomswoord. Een aantal deskundigen zal tot in de middag archeologische on derwerpen behandelen De vacaturebank is met ingang van maandag geopend van 9 uur tot half vijf en is telefonisch bereikbaar. Toestel 6262. frajekt van busstation Zandvoort naar Zandvoort-Noord. De wijzigingen zoals die voorkomen in „wijzigingsblad 5” hebben betrekking op negentien lijnen: zoals gezegd wordt het trajekt Beverwijk-Hoogovens voortaan in uurdienst uitgevoerd door lijn 79 in plaats van lijn 75. Van de lijnen 98, 102. 104, 106, 108, 109, 145, 149 tot en met 152 vervallen enkele avondritten. Lijm 78 gaat in Alkmaar op het trajekt station- Overdie in uurdienst rijden. De busdienst naar en door de Castri- cumse wijk Molenwijk, tot nog toe on derhouden door lijn 114, wordt gestaakt. Voor lijn 115 wordt na zeven uur ’s avonds een uurdienst van kracht, voor lijn 116 geldt na zeven uur ’s avonds en op zon- en feestdagen een uurdienst op het trajekt Alkmaar-Heiloo. De dienst op lijn 142 wordt overgenomen door de lijnen 143 en 147, maar de frekwentie blijft ongewijzigd. Van deze beide lijnen jjjn wel de dienstregelingstijden iets aangepast. De beide wijzigingsboekjes zjn op de vertrouwde NZH-adressen verkrijgbaar- BIOSCOPEN City, Vrijdag en zaterdag 20 uur „The Sound of Music” Stadsschouwburg, Zaterdag 20 uur „Storm over Marokko” BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. ,,One flew over the cuckoo’é nest”. TENTOONSTELLINGEN Donkey Shot, .A. Verherentstraat. Expositie over Zuid-Afrika. DIVERSEN VRIJDAG 15 OKTOBER Lichtboei, Maastraat. 20 u. klaverjassen. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. toneelavond Us Mementael. Dat heeft de politie geconcludeerd uit het verhoor van elf mannen en drie vrouwen tegen wie een proces-verbaal is opgemaakt wegens heling. De drie vrou wen hadden de goederen tijdelijk opge slagen. De jongeman verkocht af en toe wat van dé gestolen goederen. Volgens de politie sloeg de Haarlemmer zijn grootste slag op 30 augustus toen hij bij een juwelier in de Barteljorisstraai een raam uit de sponning haalde en zich uit de voeten maakte met 267 horloges ter waarde van 100.000 gulden. Inmiddels heeft de politie drie horlo ges en voor 10.000 gulden aan goederen in beslag genomen. De buit bestond verder uit een kleurentelevisie, video recorders en tfoto-apparatuur. De jonge man stal ook een tas uit de auto van een arts. De geneesmiddelen nam hij mee, de tas en de instrumenten smeet hij in het water. DIVERSEN ZATERDAG 16 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 10-12.30 u. DIVERSEN VRIJDAG 15 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 16 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a; 10-12.30 U. Met een hamerklap werd eveneens besloten de dakisolatie en dakbedekking van de woningcomplexen aan de Graaf Florislaan en Oever te vernieuwen en een nieuwe t actor voor de begraaf plaats Duinrus. aan te kopen. Eren,'weer politie kregen voor een bedrag van b.jna een kwart miljoen gulden aan gore eren toebedeeld. Voor de aanschaf van nieuwe gasmeters en net- verbetering werd aan het gasbedrijf 350.000 beschikbaar gesteld, terwijl ten slotte ook de Stichting Dierenambulance Kennemerland met een subsidie van ƒ1000 bescheiden in de gemeentelijke gulheid meedeelde. tiek stelling I taak van di I merkte de procureur -gener aal up uij uvi Amsterdamse gerechtshof donderdag tij dens de behandeling van de zaak tegen de 46-jarige zeevisser J. v. B. uit IJmuiden. De verdachte had vorig jaar, zoals zoveel I andere vissers geprobeerd zich te verzet ten tegen de regels dié het product schap naar aanleiding van de regerrngs maatregelen ter bescherming van de schol- en tongstand had opgesteld. De visser had een formulier, waarop hij had moeten invullen hoeveel schol hij bij een bepaalde vaart had gevangen, niet ingevuld. De economische politierechter veroordeelde de man eerder voor deze overtreding van de reglementen tot een voorwaardelijke boete van 100. Volgens de p.g. had de rechter zich laten beïn vloeden door een kranteknipsel dat de verdachte op de zitting had getoond., I waaruit bleek dat de Zwolse rechtbank een aantal vissers voor hetzelfde feit tot 100 voorwaardelijk had veroordeeld. De p.g. wees erop, dat de Zwolse officier van justitie evenals de Amsterdamse in hoger beroep was gegaan. Bovendien waren elders in het land veel hogere straffen tot boetes van 750 uitgedeeld. „Wij hebben hier te maken met een massale burgerlijke ongehoorzaamheid”, zo zei de p.g. De bonden hadden de vissers geadviseerd niet mee te werken aan de zo abrupt opgelegde maatregelen. Inmiddels hebben de vissers hun verzet echter gestaakt. De formulieren, die niet alleen als controlemiddel zijn bedoeld. maar ook om biologen die met een onderzoek naar bedreigde vissoorten be zig zijn aan cijfermateriaal te helpen. De p.g. eiste een boete van 500, waar van 250 voorwaardelijk tegen de IJ muider visser. Daarvan schrok de ver dachte w.el even. Hij zei in zijn „laatste woord”, dat hij en zijn drie broers altijd had kunnen leven van hun schip, maar dat de druk de laatste tijd toch wel erg groot werd. Uitspraak op 28 oktober. VELSEN - De raadscommissie van bijstand voor algemene zaken behandelt in haar vergadering van 18 oktober na de jaarverslagen van gemeente, brand weer en politie over 1975, de samenwer king van de Velsense brandweer met de korpsen van omliggende plaatsen. Door de .kring commandanten Zuid-Kenne- merland is een rapport geschreven, over personeel- en materieelsterkte van de brandweer in de gemeenten, gelegen in Zuid-Kennemerland (Bennebroek, Be verwijk, Bloemendaal, Haarlem, Haar- iemmerliede-Spaarnwoude, Heemskerk, Heemstede, Hillegom, Velsen en Zand voort). Volgens dat rapport beschikken de brandweerkorpsen voor het bestrijden van brand over een uitrusting, die aan adelijk te stellen eisen voldoet De sa menwerking tussen de brandweerkorp sen bestaat op het ogenblik uit een bijstandregeling voor onderlinge hulp verlening. Over andere vormen van sa menwerking hebben de commandanten enige tijd geleden ook hun gedachten laten gaan. Nu is het de beurt aan de commissieleden. De vergadering begint om 16.00 uur en is voor belangstellenden toegankelijk. u...De Een leestafel, een zitje ‘en een rek vol informatie; de vacaturebank van de Hoogovens. ling is de mensen van het bedrijf be hulpzaam te zijn bij het zoeken naaf een andere functie. Een bezoek aan de bank is geheel vrijblijvend. Wie nadere informatie wenst kan zich wenden tot de gastvrouw op- deze nieuwe afdeling, mevrouw A. Rijs. De idee van een vacaturebank werd geboren omstreeks 1974 toen ook in de burgermaatschappij de belangstelling daarvoor begon te groeien. De heer J. Sanders, chef van de afdeling die zich met loopbaanbegeleiding bezig houdt vertelt daarover dat men in verband met de economische crisis van dat mo ment liever even wachtte om de plannen gestalte te geven. „Op dit moment lijkt het klimaat verbeterd. Er zijn zo’n slor dige vierhonderd vijftig vacatures. Vol doende, om deze manier van bemiddeling Uitvoerbaar te maken.” In de gezellig ingerichte ruimte op de eerste etage waar de „bank” is gehuis vest bevindt zich een wandrek met map pen. Op zoek naar een baan kan tnen zich oriënteren bij „baantjes-in-een-be- paalde-sector”. Ook kan men te rade gaan in het vak waar de vacatures zijn ingedeeld per dienstrooster. Een derde afdeling waar alle banen van een be paald soort werk bij elkaar te vinden zijn. Wie meent „iets” van zijn gading te hebben gevonden kan zich aan de balie vervoegen om bij mevrouw Rijs nadere informaties in te winnen. Naast inzicht in de baantjes die vrij zijn wordt op de vacaturebank ook informatie verstrekt over opleidingen. Daarvoor bevatten de wandrekken zogenoemde opleidingsvoor- lichtings gidsen. De veranderingen, zoals die voorko- jnen in het „wijzigingsblad 4” van de dienstregelingn betreffen voor de agglo- meratie-Haarlem drie lijnen: lijn 4 be perkt zijn traject tot O verveen (Rol- landslaan)-Haarlem (station) en gaat om het half uur rijden, ’s avonds om het uur. De verbinding naar de Waarderpol- der wordt onderhouden door lijn 10, in ochtend- en avondspits. Lijn 6 gaat op zon- en feestdagen op het trajekt Over- veen-Delftwijk om de twintig minuten rijden, naar Spaarndam om het, uur. Voor de interlokale lijnen in district midden gelden zeven ingrepen: lijn 70 gaat beurtelings naar IJmuiden-Zeewijk en naar IJmuiden station. Lijn 71 berijdt na zes uur ’s avonds uitsluitend het tra jekt Haarlem (Schalkwijk) - Santpoort (Hagelingerweg). Daar kan dan overge stapt worden naar en van IJmuiden- Van lijn 73 wordt het begin-eindpunt verlegd naar de wijk Zeewijk. Voor lijn 75 geldt, dat de bussen rechtstreeks van de Kennemerlaan in IJmuiden gaan rijden naar het station en het bejaardentehuis Breezicht. Lijn 79 neemt van lijn 75 het trajekt Bever- wijk-Hoogovans over in uurdienst. De vertrektijden van lijn 80 in Amsterdam eh Zandvoort zijn iets veranderd, zodat ook de tussenliggende bustijden gewij zigd zijn. Lijn 81 tenslotte gaat ga zes uur ’s avonds, op zon- en feestdagen de hele dag, rijden in uurdienst op het Donkey Shot, A. Verherentstraat. 21.30 Invasion. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 16 OKTOBER Kinderboerderij^ Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Jansheeren, Kerkweg. 21 u. werkgroep Jazz met Ruud Jansen. Openbare bibiotheek. Kerkweg 45; senen en jeugd 19-21 u. Aarumnummers. Politie 32121, millieukachten 9600. ■- BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 18.45 en 21.15 u.: ..One flew over the cuckoo’s nest”, 19.30 u.: ,,La dolce Vita5’, 23.30 u.: „De motordui- vels”. Luxor Theater, Breestraat. 19 u.; „Sneeuw witje en de zeven dwergen”, ^21.15 u.; „Em bryo”. 20 u. Voor de kien- en klaverjasavond is een keur van prijzen bijeen gebracht, mede dankzij de Beverwijkse midden stand die zich niet onbetuigd heeft gela ten en daarmee de completering van de inrichting een belangrijke steun in de rug geeft. Voor vele Beverwijkers is de kien- en klaverjasavond een mogelijkheid om voor de officiële opening op 6 november al eens een kijkje te nemen in „De Nieuwe Slof”, die enkele weken al offi cieus in gebruik is genomen. De reacties van de bezoekers zijn tot nu toe vrijwel unaniem enthousiast. Inschrijving vooraf is voor de kien en klaverjasavond niet nodig. Men kan zich op 29 oktober melden in de grote recreatiezaal. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur (beh maandag). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel cen trum Moerbergplantsoen geopend dag. 9.30-11 en 14-16 uur. Zaterdags en zondags gesloten. Stadhuis Velsen, alle werkdagen (ma. t.m. vrij.) te bezichtigen van 10-12 u. tel. 19000. Tuin Beeckestijn, Beeldententoonstelling van de Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. DIVERSEN Alarmnummers. Politie 19033. Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, yelsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrij 12-21 uur, zat van 9-12.30 en 13-16 u. „Concordai”, Doodeweg, Velsen-Noord zat. van 9-12 en 13-17.30 uur. Centrale bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 10-21.30 uur. Zaterdag 10.00-12.30 uur Jeugd. 15.30-17.30 uur. Filiaal Zeewijkplein, 14.30-17.30 en zaterterda 10-12.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”, Geopend za terdags 9.30-11.30 en 13.00-16.30 uur. Velserbad. Vrijdag vrij zwemmen: 19.30-20.45 uur. zaterdag vrij zwemmen 10.30-11.20, 12.15- 13.15 uur. zaterdag vrij zwemmen: 0.30-11.20 12.15-13115 13.30-4.30 en 4.45-5.45 uur. Zwemles volwassenen 15.45-1616.15 en 16.15-16.45 uur Instructiebad: Vrijdag 9.45-10.30 uur moeder en kind, zaterdag 10.45-12.00 uur vrij zwem men. Stadschouwburg Velsen: Revue „10 X 10” in bet kader 100 jaar Noordzeekanaal. Stadhuis Velsen, Burgerzaal zaterdag 20.15 uur Kamerconcert door Jo Juda viool en Sumiko Nagaoka piano. HAARLEM. De NZH zal met in gang van zondag 17 oktober enkele wij zigingen doorvoeren in de dienstregeling, zoals die was vastgesteld voor dit sei zoen. De veranderingen hebben betrek king op zowel het district midden als op district noord. De NZH motiveert de aanpassingen door te wijzen op de nood zaak, „het openbaar vervoer zo optimaal mogelijk aan zijn doel te laten beant woorden”. Dat houdt in dat de frequen tie van bepaalde lijnen wordt terugge bracht, en dat in andere gevallen avond ritten met een zeer geringe bezetting zijn geschrapt. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u. „Liefde’ half om half”, door Alan Ayckbourn. Za. 16 u. Inleiding op „Lied in de schemering”, van Noel Coward. Toneelschuur I (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „Spie gels van Dimitri Frenkel Frank. Schuur III (Vandaag en morgen) 20.30 Katheater: „Rosé”. Het voordeel van deze nieuwe loot aan de Hoogovenstam is dat werknemers die „eens iets anders willen” niet bij, hun directe chef aan behoeven te kloppen maar geheel in het „anonieme” zichzelf kunnen oriënteren. BIOSCOPEN Cinenja Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „De tien geboden”, a.l. vrij, en za. 24 u.: „Het duivelsmasker van Tang”, 18 j za. 13.30 u.: „Hugo de hippo”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou”, 14 j. vrij, en za. 23.30 u.„De uitbrekers”, 18 j. Lido (Houtplein) 19 en 21.15 u.: „The man from the organization”, 14 j„ 14 u.„Zeebon ken”, a.l. vrij, en za. 23.45 u.: „Zullen we ’t nog een keertje overdoen”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u. „Max Havelaar”, 14 j. vrij, en za. 23.45 u.: „Murp hy’s War, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 „Walt Disney’s Fantasia” a.l. vrij. u.„Dracula”, 18 j. Studio (Gr Markt) 14, 19 en 21.15 eend en de Cadillac”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lage Veerstr.) 14, 15.15. 19, 20.15 en 21.30 u. za. ]4, 15.15, 20, 21.15 en 22.30 u.: „Sexdroom”, 18 j. ZAANDAM. Vanavond en me’- r°n vindt het tweede en laatste ge deelte plaats van het regionaal zang- festival, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Noordzee- kanaal wordt gehouden in de Speel doos. Het eerste gedeelte was te be luisteren vorige week, eveneens op vrijdag en zaterdag. Vanavond zullen 9 zangkoren uit dé Zaanstreek, Heemskerk, Beverwijk en Velsen te horen zijn. Op re slotdag, morgen, .worden twee concerten gegeven. Het middag concert vangt aan om 2 uur. t Vele genodigden zullen aanwezig zijn bij het feestelijk slotconcert dat zaterdag om 8 uur in de Speeldoos begint. De gemeentelijke plantsoenen dienst heeft de zaal fleurig versierd. Tijdens elk concert leidt Helen Shep herd de koren in, maar zij zal ook zelf zingen en wel als soliste in de speciaal gearrangeerde slotzang, dat natuurlijk gewijd is aan het jarige Nocrdzeekanaal. Zij wordt begeleid doof het Velsens Gemengd Koor en het IJmond Kamerorkest'. Burgeméester drs. Reehorst Velsen zal het festival sluiten. MUZIEK Beyneshal (Stationsplein) 20.15 u.„Concert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Andre Vandernoot. At the Jazzcorner (Spaarne 104) 22 u.: Optreden van Martin Haak Percussiegroep. Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht) 20 u.: Uitvoering van het Gereformeerd Evangelisa tie Zangkoor Jubilate Deo begeleid door het Symphonie-orkest. „De Gravin” (Gravinnesteeg) Vanavond op treden van The Swing Specials met zang van Denise Jeeter. Za. 22 u.Optreden van het Wasokwartet uit België. Arnoldushoeve (Hoofdweg. Hoofddorp) za. 20 u.Optreden van de groep Cake.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13