P TT-muziek op Plein 1945 Twee gewonden bij botsing in zeer dichte mist VOOR ENGELMUNDUSKERK F Auto’s vernield door supporters Regionaal koorfestival zou traditie moeten worden Handballers hielden matige jaarvergadering F.C. Den Haag •s 1 er zqn in Nederland ft .rp fe' ZANGFESTIJN VAN IJMOND EN ZAAN EEN GENOT ZONDAGMORGEN OP RIJKSWEG 6 I MEISJE BOTST TEGEN BROMMER f /f 4; A i nc 1^ 19 7 6 MAANDAG 1 8 OKTOBER IJMUIDEN VELSEN 4 3 Fm :k „-....'sLÈ *31 81 r Voortzetting IJMOND-ZAANDAM. Met het zingen van een speciaal Honderd jaar Noordzeekanaalgebied is zaterdag rond middernacht het regionaal koorfestival in De Speeldoos te Zaandam besloten. Voor dit lied, geschre ven door Joop Huizinga naar een melodie van Koos Speenhoff, tekenden het Velsens Gemend Koor met als soliste Helen Shepherd. Burgemeester drs. J. Reehorst van Velsen sloot hierna het festival, waaraan meer dan 45 koren hadden deelgenomen, officieel af. I I ai 4 HBS KM f 0 n. sr. re (ADVERTENTIE) e Ie aag Het afgelopen weekend traden 25 ko ren uit de IJmond en de Zaan voor het voetlicht om de prestaties van de koren, die een week eerder hun aandeel gele verd hadden, zo mogelijk te evenaren of zelfs te overtreffen. Een speciale ver melding verdienen The Merry Minstrels uit Beverwijk, die met hun voortreffelij ke zang voor een waar intermezzo zorg den. aparte Francis Klaipeda; Ventspils; IJmuiden, IJmuiden en hier 138ste den en iM. Tugro, Caen; Post Energie, Rotterdam; Lachs. Hamburg; Tycha, Wisech; Heino, Cardiff; Sea Bru, Cont. Plat; Bristol Trade Aberdeen; Kisten Holstrup, Ar- klow, IJmuiden; Tod Head, Leith; A M 27, Cont. Plat; Gulf Fleet 7, Cont Plat; Tor Britania, Nowia, Curao; Parkesga- te, IJmuiden, Rochester; Pallas, Malta; DracopoulusSharnes; Barendz, Lyxoes. Zondag aangekomen. Romark, Lon den. Lynx, Bergen; Cheviot, Birkenhead; Volta Peace, Lissabon; Bugsier 8, Noord zee; Ursula Schulte, Kirkees; Gisela Bartels. Karlstad, Westzaan; Smit Lloyd 3. Gr Yarmouth, IJmuiden; Borkumrfff, Deauville, IJmuiden; Ring. Aarhus; Sus- Havre; Hohentor Cont. Plat. Velsen. personenauto’s betrokken waaronder surveillanceauto mensen moesten den opgenomen. Gelaten stonden de kalf- en geldevaar- zen zaterdagmorgen te wachten op het moment dat ze geveild zouden worden. De kapel vertrekt omstreeks half drie vanaf de binnenplaats -achter het post kantoor aan de Lange Nieuwstraat. Het gaat dan in optocht (via de Velserduin- weg) naar Plein 1945. Daar wordt aan het gemeentebestuur van Velsen een muzikale hulde gebracht. Via de Ooster- duinweg zal het muziekkorps terugkeren naar het postkantoor. Als het weer dat toelaat, zal ook nog op de markt worden gespeeld. IJMUIDEN. Tante Pos uit IJmui den draagt ook haar steentje bij aan het welslagen van de viering van „100 jaar Noordzeekanaal”. Het hoofdkantoor laat zaterdag 23 oktober, mede namens alle IJmuidense agentschappen en andere PTT-instellingen het PTT-muziekkorps uit Haarlem komen. SANTPOORT - ,,Ik vond het een prettige verkoop en ik geloof dat de uitslag voor de kerk bijzonder gunstig is”, verklaarde veilingmeester B.J. Wille- man zaterdagmorgen na afloop van de pinkenveiling. De veilingsmeester had wel gelijk, want de veiling bracht netto het lieve sommetje van 14.000 op. Dat geld komt ten goede aan de St. Engel- munduskerk in Driehuis. Onder een stralend zonnetje en grote publieke belangstelling begon de veiling zaterdagmorgen even na tien uur op het terrein naast muziekcentrum „Solt” aan DRIEHUIS. Een zesjarig meisje is gisteravond door een bromfiets geschept op de Waterloolaan in Driehuis. Het slachtoffer werd met een gebroken oru- derbeen in het Zeewegziekenhuis opge nomen. Het ongeluk gebeurde om onge veer half zeven. Het meisje stak plotse ling het fietspad over en de bromfietser kon haar niet meer ontwijken. Maandag aangekomen. Gerda Maria, Ramsey, IJmuiden; Rocknes, Mo i Ran- na, IJmuiden; Lacmedon, Hamburg; Prahova, Sarog; Kennemerland, Belem; Block, Lorient; Alabama, Santander; Glenfalloch, Londen. Vrijdag vertrokken: Abdon Martin, Contplat; Monsunen, Odense, IJmuiden; Gu'f Fleet 5. Contplat; Miriam De Feli ce, Contplat; Derick Barge 15, Contplat; 'r'" De Felice, Contplat; Wallona, F. -.ge: Embla, Oran, Beverwijk; Diana- V, Londen; Medina, Londen; Pamir, E - Havelet, Cork: Concordia, Pesa-, .’cc: Basalt. Leixoes; Germann. Noordzee, IJmuiden; Pluto, Dundee. VELSEN. In zeer dichte mist heeft zondagmorgen op rijksweg 6 tussen de Velsertunnel en Polderplein een ketting botsing plaatsgehad. Daarbij waren tien een van de politic. Twee in het ziekenhuis wor- Vrijdag aangekomen. Elldon, Antwer pen; Pratita, Antwerpen; Thurosund, Goole, IJmuiden; Schildmeer, Malaga; Lachs, Brunsbuttel; Alca, Konstantin, Tsidlkopskiy, Kenrix, Rochester, IJmuiden. De Nobel prees voorts de kwaliteit der bejaarden koren. Dat was een groot com pliment voor al de ouderen, die nog zo graag zingen. Misschien wordt het regio naal koorfestival tot traditie verheven. Het zou dan om de twee jaar moeten plaatsvinden, aldus de heer J. Bakker uit Velsen, één van degenen die de organisatie van dit zangersfeest in han den hebben gehad. opgenomen. Een 23-jarige mevrouw, eveneens uit Castricum, werd met rug klachten en nierletsel overgebracht naar het Zeewegziekenhuis in IJmuiden. Sportmiddag. De traditionele sport middag voor de peanuts, pupillen en adspiranten van de softbalafdeling van Terrasvogels wordt zaterdag 16 oktober gehouden op het terrein aan* de Kieften- dellaan te Santpoort-Noord, aanvang drie uur. De slotavond heeft plaats op de Elta te Santpoort-Zuid, aanvang half zeven. Het Hervormd Jeugdkoor uit Wormer- veer kwam zaterdag als eerste op het podium. Uit de keuze van composities van figuren als Gerard van Hulst, Al bert de Klerk en Hans P. Keuning sprak een gezond begrip voor het geen waard is om gezongen te worden. Er kwam hierna opnieuw een jeugd koor, namelijk Jong Leven uit Assen delft. Dit allerjeugdigste onder de deel nemende ensembles zong liedjes die door Paul Christiaan van Westering op tek sten van Annie M. G. Schmidt werden gecomponeerd, ’t, Is heel geschikte mu ziek voor de kinderen- die er dan ook kennelijk schik in hadden. Zaandam-s bejaardenkoor vertolkte hierna het Jubilata omnes van Marius Scheurwater, Ja so singt man nur in Wien van Johann Strauss en De Zaan van het inmiddels overleden koorlid Gerrit Krijt. De eerste helft van het middagpro gramma Werd afgesloten met het optre den van De Stem des Volks uit Sant- poort-Bloemendaal- Het betekende Ma- tona mia cara van Orlando di Lasso en de fijnzinnige Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré stonden op het pro- VELSEN. Na afloop van de wed strijd Telstar-F.C. Den Haag hebben supporters van F.C. Den Haag met fiets- kettingen vernielingen aan auto’s aange richt. De hoofddader, ene 21-jarige drukker uit Den Haag, is door de politie aangehouden. Tegen hem is proces-yer- baal opgemaakt. Een van de politie agenten kreeg een trap in de rug. De dader daarvan wordt nog gezocht. Toen de eerste melding om 7.50 uur binnenkwam, was het zicht beperkt tot Piet Siebers zag als bestuurder meer optimisme ten aanzien van de ontwikke lingen in de diverse commissies. Vooral de jeugdcommissie, met aan de leiding Jan Kemeling voor de categorie mini- pupillen, heeft een grote belangstelling. Met wat lauw commentaar werden zowel jaar/erslag als financieel verslag goedgekeurd, waarbij IJmond toch nog altijd een begrotingsomzet heeft van 35 duizend gulden. Een kwalijke zaak is dat IJmond de Beverwijkse sporthal dit jaar zeventig uur per maand minder kan gebruiken en uitgeweken moet worden naar andere speelruimten (onder andere in Haarlem). Een sporthal in Velsen- de Hagelingerweg. Het was alweer de derde pinkenveiling die dit jaar - kort na alkaar - in Velsen wordt gehouden Veertien kalf- en geldevaarzen waren aangevoerd. Een jaar geleden heeft de kerk die aangekocht en de boeren heb ben die gratis vetgemest. Daar zit de winst voor de Engelmunduskerk in. Aan de gemoedelijke en nostalgische sfeer die er heerste, droeg pastor A. Freriks Fleurop Interflora garandeert uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag. Zondag vertrokken. Anda, IJmuiden, Oxeloesund; Venetia, Golf van Mexico; Neptunus, St. Maarten; Autoweg, Lon den; Komrix, IJmuiden, Kingslynn; Konstantin Tsiolkovkiy; Venspils; Jubi lation, Nigton; Gemilang, Bordeaux; Ma lente IJmuiden Lorient; Helena Sche pers, Duisburg, Sonderborg; Rudolf Kar stens, IJmuiden, Mariestad; Esteff de Filence, Cont. Plat; Guolf Miss, Cont Plat; Lubertsy, Zwarte Zee; Ljubertsy, Zwarte Zee; Smit Lloyd 3, IJmuiden, Gr. Yarmouth; Trinitas, IJmuiden, Hamburg. bijna 1600 attente Fleurop-bloemisten. Zij weten hoe zij uw bloemengroet moeten verzorgen in Nederland of waar ook ter wereld. Helen Shepherd zingt samen met het Velsens Gemengd Koor aan het slot van het festival het lied „Honderd jaar Noordzeekanaal”. Pinkenveiling werd goed financieel opstekertje zijn steentje bij omdat hij zich in de ouderwetse kledij had gestoken. Om de kas van de kerk nog verder te spekken, werd na de pinkenveiling in het muziekcentrum een grote geschen kenveiling. een bollenveiling en een, rommelmarkt gehouden. De kinderen konden buiten pony rijden. Ook de heer J. van Baarsel, de schrijver van de IJmuider Courant-rubriek „Van Gat tot Stad” deed goede zaken. Zijn jongste boekje dat diezelfde titel draagt, en dat hij persoonlijk signeerde vloog de deur uit. Bejaardenkoor Lambert Melisz uit Westzaan, met een 91-jarige als oudste lid, was de eerste van de lange rij op tredenden. Het bracht Domine Salvam ïac van A. Diesen, Führwer er trug unsere Krankheit van Melchior Franck en het slotkoor uit Die Zauberflöte van Wolf gang Amadeus Mozart. Rooms-katholiek gemengd koor Heemskerk zong vervolgens het geeste lijk lied Bist du bei mir van Bach en drie van de Liebeslieder van Brahms. Met deze liederen van Brahms kwamen de zanger en zangeressen uit Heemskerk tot de beste resultaten. Met de eerste twee althans; het laatse lied bracht a] te grote moeilijkheden met zich mee. Het Zaandams Christelijk dameskoor bracht werken van Felix Mendelsohn Bartholdy (Laudate pueri), Brahms (Von allen Bergen nieder), Jacob Clemens non papa (lek seg adieu) en André Verwoerd (een bewerking van de 117de psalm). Hierna verscheen opnieuw het bejaar denkoor Humanitas uit Beverwijk- Ten- gehore werden gebracht Die Ehre Got- tes aus der Natur uit Beethovens Gel- lert-Lieder (met begeleiding) en PiH8 non si trovano van Mozart. Dit optreden maakte een uitstekende indruk. Alvorens er gepauzeerd werd, zong nog het Zaan- damse dameskoor Bel Canto de koor werken Lof Gods van Julius Röntgen, Bede van Johan de Zwaan, het door Kees Kef bewerkte Napolitaanse volks lied La mamma de Rosa en Bless this house van May Brake. Na de pauze verscheen het Zaans Vrouwenkoor. Die Forelle van Schubert, Bist du bei mir van Bach, Geluk van Arnold Spoel en Holland van Johan Kolvers (op tekst van Adema van Schel- tien a vijfentwintig meter. Een surveil- lanceauto van de Velsense politie die naar het ongeval werd gedirigeerd, raak te zelf bij de kettingbotsing betrokken. Voorzitter Th. Kuijpers betreurde het dat het aan mankracht mankeert bij de bezetting van de plaatsen in de techni sche commissie, die tenslotte toch nog uit drie leden zal gaan bestaan. Het nieuwe sportpark Rooswijk, met de uit stekende accommodatie, werd een trots bezit genoemd. VELSEN-NOORD. De handbalvere niging „IJmond” die het afgelopen sei zoen kan terugzien op prachtige resulta ten met haar in Beverwijk gehouden internationaal handbaltoernooi (zoals daar zijn het kampioenschap van dames L in de veldcompetitie en de promotie naar de landelijke eerste klasse veld- handbal) bleek in haar vrijdagavond in paviljoen Koningsveld gehouden jaar vergadering toch nog wel diverse moei lijkheden te hebben overwinnen. Hierna kwamen The Merry Minstrels uit Beverwijk. Eerst met Debussy: Dieu gu’il la fait bon regarder, daarna met liedjes in bewerkingen door Norman Luboff en Gerne Puerling (Dixie, Deck the Hall en The shadow of your smile). Voortreffelijk zingen ze, deze Merry Minstrels. In technisch opzicht en qua presentatie. Door al z’n charme was dit een hoogst welkom intermezzo. Fraaie hedendaagse tot klinken, psalm, van Hernn, den Hans Friedrich gramma. De uitvoerenden deden hun uiterste best om de noblesse van deze muziek helder te doen blijken. Ze kwam met betrekking daartoe tot een aardig resulltaar. Dit kooi’ zou echter zeer ge baat zijn bij vergroting van het aantal mannenstemmen. Na de pauze kwam het koor De Stem uit Zaandam eendacht vragen voor het Gloria in excelsis uit Messe solennelle van Charles Gounod. De Christelijke bejaardenkoren IJmond (Beverwijk-IJmuiden) kwamen hierna met geestelijke liederen als ik heb een niéuw lied en King all Glorious. De eenvoudige liederen werden door de hier samengebrachte 113 beoefenaars der zangkunst in straffe voortgang gerepro duceerd. Gemengd bejaardenkoor d’Acht staten uit Wormerveer zocht het onder andere in vroeger bijzonder ge liefde liedjes als de Zilvervloot en een scheepje van J. J. Viotta. Ook hoorden we weer eens Mozarts Piu non si Tro vano. Het koor van Jeugd en muziek sloot het middagprogramma af. Palestrina, madrigalen en oude volksliederen wer den door dit goed geschoold ensemble voorgedragen, Bejaardenkoor Zeewijk uit IJmuiden opende in de druk bezette Speeldoos het programma van zaterdag avond. Herr, deine Güte reicht so weit van Grell en het lied Mein Madel hat einen Rosenmund van Brahms bleken grondig te zijn ingestudeerd. In ’t bij zonder viel de goede tekstdeclamatie op. Vervolgens kwam het Beverwijks ge- mengdkoor Zang en Vriendschap. Het door Rudolf Karsemeijer bewerkte Ierse liedje Londonderry air en Komm. holder Lenz uit Die Jahreszeiten van Haydn waren de gekozen stukken, ’t Ierse wijsje zong men misschien net iets te vlug maar verder zangtechnisch heel mooi. Voluit bewonderenswaardig was de weergave van het fragment uit Ha- dyns Die Jahreszeiten. Hierna presenteerde zich klein-vrou- wenkoor Con Anima, uit Zaandam- Een chanson van Pierre de la Rue, de com positie Machtige schepen van John Eng- lisch, het lied Sag ihr ich lasz sie grüszen van Udo Jürgens (bewerking English) en desdichas de mi passion van Carlos Lopez Buchardo (eveneens be werking English) vormden een program ma dat in z’n heterogeniteit ietwat bizar mocht worden genoemd. Ter afsluiting van het eerste deel van het avondconcert trad het door Johann Grafing gedirigeerde Zaans Kamerkoor op met drie liederen van Antonin Dvo rak; die door het Zaans kamerkoor be paald subtiel werden verklankt. Koninklijk mannenkoor Krommenie zette na de pauze de laatste fase' van het festival in. Aan de hand van Lascia chio pianga uit Handels Rinaldo, Milenka van Antonin Dvorak en Libers me Do mine van Perosi overlegde enkele proe ven van z’n kunnen'. opgeroepen pm ches van de eveneens hulp. Diverse auto’s waren total loss gere den en moesten met kraanwagens wor den weggesleept. Pas na enkele uren was de rijbaan weer helemaal vrij. In het Rode kruisziekenhuis, in Beverwijk werd een 52-jarig man uit Castricum Zaterdag aangekomen, Pallas, Felixto- we; Westminster Jim, Cont.plat; Kirsten Tholstrup. Arklow, IJmuiden; Narwal, Wisbech; Rudolf Karsten, Gent, IJmui den; S’ida'm, Bremen: Parkesgate, Kings lynn, IJmuiden; Barendz, Immingham; Jamtikos, Tilburry; Anda, Rotterdam, IJmuiden; Thomas Stevns, Porth; Peri cles, Bremen Lyubertsy, Duinkerken; Union Star, Howdendijke, IJmuiden; Musketier, Luneck, IJmuiden; Tor Brita nia, Gothenburg; Lindinger Ivory, Rot terdam IJmuiden; Poolzee, Selby, IJmui den; Contessa, Hull; Tower Ventura, Londen; Fairplay 12, Den Helder; Fair play 11, Den Helder; Kemrix, Rochester, IJmuiden; Silia VI, Midlesborough, IJ muiden; Balbina, Norfolk, IJmuiden; Venus, New Castle, IJmuiden; Westland, Bremen; Klazina Drogeda; Petoefi, Le Havre, Brigina, Abisjan. Zaterdag vertrokken. Oil Prospector, Cont.Plat. Velsen; Ebenhaezer, London derry, IJmuiden; Gerakl. Noordzee; To wer Princess, Londen; Gerakl, Noordzee; Ukbena, Antwerpen; Elbe, Rostock; 'laven Er moest extra politiepersoneel worden te assisteren. Twee Por- rijkspolitie verleenden Het klein-vrouwenkoor Krommenie trad hierna op met een hoogst belang wekkend programma. Mooie, composities van Béla Bartók. Poulenc en Egon Wellesz waren hier een gelukkige wijze samengebracht. Een goed klinkend ensemble toonde zich tenslotte het Velsens gemengd koor, dat Nympths and Shepherds van Henry Prucellen Te Deum Laudamus van Johann Adolphe Hasse ten gehore bracht. Het laatste met medewerking van het IJmond Kamerorkest, ’t Was inmiddels al heel laat geworden, maar het publiek heeft ook het omvrnagrijk Hasse nog heel aandachtig Maandag vertrokken. Kent Shore, IJ muiden Cont Plat; Car Expres, H. v. Holland; Lindinger Ivory, Philadelphia; Borkumriff, Oxeloesund. werk van beluisterd. Helemaal aan het eind van Honderd jaar Noordzeekanaal, compositie naar een melodie van Koos Speenhoff van Joop Huizinga, ’t Velsens gemeengd koor en Helen Shepherd waren de vertolkers van dit gelegenheidswerk, ’t Was even na middernacht dat Drs. J. Reehorst, burgemeester van Velsen. het festival met enkele kernachtige zinnen afsloot. Daarna kwam nog Felix de Nobel, die namens de jury in een 10-tal punten de voornaamste van de door de koren gemaakte fouten formuleerde Hij ver bond daaraan evenzovele wijze raadge vingen. Noord zou uitkomst bieden, zo werd gezegd. Voor het bestuur werd de. heer D, van den Outenaar herkozen, doch voor de aftredende heren J. van den Berg en G. Zonneveld kon tot nu alleen de heer W. Siebers, overigens reeds eerder bestuurs lid, worden aangetrokken. De aftredende bestuursleden ontvingen voor hun ver diensten een geschenkenbon. tema) waren de voor deze gelegenheid gekozen muziekwerken. De Christelijke gemengde zangvereni ging Harpe Davids uit Koog-Zaandijk zong Auf, Lobet der Herrn, alle Heiden van Telemann (in een Latijnse versie) een koorwerk getiteld Ubi caritas en Psalm 150 van César Franck. Na Harpe Davids kwam het Engel- mundus koor uit Velsen-Zuid. exempelen van oude ktrkmuziek kwamen Van Sweelinck de i Hudo Distler Lobe machitigen König Micheelsen Psalm 98. De socialistische gemengde zangvere niging Zingend ten strijd leverde de laatste bijdrage van vrijdagavond. Het waren 6 van de magnifieke koorliederen van Zoiltan Kodaly. F

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5