Veelgelezen artikelenreeks werd gebundeld Velsens burgemeester aangeboden In de Vishal Regenachtig jubileumfeest Werkgroep open school wordt geïnstalleerd Het MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID heeft in zijn mededeling van 29 september 1976 gepubliceerd dat Peter Stuy vesant Extra Mild de allerlaagste inteergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. Burgerlijke stand „Van Gat tot Stad” in boekvorm ut 3 I ERASMUS 13.50 llgg frit ■W I 4 2 -I BETER LEVEN 5 Tekeningen Ipitsj in de Muziekschool Interkerkelijke herdenkingsdienst Gevonden voorwerpen Ledenavond van aquariumvereniging Collecte voor geestelijk gehandicapten „Van Gat tot Stad" 40 1 3-7^'- M IJMUIDEN-VELSEN ZATERDAG 1 6 19 7 6 OKTOBER Bij ons verkrijgbaar: L. BOEKHANDEL over IJmuiden gesproken J. van Baarsel A -A Is VELSEN f wb - illi» gggOB, p. miljoen miljoen (Van een onzer verslaggevers) miljoen miljoen 1 (ADVERTENTIE) el in (Van een medewerker) (fe losplank itsoen. ld 9-11 (Van een medewerker) 25555, :positle ‘P jazz 32121, ‘g: alle at 4a: Optre- (ADVERTENTIE) ..Max /ar”, U ev. zon. (Van een onzer verslaggeefsters) nstede). -nsteeds ag tol 81, tel beest oska rden, buurt ■over, iende eden, vene- Vel 1 wa in een korte toespraak wees mr. H. C. van der Mije op de enorme hoeveelheid speurwerk welke de heer Van Baarsel heeft moeten verrichten om te -kunnen komen aan de stof voor zijn rubriek. Hij heeft aan de geschiedenis reliëf gegeven en dit alles neergelegd in de veel gele zen artikelenreeks. Deze reeks werd ge drukt en gebundeld in d eigen drukke rij in Zaandam. Het werd een eenvoudi ge uitvoering, doch dit neemt niet weg IJMUIDEN. De aquariumvereniging „Velsen” houdt maandagavond om acht uur de maandelijke ledenavond. Op deze avond zal M. H. Geldermans laten zien, hoe een volglas aquarium wordt gelijmd en hoe ee naquarium kan worden inge richt. Na afloop van de instructie wor den beide aquaria onder de aanwezigen verloot. De avond is ook toegankelijk voor belangstellenden. In de etalage van de Openbare Bibliotheek heeft de aqua riumvereniging momenteel een beschei den expositie ingericht. Het moment waarop mr. H. C. van der Mije, directeur van Damiate Pers, het eerste boek „Van Gat tot Stad”, Velsens burgemeester drs. J. Reehorst ter hand stelt. In het midden de auteur de heer J. v. Baarsel. VELSEN. Op dinsdag 26 oktober wordt in het Cultureel Centrum in IJ muiden een werkgroep geïnstalleerd die zich zal gaan bezig houden met sociaal cultureel werk. 1.30 u.: „Dracu- n 20 u.: iuivels- la. 13.30 1-17 n.u Wiegel IJmuiden, Lange Nieuwste 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr. 234, tel. 378371. 21.15 u. I”. 14 j. laag en ..Spie- he man ïv. zon. Hen we Zon. nweek- ers”. I Schey- ig van i.3O tot ag bij 25120. positie nopend iren. vol- 7.30 en en en Smith- 22 u.: anssen, an der ;q van rk, tel. vol- 30-17.30 >.15 U i half „Lied 5on. en in Noel De commissie die de collecte plaatse lijk voorbereidt tekent daarbij aan, dat veel wordt gesubsidieerd. Voeding, kle ding en onderdak bijvoorbeeld. Maar veel andere zaken die kunnen bijdragen aan maximale ontplooiingskansen en le vensvreugde voor de geestelijke gehandi capten vallen nog buiten de overheids steun. Daarom kan men de opbrengst van de collecte niet missen. aangeboden, dankbaar in ontvangst en liet zich door auteur J. van Baarsel op tal van bijzonderheden wijzen. DIRECT NA DE VERKOOP rees aan alle zijden de vraag of men deze week op nog meer aan voeren uit de noordelij ke Noordzee zou mogen rekenen. Nie mand was echter bereid hierop een be vestigend antwoord te geven. Wel be stond de s terke verwachting dat men deze week nog de IJM 57 „Zeehaan” zou zien afmeren. Het schip kwam niet, wel snelde een gerucht door de hallen, dat de „Zeehaan” aan de maandagmarkt zal komen; maar vrijdagochtend wist men nog steeds niet waaruit de lading zou bestaan. En daarmee wist de handel niet meer waar zij aan toe was en eventueel aankopen zou moeten doen in het bui tenland. Voor aanvoerder en handel een onprettige zaak. wijting. Nadat alles was verkocht kon men de opbrengst becijferen. Die be droeg 115.400. Deze werkgroep, waarin vijftien men sen als afgevaardigden van allerlei soci- aal-culturele organisaties en instellingen zitting hebben, is ontstaan naar aanlei ding van een grote openbare bijeenkomst op 22 september over het thema open school. De leden van deze werkgroep zullen zich over de realisering van de open schoolgedachte in de gemeente Velsen buigen. Er zijn contacten met het ministerie van CRM over financiële bij drage voor een deskundige begeleiding van deze groep. Zo heeft wethouder H. J. Scheeper van culturele zaken bekend gemaakt. De bijeenkomst in het Cultureel Cen trum begint om acht uur- g 18.45 ickoo’i „De '.waard Vita”, .15 u.: (Lange za. 14, 21.15 u: terdag ickoo’s rland”. Hetend v over IJMUIDEN De interkerkelijke her- deningsdienst, die zondag 31 oktober om 19.00 uur in de Oud-Katholieke kerk van de H. Engelmundus aan de Ko ningin Wilhelminakade 39 in IJmuiden wordt gehouden, is voor ieddere belang stellende toegankelijk. De prediking wordt gehouden door de vroegere be drijf saalmoezenier bij Hoogovens C.F. A. Geraets, thans deken in Alkmaar De tentoonstelling is op werkdagen geopend van 09.00 tot 11.30 uur. De Muziekschool is gevestigd aan de Troel- straweg 20. Zaterdag 30 oktober is de tentoonstel ling geopend van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 15.30 uur. Die dag houdt de Muziekschool een open dag. De ouders krijgen dan informatie over onder ande re de instrumentenkeuze van kinderen. VELSEN. In de burgemeesterska mer van het Velsense stadhuis heeft mr. H. C. van der Mije, directeur van Dami ate Pers, uitgeefster van ons blad, vrij dagmiddag in bijzijn van zijn mede directeur de heer H. P. Stuurman en adjunct-directeur de heer J. Koekoek het eerste boek over de verhalen reeks „Van Gat tot Stad” aan burgemeester drs. J. Reehorst ter hand gesteld. VELSEN - Aan het hoofdbureau van politie werden de volgende gevonden voorwerpen afgegeven: Donkerbruine herenbril, ring met 3 sleutels, mapje autosleutel „Toyota”, blauwe damesjas, sleutel aan ring, meisjesmantel (geel) bruin-grijs vest, motorjack, leren, por- tem. met inh., fietssleuteltje, plastic zak inh. 2 badhanddoeken, gouden armband met naamplaatje, 2 b.b. grijs-beige boni gevoerde regenjas, grijse poes, zilveren bedeltje, gympak in plastic tas, benzine dop, hond soort hush puppy, speelgoed auto Old Timer, hondepenniftg, zw. da- meslaarzen, 1 p. kinderschoenen, dub beltjes armband, trainingsbroek, licht blauw nylon sjaaltje, plastic tas inh. bruin truitje, zwart vest en groen hoofddoek, grijze vingerwant, paarse jurk mt. 42. Afhalen gev. voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag tussen 16.30 en 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbureau van politie alhier. gers 5) cers. srp) 20 onver- aldus de Damiate-directeur dat het naar alle waarschijnlijkhed een van de eerste werken, in elk geval het meest recente werk, is van IJmuiden. Het deed mr. Van der Mije groot genoegen als directeur van ons blad, het eerste exem plaar te mogen aanbieden aan de burge meester van de gemeente, waartoe IJ muiden behoort. Burgemeester drs. J. Reehorst nam het boekwerk, dat vanaf vandaag in de boekhandel te koop wordt Direct werd de toestand aan boord van de schepen daaraan aangepast, met als gevolg dat na een weekje vissen in de ruimen toch nog zo’n 500 kantjes haring konden worden geteld, met daar boven nog een partij verse haring. Als gevolg van deze haringvangst kwam de verse vis op de helling te staan. HIERDOOR WAS HET MOGELIJK dat de KW 123 „Holland”, welke zich van het hele haringgebeuren niets aan trok, als enige noordboot aan de dinsdag- markt verscheen met 1500 bakken en een paar honderd premiekistjes vis. De han del kon zich toen van zijn beste kant laten zien. Wel moet daarbij in aanmer king worden genomen dat het aangebo dene van een goede tot zeer goede kwaliteit was. De aangevoerde koolvis in deze partij was van groter formaat dan men had verwacht. Gevolg daarvan was dat prijzen van de grootste koolvissoor- ten n a een inzet van 60 per bak terugliepen tot 54 per bak, mede door de aankopen van de exporteurs. DE KLEINSTE SOORT werd in eerste aanleg voor de export gekocht tegen een prijs van 45,waarna de binnenlandse handel, die ook een graantje wilde mee pikken, de prijzen hiervoor opjoeg tot boven 50 per bak. De meegevangen gul en kabeljauw werden voor fantasieprij- zen afgenomen. Alleen al voor dit zoge noemde blankwerk werd rond 18.000 besomd. De schelvis en wijting lieten zich evenmin onbetuigd, want door de sterk teruggelopen vangsten van de kot ters, zeker wat de rondvis betreft; be stond er grote vraag naar schelvis e n leverde deze enkele kist HET IS ALGEMEEN BEKEND dat door de vele tegenstellingen in de vis handel, deze handel er een is met legio problemen. Ook deze week t raden die weer naar voren. Zo werd gerekend op de aanvoer van zeven schepen, die op verse vis a an het jagen waren. Het kwam totaal anders uit, want tijdens de uitreis naar de noordelijke Noordzee werd nabij Outer Dawning op de echo- meters een groot aantal kleine wolkjes waargenomen, die niets anders dan een indicatie voor haring konden betekenen. is vrijdag op sobere wijze gevierd. De leerlingen van de Del Court van Krim penschool en de Da Costakleuterschool waren daarbij betrokken. Storm en re gen trotserend, trokken de 70 feestelijk uitgedoste kleuters, vooraf gegaan door draaiorgel „De Grote Cap” naar de „gro te” school aan het Stratingplantsoen om samen met de ruim 200 leerlingen van deze school feest te vieren. Alle kind- ren waren ’s morgens onthaald op films. Onder draaiorgelmuziek met vrolijke deuntjes werden zo’n 200 ballonnen, waaraan kaartjes hingen, opgelaten a'ls feestbetoon. Ondertussen werd, ondanks de regen, naar hartelust gehost op het plein van de D.C. van Krimpenschool. Alle kinderen kregen tenslottei een fris drankje en een versnapering. 19 en Teken- s BEVERWIJK-HEEMSKERK. Ook in de IJmondgemeenten wordt via inte kenlijsten in de week van 18 tot en met 23 oktobei’ de nationale collecte gehou den ten behoeve van de geestelijk ge handicapten. GEBOREN: W. Bakker-Huizinga, d., Santpoort; V. Stops-de Wit, z., Heemskerk; G. van Deudekom- Renkema z., IJmuiden; F. Özcan-Kinik, z., IJmuiden. ONDERTROUWD: P. Duivestein, Rotterdam en C- J. Purkins, IJmuiden; P. J. Maasland en W. M. van Lier, beiden IJmuiden; L. J. M. Kruidenberg, Uitgeest en M. Brederveld. IJmuiden; A. van Bentum, Beverwijk en P. T. E. de Boer, Heemstede; G. P. Ritskes, IJmuiden en S. Baardman, Drie huis; R. Venema, IJmuiden en A. E. van den Heuvel- Santpoort: J. A- Lau- wers en A. Stelling, beiden IJmuiden; P. C. Punt, Santpoort en R. A. Tamis, IJmuiden; A. J. Stellingwerf en A. E. van der Does, beide IJmuiden. GEHUWD: F. G. P. Kroone-H. Roscher, IJmuiden; T. Zaagstra-M. van IJzendoorn, IJmui den; J. L. J. Tervoort-J- M. T. Pierik, Melick en Herkenbosch; R. Schot-H. Zwart, IJmuiden; A. J. Engel-A. M. Ortelée, IJmuiden; A. D. de Jonge-C. J. Prins, IJmuiden; J. P. Keijzer-M. M, G Visser, Egmond aan Zee; J. Dijkstra-M. F- de Leeuw, Velsen-Noord; H. B. J. van Nieuwenhuizen-A. M. van Kaam, Haar lem; A. Post-A. E. Schotvanger, Alk maar; H. J. Porck-I. Buist, Haarlem. IJMUIDEN. Naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van het Noordzee- kanaal is in het gebouw van de Muziek school een tentoonstelling ingericht van tekeningen, gemaakt door de IJmuidense kunstenaar Ipitsj. De expositie duurt van 26 oktober tot en met 19 november. De titel luidt: „Tekeningen van een zomer”. 19 u.: .15 u.i 19 u.: .15 u.: NA DE AANVOER OP DÉ maandag markt en de noordboot aan de dinsdag- markt, was het woensdag en donderdag aan de markt weer zuinig gesteld. Een enkele kotter van de Zuidhollandse ei landen kon het tekort ook al niet oplos sen. Wel verschenen er enkele kotters, die op rondvis hadden gevist, maar die deze week niets anders aanvoerden dan hoofdzakelijk makreel en enkele kisten wijting. Gul en kabeljauw werd nauwe lijks door de kustvloot aangebracht, waardoor het deze week niet mogelijk was een kist kleine gul beneden 100 te kopen. De grovere soorten liepen zelfs op tot 180 per bak. De kotter KW 45 verraste idereen door met een lading van 800 kisten platvis aan de markt te verschijnen na een overweekse reis van slechts negen dagen. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 1450 kg tong, 99 kisten tarbot en griet, 340 kisten kabeljauw, 125 kisten schelvis, 455 kisten wijting, 1350 kisten schol, 86 kisten schar, 988 kisten haring, 289 kisten ma kreel, 63 kisten varia. Prijzen per 1 kg.: gr. tong 15.02-14.67, m. tong 13.37-12.90, kim. tong 13.19-12.63, tong 1 12,30-11.96, tong 2 11.19-10.52, tarbot 14.49-13.08. Per 40 kg.: tarbot 428-164, griet 309-87, Kabeljauw 1 230-192, kabeljauw 2 198- 142, Kabeljauw 3 168-132, kabeljauw 4 188-120, kabeljauw 5 130-95, schelvis 3 134-124, schelvis 4 124-80, schol 1 96-77, schol 2 102-76, schol 3 86-65. schol 4 74- 59, wijting 3 124-80, makreel 1 50-45, makreel 2 40-22, haring 1 44-38.80, schar 76-50, haai 80, inktvis 94-84. De besommihgen van vrijdag 15 okt. 1976 waren: KW 45 68.900,- KW 105 f 42.300,- LE 62 26.300,- LE 63 10.300,- UK 17 f 4400,- UK 36 13.000,- UK 48 4920,- UK 56 f 4360,- UK 78 380,- UK 123 440,- UK 159 3170,- UK 200 f 580,- VD 6 9800,- VD 18 7500,- VD 19 f 21.400,- WR 47 26.500,-. Spanvis sers: UK 135 en UK 145 1200,- UK 208 en U K236 6330,-. Tijdens een daaropvolgend kort sa menzijn luisterde het gezelschap met smaak naar de auteur, die nog een schat van anecdoten over het vroegere IJmui den in zijn geheugen heeft en waarvan onze lezers in de toekomstige publicia- ties nader zullen vernemen. DE HARINGVISSERIJ week alleen maar een verse haring op aan de maandagmarkt. Aan de vrijdagmarkt verschenen drie Texelse spanvissers met ruim 800 kisten haring. De soort haring welke was ge vangen, wees er op dat de haringvisserij op de Noordzee wel ten einde loopt. Gehoopt wordt nu op de komst van de zogenoemde „Engelse wal-haring”. Of die echter ooit zal komen, is op dit moment niet te voorspellen. Het is een bundel van de verhalen, welke in de afgelopen maanden in deze bekende en veelgelezen rubriek eleke week in ons blad verscheen en nog verschijnt van de hand van de Sant poorter Jan van Baarsel. Daarom ook dat de auteur bij de aanbieding van dit eerste exemplaar aanwezig was. De oplossing van puzzel vier was: OPLOSSINGEN GEVEN MEER KIJK OP LEVEN. De inzendingen stegen ook, waardoor nu al 645.972,57 beschikbaar is. voor het Nationaal Fonds „BETER LEVEN”. In de extra prijzenpot nu al 13 duizendjes: 13.724,83. Ook nu in ons verspreidingsbedied een hoofdprijswin naar: W-J. van de Capellen, Overijssel- laan 45 Heemstede won een Olga Springboxcombin"tie. Alle overige prijs winnaars staan vermeld op onze puzzel- pagina, met de door hun gewonnen prij zen. Puzzelt u nog niet mee? Elke week rond de honderd prijzen. Grandioze peri- ode-prijzen: deze keer voor het totale aantal letters N dat voorkomt in de hele opgeloste puzzels 6 -7 -8 -9 en 10. Bovendien kans op extra duizendjes uit de overfrankering - de ertra prijzenpot -, tot slot formidabele eindprijzen, met als topper de 100.000 schoon. Veel kan sen door 1.25 aan postzegels extra te plakken op een briefkaart, of door 1.25 te gireren. Door meer dan 1.25 extra aan postzegels te plakken of te gireren wordt de extra prijzenpot groter. Driekwart eeuw schoolvereniging „Uw Koninkrijk kome” en 65 jaar protestants-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5