I Jongerensociëteiten „De Lichtboei houden volgende week open huis SCHOOLHERINNERINGEN Kibbelen over informatie de Sede toont haar nieuwste modellen bij Terstal r komt uit fyrneveliL dmniH oÉi Ioffes VAN NELIS WESTER Raad wil duidelijke subsidie regeling voor „De Moriaan” Cees en Dirk ZINGEND NAAR WEITERSTADT PRIN e E weer op stap GEMODERNISEERD EN VERGROOT GEBOUWTJE AAN DE IJSSELSTRAAT Bk IN F Platenconcert nieuwe sti van Bekebrede-Barneveld Om financiële verrassingen in toekomst te voorkomen KABELTELEVISIE NU WERKELIJK Voor uw totale beenmode Overwi ning voor BDC 1 OP KOMST Ut fl 12 V R IJ D A G I .451 Meer gegevens gevraagd pieM. fc i 31 1, O i leefn I rt. Bijv t aan (Van een onzer verslaggeefsters) I HEEMSKERK/BEVERWIJK. Eind volgende week gaat in het ge bouwtje aan de IJsselstraat 35 het jongerenwerk van buurtcentrum tDe Lichtboei” weer volop van kart. Sociëteit Gandalf voor twaalf- bt vijftienjarigen opent vrijdag avond 22 oktober haar poorten, ter wijl sociëteit Rivendel voor zestien kar en ouder het nieuwe seizoen en dag later inluidt. Zondag 24 ok- pber kunnen de ouders van de Bandalf- en Rivendelbezoekers van 14 tot 16.30 uur een kijkje in het leheel gemoderniseerde en vergrote lociëteitsgebouwtje aan de IJssel- itraat komen nemen. Ook andere leïnteresseerden, mits niet jonger lan twaalf jaar, zijn tijdens dit ,open huis” van harte welkom. BEVE&WIJK-HEEMSKERK r ot’2' van T»ps Werkgroep De HEEMSKERK. Gemeenschapsraad de van naar deze Jansheeren. die te kerk, vormde gezelligheid kan de niet (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) rugs 106 te tan uit: toeslag (ADVERTENTIE) kliniek aan de Drs. J. de Wildt (CDA) '■1 Muziek heeft de plaats van uitvoering van de de ruimte beter geschikt dan veel nagalm tcifieke apeuti- itden in Wagenweg 1 - Hoek Houtplein Haarlem ima. 3tie is BARTEUORISSTRAAT 30 HAARLEM Lichtboei” waarvoor Youth for Christ Zaterdag 16 okto ber houdt Youth for Christ weer een bijeenkomst in het gebouwtje aan de Dirk v.d. Lekstraat in Heemskerk. Mede werking aan het programma verleent de uit Groningen afkomstige groep De Ho- dos. Aanvang 8 uur. d<» de 0. heeft en bieden die de Jansheeren bezit. Voor de aankleding van het verbouw de jongerencentrum is „De Lichtboei” momenteel nog op zoek naar een hoe veelheid kussens en een afgedankt, maa: wel redelijk functionerend ijskastje. Wie over dit soort attributen beschikt, kar men de gemeente Beverwijk om subsidie heeft gevraagd. Hoe dit verzoek ook mag uitpakken, feit is wel dat de huisvesting van het jongerenwerk een aanzienlijke verbetering heeft ondergaan en met in gang van het nieuwe seizoen verder kon worderr uitgebouwd. BEVERWIJK. De competitiewed strijd BDC 1-DCIJ 3 in de eerste klasst van het district Kennemerland van de Kon. Ned. Dambond eindigde in een 14-G overwinning van de Beverwijkers. Met de extra subsidie wilde het colle ge de stichting Dorpshuis Wijk aan Zee voorlopig weer uit de rode cijfers hel pen. De Wildt, die gesteund werd door de „grootst mogelijke meerderheid” van de PvdA-fractie en door fractievoorzit ter drs. AJ- Eiff van de VVD. achtte dit echter niet voldoende. Binnen de com missie financiën moet er, zo meende hij. in te ook over het concert van tel®10011 De heren, beiden lid van de commissie voor openbare werken, wilden wel met het kredietinstemmen mits dg techni sche gegevens over de c.v.-aanleg even eens in de commissie zouden worden behandeld. Wethouder Bodewes begreep dat niet’ erg: hij vroeg zich af of hij soms met stukjes pijp en afsluiters op de proppen moest komen, om de techni sche uitvoering te verduidelijken. '.v.-"émeester Hubers daarentegen had wc’, door waar de raadsleden op doelden en v--zekerde hen, dat zij in het vervolg op prompte Informatie over offertes en dergelijke konden rekenen. Waarmee de onenigheid-in de kiem was gesmoord. contact opnemen met buurthuisleider Peter Zonneveld, tel 32651. De spullen worden desgewenst van huis opgehaald. 1b^h Buurthuisleider Peter Zonneveld, die het jongerenwerk van „De Lichtboei” onder zijn hoede heeft temidden van de ver bouwingsactiviteiten in de sociëteit aan de IJsselstraat. Er zal nog hard gewerkt moeten worden om de ruimte op tijd gereed te krijgen. Peter Zonneveld: „Naast Gandalf, dat al jaren bestaat, gaat komend seizoen ook Rivendel weer draaien. Deze soos werd in 1975 stopgezet, omdat de belangstelling door het ontbreken van een drankvergun- ning zienderogen ging afnemén. Zo’n ver gunning hebben we nu intussen wel in I huis zodat niets de nieuwe start van 'Ri-| vendel meer in de weg staat. Uit Oud-1 Gandalf-bezoekers is een werkgroep ge-1 formeerd die zich met de organisatie van] de soot bezig houdt. Ook voor Gandalf I zelf is een dergelijke werkgroep actief,I waarbij gezelligheid en ontmoeting steeds I voorop staan. Daarnaast zullen er regel-l matig informatieavonden worden georga-l niseerd, waarbij over allerhande zaken I voorlichting wordt gegeven”. 4 Sociëteit Gandalf is vanaf 22 „pk.tobé I geopend op de dinsdagavonden van’ 1!~| tot 22 uur, op de vrijdagmiddacren v-- I 15 tot 17 uur en op de vrijdagavondër van 19.30 tot 22.30 uur. Zondimm'dc'a komt Gandalf 2 bijeen cn wel vr.n 14 to' 16.30 uur. Dit zijn jongeren uit Meere- stein, die tot dusverre nergeps andere onderdak konden krijgen, maar na de verbouwing van het gebouwtje aan de IJsselstraat best in het jong--en e’' van „De Lichtboei” konden worden inge past. Sociëteit Rivendel is vanaf 23 oktobe; geopend op de donderdagavonden vr 19.30 tot 23 uur en de zaterdagavonden van 20 tot 23.30 uur. De sluitimsi’’de' van beide sociëteiten zijn met opzet aan de vroege kant gehouden, om geer toevallig binnenwippende cafébezoeker, te trekken. BEVERWIJK. In de feestkrant, die de St. Cassianusschool aan de Romerkerkweg ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan de leerlingen en de buurtbewoners heeft aangeboden, komt een grappig gesprekje voor met een van de oudste-leerlingen, de 84- jarige heer Nelis Wester. Deze leer ling „van het eerste uur” haalt herin neringen op uit de tijd, waarin de jongens en meisjes nog met gepoetste hoge schoenen naar school gingen. „Jij mag ook naar de nieuwe school aan de Romerkerkweg”, zei de heer Beekelaar, het hoofd van parochiële jongensschool aan Hobbestraat, eind oktober 1906 tegen mij. En zo stapte ik op 1 november van dat jaar, als een van de 92 leerlingen, in mijn glimmend zwart gepoetste hoge schoenen, zwarte lange kousen, kniebroek en kiel, maar goed gemutst met nieuwe pet, vol goede moed voor het eerst naar die nieuwe school. Herinneringen, vraag je mij? Ik noem je de namen van de eerste onderwijzers; het schoolhoofd met grote snor, mijnheer van de Veen, vervolgens de heren Westenburger Gallée (bekend in Heemskerk), van der Does en Schaar, de strenge mijn heer Rozendaal en in de vierde, vijf de en zesde klas was er mijnheer Hulschef, ook geen makkelijke „jon gen”. Ons geloof stond in die dagen zeer centraal. Het dagelijks kerkbe-1 zoek werd beloond met kaartjes die naderhand werden ingeruild voor BEVERWIJK Aan de behandeling van het voorstel, een extra subsidie van ruim vijfenzestigduizend gulden toe te kennen aan dorpshuis „De Moriaan” in Wjjk aan Zee is de Beverwijkse gemeenteraad gisteravond niet toegekomen. Op verzoek van CDA-er drs. J. de Wildt werd dit punt van de agenda afgevoerd, om zo de commis sie financiën alsnog gelegenheid te geven zich in de materie te verdiepen. reeds gedeeld______ BEVERWIJK. Beverwijk zal het weer een aantal maanden zonder Afrika-reiziger Cees van Vianen moeten stellen. Samen met zijn vriend en toe verlaat Dirk Boon is de corpulente Beverwijker vandaag afgereisd naar Zuid-Europa, alwaar wordt overge stoken naar Noord-Afrika. Cees blijft minstens zeven maanden in Afrika en wil in die periode West- en Oost- Afrika bezoeken. Dirk Boon kan daar volledig mee instemmen. Of beide heren nog woestijndieren richting Nederland sturen om er de kinder boerderij aan het Willem Alexander- plantsoen mee te verblijden, blijft in de schoot der toekomst verborgen. „Als we iets moois tegen komen zul len we aan de boerderij denken", zegt Cees na lang en diep nadenken. te sp i »r, era f t. Erbi f s koell w m doo r mog en een nd, is Had ei ultaat ir één m dat b^7 Half december, zo kon wethouder Kaebisch de raad meedelen, trekken de katoelleggers de wijken in. Volgens planning moet de eerste woonhuis aansluiting op 3 januari tot stand komen. Die woning zal dan zijn gele gen tussen de Oostertuinen en de Alkmaarseweg, zeg maar de Kueners- pleinbuurt. Overigens is de Stichting Kabelte levisie druk bezig met de samenstel ling van een boekwerkje, dat ovei enkele weken huis-aan-huis verspreid gaat worden. Daarin staat naast an dere informatie precies aangegeven welke route door de aansluitfirma wordt gevolgd. platenconcerten verplaatst Akoestisch blijkt BEVERWIJK De aanleg van een nieuuwe c.v.-installatie in Huize Scheij- beeck (geschatte kosten: ƒ124.000) leidde gisteravond tot-een kibbeipartijtje tussen wethouder Bodewes en de raadsleden Van Dijk (PvdA) en Reimes (CDA) over welke gegevens voor een goed in zicht wel en welke niet belangrijk zijn. BEVERWIJK. Mevrouw J. Post- Tolhuisen, secretaresse van het ope rette- en operakoor „Animo” liet ons weten, dat het Beverwijkse koor weer terug is van een uitwisselings- concert in Weiterstadt. Onder leiding van dirigent Piet de Reuver was het koor met twee autobussen naar Wei terstadt vertrokken. „De avond na de aankomst gaf Animo met het Duitse koor een gezamenlijk concert. Animo bracht voor de pauze een paar ope- rastukken van de componisten Mas cagni en Verdi ten gehore. Solisti sche medewerking verleenden so praan Annie Schoot en bariton Nico Adelaar. Na de pauze ging Animo op de operettetoer met o.a. ’t Wolgalied van Léhar, lm Weissen Rössl en Pe ter Kreuder melodieën, die door Rel Rijf voor Animo waren gearrangeerd. Een enthousiast publiek, dat een staande ovatie aan het Beverwijkse koor bracht, was het resultaat van vele uren koorrepetitiè,” schrijft me vrouw Post. Animo is niet met lege handen naar de wijk gegaan, want ook bij uitwisselingsconcerten wordt er wel eens iets overhandigd. Burge meester Hahn gaf Animo een koper gravure mee. BEVERWIJK. Aan het leed van de door storingen geplaagde televisie kijker komt snel een einde, nu de PTT vandaag een begin heeft ge- piaakt met de aanleg van de hoofd kabel ten behoeve van de langverbei de kabeltelevisie. De verbouwing ilrca een -altijd rood op snee- kerkboekje. De ochtend- en middaglessen vingen aan en eindigden met gebed. Op woensdag in de namorgen gingen we gezamenlijk naar school in de Hob bestraat voor de godsdienstles van Deken A. Waare- Want de rangen en standen waren er in die dagen nog uitdrukkelijk. De „Leerschool” was immers een bisschoppelijke school, dus kwam de parochiële herder niet naar ons. Op 6 maart ‘was de Deken jarig; de „Hobbestraat” had dan vrij, maar wij niet. Wel kwam de regent van de Kweekschool eenmaal per jaar onze school bezoeken. Hij deelde dan persoonlijk de kerkboekjes, als bewijs van goed gedrag, uit. In de zangles kregen wij een no tenschrift in cijfers. Ik herinner mij. dat zo goed, omdat ik later bij mijn muzieklessen opnieuw moest begin nen met de notenbalken. Aangezien de meeste jongens „aardbeienverlof” kregen, duurden de grote vakanties erg lang. Half juni tot eind juli waren zes weken „pluk- verlof”, waarna de maand augustus als „grote vakantie” volgde. Het onderwijs was zeer gedegen. En al waren de onderwijzers over het algemeen streng en konden zij soms verschrikkelijk „uithalen” tegen de kwekelingen, die achter in de klas de lessen volgden; toch hebben ze ook vaak onze kwajongensstreken ooglui kend door de vingers gezien. Ik heb dan ook een fijne tijd gehad, op de Romerkerkweg”. Opgetekend uit de mond van oud-leerling Nells Wester- kost „De dertigduizend gulden, de her- Da u'tslagen waren J. Graanstra-J Slager 0-2, R. Adeiaar-W. J. Gomes 2-0 H. A. Staal-K. Meier 1-1, N. Adelaar- H.v. Nieuwenhuizeri 0-2. C. Nijman-P van Veen 2-0. Th. Diemeer-E. Abee 1-1 H. J. Winter-J. Peters 2-0, B. Beentjes- H. Diemel 2-0. Ciska Butter-J. van Buu- ren 2-0, J. J. Speerstra-K.v.d. Vlis 2-0 In de onderlinge competitie van de Beverwijkse Damclub boekte De Munk zijn eerste zege na een serie nederlagen en remisepartijen dankzij het feit dat Van Son die een materiaalvoorsprong had veroverd, hierna foutief ging spelen. Beneden de maat bleef Toxopeus dit seizoen, die ook nu weer verloor. Ook de jeugdige Leemberg, zo hoopvol begonnen in dit seizoen, doet het de laatste weken wat minder goed. Scholte en Van den Does, deelden de punten. Uitslagen: N. J. Leembérg-A. Roemeling 0-2; S. Toxo- peus-S. Lippes 0-2; J. P. G. v.d. Does-A Scholte 1-1; P. de Munk-A. van Son 2-0 Om het open huis, dat wordt gehou- 6n op initiatief van de sociëteitsbe- pekers zelf tot een succes te maken pet er in de dependance van „De ichtboei”. nog flink wat werk worden Lr zet. Begin september werd het ge- buwtje aan de IJsselstraat door een Snnemer met in totaal zo’n 20 m2 itgebreid, waartoe de achtergevel een leter of vier naar achteren werd ver- laatst. Met behulp van een groot aantal Hjwilligers is men momenteel druk be- ig de inmiddels opgeleverde ruwbouw teer tot een sociëteitsruimte om te vor- ien. „Broodnodig, die verbouwing”, vertelt eter Zonneveld, die binnen de staf van lurtcentrum „De Lichtboei” het jonge- en werk voor zijn rekening neemt. „Vo lg seizoen trok Gandalf gemiddeld zes- mzeven tig bezoekers per avond. Veel Ie veel mensen voor zo’n kleine ruimte in daarom hebben we in juli besloten iet gebouwtje uit te breiden. Dat botste liet met onze nieuwbouwplannen, want elfs al zouden we op korte termijn een rieuwe „Lichtboei” mogen bouwen, dan luurt het toch wel anderhalf a twee jaar voor zo’n gebouw er werkelijk itaat. En daarop konden we gewoon niet neer wachten”. De platenconcerten blijken Heemskerk veel belangstelling trekken. Tevreden is men de verschuiving van een door de weekse avond naar de zondagochtend. De eerste keer moest men kennelijk nog wennen aan de idee van de zondagochtend, maar door mondelinge reclame hebben veel menseh in een ongedwongen sfeer naar muziek (platen beschikbaar ge steld door de firma Molenaar) kun nen luisteren. Het nadeel van een platenconcert, zo meent de werkgroep is, het gebrek aan zichtbare actie en het gemis van de wisselwerking tus sen uitvoerenden en publiek. Dit nu is gedeeltelijk opgeheven door iets te vertellen over de muziek. Naast al deze veranderingen is er één ding hetzelfde gebleven: de toegang is nog steeds gratis. Het volgende concert is op zondag 7 november om 11 uur met werken van Monteverdi, Bach, Hayden en een elektronisch composi tie van Bayle. een subsidie regeling worden uitgedok terd die het ontstaan van nieuwe exploi tatietekorten in de toekomst onmogelijk maakt. Wie de kleinst mogelijke minderheid binnen de socialistische fractie vertegen woordigde, werd al spoedig duidelijk. Mevrouw B. de Hen-Brand voelde niets voor de plannen van De Wildt, ook al omdat de corrimissie culturele zaken (waarbinnen het voorstel aan de orde was geweest) naar haar mening best in staat was de kwestie af te handelen. Daar alleen de CPN-ers C. Berghuis en N. Dudink zich in het gezelschap van de liberaal A. Klomp bij haar woorden konden aansluiten, maakten de tegen werpingen van mevrouw De Hen geen kans. De meerderheid van de raad was met De Wildt van mening, dat er in het belang van het dorpshuis gekomen moest worden tot een duidelijke rege ling, die misverstanden en financiële verrassingen in die toekomst uitsluit. Ook het college legde zich bij deze gedach tengang neer, zodat de subsidiëring van dorpshuis „De Moriaan” in de raadsver gadering van november opnieuw aan de orde wordt gesteld. - i |:U

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15